Ad Boxem weer onder de minuut Texel hees de kampioensvlag Kantoorbediende Alkmaarse Boys won ook de laatste competitiewedstrijd Tweede tentoonstelling van werken van Herman Lugt DUBBEL WELKOM LA CUBANA Tini Tenkink verbeterde kringrecord Geertje Wielema kwam met aan de start Zeevogels greep laatste kans niet Egmondia stap dichter bij kampioenschap West-Frisia met 1-0 door Alcmaria verslagen Succes maakte vergeefse reis naar Limmen SSV niet tegen Kolping Boys opgewassen B. v. d. Kamer won Alcmaria's zesde rit Vandaag en morgen 100 MIJL WEDSTRIJD OP HET IJSELMEER Verzorgingshuis te Koedijk officieel in gebruik genomen geriefelijk Door 3-0 zege op Koedijk De Goudse zeilweek Warmenhuizen De heer Ingerman komt1 Limmen Rembra jttulp verkregen na röntgenbestraling Egmond aan Zee MARKTBERICHTEN PURMERENDER MARKT *5 mann. of vrl. iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniininmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw IlillllillllMIIIIIIHIIilllHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII GERARD NIEUWENDIjK DINSDAG 15 MEI 1951 Een record aantal bezoekers was Zaterdagavond getuige van de Nationale wedstrijden, welke in de Overdekte werden georganiseerd. Het waren span nende wedstrijden, maar toch zullen vele toeschouwers enigszins zijn teleur gesteld. Verschillende cracks lieten verstek gaan en vooral het feit, dat Geer tje Wielema niet aan de start verscheen was een desillusie. Een week gele den had Geertje een ernstige kou gevat, een alleszins acceptabele reden om niet te starten. Het bestuur van D.A.W. heeft echter een klacht ingediend bü het bestuur van de K.N.Z.B., dat niet tijdig bericht had gestuurd over de ziekte van de Hilversumse. Het D.A.VV.-bestuur meende terecht, dat bij het publiek de indruk gevestigd kon worden, dat men de naam van Geertje Wie lema slechts als trekpleister voor de'wedstrijden had willen gebruiken. Ook Bob Bonte en Hannie Termeulen waren niet verschenen. De tijden waren over het algemeen behoorlijk, niet slecht en niet best. Alleen Tiny Tenkink verrichtte een opvallende prestatie door de 100 me ter vrije slag nieuwelingen te winnen in de tijd van 1 min. 11.8 sec. Dat Ad Boxem weer onder de minuut zwom is alweer normaal. Natuurlijk blijft 59.8 sec. een knappe tijd, maar de D.A.W.-crack zal toch weer een paar onderdelen van seconden van deze tijd moeten afknabbelen, alvorens van een opvallende prestatie gesproken kan worden. Dat hij daartoe binnen afzien bare tijd in staat zal zijn, staat voor ons Vast. Nieuw kringrecord. De zwemnummers begonnen met 100 m. vrije slag dames nieuwelingen waarop Emmy Wielema (Robben) en Tiny Tenkink (DAW) de eerste ba nen om de leiding streden. Na 50 min. had de Alkmaarse reeds een kleine voorsprong, die zij steeds vergrootte. Onder daverende toejuichingen won zij het nummer in de prachtige tijd van 1.11.8, waarmee zij een nieuw kringrecord vestigde. Aangezien dit DAW-sterretje pas 14 jaar oud is, mo gen wij nog veel van haar verwachten. E. Wielema werd tweede in 1.13.5, terwijl H. Ouwehand (DAW) derde werd in 1.16.6. Bij de seniores ging de strijd tus sen C. van Voorn uit Groningen, E. v. d. Ploeg en A. de Jonge van de ADZ. Het Groningse meisje wist ten slotte iets uit te lopen en zij won in 1.10.