NU WEER OP IEDERS LIP! f Pim, Pam, Pom en de Paashaas j K.!rH fel de surra, DARO-SPROETENZALF Moord met de wandelstok J\ w JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER 0 Hersengymnastiek KORT VERHAAL „Eén-nul" draait weer Puzzle-rubriek xxxxx xxxx xxxx xxxx Churchill stelt zijn reis naar de V.S. uit Het Radioprogramma ZATERDAG 28 APRIL 1951 „JJET SPIJT ME, maar Ik kan niots gebruiken". De bejaarde dame schudde het hoofd en maakte aan stalten om de deur weer te sluiten De man op de stoep bleef treurig staan en vroeg aarzelend: „Zoudt I dan misschien iets voor me te drinker hebben?" Een ogenblik nam ze hei) aandachtig op, toen won haar mede lijden het. „Kom er dan even In". Zo zat de man met de prentbrlef kaarten even later op de keukenstoe' de vale hoed deemoedig op de schoot „Gaan de zaken nogal?" vroeg d vrouw even later, terwijl ze de dam pende koffie In het vrolijk gebloemde kopje schonk. Moedeloos haalde hij de schouder, op. „Erg slecht mevrouw. Ik wee werkelijk niet, waar het op de dun: heen moetO, dank U vriende lijk". Hfl nipte gretig aan de warm koffie en het was of er even ee; glans In de moedeloze ogen kwam. „Doet U dit werk allang, als Ik niet te onbescheiden ben?" Met Iets weemoedigs keek hü naa haar op. „Al bijna een jaar mevrouw Ik zou er zeker mee ophouden, als i Iets anders kon krijgen „Is u invalide?" Hi) schudde langzaam het hoofd „Nee, ik ben het slachtoffer van om standigheden mevrouw. En daar komt bij, dat ik al niet zo jong meer ben". „Ja, Ja. Wilt u misschien nog een kopje „O, dank u, heel graag". Genietend dronk hjj de koffie. Toen zei hij, met lege blik naar de hoek bij het fornuis starend: „Ja, 't is een ramp, die hele geschiedenis. Altijd een goede betrekking gehad en nu..." „Hoe bent u daar dan vandaan ge raakt?" Hij zette het kopje op de tafel terug. „Tja, dat is iets heel droevigs. Vijftien jaar heb ik bij mijn laatste patroon als huisbediende gewerkt. Hij woonde in een groot landhuis, buiten de stad en toen zijn vrouw nog leefde was het er best uit te houden, 't Was een heel lief mens, ook voor het personeel. Toen. nu bijna drie jaar geleden, kwam ze plot seling te overlijden. Hartverlamming. Nu, u begrijpt wel, dat was je wat. De baas kon het sindsdien thuis niet meer vinden, hü verdiepte zich nog meer in zijn zaken en bleef soms dagen weg". Ze knikte begrüpend. een en al oor. „Nu, dat heeft zo'n jaartje geduurd. Wij. van het personeel, kwamen in middels niets tekort want het eten was goed en het salaris altijd op tijd. Maar toen kwam hij op een kwade dag thuis van een zakenreis en bracht héér mee CVEN zuchtte de man voor hü verder ging .„Ja, toen kwam zü in huis. Ik had nog nooit zo'n kakelbont uitgedost iets gezien, maar de baas scheen sta pelgek op haar te zün. Vanaf het eerste moment, dat ze mü zag, begon voor mij de hel. Ik weet niet, waar ze vandaan kwam en wie haar opgevoed had, maar ze was verschrikkelijk. Ik werd speciaal belast met de zorg, om het haar aan niets te laten ontbreken, maar ik kon gewoon niets goeds voor haar doen. Zonder de minste reden uitte ze allerlei lelüke scheldwoorden en beledigingen tegen me. Het was bar Eerst dacht ik: Nu, die komt wel bü. als ze een tüdje in huis is. Maar nee hoor, het werd met de dag erger. Ik nam mü voor mijn patroon in. te lich ten. maar als die thuis was deed ze huichelachtig lief en ik durfde het niet te zeggen. Ik had angst, dat hij zou denken, dat ik maar wat roddelde. Want tegen het andere personeel had ze bijna nooit iets. Ik was de gebeten hond. En als ik dan kwam dienen, zat ze aan tafel bij de baas en keek me met haar puilerige