LAATSTE NIEUWS Hoe Bep v. d. Wiel haar poppenhuis gaf VREDESTEIN (AZ rz Pim, Pant, Pom als fotografen j ©rSLUijr Povervoe Sport in 't kort JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER De 0 nbekende Voogd Proefwerk voor volwassenen Het voorlopic had niets van Nederland heeft goed ingehaakt! i Daad, die groie weerklank vond Het goede hart van een ^invalide meisje Rook mt Uw Het verstand komt met de jaren. Maar of joftg of oud, ieder verstandig roker wil het beste voor zijn geld Hij laat zich niet overbluffen door reclame zonder meer, hij kiest King's Cross, de Virginia van klasse die hem iedere trek opnieuw kwaliteit geeft, Bergi en EEN NAAM IN RUBBER V-W Obdam Gemeenteraad was het niet eens met Gedepu teerden Onrustig, gejaagd? HEILOO Het Radioprogramma Onverwachte terugkeer van Prof. Bakker Teleurste Windstoot hielp ons het enige doelpur URDAG 81 MEI <951 JJET IS een hele stap: van het feestelijk versierde Concertgebouw in Amster dam naar het kleine huisje, dat in Giessendam tegen de dijk langs de Mer- wede geleund staat. De grootse en onvergetelijke Haak-in-finale in de tempel der muze, waar de bejubelde Erna Spoorenberg zich de hand liet kussen door Benedict Silberman, vormt wel een hele tegenstelling met de eenvoudige woon kamer, waarin moeder Van der Wiel zich bezorgd afvraagt of al die drukte voor Bep niet te veel wordt. En toch is het een zonder het andere niet denkbaar. De ruim twee en een half millioen gulden, die Johan Bodegraven blij en opgetogen voor de kankerbestrijding kon annonceren, vonden hun oorsprong in dit en in duizenden andere kleine huisjes van ons vaderland, waar zijn oproep met een lach en een traan de gevoelige snaren van vele harten in beroering bracht en zelfs, ja vooral kinderen aanzette om een echt offer te brengen. Ook Bep van der Wiel kon aan deze oproep geen weerstand bieden en zij stelde spontaan haar grootste bezit voor het goede doel beschikbaar. in Amsterdam uitgezonden werd, stuur de ze een telegram naar het Concert gebouw: „Sterkte om vanavond weer te praten en vast hartelijk gefeliciteerd met de fantastische behaalde resulta ten. Uw blijde Bep!" Geen medelijden maar medeleven PEP VAN DER WIEL heeft nooit kunnen lopen en is onder Veie banden van doktoren en specialisten geweest. Tussen alle bedrijven van ziekenhuizen en klinieken door heett zt maar drie jaar school gegaan. En toch mag,niemand haar een ongeluk kig meisje noemen, want dat is ze niet. Haar lichaamsgroei mag dan op een vroeg tijdstip gestaakt zijn, haar geestelijke ontwikkeling is die van een normaal en vroegrijp zeventienjarig meisje. Zij verwacht geen medelijden, maar waardeert medeleven. Juist dit mede leven is haar eigen speciale karakter trek. Tijdens de eerste N.C.R.V.-actïe „Uit de brand, fijn jongens" voor de verbrande boerderijen in Eethen, deed ze ook al mee. Haar collectebusje duw de ze onder de neus van bakker, sla ger en kruidenier, melkboer en post bode en ze bracht ruim vijftien gulc-.ec bijeen. Vader Van der Wiel, een blo zende vertegenwoordiger in wijnenen likeuren, moet nog lachen als hij er aan denkt. En toch heeft hij ook zor gen genoeg. Beps enige broertje, de dertienjarige Jaap is ook al geruime tijd ziek. Een groter huis, dat hij al vier jaar geleden gekocht heeft, met een grote tuin, waarin Bep fijn zou kunnen zitten, mag hij nog steeds niet bewonen, omdat onze verambtelijkta wereld het belangrijker vindt dat drie heren van de