Stad en Omgeving ILCKMANN Rode Kruis bezorgde 170 invaliden onvergetelijke dag op het water AGENDA Bouw van Chr, Lyceum te Alkmaar Associatie uitvaartverzorging zal op komen tegen hogere grafrechten aller De dierenbescherming vraagt aandacht Een boottocht naar de hoofdstad Ook de zon werkte mee L'/i PRIJZEN Deelnemers aan Chr Schooldag zonden moiie aan minister De thermometer stijgt Economische delicten voor de politierechter In 1950 werden 246 diensten uitgevoerd xxxxx Geen hondenkarren, maar toch Uit zelfrespect eerbied voor de natuur Stille strijd Collecte DE DONDERDAG 31 MEI 1951 QNBEZORGD LACHEND en met een glans van verwachting op de gezichten zwaaiden talrijke invaliden uit Alkmaar en omgeving vanaf het motor echip „Kasteel Staverden" Woensdagmorgen naar familie, vrienden en belang stellenden op de Bierkade. Beschut lagen zij achter de glazen wanden en genoten van het wijde, schilderachtig landschap, het bedrijvige fabrieksleven In de Zaanstreek, het kleurrijke havenbeeld van Amsterdam, maar niet in het minst van de liefderijke zorg der Rode Kruisverpleegsters, verplegers en mede werkers. Voor vele van deze patiënten, die nooit het bed, of de begrensde ruimte van hun kamer verlaten, bloeide de wereld open en in alle harten was een diepe dankbaarheid voor het prachtige werk van de Alkmaarse afdeling van het Rode Kruis dat hun deze vreugde kon bereiden. (Ontleend aan oil70 Advertentie-rubriek) DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De wolf van Sila (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het geheim van drie vrouwen (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De onvindbare Pimpernel (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Assepoester (alle leeft.). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Soldaat Boem (alle leeft.); Rex Theater, 2.15 en 7.45 uur: Gevleugelde kruisvaarders (14 jr.); Victoria Theater, 8 uur: Cupi do op vacantie (14 jr.); Cinema Ame ricain, 8 uur: Apache Rose (14 jr.). Waagplein, 10.30 uur: Surinaamse ensemble van Max Woiski. LIET was een af- auto's zieken en aanrijden van en Rode Kruis wagens voor het fraaie witte motor schip van de Holland-Veluwelijn dat Woensdagmorgen al vroeg aan de Bierkade gemeerd lag. Vele helpende handen van het ac tieve Rode Kruispersoneel brachten de patiënten vlug en prettig naar de voor hen bestemde plaatsen. De ge hele gang van zaken bleek, evenals de vorige jaren, uitstekend georganiseerd en om kwart over tien kon de voor zitter van de afd. Alkmaar, dokter Jb. Maats, de opvarenden dan ook hartelijk welkom heten. In het bij zonder was dit welkom gericht tot Alkmaar's burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema en diens echtgenote, die bij de afvaart van hun belangstelling blijk gaven. Enkele ogenblikken daarna wap perde reeds vrolijk de Rode Kruis- vlag, welke door mevrouw Wytema werd gehesen, in de top van de vlag genmast. Dokter Maats bood me vrouw Wytema een fraai bouquet bloemen in de Alkmaarse kleuren aan en aandachtig luisterde men een ogenblik later naar het Wilhelmus. Stram in de houding stonden de mannen van de transportcolonne en stilte viel onder de belangstellenden op de kade. Daarna klaterde het le ven weer op. De loopplanken werden weggehaald, de trossen losgegooid en onder gejuich en gezwaai maakte het witte schip vol blijde mensen zich los van de wal. VELFS het zonnetje deed zijn best om van deze dag een stralend feest te maken. Het goot zijn warme, gou den licht over de geel-groene weide- tapijten met het intieme landleven en over het zilvergrijze, rusteloze wa tervlak, waarin het tintelde in dui zenden facetten. Wgd-uitgestrekt lag hef Alkmaar- dermeer met zijn gekartelde, riet-be groeide oeverlijnen en scherp teken den de contouren van verre torentjes zich af tegen de strak-blauwe hemel. Op het bovendek tuurden de kleine jongens om beurten door de verre