i J GRATIS Verkeerscommissie geïnstalleerd 777 Stad en Omgeving LOCOMOTIEF K OPEN Oude bewoonster van Hofje door gasvergiftiging omgekomen De A.B.C.-Expres in Alkmaar ZONNEBRILLEN 7?OOS yv^lMOSA RIJWIELEN Alkmaarders in de Tulpen Rallye AGENDA Waarom worden schoolschoonmakers ontslagen? I LCKMANN OP DE KAASMARKT Zeven Australische meisjes trekken door West-Europa Onvoldoende controle gehouden NYLONS Alkmaar telt ruim 2000 bedrijven waarin 11000 personen werken Een hartelijk welkomstwoord van de burgemeester Alkmaars karakter moet behouden blijven „Bloemwijk" gezellig bijeen S^TE (XPI^ESS VRIJDAG 27 APRIL 1951 Loos alarm in Liefdelaan In het Splinter-hofje aan de Linden, gracht heeft de afgelopen nacht een noodlottig ongeval plaatsgevonden, waarvan de 74-jarige weduwe mevr. K. Tuinzaad het slachoffer is gewor den. Vanmorgen omstreeks half acht be speurde de melkboer een sterke gas- lucht in de omgeving van haar kamer, waarna hij terstond de overige bewo ners van het Hofje alarmeerde. Twee dames, de weduwen Schagen en Star- reveld, betraden de bewuste slaapka mer en vonden mevr. Tuinzaad zonder enig teken van leven in haar bed. Het bleek, dat de gaskraan in het keu kentje wijd open stond en hoewel het venster gedurende de nacht gedeelte lijk had opengestaan, hing er een doordringende gaslucht in het ver trek. Dr. Maats, die onmiddelijk was gewaarschuwd, was spoedig aanwezig, evenals de politie. Pogingen om de dame met behulp van zuurstofappara ten tot bewustzijn te brengen, moch ten echter niet meer baten. Per zie kenauto werd het stoffelijk overschot naar het Centraal Ziekenhuis over gebracht. Vanzelfsprekend heerste er grote ontroering onder de bewoonsters van het Splinterhofje. Mevrouw Tuinzaad woonde er nog slechts twee jaar, maar v/as bij allen geliefd door haar levens lust en opgewektheid. Over enkele weken zou zij vijf-en-zeventig zijn ge worden. REUZE KOOPJES (Advertentie, Ing. Med.) 3AZELLEHUIS - ALK!., Ritsevoort 41 - Tel. 281 (Advertentie, Ing. Med.) De Alkmaarse equipe welke aan de derde internationale Tulpen Rallye heeft deelgenomen, arriveerde gisteren met 22 strafpunten te Noordwijk. De heren J. Kokkes en J. Moeyes hadden in de nacht moeilijkheden met een ben zineleiding gekregen waardoor zij op twee posten te laat bij de meldingspost kwamen. De Alkmaarder P. C. Klaver, die met de heer C. J. Campfens als equipeleider reed, kreeg 67 strafpun ten. Ook in de Liefdelaan was vanmor gen vroeg enige opschuddinga. Hier was de politie gewaarschuwd, omdat uit de brievenbus van de oude heer F Klooster op no. 36 een sterke gas lucht kwam. Politie, dokter en zieken auto waren binnen zeer korte tijd ter plaatse, doch gelukkig bleek hier geen sprake van slachtoffers te zijn. Er werd een lekkage in de gasleiding ont dekt, dat inmiddels door het gasbedrijf is hersteld. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Toontje heeft een paard getekend (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Haar groot ste offer (alle leeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: Tea for two (alle leef tijden); Cinema Americain, 8 uur: Sun set Boulevard (18 jaar). ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Toontje heeft een paard getekend (alle leeftij den); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Haar grootste offer (alle leeftijden); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Tea for two (alle lee.ftijden)Cinema Ame ricain, 7 en 9.30 uur: Sunset Boulevard (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: A.T V. „Ontwaakt" met „Tehuis voor daklo zen". Wim Kan: een beste stationschef Gezagvoerder Van Ulsen boven „de pot" Ook de K.L.M. geeft haar medewer king aan het stadion-spel „Wie wint de pot" op 5 Mei te Nijmegen. Zij zal tijdens het spel boven het stadion cir kelen en de gezagvoerder Van Ulsen chef vliegdienst Europa van de K.L.M. zal dan vanuit zijn cockpit een gesprek voeren over en weer met Carel Briels. die vanuit zijn regie-cabine draadloos contact heeft met de K.L.M.