Koedijker jeugd krijgt speelterrein De heer H. Meedendorp wethouder van Schoorl Plechtigheid bij het herdenkingsmonument Schermerhorn Een dorp vol vlaggen Heer-Hugowaard Bevrijdingsdag werd één groot festijn Groot-Schermer Croot-Schermer verloor van Zaanse Boys Gasprijzen verhoogd St. Pancras Stompetoren De stille tocht Beemster De Rijp N.KJ.B. vierde haar eerste lustrum De Raad vergaderde Fotograaf verraste broedende wilde eend Warmenhuizen Bevrijdingsfeest in het teken van de sport V.O.P. op de planken DINSDAG 8 MEI 1951 Parkeerverbod langs een gedeelte van het Kanaal In de gisteravond onder voorzitter schap van burgemeester C. J. Schel linger gehouden gemeenteraadsverga dering van Koedijk werd besloten het maximum op te nemen bedrag in re kening-courant te verhogen tot flOO.OOO. Voorts ging men accoord met het voor stel het voorschot van 5 pet salarisver hoging tot een maximumbedrag van f 200.per jaar ook uit te betalen aan het daarvoor in aanmerking ko mende gemeente-personeel. Het voorstel tot vaststelling van re gelen met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boek houding van de ontvanger en van de andere rekenplichtige ambtenaren der gemeente werden aangenomen evenals enige begrotingswijzigingen over 1950 en 1951. De burgemeester kwam na de be handeling der agenda met het voorstel tot aankoop van een terrein aan de Bo- venweg, gelegen tegenover café „For- fer" voor de som van f 4000. Het ter rein, dat ongeveer een halve bunder groot is. zal worden gebruikt voor kin derspeelplaats. Het ligt in de bedoeling aldus deelde burgemeester Schellinger mede. een soort buurtvereniging te stichten, die dan het beheer over het terrein zal moeten waarnemen en enig moreel toezicht zal moeten houden. Burgemeester Schellinger stelde ver- Vrijdagavond had bij het monument bij de spoorwegovergang de plechtige herden king plaats van de gevallen strijders 1940— 1945. Tegen 8 uur kwamen de deelnemers van de stille tocht uit de richting Sint Pancras en Oudorp en stelden zich bij het monument op. Onder de deelnemers be vonden zich de burgemeesters van Sint Pancras, Koedijk en Oudorp, kapelaan Brinkman, jeugdverenigingen en vele be kende persoonlijkheden. Door een trom petsignaal werden de twee minuten stilte aangekondigd. Ieder herdaent op zijn eigen wijze de slachtoffers van de oorlog en in het bijzonder wel hen, die op deze plaats hun leven lieten. Na deze twee minuten stilte speelde het muziekkorps van Koedijk Aurora", onder leiding van directeur Nie- man, een koraal uit de Mattheus-passion van Bach. De gecombineerde zangvereni- gngen „Zanglust" en „Looft den Heer" van Snt Pancras en „Sursum Corda" van Ou dorp zongen gezamenlijk onder leiding van de heer Cas Himmelreich „Ecce quo- modo moritur" van Jacoö Handel. Daarna speelde „Aurora", in vereniging met de drie genoemde zangverenigingen twee cou pletten van het „Wilhelmus". De zang- en muzieknummers werden op onberispelijke wijze uitgevoerd en verhoogden de plech tigheid van het ogenblik. Nadat door ver schillende corporaties en personen bloe men bij het monument waren neergelegd, vingen de groepen de terugtocht aan. Dank zij de goede regeling door de politie had alles, ondanks de enorme belangstelling, een vlot en keurig verloop. der voor een wijziging in de politiever ordening aan te brengen inzake hei parkeren van auto's langs het kanaal dit in verband met de gevaarlijk' bocht bij Oostwijk, waar het verkee een groot gevaar betekent voor d» schoolgaande kinderen. In principe werd besloten om voor het gedeelt van boerderij Kooy tot perceel Kuit een wachtverbod in te stellen. De heer