Stad en Omgeving Tentoonstelling en modeshow in de Landbouwhuishoudschool AGENDA Kaaspakhuis van de N.C.Z. in Augustus gereed Bouwvolume 1951 is opgesoupeerd Het goudei Beschuit! .Eigen" mannequins PELS' ADVOCAAT V.V.V. wil stedenfilm van Alkmaar laten maken Ontslagen van rechts vervolging Café „De Pilaren" heropend ZES ORKESTEN GROOT BAL NA! Paspoorten en bewijzen van Nederlanderschap Economische betrekkingen met Singapore Schoolzwemdiploma's Uitspraken meervoudige kamer Eindexamens Murmellius- Gymnasium Zes orkesten treden op tijdens festival van Jazz Sociëty Machines van Helderse gas fabriek worden verkocht Burgerlijke Stand Warmenhuizen Plattelandsvrouwen hielden een verloting Ook „Vislust" was present A an de kaas moet grote zorg worden besteed Nog zes wonipgen te Noord-Scharwoude en drie duplex-woningen te Broek op Langendijk Broek op Langedijk Autotocht' voor de Ouden van Dagen Oudorp Ingekomen en vertrokken personen Burgerlijke Stand Pionier voor v« D St. Pancras „Ons aller belang" Visvergunningen Vijftig jaar ge „puur Zaan Raad van WOENSDAG 6 JUNI 1951 (Van onze redactrice). De leslokalen van de Landbouwhuis houdschool waren Dinsdagmiddag fees telijk versierd en tot tentoonstellings ruimte ingericht. Moeders der leerlin gen en andere belangstellenden moch ten deze middag eens een kijkje ko men nemen naar de aardige resultaten van het landbouwhuishoudonderwjjs, waarbij zü tevens gelegenheid kregen om eens wat nader kennis te maken met de verschillende vakken, die aan deze school onderwezen worden. Het bleef echter niet bij deze tentoonstel ling, want er was zelfs een kleine modeshow georganiseerd, waarbij de leerlingen met hun zelfvervaardigde modellen als mannequins optraden. Aan het goed en met overleg ko ken, 't inmaken, zelfvervaardigen van gebak en het tafeldekken, wordt op de Landbouwhuishoudschool terdege aandacht besteed. Een eenvoudige, doch gezellig gedekte tafel, waarop een goed toebereide maaltijd een plaatsje had gevonden, gaf hiervan 'n aardig voorbeeld. Ook voor een fees telijk gedekte tafel, met een meer uit gebreid menu hadden de meisjes zorg gedragen. Het gebak voor de thee, waaronder stroopwafels en chocolade cake, zag er aanlokkelijk uit. Het terrein waar de meisjes een maal het geleerde in practijk zullen brengen, bleek eveneens goed verkend. De keukeninrichting werd op kleine schaal zelfs door de leerlingen op aar dige wijze in beeld gebracht. Van het onderhoud der huishou delijke voorwerpen, waren vele voor beelden aanwezig en om een beeld te geven van de kinderverzorging, die de meisjes wordt bijgebracht, was zelfs de badkamer in gereedheid gebracht en voorzien van alle benodigdheden om kinderen te baden. Veelzijdig onderwijs. Zelfvervaardigde kunstnijverheids- voorwerpen, waaronder kinderspeel goed, raffiaschoentjes, boetseer- er> figuurzaagwerk, vormden een aardig onderdeel van de werkstukken. Het algemeen vormend onderwijs, waaronder naast taal, rekenen, lezen en plant- en dierkunde, ook tuinbouw, zuivel en boekhouden gerekend wor den, neemt een belangrijke plaats in en de bezoeksters van de tentoonstel ling kregen van het prettige systeem waarin deze vakken onderwezen wor den een goede indruk. De mooie voorbeelden van stofver- siering, breien en handwerken oogst ten veel bewondering, maar vooral aan het naaiwerk der leerlingen was een grote plaats toegekend. Het vervaardigen van lingerie, ja ponnen, werkkleding, ja zelfs van tailleurs en mantels, wordt door de meisjes grondig geleerd en het prach tige resultaat hiervan bleek ons wel in het