6 Markt-Koopjes Pirn, Pam, Pom als fotografen Gedupeerde schoolschoonmakers worden niet vergeten WEK DE GAL IN UW LEVER OP Dat is sparen! AGENDA JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Neem toch de beste ChocoladeVraag toch Union Chocarré's De 0 nbekende Voogd Gemeenteraad leverde ernstige critiek Het Radioprogramma Begin te sparen Bij Uw textiel! Leest vóóral advertentie: onze KIESPIJNT Otto van Os jubileert Hollandse nieuwe LAATSTE NIEUWS Sch. 9 bracht de eerste Holl. Nieuwe aan wal Hevig onweer boven de Veluwe eist slachtoffer VRIJDAG 25 MEI 1951 Systeem van aanbesteden voldoet niet meer Langdurig werd gistermiddag in de Alkmaarse raad gesproken over de inter pellatie van de heer C. Berkhouwer inzake het ontslag van twee schoolschoon makers, die respectievelijk zes en vijftien jaar in dienst der gemeente zijn ge weest en die met een opzegtermijn van slechts twaalf dagen door anderen zijn vervangen. De raad bleek van mening te zijn dat deze handelwijze sociaal niet verantwoord is geweest en dat ook het gehele systeem van aanbesteding van het schoonhouden der gebouwen zoals dat tot nu toe werd gevolgd, nodig moest worden gewijzigd. B. en W. waren het daarmede eens en zegden toe voor een prae-advies te zullen zorgdragen. was dankbaar dat deze kwestie in de raad is gebracht. Hij vond het een af schuwelijke kwestie die zo spoedig als maar enigszins mogelijk is rechtgezet moet worden. „Hier ontbreekt ell$ so ciaal element", aldus spreker. „Het is een onrecht dat neerkomt op het hoofd van het college". Teleurgesteld. De heer B e r k h o u w e r (V. V. D.) zeide zeer teleurgesteld te zijn over het antwoord van wethouder Bakker. De aanzegging in November 1950 achtte spreker niet ter zake doende. Het be vreemde hem dat de nieuwe schoonma ker van het Gymnasium 's avonds als portier bij een schouwburg kan funge ren, terwijl de vorige schoonmaker, bovendien bijgestaan door zijn vrouw, ook 's avonds nog werkte in het school gebouw. De heer Berkhouwer betoogde dat het vertrek van Homan zowel voor deze zelf als voor de rector en curato ren kwam als een onderslag bij hel dere hemel. Als Homan nu, zoals wordt aangenomen, het schoonmaken van de Brillesteegschool wordt gegund, zal daar weer iemand anders worden „ge wipt". De heer Berkhouwer diende nu een motie in, waarin hij er zijn teleurstel ling over uitsprak dat het schoonmaken van de Tesselschadeschool en het Gym nasium niet opnieuw was gegund aan de daar werkzaam zijnde schoonma kers. Hij nodigde het college uit beide gedupeerde mannen een passende be trekking in gemeentedienst te verschaf fen. De heer Bakker beantwoordde hierna de verschillende sprekers. Juridisch is de opzegtermijn van twaalf dagen juist, aangezien aan het einde daarvan het contract afliep. De burgemeester. Burgemeester Wy t e m a deelde mede dat sinds jaar en dag hier ter stede 't schoolschoonmaken wordt aanbesteed en dat b. en W. daarbij is opgevallen dat de inschrijvers niet uitgaan van een vast punt, zoals de oppervlakte van de lokalen of de hoedanigheden van de ge bouwen, bij het bepalen van het loon. B. en W. wilden hier meer lijn in brengen. Zij wilde proefondervindelijk vaststellen op welk niveau de beloning moet liggen. In het najaar van 1950 werd besloten de markt opnieuw te peilen en dat is geschied. Spreker wil de met de belangen van degenen die de dupe zijn geworden, rekening hou den maar „een passende werkkring in dienst van de gemeente" zoals dat in de motie werd voorgesteld, ging hem te ver. Hierna werd de zitting voor enige tijd geschorst. Motie gevolgd. Na de heropening, toen wethouder Leesberg de voorzittershamer hanteer de, deelde de heer Berkhouwer mede dat hij zijn motie zodanig had gewij zigd, dat verzocht werd de gedupeerden zo het enigszins mogelijk is, een pas