Bond Coöp. Zuivelfabrieken bijeen Pover voeibal tegen Derby County Het voorlopig Nederlands elftal had niets van zijn „oude" glans van Thiery-vereniging wordt stichting Teleurstellende wedstrijd in het Olympisch stadion Bevins as naar de Westminster Abdij Outsider Arctic Prince won de Derby Schadeloosstelling voor Anglo-lranian Zondag de voorronde van Nederlands langebaankampioenschap Sterk bezet veld Knaapje sliep op betonnen vloer Verhoging van vetgehalte in melk zou dure boter-export voorkomen Vakschool voor kaas makers in Hoorn? De omkoperij in Duitse Bondsdag niet bewezen DONDERDAG 81 MEI 1961 reen teleurstellende wedstrijd beeft het voorlopig Nederlands elftal Woens dagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam een 11 resultaat behaald tegen de Engelse eerste divisieclub Derby County. Deze ontmoeting, welke als oefening was bedoeld voor de interlandwedstrijd tegen Noorwegen op 6 Juni zal behalve de ruim 55.000 toeschouwers ook de Keuze Commissie van de K.N.V.B. weinig bevrediging hebben geschonken. In de Nederlandse ploeg, die zulke voortreffelijke prestaties had geleverd tegen de Belgen en de Engelse ploegen van Middlesbrough en Sunderland, ontbrak het ditmaal totaal aan eenheid. tase gebracht met zijn prachtige staal tjes van techniek en bal-contróle. Zijn schot was echter zoek en doelman Brown heeft weinig last van hem ondervonden. Derby was hard van stapel gelopen. Klaarblijkelijk met de bedoeling een snelle voorsprong te nemen. Dat dit niet gelukte, was voornamelijk te dan ken aan het uitstekende spel van Ter louw, die, overal aanwezig, koppenden trappend alles naar voren werkte, wat in zijn buurt kwam. Hij werd hierbij goed gesteund door De Jong en Van Schijndel. Na een kwartier van Engelse superioriteit kwam ook de Nederlandse aanval in het geweer, maar de aanval len werden doorzichtig opgezet. Toch kregen Van der Tuyn en Groeneveld enkele doelrijpe kansen, meestal na voorbereidend werk van Lenstra, maar het schieten was al heel zwak en het gevaarlijkste werk, dat doelman Brown in deze periode kreeg te verwerken was een flitsende kopbal van Van Schijn del. MOG vrij onverwacht kwam in de 42e minuut het Nederlandse doelpunt. Een onschuldige aanval resulteerde in hoekschop. Van der Tuyn nam de cor ner zeer scherp en doelman Brown leek de hal zonder moeite te zullen gaan vangen maar, waarschijnlijk door een plotselinge windvlaag, greep hij mis, en via zijn armen verdween het leder over de lijn. Even zag het er na de hervatting naar uit, dat de wedstrijd aantrekke lijker zou worden, maar dit bleek een vergissing te zijn. De Engelsen tracht ten met alle geweld de gelijkmaker te forceren en toen dit niet erg vlot luk te, begon het spel allengs harder te worden. Mede door de vaak ongeluk kige beslissingen van scheidsrechter Schipper was de verhouding in het veld niet altijd even prettig. In de 11e minuut kwam de gelijkma ker. Bij een aanval van rechts schoot Harison in volle ren tegen Kraak op. De Nederlandse doelman kon het/leder Windstoot hielp ons aan het enige doelpunt Ii/IET uitzondering van Schij venaar, die ook nu weer te langzaam bleek om een buitenspeler van klasse de baas te kunnen blijven en die ditmaal bovendien slecht wegwerkte, klopte het in de achterhoede van de in rood wit gestoken Nederlanders vrijwel. Terlouw was zelfs zeer goed en Kraak weer betrouwbaar als immer. Over het spel van de actieve, overal aan wezige van