bijzonder bij een korte mode show, die in de schooltuin werd ge houden. De modeshow. Een beetje verlegen en onwennig, Zij wilden zoo graag emigreeren. En waren al Engelsch aan 't leeren, Maar plots'ling zei Ma: „Ik denk niet dat ik ga, 'k Kan niet ontbeeren!" Inzender, de Hr. H. H. te Alkmaar, ontving een flesch Pels' Advocaat. (Advertentie, Ing. Med.) Enige tjjd geleden is van de V.V.V. „Alcmaria" het initiatief uitgegaan om van Alkmaar een stedenfilm te laten maken als propaganda voor deze mooie stad. Hieraan zijn echter financiële kos ten verbonden, die niet door de V.V.V. alleen gedragen kunnen worden. Men heeft daarom een beroep op B. en W. van Alkmaar gedaan om de helpende hand te reiken. Om het gemeentebestuur enig idee te geven van de bedoeling van de V.V.V., had deze vereniging gister avond in de trouwzaal van het Raad huis een bijeenkomst georganiseerd tijdens welke de heer Niestadt uit Hil versum van de filmstudio „De Hooge Vuursche" enige films draaide. Hier onder bevond zich een nog niet offi ciële stedenfilm van Enkhuizen, als mede een geluidsfilm over kaasberei ding, waarop o.a. de kaasmarkt van Alkmaar voorkwam. Ook was er een buitengewoon geslaagde film over de „Wegenwacht". Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema sprak aan het begin van de avond een kort welkomstwoord tot de wethou ders, het V.V.V.-bestuur en de hoof den van takken van dienst. Hij me moreerde, dat de V.V.V. met haar denkbeeld bij B. en W. was aangeko men en dat ter verduidelijking van het idee deze proefavond was georga niseerd. De secretaris van de V.V.V. „Alc maria" zeide vervolgens, dat het de bedoeling was om wat meer propa ganda voor Alkmaar te maken en dat ook op regenachtige dagen de toeris ten iets geboden moet kunnen worden waardoor zij toch een beeld van onze aan historische monumenten zo rijkt stad krijgen. maar allen met rechtvaardige trots op hun werkstukken, toonden de leerlin gen haar zelfvervaardigde kleding aan de belangstellende moeders, die rond om het gazon hadden plaats genomen. Het was dan ook de moeite waard om te zien wat deze jonge meisjes uit de hoogste klasse kunnen presteren. Pyama's en nachtjaponnen zagen er aantrekkelijk uit en de zomerjaponne tjes waren vlot en keurig van pas vorm. De donkerblauwe overall, met schouderbanden en knoopsluiting aan de voorzijde, is altijd een ideale dracht voor het platteland en dit practische kledingstuk kon op deze show na tuurlijk niet ontbreken. Aardig waren eveneens de mantel pakjes, deux pièces en korte jasjes, waarvan sommige zelfs vervaardigd werden uit oud materiaal. Zo waren toppers omgetoverd in vlotte sport jasjes en van oude mantels kwamen, in combinatie met contrasterend ma teriaal, opvallende mantelpakjes tot stand. Zelfs het naaien van mantels en tailleurs bleek verscheidene leer lingen uitstekend af te gaan en wij zagen hiervan keurige voorbeelden. De modeshow werd 's avonds nog enkele keren herhaald en men behoeft er niet aan te twijfelen, dat de moe ders der leerlingen en alle andere be langstellenden een uitstekende indruk hebben gekregen van de belangrijke resultaten van het landbouwhuishoud- onderwijs. Verleden week werd de Alkmaarse maalderij T. gedagvaard, omdat de mengvoeders van deze firma een te hoog eiwitgehalte bleken te bevatten. Het maximum dat mag worden ver werkt is 18 procent, doch in het eindproduct werd 20 procent gevon den. Er werd een deskundige van het Bedrijfschap gehoord, die meedeelde, dat de verwerkende industrieën een nieuwe marge in acht moeten nemen, daar het geraamde resultaat vaak sterk afwijkt van het werkelijke re sultaat. De firma T., die werkte vol gens een berekening, welke zou moe ten uitkomen op een eindresultaat van 17,9 procent eiwit, zou daar niet voldoende aandacht aan hebben be steed. