Overwinning is zeer wel mogelijk f Pim, Pam, Pom als fotografen erbon geen SCHEEPV AARTBERICHTEN Het nieuwe boek Het Studenten Asylfonds in nood JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER De 0 nbekende Voogd Tweehonden zich vrij Zeer grote belangstelling Trojaanse oorlog was anderhalve eeuw eerder Het Radioprogramma Aan de vooravond van Nederland—Noorwegen Oranje-team komt goed voorbereid tegen de Noren in het veld Haven van Scheveningen wordt niet vergroot Wachtgeldregeling voor schoenenindustrie Om de vrijheid van geest Economische Belgische partije troonopvolging Regering over maatregel» Weerberic DINSDAG 5 JUNI 1961 PE stadion-directeuren waren bevreesd dat de wedloop naar kaartjes voor Interlandwedstrijden spoedig een einde zou nemen. Maar ziet, de technische commissie van de KN.V.B. kwem op het gelukkige idee, inplaats van een buitenlandse trainer met duur klinken de namen, een Nederlander te benoe men. Het was de sympathieke Jaap van der Leek, die onder de moeilijke om standigheden voor de opgave kwam te staan de Nederlandse voetbaleer te red den. In een wonderlijk korte tijd is hij daar voor een goed deel in geslaagd. In April van dit jaar was het Oranje-team weer in staat revanche te nemen op de smadelijke nederlaag tegen de Rode Duivels en in tal van oefenwedstrijden, o.a. tegen sterke Engelse eerste divisie- Clubs werd het duidelijk dat Van der leek inderdaad kans had gezien 't spel peil en de lichaamsconditie aanzienlijk te verbeteren. Thans staan wij aan de vooravond van de wedstrijd Nederland- Noorwegen, bijna een jaar na de „sof" van de Scandinavische tournee. De pres taties van het Nederlands elftal staan weer in het middelpunt van de be langstelling, want zelfs voor deze wed strijd, die op een Woenslagavond in het Feyenoord Stadion te Rotterdam wordt gespeeld, bestaat een overweldigende belangstelling. Volgens de directeur van het Franse centrum voor wetenschappelijk onder zoek, Claude Schaffer, moet de door Homerus beschreven Trojaanse oorlog minstens anderhalve eeuw eerder ge dateerd worden dan men tot nog toe gemeend heeft. Uit de opgravingen van de laatste vijf jaar in Enkomi, de oude hoofdstad van Cyprus, trekt Schaffer de con clusie, dat Troje in het begin van de veertiende eeuw voor Christus door de Grieken werd ingenomen en niet in het begin van de twaalfde eeuw. Schaffer heeft namelijk te Enkomi een Grieks paleis gevonden, dat de Egypte- naren aan het eind van de veertiende eeuw hebben in brand gestoken. Vol gens de Griekse overlevering werd Cyprus na de Trojaanse oorlog door de Grieken veroverd. „De Saint en de blinde bede laar" door Leslie Charteris. uitgeverij Bruna, Utrecht. Onder deze titel heeft Leslie Char teris weer twee van zijn uitnemende detective-stories het licht laten zien. Het ene verhaal draagt de titel van het bock en het andere is genaamd „De gemaskerde engel". In beide verhalen weet de auteur de lezer tot aan de laatste bladzijde in spanning te houden WOENSDAG 6 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.10 De Delftse Wonderdokter", hoorspel. 12.00 Cello en piano. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 MilRaire reportage. 13.20 Resi dentie Orkest. 14.15 Amusementsmuziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Cello en piano. 15.30 Kamerorkest en solisten. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Mozartvleugel en viool. 17.45 Regerings uitzending: Prof. Dr. C. C. Berg: „Djaka Dolog, de monnik van Surabaja". 18.00 Ge mengd koor. 18.30 Metropole-orkest, kleine koor en solist. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Beroepskeuze", causerie. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws 20.05 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 21.05 „Idealisten voor", causerie. 21.15 Lichte mu ziek. 22.00 „Zwerftocht dooi Korea", causerie. 22.10 Vocaal Ensemble. 22.30 Cello en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouwmtdede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 12.52 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 kamerorkest. 15.00 Kinderkoor. 15.20 „Levende Bezems", hoorspel voor de jeugd. 15.50 Piano-recital. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Navigatievlucht bij de waarnemersschool te Gilze-Rijen. 18.30 Gram. muziek. 18.45 Voetbalwedstrijd Nederland- Noorwegen 21.00 Accordeonmuziek. 21.35 Voordracht. 21.55 Instrumentaal kwartet. 22.20 „Lichaam p" xezonclhrid". caiv Trie. 22.35 Fins Mannenkoor. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. QEZIEN de resultaten van de laatste maanden zijn de verwachtingen ten aanzien van de prestaties van het Ne derlands elftal wellicht hoog gespan nen. Men dient echter te bedenken, dat onze landgenoten een zwaar seizoen in de benen hebben en dat de factor voet balmoeheid weieens in het geding kon komen. Hoewel ook wij een overwin ning zeer goed mogelijk achten, lijkt het ons toch zaak de wedstrijd niet met al te veel optimisme tegemoet te zien. JJE UPS-AND-DOWNS welke het Nederlandse voetbalelftal in de loop der jaren heeft moeten meemaken zijn legio geweest. De impasse waarin het Oranje-team vorig jaar echter geraakte, was zo groot dat een ieder de overtui ging was toegedaan, dat Nederland tot de laatste trede van de internationale voetballadder was afgedaald. Men werd in deze overtuiging gesterkt door de zeer bedroevende resultaten, welke onze landgenoten tijdens hun Scanidavische trip behaalden. Zelfs Finland bleek in staat een overwinning op het Nederlands elftal te behalen en het scheen dat de Belgen in November van het vorige jaar de Nederlandse voetballeeuw de nekslag hadden toegebracht. a(baae.-12 „Hier is een zekere „honnieponnie" voor je aan de telefoon NIEUW LID EERSTE KAMER In de vacature in de Eerste Kamer, ontstaan door het ontslag nemen van de heer prof. mr. R. Kranenburg, die benoemd is tot lid van de Raad van State, is benoemd verklaard de heer S. de Jong te Enschede. Blijkens een schrijven van de minis ter van verkeer en waterstaat aan B. en W. van 's-Gravenhage heeft de re gering, mede gezien de huidige benarde financiële omstandigheden, welke tot een uiterste beperking ten aanzien van de investeringen door het rijk nopen, besloten niet tot het vergroten van de buitenhaven te Scheveningen over te gaan. De regering heeft bij deze beslissing mede overwogen, dat uitbreiding van de Scheveninger loggervloot in de toe komst niet verwacht kan worden. Voorts zijn op korte afstand IJm'ji- den en Hoek van Holland als uitwijk- havens beschikbaar, zodat de Scheve ninger loggers bij stormweer daar kun nen binnenvallen. Door wijzingen in de voorhaven zal het deiningbezwaar in de de haven van Scheveningen worden op gelost. De minister van sociale zaken heeft in beginsel besloten de wachtgeldrege ling 1946 voor de schoenindustrie van gen der afzonderlijke ondernemingen toepassing te verklaren. Op de aanvra- zal door de minster van geval tot geval nader worden beslist. NEDERLAND BIESBROUCK (R.C.H.) SCHIJVENAAR (E.D.O.) KRAAK TERLOUW (Stormv.) (Sparta) DE JONG (A.D.O.) GROENEVELD (Haarlem) LENSTRA (Heerenveen) VAN MELIS (Eindhoven) SNOEK (Eindhoven) SKIFJELL (Pors) JOHANESSEN (Frederikstad) LAERUM (Vaalerengen) BOEY KARLSEN (Oern) WANG SOERENSEN (Sparta) VAN SCHIJNDEL (S.V.V.) VAN DER TUYN (Hermes-D.V.S.) BREDESEN (Oern) HVIDSTEN (Sandefjord) SVENSSEN BLOHM (Sandefjord) (Lynl SPYDEVOLD (Frederikstad) OLSEN (Vaalerengen) NOORWEGEN (Advertentie, Ing. Med.) 21. Nee, de candidaten voor het bur gemeesters-ambt weten niet, dat alle aanplakbiljetten overplakt zijn met de portretten van Pim, want vanmorgen vroeg hebben ze zich al haastig naar het raadhuis begeven en zij hebben de aanplakbiljetten niet meer bekeken, overtuigd als ze zijn, dat alleen hun eigen biljet goed is. Maar de kiezers, die nu Dierendorp binnenstromen om een keus te doen, bekijken de aanplak biljetten wèl. Ook meneer Brilleglas is daarbij. „Kom laat eens zien, uit welke candidaten we kiezen kunnen", zegt hij en zet zijn brilletje wat steviger op zijn neus. En dan leest hij net als alle andere dieren: „Weest slim, kiest Pim!" Hé? Pim als burgemeester? Neeop Pim stem ik niet. Die is nog veel te kleinik zal maar eens een volgend biljet gaan bekijken." En meneer Bril leglas loopt een eindje verder. Maar wat leest hij daar nu weer? „Al is hij klein, Pim moet het zijn!" Ja, dat staat er en een groot portret van Pim prijkt er boven. „Tja, wat zegt U ervan?" vraagt meneer Brilleglas dan aan een heer, die naast hem staat. „Ze stellen die Pim wel wat op de voorgrond, vindt U niet?" Aagtedijk, 3-6 van New York naar Zuid- Amerika Albireo, Buenos Aires—R'dam, 3-6 dwars Vitoria Alphard, 3-6 van Buenos Aires tp R'dam Amstelstad, Calcutta—Boulogne, 3-6 van Genua te Marseille Amstelvaart, R'dam—Galveston, pass. 3-6 Wight Abbedijk, 3-6 te Albany Akkrumdijk, A'dam—Oost- Afrika, 3-6 te Mombassa Albireo, Buenos Aires—R'dam, pass. 3-6 Kaap Frio Alcyone, Calcutta—R'dam, 3-6 van Marseille naar Ant werpen Aldabi, R'dam—Buenos Aires—R'dam, 2-6 n.m. van Rio de Janeiro te Vitoria Aldcramin, 3-6 van Daka naar Engels Kanaal DE IDEALE COMBINATIE VAH RIJKE VIRGIN IA-SMAAK EH PERFECTE MILDHEID Advertentie, Ing. Med.) (Van onze speciale verslaggever) Jonge Tsjechoslowaken. Hongaren, Polen, Letten, Bulgaren en 'n Oekraïner studeren in Nederland. Zij genieten hier van de vrijheid van geest, die in de landen hunner geboorte verstikt werd in de communistische dogmatiek. De studenten, zes en vijftig in getal, zijn alle politieke vluchtelingen die volko men berooid in ons land aan kwamen en allerminst zelf in staat waren hun studie te bekostigen. Sinds drie jaar worden zij gesteund door het Universi tair Asylfonds gesticht door Neder landse studenten en professoren teza men in een opwelling van verontwaar diging en uit een gevoel van solidari teit met de T"-jechosIowaakse studenten ten tijde van de communistische staats- 62. Piet Potlood besloot geen minuut langer nutteloos op het strand van Do ver te blijven. Hij rende terug naar de haven, gevolgd door een paar Engelse verslaggevers en fotografen, die onmid dellijk hadden begrepen, wat hij van plan was te doen Zij haalden hem in en vroegen hem of zij met hem mep mochten op zijn remorqueur „Waarom met?" vroeg onze verslaggever. „Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Alleen zullen wij haast moeten maken, want anders is Jimmy nog eerder in Calais dan wij". De mannen renden voort en één voor één wipten zij met koene sprongen aan boord van het stoomboot je. „Heb je nog brandstof genoeg aan boord, schipper om full speed naar Ca lais terug te keren?' vroeg Piet Pot lood. De kapitein knikte alleen maar Hij gaf zijn maatje orders de tros los te gooien en geen vijf minuten later