kijker en haalden door de sterke lenzen een vredig herkouwende koe tot vlak voor hun ogen. Zij discus- siëerden er onderling over of dit beest een koe of een stier zou zijn en of een kalf nou eigenlijk ook een koe is. Maar dan kwamen de verpleegsters en verplegers met vele tractaties. Er was chocolademelk en groentensoep, er waren lollies en de eerste honger werd gestild met belegde broodjes. Ja, er bleek zoveel te genieten en te beleven dat de tijd voorbijvloog. Een tenger kereltje, dat negen van zijn twaalf levensjaren ziek lag, keer de zijn lolly om en om, zonder er van te snoepen. Houd je er niet van? vroe gen wij geïnteresseerd.. Hij glimlachte ons trouwhartig toe. „Ik bewaar 'em voor me zussie gOVEN de rode pannendaken van lage huisjes doemde het schilder achtige kerkje van Marken-Binnen op. Een bekoorlijk gezicht, dat spoe dig plaats moest maken voor het beeld van de bedrijvige Zaanstreek. De sluizen in Zaandam gaven een kort oponthoud en dan ging het weer voorwaarts. Amsterdam kwam spoe dig in zicht, met de samengegroepte hijskranen in de havenwerken en de massieve, grauwe huizenblokken op de achtergrond. Rustig gleed de „Kasteel Staver den" over het IJ en de passagiers kwamen ogen te kort. „Aan bakboord ziet U de bekende walvisvaarder Willem Barendsz kon digde de omroeper door de microfoon aan en de halzen rekten zich. Ook het koninklijk jacht „Piet Hein had de volle belangstelling. Er was zoveel te zien en te ontdekken, dat men zich pas weer rustig neerlegde toen de „Kasteel Staverden" op het IJ was gekeerd en de terugtocht aanvaardde. Dokter J. Degenaar, de leider van de transportcolonne, kon tevreden zijn. De gehele organisatie verliep uitstekend en narigheden deden zich niet voor, op dat ene geval na van de patiënt die gretig een sigaartje had gerookt en daar toch eigenlijk niet zo best tegen kon. yOOR velen der patiënten betekent dit jaarlijks uitstapje, dat door het Rode Kruis wordt aangeboden, iets waarnaar men maandenlang vol verwachting heeft uitgezien. Het moet een wonderlijke gewaarwording' zqn om een gehele lange dag de stra lende, bedrijvige lentewereld te aan schouwen wanneer men jarenlang aan bed of ruststoel gekluisterd ligt en vaak niet méér uitzicht heeft dan een klein brokje hemel of soms slechts een doodse binnenplaats. De vele bekoorlijke beelden in het landschap werden door dergelijke pa tiënten dan ook met blijde ontroering opgemerkt. Het veulentje dat om de moeder huppelde, de meeuw, die lang over het water scheerde, de prachtige vergezichten over het lage land en zovele andere dingen. Door de geluidsinstallatie op de „Kasteel Staverden", het grootste pas sagiersschip voor de binnenvaart in Nederland, werden de patiënten te vens op prettige wijze bezig gehouden met muziek, spelletjes en gemoede lijke praatjes over al wat er zo rond om het schip te zien was. Het viel dan ook niet te verwonde ren dat men uiterst voldaan en dank baar 's avonds om half zes aan de Bierkade in Alkmaar terugkeerde. Vol lof was men over de uitstekende zorgen van de Rode Kruismensen en dit werd niet onder stoelen of ban ken gestoken. Alkmaar moge trots zijn op zijn af deling van het Nederlandse Rode Kruis, die geen moeite ontzien heeft om 170 invaliden een onvergetelijke dag te bezorgen. Zeer speciale aanbieding. Vele SWAGGERS en WANTEDS voor >/2 PRIJS „Billijk man", Langestr. 23, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) De deelnemers aan de jaarlijkse schooldag van de Bond van Chr. Scho len in Noord-Holland boven het IJ, die gisteren te Beverwijk is gehouden, heb ben op voorstel van het bestuur een motie gezonden aan de ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De tekst van deze motie luidt als volgt: „De voorstanders van Christelijk schoolonderwijs, vertegenwoordigende de ouders van ongeveer zesduizend kin deren, die in de kop van Noord-Holland een Christelijke lagere school bezoeken; in jaarlijkse toogdag te Beverwijk bij een op 30 Mei 1951; ten diepste be treurend, dat zij nog steeds genood zaakt zijn hun kinderen Middelbaar of Voortgezet Hoger onderwijs te doen ge ven aan openbare inrichtingen van on derwijs; spreken de innige hoop uit, dat het Uwe Excellentie moge behagen, dat op het verzoek om subsidie van de Ver eniging tot oprichting en instandhou ding van scholen voor Middelbaar- of Voorbereidend Hoger onderwijs in Noord-Holland boven het IJ ten behoe ve van een te Alkmaar op te richten Christelijk Lyceum, gunstig zal worden beschikt". In deze bijeenkomst heeft prof. dr. G. Brillenburg Wurth te Kampen ge sproken over „Humanisme en opvoe ding" en ds. H. S. J. Kalf, Ned. Her vormd predikant te Bennebroek over „De afbraak der heilige huisjes". De voorzitter, de heer G. H. Hoytink te Alkmaar heeft een hartelijke gelukwens gesproken tot de heer A. Lever, hoofd van een Christelijke school in Den Hel der, die morgen veertig jaar bij het Christelijk onderwijs werkzaam is. De heer Hoytink heeft nog medegedeeld, dat voor de bouw van 't Christelijk Ly ceum reeds 30.000 bijeen is gebracht. De vereniging telt thans negenhonderd en vijftig leden en er is gegronde hoop, dat dit aantal binnenkort gestegen 1 zijn tot vijftienhonderd. Bij de aanvrage voor de bouw van het Lyceum konden de namen van veertig leerlingen wor den bijgesloten, hetgeen het vereiste mi nimum van vijf en twintig dus over treft. Nog steeds stijgt de thermo meter, die de bedragen aangeeft, welke hier ter stede worden in gezameld voor het Rode Kruis. Maandag bracht op 1898,37 Dinsdag 3213,76 Woendag 1841,42 Tezamen 6953,55 Helpt het Rode Kruis helpen Een millioen gulden Twee millioen Nederlandse huisvrou wen geven jaarlijks negentig millioen gulden uit aan snij bloemen. Bloemen zijn nodig, bloemen zijn belangrijk, u kunt er niet buiten. Jaarlijks heeft uw Rode Kruis iets meer dan een honderdste nodig van hetgeen u aan bloemen uitgeeft. Uw Rode Kruis is ook nodig, het is ook be langrijk, u kunt het ook niet missen Natuurlijk geeft u ook een bijdrage voor uw Rode Kruis. NOTARIS BENOEMD Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter stand plaats Schoorldam: de heer H. G. Westen, can- diaaat-notaris, wonende te Lichtenvoorde (va cature F. J. M. Pinxter). anatirs,lt;da I.oé..KY qd Voor de politierechter, mr. P. M. J. Nolet, stond gistermiddag de heer J. G. uit Noordscharwoude terecht om dat hij aan de gebr. R. en S. G. een partij rode kool had verkocht zonder tussenkomst van de veiling. De heer J. G. is groentenhandelaar en had een veilingbon voor de levering van 1200 kg rode kool. Hij had echter 1500 kg verkocht. Verdachte voerde te zijner verdediging aan, dat dit dagelijks ge schiedt en in een brief van de voor zitter der veiling bleek dat dit inder daad het geval is. Mr. Nolet besloot dan ook tot een nader onderzoek dooi de C.C.D. en zal de zaak aanhouden tot 11 Juni. De heer J. den H. uit Egmond aan de Hoef had op 2 Januari van dit jaar vier varkens verkocht zonder in het bezit te zijn van een daartoe strekken de vergunning. Het vonnis luidde f 25 of 15 dagen met een waarborgsom van f 50 voor de tijd van een jaar. Verdachte A. de W. uit Egmond aan Zee werd conform de eis veroordeeld tot f 30 of 15 dagen, omdat hij als be- rèider van vleeswaren in rauwe rook worst zetmeel had verwerkt. De heer J. de G. uit Koedijk had een partij peulvruchten verkocht, waar van 31 procent in ondeugdelijke toe stand bleek te verkeren. Verdachte De G. zeide, dat de vruchten uit een streek kwamen waaruit zelden of nooit zieke zaden worden aangevoerd en dat hij ze daarom niet gecontroleerd had. De officier van justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, vond dat verdachte als verkoper dit risico niet had mogen nemen en eiste f 75 of 25 dagen, waar mee de politierechter zich kon ver enigen. De heer