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, gaf als zijn mening te kennen, dat de firma geen schuld kon worden verweten. De berekeningen zijn juist gebleken en nergens is ver meld dat er niet tegen de maximum grens mag worden gewerkt. Mr. Vel linga vroeg ontslag van rechtsvervol ging- In verband met het principiële ka rakter van de zaak heeft de politie rechter mr. J. A. Markus, schriftelijk vonnis gewezen. Ook hij was van mening, dat van schuld geen sprake was en ontsloeg de firma van rechts vervolging. Het café „De Pilaren" op het Ver- dronkenoord werd gistermiddag door zijn nieuwe eigenaar, de heer J. P. Hoppener, officieel heropend. De heer Hoppener zat reeds enige weken in de zaak, doch kon deze niet op zijn naam openen in verband met de over schrijving van het verlof A. Gister middag om drie uur kon het café ech ter voor het publiek opengesteld wor den onder naam van de heer Hoppe ner. De verandering, die in het inte rieur is aangebracht, is een aardig zit je voor het raam met een viertal fauteuils. Ook is er een verplaatsbaar verwarmingsapparaat neergezet voor de nog kille avonden. Verschillende bloemstukken werden in de loop van de dag binnengebracht en 's avonds getuigde een groot aantal bezoekers van de sympathie jegens de nieuwe eigenaar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en S uur: Sol daat Boem (alle leeftijden); Eex Theater, 2.15 en 7.45 uur: Gevleugelde kruisvaarders (14 j.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur; Cupido op vacantia (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 u.: Apache Rose (14 jaar). DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur; Soldaat Boem (alle leeftijden); Rex Theater, 2.15 en 7.45 uur: Gevleugelde kruisvaarders (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Cu pido op vacantie (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur; Apache Rose (14 jaar). ZATERDAGAVOND,HALF ACHT IN „HET GULDEN VLIES" Kaartverkoop van heden af van 113 uur a.d. kassa. (Advertentie, Ing. Med.) Medegedeeld wordt, dat met ingang van 7 Juni a.s. de kosten bij afgifte van een buitenlands paspoort worden verhoogd met 3.50, zodat deze be dragen by afgifte van een enkelvoudig paspoort 16.en van een gezinspas poort 26. Bij de aanvrage moeten 3 foto's worden overgelegd; indien bewijzen van Nederlanderschap worden aange vraagd, zijn 2 foto's vereist. Aanvragers van buitenlandse pas poorten dienen er rekening mee te houden, dat de behandeling van aan vragen ten minste een tijdsverloop van 3 weken zal vorderen. De heer dr. F. A. van Woerden, be noemd Consul-Generaal der Neder landen te Singapore, zal voor belang hebbenden bij de handelsbetrekkingen met Singapore te spreken zijn op Maandag 11 Juni 1951 des ochtends van 10 tot 12 uur, ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Amsterdam, Beursgebouw, Damrak 62a te Amsterdam-C. Het verdient aanbeveling, dat ge gadigden van hun voornemen dbfen büjkên aan het Secretariaat van de Kamer van Kooph. en Fabrieken voor Amsterdam (tel. 63393, toestel 5.) Voor de eerste maal in 1951 zijn in de Overdekte Bad- en Zweminrichting alhier door de Commissie voor het Schoolzwemdiploma examens afgeno men voor de schoolzwemdiploma's A en B voor het schoolzwemvaardig- heidsdiploma en wel op 21, 22, 23, 24 en 25 Mei. Aan deze examens namen