ogen onnozel aan. Dan heet ik op m'n lippen en wist niet. hoe gauw ik weer weg moest ko Was de patroon iveer vertrokken, dan begon het lieve leven weer". „Wat verschrikkelijk.." „Ja mevrouw, verschrikkelük! Eén keer ben ik hevig terug gaan schelden. het kon me weinig meer schelen en toen vloog ze me zowat aan. Spinnij dig was ze en wat ze er niet uitkraam de!Toen was er helemaal geen goed garen meer mee te spinnen. Zodra ze maar een glimp van me zag begon ze uit te varen, tot het me op een ge geven dag te erg werd. Ik moest iets van de vestibule naar boven brengen en passeerde haar. Meteen begon ze v/eer met haar repertoire Wit van nüd werd ik, maar probeerde toch door te lopen. En toen opeens, toen was het of er iets in me kapot brak. Al het op gekropte kwam naar boven. Ik vloekte zonder te weten wat ik zei, greep een wandelstok uit de paraplubak, draaide me om en sloeg tweemaal, driemaal ik kende me zelf niet meer. Haar schreeuwen klonk een ogenblik als mu ziek in mün oren. Pas toen ik haar niet hoordetoen was het te laat. Ze lag levenloos aan m'n voeten. Meteen greep een ontzettende angst mij aan, ik wilde vluchten, maar waar moest ik naar toe? En voordat ik had kunnen wegkomen kwam het andere personeel op het rumoer af...." „Ontzettend!" Nerveus frommelde de dame met haar zakdoekje. „En wat gebeurde toen?" „Nu, de rest begrijpt u wel. Ze was dood. Maar toen kwam later de baas en die was woedend. Op staande voet werd ik ontslagen „En toen zeker de politie nog? Hebt u lang in de gevangenis gezeten?" „In de gevangenis? Nee, de baas wil de er geen politiewerk van maken." „Maarde politie kan toch niet buiten zoiets worden gehouden?" Ver baasd keek ze de negotieman aan. „In dat geval wel," antwoordde hij langzaam, „alleen hadden ze me scha devergoeding kunnen laten betalen. Maar het was niet zo'n èrg dure pape gaai geweest Slechts drie weken na de landelüke actie van de justitie tegen de voetbal pools is de exploitant van de voetbal- prüsvraag „Een-nul", de heer W. v. d Loos, opnieuw begonnen met het uit- schrüven van een gratis voetbalprijs vraag. De deelnemingsformulieren wa den ditmaal alleen gezonden aan d? „vrienden en kennissen" van de ex ploitant. Bovendien heeft „Een-nul" thans een eigen weekblad, ,De Moker" geheten. AMERIKAANS SUPPERFORT OP DE AZOREN NEERGESTORT Op de Azoren is een Amerikaans superfort neergestort. Elf personen werden gedoot-, vüf zwaar gewond. PUZZLE 185. VERBORGEN PLAATSNAMEN. (OPL.) De acht bedoelde plaatsen waren in de aangegeven volgorde: L Bergambacht; 2. Bellingwolde; 3. Dedemsvaart; 4. Hindelopen; 5. West- kapelle; 6. Frederiksoord; 7. Culem- borg; 8. Amersfoort Voor velen bleek ook deze opgave geen onoverkomelüke moeilükheden te bezitten. Er er waren er dan ook velen die een correcte oplossing inzonden. Onder die inzenders is de wekelükse prijs van f 5.verloot en de gelukkige was ditmaal: de heer J. M. Leeuw, Oude Haven 3G, Medemblik. Gefeliciteerd! Deze prüs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave: PUZZLE 186. WELKE DELING ZOU DAT ZIJN? Van een deling bestaat de deler uit vier rijfers en het quotient uit zes cijfers. In deler en quotiënt komen alle cüfers voor van 0 tot en met 8, waarvan één dezer cüfers tweemaal. De cüfers 9, die in de gehele bewerxing voorkomen zün alle in het volgende diagram aangegeven: XXXX XXXXX 9 xxxx xxxxx xxxxx XXXX 9 XX 9 XX XXXXX 9 XXX Gevraagd wordt deze deling geheel in cijfers in te zenden. (Er Is meer dan één goede oplossing). Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 3 Mei aan de Redactie van dit blad (Onder de inzenders van een goede oplossing wordt weer een prüs van f 5.