sende werkkring in dienst van de ge meente te geven, conform hun geschikt heid en bekwaamheid. De heer Sietsema gaf als zijn mening te kennen dat een betrekking in dienst van de gemeente zijns inziens te ver ging, al zou hij wel willen dat beide mannen bij het zoeken naar werk wor den geholpen. Hij diende een tweede motie in, waarin behalve dit ook werd verzocht het tot dusverre gevolgde sy steem van aanbesteding zo spoedig mo gelijk te verlaten. Beide moties wer den verenigd, waarna ze met algeme ne stemmen werden aanvaard. De heer Berkhouwer (V. V. D.l deelde in zijn toelichting mede, dat de twee schoolschoonmakers die hij be doelde, de heren Praat en Homan van de Tesselschadeschool en het Gymna sium waren. Zij kregen p 19 April een briefje, dat zij met ingang van 1 Mei plaats moesten maken voor een opvol ger. Spreker vroeg waarom deze opzeg gingstermijn zo kort was. Dit klemt te meer omdat beiden zeer goed volde den. inmiddels is er een derde ontslag gevallen, dat van de schoonmaker van de school in de Brillesteeg. De heer Berkhouwer vroeg het college ophelde ring over deze aangelegenheid. Wethouder antwoordt. Wethouder R. Bakker (P. v. d. Al antwoordde dat in November 19o0 reeds bekend was gemaakt dat een nieu we aanbesteding van het schoonmaak werk zou worden gehouden. Op de vraag of van de opvolgers van beide genoemde heren een zelfde dienstvaar digheid en geschiktheid mocht worden verwacht, antwoordde de wethouder bevestigend. De heer Bakker zeide dat het college bij de aanbesteding de ge dragslijn had gevolgd die in 1923 was aanbevolen door een commissie van bij stand en die sindsdien steeds van kracht was. Het doel van dergelijke aanbeste dingen van het schoolschoonmaken is zo laag mogelijke inschrijfsommen te verkrijgen. Het college wil echter in de nabije toekomst tot een betere regeling komen en daarvan een prae-advies uit brengen. College verdeeld. Wethouder Co erts (PvdA) zeide, dat zijn mening afweek van die van de andere leden van het college. Hij Was van mening, dat een aanbeste ding van het werk onjuist is. Degenen die inschrijvenkunnen het aantal werkuren niet peilen en er zijn men sen die zo laag inschrijven, dat zij een vorm van oneerlijke concurrentie be drijven. Deze mensen moeten tegen zichzelf worden beschermd. De heer H o y t i n k (A. R.) sloot zich bij de laatste spreker aan. Hij betreurde het, dat er de laatste zes jaren geen in schrijvingen zijn gehouden, waardoor de schoonmakers de indruk kregen dat zij in vaste dienst van de gemeente wa ren. Spreker zou het op prijs stellen als beide gedupeerde schoonmakers aan een betrekking geholpen zouden wor den. De heer To ren vlied (C. p. N.) U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur- u? w'jze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 26 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuw*. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 „Zo werkt Nederland". 8.23 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram.muziek. 11,00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelui. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Giam.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Fanfare-orkest. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.35 Zang vereniging. 15.55 Gram.muziek. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Jeugdconcert. 18.45 Piano- »pel. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", eau ■erie. 19.21 Militaire reportage. 19.30 Gram.' muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Do gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, herenl' 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou V doen?". 22.00 Amusementsmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.0 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin gen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest van Amsterdamse Theater-musici. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Hawaiïanmuziek. 14.50 Brabants programma. 15.15 Orgel en zang. 15.45 „Van de wieg tot het graf". 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sport praatje. 16.45 Kamerorkest. 17.30 „Zo werkt Nederland". 18.00 Nieuws. 18.15 „Vijf-en- twintig jaar culturele Sportbond", toespraak. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitzen ding: „Zoeklicht op do Westerse Defensie" 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passé, par- tout", causerie, 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week" CAuserie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21 15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 20.00 Promenade-orkest en solist. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Dans muziek. 23.35—24.00 Gram.muziek. Invitatie Biljarttournooi Venneker In dit toumooi werden nog de volgend', resultaten behaald: A. v. d. Schilden 75 32 12 2.34 B. Duin 56 32 10 1.75 M. Hensy 75 23 18 3.26 K. Krijgsman 70 23 18 3.04 B. Duin 75 23 13 3.26 C. Kalman 74 23 18 3.21 A. Seckles 75 31 7 2.41 L. v. d. Ackster 58 31 10 1.87 B. Duin 75 20 9 3.75 D. Korver 33 20 10 1.65 L v. d. Ackster 75 19 21 3.94 A. v. d. Schilder 59 19 18 3.10 Stand: 1. Kalman4 299 86 28 3.47 6 2. Krijgsman 4 295 95 20 3.10 6 3. Seckles 4 298 101 20 2.95 6 4. Heusy 4 280 98 18 2.85 6 5. Duin 6 306 148 13 2.60 4 6. v. da Aakster 5 314 119 21 2.63 4 7. v. d. Schilden 5 330 124 18 2.66 2 8 Korver 4 195 85 22 2.29 0 (Partijen, car., beurten, h. serie, gem. en punten) Fancyfair „Doca" Zaterdag vanaf 4 uur en Zondag van af 2 uur heeft de Katholieke Jeugd beweging Sint Dominicus weer een fancy-fair „Doca" georganiseerd. Zij wordt gehouden in de St. Adel- bertschool (ingang Bleekerskade). Er is een verloting met een rijwiel als hoofdprijs en diverse attracties o.a. een hoorspel, een film, theetuin enz. Alkmaar als zeehaven Gisteravond meerde aan de Handels kade de coaster „Libelle". Kapitein v. d, Groot, die vanuit de Finse haven Mantyluoto een lading van honderd standaard hout aanvoerde, bestemd voor de firma Konijn. Men is thans doende het hout over te laden op dek schuiten. LANGE SIRAAl ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Mijnhardt's Kicspijnpoeders. Doos45 et (Advertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Kex Theater, 2.30 en 8 uur: De wolf van Sila (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het geheim van drie vrouwen (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De onvindbare pimpernel (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Assepoester (alle leeftijden). Hotel „Central", Hofplein, 7.30 uur: De slag om Stalingrad. Gulden Vlies, 8 uur: Bijeenkomst medewerkers Rode Kruis. ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De wolf van Sila (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het geheim van drie vrouwen (18 jaar); Cinema Ame ricain, 7 en 9.30 uur: De onvindbare Pimpernel (14 jaar); Harmonie Theater 7 en 9.30 uur: Assepoester (alle leeftij den). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Bonte avond ten bate van de tbc-bestrijding. De Fa. Otto van Os kan zich er op beroemen een der oudste textielfirma's in Alkmaar en omgeving te zijn. Dit jaar is het n.l. 45 jaar geleden, dat de eerste zaak van deze firma zich in Alk maar vestigde. In de loop der jaren ver wierf de firma van Os zich een uitste kende reputatie, die resulteerde in de oprichting van enkele filialen in onze provincie, waarvan het broekenhuis in onze stad er een is en verder een ves tiging in Hoorn en één in Enkhuizen. De groothandel van de firma is in Haar lem gevestigd en de fabricage van he ren- en kinderkleding gsechiedt in Am sterdam. De firma kan bogen op hoofd zakelijk eigen fabricage. De heer van Os meende, dat hij dit heuglijke jubi leum niet ongemerkt voorbij mocht la ten gaan en besloot in de periode van 25 Mei tot 25 Juni bij aankoop van een herencostuum, jas, plusfours of jonge heren costuum een twee persoons laken cadeau te geven van uitstekende kwali teit. Bovendien wordt op alle overige artikelen gedurende deze jubileum- maand 10 pet korting gegeven. 