-machine. Dit gesprek zal tevens over de apart aangelegde geluidsinstallatie in het sta dion door het publiek gehoord kunnen worden. CR IS GISTERAVOND in het Gulden Vlies gelachen, zoals er in maanden niet gelachen is! Wim Kan reed per ABC-Expres met zijn cabarcttroep onze veste binnenen tegelijkertijd ver dwenen alle zorgen en zorgjes drie uren lang met onbekende bestemming in wijde verten. Het zeer aparte program (met seinpalen terzijde en een seinhuis op de hoek van het toneel), had maar zeer weinig zwakke plekkende teks ten van deze voorstelling zijn eigen lijk stuk voor stuk prachtige staaltjes van geestige kleinkunst en Wim Kan, Corrie Vonk, Sophie Stein, Pam Hen- ning en al die andere, terdege inge speelde cabaretartisten zorgden er wel voor, dat ze knap over het voetlicht kwamen OPNIEUW hebben we kunnen vast- stellen, welk een groot artist Wim Kan in zijn genre is. De conférence vlak voor de pauze waarin hij zijn mallottige verhaal over Hugo de Groot en zijn afwijzing van het ooievaars- verhaal, zijn politieke „uiteenzetting" over de kabinetscrisis en allerhand an dere zotte invallen brengt op een kwa- si-nonchalante toon en met een uiterst sterke mimiek, is zonder twijfel het hoogtepunt van het programma. En zijn ruzie met de rangeerder, gespeeld i n de zaal!, is het toppunt van geestige onzin. De goed bezette zaal heeft er om gegierd van het lachen. En pas la ter, als men het zich opnieuw voor de geest haalt, beseft men hoe waarlijk knap, hoe meesterlijk dit alles is. Wim Kan is men kan het rustig beweren zonder anderen te kort te doen de grootste van onze thans levende caba- rettisten. Corrie Vonk. in meer dan een op zicht zijn rechterhand, heeft ons dit maal beter voldaan dan in vorige pro gramma's. Toen immers gaf zij aanlei ding voor de vrees, dat zij zou afdalen tot het peil van vrijwel intolerabele vulgariteit. Zij heeft deze gevaarlijke helling goeddeels verlaten en haar voordracht heeft daarbij gewonnen. Al moet het ons eerlijk van het hart, dat wij nog altijd liever Sophie Stein haar simpele liedjes horen zingzeggen of Pam Henning, bestudeerd-naief voor net jongste sterretje zien spelen. Het beste was Corrie Vonk in de gevoelige sketch ..Pierrot op reis" en iets van het beste uit haar beginperiode kwam te rug in haar gesprek met de gemoede lijke machinist Johan Elsensohn (.kar ren maar!'") op de locomotief. Een prachtige komische vondst was de the orie van Aleid van Poelgeest, met Corrie Vonk in een glanzend middel eeuws gewaad en sarcasme van de bo venste plank legde Kan in zijn imitatie van een volksredenaar die de kunst met een grote K weet aan te prijzen vanwege de subsidie. De dood van een handelsreiziger als vervolg op De koopman van Venetië en ten slotte het misverstand over Tramlijn Begeer te: het was alles van een bijna on Nederlandse luchtige geestigheid. Ca baret van het beste soort! Het is jammer, dat wij ook op deze avond weer moesten constateren, dat Het raadslid mr. dr. C. Berkhouwcr heeft het college de volgende vragen gesteld: Is het collega ermede bekend, dat aan de werkzaamheden van twee school schoonmakers in dienst der gemeente, respectievelijk gedurende ongeveer 6 en 15 jaren een einde is gemaakt, met inachtneming van een aanzeg gingstermijn der beëëindiging van met langer dan 12 dagen? Indien het in de vorige vraag gestel de juist is, kunnen B. en W. dan ver klaren, waarem niet een langere aan zeggingstermijn in acht is genomen? Kunnen B. en W. verklaren waarom een andere schoolschoonmaker, nadal deze