Schijndel zal ook nie mand kunnen klagen, terwijl aan de andere lijn Biesbrouck een nuttige partij speelde. Neen, in de verdedi ging werd, hoe het er af en toe ook „rammelde", over het geheel genomen, verdienstelijk gespeeld. Het zorgen kind was echter weer de voorhoede. Van de vleugelspelers wisselde Van der Tuyn goede met zwakke momen ten af, maar Groeneveld bracht er, met uitzondering van enkele korte periodes in de tweede helft, al heel weinig van terecht. Abe deed zijn best. TN het binnentrio is Van Melis, de midvoor van Eindhoven, nauwe lijks tot een schot gekomen. Hij werd op buitengewone wijze door de En gelse stopper Oliver bewaakt. Boven dien had hij weinig steun van Kune- man, die, voortdurend achter de voor hoede aanzwervend, hetgeen onge twijfeld zijn taak zal zijn geweest, toch verzuimde op het juiste moment zijn plaats in de aanval in te nemen. Het binnentrio had daardoor te weinig stootkracht en weer moest alles van Abe Lenstra komen. De Fries heeft zijn best gedaan. Hij speelde zeer actief, al moest aanvoerder Terlouw hem voortdurend terugroepen wan neer Derby al te sterk in de aanval kwam, maar als aanvaller heeft Abe het publiek weer menigmaal in ex- niet klemvast krijgen. De bal stuitte voor de voeten van Moris, die de vrij staande midvoor Stamps een niet te missen kans bood. Derby County bleef daarna sterker, maar geholpen door de buitenspelval, waar de gasten telkens gretig in liepen, wisten Terlouw en zijn makkers het strafschopgebied ver der zuiver te houden. Eerste socialist De Engelse premier Attlee heeft Woensdag in het Lagerhuis medege deeld, dat de as van de in April ge storven minister van buitenlandse za ken Bevin in de abdij van Westminster zal worden bijgezet. Hij is de eerste socialistische staatsman die 'op deze manier wordt geëerd. In Belgrado werd de traditionele estafette-loop gehouden in verband met de verjaardag van Maarschalk Tito. De toortsdrager van het leger biedt Tito de toorts aan. Zoals reeds gemeld heeft de voor lichting van Wim van Est tijdens de jongste wedstrijd BordeauxParijs vrijwel alles te wensen gelaten. Toen hij de Fransman Diot eenmaal had in gehaald meende hij dat hij aan de kop lag, en noch zijn „directeur sportif", noch zijn gangmakers, noch iemand an ders van zijn verzorgers hadden het nodig geacht hem ervan te verwittigen dat nog een gevaarlijke concurrent, de Fransman Gauthier, een voorsprong op hem had. Dat merkte van Est pas toen hy, wanend de wedstrijd gewonnen te hebben, in het Prinsenpark arriveerde waar toen juist Gauthier zijn ereronde reed. In l'Equipe worden thans ver klaringen gevonden die de zaak in een nog bedenkelijker daglicht stellen. Ze zijn afgelegd door de motorkoerier die tijdens de wedstrijd tot taak had zowel de renners als de karavaan van volgers in te lichten door middel van een bord waarop de positie van de deelnemers was aangegeven. Allen hebben daarvan geprofiteerd, behalve Van Est. Want toen de koerier te Chateaufort, 23 km voor de finish, op het moment dus dat de strijd in het kritieke stadium was getreden, zijn bord met de stand van het ogenblik aan onze landgenoot wil de tonen, zeide een van zijn verzorgers, 'n Amerikaans basketballteam naar Amsterdam - Noorwegen kwam tegen Ierland van 1-1 op 3-2 niet nodig was. Hieruit blijkt dus dat de helpers van Van Est niet alleen verzuimd hebben hem op de hoogte te houden wat hun plicht was, maar dat ze bovendien anderen