— verloot). Winston Churchill heeft zün voorge nomen bezoek aan de Ver. Staten uit gesteld, „omdat zich gebeurtenissen hebben voorged..an, die het mü moei lijk maken thans aan de uitnodiging gevolg te geven". Churchill zou 8 Mei te Philadelphia hebben gesproken. (Advertentie, Ing. MecL) 33. Meneer Leepvos heeft geluk! Niemand van zün achtervolgers heeft hem kunnen inhalen, terwül hü naar zqn geheime bergplaats rende. En nu raast de jeep door het bos. „Een knap pe jongen, die me nu nog inhaalt", grinnikt de vos. „Ja, ik ben ze alle maal weer eens te slim afgeweest' Meneer Leepvos kent de weg pp zün duimpjekük, daar komt de grens van Hazenland al in zicht. Maar nu heeft hü toch pech. Want de grens wordt ook 's nachts bewaakt Twee grenswachters staan midden op de weg en de slagboom is neergelaten. „Halt!" roepen de beide grenswachters, want ze vertouwen het zaakje niet erg. En met recht! Want de jeep rijdt zonder vaart te verminderen, recht op hen ai Meneer Leepvos is niet van plan om voor iets of iemand op zü te gaan. De twee verschrikte politiemannen kun nen dan ook maar net bütüds opzij springende jeep raast recht op de slagboom aan en.:., er dwars door heen! 33. Daar stond druipend en blauw aangelopen Don Hondobrodo Kawis- pelstraatos di Blaffios op de tegels van het platform. Als een ridder van de droeve figuur. „Jij bent een oplichter!", schreeuwde Simon kwaad. „Jij staat me hier te vertellen, dat je een beroem de zwemcoach bent en nou blijkt, dat je als een baksteen zinkt. Sterker nog ik geloof zelfs dat je béng voor water bent. Nou, vertel eens op. Wat heb Je hierop te zeggen?" Don Blaffios, die nog naar adem stond te snakken en wiens knieën zo knikten dat de vloer er van schudde, zei met een benepen stem: „Ik-ik-ik k-k-kan héél goed zwemmen, héél goed, maar door die bons tegen het spiegelruit was ik een beetje bewusteloos en daardoor „Schei maar uit!" riep Jimmy, die wel zag dat de vent verschrikkelük stond te liegen „Als je dan zo mooi kan zwemmen moet je 't ons nu meteen maar eens bewijzen. Je bent nu in elk geval niet bewusteloos meer." De daao bü het woord voerende, pakte Jimmy Don Blaffios beet en kwakte hem met een nüdig gebaar het water in.... verkrijgbaar In alle zaken met het KLM raambiljet Reedt m«er dan 17 j»ar in gebruik bij de KLM FABR.N.V EHCO HAAKSBERGEN (Advertentie, Ing. Med.) Patricia Wcitthwuitii (89 De wens om zijn aantekeningen en de •amenstellingsformule van „harschite" te bemachtigen. Madoc pakte alles wal hij kon vinden bij elkaar en verlrok Woensdagmorgen met een vroege trein naar Marbury. Hij eikent volmondig dat hü ten dele handelde uit het ver langen, Harsch' papieren te verdon keremanen vóór Sir George Rendals overkomst. Hij wist niet zeker, over welke bevoegdheden het departement van Oorlog beschikte en wenste een advocaat te raadplegen. Ook had hü tüd nodig, om zun eigen positie nader te beschouwen: zijn positie als paci fist, als regeringsambtenaar en als Harsch' executeur-testamentair". „Een wat deed hij?" vroeg Frank die aandachtig luisterde. Hü bezocht een advocaat, mr. Mer- vale en begaf zich daarop naar het by- kantoor van de Lloyd Bank. waar hü een grote verzegelde enveloppe over handigde. die in de safe moest worden geborgen". „Dus zün de papleren daar?" Juffrouw Silver glimlacht». „De enveloppe bevatte slechts blan co foliovellen, maar op de terugweg gaf hü aan het postkantoor een aan getekende brief af, bestemd voor de hoofdbank te Londen dat was heel verstandig gehandeld. Daar zün nu de bewuste stukken". „En weet u al. dat ze Zaterdagavond geprobeerd hebben, het