Waterstaat er acht uren per dag hun kantoor hebben.... TOEN Beps tante negen jaar geleden op een bazar voor de Hardinx- vc-ldse kleuterschool het prachtige poppenhuis voor haar invalide nichtje kocht, heeft ze niet kunnen vermoe den, dat dit geschenk later met bijna twintigduizend gulden zou bijdragen tct het slagen van de grootste lief dadigheidsactie die ons land ooit ge kend heeft. En dit bedrag is nog maar de zichtbare opbrengst. Wie zal schat ten hoeveel duizenden guldens door dit inspirerende voorbeeld van een zelf lijdend kind aan de Haak-In- rctie ten goede zijn gekomen? Ook Bep heeft dit nooit verwacht. Haar ouders geven het eerlijk toe, dat ze wat ongelovig gelachen hebben toen hun dochter haar besluit vertel de om haar poppenhuis aan meneeer Bodegraven te geven. Dat was nog in de tijd, waarin er elke week een taart werd verloot onder de inzenders van briefkaarten en Bep dacht, dat een poppenwoning als intex-mezzo tussen al die taarten wel gewaardeerd zou worden. Maar de Aartsbedelaar deed er iets geheel anders mee en kon twee dagen later opbellen dat de eerste vijfhon derd gulden op het poppenhuis bin nen waren. De vreugde die dit bericht veroorzaakte, was enorm. Sindsdien heeft Bep geen rustige dag meer ge- bad. Overal vandaan kreeg ze brieven, die ze stuk voor stuk beantwoordde. Ook kleine geschenken en niet alleen voor haarzelf Een dame uit Wassenaar zond haar f 200,om mee te geven met het poppenhuis zodra het door de N.C.R.V. gehaald werd. Dit geschiedde door meneer Bodegraven zelf en over dat bezoek komt Bep niet uitgepraat. Zij en hij hielden geregeld onderling contact en op de avond, dat de finale Poppenhuis naar „Effaiha" jyjAAR het poppenhuis van Bep is vooi-lopig belangrijker. Zij heeft het zelf zien staan op de Bazar in Am sterdam! Een goede meneer uit Den Haag heeft er haar met vader en moe der heengereden en haar kennersoog zag meteen hoe slecht het opgesteld was. De tafel van de serre stond not.a. bene in de slaapkamer! Dat moest di rect veranderd worden. De gelukkige winnares van Beps geschenk aan de Haak-In is de acht tienjarige Marieke van de Bosch uit Leidsendam, die op het ogenblik voor haar eindexamen H.B.S. zit te blok ken. Zij heeft Bep geschreven, dat ze bet graag aan kinderen wil afstaan en nu gaat het naar „Effatha", het inst; tuut voor doofstomme kinderen in Voorburg. Ja, het bericht door de radio dat Bep een televisietoestel krijgt heeft uiteraard heel Giessendam op stelten gezet. Het bezoek was niet van do deur en de telefoon stond niet stil. Een dag later kreeg ze een telegram van de Erres-fabriek en de officiële brief laat ze met gepaste trots lezen Ze heeft het daar echt niet om gedaan en dat wisten we ook wel. Maar fiju is het toch! Moeder Van der Wiel heeft de plaats voor het toestel op het kast je naast de deur, zodat Bep er goed het oog op heeft al uitgekiend. De inwonende en wat dove grootmoeder heeft het gesprek niet kunnen volgen. Maar aan haar ogen is te zien dat ze van harte meeleeft met het onver wachte geluk van haar kinderen en kleinkinderen. verstand Met dien verstande zij is meer waard dan ze kost. (Advertentie, Ing. Med.) Oudjes naar Avifauna Het Comité voor Ouden van Dagen te Ber gen heeft in zijn laatst gehouden vergadering het besluit genomen, dit jaar de oudjes weer een aangename dag te bezorgen en wel op 27 Juni. Met ongeveer zes touringcars zal een reis worden g'emaakt naar het beroemde vogel park te Alphen aan de Rijn. Om de bedragen, welke voor een dergelijke tocht nodig zijn bij elkaar te brengen zullen de burgerij in Bergen in de week van 13 tot 17 Juni intekenlijsten worden aangeboden en het Comité hoopt, dat er flink op getekend zal worden. Tot 17 Juni bestaat gelegenheid voor hen, die de tocht voor eigen rekening willen mee maken, zich bij genoemd Comité aan te melden. HEM, 30 Mei. Vr. aardappelen 60 75; bloemkool 1350; sla 23.10; bospeen 2530; spinazie 2728; wit lof afw. 1022; aardbeien 1.102.10. 