deel leerlingen van 45 scholen. Het aantal aanmeldingen bedroeg 394 voor diploma A. 373 voor diploma B en 163 voor het schoolzwemvaardig- heidsdiploma. Niet opgekomen waren 66 candidaten voor diploma A, 55 voor diploma B en 39 voor het schoolzwem- vaardigheidsdiploma, terwijl afgewe zen werden 42 candidaten voor diplo ma A, 29 voor diploma B en 41 voor het schoolzwemvaardigheidsdiploma Het diploma A werd behaald door 286 leerlingen, het diploma B door 289 leerlingen en het schoolzwemvaardig heidsdiploma door 83 leerlingen. De examens hadden een zeer vlot verloop. De Alkmaarder Martinus D. werd gis termorgen door de Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeeld tot betaling van boete ad j 25, subs. 10 dagen, wegens een verkeersovertreding. Nicolaas R., eveneens afkomstig uit Alkmaar. werd veroordeeld overeen komstig de uitspraak van de kantonrech ter. R. had sterke drank gedronken, voor dat hij per auto van Esmond aan Zee naar Alkmaar was gereden. Voor de op 4 en 5 Juni gehouden mondelinge eindexamens van het Mur- mellius Gymnasium alhier is voor di ploma A geslaagd mej. H. Bijvoet uit Alkmaar. Voor diploma B slaagden mej. E. Kisman uit Alkmaar en de he ren H. P. de Boer uit Schagen; K. Buis uit Alkmaar; H A. Olie uit Alk maar; C. Th. van Soest uit Bergen en J. Swier uit Wieringerwerf. Eén can- didaat werd afgewezen. De examens worden vandaag en morgen besloten. WANDELAARS HADDEN SUCCES IN FRIESLAND Twee leden van de wandelsportver eniging „De Jeep", de heren M. Weil en P. de Boer, hebben met succes de „Elfstedentocht" in Friesland vol bracht. Het parcours was 200 km lang en moest in vijf dagen worden vol bracht. Deze tocht was tevens een goede training voor de komende Vierdaagse, waaraan tien leden van ,De Jeep" zul len deelnemen. Dit zijn de dames mej. G. Bos en mevr. G. Dilling-Van der Klooster en de heren M. Weil, P. de Boer, H. Slot, J. Kouwelaers, G. Reu- ling, N. Bakker, J. Fernée en G. Dil- ling. Zaterdagavond 9 Juni in het „Gulden Vlies" De Jazz Society Alkmaar heeft het aangedurfd een Jazz-Festival te orga niseren, dat wel niet beheerst zal wor den door musici als een Sydney Bêchet e.a., maar waarop zes orkesten uit Noordholland een juiste indruk kunnen geven van datgenewaartoe amateurs in staat zijn. Deze nog niet eerder hier ter stede in zo'n omvang gebrachte demonstratie van alle genres jazz vraagt Zaterdagavond in „Het Gulden Vlies" de andacht. Aangenomen mag worden, dat de animo Zaterdagavond voor het goed voorbereide jazzfeest zeer groot zal zijn. Het reeds meermalen met enthousiasme begroette orkest „The River Boat Jazz men" vormt ook nu weer het hoogte punt van het progTamma. Mart Clu- wen uit Zaandam. Noordhollands beste clarinettist, verleent bij dit optreden zijn medewerking. In één adem kan het Zaans Rhythm Quintet o.l.v. de zange res Tine Hoorn genoemd worden, dat uitmunt door geraffineerd, zeer be schaafd samenspel. The Raggy Scott Quartet uit Heemstede zoekt het meer in de moderne richting, met de Alk maarse pianist Kees Slinger als uit stekende kracht. Iep van Bruggen vormt weer het klassieke dansorkest, dat in Den Helder en Schagen veel succes oogst, maar tijdens dit festival niet uit sluitend dansmuziek brengt. Alkmaars beroepsorkest The Rhythm Sheiks olv. Aldert Dekker met Ger Visser op cla- violine zal zijn grote vorderingen to nen. Het huisorkest van de Jazz Socie ty Alkmaar sluit de rij der orkesten parade. Hierin zullen enige jongelui van het orkestje The Moodmakers voor eni ge ogenblikken plaats nemen. Een jam session en een bal