verliet de remorqueur de haven van Dover. „Het zal nog een hele toer zijn Jimmy straks te ontdekken", bromde Piet Potlood, terwijl hij met zijn zak doek de lenzen van de scheepskijker een beetje oppoetste. Biccp in Tsjechosiowakije in Maart 1948. Het fonds stelt zich ten doel buiten landse studenten, die om politieke re denen de landen achter het IJzeren Gordijn ontvluchten, in staat te stellen in Nederland hun studie te voltooien. In de eerste jaren van het bestaan van het fonas werd voldoende steun van velerlei zijden ontvangen om 56 studenten meer laat de regering niet in ons land toe te helpen. Het jaar verslag van 1950 maakt echter melding van een tekort van f 8000 veroorzaakt door het verminderen van de bijdra gen. De academische wereld, die waar achtig niet rijk is, slaagt er in onge veer f 70.000 per jaar te offeren. Wil men echter het werk ter bescherming van de vrijheid van geest, kostbaarste kleinood van de democratie, in volle omvang kunnen voortzetten, dan is een ton per jaar nodig. Wie dit werk wil steunen kan zijn bijdrage storten op gironummer 76300 ten name van het Universitair Asyl fonds te Utrecht. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Een duikerklok; 2. de hoofdfiguur op Rembrandts „Nachtwacht"; 3. een Taks is een Dashond; 4. Pontijnse moerassen; 5 ooftkundige, deskundige dus op het gebied van de fruitteelt; 6. 29% en 71%- 7. M.; 8. Napels; 9. „Stentor" was een heraut van de Grieken. Hij kon net zo hard schreeuwen als vijftig mannen teza men; 10. 88. n.l. 52 witte en 36 zwarte. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. Klapperboom, 9. a.d„ 10. pek, 11. de, 12. smet, 14 port, 16 rat, 17. mol, 18. as, 21. Dr., 22. kas. 24. Inn, 26. keu, 27. ellendeling, 28. Lea. 29. keg, 30. leg. 31. op, 34. na, 35. roe, 36. rem. 38. siak, 41. toog, 43. ei. 44. kei, 46. do. 47. gelegenheid. Verticaal: 2. lam, 3. ader, 4. p.p.. 5. Eem, 6. R.K., 7. odol, 8. oer, 12. sma keloos, 13. tak, 14. pot, 15. teruggang, 19 salep, 20. onder, 21. Denen, 23. sla, 24. ink., 25 neg, 26. kil, 32. kok, 33. net, 35. rail, 37. mode. 39. Lee, 40. ree, 42. ooi 44 kg, 45. in. DOOR MARY BURCHELL 19) „Lieve Xenia. dit- is alleraardigst van je. Het is langer geleden dan me aan genaam is, sinds je op Bishopstone was". Norma had helemaal niet verwacht dat Pauls moeder en haar voogd el kaar bij de naam zouden noemen. En ze kwam enigszins gerustgesteld naar voten om te worden voorgesteld. „Dus dit is het knappe pupilletje?" Mevrouw Cantlin bekeek haar met een goedkeurende glimlach. „Ik verzeker je, Justin, dat mijn zoon zo'n gloeiende beschrijving van haar gaf, dat het doodgewone ordinai re nieuwsgierigheid is, die me hier vanmiddag heeft heengevoerd". „Je mag Norma's hoofd niet op hol brengen", zei Justin Yorke. „Ik ben nog zo onervaren in mijn plichten als voogd, dat ik werkelijk niet zou weten hoe ik een pedante pupil zou moeten hanteren". „O. ik weet zeker, dat jij in staat bent om iedereen te hanteren", gaf mevrouw Cantlin terug. „Je weet pre cies hoe je iedereen om je vinger moet winden om precies te krijgen wat je wilt hebben". „Je hebt een zeer overdreven denk beeld van mijn capaciteiten", Verze kerde haar gastheer met een koud lachje maar dit scheen mevrouw Cantlin niet in het minst van haar stuk te brengen. Maar vanmiudag ben ik nu eens van plan iemand om mijn vinger te win den", verklaarde ze met een zo wei nig geraffineerde tactiek dat Norma perplex stond. „Mogen we Norma een dezer dagen eens op Fairlees verwachten?" „Maar natuurlijk", verzekerde Justin Yorke haar minzaam. „Het is heel