58. „Allemaal grootspraak, allemaal opschepperij", riep Pozzio. „Eventjes terugzwemmen naar de Franse kust moet je die windbuil horen. Of hij ook even zit te azen op die honderd dui zend guldentjes". „Wat die honderd duizend gulden betreft", zei Jimmy op een ijskoude toon, „als men mij deze straks als rechtmatige winnaar toekent, ben ik zo vrij ze niet te aanvaarden, ik zal het gehele bedrag storten in het weduwen- en wezenfonds van de stad Dover". Zelfs meneer Pozzio zweeg, toen hij dit hoorde en Lady Babbler raakte zo ontroerd, dat zij een kanten zakdoekje van louter agitatie doormid den scheurde. De burgemeester van Dover wilde Jimmy Brown een fer me hand geven, maar de kans daar toe kreeg hij niet. Zonder verder een woord te spreken, had Jimmy zich om gedraaid. Hij liep op een drafje naar de zee, achtervolgd door wel twincig persfotografen die als uit één mond rie pen: „Eventjes poseren, Jimmy, even tjes poseren". (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARY BURCHELL .5) Norma richtte haar blik op het por tret van een autoritaire, knappe man met grijs haar, die wat laatdunkend op haar neer zag. Maar hij miste de gereserveerde, ascetische u itdrukking van haar voogd en impulsief sprak ze tot juffrouw Parry: „Ik zou zeggen, dat hij in zijn schik was met zijn vrolijke echtgenotes". „Zo zou ik het niet durven zeggen, juffrouw Norma!" riep juffrouw Parry uit, die dat inderdaad nooit 'zou hebben gedurfd. „Dat klinkt alsof hij ze tege lijkertijd had!" Norma lachte. „Dat bedoelde ik niet. H: bedoel al leen dat tante Janet niet van hem kon verwachten, dat hij een alledaagse vrouw zou trouwen. Hij moet van haar gehouden hebben, juist omc.at ze wuft waren. Ik zou denken dat hü zelf ook het geld kon laten rollen. „Ja, ze brachten er samen een hoop door", gaf juffrouw Parry wat nors toe. „Daar bij het raam ziet u de andere mevrouw Yorke. Alleen een pastel van haar hoofd maar het lijkt heel goed". „Ze heeft iets van mijnheer Yorke" sprak Norma, terwijl ze het smalle, mooie gezichtje met de stralende blauwe ogen aandachtig bestudeerde. „Mijn mijnheer Yorke bedoel ik", voegde ze er aan toe. „Wat tempei'ament betreft geleken ze niets op elkaar", sprak de huishoudster peinzend. „Luchthartig en innemend en een tikje jaloers, zoals verwende katjes soms jaloers kunnen zijn. Ze had niets van zijn Juffrouw Parry hield op en zocht naar het juiste woord Toen scheen ze zich te realiseren dat ze wel wat indis creet was in haar mededelingen over haar meesters, de levende zowel als de dode. Dus bande ze elke uitdrukking uit haar gezicht en zei: „Ze was niet zo vastberaden als mijnheer Yorke". „Neen?" Norma wachtte even als om juffrouw Parry gelegenheid te geven voort te gaan. Maar verdere onthullin gen bleven uit, zodat Norma haar aan moedigde met: „En de tweede me vrouw Yorke en tante Janet konden niet goed samen opschieten?" „Neen, juffrouw Norma, ziet u, uw tante Janet