tot slot met mede werking van alle bezettingen besluiten dit jazzevenement. Zodra de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland in staat is het benodigde gas aan de aangesloten gemeenten te leveren, zullen de gasfabrieken aldaar kunnen worden opgeheven en de over tollige machines, toestellen, ovens enz. kunnen worden verkocht. B. en W. van Den Helder hebben het wenselijk ge acht om deze onderdelen in het open baar te doen verkopen door een make laar. Zij stellen de raad dier gemeente thans voor, aldus te besluiten en het college te machtigen de voor de uit voering van dit besluit nodige maatre gelen te doen treffen. Geboren: Laurent ia J. M„ d. van L. J. van Jaarsveld tn O. W. M. Kok. Anneke J., d. van P. J. Ro- mar en P. C. Fellinga, LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 6 Juni. 5000 kg rabarber 4; 60 kg uien 6.40. Er waren zeei; veel dames aanwezig, toen in „Ons Huis" de lang verbeide ver loting, georganiseerd door de afdeling van de Bond voor Plattelandsvrouwen werd gehouden. Er was een prachtige col lectie handwerken en andere fraaie arti kelen bijeengebracht, ongeveer 85 stuks, die bijna alle door leden van de afdeling waren vervaardigd. De hoofdprijs werd gewonnen door de heer A. Slagter te Schoorldam, die daardoor de gelukkige bezitter werd van een prachtig gebor duurd ontbijtlaken. Aan het eind van de verloting, die ongetwijfeld een succes mocht worden genoemd, dankte mevr. HemanTer Burg allen, die tot het wel slagen hadden meegewerkt. De leden van „Vislust" hebben zich op de eerste wedstrijd die in dit seizoen werd gehouden, niet onbetuigd gelaten, Wel was de baars niet zo ijverig als de leden, maar er werd in de Hargervaart toch -met veel plezier door twee en twin tig vissers gevist, met de volgende uitslag: Grootste baars 21,5 cm A. Dekker; J. Mid delburg en C. den Das ieder 9 stuks; C de Vries en C. de Beer ieder 7 stuks; A, Nieuwland 6 stuks; J. Blom en D. Pastoor ieder 5 stuks; P. Rempt 4 stuks. Op het lage land van de Huiswaar derpolder achter de Ringersfabriek rijst het hoge betonnen skelet op van een imposant bouwwerk. Het betreft hier een kaaspakhuis van de N.C.Z., waaraan reeds vanaf vorig jaar Oc tober met man en macht wordt ge werkt. Desondanks is het niet gelukt het gebouw op de vastgestelde termijn in Juni klaar te krijgen. Dit wekt ech ter geen verwondering, wanneer men weet, dat tn de gehele bouwperiode ruim vijftig dagen voorkwamen, waar op het werk tengevolge van ongun stige weersomstandigheden ernstige stagnatie ondervond. Men heeft nu echter gegronde hoop, dat het werk in Augustus ge reed zal zijn. Het gebouw beslaat een oppervlakte van 600 M2. en is 15 meter breed en 43 meter lang, terwij) de grootste hoogte 17Vz meter be draagt. De aannemersfirma, fa. Bot en Zoon uit Heer-Hugowaard, moet bij het bouwen bijzondere aandacht besteden aan de isolatie, daar een con stante temperatuur voor de kazen noodzakelijk is. De isolatie geschiedt met mebrit en kurkplaten, terwijl van het gebouw zelf allereerst een geheel betonnen skelet is gebouwd. Twee liften zullen de kostbare ladin gen over de drie verdiepingen moeten distribueren. In een flinke kelder on der het gebouw bevindt zich een koel- en verwarmingsinstallatie. Op de begane grond bevinden zich de verpakkingsruimten met de expeditie en een droogkamer, terwijl de drie verdiepingen voor pakhuis worden gebruikt. Men krijgt wel enige indruk van de omvang van het bouwwerk, wanneer men weet dat er 80 ton be tonijzer in wordt verwerkt, alsmede 820 M2 beton en circ-a 350.000 stenen