Oorlogstoestand met Duitsland is een fictie geworden Pijnlijk van incident Raad van in zitting Europa Het Beheersinstituut voerde een slecht beheer NorthState Chefarine 4 Geen uitzonderingen voor grensboeren Tweede Kamer bespreekt confiscatie van vijandelijk vermogen cigarettes Pokken in Tilburg bedwongen? Voorstel tot invitatie van Eisenhower afgestemd Tam economisch debat Prins Bernhard inspecteert wegenwachters Fransen verloren ruim 28.000 doden Onvoldoende verantwoording van baten en lasten Vele gevallen van fraude achterhaald Matrozen defileerden voor Eisenhower Generaal kreeg indruk van de geoefendheid Ongewone Nederland -Belgie Sport in 1 kort wedstrijd Hollandse ploegen op Festival of Britain Het Europees zone schaaktournooi Botwinnink won de voorlaatste partij Twee inzittenden verdronken .Volksstemming tegen herbewapening" Bliksemvergadering der plaatsvervangers Guerilla woedt in China meer Vier doen dan een. DONDERDAG 10 MEI 1951 (Van onze parlementaire redacteur) £EN GROOT DEEL van de in de Tweede Kamer gevoerde debatten over de wijziging en aanvulling van het Besluit Vijandelijk Vermogen was gewijd aan de vraag, of Nederland gerechtigd is eenzijdig de staat van oorlog met Duitsland In de zin van dit Besluit te beëindigen. De communistische mr. dr. Stokvis meende van niet. Woensdagmiddag heeft de minister-president dr. Drees over deze kwestie zjjn Kcht laten schijnen. Hij merkte op dat er geen enkele reden aan te voeren is, om de oorlogstoestand met Duitsland te laten voortbestaan. Hij is in wezen een fictie geworden. Mejuffrouw mr. Tendeloo van de P. v. d. A. verklaarde geen behoefte aan de motie te hebben, omdat haar fractie tegen het maken van verschil tussen Duitsers met effecten, met hui zen, met veel kapitaal of met lande rijen is. De heer Roolvink, zoveel tegenstand ontmoetend, trok daarop zijn motie in Hij verdedigde daartegenover een amendement om niet bij verrassing een einde te maken aan de mogelijkheid tot het indienen van verzoeken om ontvijanding, doch deze mogelijkheid te laten voortduren totdat de wet tot wijziging en aanvulling van het Be sluit Vijandelijk Vermogen in werking treedt. Over dit amendement dat door minister Mulderije ontraden werd, omdat dan zeker nog een paar dui zend nieuwe verzoeken ingediend zul len worden, zal hedenmiddag worden gestemd. Voorts verzette de bewindsman zich sterk tegen een door de heer Rootvink voorgestelde afzonderlijke ontvijan- dingsregeling voor Nederlandse vrou wen die met Duitsers getrouwd zijn Ook hierover valt vandaag de beslis sing. Binnen afzienbare tijd is door de houding, die Rusland aanneemt, geen opheffing internationaal van de staat van oorlog te verwachten. De onderhandelingen daarover verlopen bijzonder stroef en traag. De stap, die Nederland nu neemt, verhindert het voortzetten van de vredesbesprekingen op internationaal niveau geenszins. In voorbereiding is een wetsontwerp tot integrale ontvijanding van in Ne derland wonende Italianen, zo deelde dr. Drees nog mee. De minister van Justitie, mr. Mulde rije. sprak zijn voldoening erover uit, dat in feite geen der afgevaardigden bezwaar had tegen de confiscatie van vijandelijk vermogen. Het is de taak van Duitsland, zo zeide hij, zijn onder danen voor deze confiscaties schade loos te stellen. Overigens betoogde hij, dat als per maand 200 requesten om ontvijan ding worden afgewerkt het nog twee jaar zal duren, voor men klaar is en dat, zonder de rechtvaardigheid uit het oog