—, 2e E. v. d. Ploeg 1.11.8, 3e A. de Jonge 1.12.6. Buitengewoon spannend wos het ge vecht tussen T Hom (Robben) en J. Welling (Hilvers. zwemcl.) op de 200 m. schoolslag dames, waarbij zich nog G. Spoort van DWR voegde. Pas op de laatste meters konden de Hilversumse meisjes iets uitlopen, waarbij T. Hom het eerste aantikte. De tijden waren reap. 3.01.4, 3.01.7 en 3.02.4. Greetje Molenaar van DAW was niet opge wassen tegen deze sterren, wat geen schande is. Zij verkocht haar huid duur en maakte de nieuwe kringrecordtijd van 3.12.2. Door de Pinksterdrukte in hun kap perszaak kon B. Bonte niet tijdig in Alkmaar aanwezig zijn, waardoor 't duel BonteKelder verviel. Zonder strijd won Kelder nu in 2.42.met een prachtige glijdende slag. De strijd om de laatste drie plaatsen was des te feller. Slikker wist het tempo aan vankelijk goed te volgen, doch de vlin derslag bleek teveel van zijn krachten te hebben gevergd, zodat hij moest toezien, dat Van Daatselaar 2e werd in 2.51.2 en De Vries 3e in 2.53.4. Greetje Galliard won de 100 m. rug slag in 1.17.5, waarbij zij al spoedig iets voor lag op de andere drie zwem sters, die fel streden om de 2e en 3e plaats. W. Willemse van de HDZ wist met gering verschil tweede te wor- Zeevogels heeft de kans om door een overwinning op HSV het degra datiegevaar te verkleinen niet benut. Wel nam Zeevogels vóór de rust met wind meespelend na twintig minuten de leiding- Uit een mooie voorzet van rechts kogelde middenvoor Van Dam onhoudbaar in (10). Zeven minuten vóór rust maakte HSV echter bij een doelworsteling gelijk. De rust kwam met 1—1. Bijna nam Zeevogels in de tweede helft opnieuw de leiding, maar de bal ging juist over. HSV deea het beter; twaalf minuten na de her vatting speelde de linksback van Zee vogels de bal iets te langzaam terug op de keeper. Met bal en al gleed toen de midvoor van HSV het doel binnen en het was 1—2. Ondanks een hevig -offensief van de gastheren bleef deze stand tot het einde toe ongewijzigd. Weer is Egmondia een stapje nader tot het kampioenschap gekomen. Na een overwicht van WBSV nam Eg mondia het spel gedeel in handen. Het was een lust de Egmonders te zien spelen. Na 28 minuten gaf linksbuiten Zwaan uit een voorzet van rechts met een schitterend doelpunt Egmon dia de leiding (10). Slechts enkele minuten later bracht aanvoerder Mul eveneens met een juweel van een doelpunt de stand op 20. Hoewel Egmondia daarna nog meerdere mooie kansen kreeg, kwam de rust met 20. Kort na rust wist WBSV bij een mis verstand in de Egmondse defensie de achterstand tot 21 te verkleinen. Onder hoogspanning kwam met deze stand ten slotte het einde. den in 1.20.4 voor J. Rubingh uit Gro ningen met 1.21. De zes DAW-meisjes wisten na een prachtige race te winnen van de beide bondsploegen op de 3 x 100 m. wis selslag estafette. H. Ouwehand kwam tegen G. Galliard iets achter te lig gen, doch T. v. d. Neut haalde de vol gende twee banen goed op. Tegen J. Welling wisten G. Molenaar en L. Spierenburg iets uit te lopen, terwijl G. de Waard en T. Tenkink onder oor verdovend gejuich de voorsprong ver grootten tegen W. Willemse. De tijd van DAW was 3.52.terwijl de bondsploegen 3.57.2 en 4.00.8 noteer den. Nog spannender was de strijd tus sen DAW, de Bondsploeg en Nereus. op hetzelfde nummer. Slikker kwam op de rugslag iets achter te liggen op Hessing, hoewel hij zeer goed zwom. Hans de Jong bracht de hele zaal in vervoering, door deze achterstand te gen H. Kelder (n.b.!) vlinderend in te lopen. Met nog ca. 10 m. te zwemmen waren zijn krachten uitgeput en moest hij Kelder laten gaan. Boxem kreeg toen de zware taak ongeveer 5 m. achterstand in te lopen op Geurtsen. Ondanks de aanmoedigingskreten van alles wat Alkmaarder was, gelukte dit slechts ten dele. De Bondsploeg won in 3.32.6 tegen DAW 3.34.2. Nereus maakte 3.36.9, 6 x 50 m. zwemmend. Het grote succes van deze avond is mede te danken aan het buitengewoon fraaie lcunstzwemmen van de Amster damse zwemveren. Admiraal de Ruy- ter. Alleraardigst was het nummer van twee meisjes van 10 en 11 jaar, die op de