J. S. uit de Beemster had het Broodbesluit overtreden door ge wone broden te bakken van 466 gram. Vonnis: f 75 of 25 dagen. Burgerlijke Stand Geboren: Louise G. M., d. van G. Lie- dorp en J. A. van Kooten. Johannes P., z. van P. J. Hobbelen en G. de Jong. Hende- ricus» z. van J. Bulthuis en M. C. Balder. Getrouwd: Jacobus G. Daalhof en Marie Koppen. Nicolaas van Wieringen en Geertje Boon. Overleden: Johannes Vader, 80 jaar, wed. van M. Janssen. Harmen Schakelaar, 59 jaar, gehuwd met Metje Kool. Grietje Slooves, 77 jaar, gescheiden van L. Grau. DIERENBESCHERMING Reeds geruime tijd zwerft in de omgeving van de Nassaulaan een mooie, goed verzorgde zwarte poes. Woensdag is zwervend aangetrof fen een grote bruine hond, kentekenen: teef, kreupel, witte voeten. De eigenaar wordt ver zocht zich zo spoedig mogelijk te melden bij de Inspecteur van Dierenbescherming: C. Ver- wer, Baanstraat 1, Alkmaar. De gisteravond in café Tom gehou den jaarvergadering van de Associatie Uitvaartverzorging voor Alkmaar en Omstreken was, als steeds, slechts ma tig bezocht. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer T. Bonsema, o.m. aan de bekendmaking, waarbij de op richting van de Vereniging N. Uitvaart verzekering werd aangekondigd. Hij ontkende nadrukkelijk dat men hier te doen heeft met een normale vereniging met leden, die medezeggenschap heb ben. Dat vindt men alleen bij de „As sociatie". Ook memoreerde spr. nog de geopende mogelijkheid tot verzekering tegen de kosten van begrafenis en wat daarbij komt kijken. De Associatie is daarvoor herverzekerd bij de levens verzekering-maatschappij „Aurora" te Amsterdam. Spr. legde er de nadruk op, dat deze verzekering uitsluitend bij overlijden wordt uitbetaald en dat van het bedrag direct de kosten van de uitvaart worden afgetrokken, zodat het verzekerde bedrag niet ten goede kan komen voor andere doeleinden. In dit verband wees spr. er op, dat vele men sen te laag verzekerd zijn tegen de te genwoordige kosten van een begrafenis en dat zulks in nog ergere mate zal blijken als de plannen van het gemeen tebestuur doorgaan ten aanzien van de herziening van de begrafenisrechten. Jaarverslagen. Aan het jaarverslag van de secretaris, de heer J. G. den Hollander, ontlenen wij het volgende: In de jaarvergadering van 1950 werden de aftredende be stuursleden Derksen en Den Hollander herkozen. Met enige woorden van waar dering werd de ingebruikneming van de aula op de gem. begraafplaats ge memoreerd. Het aantal leden steeg van 4158 tot 4240 op 1 Jan. j.l. Aan het per soneel werd dank gebracht voor de wij ze waarop het zijn taak volbracht. In 1950 werden 246 diensten uitgevoerd, waarvan 174 voor leden en 60 voor niet-leden. Aan zuster-afdelingen werd twaalf keer hulp verleend. Uitvoerig werd besproken de verzekering in na- tura, waarin tot 1 Jan. 1.1. werd deel genomen tot een bedrag van f 110.000, wat tot nu toe is gestegen tot f 145.000. De balans gaf een totaal van be zittingen en schulden van 24310,94. Het batig saldo was 483.47, voor belastingen is uitgetrokken 3443. De sociale lasten vroegen 566, het ledenkapitaal beliep 5000. De nota van verlies en winst over 1950 beliep de som van 6875,49. Het accountantskantoor Vennik, dat de controle ook weer over 1950 X Dit is het zenuw knooppunt van de actie voor het Rode Kruis in Alkmaar. Hier stromen dagelijks de bijdragen binnen, die uw Rode Kruis de vervulling van zijn vele taken mogelijk moeten maken. De taak en de betekenis van de Nederlandse vereniging voor dierenbescher ming wordt het mensdom reeds in de schoolboekjes van Ot en Sien duidelijk gemaakt, We beleven in de prilste levensjaren reeds hoe we de vogels moeten sparen en niet doen (o foei) als de ondeugende Karei, die nestjes uithaalt en zelfs eenmaal bezig was een kat te verdrinken. Hoe opgelegd sentimenteel de kleine drama's in de schoolboekjes zijn, het is te prijzen, dat