u Met het „gele gevaar" op pad Stad en Omgeving Salzburger Marionetten-Theater AGENDA Kamer van Koophandel kwam in Alkmaars stadhuis bijeen Politierechter vonniste PELS' Advocaat Verkeerspolitie actief Bedrijfspanden en bouwplannen Poliiievoeibal Schoorl E.H.B.O.-post te Camperduin DONDERDAG 10 MEI 1®51 Succesavond in het Gulden Vlies Alvorens op tournée te gaan in Enge land, heeft het bekende Salzburger Mario netten Theater nog een voorstelling in Alkmaar gegeven, die gisteravond een goede belangstelling vond. En het geheel was die belangsielling zeker waard. Want zang, muziek en verbluffend marionetten spel hebben de bezoekers enthousiast ges(emd. Geopend werd met een kleine opera van Mozart, een vrolijk zangspel in drie be drijven, dat in 1775 voor het eerst te Muochen werd opgevoerd, n.l. „De tui- -*er«««r uit liefde" en dat ten zeerste fcoeide door prachtige enscenering, geestig spel en goede zang, terwijl de muzikale begeleiding uitstekend was. Wat het ma rionettenspel betreft, zowel van mens ala dier, verwonderde men zich over de ver rassende resultaten en terecht kreeg het geheel aan het slot een daverend applaus. Genoten heeft men daarna van Mozarts beroemde serenade „Eine kleine Nacht- musik". De pantimome die er door bege leid werd, was geestig gevonden en de muziek bracht het op een hoog peil. Na de pauze werd een vrolijk genrestuk uit Mozart's jeugd opgevoerd, met de be kende marionetten-Mozart-creatie. Ook nu trokken de fraaie costuums, het geestige spel en het optreden van de kleine Mo zart aan het spinet aller aandacht. En dat men het geheel zeer gewaardeerd had, geeft Moeder toch ook een paar mooie Nylons uit onze kousenbar NYLONS Onze speciale reclame-aan bieding, prachtkleuren 4.90 NYLONS Dupont 51 Gauge, 50 Denier Een prachtkous 8.50 6.90 KRISTAL NYLONS Met zwarte hiel en naad. Voor de elegante vrouw 11.95 lanGE s 'Raai ALKMAAR (Advertentie, Ing. Mod.) Plattelandsvrouwen bezoch ten de Alkmaarse gasfabriek Dinsdagmiddag hebben 40 dames van de Plattelandsvrouwenvereniging uit Heiloo een bezoek gebracht aan de Alkmaarse gasfabriek. Onder de eminente leiding vas de adj.-directeur, de heer Van den Berg, de heer Klerk en mej. Jager werd na dat eerst thee was aangeboden ei. een technisch overzicht was gegeven, met de rondleiding begonnen. Geen van de dames had gedacht, dat er zo veel te zien was, in dit grote goed ge outilleerde bedrijf. De verwerking der cokes, de gewel dige ovens, de zuiveringsinstallaties, de prachtige machinekamers, het ge hele bedrijf werd door de dames be zocht. Collecte Stichting '40'45 werd een succes De Stichting 1940'45 blijkt veel suc ces gehad te hebben met de „plaquet te-actie" die zij op de bevrijdingsdag in Alkmaar heeft gevoerd. Met deze col lecte, die naar Deens voorbeeld werd gehouden, is een bedrag van f 1234.69 opgehaald. De vliegwedstrijd bracht Jie dag bovendien nog f 106.25 op. „LENTEFEEST" IN 'T GULDEN VLIES Met medewerking van „The Bam- boozlers", het bekende dansorkest uit Haarlem, dat bij het bevrijdingsbal op 5 Mei j.l. bij iedereen buitenge woon in de smaak viel, wordt de beide Pinksterdagen 's avonds in 't Gulden Vlies een „Groot Lentefeest" georga niseerd. The Bamboozlers zullen deze avonden hun beste beentje voor zetten om aan het geheel een echt feestelijk karakter te geveen In het café-restaurant speelt weer Hanna Brizée, de bekende pianiste en chansonniére. De heer B. H. uit Bergen had acht jaar lang zonder erkenning van vak bekwaamheid het beroep uitgeoefend van tuinier en stond derhalve gister middag terecht voor de economische politierechter, mr. J. A. Markus. Deze vond het eigenaardig, dat verdachte niet eens een aanvrage-formulier had ingezonden om een test te mogen af leggen, die de al- of niet toekenning van een diploma van vakbekwaamheid moet uitmaken. De officier van justitie, mr. dr. Vellinga, wilde echter rekening houden met de financiële toestand van H. en eiste dienovereenkomstig een boete van f 25 of 15 dagen met een waarborgsom van f 25 voor de tijd van een jaar. Mr. Markus vonniste f 20 subs. 10 dagen met de waarborgsom. Venten zonder vergunning De heer Th. B. uit Zuidscharwoude werd ervan verdacht zijn zoon. die niet in het bezit was van een ventver gunning, met een kar met vis langs de straat te hebben gestuurd. De C.C.D.