maat van de bekende Glimwormp jesidylle zwommen en verbluffend de fantasie No. 7 van Elly Earners. Tot slot werd de polowedstrijd DAW Nereus gespeeld, die door de Zaan dijkers met 74 werd gewonnen. Aan vankelijk zag het er niet naar uit dat DAW zou verliezen, want al spoedig werd een 30 voorsprong verkregen. Toen raakte Ad Boxem echter gebles seerd, waardoor hij het water moest verlaten. Neureus wist nu regelmatig het DAW-doel te treffen, waartegen over de Alkmaarders nog slechts èèn goal wisten te stellen. Velsen stelde enigszins teleur Alkmaarse Boys slaagden er giste ren in ook hun laatste wedstrjjd van deze competitie tegen Velsen te winnen. Wanneer de geblokten ook maar een vierde deel van de geboden kansen hadden benut, dan nog zouden de Velsenaren een behoorlijke neder laag hebben geleden. Nu verloren zij met de oneven goal 12. Deze cijfer verhouding bewees, dat de Boys verdediging te sterk voor de gele voorhoede was, waarin zelfs een ge vreesd schutter als midvoor Bakkum geen succes kon boeken. Het enige doelpunt van de thuisclub ontstond na 10 minuten spelen, toen De Ley, die zich staande wilde hou den, een tegenstander vasthield, waarvoor scheidsrechter Grootegoed een strafschap meende te moeten toekennen. Bakkum schoot de bal juist langs de binnenkant van de paal (1—0). Dit was niet de enige pech, want enkele momenten tevoren had de actieve rechtsbuiten van Zon na een botsing het veld moeten verlaten. Hij werd door Piet Xndri vervangen. Jammer was ook, dat midvoor Van Dok een voorzet van Knijs juist tegen de staander schoot. Trouwens een hele serie zeker schijnende doelpunten werd over of naast het doel ge schoten. Omgekeerd roerde ook de thuis club zich geducht, waardoor de Boys genoozaakt waren hun binnenspelers terug te trekken. Toen de rust aanbrak en de Boys windvoordeel kregen, was het duide lijk, dat de 10-voorsprong der Vel senaren niet gehandhaafd zou blijven. Na tien minuten gaf Van Dok een pass naar Jan Indri, die Pater in de gelegenheid stelde gelijk te maken (1—1). Opnieuw ontspon zich een vinnige strijd om de leiding. Jan Indri, Ab Knip, van Dok en Pater misten enige opgelegde kansen op wonderbaarlijke wijze. Een aardig staaltje samenspel tussen de gebroeders Piet en Jan In dri, welke laatste nadat bovendien de Velser doelman de situatie geheel verkeerd had beoordeeld de bal ten slotte in de uiterste hoek van het doel schoot (12). Alcmaria en West-Frisia hebben de tweede Pinksterdag gebruikt om een oe fenwedstrijd te spelen. Veel nieuwe ge zichtspunten heeft deze wedstrijd waar schijnlijk voor de elftalcommissies niet opgeleverd. Dat Alcmaria's nieuwe rechts buiten Hillenius een aanwinst zou bete kenen voor de withemden, stond reeda vast. Anders was het met de anvalslei- der Webster. Deze jongeman, die overi gens zeer actief was, heeft geen grootse indruk achtergelaten. Mogelijk, dat de nieuwe omgeving hem parten heeft ge speeld. In de Alcmaria voorhoede ging veel uit van Dinkelberg en Eversteyn. Willy Schmidt speelde een matige wed strijd. Niettemin kwam het enige doelpunt van deze wedstrijd op zijn debet te staan. De West-Frisia-voorhoede met Stelling en Simons speelde misder overtuigend dan in de competitie-wedstrijden. De Alcmaria verdediging, waarin Bijl de plaats van Maasen innam, had dan ook niet veel moeite om het doel van Afink schoon te houden. Op fortuinlijke wijze wist Limmen zich in de wedstrijd tegen Succes spoe dig een 20 voorsprong te verwerven. Verder doelpunten maken ging echter niet gemakkelijk, daar de verdedi gingen de situatie meester bleven. Na de thee wist Dekkers met een scherp schot de zege veilig te_stellen (30). Een minuut later