was helemaal niet spilziek en ze had meer dan genoeg van de ge varen van roekeloze verkwisting tijdens het leven van haar eigen moeder gezien. Mijnheer Yorke weigerde zijn eerste vrouw niets. En de tweede ook niet. Op een gegeven ogenblik waren er allerlei moeilijkheden. Toen scheen juffrouw Janet er genoeg van te hebben en ze trouwde heel onverwachts en vertrok, Haar man was niets bijzonders. Heel aardig en niet rijk. „Neen, dat weet ik", zei Norma vrolijk „Hij had niet veel geld. Nie mand in zijn familie heeft dat". En ze lachte opgewekt. Juffrouw Parry keek haar nieuwsgie rig aan, maar haar norse gezicht ont spande weer wat, toen Norma lachte. „Soms denk ik wel eens dat de men sen gelukkiger zijn als ze niet al te veel geld hebben", sprak ze langzaam, „Mits ze natuurlijk ook niet te weinig hebben. Er is een tijd geweest dat deze familie een hoop geld had" „Ja, ze bezaten toen Murley Towers, is het niet?" „Wie heeft u dat verteld?", vroeg juf frouw Parry scherp. „Wel, mijnheer Yorke, gisteravond". „Werkelijk?" juffrouw Parry scheen al te verbaasd. „Hij spreekt er niet dikwijls over". „Heeft hij er het land over dat hij het nu niet meer bezit?" infoi-meerde Norma omzichtig, daar ze zich de koude uit drukking op het gezicht van haar voogd herinnerde, toen ze onschuldig had ge vraagd wie de eigenaar was van Murley Towers. „Ik heb er geen idee van, juffrouw Norma", zei juffrouw Parry weer op die zorgvuldig vlakke toon. „Wanneer is het uit de familie ge raakt? Tijdens het leven van mijnheer Yorke?" „O heden mijn tijd, neen! Dat is al heel lang geleden gebeurd, juffrouw Norma. In het begin van de vorige eeuw, toen de Industriële Revolutie be gon, weet u. De Inworths waren toen een ordinaire pas opkomende familie", legde juffrouw Parry uit, met een on beschrijflijke dédain over een familie die nog maar een goede honderd en twintig jaar oud was. (Wordt vervolgd.) De gemeenteraad van Obdam heeft in zijn vergadering onder voorzitter schap van burgemeester J. de Boer Wzn. stelling genomen tegen een door Gedeputeerde Staten, naar aanleiding van de begroting gemaakte opmerking. Daarna werd de raad er opmerkzaam op gemaakt, dat de post „eventuele aanvulling van te weinig genoten ver goeding aan leden van steun Wettig Gezag" niet op het gemeentelijk budget thuis hoort. Het verstrekken van een dergelijke toelage behoort tot de taak van het Rijk, aldus G. S., maar de raad tekende hierbij aan, dat als noch het Rijk, noch de gemeente deze aanvulling zouden verstrekken de leden van S.W.G. de dupe zouden worden. Daar om schaarden de raadsleden zich volle dig achter het voorstel van B. en W. om deze post niet van de begroting t.e voeren. Aan het Rijk werd 1.60 Are verkocht voor f 200.-, welk perceel be stemd is voor het maken van een ko kerschietbaan. Op zijn verzoek werd aan de heer C. Henselmans eervol ont slag verleend als tweede ambtenaai van de burgerlijke stand. De heer H. P. de Wijs informeerde naar de bouw van de nieuwe woningen, waarover de voorzitter in comité nade re mededelingen verstrekte. Naar aan leiding van een vraag van de heer De Boer gaf wethouder Dekker een uit voerige uiteenzetting van de te Hoorn gehouden spoorwegconferentie. Er is geen enkele toezegging gedaan op de suggestie om het verkeer Enkhuizen Amsterdam over Alkmaar te leiden en niet over Purmerend. Vijf koeien op de spoorbaan Vanmorgen moest de trein die om 8,50 uur uit Hoorn vertrekt, nabij Obdam