- controleurs Ramesdonk en Breek, die als getuigen optraden, hadden de zoon van verdachte met een bakfiets zien rijden, waarop in open kisten vis lag, waaruit zij dus concludeerden dat hij met losse verkoop bezig was en ken nelijk geen bestellingen rondbracht, zoals hij beweerde. De officier van justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, achtte het feit bewezen en eiste f 25 boete subs. 5 dagen met een waarborgsom van f 25 voor de tijd van een jaar. Mr. Markus vonniste f 25 subs. 15 dagen met een waarborgsom van f 40 voor de tijd van een jaar. GESLAAGD Aan de gem. universiteit te Amster dam slaagde voor het artsexamen eer ste gede~lfo onze stadgenoot de heer P. M. Jacobse. bleek heel duidelijk uit de bijval die het beroemde ensemble ten deel viel. Wij twijfelen niet aan het succes der Salzburgers in Engeland. Zij kunnen er van overuigd zijn dat zij in Alkmaar een uitstekende indruk hebben achtergelaten, zowel instrumentaal als vocaal. G. Miliïairen herdachten hun gevallen kameraden Hedenmorgen omstreeks acht uur vertrokken van de hoek Kennemer- singel—Wilhelminalaan een aantal militairen en oud-militairen, die in de bewuste Meidagen van 1940 de wa penrok droegen, naar de Algemene Begraafplaats en het Katholieke kerkhof om hun op de 10e Mei geval len kameraden te herdenken. Dat bjj velen de herinnering aan de 10e Mei van het jaar 1940 reeds vervaagd is blijkt wei uit het feit, dat slechts een twaalftal manschappen bij deze her denking aanwezig waren. Op de Algemene begraafplaats werd op het graf van de heer J. Delver een bloemstuk gelegd en in enkele minu ten stilte herdacht men de tragische Meidagen, waarin zo vele vader landers het leven lieten in de stryd tegen de Duitse aanvaller. In stilte toog men vervolgens naar het Ka tholieke kerkhof, alwaar de gevallen kameraden S. P. Schouten, P. N. de Lange, M. N. Dekker en J. P. Com mandeur werden herdacht door een bloemenhulde en enkele ogenblikken stilte, waarmede deze eenvoudige, doch plechtige 10 Mei-herdenking be ëindigd werd. Bergerhofspelers haken in Woensdag 16 en Donderdag 17 Mei zullen de Bergerhofspelers in het Wa pen van Heemskerk het toneelstuk in drie bedrijven „Westerman en zoon" opvoeren. De baten van deze uitvoe ringen komen ten goede aan de Haak- in-actie. De toegangskaarten zullen huis aan huis te koop worden aangebo den. (Ontleend aan onze Advertentie-mbrlek) DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: Moeder is studente (alle leeft.). Victoria Theater, 8 uur: Tokio Joe (18 jaar). Rex Theater 2.30 en 8 uur: Mabok, de wilde olifant (14 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: Vrouwen zonder eer (18 jaar). Waakt en Bidt, 8 uur: Zendingsavond. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Tarzans won- derbron (14 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De onsterflijke sergeant (14 jaar) Harmonie Theater, 8 uur: De schrik der zeven zeeën (14 jaar). Cinema Ameri cain, 8 uur: Niemand de deur uit. (14 jaar). per lies 14.05 Alkmaar Telefoon 2585 (Advertentie, Inf. Med.) Pinksterconcert in „Schutterswei" Het Nederlandse gevangeniswezen slaat nieuwe wegen in. Reeds verschil lende keren hebben wij daar de aan dacht op gevestigd. De enge-cel-idee, dat de gevangene in een uiterst be perkte, goedafgesloten ruimte zijn ge rechte straf moest uitzitten tot zijn tijd om is, wordt langzamerhand vervangen door de idee, dat ook, of liever