verhinderd heb ben hem de zo noodzakelijke inlichtin gen te doen toekomen. De resultaten van de partijen ge speeld in het internationaal schaak- tournooi te Cheltenham luiden: afge broken partijen eerste ronde: PircMatanovic 01; Trifunovic Golombek Stahlberg—Klein 1— 0. Afgebroken partijen tweede ronde: AlexanderGligoric 10; Matanovic Wade 10; GolombekStahlberg op nieuw afgebroken. De stand na de tweede ronde luidt: 1 en 2 Alexander en Matanovic bei den 2 pnt.; 3. Stahlberg 1 pnt 1 af gebroken partij; 4 t.m. 10 Eossolimo, Trifunovic, Pirc, Broadbent, Klein, Donner en Unzicker, allen 1 pnt. 11. t.m 16 Gligoric, Wade, Bogoljubow, Golombek t/2 pnt 1 afgebr. partij; 12 Van Scheltinga en Tartakower, allen 1/2 pnt. De landenwedstrijd tussen Noorwe gen en Ierland werd met 32 door de Ieren gewonnen, nadat de stand met rust 11 was geweest. Het beroem de Amerikaanse prof-basketballteam, „The Harlem Globe Trotters", zal in 't begin van de volgende week een be zoek aan ons land brengen. Maandag 4 Juni zal men 's avonds in het Olym pisch Stadion te Amsterdam de fantas tische techniek van de donkerhuidige balgoochelaars kunnen aanschouwen Op de gravelbaan voor de zuidelijke tri bune zal een veld worden uitgezet -n Halfmillioen toeschouwers woonden de race bij die in een materiaalwagen zat, dat het- op tribunes, welke rondom worden geplaatst, zullen de liefhebbers twee ontmoetingen kunnen gadeslaan. De eerste wedstrijd gaat tussen de officieu ze Nederl. ploeg en het amateursteam van de Sewanee University (V£?) Daarna komen de Harlem Globetrotters in het schijnwerperlicht voor een wed strijd (2 x 20 minuten zuiver spell te gen het team van de Boston Whirl Winds. De 172ste Derby te Epsom, die giste ren over een afstand van ruim 2400 meter werd verreden, werd gewonnen door het paard „Arctic Prince" met 'n voorsprong van zes lengten. Een foto finish maakte uit, dat „Sybils Nep hew" tweede werd vóór „Signal Box". Uit het veld van 33 paarden nam „Arctic Prince" reeds spoedig de lei ding en zonder bedreigd te zijn ge weest won het paard de race en hier mede een prijs van f 200.000. De eige naar van de winnaar is de Ier Joseph McGrath. Geen der favorieten wist het tot de eerste vier plaatsen te brengen „Arctic Prince" is een zoon van de Derby-winnaar van 1946. Gordon Richards had weer zijn be kende Derby-pech, toen zyn paard „Stokes" zich bij de start onwillig toonde. De favoriet van deze Derby, „KI Ming", wist zich zelfs niet bfl de eerste twaalf te klasseren. Volgens een door Reuter ontvangen bericht heeft Perzie zich in een aan Seddon overhandigd memorandum be reid verklaard de Brits-Iraanse olie maatschappij schadeloos te stellen voor verliezen die door de nationalisatie ge leden worden. Ook de oude kopers en gebruikers van de olie zouden geen schade lijden. De buitenlandse arbeids krachten van de oliemaatschappij zou den in dienst kunnen blijven. Perzische minister ontving Brits vertegenwoordiger De Perzische minister van financiën heeft Woensdag een onderhoud van ruim een uur gehad met Richard Sed don, hoofdvertegenwoordiger van de Anglo-Irianian te Teheran. De minister deelde Seddon o.m. mede. dat Perzie zich voorneemt in verbinding te treden met de „vroegere afnemers" van de olie maatschappij. Onder de 500.000 toeschouwers, die op de renbaan te Epsom race bijwoon den, bevonden zich ook koningin Eli zabeth en leden van de koninklijke fa milie Ezzard Charles behoudt