bykantoor in Marbury te plunderen?" vroeg Frank veelbetekenend. „Zo, zo", zei Juffrouw Silver. „Dat verbaast me niet. Wat heerlük dat, door de voorzorgen van meneer Ma doc. de stukken in Londen waren!" Frank keek haar vol bewondering aan. „Nu, u heeft hem Ingepalmd! Even als wy allen zal hü uit uw hand eten! Intussen hoop ik toch niet dat hij zich zün besluit om de regering de gege vens over „harschite" te verschaffen, al te zeer heeft aangetrokken". „Hoe merkwaardig dat Je mü dit vraagt", antwoordde juffrouw Silver met van vreugde stralend gezicht. „Ter wül we op jou wachtten, hadden we nog tüd voor een lang gesprek en by vertelde me uit eigen beweging, by nader inzien tot de conclusie te zijn gekomen, dat hy ais vertegenwoordiger van meneer Harsch moest doen wat deze zelf zou hebben gedaan Dit ge heel afgescheiden van eigen overtui ging, welke, zoals Madoc me onom wonden verklaarde, niet veranderd is" „En daar had u natuurlyk niets mee te maken!" 't ts een aantrekkelijk on derwerp. maar we moeten opschieten Ik wil 't over Madoc's getuigenis heb beu. Ik weet niet, wet voor kunstgre pen u gebruikt heeft, om hem er een te laten schrijven, maar de chef gelooft nog altijd dat u de een of andere dag op een bezemsteel het venster zult uit vliegen. Die verklaring van Madoc zal overigens, denk ik, wel zo'n beetje een slag in het gezicht zün. Ik heb nog geen tijd gehad het nader uit te plui zen. maar als zün opgaven over de af standen kloppen, gaat, wat de moord op Harsch betreft, Bush vrü uit. En daar Madoc onschuldig Is ten aanzien van Ezra Pincott. blijft nog de persoon, man of vrouw, die het kerkhof verliet aan de kant van het dorpsplein, met Ezra op de hielen. Alleen Ezra zou over die persoon nader uitsluitsel kunnen geven en het ligt voor de hand, dat hij heeft geprobeerd, chantage te plegen, wat hem lelük ls opgebroken". „Dat ls zo". „Welnu, wat moeten we doen?" „Met toestemming van de hoofdin specteur zou ik een nadere ondervra ging van Gladys en Sam willen voor stellen. Zij hebben een wandeling over het dorpsplein gemaakt en zün waar schi.inlijk even na 'ien minuten voor tienen het kerkhof binnengegaan Gladys zegt. dat ze niet heeft opge merkt of er geschoten werd, wat be wijst. dat ze toen nog niet zo dicht bü de kerk waren. Volgens haar moeten ze zowat tien minuten op het kerkhof hebben vertoefd voor Bush naar buiten kwam en de klok tien uur sloeg Ze moeten daar na Bush zijn gekomen, want te hebben hem niet de kerk «len binnengaan. Nu zou ik heel graag wil len weten, of ze hun wandeling begon nen op de weg. die langs de huizen loopt of dat ze in tegenovergestelde richting zün gelopen en langs die weg terugkwamen. In dat geval acht ik hei mogelük, dat ze de persoon, die door meneer Madoc niet werd herkend, heb ben ontmoet: de persoon, die büna on middellijk nadat het schot werd gelost het kerkhof heeft verlaten". „Zouden ze dat dan niet hebben ge zegd?" „Och iets dat je als heel gewoon be schouwt, wordt gemakkelijk over 't hoofd gezien. B.v. het feit, dat de kerk klok In Bourne ook de kwartleren slaat. Hoeveel mensen, die aan hét dorpsplein wonen, horen dat geluid nog? Ik heb enige van hen ernaar ge vraagd en ze zeiden, dat ze nauweiüks enige notitie er van namen Zo acht 'k het ook mogelijk, dat Gladvs en Samuel iemand hebben ontmoet, die ze wel meer op die tijd en plaats zagen, zon der er ooit op té letten Juist tegen over het hek van de oude pastorie 's een brievenbus (Wordt vervolgd, i Het volgende probleem Ujkt mis schien wat ingewikkeld, maar de oplossing ligt in een voor de hand liggend rekensommetje. Een apotheker heeft 81 