te verliezen, nu maar eens een eind aan de zaak gemaakt moet worden. Ook de ontvijanding van de grensbewoners zal op rustige wijze op gelost moeten worden. In een technisehe beschouwing be sprak de minister van Financiën, prof. mr. Lieftinck, het verband tussen de wijziging en aanvulling van het Be sluit Vijandelijk Vermogen en de door Duitsland verschuldigde oorlogsscha devergoeding, alsmede de vergoeding van de oorlogsschade in ons land. De grensboeren. Bij de replieken was van belang de verklaring van mgr. dr. Stokman <KVP), dat er bij zijn fractie bezwa ren bestaan tegen de terugwerkende kracht van artikel 14 van het Besluit Vijandelijk Vermogen en tegen de con fiscatie van de landerijen van de aan ét grens wonende Duitsers, waardoor aan deze Duitsers hun middelen van bestaan ontnomen worden. De heer Roolvink (KVP) diende een motie in, waarin gevraagd werd om een milde houding van onze wetgever ten aanzien van de confiscatie van lan derijen van Duitse grensbewoners. Minister Mulderije verzocht echter aan de Kamer deze motie te verwer pen, aangezien inwilliging van het ver zoek in strijd is met ons eigen belang. Minister-president dr. Drees ontraadde eveneens zeer sterk de aanneming van de motie. De Duitse regering in Bonn tracht Nederland notabene te verwij ten, dat het ten aanzien van deze kwestie handelt in strijd met het land oorlogsreglement. Daar is geen sprake van. En nu zou de Nederlandse Kamer nog deze motie gaan aannemen! Dan wordt de positie van de Neder-! landse regering tegenover de Duitse wel zeer bemoeilijkt. Dringend vroeg hij daarom de motie niet aan te ne men. Er komt namelijk nog bij, dat reeds een soepele houding aangeno men wordt bij de ontvijanding, waar van ook de grensboeren kunnen profi teren. Waarom deze mensen met een bijzondere mildheid te behandelen? inilllllHIKIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIHIIIIIIIIIKtitiilHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIllllllltlllWMIHIHIIII (Advertentie, Ing. Med.) Nieuw contacigeval ie Utrecht De pokken-epidemie te Tilburg schijnt tot stilstand te komen. Er heb ben zich gisteren geen nieuwe geval len voorgedaan en reeds konden in to taal 13 patiënten als genezen worden ontslagen. Er bevinden zich nog 23 pa- tienten in het Tilburgse ziekenhuis. Hun toestand is gunstig en tot dusverre deden zich geen sterfgevallen voor. In Utrecht constateerde men evenwel weer een geval van „contact-pokken Het betrof iemand, die met de eerste Utrechtse patient in aanraking was ge weest. De tweede patient was reeds enige tijd contact geïsoleerd, zodat voor uitbreiding van deze zijde niet behoeft te worden gevreesd. In het Noorden van het land zijn eveneens krachtige maatregelen geno men, om het gevaar voor een pokken epidemie zoveel mogelijk te beperken. Reeds zijn isolatie-mogelijkheden ge schapen. Ook is gezorgd voor voldoen de verplegend personeel. Om te voorkomen, dat de kermis, die over enkele dagen in Groningen begint, een haard van besmetting zaï worden, zullen alle exploitanten wor den gecontroleerd. Zij moeten zich la ten inenten en blijven onder genees kundige controle. Applaus voor generaal Eisenhower besloot Woensdagavond de zitting van de Straatsburger Assehblee, nadat een voorstel, om de generaal voor een bezoek aan de Raad van Europa uit te nodigen, was verworpen. De hardnekkigheid van een Italiaanse afgevaardigde dwong de Assemblee tot de beslissing, dat zij niet wilde debatteren over een voorstel, om