titel In een wedstrijd over 15 ronden om het wereldkampioenschap zwaarge wicht, heeft Ezzard Charles, houder van de titel, op punten gewonnen van Joe Maxim. Steeds meer afdelingen van erfgenamen De familievereniging van hen, die als nakomelingen of verwanten recht me nen te hebben op de erfenis van Jean Baptiste Thiery, zal op 10 Juni een al gemene ledenvergadering houden in „Atlanta" te Rotterdam. In deze verga dering zullen de voorstellen van het hoofdbestuur om de vereniging om te zetten in een stichting, de statuten dier stichting en het huishoudelijk regle ment worden behandeld. De Belgische afdeling van de familie stichting zal 24 Juni in een vergade ring te Gent worden geconstitueerd. Het voorzitterschap van deze afdeling heeft voorlopig de heer Fernand Thie- ré te Antwerpen op zich genomen. Het aantal leden der vereniging heeft de 250 overschreden. Afdelingen kwamen tot stand in Noord-Hoïland (Amsterdam en Haarlem), Limburg (Maastricht)Zeeland (Goes), Zuid-Hoi- land (Den Haag) en Belgie, waarvar, de afdeling Zuid-Holland Woensdag avond tijdens een vergadering te Den Haag werd opgericht. De heer P. W Thierry nam daarvan het voorzitter- Motorraces in Alkmaar KAPITEN DS. TIMENS POSTHUTJM ONDERSCHEIDEN Het kruis van verdienste is post- huum toegekend aan de reserve-leger- predikant, kapitein ds. H. J. Timens Als het weer enigszins meewerkt, zuL len de langebaan 500 cc motor-wedstrij den onder auspiciën van de K.N.M.V. Zondag op het Sportpark in Alkmaar een groot succes worden. Een keur van renners heeft zich voor deze voorron de van de Nederlandse kampioenschap pen gemeld. Ontbraken verleden Jaar enige van de prominentste figuren door een tournée door Zuid-Afrika, dit keer zal zeker niemand van de groten ver stek laten gaan. Zoals reeds gemeld volgen op 2 September te Alkmaar de finales van het kampioenschap. De pu blieke belangstelling zal Zondag zeer groot zijn. De wedstrijden zijn gescheiden in een senioren- en een junioren-race. Bij de junioren gaat de strijd vooral tus sen Bijman, Hulst, Bagijn, Nolten, Van Stuivenberg en de nieuwe ster aan het motorfirmament, Van Duin, waar in het bijzonder de Limmenaars veel ver trouwen in hebben. Bij de cracks zal de eindstrijd wel gestreden worden tussen Steman, die onlangs in Hengelo nog drie records wist te breken, Met selaar en Hartman. Doch ook Coumans, Dammers en Bisschops zullen onder de 23 deelnemers een goede plaats weten in te nemen. Hoewel zoals gezegd de sintels Zondag nog slechts een voor proefje te zien zullen geven van wat er zich op 2 September zal afspelen, is de aantrekkelijkheid voor de rijders ver hoogd door enige bijzondere ritten, een Sportpark- en een Kaasmarktprijs, een handicap-race (voor. junioren een af valrace) en een race met vliegende start schap op zich. Ook te Utrecht zal waar schijnlijk een afdeling worden geves tigd. Besloten is om met de Nederlandse Genealogische Vereniging een nauwe samenwerking aan te gaan en alle ge nealogische gegevens, die door de docu mentatie van de vereniging verzameld worden te doen toekomen aan de 0011- tactdienst van de Nederlandse Genea logische Vereniging. KERKELIJK NIEUWS Ned. herv. kerk: Beroepen te Nijkerk J. Zwijnenburg te Huizen N.H.; te Tietjerk (toezeg ging) H. Jongebreur te Mastenbroek. Aangenomen naar Veenhuizen Ph. J. Geelen te Termunten. Bedankt voor Loon op Zand C. C. T. Postma te Den Bommel. Ger. kerken: Tweetal te Zierikzee. J. M. van