flessen van gelijk gewicht en Inhoud, klaar staan. Plotseling bemerkt hy, dat in één ervan per ongeluk een gevaarlüke stof ls bygemengd. Daardoor moet deze fles Iets zwaarder wegen dan de overige. Hy neemt dus zün weegschaal en stelt na 4 maal gewogen te hebben vast, welk flesje niet In de partü thuis behoort. Hoe speelde hü dat klaar? De oplossing hiervan ls: Hü verdeelt de party In drieën en zet hiervan twee op de schaal Wanneer deze in balans blüft, zit het gezochte flesje ln de partü, die niet op de weegschaal staat en an ders natuurlük op de doorslaande kant ervan. Hierna verdeelt hü de overgebleven flesjes weer in drieën, herhaalt de weging, ver deelt weer, totdat hü zodoende na 4 wegingen precies kan vast stellen welke van de drie, hem dan nog overgebleven flesjes, de zwaarste is. En nu de nieuwe vragen: 1 Wie kan er in volle ernst zeggen: ,Jk zie dat het getuid nogal slecht is!" 2 Wanneer wij het over de lor- daan hebben, duiden we daar mee de bekende volksbuurt in Amsterdam aan. Maar wat kan er met deze naam nog meer bedoeld worden 3 Wat is het verschil tussen een eerste en een tweede viool 4 Waar bevindt zich het beroem de .Alhambra"? 5 Uit welk land is de tabak voor het eerst naar het onze geko men? 6 ln welke twee steden in Europa treffen wij een honden-kerkhoj aan? 7 Wanneer een Amerikaanse vrouw huwt met een buiten lander, verliest zij dan haar oorspronkelijke nationaliteit? S Welke wijsgeer heeft het vol gende gezegd: „Boeken zijn ge lijk aan spiegels. Wanneer je er als een ezel in kijkt, kun je moeVijk verwachten er een En gel in te zien". 9 Wat is zwaarder: een halve liter melk of een halve liter water? 10 ls het waar. dat Afrika minder dan IS km van Europa ligt? (Voor de antwoorden zie men ons nummer van Dinsdag.) (Mms)**, DDC- M«4.) ZONDAG 29 APRIL HILVERSUM L 402 zn.t 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IK1R, 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. - 8.00 Nieuw» en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 iloogmis. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Alt, cembalo au cello. 10.00 Gere formeerde kerkdienst. 11.30 Gewijde muziek, 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Lunchcuncert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, v/eerberichten en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.45 „Uit het Boek der Boa ken". 14.00 Radio Philharmonisch Orkest en soliste (ca. 14.55 „Grote tekenaars: Katsusbika Hokusai", causerie). 15.45 Koorconcert. 16.10 „katholiek thuisfront overall". 16.15 Sport. 16.30 Lol. 17.00 Kerkdienst. 18.15 Luthers# dienst. 19.00 Gram.muziek. 19.15 „Mensen op do achtergrond", causerie. 19.30 Nieuws, sport uitslagen en weerberichteu. 19.45 Actualitei ten. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.50 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramv- tnuziek* HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Voor gerepatrieerde mili - ai- ren. 9.00 Vacantietips. 9.12 Postduivenberich- ten. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 .Geestelijk leven", causerie. 10.00 Instrumentaal trio. 10.25 Met en zonder omslag. 10.50 Me-ropole Or* kest. 11.15 Cabaret. 12.00 Salonorkest. 12.30 De Zondagclub. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuw» en weerberichten. 13.15 Medededelingen at Gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 13.50 „Ev«# agrekenen", herenl". 14.00 Gram.muziek. 14.05 Rubriek van Kunst en Cultuur. 14.35 Eerste en tweede bedrijf uit „Die Entführung au» dem Serail", opera (gr.pl.). 16.00 Filmpraatje, 1615 Accordeon-Ensemble. 16.30 Sport- revue. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 „Het Lau- riston Gardens Mysterie", hoorspel. 17.45 Pianospel. 16.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuw» en sportuitslagen. 18.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 19.00 Kinderdienst. 19.35 Bijbelver elling. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 üerde bedrijf van „Die Entführung a us deni Serail", opera (gr.pl.). 20.45 „De Forsyte Sage: Een man van Fortuin", hoorspel. 21.45 Amusementsmuziek. 21.55 Hersengymnastiek. 22.30 Gram.muziek. 22.40 Bariton en orgeL 23 00 Nieuws. 23.15 Metropole Orkest. 23.45 -24.00 Gram.muziek. MAANDAG 30 APRIL HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00-24.00 Nationaal Programma Lg. v. de verjaardag van H.M. Koningin Juliana. - 7.00 Felicitatie namens de Ümroop door mr. L. A. Kesper. degeringscoinmissaris voor hel Radiowezen. 7.07 Nieuws. 7.22 Reveille. 8.00 Felicitatie namena de Omroep door mr. JL. A. Kesper, Regerings commissaris voor het Radiowezen. 8.07 Nieuws. 8-22 Carillon. 8.30 Amusements-muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.20 Sopraan en piano. 9.25 Waterstanden. 9.30 Kamerorkest. 10.00 Rooms- KothoJieke uilzending. 10.30 Gram.muziek. 11.00 Kamerkoor. 11.15 Voor de zieken. 11.40 Reportage kinderaubade voor hef Koninklijk Paleis te Soestdijk. 12.00 Politje-kapel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano duo. 12.55 „30 April 1838: Koninklijk Besluit san Willem 1 in verband met de aanleg van de Rijnspoorweg". 13.00 Nieuws. 13.15 Pro menade-orkest en klein koor. 14.00 „Ons na tionale lied voor alle tijden", causerie met voordracht. 14.15 Stoelendans. 15.15 Kamer- orkest en solist. 15.80 .Een vlag waait van de toren", de Utrechtse schooljeugd viért Ko ninginnedag. 16.30 Gram.muziek. 17.10 Her- sengymnastiek. 17.30 Hadio Philharmonisch Orkest en koor. 18.00 Nieuws. 18.15 Militai ren zetten hun beste beentje voor. 18.55 „Het klaverblad van vier", klankbeeld. 19.20 Strijk- sezlet. 19.40 „Uit het oog in het hart", pro gramma uit verschillende emigranten-centra, 20.00 Nieuws. 20.05 Utrechts Stedelijk Orkest. 20.15 Toespraak door de minister-president i* Exc. Dr. W. Drees. 20.20 Omroeporkest en groot koor. 20.45 Vraagtekeoreis door feest vierend Nederland. 21.15 Metrupole-orkest (21.30—21 45 „Ballonnetjes op de Dam".) 22.00 Vraagtekeoreis door feestvierend Nederland. 22.30 Gram.muziek. 22.45 Alt en orgel. 23.00 Nieuws. 23.15 Taptoe door de Koninklijke Militaire Kapel. 23.50-24.00 Dagsluiting door Prof. Dr. Mag. J. B. Kor« OJ>. HILVERSUM 11, 298 m.: Nationaal Programma t, g. v. verjaardag van H. M. Koningin Juliauo. - 7.00 Felicitatie namens de Omroep door mr. L. A. Kesper, Regerings commissaris voor het Radiowezen. 7.07 Nieuws 7.22 Reveille. 8.00 Felicitatie namens de Om roep, door mr. L. A. Kesper, Regeringscommis saris voor het Radiowezen. 8.07 Nieuws. 8.22 Carillon. 8.50 Amusementsmuziek. 9.00 Voor do vrouw. 9.20 Sopraan en piano. 9.25 Wa terstanden 9.30 Kamerorkest. 10.00 Orgelcon cert. 10.13 Gram muziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Kamerkoor. 11.15 Voor de zieken. 1140 Reportage Idnderaubade voor het Koninklijk Paleis te Soestdijk. 12.00 PoiHekapel. 12.30 Land- en Tujrbotiwmededelingen. 12.33 Piano duo. 13.55 Zio vorder programma Hilversum L „DORSETSHIRE" WORDT ZONDAG VERWACHT. Het troepentransportschip „Dorsets hire" wordt in de loop van Zondag morgen a.s. aan de Lloydkade te Rot terdam verwacht De ontscheping lor ongeveer 600 demobiliserende militai ren «al om één uur 's middag* tea aanvang nemen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6