juist, de gevangene naast zijn lichamelijk voedsel ook het geestelijke niet mag ontberen. Al enige malen zijn ook in de Alkmaarse strafgevangenis „Schut terswei" voordrachten, lezingen, en concerten gegeven, tot zeer grote vreug de van de daar vertoevende mensen. Ter gelegenheid van het Pinksterfeest zal op de tweede Pinksterdag een lie deren- en operaconcert uitgevoerd wor den, waaraan Rita Platjé (sopraan), Nel Franke (mezzo-sopraan), Jan Wil- lems (tenor). Joh. Smink (bas-tenor) en Corry Moree-Dol hun medewerking zul len verlenen. De heer J. Moree zal een toelichting geven op hetgeen geboden zal worden. Voor de gevangenen zal deze uitvoering een groot genoegen be tekenen. Oterleker staf naar de Lanqedijk De Alkmaarse brandweer heeft gisteravond een nederlaag geleden in de sportieve strijd om het bezit van de Oterleker brandweerstaf. De commandant van de brand weer van Langedijk is er tezamen met zijn collega van Bergen na twee mislukte pogingen in ge slaagd, de vurig begeerde trophee mee naar zijn woonplaats te voe ren. De staf moet dus nu door Alkmaar worden heroverd. De verovering heeft zich als volgt toegedragen: „Allereerst slaagde de Langedijker comman dant erin,- door te dringen tot de commandantenkamer en zich daar in te sluiten. De heer Van Maar- leveld de commandant van de Alkmaarse brandweer was de in dringer echter te vlug af en ver ijdelde de uitvoering van 't boze voornemen. Daarop poogde de Langedijker zich opnieuw te laten insluiten en verborg zich daartoe in de cabine van een der auto's. Ook dit werd ontdekt. Intussen was hij er evenwel in geslaagd, een w c.-raampje te ontsluiten. Dit leverde ten slotte de moge lijkheid op voor verovering van de felbegeerde buit. Met de staf is de Langedijker commandant naar zijn woonplaats verdwenen. De veiligheid langs de weg Eenden genieten voorrang De motor van de wagen gonst een monotone deun, een striemende regen zoeft langs de ruiten. Op de voorramen vormt een stevige brtes door de gezellig zoemende wissers van schaarse regendroppels grootse, kristallen waaiers. Bomen, struiken, lantaarnpalen en een enkele fietser met hel rood achterlicht flitsen voorbij. Het felle dansende licht van de koplampen sluipt langs de wegkant, van ttyd tot tüd de wit markante paaltjes met rode reflector bespringend. Grint spettert onheilspellend tegen de spatborden. Dan ploseling, een tegenligger met verblindend schijnsel van lampen. De wagen mindert snelheid, dimt de grote lichten. Het vochtige wegdek weerkaatst de nog rijkelijke lichtstromen. Dreu nend stuift de tegenligger voorbij. We openen de half gesloten ogen en ver volgens klinkt het voor ons: „Die vent dimde met één koplamp". We remmen, nemen een vlugge draai en voort gaat het weer. De kilometerteller loopt op, veertig, vtfftig, zestig tot honderd. Daar doemt de andere wagen uit de schemer van de verte in vage helderheid op. Een kort geluid van wegvliegende lucht hij het passeren, een lichte zwenking naar de rechter weghelft een rode lamp uit en vanaf het dak klinkt het luid in de stilte van de nacht: „Wil de bestuurder van deze auto stoppen! Rijkspolitie!" Rijkspolitie! Langs de weg, 's avonds, 's nachts en overdag. Hier en ginds. Nergens, plotseling overal. Wie kent niet de mannen met de helder witte pet en fris blauwe bies, in het leder jack, omgord door de wit lederen koppel en schouderriem? Wie kent ze niet, door schande of erkente lijkheid? Het zijn de mannen die de wegen vei lig houden, roekelozen en onvoorzich tige» verwijderen, nalatigen waarschu wen; die te hulp komen en een onder zoek verrichten bij een ongeluk, zo no dig het verkeer regelen; die de ge- meente-politie assisteren, en bijsprin gen tijdens grote feestelijkheden en massale uittochten van de stad, bij „naar de bollen" en mooi Pinksterweer. Dit zijn de mannen van de verkeers politie. De kop van Noord-Holland