Lammerschaag meende, dat een wacht verbod het café van de heer Bakker zou kunnen benadelen, doch de bur gemeester vond, dat er naast zijn café voldoende ruimte voor parkeren was en dat men anders zijn wagen maar vóór het even verderop geplaatste bord moest zetten. Op aandrang van de heer Hart zal wor den getracht voor dit gedeelte een maximum snelheid van 15 km. vast te stellen. Ook besloot men het parkeren voortaan weer langs de huizenkant te doen geschieden. Tot slot werd het programma besproken van de openin van het tehuis voor Ouden van dagen op Zaterdag 12 Mei. Om 11 uur zal de officiële opening plaats vinden en van 4.30 uur tot 6 uur zal er in het tehuis een receptie worden gehouden. Schermerhorn was Zaterdag een dorp vol vlaggen. Het mooie weer gaf de tuinder weinige gelegenheid op zijn ak kers te rusten en daarom was er over dag geen feestelijkheid. De heer Trei ture, eigenaar en exploitant van de Rode Leeuw, engageerde het 30 man sterke revuegezelschap uit St. Pancras met de revue ..Eigen teelt". Hoewel we minder aangename herinneringen heb ben aan ..eigen teelt", deze was su bliem. Tini van Heugten was Zaterdag in Schermerhorn en ze heeft als solo danseres, als balletleidster en als acro bate allen doen genieten. De schetsen waren geestig, de critiek op Schermer horn raak. Alles komt in orde, was de finale van deze revue en het was ook in orde. Een goed dansorkest zorgde voor een gezellig bal. Ook de heer Bontje or ganiseerde een bal. Zo was er te veel van het goede. Het gevolg was dan ook dat zijn zaal matig bezet was. Onder grote belangstelling is ook hier de bevrijdingsdag gevierd, 's Mor gens begonnen de jeugdverenigingen met het hijsen van de vlag, waarbij door de muziekverenigingen „HUGO" en „Hou en Trouw" het Wilhelmus werd gespeeld. Dit werd gevolgd door een grote optocht van schoolkinderen met versierde rijwielen, kinderwagens en autopeds, 's Middags waren er volks spelen op 't gemeentelijk sportterrèin, die begunstigd door prachtig weer ten volle geslaagd zijn. In de café's waren 's avonds bonte avonden georganiseerd welke verzorgd werden door de toneelverenigingen, de beide muziekverenigingen en de accor deonvereniging „Vita Accordeonistica". Na de voorstellingen werden de dans- lustigen nog in de gelegenheid gesteld om een dansje te maken. Herdenking der oorlogs slachtoffers Veel gevallenen heeft Heerhugowaard niet te herdenken. Maar de enkelen zijn de burgers nog niet vergeten. On der drie eenvoudige witte kruisen is hun een laatste rustplaats geboden op de begraafplaats te Veenhuizen. In groten getale stroomden de be woners van Heerhugowaard op deze plek Vrijdagavond tezaam. Burgemees ter Sutman Meyer belichtte welke of fers deze helden voor onze vrijheid hebben gebracht. Nadat de dochters van de burgemeester op ieder graf een bouquetje witte tulpen hadden ge plaatst. zong het dubbelmannenkwar- tet o.l.v. de heer H. Hoogland enkele passende liederen. Oogst van de straat Gevonden: een rooc lederen dames- portemonnaie met enig kleingeld: een bruine alpino-muts; een beige kindervvant €n een balpointpen. Verloren: een dubriele rijwieltas (bruin); een zonnebril met wit montuur: «en pak met 50 uienzakken; een ziekte- verzekeringskaart; een gouden damesrin getje met gekleurde steen; een beige plas tic-kindertasje; een bruin lederen porie- frionnaie; een wit met zwart gebreide da mes want en een zak aardappelen (poters) Al deze goederen zijn op het groepsbu- tcau als gevonden en verloren opgegeven Inlichtingen worden verstrekt door de groepscommandant der rijkspolitie te Heerhugowaard-Zuid. Bevrijdingsdag opgewekt gevierd Het Oranjecomité van Heerhugowaard bad, om het bevrijdingsfeest op een waar dige wijze te herdenken, het accordeon- gezelschap „Con Zelo" uit Hoogwoud, voor der.