12. Pam en Pom hebben een paar uur werk, vóór zij alle foto's van Pim uit de krant geknipt hebben. „Wat een werk', zucht Pam, terwijl hij de uitge knipte kranten netjes opstapelt voor de oud-papierman. „Wat een werk. En fin, als het nu maar helpt." „Natuurlijk helpt het." roept Pom. „We zullen ze meteen nog gaan opplakken, vóórdat het donker wordt. Pim mist ons toch niet. Hij loopt nog steeds door het dorp te paraderen." Maar de twee broertjes heben pech. Het begint plotseling te regenen. „Jammer," zegt Pom. „We zul» len moeten wachten. Als wij ze nu on de bomen plakken, spoelen zij er zo weer af. Nee, we moeten wachten tot het een droge dag is." En zo komt er dus niets van het plan. Die middag niet de volgende dag niet! De hele week niet. Want het blijft maar slecht weer. Ja, dat gebeurt in Dierenland ook wel eens. met ongeëvenaarde geneeskracht (Advertentie, Ing. Med.) Damclub W.D.O. Gisteravond werden in de onderlinge com petitie de volgende resultaten behaald: Eerste Afdeling: R. Zaadnoordijk—J. Schipper 2-0; C. Dammer—J.Kaal 0—2; W. Piederiet- A Burgert afgebr. De s*and in deze afdeling is: H. Kruider 23 p. uit 17 partijen. W. Pie- deriet 22 uit 16; A. Burgert 21 uit 16; P. "Veer 17 uit 17; R. Zaadnoordijk 16 uit 15; I>." J. Heyes 15 uit 15; H, J. Toepoel 13 uit 16'; C. Dammer 13 uit 17; J. Schipper 12 uit 15; J. Kaal 8 uit 16. In de Tweede Afdeling A is M. v. d. Pavert door een overwinning' op J. v. Beekum eerste geworden en gepromoveerd naar de eerste af deling. D. Kiewitt was reeds gepromoveerd uit de tweede afdeling B. Tweede Afdeling: G. v. d. Kuyt—P. Noom 2—0; D. Davelaar—A. Bosman 1—1; J. van Beekum—M. v. d. Pavert 0—2. J^EZER, 'k geef u de verklaring, dat mijn hart van vreugd heel raar ging. Toen opeens door 't land de maar' ging. Dat de eerste nieuwe haring Al weer binner. is gebracht. Nieuwe haring! wat een bikken, 'k Sta bij voorbaat reeds te slikken En mijn vingers af te likken, 'k Zou er zó een willen pikken. Zeldzaam vet en mals en zacht. Ha wat is er nu toch mooier Dan de beursman en de schooier, De artist en pieper-rooier, d' Onderwijzer en de looier Zo genoegelijk tezaam Als een groepje toffe knullen Met elkander te zien smullen Van de p.uik dier zilte spullen, Die zo zacht naar binnen sullen Bij een wagen of een kraam. Pa's en Maatjes worden maatjes Die, geheel ontdaan van graatjes Met de maatjes uit de vaatjes, Onderduiken zonder praatjes In het somber haringgraf. Holland heeft de smaak te pakken, Ziet ze smullen, hoort ze smakken, Aan de fiscus heb je lak en Laat de Russen ook maar bakken, d' Eerste zijn er, hoeden af!! JABSON Bijeenkomst medewerkers Rode Kruis Alle medewerkers die zich reeds heb. ben opgegeven voor de inzamelingsac tie van het Nederlandse Rode Kruis, wordt verzocht beslist hedenavond om acht uur aanwezig te zijn in het Gulden Vlies. 