In Met twee van hen zijn we eens mee- geweest de kop van Noord-Holland in, op patrouille. In een grote, zwevende station-car verschenen we plotseling tot soms grote schrik van nalatigen in verschillende dorpen en gehuchten, of zoals onze hegeleiders, de wachtmees ters der eerste klasse, G. Aardema en H. Selders, het uitdrukten; ze weten weer dat het gele gevaar langs de weg is. Want de station-car isgeel. Ge moedelijk pratend schoven we langs de mooie verkeerswegen. Frisgroene weiden schoten voorbij, vruchtbomen vertoonden de fleurige bloesempracht. Verder, in de Wierin- germeer, stond het gele koolzaad in onafzienbare banen de einder tege moet. Een mistige waas onttrok het land aan een verre blik, de grote rode boerenkappen schenen verdroomd te drijven op een stille zee. Consternatie allerwege Dan werden in een dorp de spelende kinderen van de autoweg geroepen door de grote versterker, die de „car" op zijn dak meevoert. Op een afstand van ongeveer honderd meter begon het: Willen die spelende kinderen daar van de rijweg afgaan! Dat mag niet, hoor! Schel ketste het tegen de huizen van dat dorpje. De deuren vlogen open, huismoeders aan de schorten de nat* 2 handen afvegend verschenen in de deuropening. De kinderen stoven op zij, stom verbaasd, waar dat enorme geluid vandaan kwam. De monden vielen open.Het leek er op of wij een re clame-wagen van een zeepfabriek of de propaganda-wagen van een politieke partij waren. In Hippolytushoef liep het halve dorp in het nauwe straatje uit. Niet dat er iets ernstigs voorgevallen was. Maar we hadden op de grote weg van De Koog naar Den Oever een oude auto ontdekt met een wrak uit ziende aanhang, temeer daar wij bij ■ons vertrek een schielijk wegkruipen de motorrijder in het oog kregen die zeker een kwaad geweten had. In het poortje van zijn erf kon wachtmeester Selders de hand op hem leggen; het bleek niet zo erg te zijn en met het aanbod in de zek de motor voor 200 te mogen lopen, vertrokken we met een: „in geen tweehonderd jaar", vrien delijk lachend en joviaal de handen zwaaiend ten afscheid. Mag het even, Ongetwijfeld vormden wij de gebeur tenis van de dag. Hoe was dat in tegen stelling tot die vijf witte eenden onder Den Oever, die de voorrangsweg zonder blikken en blozen overstaken en de verkeerspolitie noopte tot stoppen. „Ons werk is opvoedend", vertelde wachtmeester Aardema, „immers het beeft geen zin slechts bekeuringen te geven; de mensen moeten schrikken, dan doen ze het zeker niet zo gauw weer". En dit bleek, toen op een fiets pad voor ons 'n jongen reed met beide handen op de rug om een onnozel pakje vast te houden. Vlak achter hem klonk het op stellige en keiharde, doch niet onvriendelijke toon: Wil die jongen met die drie pond spek, zijn handen aan het stuur zetten! De jongen rood van schrik grijnsde een beetje verlegen, misschien over zijn onoplettendheid dat hij het „gele gevaar" niet had zien komen1.Drie blozekrieksken reden ons tegemoet, met drieën naast elkaar. Ook hier is het effect verrassend: allen vlie gen bij de sommatie van de fiets en bekennen het „gele gevaar".Lange tijd reden we bij Hoorn heen en weer op de Rijksweg. Steeds koersten we richting Wieringermeer, maar onbe trouwbaar uitziende auto's deden de wachtmeesters draaien om de gezochte in te halen, te laten stoppen en de si tuatie te onderzoeken. En dan ook alles: de verlichting, de stuurinrichting, de remmen, de papieren ten slotte. Daar wordt een waarschuwing ge geven, elders een bekeuring. Maar al tijd correct. Een Solexberijder werd teruggehaald door middel van de ver sterker, toen hij vlak voor onze ogen een overtreding beging: de man was ontdaan over zo'n snel optreden. Een auotomobilist was leep. Van een weg komend, vanwaar hij niet de snelweg mocht oprijden, verliet hij zijn wagen en vroeg of hij voor deze keer mis schien.Er hoeft niet betoogd