® gelegenheid uitgebreid met een Ha- tvaiian-guitaar-ensemble, uitgenodigd om bet feest in Noord luister bij te zetten. De Muziek was „prima", 's Morgens en 's mid dags werden er in de zaal van de heer P. Sleeker films vertoond voor de school gaande en de schoolvrije jeugd. Groot Schermer is er niet in ge slaagd nummer laatst van de ranglijst, Zaanse Boys een nederlaag toe te brengen. Aan beide kanten werd zon der enige overtuiging gespeeld. Na on geveer een kwartier werd de bal bij een Zaanse aanval, op correcte wijze weggewerkt, doch de referee was het hier niet mee eens en kende een pe nalty toe, welke onberispelijk werd benut (10). Tien minuten vóór rust kreeg ook Gr. Schermer een penalty toegewezen (11). Nog in de eerste helft wisten de Boys de stand op 21 te brengen, toen keeper Prins vergat uit te lopen. Na rust vond Zaanse Boys r.og eenmaal het doel, wederom uit een penalty (31). S.D.L.-NIEUYVS De handbaldames wisten in een sportieve en uiterst snelle wedstryii de beide punten te veroveren op Zwa luwen uit Kolhorn. De 2—l-achter- stand bij de rust werd in een 3-2- voorsprong omgezet, waarna Zwalu wen weer gelijk wist te maken. S.D.L. scoorde echter nog twee doelpunten, waardoor de eindstand 53 werd. PERSONALIA Onze plaatsgenoot de heer J. van Tiel is met ingang van 1 Mei in dienst gekomen by de Nederlandse Radio Unie. Hij werd aangesteld als volontair-trompetist by het Radio- Philharmonisch Orkest. Maandagmorgen overhandigde generaal-majoor W. J. K. Baay, Chef Staf van het comité van Chefs Staven, aan vice-admiraal N. A. Rost van Ton ningen, Chef van het militaire Huis van H.M. de Koningin, het gedenkboek der 4e Infanterie Brigade „Oost Java". Het boek is bestemd voor H.M. de Koningin; een tweede exemplaar is voor H.K.H. Prinses Irene. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter A., z. van A. de Groot en T. Koedijk. Bastiaan M., z. van K. van Dijkhuizen en T. J. Langerak. Annie, d. van Abr. Biersteker en N. Oppedijk. Jan netje A., d. van Jn. Schuit en A. Kloosterboer. Simon J., z. van J. Rozing en E. Balder. Getrouwd: Jac. Olie en Gr. Bakker. Loop der bevolking Ingekomen: A. van Rooij, echtge.n. van De Jong, van Schermerhorn naar Noordeinde 20; A. Kouwen van Lang'edijk, Nrd-Schar- woude, naar Verl. van de Vijzellaan 1; C. Groot, van Heerhugowaard naar Beneden- weg 42. Vertrokken Petr. Rietveld van Bo- venweg 110 naar Heiloo; Wed. Ploeger—Mies- sen van Noordeinde 15 naar Alkmaar; Wed. Hovenier—Zijp van v. d. Vijzellaan IJ naar Alkmaar; C. Tromp van Twuyverweg 3 naar Z.- en N.-SchêrmCr; KI. Keizer van Twuy ver- weg 29 naar Langedijk (N.-Scharw.); K. J. Post van Kerkelaan 16 naar Genemuiden; D. Bruin van Noordeinde 23 naar Loosdrecht, Vrijdagavond werd hier de traditio nele tocht gehouden naar de boerderij: Houtlust aan de Zuidervaart. Hier her dachten velen in stilte de gevallennen uit de jaren 19401945. Door Ds F. Keja werd tot slot een kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk gehouden. BURGERLIJKE STAND Geboren Ingrid, d. van P- W. Stekel bos en A. Beets. Ondertrouwd: Martien J. Blaauw en Catharina M. Tuijp. Bernardus J. Comman deur en Maria Timmer. Getrouwd: René A. de Maaijer en Ge- zina Bakker. Arie Verhoef en Gerarda M. Brugman. Paulus Koeman en Louise Mus. Overleden Cornelia Sinkcldam, 60 faajr, echtgen. van J, Commandeur. Het was Zondag vijf jaar geleden, dat de N.K. J.B., afd. De Rijp, werd opgericht Deze dag, die tevens de sluiting betekende van