Min nen te Bussum; IJ. J. Timersma te Baarland. Beroepen te GeesterenGel- selaar N. G. Ton cand. te Utrecht. DE BRITSE KONING WERD ZIEK Koning George van Engeland heeft een griepaanval gehad. Het gevoLg hiervan is, dat hij heeft moeten af zien van het bezoek, dat hij dit week end aan Noord-Ierland had willen brengen. Koningin Elisabeth en prin ses Margaret Rose zullen het bezoek thans volgens het vastgestelde pro gramma brengen. OUD-PRESIDENT VAN HONGARIJE VEROORDEELD? Volgens de Daily Telegraph is de vorige president van Hongarije, Arpad Szakasits, die vorig jaar ..om gezond heidsredenen" aftrad, tot 20 jaar dwang arbeid veroordeeld op beschuldiging van spionnage. Het lelijke eendje Steenwijk Schandaal in heeft In Steenwyk heeft de politie een ergerlijk geval van kinderverwaarlo zing ontdekt, dat reeds geruime tijd bij de buren van de familie B. bekend was. Enkele keren hadden zij gezien hoe het zes-jarige zoontje Gerrit, het dertiende kind uit het gezin, op straat uit een plas dronk omdat zijn moeder hém geen drinken wilde geven. Vaak riepen de omwonenden het knaapje binnen om hem eten of drin ken te geven, maar om de lieve vrede te bewaren werd de politie er niet in gemoeid. Totdat deze zelf ontdekte, dat het kind 's nachts in een rommel- schuurtje op een betonnen vloer lag te slapen. Om er zeker van te zijn dat dit niet een incidenteel geval was, beslo ten zij de volgende nacht opnieuw te gaan kijken en weer vonden zij het kind, dat opgerold op een cocosmat sliep onder een oud jasje. Hij droeg niets anders dan een dun interlock Op de gisteren te Alkmaar gehouden vergadering van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Noord-Holland heeft de secretaris, ir. G. Kranen, als de me ning van het bestuur verkondigd, dat alleen door het vrijlaten van de consump tie-melkprijs het verwarde stelsel van heffingen en toeslagen kan worden opge heven. Het gehele systeem is onderworpen aan de loon- en prijspolitiek van de regering, maar voor de boer komt het daarop neer, dat hjj zelf zijn toeslag op de kunstmatig te laag gehouden melkprijs fourneert. De voorzitter, de heer K. Hogetoorn voegde er aan toe, dat door het stelselmatig drukken van het melk-vetgehalte In Nederland (het laagste in geheel Europa) de boterproductie onnodig wordt vergroot. Het daardoor ontstane export-surplus moet met groot verlies naar Engeland worden gezonden. Slechts een verhoging van het vetge halte zou een verzachting van deze schadepost kunnen betekenen. Deze bedroeg in 1950 f 20.365.000!!! teits-contróle. Het mededelingenblad bevatte verder gegevens over de col lectieve arbeidsovereenkomst, de Coöpe ratieve wei-afzet, waarover met de H. M. S. bevredigende onderhande lingen zijn gevoerd, de afvoer van net afvalwater van de fabrieken en de bouw van een pakhuis te Alkmaar met een vloer-oppervlak van 500 vierkante meter ten behoeve van het Coöperatief magazijn. Bekend werd gemaakt, dat de aflevering van kaaskleursei, waarin enige stagnatie was gekomen, geen ongerustheid behoeft te veroorzaken. De heer W. S. Poelstra uit Binnen- wijzend werd met algemene stemmen gekozen tot bestuurslid in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer D. Kuipers uit Julianadorp. Tot lid van de Bouw- en Werktuigen commissie werd benoemd de heer C. Verdegaal uit Heerhugowaard. Prijswinnaars. Een kleine onderbreking was het uit reiken van de medailles aan de fabrie ken, die met hun producten goede re sultaten hadden weten te bereiken. De zilveren medaille van de boter- keuring viel ten deel aan de fabrieken Lutjewinkel. „De Tijd" en Heerhugo waard; eenzelfde onderscheiding, maai in brons werd uitgereikt aan Schoorl, Julianadorp. Stompe toren, Hem. 