te wor den wat de man als wij er toevallig niet gestaan hadden, gedaan had. Eind goed - al goed De toegangswegen van Alkmaar weer naderend moesten we verschillende ke ren met de haven in zicht van de stad afhouden om een onverlichte of slecht verlichte motor of auto te achterhalen. Met een laatste: „Hallo CPL Alkmaar, hallo CPL Alkmaar" meldden we ons door middel van de mobilofoon af. Burgerlijke Stand Geboren: Karen U., z. van H. J. Wieg man en J. K. Sterk. Robert J., z. van J van Drunen en A. Koster. Getrouwd: Laurentius Denneman en Jo- •sephina C. M. Bierman. Simon van der Put ten en Gerda M. A. Winkel. Meinardus Ver- berne en Neeltje Bloem. Wim de Bruine en Geertruida E. van den Berg. Harmen Gong grijp en Maria C. Groot. - Pieter A. J.« Korte- weg en Annie M. Beets. Josephus P. Dukers en Leonarda Jongmans. Overleden: Johanna H. Thierens, 80 jaar. wed. van J. Visser. Maatregelen tegen te veel tentoonstellingen In de gistermiddag ten stadhuize te Alkmaar gehouden vergadering van le K. v. K. en F. voor Hollands Noorder kwartier kwam als eerste punt aan de orde een besluit tot het vaststellen van een retributie voor het afgeven van een verklaring als bedoeld in art. 1 lid 6 der woonruimtewet, welke werd voorgesteld op een minimum van vijf gulden. De voorzitter, de heer Arntz merkte hierbij op, dat een dergelijke verklaring alleen kan worden afgege ven als een bepaald perceel dat het karakter heeft van bedrijfsruimte, wordt gevorderd voor woonruimte. Het werd aangenomen. Na een uitgebreide discussie ging de Kamer accoord met een voorstel van de Gelderse Kamer aan de minister van economische zaken, waarbij het aan beëdigde makelaars in onroerende goederen verboden zou zijn om zelf handel te drijven in dergelijke goede ren. Er zijn te veel tentoonstellingen. Dit was de conclusie, waartoe de mi nister van economische zaken kwam in een door hem aan de Centrale com missie voor het tentoonstellingswezen gericht schrijven d.d. 2 April. Als mo tieven werden aangevoerd, het deel nemen van vele inzenders alleen uit poc""i>-pntie-overwegingen en voorts een cbruik van vele materialen, die thans onm^bmr zijn voor woning bouw. Z. Ex. gaf aan de commissie in overweging slechts bij uitzondering er kenning te verlenen voor op touw ge zette tentoonstellingen. De voorzitter en de secretaris licht ten toe, dat dit betekent, dat niet er kende tentoonsellingen geen subsidie kunnen krijgen van de overheid. Orga nisaties, die voor hun exposities geer. materialen nodig hebben, zoals b.v. een bloemententoonstelling in een zaal of een landbouwtentoonstelling vallen er buiten. Verschillende leden bleken zich met de mening van de minister te kunnen verenigen, op grond van de belangrijke tekorten welke verschillende tentoon stellingen het laatste jaar hebben op geleverd. De heer Bregman geloofde, dat erin middenstandskringen voorlopig nie mand bereid zal zijn mede te doen aan een tentoonstelling. Hij geloofde dan ook dat de overbodige exposities van zelf wel achterwege zullen blijven. Ten slotte werd besloten aan decen trale commissie te adviseren in de geest van het schrijven van de minis ter. Registers voor opkopers. Van B. en W. van Alkmaar was een concept ingekomen voor een aanvulling van de wettelijke bepalingen voor op kopers e.d. terzake het bijhouden van registers van hetgeen gekocht werd, een en ander om eventuele strafbare feiten gemakkelijker op het spoor te komen Namens de commissie voor strafverordeningen adviseerde mr Eecen om aan B en W. mede te de len, dat de K. v. K, niet verder wenst te gaan dan de reeds bestaande wet telijke voorschriften. In elk geval zou men willen laten vallen de eis van het noteren van de verkoopprijs of de an dere voorwaarden waarop de goede ren van hand werden ggdaan alsmede het aantekenen van naam en woon plaats van hen in wier handen de goe deren zijn overgegaan. Vooral de heer Grondsma leverde critiek op die eis, omdat, zoals hij zei, geen enkele linke jongen zijn ware naam zal opgeven. Het advies van mr. Eecen werd aan vaard met aantekening dat de kwes tie alleen geldt voor aankopen van le kleinhandel. Bouw van bedrijfspanden Ten aanzien van de bouw van be drijfspanden was ingekomen een schrij ven van de dir.