vriendelijk van je haar uit te nodigen". En Norma begon zich er over te ver wonderen waarom er zo'n drukte ge maakt was over de moeite, die het zou kosten van haar voogd gedaan te krij gen dat ze Cantlin's zou mogen bezoe ken. „Prachtig", verklaarde mevrouw Cantlin zeer gedecideerd, „welke dag zullen we afspreken Norma?" Maar voordat Norma haar mond kon openen, zei haar voogd: „Als je het goed vindt zullen we dat uitstellen tot de vacantie wat is gevor derd. Norma heeft een zwaar jaar op school achter zich en is op 't ogenblik zo moe, dat ze het graag wat kalm-aan wil doen. Maar ik weet zeker, dat ze het erg prettig zal vinden om later een dagje te komen". „Onzin, Justin", antwoordde de be zoekster zo vol strijdlust, dat Norma haar er slechts om kon bewonderen. „Dat kind'loopt over van gezondheid en levenslust. Een zwaar jaar! Welk meisje met zoveel pit en energie heeft er ooit zo'n zwaar jaar gehad dat ze niet direct van haar vacantie kon genieten?" Nor- ma was het zo roerend eens, dat ze lachte van medegevoel. Maar weer sprak haar voogd voor haar. „Norma zal later tijd genoeg hebben om ervan te genieten. Ik heb de indruk dat ze op het ogenblik haar bezoek lie ver nog wat uitstelt. Is dat niet waar, kindlief?" En hij draaide zich om en fixeerde Norma met zijn koude blauwe ogen. Vol ontzetting realiseerde ze zich dat ze plotseling voor een vraag werd ge steld .waarover haar voogd en zij het ten enenmale oneens waren. Hij had absoluut niet de bedoeling om dat be zoek later ooit nog te laten plaats vin den. Hij streefde er slechts naar haar kennismaking met Paul definitief af te breken zonder mevrouw Cantlin open lijk te beledigen. Indien ze er in toestemde de woorden die hij haar in de mond legde, uit te spreken dan zou hij en mevrouw Cantlin eveneens weten dat zij het onderspit had gedolven. En bij de ge dachte dat Paul een dergelijke gang van zaken heel vervelend en zelfs verdrietig zou vinden, wist Norma plotseling zeker dat ze dat niet kon doen. Ze zou er zich niet aan schuldig maken een vriend al was 't ook een nieuwe in de steek te laten terwille van wat zij als een gril van haar voogd be schouwde. Dus zei ze vastberaden, hoewel haar hart luid klopte bij het idee dat ze haar voogd ongehoorzaam was: „Neen, mijnheer Yorke, eerlijk gezegd zou ik het dol vinden om mevrouw Cantlin deze week te bezoeken. En ik ben helemaal niet moe of zo iets" En toch was alles wat hij zei: „Goed kindlief. Als je er zo over denkt, spreek dan maar een dag af die me vrouw Cantlin past." „Vrijdag dan. En kom vroeg voor de lunch en blijf tot na het eten", riep mevrouw Cantlin uit, zonder te trach ten haar plezier in deze overwinning te verbergen. „Heel graag". Van Norma's overwin- ningsgevoel was weinig overgebleven. „Vrijdag schikt uitstekend, tenminste ze wierp een haast smekende blik op haar voogd, „als u het goed vindt". „Uitstekend", sprak hij, zonder haar zelfs aan te kijken. En Norma gevoelde een totaal ongemotiveerde teleurstel ling.. Daar ze haar doel had bereikt, maak te mevrouw Cantlin haar bezoek niet langer. (Wprdt vervolgd) - Alhena, R'danr-Buenos Aires, 2-6 van San. los naar Montevideo Arasteldiep, Fremantl» —R'dam, 3-6 ter hoogte v. Diego Garcia Am- stelkerk, A'dam -W.