ongeveer 6 jaren als zodanig werkzaam is geweest, in vaste dienst der gemeente is aangenomen, althans als arbeidscontractant is aangesteld? Indien op grond van financiële over wegingen besloten is om niet langer gebruik te maken van de diensten' van de eerste twee schoolschoonmakers kunnen B. en W. dan mededelen of nagegaan dat van de opvolgende schoonmakers gelijke dienstvaardigheid en efficiënte prestaties mogen worden verwacht als van de vorige schoonma kers? Kunnen B. en W. beamen dat, daar gelaten de eventuele juridische toelaat baarheid van de beëindiging der werk zaamheden van genoemd tweetal schoonmakers op de geschetste wijze, uif sociale overwegingen een andere gedragslijn te hunnen aanzien gevolgd had kunnen worden? De stad spreekt erover! Zaterdag beslist voor het laatst! Met kwistige hand, strooit Hilck- mann door het land: MANTELS, SWAGGERS, REGEN MANTELS, JAPONNEN, enz, en alle soorten manufacturen. Het gratis koopuur was Don derdag van 12.301.30. Geopend van 96 uur. „Billijk man", Langestraat 23, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) een deel van het Alkmaarse publiek zijn plaatsje in het café en zijn kopje koffie (bij het mgaan van de pauze en aan het slot) belangrijker vindt dan het opbrengen van een beetje elemen tair fatsoen. Bij open doek en onder het opklaterend applaus rende men weg, alsof het om het leven ging. Een jammerlijke, beschamende vertoning! HERENOVERHEMDEN. Prima popeline. In effen tinten, m. vaste boord II 95 9.95 m. 2 losse boorden 15.75 13.95 HERENOVERHEMDEN, m. 2 boorden. Zeer aparte streep- dessins. In 4 tinten18.95 lange siraai alk maag (Advertentie, Ing. Med.) leder jaar ontslag Bedachtzaam kauwende Amerikanen, radde Fransen en een breed-grijnzen- de Zuid-Afrikaan keken vanmorgen diep weggedoken in hun kragen toe hoe de kaasdragers de gele Edam mertjes op de berries laadden en in hun befaamde dribbelpas de zware vracht naar de Waag torsten. Onder de toeschouwers bevonden zich 32 Belgische zuivelmensen en twaalf directeuren van Canadese reis- hureaux," die vanmorgen officieel op het stadhuis werden ontvangen. Zij maken een trip van enige dager# door ons land om hier de bezienswaardig heden met eigen ogen te aanschou wen en eventueel in hun reisprogram ma's op te nemen. Tussen de ta'loze vreemdelingen ontdekten we ook een zevental meis jes, dat gebukt ging onder lood zware rugzakken. Ze kwamen uit Australië, vertelden ze. en werkten sinds enige jaren in Engeland, één als laborante, vijf als verpleegster en één als kantoorbediende. Iedere zo mer nemen ze kalmpjes weg ontslag en trekken er dan gezamenlijk op uit. „The Continent" was dit jaar het doel van hun vele maanden du rende zwerftocht. Twee weken gele den zette het avontuurlijke zevenetl voet aan wal in Ostende en liftende trad het door België, Luxemburg, Zwitserland, langs de Rijn naar Ne derland. Na de tulpen en de kaas markt „duimen" ze zich een weg naar Denemarken, Noorwegen en Zweden, om vervolgens vla Duitsland naar Engeland terug te keren, waar ze een nieuwe baan gaan zoeken. „Maai' dat is niet moeilijk", lachte een var de „nurses". Grotere aanvoer De aanvoer op de markt was be-" langrijk groter dan verleden week Er waren 13 fabrieksstapeis en 2 Wegens onvoldoende controle op zijn chauffeurs stond Vrijdagmorgen de Alkmaarse taxiondernemer P. K. voor de kantonrecher mr. F. G. G Boerrigter terecht. Een van zijn onder geschikten had het bestaan zijn werk boekje in te vullen met gefantaseer de arbeidstijden. Dit werd de onder nemer uiteraard niet verweten: maar wel dat hij ais baas onvoldoende er op toe gezien had, dat de werktijden juist mgevuld werden. Aangezien de chauf feur reeds ontslagen bleek te zijn en de getuige-deskundige F. evenwel de indruk had gekregen, dat het