-generaal voor de mid denstand, waarin werd opgewekt te pogen de samenwerking met gemeen tebesturen te verbeteren, opdat men verzekerd zij dat men alles heeft ge daan wat mogelijk is om de bedrijfs belangen tot hun recht te doen komen bij het tot stand komen van gemeen telijke bouwplannen. Hierbij werd mededeling gedaan van een brief van het gemeentebestuur van Alkmaar, waarin B. en W. zich bereid verklaarden om uit de ter beschikking van de gemeente staande woningen van het bouwvolume voor het lopende jaar 28 woningen toe te wijzen voor industriële bedrijven ten behoeve van elders komend personeel. Gezinnen van alhier wonend personeel zullen hiervoor niet in aanmerking komen Voor de huisvesting van hoger perso neel in middenstandswoningen dienen de bedrijven zich te verstaan met de particuliere bouwondernemers aan wie een gedeelte van het woningcontin gent is toegewezen. Deze geste van Alkmaar werd ten zeerste geprezen en ter navolging van andere «emeenten aanbevolen. Er wer den voorbeelden genoemd van gemeen ten, waar de middenstand helemaal Hallo RP 141 „Hallo RP 141, hallo RP 141, hier met Alkmaar, hier met Alkmaar Kunt u ons verstaan, kunt u ons verstaan alles oké, alles oké, over en sluiten maar sprak de luidspreker van de mobilofoon in de politiewagen van de Rijks- verkeerspolitie, waarin wij door Noord-Holland trokken. Sinds enige tijd bewijst een zend- en ontvang-installatie in de politie auto's onschatbare diensten. Be vindt de wagen zich op onbekende plaats en is zijn assistentie bij een ongeluk elders dringend vereist, dan wordt even opgeroepen door de centraal-post te Alkmaar en binnen de kortst mogelijke tijd is hulp ter plaatse waar dat vereist is. Thans is het nieuwste snufje aangebracht: wanneer de wagen onbemand staat doordat de wacht meesters aan 'n onderzoek bezig zijn, gaat de claxon bij een op roep loeien. niet in de zaak was gemengd of slecht: als er lang met uitvoering van bouw plannen was begonnen. Het slot was dat de Kamer zich zal wenden tot de gemeentebesturen in haar district met verzoek om advies te mogen geven in zake bouwplannen. De rijksweg in de Wieringermeer. Van de Friese K. v. K. was i klacht ingekomen ten aanzien Vc, twee bruggen in de Wieringermeer, waar een haakse bocht moet worden gemaakt, omdat een brug welke beide wegen in eikaars verlengde zal ver binden nog niet tot stand is gebracht Naar aanleiding hiervan zei de heer Kroeze, dat er eigenlijk hier van slechts één brug mag worden gesproken en daarvoor zou spr. graag voorziening wensen, omdat de weg van Midden- meer naar de Hoornse brug vooreerst nog wel niet zal worden aangelegd Besloten werd een verzoek dienaan gaande te richten tot het departement van waterstaat en verkeer. Bij de rondvraag werd nog heel lang gesproken over het bevorderen van een wettelijke regeling t.a.v. de uit oefening van het beroep van accoun tant en belastingconsulent. De heer ïr. Kranen verklaarde zich een tegen stander daarvan, omdat dan het in dienst hebben van in een bepaald be drijf gespecialiseerde belastingdeskun digen geen zin meer zou hebben en dat juist dit in 't belang van de be drijven zou zijn. Van andere zijde werd hiertegen aangevoerd, dat de be trokken persoon dan toch een exa men kon doen en dan was alles toch in orde. Aangezien dit punt zal worden be handeld op een vergadering in Utrecht en de Kamer daarbij vertegenwoor digd kan zijn, verzocht de voorzitter aan ir. Kranen om zijn mening daar kepbaar te maken, maar deze bedank te daarvoor, omdat