stoppen, omdat zich op de spoorbaan maar liefst vijf koeien bevonden. Hev heeft het treinpersoneel heel wat moeite gekost om het rundvee te verwijderen. In het bijzonder één der koeien was het schijnbaar zó goed op de spoorlijn be vallen, dat deze zich slechts na veel moei te en ten koste van veel tijd liet verja gen. Met een aanzienlijke vertraging is het spoortje naar de Kaasstad gestoomd. Men mag verwachten, dat de eigenaar van de koeien er nog wel van zal horen. Mijnhardt's Zeou wtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. (Advertentie, Ing. Med.) HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.05 Sopraan en piano. 11.30 Gram.muiiek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Ko ninklijke Militaire kapel. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementsmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Kleine boosdoeners: bladluizen, mieren enz.", causerie. 14.15 Metropole-orkest en solist. 15.00 Voordracht. 15.20 Klein koor. 15.45 Gram. muziek. 16.10 Strijkkwartet. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoekprogramma. 17.30 „Mogelijk heden van de cultuur in- Friesland", causerie. 17.45 Piano-duo. 18.00 yin dienst van het Va derland", causerie. 18.10 Orgelconcert. 18.30 „Het Evangelie in Esperanto", causerie. 18.45 Gemengd koor.. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toe lichting". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest. 20.45 „De Ned. HeiVormde Kerk krijgt haar dienstboek", causerie. 21.05 Meisjeskoor. 21.25 Populaire muziek. 21.50 Gram.muziek. 22.00 Violen, altviool, cello, hobo, clavecimbel en tenor. 22.30 „Langs wegen van Kunst en Schoonheid". 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. VRIJDAG 1 JUNI HILVERSUM II, 290 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek- 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. 10.00 „Kinderen en mensen", causerie 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw, 10.45 Alt en piano. 11.05 Voordracht. 11,25 Orgelspel. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Sportberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek, 13.20 Or kestconcert. 14.00 Vooi de vrouw. 14.20 Ka merorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Orgelcon- cer.t 15.35 Hersengymnastiek. 16.00 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Film programma. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 1'8.45 „Denk om de bocht", 19.00 Kinderkoor. 19.15 „Beurs en buikriem", causerie. 19.30 „Een sterk volk", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Buekbespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „De Godsdienstige ontwikkeling in de jeugdjaren", causerie. 2100 Gram.muziek. 21.40 Aetherforum. 22.10 Bui tenlands overzicht. 22.25 Instrumentaal kwar tet. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Concert gebouw-Orkest. HSV versloeg CSV Een talrijk publiek heeft gisteravond genoten van een goede beker-voetbalwed strijd tussen HSV en CSV, welke ontmoe ting eindigde in een verdiende 31 over winning voor de thuisclub. De aanvallen van de Heilooërs waren gevaarlijker dan die van CSV, dat teveel in de breedte speelde. Na tien minuten spelen hadden de gastheren voor de eerste maal succes. Een voorzet van de linker-vleugel werd keurig ingekopt door middenvoor Schuit (10). Langzamerhand kwam CSV er beter in, doch de aanvallen die zij op bouwde bleven te doorzichtig. Na de rust slaagde Schuit