redde Succes de eer Met de stand 3—1 kwam het einde. Een kwartier voor het einde ont ketende de Boys een hevig offensief, dat de Velsenaren geheel in de ver dediging drong, doch dat geen ver andering in de stand bracht. Een felle doorbraak van Bakkum bracht deze nog eenmaal voor Kra mer, doch door resoluut ingrijpen van De Ley, die weer een goede wed strijd speelde, werd de gelijkmaker voorkomen. Volkomen verdiend verdwenen de laatste twee punten naar Alkmaar. In het kader van de Gouden Kruis-wedstrijd had Tweede Pinksterdag een ontmoeting plaats tussen Kolpings Boys en SSV van Stompetoren. IC.B. won de toss, doch SSV begon na de af trap terstond met de aanval. Een tegenaanval van Kolping Boys leverde reeds na vijf minu ten het eerste doelpunt op. Kolping Boys bleef hierna sterker en met de rust had SSV een 4—0 achterstand. Na de rust trachtte SSV de touwtjes in han den te nemen, maar KB, die goed op dreef was, wist iedere poging af te slaan. Na een kwartier spelen wist - de SSV-voorhoede zich los te maken en redde de eer met een fraai doelpunt. KB wist nog enkele malen door te breken en bracht de stand op 6—1. Tweede Pinksterdag hield Alc. Victrix haar zesde rit van de voorjaarscompetitie. Gezien het zware weer zijn de gemaakte tijden goed te noemen. De uitslagen zijn als volgt: A-klashse (37 km): 1. B. v. d. Kamer, tijd 53 min. 19 sec.; 2. J. Rol, 54 min. 21 sec.; 3. Jn Ottenbros, 55 min. 5 sec.; 4. P. v. Ber- kum, 58 min. 14 sec. B-klasse (37 km): 1. J. Scholten, 55 min. 2 sec.; 2. J. Bloetjes, 55 min. 27 sec.; 3. V. Pluymers, 56 min. 44 sec.; 4. W, Ossen, 56 min. 56 sec.; 5. W. Dekker, 58 min. 10 sec. C-klasse (18 km): 1. J. Keuken, 26 min. 44 sec.; 2. Sj. Droog 27 min. 43 sec.; 3. K. Veldboer, 28 min. 21 sec; 4. J. Schuitemaker, 28 min. 35 sec. kunt U nog inzenden voor onze Torenprijsvraag. Zorgt dat Uw oplossing er bij is! Ook U heeft een kans op de prachtige bromfiets, welke wij, naast nog vele andere prijzen, voor de Haak-in-actie beschikbaar stellen. Oplossingen aan het bureau van onze krant voorzien van 25, 50, 75 of 100 cent extra porti, doen altijd mee. Ook kunt U een bedrag, met in sluiting van Uw oplossing, onder couvert inzenden. Haast U, eer het te laat is. Het is voor een uitnemend doel; de kankerbestrijding! De uitslagen van 100 mijl wedstrijd welke op het IJselmeer werd gehou den luidt: Klasse A (Grote jachten): 1. „Trial" eig. E. G. van der Stadt. Zaandam, tijd: 14 uur II mina 56 sec.; 2. „Pijlstraart", eig. G. Mohr, Amsterdam, tijd 15.18.05; 3. „Femmy", eig. mr. A. J. D. Conijn, Blaricum, tijd 15.22.42. Kruiserklasse: 1. „Constanter", eig. ir. M .van der Lee, Zaandam, tijd 15.11.21. Klasse B (kleine jachten): 1. „Jupi ter", eig. G. S. Kroes, Kampen, tijd 12.48.54. Kruiserklasse: 1. „Falga", eig. L. B. Tjebbes ,Den Helder, tijd 13.31.44; 2. „Windvang", eig. C. O. G. Pelser, Am sterdam, tijd 13.46.23. De Bloodhoundwon Harwich-Hoekvan Holland Van de zee zeilwedstrijd Harwich Hoek van Holland luiden de uitslagen na tijdverrekening: Klasse I: 1. Bloodhound (GB) 29 uur 36 min. 1 Sec.; 2. Jacosta (GB) 32.06.04; 3. Olivier van Noort (eig. A. W. Gou- driaan) 37.41.05. Klasse n: 1. Torch of Chatham (GB) 35.40.57; 2. Fortuyn II (Kon. Marine Jachtclub) 35.49.02. Klasse II: 1. Tulla (eig. Simon de Wit) 33.01.32; 2. Brambling (GB) 34.00.42 Ouden van Dagen met muziek ontvangen Confortabel en Hilversum heeft haar 90.000e inwo ner gekregen. Het is Robert Jan van Mechelen. Onder een stralende voorjaarszon knipte Zaterdagmiddag een 88-jarige inwoner van Koedijk, de heer K. de Geus, het lint door, dat over het pad naar het nieuwe tehuis voor ouden van dagen in Koedijk was