'tZand, „Bamestra" Wormerveer. St. Maartens brug, Middelie, Opmeer en Oudendijk. Bij de kaaskeuring waren het de fa brieken Assendelft (2 maal), Hem (4 maal), en 't Zand, die de zilveren me daille in de wacht sleepten. De ere penning in brons was voor Oudendijk, Baarsdorpermeer, Bobeldijk, en Op meer (2 maal). Voor Yoghurt: Wormerveer en Lutje winkel in zilver en Binnenwijzend en Julianadorp in brons. De vergadering, die voornamelijk het karakter droeg van een bespreking van de algemene vraagstukken op econo misch en organisatorisch gebied werd ingeleid door de voorzitter, die in zijn toespraak verschillende actuele proble men aanhaalde. In de eerste plaats waarschuwde hij de aanwezigen voor de gevolgen van de invoerbeperking van veevoeder. Als enige tegenmaatregelen gelden een verbouw van voedergewassen en een veestapel, die aangepast is aan de hoeveelheid beschikbaar veevoer. Een moeilijk probleem, aldus de heer Hoge toorn, is zeker de geringe investerings mogelijkheid en de hiermede nauw ver band houdende dure crediet verstrek king. Zeer uitvoerig sprak de voorzit ter over de t. b. c.-bestrijding. die al ler medewerking verdient. Over de zuivelprijzen in de komende zomer durfde hij geen "verwachting uit te spreken, omdat 't perspectief van de kaas geheel afhankelijk is van de ex port-mogelijkheden. „En zolang de Westeuropese economische integratie nog slechts een wens is, zolang zal de export aan een zijden draad hangen" Mededelingen. Uit de mededelingen, die tot een twaalf folio-vellen tellend manuscript waren samengebundeld bleek, dat het bestuur krachtig stelling heeft genomen tegen het voorontwerp melkwinnings- wet. Dit voorontwerp, zo luidde de me dedeling, draagt alle kenmerken van een gecentraliseerde overheidsbemoei ing, evenals dit het geval is met het voorontwerp van wet inzak» kwali- De rekening Algemene Zaken sloot met een batig saldo van f 23.275.20. waarvan f 12.893.40 gerestitueerd zal worden, evenals drie procent van het batig saldo (f 11.760.77) van het Coöp Magazijn. Het bestuursvoorstel om indien le Noordhollandse Consumptie melkver- eniging een privaatrechtelijk karakter krijgt, de Bond als lid daarvan te doen toetreden vond algemene instemming De Rijkszuivelconsulent ir. Verschoor hield tot besluit van de ochtendverga dering een verhandeling over de Har- deland Kuil, waarmede goede resulta ten kunnen worden bereikt mits men hoge eisen stelt aan goede menging en zorg draagt voor een zo snel mogelijke afdekking. Een bijsmaak van de melk kan voorkomen worden als het voede ren na het melken gebeurt. De heer Verschoor vroeg dringend aller aan dacht voor het reinigen van de melk- apparauur. Hieraan schijnt nogal het een en ander te mankeren. Een typisch verschijnsel is, dat er weinig belang stelling bestaat voor de cursus hand- melken. Men bedenke, aldus spr., dat ook bij machinaal melken een goede handmelker onmisbaar is. Kaasmakersschool. Op het ogenblik zyn onderhande lingen gaande over het bestemmen van de thans niet in gebruik zijnde Kaas- makerij van de proefboerderij te Hoorn, voor de practische opleiding van kaas makers. Men wil namelijk een einde maken aan de