-Afrika, pass. 3-6 v. Ouei- sant naar Dakar - Amstelland, Buenos Aires— A'dam, pass. 3-6 St. Pauls Rock naar St. Vin cent - Arendskerk, R'dam-Japan, 3-6 n.m, van Kobe te Yokohama Amedijk, 2-6 van New Orleans naar R'dam - Bali, 2-6 te A' dam - Bengkalis, 2-6 te Semarang - Blitar, F.'dam—Baiik Papan, pass. 2-6 Straat Messina - Blommersdijk, 4-6 van Bremen te R'dam - Bintang, New York-Djakarta, pass. 3-6 Brothers (Rode Zee) naar Belawan - Boissevain, Japan -Rio de Janeiro, 3-6 van Montevideo te San- tas - Boschfontein, A'dam-Beira, 3-6 te Tanga - Breda, Chüi-A'dam, 3-6 te Prmentel ter rede - Cottica, 3-6 van Antwerpen te A'dam - Caltex Delft (t), R'dam-Sidon, pass. 3-6 Gi braltar -Caltex Leiden (t), R'dam-Sidon, pass. 3-6 Lissabon Caltex Nederland (t), Sidon— li dam, 4-6 v.m. pass. Malta - Ceram, R'. dam—Calcutta, 3-6 van Colombo naar Madraa - Caltex Pernis (t), 3-6 van Sidon te R'dam - Caltex The Hague (t), 2-6 van R'dam naar Sidon - Dalerdijk, R'dam-Vancouver, pass. 3-6 Horta Azoren - Delft, 2-6 van A'dam naar Chili - Duivendrecht (t), Lagos-Las Pal- raas, pass. 3-6 Freetown - Eemdijk, Gal veston—R'dam, pass. 5-6 Royal Sovereign naar Londen - Elrnina, A'dam-W.-Afrika, 2-6 van Dakar naar Freetown - Enggano, R'dam- Basrah, pass. 2-6 ten zuiden van Kreta Eemdijk, Galveston-R'dam, 3-6 te Londen - Esso Amsterdam (t), 2-6 van R'dam naar Aruba - Fan-sea, Semarang-R'dam, 2-5 dwars Oporto - Friesland (KRL), 2-6 te Menado ter rede - Gooiland, A'dam-Buenos Aires, pass. 4-6 Oeus- sant Groote Beer, A'dam-Sydney, 3-6 te Port Said - Goya, Djakarta-R'dam, 4-6 te Suez verwacht - Haarlem, A'dam-Carthagena, 4-6 van Laguaira naar Porto Cabello - In- drapoera, H'dam-Djakarta, 3-6 te Belawan Ittersum, Sorel-Nederland, pass. 2-6 Kaap Race To1"*™ V"ï °ldcnbamevelt, Djakarta—A'dam, 3-6 500 mijl zuidoost van Kaap Guardafui - Japara (KRL), 3-6 te Belawan - Kieldrecht, I,.dam-Kobe, 2-6 te Singapore - Kota Agoeng, Makassar-New York, pass. 2-6 (3uur) Point de .S?„ „7 ota Inten' Djakarta-R'dam, 3-6 (S0 mijl buidoost van Kaap Guardafui - Leer dam R'dam-New York, 3-6 van Antwerpen te Vlrssrngen - Langleescot, Yokohama-R'dam, 3-6 van Singapore - Laagkerk, Calcutta-R'. dam, pass. 2-6 Port Said - Lutterkerk, R'dam -Calcutta, 3-6 te Karachi - Langkocas, Dja- '3-6 Perrm - Laurenskerk, A dam-W-Afrika, 3-6 van Lobito te Amboim - Lradekerk, Perzische Golf-Rotterdam, 4-6 van Basrah naar Kliorramshar Loeuer- kerk, Perzische Golf—R'dam, pass. 2-6 Ras al Hadd - Loosdrecht, R'dam-Calcutta, pass. 3-6 Frmsterre naar Marseille - Maaskerk, A'. dam-W.-Afrika, 2-6 van Luanda naar Lobito Madoera, A'dam—New Orleans, pass. 3-6 Keywest Mapia, A'dam—Makassar, 3-6 te Marseille Meerkerk, Sydney-R'dam, 4-6 te Genua - Mcliskerk, R'dam-Calcutta, 3-6 v.m. te Port Said - Muiderkerk, R'dam-Perzische Golf, 3-6 te Bahrein - Maasland, 4-6 van Ham burg te A'dam - Molcnkerk, 4-6 van Hamburg te A'dam - Melampus, 1-6 van Tyne naar Liverpool - Noordam, 2-6 (in pi. v. 3-6) van New York naar R'dam - Oranjestad, 3-6 van Kingston naar Aruba - Ootmarsum, 3-6 van Savana te Norfolk Ondina (t), 2-6 van Curacao naar Casablanca - Oranjestad, 3-6 van A dam te Kingston Polyphemus, New lork—Java, 3-6 van Penang te Singapore Prins Alexander, R'dam-Montrea], 2-6 van Ant werpen naar Hamburg - Prins Frederik Hen drik, Canada—R'dam, 3-6 te Le Havre - Prins Johan Willem Friso, R'dam-Canada, 3-6 te Quebec - Prins Willem V, Canada-R'dam, 2-6 n.m. te Antwerpen - Rijn, 5-6 van Hamina te R'dam verwacht (v.m.) - Rijnland, 5-6 van Buenos Aires te IJmuiden verwacht (n.m.) itiouw, New York-Calcutta, 2-6 van Kkoradami te Kborramshar - Rotti, Makassar-A'dam, 3-6 te Djakarta Rotula, 3-6 van Curasao naar Engeland - Rempang, New York-Balik Papan, 4-6 te Port Swettenham verwacht Rondo, 4-6 te Makassar - Stad Haarlem, Algiers- IJmuiden, 3-6 van Gibraltar Stad Vlaar- dingen, 5-6 v.m. van Narvik te R'dam ver- wacht - Scherpendrecbt (t), Sidon-Montreal, pass. 2-6 Gavdo Eilanden Schïedijk, 2-6 te Portland Sornmelsdijk, 3-6 van New Or leans naar Brownsville - Samarinda, 4-6 van Rangoon naar Singapore - Sloterdijk, 2-6 van New York naar Baltimore - Stad Breda, 4-6 van Norfolk te Yawata verwacht - Stad Lei- deD, R'dam—Golf van Mexico, pass. 3-6 Cas- quets - Stad Schiedam, 4-6 van IJmuiden te Narvik Stad Vlaardingen, Narvik-R'dam- Vlaardingen, pass. 3-6 Stavanger - Sumatra, CalcuttaSan Francisco, 3-6 van Spain naar Los Angeles - Teiresias, Balik Papan-A'dam, 3-6 van Surabaja naar Djakarta - Talisse, Djakarta—New 'York, pass. 3-6 Azoren - Tero, lt'dam-Bucnos Aires, pass. 3-6 Ouessant Tjisadane, Buenos Aircs-Kobe, 3-6 van Santos te Rio de Janeiro - Utrecht, Pac. Kust-Cal- cutta, 3-6 bij bet Panamakanaal - Westerdam, R'dam—New York. pass. 3-6 Startpoint - Wil lem Ruys, R'dam Djakarta. 2-6 15.35 uur van Suez Zeeland, 2-6 van New York naar Dja BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, lel- 33 Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel. 5! Directie: J. BIJLSMA en C KR/ Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Het was gisteren de viel lande Zaken, Acheson, vot I legde. Acheson zeide, dat l des in de landen die troept I krachtdadige achtervolging j en tot boven Mandsjoer|je (aanvalen op V.N.-strijdkra 1 waren echter tegen dit pla Leopolds status moe worden De leiders der drie gro politieke partijen zullen kt de problemen bespreken, di gen met de troonsopvolgii Boudewijn en het statuut Leopold, Prinses de Reth; dit huwelijk geboren prins Men zou-het erover eens troonsafstand door koning plechtig karakter moet dr; ning heeft reeds een ondt met de Belgische premier der drie grote partijen. De delingen schijnen voor beii vredigend te zijn verlopen men zich af wat Leopolds zijn, nadat Prins Boudewijn lijk in September hem z volgd. Waarschijnlijk zal Leop van koning behouden en 1 ken als verblijfplaats kri men hem geen civiele lijst nen, overweegt men voor pold en zijn gezin een dots ter elk jaar door het par worden goedgekeurd. De gering gal waarschijnlijk we verkiezingen in 1954 at VOOR z*ver bekent, lever land tweehonderd lepi is echter heel wel mogelij] meer zijn. Hun beweging niet beperkt. Ze mogen I zoeken, zo mogen gaan dai drinken in openbare s Zelfs als zü zich in een stadium bevinden, kan m dwingen zich onder behanc len, noch hen verhinderen in contact te komen, zo se day Pictorial. Vormen deze ongelukkig vrouwen een bedreiging? zijn verplicht de plaatse! heidsautoriteiten in kenn van alle gevallen van dip vonk, t.b.c. - ja zelfs van rr door kan men maatregele: de heersende ziekte te bep twee jaar is het Britse m gezondheid bezig een besl men inzake de lepra. Nog s bevel afgekomen, waardoo len ogenblikkelijk aan de gemeld en geïsoleerd moi De specialisten in tropi verklaren, dat het lep: laatste jaren is toegenome: Volgens hen is de zo erg besmettelijk. Allet contact met een door ziel persoon, kan besmetting hebben. Bovendien, zo zei cialisten, kan men de le] Deze doktoren vrezen, dat lepraziekten uit het norma wijdert, de ziekte als 't gaat woekeren en de men meer zullen durven laten Een ander probleem is, d ogenblik één leprakolonie is, n.l. bij Chelmsford. Bi echter in Surrey een niet prozenkolonie geopend wo gebreide voorzorgsmaatre besmetting, die in ziek Verwachting tot E avond: Overdrijvende velden, maar later ook zonneschijn. Overwege weer. Meest matige h wind. Vooral morgen lagere temperaturen. Donderdag: Zon op 1 20.55, Maan op 5.57, one

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6