de generaal te verzoeken, het Zaterdag te houden debat over de Europese defensie bij te wonen. Het was een pijnlek be sluit, dat voorzitter Spaak en de leden van zijn bureau vruchteloos hadden ge probeerd te voorkomen. Vermindering van de economische on afhankelijkheid van Amerika bleek voor de meeste Engelse sprekers een geliefkoosd thema. Minister Stikker zal het overigens niet moeilijk hebben, als hij de respec tieve sprekers van antwoord moet die nen .Want behoudens een zeer gematig de critiek op enkele onderdelen is de waardering voor de organisatie voor Europese economische samenwerking algemeen bovendien heeft de Assem- De Italiaanse minister La Malfa was, zoals wij gisteren reeds mededeelden, de geestelijke vader van het voorstel. Hij had er zelfs de handtekeningen van nog vier leden voor weten te krijgen, hoewel men het in de wandelgangen al gemeen als absurd kwalificeerde. De overgrote meerderheid van de Assem blee was de mening toegedaan, dat het verschijnen van een militaire bevelheb- Ter gelegenheid van het eerste lustrwm van de Wegenwacht vam de A.N.W.B. heeft een aantal „Gele Rijders" Woensdagmorgen een bezoek gebracht aan Paleis Soestdijk, waar zij door Z.K.H. Prins Bernhard teerden geïnspecteerd Na de inspectie defileerden de mannen voor de Prins Boven: Prins Bernhard Het z4oh ook de inhoud van een zijspan tonen; hier hupeateent de mhoud vam eenE.H.B.O.-trommei. Onder: Voor het defüé tWpiH fin f Rntrn Oumhasté de efKteei'hde Mew ven ie feit dat zij slechts een adviesorgaan is. ber in haar midden niet wenselijk was Weie wortoptó Merg^gd het en dat de generaal zelf in een pijnlijke situatie moest geraken. La Malfa wilde dit niet begrijpen en zo stond men voor het feit, dat zijn voorstel met vrijwel algemene stemmen moest worden ver worpen. Voorzitter Spaak meende de situatie te moeten redden door op te merkerf, dat uit de verwerping van het voorstel in geen geval mocht worden afgeleid, dat men tekort schoot in dank baarheid en achting jegens de generaal. Het uitermate onaangename incident besloot de derde dag van een econo misch debat, dat uiterst tam is verlo pen en weinig nieuwe gezichtspunten naar voren bracht. De Franse socialist Philippe heeft daarbij een Europese tol- unie onder de OEEC bepleit en de Britse conservatief Woothby wenste een versmelting van de Europese eco nomie met die van het sterlinggebied. Rapport aan V.N. Slavernij bestaat nog Een commissie van vier internatio nale deskundigen op het gebied van slavernij heeft in een rapport aan de Verenigde Naties gemeld, dat „slaver nij, zelfs in haar wreedste vorm, heden ten dage nog in de wereld voorkomt". Sinds het einde van de tweede wereld oorlog is de slavenhandel in bepaalde gedeelten van de wereld weer opge leefd, aldus was de bevinding van de commissie. De commissie noemt geen landen met name, waar nog slavernij bestaat. Zij doet de aanbeveling, dat de internationale conventie over sla vernij van 1926 zo spoedig mogelijk in het kader van de V.N. wordt opgeno men. Verder beveelt zij aan, dat de V.N. een aanvullende conventie op stellen over instellingen en gewoonten, die het karakter dragen van slavernij. Balans van Viet-nam De Franse minister voor de verbon den Staten in Indo China deelde gis teren mede, dat sedert 1945 meer dan 28 duizend soldaten in de strijd tegen de Vietminh opstandelingen waren ge sneuveld. Hieronder bevonden zich bijna tien duizend Fransen (waaronder meer dan duizend officieren), circa vijfduizend