gespannen. Door deze ceremonie was de toegang tot de deur van het tehuis vrij, waar de 4- jarige zoon van de beheerder, Piet Bakker, de sleutel van het tehuis aan burgemeester C. J. Schellinger over handigde, die de toegang ontsloot en de heer De Geus als eerste liet binnen stappen. Hiermede is onder grote be langstelling van de zijde der burgerij en de autoriteiten voor vele ouden van dagen te Koedijk een nieuwe en onbe zorgde periode in hun levensavond in geluid. Nadat de genodigden zich naar bin nen hadden begeven en zich voor een koffiemaaltijd in de algemene recrea tie-zaal hadden verzameld, sprak bur gemeester C. J. Schellinger een korte, kernachtige openingsrede uit. Hij noem de dit terecht een feestelijke dag voor de gemeente Koedijk en bracht aller eerst dank aan de gemeenteraad voor het vertrouwen dat deze in hem had gesteld door hem een practiseh blanco crediet te verstrekken voor de bouw van het tehuis. Voorts dankte hij de bouwers, uitvoerders, opzichter Visser en diverse dames voor hun hulp bij de inrichting. „Wij hebben gemeend de ouden van dagen, die hun gehele leven hard in de gemeente Koedijk hebben gewerkt, de verzorging te moeten ge ven, die hun toekomt", aldus de burge meester. Hij memoreerde, dat er in de gemeente bij een ingesteld onderzoek 120 personen boven de 60 jaar bleken, waarvan 71 de leeftijd van 75 jaar overschreden hebben en verschillenden boven de 85 jaar zijn! Spreker uitte de wens, dat de ouden van dagen in het tehuis, dat in een omgeving staat, waar al het lief en leed in hun leven hen is gepasseerd, een prettige en on bezorgde oude dag zullen genieten en dat de Koedijkers immer met vreugde naar dit rustieke hoekje aan het Ka naal zullen kijken in de wetenschap, dat de bewoners het daar goed heb ben. Vóór de lunch, die de genodigden in het tehuis werd aangeboden, be stond er gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Het is ons inderdaad gebleken, dat kosten noch moeiten zijn gespaard, om het tehuis vriendelijk en zonnig en zo geriefelijk mogelijk te maken. Van de boerderij van de heer De Geus iseen nuttig gebruik gemaakt. Door het wegbreken van de scheidingsmuur Schoorlse kunstenaar geëerd Het Kunstenaars Centrum Bergen or ganiseerde, zoals wij reeds in het kort meldde, voor de tweede maal in dit seizoen in de kunstzaal „De Rustende Jager", een herdenkingsexpositie van werken van wijlen Herman Lugt. Mr. C. A. J. Jochems, burgemeester van Schoorl, opende deze tentoonstelling. „Hij leefde", aldus mr. Jochems, „te Schoorl in zijn fraaie landhuis te mid den van zijn werk, omringd door de goede zorgen van zijn lieve vrouw, waarover hij met zulk een innige te derheid kon praten, zeer teruggetrok ken". Het was voor ieder een genot om met deze geestige, charmante en fijn zinnige mens te spreken, een genot om onder zijn leiding zijn werken te be schouwen. Betreffende zijn werk, zei de burge meester dat Lugt kennelijk was gegre- De maandenlange en vaak spannende strijd om de eretitel in afdeling 4 B is gisteren beslist in het voordeel van Texel. Door een iets geflatteerde maar toch verdiende overwinning op Koedijk is het Texel gelukt om beslag te leggen op het kampioenschap. Si.A.P., dat het gehele sei zoen „lijstaanvoerder" Is geweest en zich eerst op de eindstreep gepasseerd zag, droeg deze teleurstelling sportief. Deze vereniging behoorde tot de eerste, die de nieuwe kampioenen hun gelukwensen aanboden. Ondanks de 30-overwinning is het voor Texel een lastige wedstrijd geweest. Tot ver in de tweede helft hield Koedijk goed stand. De verdediging van de thuis club sloeg elke aanval af en in laatste instantie was er nog doelman Bloothoofdt die