er voor de tweede maal in met een kopbal de CS V-doelman te passeren (2—0). Dit was de eer van de bezoekers te na en korte tijd later maakte Riethorst een tegenpunt (21). HSV speelde hierdoor enige tijd onzeker, doch toen de bezoekers daar niet van wis ten te profiteren, namen de rood-gelen het initiatief weer over. Twaalf minuten voor het einde schoot Broek laag in de hoek en stelde hiermee de zege voor Hei- loo veilig (31). CSV kreeg nog enkele hoekschoppen te nemen, doch in de stand kwam geen verandering meer. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas W., z. van C. de Wit en Chr. A. Broekhuijsen. Petrus M., z. van N. Kaandorp en D. C. Koper. Alida, d. van Jac Hoogland en S. de Bruin. Regina M., d. van G. Schipper en A. L. Groefsema. Willem, z. van R. D. Leeuw en A. Blankendaal. Ondertrouwd: Hugo W. Kaagman (won. te Haarlem) en Nelly C. M. Igesz. Johannes T. Bekius (won. te Wageningen) en Nelly M. van Leeuwen. Getrouwd: Isaac P. A. Rosier en Cécile C Weber. Charles L. J. Leuris en Gerar- diha Th. A. van den Bergh. Overleden: Aaltje Schurink, 69 jaar, gehuwd met G. Schokker. Hendrika G. J. Hendriks. 81 jaar, weduwe van H. Idema. (Ongecorrigeerd) Prof. dr C. J. Bakker, de Nederland se atoomgeleerde, die op 18 Mei naar Argentinië vertrok voor een studie reis op verzoek van de Nederlandse re. gering, is vanochtend onverwacht per vliegtuig in ons land teruggekeerd. Prof. Bakker deelde bij zijn aan komst mede, dat alle berichten over een arrestatie van prof. Richter vol komen onjuist zijn. Hij wilde over zijn reis geen verdere mededelin gen doen, alvorens hij de regering van zijn bevindingen in kennis heeft ge- gesteld. Het verjaardagsfeestje van de Heer S. te O. bereikte gisteravond een hoogtepunt, waar de familie nog wel lang over zal praten. De oorzaak hiervan was Mejuf frouw T. v. N. (tante Thpa). Midden in een rustig gesprek met haar buur man klonk haar stem ineens zo dui delijk op, dat iedereen haar aankeek. „Met mijn ogen dicht, zeg ik je, proef ik het verschil tussen Gala-Thee en elke andere Thee". Dit wilde iedereen natuurlijk zien. Tante Thea kreeg twee kopjes thee, nam van elk een slokje en zei meteen: „Dit is Gala-Thee. Je proeft het di rect: het is geuriger en zo heerlijk vol van smaak." En zo was het. „Maar eigenlijk geniet ik dubbel" sprak tante Thea. „Want behalve dat ik van de heerlijke smaak en geur geniet, spaar ik ook de punten voor het prachtige „Safira'-tafelgerei, een sieraad voor m'n tafel. Je moet eens een geschenkenlij st bij Niemeijer, Groningen, aanvragen, het is de moeite waard!" En met deze wijze raad besloot 'tante Thea haar gezellig theepraatje (Advertentie. Tnw 17. Pom en Pam zijn zelf verbaasd over het resultaat van hun plakkunst Het portret van meneer Bokma is keu rig overplakt en de kiezers zullen mor gen lezen, dat zij Pim moeten kiezen, willen ze elke dag hun verse groene blaadjes krijgen. Het tweede slachtof fer is de Haan, die door alle kippen candidaat gesteld is. Maar nu zullen alle kiezers morgen lezen dat zij Pim moeten kiezen. „Ja maar dat versje eronder klopt nu niet meer", roept Pam eensklaps. „Oh, als dat alles is, dat vei- anderen wij óók nog we) even" zegt Pom heel ernstig. „Geef me eens een stukje papier!" Na enige moeite heeft hij een nieuw rijmpje klaar en vlug krabbelt hij het op een klein strook je papier. Nu kan iedereen lezeii: I Weest slim, kiest Pim! Altijd vlug uit I de veren en geen zin om daarin