leden van het vreemdelingenlegioen, 4.762 Noord-Afrikanen, 1.345 negersol daten en ruim achtduizend Indo-Chi nezen. Momenteel bevinden zich 225.000 man van de Franse Uniestrijdkrachten in Indo-China, terwijl een groot na tionaal Vietnamees leger van 165.000 man in opbouw is. De Vietminh zou over 300.000 duizend man beschikken. Verder zei de minister, dat de on langs behaalde overwinningen in de Tonkindelta zonder Amerikaanse hulp niet mogelijk zouden zijn geweest. De Algemene Rekenkamer heeft in een rapport over 't financiële beleid van het Nederlandse Beheersinstituut een beeld gegeven van hetgeen zich daar de laatste jaren heeft afgespeeld. Dat beheer is zodanig geweest, dat de Kamer het niet zonder meer kan goedkeuren. Daarvoor is de verantwoording van inkom sten en uitgaven te gebrekkig. De voorschriften van de wet te dezen aanzien zijn niet in acht genomen. Bovendien is er geen waarborg, dat alles verantwoord Is, dat verantwoord moest worden. Weer Britse tankdivisie naar Duitsland Zoals verleden maand door de Britse minister van Defensie was beloofd, wordt thans de Engelse Zesde Pant serdivisie naar onbekende bestemming in Duitsland verscheept, zo deelde een woordvoerder van het Engelse Rijn- leger mede. Dit is de vierde Britse disivie, die in Duitsland wordt ge plaatst. Dit jaar was reeds de elfde pantserdivisie in Duitsland gearri veerd, terwijl de tweede infanterie- en de zevende pantserdivisie als perma nente bezettingsmacht aanwezig wa ren. Bij de bijkantoren zijn verschillende gevallen van fraude geconstateerd. Een secretaris bleek f 9000 aan voorschotten uit de kas te hebben opgenomen. Na onderzoek volgde terugbetaling. De be trokkene werd ontslagen. Twee ambte naren zagen kans, tezamen het Be heersinstituut te benadelen voor een bedrag van ruim f 12.000, door vorder ringen van derden op vijandelijke ver mogens te fingeren en deze te verzil veren. Een deel van dit geld kon wor den teruggevorderd. Beiden zijn ver oordeeld. Bij een ander kantoor werd o.m. oplichting door een handelaar in kantoorbehoeften tot een bedrag van ruim f 12.000 gesignaleerd. Hier is een vervolging ingesteld. Een tweede han delaar, die een soortgelijk vergrijp had gepleegd, is tot vergoeding der schade veroordeeld. De stichting Nederlands Kunstbezit had nominaal ten doel, kunstvoorwer pen ten behoeve van het Beheersinsti tuut te beheren. Wezenlijk was het doel echter, vast te stellen, welke kunst voorwerpen, zich bevindende onder be heerders dan wel bij de bureaux Roe rende goederen, in aanmerking zouden kunnen komen voor het aanvullen van de collecties van musea en bibliotheken dan wel voor aankleding van openbare gebouwen. Aan de tribunalen werd dan verzocht, rekening te houden met de wens der stichting, bepaalde voorwer pen voor de staat in eigendom te ver werven. Aangezien de tribunalen afke rig bleken te zijn van het verbeurd verklaren van cultureel bezit, kwam van deze taak weinig terecht. De Rekenkamer meent, dat er weinig aanleiding bestaat, het beheersinsti tuut te belasten met de kosten voor dit werk tot een bedrag van een ton. De administratie, zowel de financiële als die van het kunstbezit, bevond zich in slechte staat. Bij het opruimen van de chaos, die het beheersinstituut van de stichting heeft overgenomen, is geble ken, dat schadevergoeding voor ver miste goederen tot een bedrag van Tijdens een inspectietocht langs ver scheidene militaire kampen heeft gene raal Eisenhower een indenk gekregen