resoluut optrad. Juist daarom was het voor deze doelverdediger pijnlijk dat rechtsbuiten Schermer een fout van hem afstrafte en Texel de leiding bezorgde. Koedijk trachtte nog een gelijk spel te bevechten en beet vijf minuten fel van zich af. Ze slaagde er in enkele corners te forceren, doch in de voorhoede was het spel te traag. Bovendien stond stop- perspil Boon van de groen-zwarten als een rots in de branding. Een schot van Hart net onder de lat werd nog juist door de keeper van de eilandbewoners onschadelijk gemaakt. De beslissing Tien minuten vóór het einde viel de beslissing toen Texel de voorsprong ver grootte en deze in de laatste minuut zelfs op 3—0 wist te brengen. Bij het eindsig naal van scheidsrechter De Graaf heerste er grote vreugde bij al wat van Texel kwam en kregen de kampioenen vele ge lukwensen en bloemstukken ln ontvangst to nemen. Voor de watersportliefhebbers was het met de beide Pinksterdagen alles behalve aantrekkelijk weer. Niettemin werd er tijdens de Goudse zeilweek op de Reeuwijkse plassen naar hartelust gezeild. De Alkmaarder Siep van der Meer werd met zijn Trewes derde in de Valkenklasse. De Zaankanter Jan Bakker eindigde in de 18 kwadraats op de zesde plaats en de „Net-an" van J. v. d. Stadt eindigde in de twaalf voetsjollen-klasse als tweede. pen door het impressionnisme. Hij had veel bewondering voor de grote ver tegenwoordigers van die richting in Nederland, zoals Mauve, Breitner en Israels. Doch hij had ook aandacht voor andere meesters. Lugt excelleerde, aldus ging spreker verder, in het por tret, en op dat punt herinnert zijn werk mij aan de portretschilder Haverman uit de Haagse school waarvan ik een groot, in deze dagen soms wel wat ouderwets genoemde, bewonderaar ben. Na er ten slotte nog op te hebben ge wezen, dat Schoorl er terecht trots op kan zijn een kunstenaar als Herman Lugt zoveel jaren tot zijn inwoners te hebben mogen rekenen, en mevr. Lugt dank te hebben gebracht voor haar ini tiatief om tieze expositie te organiseren, waarmee zij niet alleen een dienst heeft bewezen aan de kunst, maar ook aan de vrienden en bewonderaars van Lugt, opende mr. Jochems de tentoon stelling. Hij sprak de hoop uit dat de expositie in alle opzichten zou mogen slagen en er toe zou mogen bijdragen de herinnering aan de kunstenaar Her man Lugt levendig te houden. Over het hier geëxposeerde werk hebben wij reeds in ons nummer van Zaterdag geschreven. De afdeling van de bond van Platteland vrouwen is er in geslaagd beslag te leggen op de bekende spreker, de heer Ingerman, die Vrijdag een lezing zal houden over emigratie problemen .en -moeilijkheden. Tevens zal hij spreken over zijn belevenissen in de oerwouden van Centraal Afrika en zijn bezoek aan Albert Schweitzer. de boerderij tot aardige woonkamer tjes kunnen ombouwen. Het gebouw heeft centrale verwarming, een ruime keuken, die van alle gemakken is voor zien en een kelder met electrische koelkast. Voorts is er een zieken- kamertje, waarin twee bedden zijn geplaatst. Veie speeches Tijdens de lunch sprak een twaalftal personen zijn waardering uit over het initiatief van de burgemeester en de energie, die hij tijdens en vóór de bouw van het tehuis had getoond. On der de sprekers waren verschillende gemeenteraadsleden alsmede de ge. meente-secretaris, de wijkverpleegster te Koedijk, zuster Gorissen, de burge meester van Oudorp, de heer A. Bak ker en de burgemeester van Callants- oog. de heer J. Correljé. Door de aan nemer, de heer J. Molenaar, we"-* mede namens de onder-aannemers een betegeling voor de keuken van het te huis aangeboden. De heer B. C. Sloo- ten, die namens de plaatselijke afde ling van de