in Nederland aller wegen zo'n grote belangstelling voor het werk van de dierenbescherming bestaat. Mede door die schoolopvoeding begrijpt men in brede kring, dat het onnodig kwellen van dieren betekent geen eerbied voor de natuur en dus voor zichzelf tc hebben. De lente, die nu veld begint te win nen, brengt ons heel dicht bij de na tuur. In de Hout, het Heilooërbos, de Vesten, klinkt de lokroep van de vo gels. Helaas horen velen boven het rumoer van de stad het gezang van de vogels niet; of willen het niet horen. Misschien moet men in deze tijd per sé romanticus zijn om te kunnen luis teren naar de prachtige composities van de vogels, die alleen maar zingen, omdat zingen hun enige taak is, en omdat ze geen andere manier kennen om de hemel te bejubelen. Plicht van opvoeders. Voor de leden van de talloze grote en kleinere verenigingen voor dieren bescherming breekt nu een tijd aan van stille strijc. Door propaganda, maar ook door direct contact met degenen, die geen begrip en waardering voor de natuur bezitten, trachten ze het dier tegen de mens te beveiligen. Maar de taak van de dierenbeschermers is on begonnen als er van school en huis geen krachtige invloed uitgaat. Het is een plicht van elke opvoeder de jeugd te wijzen op het verderfelijke karakter van dierenkwelling. Dit geldt niet alleen voor bijvoor beeld het uithalen van vogelnestjes. Uit de reacties op een artikel in dit blad, enige maanden geleden, bleek, dat ook op de veemarkten wreed met het dier wordt omgesprongen. Al zijn de tijden voorbij, dat de klassieke woonwagenbestuurder in het stadscen trum „zijn uitgeteerd paard" afranselt, en dat men in het openbaar honden verdrinkt, nog dikwijls blijkt, dat een vereniging voor dierenbescherming een noodzakelijke taak heeft. Geen rashonden. Voor Alkmaar is de dierenbescher- mig nauw verbonden aan de naam van de heer Verwer, die in zijn huis aan de Baanstraat wellicht reeds honder den dieren zag gaan en komen. Meest al zijn het afgeleefde wrakken van dieren of zeer schamele vertegenwoor. digers van een of ander duister sub ras, die via de heer Verwer een goede plaats bereiken Merkwaardigerwijs meldt men zelden of nooit de vondst van rasdieren. Van vermissingen hoort men evenwel meer dan eens. Ook dit getuigt van weinig liefde tot het dier, hoe koesterend men het ook in zijn nieuwe huis bejegent. Immers, dieren hechten sterk aan hun meester, hun huis, hun omgeving. Door de v.ondst van een dier niet te melden be rooft men dit van zijn eigen sfeer en plaatst het uit loutere eigenliefde in een volkomen vreemde omgeving, af gezien van het feit, dat men diefstal pleegt. Het mag dan niet zo gaan als im de stichtelijke schoolverhalen, de taak, die ieder van ons tegenover het dier heeft, verdient zeker onze belangstelling en inspanning. uitoefende, adviseerde tot goedkeu- ring van een en ander, tot welk ad vies ook de door de vorige vergade ring benoemde commissie van verifl- catie kwam. Dienovereenkomstig werd besloten. Aan secretaris en penningmeester werd dank gebracht voor het vele werk in dienst der Associatie. Da voorzitter sprak hierbij namens de vereniging zijn blijdschap uit over het feit, dat de heer Kwast na zeer lange tijd van ziekte zijn werkzaam heden weder kon hervatten. De heren J. W. Beudeker en J. Kwast werden zonder tegencandida- ten herkozen als bestuursleden. In de plaats van de heer G. H. W. ter Hoeven (niet herkiesbaar) weid tot lid van de commissie van verificatie gekozen de heer P. van den Berg. „Aurora" is niet communistisch Bij de rondvraag kwam naar voren het gerucht als zou de levensverzeke- ïingmaatschappij Aurora een commu nistische stichting zijn. De voorzitter ontkende de juistheid hiervan met de grootste nadruk. Zijn inziens is dit gerucht verspreid uit concurrentie- r:ijd. Van allerlei zijden had spreker inlichtingen en gegevens ontvangen, op grond waarvan hij kon