terug J te keren!" „Begrijpen ze dat wel?" t vraagt Pam angstig. „Natuurlijk en all 'ze het niet begrijpen, ban is het nogji beter" zegt Pom met een gezicht van) iemand, die er alles var: weet. „Dan E zoeken ze naar een verborgen bete-1 kenis! Ik kan me morgen beslist nietj goed houden, als ik alle dieren met| ernstige gezichten naar die aanplak biljetten zie staren Ik noud me nu al I niet meer goed", proest °om. „Ik heb in tijden niet zo'n plezier gehad!" IN een teleurstellende wedstrijd dagavond In het Olympisch St: tegen de Engelse eerste dlvisiecli oefening was bedoeld voor de ir zal behalve de ruim 55.000 toesc K-N.V.B. weinig bevrediging hebt In de Nederlandse ploeg, die zul de Belgen en de Engelse ploegen ditmaal totaal aan eenheid. A/IET uitzondering van Schijv '"die ook nu weer te langzaam om een buitenspeler van klas baas te kunnen blijven en die di bovendien slecht wegwerkte, het in de achterhoede van de in Wit gestoken Nederlanders V Terlouw was zelfs zeer goed en 1 weer betrouwbaar als immer, het spel van de actieve, overal wezige van Schijndel zal ook mand kunnen klagen, terwijl aa andere lijn Biesbrouck een r partij speelde. Neen, in de ve ging werd, hoe het er af en toe „rammelde", over het geheel ger verdienstelijk gespeeld. Het z kind was echter weer de voor Van de vleugelspelers wisselde der Tuyn goede met zwakke m ten af, maar Groeneveld brac! met uitzondering van enkele periodes in de tweede helft, al weinig van terecht. Abe deed z(ji TN het binnentrio is Van Meli midvoor van Eindhoven, r lijks tot een schot gekomen. Hij op buitengewone wijze door c gelse stopper Oliver bewaakt. 1 dien had hij weinig steun van man, die, voortdurend achter de hoede aanzwervend, hetgeen twijfeld zijn taak zal zijn ge wees verzuimde op het juiste momen plaats in de aanval in te neme binnentrio had daardoor te stootkracht en weer moest alle: Abe Lenstra komen. De Fries zijn best gedaan. Hij speelde actief, al moest aanvoerder T hem voortdurend terugroepen neer Derby al te sterk in de kwam, maar als aanvaller hee: het publiek weer menigmaal In Belgrado werd de traditio de verjaardag van MaarschaI 1 Zoals reeds gemeld heeft lichting van Wim van Est ti. jongste wedstrijd Bordeaux vrijwel alles te wensen gelats hij de Fransman Diot eenmaal gehaald meende hij dat hij aan lag, en noch zijn „directeur noch zijn gangmakers, noch ien ders van zijn verzorgers hadt nodig geacht hem ervan te ver dat nog een gevaarlijke concui Fransman Gauthier, een voorst hem had. Dat merkte van Est hij, wanend de wedstrijd gewc hebben, in het Prinsenpark ai waar toen juist Gauthier zijn reed. In l'Equipe worden tha klaringen gevonden die de zaa nog bedenkelijker daglicht stt zijn afgelegd door de motorko: tijdens de wedstrijd tot taak hi de renners als de karavaan vai in te lichten door middel van i waarop de positie van de de was aangegeven. Allen hebben geprofiteerd, behalve Van Es toen de koerier te Chateaufor voor de finish, op het moment de strijd in het kritieke stad getreden, zijn bord met de s' het ogenblik aan onze landgei de tonen, zeide een van zijn ve die in een materiaalwagen zat niet nodig was. Hieruit blijkt de helpers van Van Est nie verzuimd hebben hem op de 1 houden wat hun plicht was, ze bovendien anderen verhind ben hem de zo noodzakelijke gen te doen toekomen. De resultaten van de par' speeld in het internationaal

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6