vreemde situatie, dat aan de cursisten diploma's worden uit gereikt, zonder dat zij in de practijk ook maar één kaas hebben kunnen ver vaardigen, welke vorm aan deze vak school moet worden gegeven is nog niet bekend, evenmin als de wijze waarop dit instituut gefinancierd zou moeten worden. Ir. Verschoor deed de sug gestie de kosten te financieren uit de aan het Kaascontröie station behaalde baten. De heer Rempt, directeur van de ge zondheidsdienst deelde mede, dat het na 1 Juni is toegestaan reageerders te doen slachten met subsidie. De dieren mogen aan de vrije handel worden ver kocht. In de middagvergadering gaf de se cretaris van de Centrale Zuivelcom missie de heer G. H. Hibma een popu laire toelichting op de publiekrechte- lijke bedrijfsorganisatie, in het bijzon der op de product- en bedrijfschappen Zuivel, waarin straks ook de werkne mers zullen zijn vertegenwoordigd. De vergadering toonde zich over de nieuwe organisatie-vorm niet bijster enthousiast hemdje. De familie B. werd wakker gemaakt en Gerrit in een warm bed gestopt. De moeder verdedigde zich door te zeggen, dat Gerrit steeds zijn bed bevuilde. Eigenaardig is het, dat zowel de ouders als de andere kinde ren behoorlijk voor de dag komen en dat het er ook bij de familie B. in huis netjes uitziet. De bijzondere Westduitse parlements commissie van onderzoek naar om koperij van Bondsdagleden heeft Woensdag verklaard, dat de beschuldi gingen onbewezen waren, dóch dat drie leden van de Bondsdag tijdens de ver horen hadden gelogen. Zij behoorden alle drie tot de rechtse Beierse partij en hadden vragen betreffende ontvan gen en uitgegeven gelden niet naar waarheid beantwoord. De commissie van onderzoek was gevormd, nadat het weekblad „Der Spiegel" in September had gemeld, dat onder de leden van de Bondsdag twee millioen mark was verdeeld, om hen voor Bonn in plaats van Frankfort als Westduitse hoofdstad te laten stemmen. Zwollenaren slaags op de Zeedijk Een gezelschap Zwollenaren, dat een bezoek had gebracht aan Marken en Volendam en de avond in Amsterdam doorbracht, is Dinsdag betrokken ge raakt in een vechtpartij op de Zeerijk. Twee hunner kregen ruzie met een caféhouder over de prijs van een con sumptie. De strijd liep zo hoog, dat een Zwollenaar een slag met een barkruk op het hoofd kreeg en de portier drie steken in de rug opliep. Een der be zoekers is gearresteerd. Glimlachje Goede vangst BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Woensdag zijn: trawlers IJm 16 13.000; 39 f 12.200; log gers Kw 159 6360; 6 5740; 140 5790; kotters Tx 33 4400; IJm 227 540; Kw 64 335; 12 365; 189 410; 35 620 72 340 92 1 600. Prijzen per kg 1,80 1.64, gr. tong 2,301,95, grm. 'ong 1,26 1,14, kim. tong 0,96—0,84, kl. tong I 0,84 —0,74, kl. tong II 0,76—0.61, tarbot I 1,44 —1,10. Prijzen per 50 kg; tarbot III 54. tongschar 50—44, schartong 25—23. gr. schol 51—48, grm. schol 5743, kim. schol 81, kl. schol I 53—29, kl. schol II 48—8, schar 19—8, v. haring 17—8, makreel 22— 10,50, gr. schel: ls 32—23, grm. schelvis 30 —22. kim. schelvis 29—24. kl. schelvis 1 28—24, kl. schelvis II 17—8, wijting 22—8, gr. gul 29—24,50, mldd. gul 26—23, kl. gul 2721, kl. wolf 2824, poontjes 198. kl. koolvis zw. 20,50. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 1.06—61. gr. koolvis nr. 51,50—41: gr. leng 34; gr. wolf 64—S». De totale aanvoer bedroeg 2830 kisten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7