verklaren, dat noch de directeur van Aurora noch da andere fuctionarissen van het bestuur en de raad van commissarissen com munist zijn. President-commissaris is de heer M. A. Reinalda. commissaris der Koningin in Utrecht. Spreker citeerde ook nog De Vraagbaak, een verzeke ringsvakblad, dat Aurora „vrij van politieke tendenzen" noemde. De grafrechten Uitvoerige besprekingen hadden nog plaats over de bij het gemeentebestuur bestaande plannen tot herziening van de grafrechten voor de algemene be graafplaats. Blijkens hetgeen tot dus ver hierover bekend is geworden, zal vooral de derde klasse daarbij zeer wor den getroffen doordat de prijs van een eigen graf zou stijgen van twintig tot honderdzestig gulden. De tweede en de eerste klasse zouden in veel gerin ger mate worden opgevoerd. Na de langdurige discussies werd het bestuur verzocht waakzaam te blij ven en te geschikter tijd en plaats als't mogelijke te doen om de bedoelde plannen niet te laten doorgaan. HELE LANGE, smalle straat Was voorzien van kleine rode kruisjes. Hier stonden ze voor het venstertje van wantrouwen in de voordeur, daar waren ze zo maar voor het raam ge plakt en elders hing er zelfs één op een kartonnetje geplakt bij het tuin hekje. Het was zoiets van: „Hier kan de engel passeren". Als de zon scheen leek het ook wel, alsof al die huizen een schoolreisje gingen maken en nu voorzien waren van het groepsteken, dat de waakzame juffrouwen in staat stélt de kindertjes bijeen te houden. Slechts één huis miste het Teken Aan Het Raam. En dat was nog niet eens zo'n klein huis. 's Middags was de Rode Kruis-collectant met zijn nette hoed vergeefs aan de deur geweest. „We doen al niks adrs als geven!", had de vrouw door het raampje gelispeld En al hebben die collectanten nu een instructieboekje met een massa 'wijze wenken voor amateurcollectanten, de deur en de beurs bleven dicht. 's Avonds vergaderde er enige kin derzegen voor de deur. Een sprieterig joggie was de telg uit het geslacht der zuinigen. „Main moeder heb wel wat 'geven", zei dat kind. „Ze wil allienig niet zon kruissie an d'r deur hewwe! 't Laikent net of je mond- en klauw zeer hewwe!" „Je liege!", joelden onmiddellijk de anderen, welingelicht door de moeders, die reeds lang aan de deur. alles had den besproken. „Jullie ben veuls te krenterig! Jouw moeder heb allienig geld voor fa ine skoene. 't Is tóch al zon stos!" Het sprieterige kind kreeg het be nauwd. „Kaik naar je ai ge, stinkerds!", riep het kwaad, onderwijl vuil loerend naar de uitdagende rode kruisjes op de deuren der geburen. Maar hoe zijn de dragers der toe komst? Hard en meedogenloos; echt vol van belofte voor de nieuwe tijd. In zeer korte tijd was er een spreek koor gevormd, dat dreinde „kren-te- mik; kren-te-mik!" Het lawaai deed de moeder van het sprieterige jog naar voren stormen en uit het deurraampje krijten: „Vort Jullie hewwe hier niks te make!" Voor het tuinhekje zette de Rij der Jongeren de actie voort, onder bege leiding van handgeklap. Een straat verder belde de collectant aan de deuren. Volgens de richtlijnen in zijn boekje bestormde hij de men senharten. De ervaring had hem krach tige argumenten in de mond gelegd. „Het is Uw eigen Rode Kruis", en „Ze hebben zelfs een bloedbank!", wat ook veel indruk maakt, want het wekt een gevoel van soliditeit: Bankiers: Bloed bank N.V. De avond bracht rust voor de collec tanten en de lieve jeugd, die huppe lend volgens het recept van Vader van Alphen huiswaarts toog. Maar de volgende dag prijkte er een papiertje met een Rood Kruis op het venster van de „lastige klant" en in het kwitantieboekje van de collectant was een bedrag genoteerd. Goed, het was niet volgens de aan wijzingen in het instructieboekje ge gaan, maar het ging ten slotte óók om het Rode Kruis van die zuinige lieden om óns Rode Kruis zogezegd. TOM

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2