53. De trainer van de Argentijnse zwemmer Bombassi heette Pozzio. Zijn teleurstelling over de nederlaag van zijn pupil was zo verschrikkelijk groot, dat hij alle beleefdheidsvormen uit het oog verloor, met grote stappen naar Lord Babbler liep en daar 'zo'n hooi schuur van een mond opzette, dat de Engelse edelman er van verbleekte. Ook Lady Babbler raakte er van onder de indruk. Tot tweemaal toe moest zij haai neus snuiten. „Hier is de ergste bedriegerij in het spel!" gilde Pozzio. Mijn zwemmer heeft alle records met üren en uren verbeterd en dan stapt-ie aan wal 'en wat blijkt.Dat een „„..er nóg sneller is geweest. Dat die anuer er nog een kwartier korter over ge daan heeft. Maar wat vréémd, hè, wat vreselijk vreemd, dat niemand van ons die ander ook maar één seconde heeft gezien. Hij is zo maar uit de lucht ko men vallen. Hij de grote winnaar van de Kanaalwedstrijd.Laat me niet lachen, laa' me niet lachen". Deze woor den, die meneer Pozzio er met Zuid- amerikaanse hartstocht had uitgestoten, waren ook tot Jimmy Brown doorge drongen. Hij liet de burgemeester van Dover maar doordazen en kwam nader bij. IJmuiden kreeg de primeur Hedenmorgen is de Sch. 9 „Prinses Marijke" de haven van IJmuiden binnengelopen met de eerste Hollandse Nieuwé. De jager, die zelf niet had ge vist, had 51 kantjes aan boord van de Sch. 297 „Huberta". Schipper van de Sch. 9 is W. F. Rog. De volgende loggers zijn thans met haring onderweg: de Sch. 342, die he denmorgen nog 140 mijl moest afleg gen, de Sch. 4, (nog 100 mijl), de Sch. 242 (nog 155 mijl), de Sch. 6 met 13 kantjes aan boord, en de VI. 208, die reeds 165 mijl had afgelegd. De in IJmuiden gearriveerde haring is onmiddellijk op vrachtauto's geladen en naar Scheveningen vervoerd. Tussen één en half twee is de Hollandse Nieu we daar aan de afslag geveild. Nieuwe Commissaris der Koningin in Drenthe Bij K.B. Is aan mr. dr. R. H. Baron De Vos van Steemvijk met ingang van 15 Juli 1951 op de meest eervoile wijze ontslag verleend als commissaris der Koningin in de provincie Drenthe met dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten door hem aan den lande bewezen. Tot commissaris der koningin in Drenthe is ingaande 15 Juli benoemd mr. J. Cramer, wonende te Assen. Mr. J. Cramer is 25 Februari 1899 geboren te Heukelum. Hij heeft rechten gestudeerd aan de Rijksuniversiteit in Utrecht en is sinds 20 November 1945 lid der Eerste Kamer. Mr. Cramer behoort tot de Partij van de Arbeid en is ridder in de orde van de Ned Leeuw. Boven de West-Veluwe heeft zich hedenmorgen een zeer zwaar onweer ontlast. In Ede, waar de bui lange tijd bleef hangen, werd de 70-jarige we duwe S. van R. in haar tuin door de bliksem getroffen en gedood. Uit ver schillende delen van Gelderland werden blikseminslagen gemeld en omstreeks half twaalf werd een der ultra-hoog spanningslijnen van de P.G.E.M. ge troffen, waardoor een groot deel van Gelderland zonder stroom kwam te zit ten. Ook in West-Duitsland viel de electrische voorziening ten dele uit. (Ongecorrigeerd) ruim 20 stuks per ons (Advertentie, Ing. Med.) door MARY BURCHELL 10) „O neen. Er waren een paar mensen in mijn coupé die in Rossingdale thuis hoorden. Een zekere mijnheer en juf frouw Bandley met een vriendin. We praatten samen en ik vertelde dat ik naar u toeging, naar Bishopstone, Zij hebben blijkbaar aan Jenkins verteld, dat ik was doorgereisd naar Munley Hij zou me daar juist gaan afhalen na dat hij u de avondbladen had gebracht Maar ik was er al eerder". „Dus je hebt al verschillende kennis sen in de omgeving gemaakt. Paul Cantlin. Beatrice Bandley en die aller vervelendste Henrey", merkte haar voogd vriendelijk op. „J-ja", beaamde Norma en vond dat hij nodeloos onaardig over Henrey sprak. „En wat heb'oen ze je allemaal over mij verteld?" Tot op dat ogenblik had hij verstrooid met een fraaigesneden vouwbeen, dat hij van zijn bureau had genomen, zitten spelen. Maar bij die laatste vraag keek hij plotseling op en fixeerde haar met een koude, haast angstaanjagende blik. „Waarom denkt u dat ze me iets over u zouden vertellen?" Norma be sefte dat in het volle licht haar verwarring duidelijk zichtbaar moest zijn, maar de vraag kwam zo onver wacht dat ze er voor het ogenblik al leen maar omheen kon draaien. Hij lachte zachtjes. „Eep