Bovendien worden er 900 z.g. kaas- sttjlen gebruikt, die dienen voor op legging van de kaasplanken. De toe gangsweg tot het pakhuis, die thans nog zeer geïmproviseerd is vanaf het Kwakelpad, zal worden verbeterd en vóór het gebouw zal mettertijd het Huiswarderplein worden aangelegd. (Advertentie Ine Med.) De raad aer gemeente Langedijk kwam gisteravond bijeen oriu^i. voorzitterschap van burgemeester H. ocneihaas. ingeko men was o.a. een senrijven van Ged. bt* ten tot toewijzing van vijf extra woningen voor 1951 ter vervanging van twee ge sloopte en 3 ontruimae woningen. In cm verband deelde de burgemeester mede dat architect Roggeveen opdracht is gegeven tot uitwerking van een plan voor de bouw van zes woningen in plan „Centrum" en drie duplex-woningen in Broek op Lan gendijk. Hiermede zal het volume 1951 zijn opgesoupeerd, ook omdat door ver schillende particulieren wordt gebouwd. Hopenlyk zal, zodra de bouwstop is op* geheven, ook met de bouw van andere woningen kunnen worden begonnen, in middels is de huur van de dertig wonin gen, die aanvankelijk 5,95 bedroeg, door het rijk tot 6,15 en later tot 6,35 ver hoogd. Voor de nieuwe woningen, welke thans in voorbereiding zijn, zal een ver hoogde rijksbijdrage worden verkegen. B. en W. stelden voo om weder een vacantietoeslag aan het gemeenteperso- neel te verstrekken van twee procent van de wedde, waartoe de raad besloot. Het minimum van deze toeslag zal 50 be dragen. Verhoging reinigingsrecht B. en W. stelden voor om weder een ten te verhogen, omdat de reinigingsdienst geen sluitende rekening meer kan ople veren. Tot nu toe bedroegen de rechten voor het ophalen van vuil 4 voor de ge wone particulieren en 10 per jaar voor ondernemingen en winkelbedrijven. B. en W. stelden voor deze bedragen te verhogen tot respectievelijk 5 en 12,50. De heer P. K. Volkers (comm.) achtte het nog niet gewenst tot deze verhoging over te gaan, waarbij de heer L. Kalver- dijk (P.v.d.A.) zich aansloot. Het voor stel werd tenslotte met 7 tegen 6 stemmen aanvaard. Tegen stemden de P.v.d.A.* fractie en de heren J. Heeringa en W. Balder (Prot.-Chr.). Onbewoonbaarverklaring van woningen Vervolgens besloot de raad tot onbe woonbaarverklaring van de woningen: 1. Dorpsstraat 178a te Zuidscharwoude, bewoner A. Oud; eigenaar P. Molenaar. 2. Koog 16 en 16b te Zuidscharwoude, be woners W. Wijte en D. Leering, mede-ei genares T. de LangeKos. 3. Dorps straat 13 te Zuidscharwoude, eigenares B. Kostelij kKooij Verlaging rietlanden Klei- meerpolder. Door B. en W. werd voorgesteld een subsidie te verlenen groot 1000, ten be hoeve van het verlagen van een aantal percelen rietland in de Kleimeerpolder Dit voorstel werd niet aangenomen. De heer L. Kalverdjjk (Arb.) gevoelde er meer voor om de arbeiders, die aan dit object zouden worden tewerkgesteld, in eigen gemeene, b.v. in de tuinbouw, te werk te stellen. Ook de Prot. Chr. fractie sloot zich bij monde van de heren M. Ooyevaar en W. Balder hier bij aan. Het voorstel werd verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de R.K. fractie en de heren Volkers (comm.) en Kuiper (P.v.d.A.) Kooklokaal voor de R.K. meisjesschool De raad bewilligde in het verzoek van het bestuur van de R.K. meisjesschool tot het inrichten van een kooklokaal in de voormalige O.L. school te Zuidscharwou de voor he geven van het vak huishoud kunde. Voor het schoonmaken van de ULO- school te Noord-Scharwoude en het voor malig raadhuis te Zuidscharwoude werden respectievelijk benoemd de heren J. Goo- dijk te Broek op Langendijk en mevr. M