het win terseizoen, werd op waardige wijze gevierd en droeg een feestelijk tintje. Na de H. Mis gingen allen gezamenlijk naar café Grasboer, waar de zaal, öiede in verband met het huwelijk van de voorzitter, keurig was versierd. Hier werd gemeenschappelijk ont beten. In aansluiting op het ontbijt volgde de al gemene jaarvergadering. De heer Koos Verdonk, voorzitter, felici teerde de leden met het vijfjarig bestaan van de afdeling. Door secretaris en penningmeester werd ver slag uitgebracht over het afgelopen jaar. Bo vendien werd door de secretaris, de heer Jac. Smit, een overzicht gegeven over de afgelopen vijf jaren. In deze vijf jaren hadden drie voor zitters de leiding gehad, steeds moesten zij, wegens huwelijk, worden vervangen, daar het nu eenmaal een vereniging van jóngeren xs en er geen getrouwden lid kunnen zijn. Bij de periodieke verkiezingen werden beide aan de beurt van aftreden zijnde bestuurs leden herkozen. De heer Jac. Smit werd met grote meerderheid als voorzitter gekozen. Door de heer P. Poel werd de scheidende voorzitter gefeliciteerd mét zijn huwelijk en hem, mede namens de leden, geluk géwenst. Voor de middag stond een bezoek aan de Ned. Herv. Kerk op het programma. Het laatste gedeelte van deze feestdag vormde een bijeenkomst in de grote zaal van de heer C. Blokdijk. De hoofdschotel van deze avond was de rede van rector Drost, die een buitengewone leer zame en boeiende rede hield. De avond werd omlijst door zang van het congregatiekoortje, onder leiding van de heer G Hop. Verder verleende medewerking het muziekgezelschap The Flying Stars, onder lei ding van G. Schipper. Ook werd door enige leden een klucht opgevoerd. Langere of kortere kermis- duur? Op initiatief van ide Jongeren-organisatie van de KVP en de „Nieuwe Koers" zullen alle stemgerechtigde burgers dezer dagen een biljet thuis kunnen verwachten om hun mening over de kermisduur kenbaar te maken. Er zijn reeds verschillende ke ren stemmen opgegaan de achtdaagse ker mis te vervangen door een vierdaagse. Als mocht blijken, dat er een meerderheid van de gemeente deze gedachte is toegedaan, ligt het in de bedoeling een desbetreffend verzoek tot de gemeenteraad te richten. Het behoeft geen betoog dat op de volle medewerking van alle burgers word ge rekend. Na de dodenherdenking, waaraan door B. en W. en raadsleden werd deelgenomen, werd Vrijdagavond door de raad van de gemeente De Rijp een korte openbare raadsvergadering gehouden. In een korte toespraak herdacht burge meester Dalenberg de gevallenen. Zij heb ben door hun offervaardigheid een goed voorbeeld gegeven; het ls onze plicht, dai ztf niet voor niets zijn gevallen, aldus de burgemeester. Overgaande tot behandeling van de op de agenda voorkomende punten, deelde de voorzitter mede, dat aoor B. en W. wordt voorgesteld een ruiling van enkele stukjes grond aan te gaan met de heer A. de Vries, ten behoeve van verbreding van het Langebrugspad. Het tweede punt op de agenda betrof een voorstel van B. en W. tot verhoging van het crediet bij de Bank voor Nederl. Gemeenten van 15.000 tot f 40.000. Zon der op- of aanmerkingen kon de raad zich verenigingen met beide voorstellen. DODENHERDENKING Evenals vorige jaren werd ook nu in De Rijp op Vrijdagavond een „Stille tocht" georganiseerd. Omtrent tien minuten voor acht stelde de stoet zich op bij de N.H. Kerk op de grote Dam, alwaar een gedenkplaats is aangebracht aan de muur van de kerk. Achter de familieleden van de geval len strijders, Lou Beumer en Willem Woestenburg, schaarden zich burge meester Dalenberg, wethouders Poel en Luder en de raadsleden Sassen, Mid delkoop, Roemer en Kinkhamer. Daar achter volgde een groot aantal ingeze tenen Via de Rechtestraat werd gelopen naar de R.K. begraafplaats waar bij net grafmonument enige minuten stilte in acht werden genomen. Hierna legde de heer Sassen een krans op het graf, hiermede dank brengende voor het li fer wat Lau en Willem hebben ge bracht. Ook werden namens de fami lie bloemen op het graf gelegd. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus J., 7. van N. C. de ries en A. M. Duin. Lourentius J., z. van A. Blokdijk en G. Smit. Ondertrouwd: Gerardus Roelofsen en Margarebia M. Portegies. Overleden: J. van Assema, 78 jaar, weduwe van J. Sierhuis. VSV CONTRA ZATERDAG-ELFTAL Zaterdagmiddag 12 Mei speelt het Neder landse Zaterdagmiddag-elftal, ter voorbereiding •an de wedstrijd Nederland—Belgie, e?n oefen wedstrijd tegen VSV in het sportpark „Schoo- n en berg". De gemeenteraad van Schoorl kwam Maandagavond In openbare zitting bij een onder voorzitterschap van burge meester mr. C. A. J. Jochems. Als opvolger van het in Maart over leden raadslid, de heer H. Selhorst, werd als lid van de raad toegelaten de heer H. Mulder. De burgemeester wijd de enkele gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van de heer Selhorst, in v/ie de gemeente een kundig, recht schapen en onkreukbaar lid had ver loren. Bij de wethoudersverkiezing werden 3 stemmen uitgebracht op de heer H. Meedendorp (P. v. d. A.) en 3 op me vrouw Jansen (Schoorls Belang). De verkiezing van een plaatsvervangend wethouder had heel wat voeten in de aarde. Pas na drie stemmingen kreeg de heer W. Sevenhuysen (P. v. d. A.) de vereiste meerderheid van zes stem. men. Op voorstel van B. en W. besloot de raad de begrafenisrechten te verhogen van f 10, f 5 en f 2.50 tot f 16, f 8 en f 4. Maatschappelijk Hulpbetoon In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Selhorst werd voorzien door de benoeming van de heer W. Seventuysen. Na enige discus sie ging de raad accoord met het voor stel van B. en W. om de heer Minkema naar aanleiding van zijn verzoek om een gemeentelijke garantie bij de aan- legkosten van een laagspanningsnet te Camperduin, te verwijzen naar het Middenstandsborgstellingfonds te Alk maar. Het verzoek van S. Spanjaard (Citex Reisbioscoop) te Noordsehar- v/oude om de vermakelijkheidsbelas ting voor gewone filmvoorstellingen ad 35 pet. te willen verlagen, werd in handen van B. en W. gesteld om prae- advies. Motie en adres VW Groet B. en W. hebben naar aanleiding van de motie op de laatst gehouden vergadering van de VW het bestuur van VW GroetCamperduin er op gewezen, dat de raad het aantal kam peerterreinvergunningen heeft vastge steld op 32. Het adres om geen nieuwe vergunningen meer af te geven en het aantal zo mogelijk in te krimpen, kwam te laat: voor dit jaar was alles reeds vastgesteld. De voorzitter wees er nog op, dat Schoorl wel mag be denken dat de kampeerders jaarlijks een paar ton in de gemeente brengen. Het adres van de Burgemeester Peeck Stichting om een eerste hy potheek van f 35.000 voor een te stich ten huis voor ouden van dagen, werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Tot verrassing van velen prijkte deze avond aan de wand het zo lang verwachte nieuwe uitbreidingsplan. De leden van de raad zullen het in de ko mende weken rustig kunnen bestude ren. De raad had er geen bezwaar te gen f 150 te voteren voor de met an dere kustgemeenten in te richten vreemdelingen-statistiek. Na uitvoerige toelichting door de voorzitter ging men accoord met het voorstel tot herbestrating van de Laan- en Damweg met gelijktijdige verbreding van een meter, door kantverharding. De raad stelde hier voor een crediet vast van f 34.000. Aan de heer H. Koel werd overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend als havenmeester. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer W. Hartog. De verordening op het vellen of rooien van bomen en andere houtopstanden werd uitgebreid met de bepaling dat, be- houdens toestemming van B. en W„ In Mei, aldus een oud gezegde, leg gen alle vogels een el. Deze vilde eend heeft er in het grote nest niet minder dan tien gedeponeerd. Dat wij moeder eend met haar goed gevulde nest heb ben laten fotograferen, heeft een bij zondere reden. In de vrije natuur broedende vogels zijn meestal schuw en trachten het nest zoveel, mogelijk op een verborgen en veilige plaats te bouwen. Deze eend bleek zich van de mensen nu eens bit ter weinig aan te trekken en bouwde haar nest midden op 't terrein aan de Westzijde van de spoordijk tussen Zaandam en Bloemwijk, waar men thans bozig is met het aanleggen van de nieuwe gemeentelijke sportvelden. Ar beiders zijn hier dagelijks in de weer bij de werkzaamheden, er is steeds heen en weer geloop en transport van mate rialen. doch de eend trok zich er niets van aan en ging verder met nestbouw en het broeden. Over enkele dagen zul len tien donzige kleine eendjes achter moeder in een lange rij naar het wa ter tippelen om een eerste duik in het natte element te nemen. Men zal zich afvragen hoe de foto graaf de vogel naast het nest heeft kunnen „nemen". Wel. het dier was zo nestvast. dat zij bij de nadering van mensen niet wegvloog en slechts met een stukje vis van het nest was te krij gen .Dit gelukte omdat de op het veld werkzame arbeiders de vogel regelma tig met brood en vis hebben gevoerd. Moeder eend poseerde keurig. Op hetzelfde terrein heeft een leeu werik zitten broeden. In het nestje waarvan men de plaats met 'n stok heeft aangeduid om vertrappen te voorko men, steken nu een aantal jonge vogels hun hongerige bekjes in de lucht in af wachting van een door de oudere vo gels aangereikte vette worm Dit temidden van het drukke gedoe op de sportvelden-in-aanleg is toch wel een aardigs merkwaardigheid) ook het abnormaal snoeien is verbo den. Gus wordt duurder In verband met de stijging der ko- lenprijzen heeft Alkmaar het aan Schoorl te leveren gas met ingang van 1 Januari j.l. verhoogd van 91/? op 10 cent per m3 en met ingang van 1 April op 11 cent. B. en W. stelden daarom voor om te besluiten tot verhoging van de prijs voor levering van gas per m3 via de gewone meters en de muntmeters van 141/, op 16 cent. De raad ging hiermee accoord. Meteropnemer-geldophaler Aan de heer W. C. de Klerk werd overeenkomstig eigen verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 15 Mei. Met ingang van dezelfde datum werd tot zijn opvolger benoemd de heer J Beemsterboer. Wat de wedstrijden betreft zijn de bevrijdingsfeesten in Warmenhuizen zeker geslaagd. Maar omdat hier alleen sportmensen aan bod kwamen was er voor de overigen minder ontspanning. Gelukkig hebben velen kunnen genie ten van het door V.O.P. opgevoerd* toneelstuk. 's Middags werden er wielerwedstrij den gehouden. De afstand bedroeg on geveer vijf en twintig kilometer en werd gereden op gewone fietsen via Tuitjehorn, Eenigenburg, Krabbendam en als finish de Oudewal bij de boor toren. Vijftien „renners" namen er aan deel en de uitslag was: 1 T. Pronk Thzn. in 42 minuten, 2 T. Roozendaal. 