erg moeilijk was een afdoend toezicht uit te oefenen, ook al ontbrak de goede wil geenszins, vonniste de kantonreeh- - ter de ondernemer met f 8 of 8 dagen boerenstapels, in totaal wegende 34000 kilogram. De prijs van de fabriekskaas war 1.85 per kilogrm, van boerenkaas 1.86 per kilogram, wat dus be langrijk hoger was dan vorige week. Handel vlug. Te Gouda werd genoteerd: le kwa liteit 1.952; 2e kwaliteit 1.8P tot 1.94; extra kwaliteit 2.06. Handel kalm. Op de kaasmarkt te Woerden wer den de volgende prijzen gemaakt: le soort 196—201; 2e soort 190— 195; zware tot 206. Handel matig, Boxem zwom precies één minuut Tijdens internationale zwemwedstrij den te Amsterdam zwom de DA W-er Ad Boxem precies één minuut over de 100 meter borstcrawl. Het was jammer dat de Heemstedenaar Joris Tjebbes op dit nummer verstek liet gaaji. Boxem ondervond van de Zuidslaven en de Nederlanders Wildevuur en Smits >n voldoende tegenstand. Waarschnot'i'! zou een kamp tussen Boxem en Tjeb bes de tijd van de Waterrat gunstig hebben beinvloed. Onze „KOUSENBAR" brengt: Ons grote succes! In prachtige tinten 6.90 4.90 Linksgeweven DAMESKOUSEN Onze bekende kwaliteit. In diverse kleuren S 2.95 lange suaa» alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Wat de telling uitwees: Dat Alkmaar met recht een midden- standsstad van importantie wordt ge noemd moge blijken uit de cijfers van de tweede bedrijfstelling, die het vo rige jaar is gehouden. Hieruit is komen vast te staan, dat er in de stad 734 kleinhandelszaken zijn, waarvan 607 winkels, die in totaal aan ruim 2000 personen werk bieden. Er zijn 213 groothandelszaken met een personeelssterkte van 1036 man Het wegvervoer telt 56 vestigingen. De bouwnijverheid heeft hier 211 bedrij ven en in de rubriek kleding en rei- niging komen 130 vestigingen voor In deze laatste categorie werken 647 vrou wen. Er is in Alkmaar dus nog wel een japonnetje of een costuum te koop en men behoeft hier zeker niet op een droogje te zitten, want de 131 Horeca bedrijven. staan uiteindelijk niet zó maar op de lijst. De metaalnijverheid, alsmede scheeps en wagenbouw is vertegenwoordigc door 201 vestigingen met een personeel van 1259 mannen en 86 vrouwen. Ruim zestienhonderd personen vin den een emplooi in de 117 bedrijven waar voedings- en genotmiddelen wor den bereid. Zij vormen een niet onbe langrijk deel van het totaal aantal in De onlangs door de raad benoemde verkeerscommissie, welke de moeilijk heden van het moderne verkeer in een oude, mooie provinciestad zal onder zoeken, is hedenmorgen om tien uur ten stadhuize door de burgemeester ge ïnstalleerd. In een gezelschap als het Uwe is het niet nodig er op te wijzen, hoe snel behoeften van het verkeer, de Moloch waaraan reeds zoveel stedenschoon is geofferd, zich wijzigen. Spr. haalde vervolgens diverse klaag schriften van stadgenoten aan om to laten horen Om welke motieven men destijds het Verdronkenoord had wil len dempen. Bezorgdheid. In een beschouwing over het rap port van de commissie voor het markt vraagstuk, in de Toeristenkampioen van 15 Maart 1951 heeft de huidige se cretaris van Heemschut zijn bezorgd heid er over geuit, dat in Alkmaar de misère zou beginnen, omdat men aar zelt het kwaad in zijn wezen aan te tasten. „Dat wezenlijke", zo schrijft hij, „ligt niet in de breedte van de toe gangswegen, maar in de, voor onze oude stadskernen toegestane lengte »n breedte der transportauto's". Wie zo redeneert als Ton Koot onderschat klaarblijkelijk het gevaar, dat men door afsluiting van de binnenstad voor vrachtvervoer aan die binnenstad net (economische) leven ontneemt. De aantrekkelijkheid van Alkmaar voor landgenoot èn vreemdeling is, dat de stad niet is geworden een open luchtmuseum van architectonische schoonheden, maar een