vai. de geoefendheid der Nederlandse militairen en het gebruik, dat ons leger maakt van het door Amerika geschon ken materieel. Zaterdag 19 Mei zal op Houtrust te Den Haag een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen het elftal van het Nederlandse ministerie van Verkeer en Waterstaat en de ploeg van het Bel gisch Ministerie van Verkeerswezen. De opbrengst van de entreegelden voor deze ontmoeting komen ten goe de aan het Koningin Wilhelminafonds ter bestrijding van de kanker. Hoewel het Nederlands elftal nog niet is sa mengesteld, kan als vrijwel zeker wor den aangenomen dat bekende spelers aks Groeneveld (Haarlem), Landman (Sparta), Hiemstra (HBS) en De Bie (DOS) van de partij zullen zijn. In het kader van het Festival of Britain zijn de volgende wedstrijden gespeeld; Brighton and Hove Albion Nancy (Fr.) 21 (10), Cardif City Eindhoven 2(11), Crewe Alexan draShellbourne (Ierl.) 1—0 (00), Derby CountyBorussia Dortmund (Did.) 11 (01), Huddersfield Town PSV 4—1 (1—1), Hull City—Partizan (E. SI.) I8 (12), LiverpoolSaar- brucken (Fr.) 1—0 (01), Millwall— RCH 33 (12, Newcastle United Stade Rennais (Fr.) 11 (10, Man chester City—S.C. Wacker (Oos.t) 2—1 (0—0), AldersohtR9C Verviers (B.) 2—0 (1—0). Van de zijde van de KNVB ver nemen wij nader, dat, In tegenspraak met een vorig bericht, nog geen be slissing 'is genomen omtrent het wel of niet doorgaan van de kampioens wedstrijd Willem IIHeerenveen. Engeland heeft de wedstrijd in het Wembley stadion tegen Argentinië met 21 gewonnen. De Noorse voetbalbond heeft het elftal, dat 15 Mei te Middlesbrough te gen de Engelse amateurs uitkomt, als volgt samengesteld: doel: Ewald Kihle (Odd, Skiën); achter: Bjoern Spydevold (Frederikstad FC) en Harry Boye Karlsen (Oern, Horten); midden: Thor- leif Olsen (Vaalerengen, Oslol, Torb- joern Svenssen (Sandefjord FC) en Per Bjoernoe (Oern, Horten); voor: Gunnar Thoresen (Larvik Tog IF), Per Bredesvn (Oern, Horten), John Svei.n- son (Lyn. Oslo), Ragnar Hvidsten (Sandefjord FE) en Karl Skifjell (Pors, Porsgrunn). Men verwacht dat de meesten van deze spelers ook deel zul len uitmaken van de ploeg die 6 Juni te Rotterdam tegen Nederland uitkomt De Nederlandse korfbalploeg, die Zondag 20 Mei te Deurne tegen de Belgische korfbalploeg zal uitkomen, tl volgt samengestelde aanvat; da mes: D. Heesperlink (Westerkwartier) en R. Smittenaar (Olympia); heren: Woldstra (Blauw Wit) en Munnikes (Luto); midden: dames: A. Kopervan Es en M. FitSmits; heren: H. Koper en D. Stoeltie (allen van Westerkwar tier); verdediging; dames: C. Helder- Vlietman (Blauw Wit) en H. Merk- schuiten (Het Zuiden); heren; Berens (Ons Eibernest) en Rutgers (Spangen). Te Bad Pyrmont werd het Europees zoneschaaktournooi voortgezet met het spelen van de afgebroken partijen. De uitslagen luiden: 8ste ronde: KuebartPirc 01; 9e rond»: MatanovieKramer 10; 10e ronde: UnzickerMatanovie 10; GrobGolombek 01; AitkenGli- goric 01; KramerBogoljubow 01. De stand na de tiende ronde is: 1. en 2. Matanovie en Gligoric, ieder 8 pnt.; 3. Prins 7y pnt.; 4. Unzicker 7 pnt.; 5. Bogoljubow 6y pnt.; 6. Go lombek 6 unt.; 7. Pirc 4 pnt.; 8. Kra mer iy pnt.; 9. Grob 4 pnt.; 10. Aitken 3 pnt.; 11. Donner 3 pnt.; 12. en 13. Paoli en De Moura ieder 2 pnt.; 14. en IS. Kuebart en Pimart ieder 1 y, pnt. Matanovie, Gligoric, Bogoljubow, Paoli en De Moura hebben ieder 10 partij gespeeld, de andere deelne mers 9. De afgebroken 23ste partij werd na schitterend spel door Botwinnik na de hervatting