Rijkspolitie sprak, schonk het tehuis een zelfgebouwde maquette van het oude, afgebroken kerkje. Om drie uur werden de verschillen de oudjes met muziek door de harmo nie „Aurora" in het tehuis verwel komd en konden zij met verheugde ge zichten hun plaatsen in de nieuwe woonstede innemen. Tijdens de van half vijf tot zes uur gehouden receptie vond de aanbieding plaats van een unieke leestafel, die vervaardigd was door de bouwvak arbeiders en die aangeboden werd na mens de Bouwvakarbeidersbond, de Partij van de Arbeid, de heren L. Vis ser en C. Visser, de V.A.R.A. en de L.A.B. De zon ging reeds ter kimme; toen wij nog eenmaal achter ons kijkend, het ranke torentje van het tehuis za gen uitsteken boven de Koedijker hui zen, waarvan de bewoners gerust kun nen zijn over het lot dat hen wacht, wanneer ook hun levensavond zal zijn aangebroken. In de Hortus Bulborum bloeit thans de eerste Rembrand ttulp, die door röntgen bestraling werd verkregen. Deze röntgen- tulp ontstond uit de Darwin-tulp „Valen tine". Bij de Rembrandttulpen is de oorspron kelijke kleur „gebroken" en dikwijls op zeer fraaie wijze. Bij deze „Valentine" wordt het paars nu door wit onderbroken. Bijna steeds wordt het gebroken kleurpa- troon veroorzaakt door Virusziekte. Het bedöeldé röntgenproduct is echter niet aan virusziekte onderhevig. Een ervaring van zeventien jaar heeft geleerd dat de groei volkomen normaal is. ONGEVAL OP EEN TRAWLER De 40-jarige matroos C. S. alhier werd aan boord van de trawler IJm. 6 door de uitschietende zwengel van de lier getrof fen en met een gekneusd rechterdijbeen en een bloeduitstorting naar zijn woning vervoerd. ALKMAAR, 15 Mei 1951. Veemarkt. 24 vette koeien 600—1000; 59 nuchtere kalveren (slacht) 35—80; 86 varkens 1,86 1,92 per kg. NOORDERMARKTBOND, 15 Mei. - 500 kg witlof: IB 24 en afw. 6-9; 18.000 kg gele keal 6-6,20; 26.000 kg Deense witte kool 5,50-5,60. Doorgedraaid: 15.000 kg gele kool en 16.000 kg Deense witte kool. WARMENHUIZEN, 15 Mei 1951. 7300 kg rode kool 6.80—14,50; 333.000 kg gele kool 6; 67.600 kg Deense witte kool 5,50 —5,60; 875 kg uien 15; 1375 kg bieten 5 —8. PURMEREND, 15 Mei 1951. De aan voer van runderen was ongeveer duizend stuks. De handel in vette koeien was zeer goed, terwijl er toch een vrij groot aan bod was. De prijzen waren zeer vast. De omzet van geldekoeien verliep nog maar heel kalm. Er was nog weinig vraag. Ook de handel in melkkoeien was nog stil. De nuchtere kalveren gingen weer zeer goed van de hand. Slachtdieren werden snel en tegen hoge prijzen verkocht, maar de vraag naar fokkalveren begint iets te luwen. De schapenmarkt kenmerkte zich door een kalme stemming. Alleen in lam meren werd een goede handel gedreven. De stemming was hier vrij vlug. Op de afdeling vette varkens ging het ook niet overmatig snel. D'4 beginprijs voor de allerbeste dieren was 1,92, maar de min dere soorten gingen alle voor ongeveer 1,681,70 van de hand. Er was een zeer groot aanbod, zodat de afloop van de markt zich niet al te best liet aanzien. Op de biggenmarkt was het aanbod niet bui tengewoon groot en de handel was er goed, waardoor de prijzen behoorlijk vast Jagen. RADIO SERVICE LANGESTRAAT 69 TEL.262E AA: Nederl. Machinefabriek N.V. „ALKMAAR" vraagt voor haar afdeling magazijn-administratie een in het bezit van MULO-di- ploma. Soli, met opg. van leeftijd, ref. afschrift getuigschr. enz. te richten aan de personeels afdeling. Abonneert U op dit blad Dorpsstraat 25, Bergen. Elke middag van 57 uur RUSTIG bitteruur, tegen middagprijzen. 's Avonds optreden van tUo£a x (U.&./1.) ENTERTAINER ÏÏla/K Ulo-illU Aanbevelend,

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3