vrij juiste beoordeling van mijn buren geeft me dat idee", sprak hij droog. „Bovendien zou je bovenmen selijk zijn geweest als je niet had ge tracht wat van me te weten te komen, toen je merkte dat ze me kenden" „Ik vroeg er helemaal niet naar". zei Norma verontwaardigd, terwijl ze bedacht hoeveel inlichtingen haar on gevraagd waren gegeven. „Neen? Maar wat heb je alzo ont dekt?" Norma aarzelde. Toen flitste er een ondeugend lachje over haar gezicht. ..Wilt u werkelijk weten wat ze van u zeiden?" „Ja, graag". „Nou, één van hen maar ik zeg niet wie zei dat u op Lucifer ge leek". „Werkelijk?" Hij trok zijn wenk brauwen geamuseerd op. „Voor of na de val?" „O, er vóór" zei Norma gedecideerd. „Maar ze voorzagen de val met blijde verwachting?" Norma dacht aan de voldoening waarmee de Roze Roos inderdaad een dergelijke mogelijkheid had geopperd en verbaasde zich over de scherpzin nigheid van haar voogd. „Was dat alles wat Beatrice Bandley zei?" „Ikik heb niet gezegd dat het juffrouw Bandley was". „Lieve Norma", haar voogd lachte nu met kennelijk plezier, „alle mensen die je hebt genoemd zijn zeer een voudige, ongecompliceerde lieden. Wanneer je me een opmerking van een van hen overbrengt, kan ik zon der moeite de spreker identificeren." „O", zei Norma en zweeg onthutst „Een vergelijking van de jonge Cant lin zou zeker aan de sportwereld zijn ontleend, of een standaard-type uit een moderne roman zijn", ging haar voogd geringschattend verder. „Klas sieke toespelingen zouden hem met liggen. En wat Henrey Bandley be treft. ik betwijfel of hij wel in staat is tot het maken van vergelijkingen buiten zijn onmiddellijke kennissen kring". „Eerlijk gezegd", zei Norma, want ze vond dat ze de arme Henrey tegen deze aantijging moest verdedigen, „was het mijnheer Bandley die de uit drukking het eerst gebruikte. Hij zei dat u zo trots was als Lucifer. Maar juffrouw Bandley moest hem uitleggen wie Lucifer was", voegde ze er eerlijk aan toe. Haar voogd lachte hartelijk. „Ik merk dat je heel secuur bent en een goed ontwikkeld rechtvaardig heidsgevoel hebt", sprak hij ondeu gend. „Wil je me nu ook nog onthul len wat jij zelf bijdroeg tot deze dis cussie over Lucifer?" „Nou, ik geloof dat ik nogal school meesterachtig deed toen ik zei dat Lu cifer niet beslist de Duivel hoefde te betekenen, maar dat het ook „de stra lende" kon zijn". „Hoe kwam je daar zo bij?" vroeg haar voogd met kennelijk oprechte be langstelling. „Ik ik vond het niet leuk dat ze u" met de Duivel vergeleken", zei Nor- ma met een kleur. „Maar je wist toch niets van me af' „Neen. Maar maar u was toch mijn voogd. Ik kon het niet hebben, dat ze over u spraken als over de Duivel", hield Norma koppig vol. Justin Yorke keek zijn pupil met ge amuseerde belangstelling aan. „Je bent een merkwaardig kind", sprak hij. Toen even later de gedempte klanken van een gong weerklonken, stond hij op. „Ga je mee? Je moet je nog opknap pen voor het eten". Eerlijk gezegd was Norma nog al blij dat ze dat gesprek hadden beëindigd zonder verdere toespelingen op Paul Cantlin. (Wordt vervolgd) Als uw maag in lichtelaaie staat» of brandend zuur U naar de keel stijgt dan brengen een paar ftennles taDIetten dadelijk uitkomst Geen wonder, dat tien duizenden verbruikers ln felle beschaafde landen van de wereld zweren bil dit pret tige middel Rennles zlln nog smakzlijk ook en simpel om in te nemen. Gewoon maar laten smelten op de tong, zonnet water ot wat ook Nu zijn de Rennles ook een voor een verpakt, om de mensen te gerieve i die zo gr.ag a/tuu Rennies by zich steken om altijd en overal gewapend te zijn tegen de verschrikkingen van brandend maagzuur Rennles zyn ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. (Ingezonden Mededeling)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3