hij geen tijd had om op de bepaalde dag naar Utrech' te gaan. In de le klasse B. van het District West van de politievoetbalcompetitia heeft het niet aan de nodige span ning ontbroken. De competitiestand luidt als volgt: Velsen (kamp.) 9 7 0 2 31—16 14 S.V.K.M.A. 9 3 5 1 19—14 11 Alkmaar G.P. 10 3 3 4 14—23 9 Amsterdam 10 3 2 5 16—17 S Alkmaar R.P. 10 3 2 5 16—18 8 Haarlem 10 4 0 6 16—24 8 Tussen de drie onderste moeten beslissingswedstrijden gespeeld wor den om uit te maken, welke vereni ging zal dienen te degraderen. Dinsdagmiddag werd de eerste van deze wedstrijden gespeeld op het Fo- restersterrein te Heiloo tussen Alk maar R.P. en Amsterdam. De Amsterdeammers, die met een sterk elftal in het veld kwamen, had den de eerste tien minuten een sterk overwicht en wisten dit uit te druk ken in een doelpunt. Hierna kwamen de Alkmaarders er beter in en wisten door goed open spel de gelijkmaker te maken. De rest van het spel voor de rust was in handen van de thuisclub, het geen resulteerde in nog twee doel punten van goed gehalte. Na de rust sprak de vermoeidheid bij de spelers een woordje mee en wisten de Amsterdammers nog een maal te doelpunten. De wedstrijd, welke vooral voor de rust in een hoog tempo gespeeld werd, was de moeite van het aanzien waard. Het eerste doelpunt van de Am sterdammers ontstond door een mis verstand in de Alkmaarse achter hoede. De gelijkmaker werd gemaakt door de rechtsbinnen, die de bal door een mooie pass van de middenvoor kreeg aangegeven. Het tweede doelpunt van Alkmaar R.P. ontstond door een prachtig dia gonaal schot van de voet van de rechtsbuiten. Vlak voor de rust wisten de Alk maarders door middel van hun mid denvoor, die de beide backs van Am sterdam op sublieme wijze om speelde, de voorsprong te vergroten tot 3—1. Na de rust kwam Amsterdam op zetten en lukte het een tegenpunt te scoren, waarmede de stand 32 werd. Van beide zijden werden verschil lende gevaarlijke schoten hierna nog op de beide keepers afgevuurd, doen tot doelpunten kwam het niet meer. Met de eindstand van 32 in het voordeel van Alkmaar R.P. eindigde deze wedstrijd, welke van beide zijden goed gespeeld werd. Door deze eerste overwinning maakt Alkmaar R.P. een goede kans het degradatiespook te ontlopen en daardoor het eerste klasserschap te prolongeren. SCHMIDT NAAR EINDHOVEN In de rubriek „overschrijvingen" van de Sportkroniek lazen wij het bericht dat Willy Schmidt overschrij ving naar Eindhoven heeft aange vraagd. Hoewel Schmidt de laatste wedstrijden van Alcmaria niet heeft meegespeeld, zal het vertrek van deze technisch goede voetballer, voor Alcmaria een gevoelig verlies bete kenen. Op de in café „De Bonte Koe" te Catrijp gehouden bijeenkomst van dc vereniging E.H. B.O. sprak de voorzitter, de heer H. Brede- vvout, zijn grote voldoening uit over de groei en bloei van de vereniging. Dank zij de prach tige leiding van de heren dr. Risselada en VaD Dalen waren weer acht candidaten geslaagd om het EHBO-legertje van helpers-in-de-nood te versterken. Het waren de dames G. Stam, R. Delis, T. de Waard, A. Been en Spaander- Jonker en de heren C. Groothof, F. de Boer en H. Rossing. De vergadering ging er mee accoord om in het badseizoen te Camperduin een EHBO-post te bezetten. Elke Zondag zullen daar twee EHBO-ers aanwezig zijn voor eventuele hulp verlening. Verder besloot de vereniging om de bloedtransfusie-dienst steun te verlenen. Met een opwekikng, gericht tot de buiten staanders, om de vereniging als lid of donateur te steunen, sloot de voorzitter de bijeenkomst. DE ZAAK-SULTAN HAMID Het onderzoek in de zaak tegen Sul tan Hamid is thans beëindigd. De pro cureur-generaal kan thans ieder ogen blik de zaak naar het hooggerechtshof verwijzen. De president van dit hof, dr. Kusuma Atmadja, is op het ogenblik echter ziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 10