gewonnen. Bronstein stond bij het afbreken een pion voor, maar in positioneel opzicht mocht aan het spel van Botwinnik de voorkeur wor den gegeven. In de tweede seance maakte de we reldkampioen schitterend gebruik van de goede posities welke zijn raadshe ren innamen hetgeen hem de overwin ning bezorgde. Na de 23ste partij heb ben beide grootmeesters 11 y, punt. Vrijdag 11 Mei, wordt de 24ste, tevens laatste partij gespeeld. Bronstein moet winnen om de titel te veroveren, met rarniM bUjfi Botwinnik titelhouder. Tegen negen uur arriveerde de gene raal in gezelschap van generaal-majoor W. J. K. Baay in 't Marine-opleidings kamp te Loosdrecht, waar hi. werd op gewacht door de commandant Zee macht, schout bij nacht C. W. Slot en de commandant van het opleidings kamp, de kapitein ter zee J. Hoogen- doorn. De eerbewijzen werden gebracht door een „bak" matrozen. Het gezel schap begaf zich direct naar het exer citieveld, waar ongeveer negenhonderd matrozen en mariniers stonden opge steld. De eerbewijzen, vier roffels en de eerste strophe van het „Wien Neer- lands bloed", nam de generaal stram saluerend in ontvangst. Na zich vervolgens van zijn overjas te hebben ontdaan inspecteerde hij de troepen. De oficieren en onderofficie ren, die naast het paradeplatform ston den, begroette hij met een joviaal „Good morning". Daarna volgde het défilé. De deelnemende matrozen en mariniers, wier oefentijd varieerde van acht dagen tot acht weken, kwamen - J dit défilé goed voor de dag. Onder de vrolijke tonen van de kapel van bet kamp marcheerden zij in kaarsrechte rijen van acht voorbij. Van Loosdrecht begaf de generaal zich met zijn gevolg naar de Prins Bernhard kazerne te Amersfoort voor een inspectie van het regiment Prins Alexander. Na een peloton soldaten te hebben zien exerceren, die reeds Vier maanden in opleiding waren en een zeer goede indruk maakten, inspecteer de de generaal een revisiewerkplaats en een proefbank voor tankmotoren. Nadat Eisenhower nog een aanta: toekomstige cavalerie-officieren in actie had gezien, die nog pas een maand in dienst waren en reeds goed gehard bleken tggen het lawaai van allerlei vuurwerk en oefeningen had bijgewoond van een peloton Sher- mantanks, heeft hij de lunch gebruikt in de Prins Bernhardkazerne, waarna hij in Ede de luchtdoelartillerieschool bezocht. Hier zijn op het ogenblik zeshonderd officieren van het vroe gere KNIL en aanstaande onderofficie ren in opleiding. Aan het eind van dit jaar zullen het er duizend zijn ge worden. Leslokalen en moderne lucht- afweerwapenen werden bezichtigd, waarna de generaal in een snelle vaart naar Den Haag terugkeerde. Hij werd op zijn tweehonderd kilometer lange inspectietocht ononderbroken bewaakt door twee Amerikaanse rechercheurs. Tijdens zijn bezoek aan de Prins Bernhardkazerne in Amersfoort heeft generaal Eisenhower verklaard, dat hij in Nederland en andere Europese landen bijzonder was getroffen door het hoge moreel en de wilskracht van de soldaten. f 150.000 wordt geëist. Het instituut heeft geweigerd, het stichtingsbestuur voor zijn beheer te dechargeren en de beoordeling van de tegen dit orgaan te nemen maatregelen aan de regering overgelaten. Bij de centrale vermogensopsporings dienst is een kastekort van f 142.225 ge constateerd. Een ambtenaar heeft dit bedrag in acht maanden tijds door middel van valse kwitanties opgenomen voor de betaling van „tipgelden". De man is veroordeeld. De kassier-boek houder is gearresteerd wegens