kerngezonde markt- en handelsstad is gebleven, brand- en trefpunt van heel het za kenleven van Hollands Noorderkwar tier. Wil deze stad haar eeuwen oude functie van verzorgingscentrum van dit gewest naar behoren blijven ver vullen, dan moet zij er voor zorgen «lat de in het zakencentrum gevestigde ie. drijven hun aanvoer behoorlijk kun nen ontvangen èn aan het winkelende publiek hun waren behoorlijk kunnen etaleren. Niet het viden van parkeerruimte voor personenauto's bezorgt ons de meeste hoofdbrekens, ook zelfs niet het regelen van het interlocale en >n- terprovinciale verkeer al maakt dat tot ons leedwezen, en volkomen ten on rechte, gebruik van smalle stadsstra ten als de Koorstraat en het Ritss- voort, terwijl de traverse Kennemer- De burgemeester heette de aanwe zige dames en heren hartelijk welkim en weer er op, dat het vraagstuk waarover het thans gaat geen specifiek plaatselijk karakter draagt en ook geen vraagstuk van onze generatie alleen is. Reeds in 1913 en in 1934 heeft de wens tot demping van Verdronken Oord en Mient de nodige opwinding veroorzaaktveroorzaakt en het is een compliment voor B. en W. van weleer, dat men in de laatste 50 jaar de stad niet heeft willen verminken. Men heeft in alle tijden wel oe- seft, dat men door stedebouwkundige maategelen oude schoonheid vernie tigde, maar men taxeerde het anders dan wij thans zouden doen, en men sloeg het nadeel van dit vernietigen niet hoog genoeg aan om het na te la ten. Dit nu vind ik verheugend, dat het stadsbestuur van Alkmaar bij her haling getoond heeft zijn afwegende taak beter te vervullen dan belang hebbenden. De aanval op het water is in 1949 ingezet door de directeur van het marktwezen, die voorstelde het water van Voordam en Kaasemakersgracht te dempen ten behoeve van kaas- en vee markt. Ik wil niet zeggen, dat dit voor stel even geluidloos als het andere in 1913 onder tafel is gewerkt, want Uw commissie zal zich met dit vraagstuk nog eens bezig mogen houden, zij het in groter verband, maar de afkeer te gen demping was bij het college van B. en W. van 1949 even sterk als otj dat van 1913. Teneinde kool en geit sparen, is in 1939 en 1947 van de zijde van gemeentewerken voorgesteld .ie rijwegen langs het Verdronkenoord te verbreden. Maar ook dit is een ge vaarlijke onderneming, waarvan men de slechte uitkomst kan zien o.m. in Franeker, dat zijn gracht langs het magnifieke stadhuis heeft versmald tot een soort open riool: zelfs een leek wordt getroffen door het totale ge brek aan verhoudingen. singelHandelskade ter beschikking staat maar het bereikbaar houden van de zaken in het hart van de stad voor de auo's die de aan- en afvoer van stapel- en winkelgoederen bewerx- stelligen, de vrachtwagens die laden en lossen en keren moeten in onze nauwe stad. En ook hebben wij grote last van de hebbelijkheid van dieeenen die de i' stand van het behoorlijke parkeerter rein op het Hofplein naar Lang°straal of Laat te bezwaarlijk vinden om die te voet af te leggen en daarom in de winkelstraten de auto willen neerzet ten. Zeker, men kan het in dp Lange straat geheel verbieden, en ook over zulk een maatregel zal Uw commissie haar gedachten moeten laten gaan maar ik kan mij nu al voorstellen bo" de middenstand daar op zal reageren Eigen karakter moet bewaard blijven. In de rede van de burgemeester, die wij door tijdsgebrek helaas drastisch mossten inkorten, wordt vervolgens opgemerkt, dat het aan de commissie voorgelegde vraagstuk niet is het zoe ken naar het antwoord op de vraag óf het verkeer öf het stadsschoon, maar het zoeken naar een oplossing waarbij het karakter van deze oude, typische Hollandse, en springlevende handels stad bewaard blifft. Noch de eisen van het verkeer, noch die van het stads schoon mogen zodanig