C. PoolVan Breugel te Noord-Scharwou de. Gisteren hebben de ouden van dagen van Broek op Langendijk en Zuid-Schanvoude on der prachtige weersomstandigheden en auto tochtje gemaakt naar de Avifauna in Alphen aan de Rijn. Van Sint Maartensbrug ging het in vier autobussen en vier-en-twintig luxe auto's richting Haarlem. Nadat in Groenendaal bij Heemstede een kopje koffie was gedron ken, werd de tocht voorgezet naar Alphen aan de Rijn, alwaar de oudjes buitengewoon heb ben genoten van de prachtige vogelwereld. Daarna keerde men weer terug naar Groenen daal, waar werd gedineerd, 's Avonds werden de oudjes door muziek afgehaald, waarbij voor al de heer C. Schoenmaker, die al negentig jaar is, in zijn versierde auto buitengewoon de belangstelling trok. Besloten werd aan de heer H. Eiland ti Broek op Langendijk een woonhuis metl schuur en erf, Prins Hendrikkade 6, ten verkopen. Een misverstand inzake de tot*j| standkoming van deze transactie werd opw een vraag van de heer W. Balder door de| burgemeester rechtgezet. Verkoop industrieterrein Besloten werd tot verkoop aan de Coöp. afzetvereniging van zaaizaad en pootgoed uit de Noordermarktbond G.A. van 1060 m2 industrieterrein en aan de V.T.N. t« Noordscharwoude van 1700 m2 industrie terrein tegen de prijs van 5,50 per m2. Het crediet ln rekening-courant bij dc N.V. bank voor Nederlandse Gemeenten werd verhoogd van 300.000 tot 500.000 en het maximum van het debet-saldo van de rekening-courant met het gasbedrijf van 200.000 tot 330.000. Op voorstel van verschillende raadsledenl werd een voorgenomen transactie met del heer C. Keeman te Noordscharwoude me»| betrekking tot in het uitbreidingsplan ge-[ legen gronden aangehouden. De kindertoelage van het gemeenteper-l soneel werd verhoogd van 156—24d| per jaar tot 171,60264 per jaar. Ingekomen: Antonius J. Venverlol en gezin van Alkmaar naar Munniken-f weg 43. Siegberta Deken van Heerhu-I gowaard naar Achterweg 2. MartinusF] G. Smit van Alkmaar naar Noordervaart 207 Cicilia J. M. van Zimmeren vanl Steenbergen naar Kievitstraat. JohanT nes Janson van Steenbergen naar Hee'| renweg 40. Catharina de Haan Bergen naar Heerenweg 98. Nicolaas G.| Boerman van Alkmaar naar MunnikenT weg 39. Josepha Theodora Schoureni] van Alkmaar naar Heerenweg 157. JanI Kooij van Sint Pancras naar Heerenwei 1 147. Antje Smit van Langendijk naafl Heerenweg 147. Dirk G. Rikaart van| Wieringermeer naar Friescheweg 82. Columbia M. Boersen van Alkmaar naar| Sehermerdijk 14. Vertrokken: Wilhelmina Balvers I naar Den Helder, Javastraat 167. GeT rardus Kunst en gezin naar Alkmaar, I Frans Halsstraat 20. Berber Koopmans| naar Sint Pancras, Benedenweg 42. Anna Bos naa^ Lobith C 88.Cornells I Schut naar Sint Pancras, Vijzellaan 11. -I Jan Admiraal naar Alkmaar, Compag'T niestraat 7. Johanna Bleijendaal naatl Alkmaar, Karl Marxstraat 38a. WflT helmus Voorman naar Den Helder, Bloem*! straat 48. Willem den Das, naar HeilooJ Kennemerstraatweg 107. Gretha Trijn*| tje Kloosterboer naar Texel S 32. Jo* hanna H. Pekelharing naar Heiloo, Zee-1 weg 32. Geboren: Elisabeth, d. v. CornellsI Nauta en Geertje van Wierum. Anto*| nius, z. v. Antonius Kieftenburg en Ëll' sabeth Maria Peerdeman. Ondertrouwd: Francois Meindert Leguit (Alkmaar) en IJbeltje BreeuwS'| ma. Overleden: Hermanus van Wonde*I ren, oud 67 jaar. Petrus Hollenbergif oud 61 jaar. De middenstandvereniging „Ons Aller lang" te Sint Pancras heeft haar leden uit genodigd ter vergadering op 11 Juni a.s. Hel betreft hier een belangrijke vergadering, waarin als sprekers zullen optreden de