fraudu leuze handelingen, omtrent de omvang waarvan de Rekenkamer twee jaar na dato nog steeds geen volledig overzicht heeft. Het bedrag moet tenminste op f 70.000 worden gesteld. De betrokkene werd onmiddellijk ontslagen, evenals enkele andere ambtenaren. De dienst is geliquideerd. Auto in Damsterdiep Waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting is gisteren ter hoogte van het landgoed „Ekenstein" nabij Appingedam een vrachtauto met aan hangwagen bestuurd door M. de Lange uit Groningen, in het Damsterdiep ge stort. Omstanders probeerden de chauf feur en de tweede inzittende, de heer W. Kapma, directeur van Kapma's ex peditiebedrijf te redden. De redding pogingen werden evenwel bemoeilijkt door het feit, dat de wagen op de kop in het water lag. Toen de chauffeur boven water werd gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Eerst tegen tien uur konden de stoffe lijke resten van de heer Kapma wor den geborgen. Oost-Duitsland wil Het Oostduitse parlement heeft Woensdag met algemene stemmen een wetsontwerp van de regering, dat een plebisciet tegen herbewapening en voor een Duits vredesverdrag in 1951 voor stelt, goedgekeurd. Het plebisciet zou van 3 tot 5 Juni in Oost-Duitsland ge houden worden. Verder werd een resolutie aangeno men waarin uiting gegeven wordt aan het verlangen, Oost- en West-Duitsers in een constitutionele raad te vereni gen, overeenstemming te bereiken tus sen „alle vredelievende Duitsers" en gemeenschappelijk voorstellen voor een Duits vredesverdrag bij de grote mo gendheden in te dienen. Een rechtbank in West-Berlijn heeft Woensdag drie tramconducteurs uit Oost-Berlijn ieder tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld wegens het propageren van het plebisciet tegen ontwapening in de Westelijke sectoren, De Westberlijnse senaat heeft dit ple bisciet de vorige week verboden. AMERIKAANS GEVECHTSVLIEG TUIG IN JAPAN NEERGESTORT Te Foekoeoka in Zuid-Japan is een Amerikaans gevechtsvliegtuig op een huis neergestort. De bestuurder en tien Japanners kwamen om het leven. Een nog niet bekend aantal mensen ward gewond. Een van de kortste vergaderingen in de geschiedenis der plaatsvervanger conferentie te Parijs, was ongetwijfeld die van gisteren, toen de bijeenkomst precies drie minuten duurde. Voorzitter Gromyko vroeg de aanwezigen of iemand het woord wilde voeren. Toen men zweeg verklaarde Gromyko zich het recht voor te behouden om Don derdag te spreken, tot welke dag hij de vergadering uitstelde. Eerder op de dag had Gromyko om twee uur uitstel van de vergadering van gisteren verzocht. Volgens het partijloze Chinese blad „Wah Kioe Jat Pao", dat zich op een Chinese communistische bron beroept, zijn in de provincie Kwangsi tussen Januari en April van dit jaar meer dan 370.000 „bandieten" gedood, gewond of gevangen genomen. Sinds de Koreaanse oorlog is de guerilla-activiteit in deze provincie toegenomen. Volgens de plaatsvervangende gou verneur van Kwangtoeng, generaal Fang Fang, aldus meldt het pro-com munistische blad „Ta Koeng Pao" uit Kanton, zijn in de provincie Joennan ruim 100.000 „bandieten" onschadelijk gemaakt. Ook voor Chefarine „4" geldt, dat de werking van 4 geneesmid delen in één tablet verenigd krachtiger en weldadiger is, dan van elk middel afzonderlijk. Chefarine „4" helpt ook bij hevige pijnen en griep, wanneer andere middelen falen. IBSBUMJNEN EN GRIEP, 20 TABLETTEN 75 (Advertentie, 1

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3