de overhand neb ben, dat één van beide in de verdruk king komt. De binnenstad moet toe gankelijk blijven voor de verkeersmld delen, maar Alkmaar moet ook Alk maar blijven, dat terecht in de hele wereld een reputatie geniet. Doch -n- dien hier of daar ruimte moet worden gemaakt voor het verkeer, dan is bre ken onvermijdelijk. Want elk breken betekent vernieti ging van kapitaalwaarde. Maar stede bouwkundig verdient in mijn ogen breken verre de voorkeur boven dera pen .omdat dit het karakter van de stad aantasten kan en dat in de bin nenstad zeker doet. Spr. dankte ten slotte allen, dat zh op zich hebben willen nemen de moei lijke en ondankbaar schijnende taat- van het zoeken naar vereniging van ;i tegengesteld lijkende strevingen en voor het beantwoorden aldus van het door het Gemeentebestuur van Alt- maar in hen gestelde vertrouwen. Met de wens dat allen in de'kom-r de arbeid bevrediging en in het reso' taat daarvan voldoening mogen vinden verklaarde de burgemeester de com missie geïnstalleerd. de 2013 bedrijven werkzame personen. Dit is 10.944, waarvan 2794 vrouwen. Vrije beroepen, overheids-kantoren en enige andere categorieën, die niet onder de telling vielen zijn dientengo volge niet in deze getallen opgenomen. J. de Groot overleden In Alkmaar is gisteren in de ouder dom van 65 jaar overleden de heer J. J. de Groot, tot 1 April directeur van de Ver. oliefabrieken te Zwijndrecht. De heer De Groot, die ridder was in de ,orde van de heilige Gregorius, heeft van de oprichting van de Jur- gens-fabrieken af de leiding van de administratie gehad. Toen de margari ne-unie werd gevormd, werd hij tot directeur van de Ver. fabrieken be noemd. De uitvaart zal geschieden Maandag 30 April te Alkmaar. „Tussen 15 Januari en 15 April 1951 zijn 31 nieuwe muziekwerken óp lang- peelplaten uitgekomen. Symphonieën van' BEETHOVEN, BRAHMS, HAYDN, MOZART, TSCHAIKOWSKY. SCHU BERT, werken van BACH, BERLIOZ, WAGNER, en andere grootmeesters. Ook in het lichtere genre kunt U van langspeelplaten genieten. Voor deze 31 stuks langspeelprocedé, zouden zeker 100 gewone platen nodig geweest zijn, waarbij telkens de muziek onderbroken wordt. Verrijkt Uw discotheek met langspeelplaten om er bij voortduring van te kunnen genieten. Graniofoonplaten in langspeel, in micro variabele groef en gewoon pro cédé. naar keuze bij de fa. Ypma, Lan gestraat 77 te Alkmaar". (Advertentie, Ing. Med.) Het bestuur van de buurtvereniging „Bloemwijk" had aan de openbare trek king van de onlangs gehouden loterij een gezellig samenzijn in paviljoen „Kinheim" verbonden. Het vergader zaaltje was gisteravond geheel gevuld, toen voorzitter J. Jonker in zijn ope ningswoord het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap" welkom heette, dat belangeloos zijn medewerking ver leende. De voorzitter memoreerde, dat de leden van „Bloemwijk" het be stuur nog nimmer hadden teleurge steld en dat zij ook bij de verloting blijk hadden gegeven van grote activi teit en sympathie jegens hun vereni ging .In minder dan acht weken waren de 2500 loten, waarvan de opbrengst zal worden aangewend voor de inven taris van een speeltuin, aan de man ge bracht .Alvorens tot de trekking over te gaan bracht het dubbelmannenkwar tet o.l.v. de heer Pranger een tweetal liederen ten gehore. Ook daarna trad „Zang en Vriendschap" nog enkele malen op. De liederen kwamen misschien door de kleine ruimte niet geheel tot hun recht maar werden op hoge prijs gesteld. De gebroeders Haasbroek droegen ter afwisseling twee aardige stukjes voor, waarmee zij zeer veel succes oogstten. WARMENHUIZEN, 27 April 1951. 2600 kg rode kool 9.90—10.50; 9200 kg gele kool 6—6.50; 1500 kg Deense witte kool 5.50. j7j y&f sh" 20 for II l.~" (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2