heer H. V>i Ilolsmuller, secretaris van het Borgstellingsfondi en J. F. H. Plas, directeur van de Volkscrediet- bank, beiden uit Alkmaar. Tevens zal wor den gesproken over de financieringsbank. Voor deze vergadering zijn ook de midden! standers uit de gemeente Oudorp uitgenodigd, Herhaaldelijk blijkt da' diverse ingezetenet Juli tot 1 Juli. Momenteel is dus nog de oudt van de Visserijwet. Alvorens iemand kan vissen op kleine vissen, dus niet met levend aas, moet een vergunning worden gehaald van f 0.51) van het gemeentehuis. Deze vergunning geef! recht tot vissen in de ringsloten enz., dus niet voor de binnenwateren (in de polders). Hier voor is nog weer een speciale vergunning nodig, welke in deze gemeente ook kan worden ver- kiegen. Deze vergunningen zijn geldig van 1 Juli tot 1 Juli. Momenteel is dus nog de oud) vergunning van het afgelopen jaar geldig. (Va ,00k wie en wannee het eerst is gemaakt, he er de Hugenoten wel eens - Wel hebben we dezer dager en daarmee dit product een heer Klaas Hille geweest, i bedrijf der N.V. Koek- en I te Zaandam. Deze is, minde gekomen dit heerlijke, bros, brengen. En dat Idee heefi matig, dat het zich onveran qMSTRESKS vijftig jaai daarvoor was de bescl krijgbaar (uit grote blikke of in zwarte blikken busser bussen moest statiegeld be den. Ze waren vrij kost moeder thuis raakte er n een zoek. Vanwege de jon schoot mee gingen. Dat artikel veel en veel te di gewone burgertafel. Klaas Hille populariseer pakkingsvormen ver: daardoor al spoedig van eei het bedrijfje, waarin hij op 2 Juni 1901 begon te heel gauw te klein deed zijl der voor wie weet, dat de gingsplaats een oud Zaa waaruit de bedsteden ges om de voor die dagen modei oven te kunnen plaatsen. Natuurlijk is het niet al pakkingsvorm geweest, die groeiproces een rol speelde Hille wist als geboren bak! kwaliteitsproduct. Het feit, cept van vijftig jaar gelede grondslag is van het inmid lijk uiterst modern ingeric bev/ijst het. Specialisten v dat recept. Beschuitspeci vergrijsden in hun vak, en en gevoel voor de juiste w wisten over te dragen op jc taak het is deze vijftigjar voort te zetten en hoog te ze daarin slagen? Och, over niet te twisten, maar Hille maal de grootste gemene c publieke smaak te treffen. Amerik; WANNEER de jonge K deze tijd geleefd had, hem een zakenman van i allure genoemd hebben, maakte van zijn beschuit merkartikel. „De Witte Oli hef fabrieksembleem. De v een heilig dier in die land; als eenzeldzaamheid in voorkomt. Een heilig dier voor de g< volking van die landen, wit zich een geheel eigen levi de wildernis te zoeken. Wie een klein beetje voor symboliek, hij ondi waarde van dit embleem herkent erin de American van onze tijd zo vol is. Zo'i geleden was het alleen ma Zrans idee, typerend overij structuur van die oude bes Is het wonder dat dez zich ook bekwame figuren drijf heeft weten te vindei figuren, die met hun ener zakeninzicht meehielpen d gonnen zaakje te maken t vandaag de dag is: een moi leerd, uiterst gezond bedr door Zaans, dus met ei steen voor steen groter g< een omvang, die thans het dige is van de oorspronl pingsplaats en behalve t ontbijtkoek, toast en banks gaan fabriceren. Drie directeuren telt hei heren W. G. Eggers, H. J. 1 land en Joh. Beutler. De met de dagelijkse leiding, groeid met het bedrijf. Hij zijn stempel erop gedru procuratiehouder, later achttien jaar als directe Dinsdagmiddag was d edigd werden. V.l.n.r., en mr. J. M. R. M. i van der Linden, mr. J broek (secr.), mr. J, referenda

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2