3 A. Groot Azn., 4 D. Sevenhuysen Gzn.' en 5 W. Pronk Pzn. De tijd van de winnaar laat zien dat er snel gereden is! Vervolgens werd een rondeloop ge houden op het parcours Raadhuis, Sta tionsstraat, Zwartepad, Dorpsstraat en Raadhuis, een afstand van ongeveer 1250 meter. De uitslag was voor de 13- en 14-jarigen: 1 W. Ligthart 3.58.2 min.. 2 W. Buiter en 3 W. Mekken, voor de 15- en 16-jarigen (2500 meter) 1 C. Speets 8.14.3 min., 2 P. Tesselaar en 3 W. Groot. In de groep van 17 jaar en ouder won L. Groot Wzn in 7.55.6 min.. 2 J. Roozendaal Czn. en 3 J. Pronk Tzn. In café Slikker werden de prijzen uitgereikt, waarbij de voorzitter van het Oranje-comité een kernachtige speech hield over de betekenis van de bevrijdingsdag en alle medewerkers dankte. Ook leden van het Rode Kruis uit Bergen waren aanwezig. Zaterdag heeft de toneelvereniging V.O.P. voor een talrijk publiek een uit voering gegeven in de kolfbaan van de heer Slikker. Onder regie van de heer Jb. van Baar werd gespeeld „Het bonte leven", dat zich afspeelt op het platte land. Op de „Gradushoeve" leefde men nog in ouderwetse sleur: de eigenaar van de boerderij is verknocht aan zijn bedrijf en voor ontspanning is er geen tijd. Aan die sleur wilde een nichtje van de eigenaar zich onttrekken. Als zij ken nismaakt met een kunstschilder besluit ze met hem mee te gaan, maar de schil der bleek een charmeur te zijn en het meisje keert tijdig terug. Mede door onthullingen van een broer van de boer Gradus komt er echter een wending ten goede, wijzigt zich de geest in de familie. Voor V.O.P. was het een zware op gave tot een draaglijke vertolking te komen, maar men slaagde daarin toch volkomen. Trineke (mej. Wies Mink Cd.), de gebroeders (Jb. Delver als Gradus en G. Nieuwland als Bart) en Toontje (de heer Vellinga) lieten uit stekend spel zien. Ook voor de andere, kleinere rollen beschikte V.O.P. over geschikte krachten. De heer Jb. van Baar had voor goede toneelaankleding gezorgd en de grimage van de heer W. Kuyt was al evenzeer in orde. Als waardering voor zijn werk ontving de heer Van Baar bloemen en 'n rokertje. „Vislust1" vergaderde De hengelsportvereniging „Vislust" heeft in café P. de Heer te Schoorl- dam de jaarvergadering gehouden. Na een welkomstwoord van voorzitter P. Rempt bracht de secretaris, de hêer Jn. Weener, het jaarverslag uit. In totaal werden 734 vissen gevangen; C. de Boer werd kampioen met 68 stuks. Het con cours te Petten, waar Vislust elf van de twintig prijzen in de wacht sleepte, had een prettig verloop. De club telt thans drie en twintig leden. Volgens het verslag van penningmeester D. Pastoor was er een batig saldo van 34.96. Het bestuur stelde voor aan de hou der van de wisselbeker, als deze afge staan moet worden, een souvenir toe te kennen. Omdat het voorstel geen alge- mene bijval kreeg werd er gestemd, waarna het met elf tegen zes stemmen werd aangenomen. Besloten werd in het komende seizoen vier wedstrijden te houden en zo mogelijk weer een ynendschapplijke wedstrijd met Pet ten. VEILINGVERENIGING IN 1950 Op de Woensdag 16 Mei in het café De Moriaan te Warmenhuizen te houden alge mene vergadering van de leden der Centrale Veilingvereniging „Warmenhuizen en Omstre ken zullen onder meer het verslag van de rr'! da voor 19.51 worden behandeld. Uit het reeds gepubliceerde versla* bl«kt' in 1950 in totaal dM het h H Va"ij 8L325-e2 ontvangen en f 4043 La hPt einde van d" 'aar ber toonf f; °e balans "P 31 Decem ber toont een eindbedrag van f 64.062 76 In v« de V,TWOrdt d°°r h" Cen,raa' Best™r san de Ve.Img,vereniging voorgesteld het na delig saldo ad f897,23 van de Verlies- e„ Rese™f'T' ,P bre"8>n b" Reserve-fonds, dat f 36.121,66 bedraagt. De begroting voor 1951 drag van f 44.815,-. is vastgesteld op een be-

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5