LAATSTE NIEUWS groot-tenue GVO schoot DTS na de rust naar de vierde klasse (1—4) D.T.S. degradeert Hugo Boys naar de eerste klasse Kegelsport viert hoogtij in Schagen Zwaluwen-elftal won van Noordholland Metselaar voerde „Feyenoord-Tygers' naar de overwinning Dank zij 5-1 zege op Ursem Spion Sweerts en de zelfmoord op Schallenberg vervulling i eente opgedragen De DTS-ers droegen hei verlies als kerels Schagen sneed Randers de pas af (2-0) Dapper Jong-Holland verloor van kampioenen Vriendelijke woorden bij de opening Maf/ge sirijd in Zaandam Limburgia-ieam verloor in Deventer Beemster Tragisch ongeluk in de Beemster Heer-Hugowaard Wijziging polderbestuur De eerste tomaten Heer Brouwer gaf geen kwartje aan de dokter uit npliceerd ongeval liddag omstreeks kwart eed de motorrijder N. uit iet grote snelheid over d# ngel in de richting van eg. In de bocht nabij de n Koopahndel moest N. mmen, waardoor hij begon Hij verloor de macht tuur en kwam te vallen, aart waarmede hij reed, et zijn motor nog veertien Een automobilist, die met Iheid uit de tegenoverge- ng naderde zag geen kan# llende man te ontwijken en met de zijkant van zijn Gransbergen verleende ter ■erste hulp. waarbij hij con- at het linker been van N. ;n. Het slachtoffer is daar- enauto naar het St. Elisa- huis overgebracht. De auto e motor werden bij heton- adigd. ns 65-jarige Piet Blanken- >rn naar de repetitie van, heer Blankendaal lief ei» en dertig jaren zou hij al# eit ging niet onopgemerkt .950 waren vrienden in de) vergefelijke. Men steldej een jaren lang gekoester- lan: een geüniformeerd^ mie vertoonde zich voor groot-tenue. Het was een voorop de tamboers met •-majoor, die zijn staf soms lucht liet zweven, dan de en pittige mars blazende. >r ocrg en oor. >n glimmend van genoegen voorzitter Blankendaal aan gemeentebestuur en bracht dank aan allen, medegewerkt om zijn ja- oesterde wens in vervul- gaan en richtte zich daar- ij zonder tot het Uniform- emeente Bergen, de Oran- VVV ende heer s voor de uniformen had i op een wijze boven alle lering aan dit grote ge- de heer J. C. Beekman, de ;eraan van dit corps, een poneerd, opgedragen aan Bergen, waarvan de heer het manuscript aanbood ïeester dr. W. Huygens. ■rvoor zeer erkentelijk te lofde het een plaatsje in e-archief. Vol lof was de over de uniformen; hij prachtige samenwerking lentebestuur, burgerij en ering van de beschermheer ling van de componist voor het eerst ten gehore nieuwe mars „Mooi Ber- ee Bergen's Harmonie een ilaus oogstte. Nadat de in de WV het korps ge- srd had, en de mars on" van Arthur Ney, was ig het omstuwd door een ;e, naar huize Kranen- zich daar in het nieuwe stellen aan de bescherm- -jarige oud-burgemeester Deze was vol bewonde- uniformen en sprak de -t Bergen's Harmonie tot i dagen de glorie van Ber- ven, want, aldus de be- sen gemeente zonder Har- niet veel waard. :e mars „The Middy" van Alford en dantrok- boerkorps en de Harmonie waar zij overal bewon- :n. g motorongeluk in Bergen om kwart over acht gebeurde ernstig ongeluk. Twee jonge rozen-uniform kwamen met een viel met grote snelheid uit de ir. Wat overmoedig namen ze dat de step de grond raakte dat de motor met enorme ;n luxe-auto sloeg, die op dat h stilstond, doordat de bestuur» bij het passeren van staande bus. De duo-passagier, v. d. K. uit Alkmaar, werd van en kwam midden onder De bestuurder van de motor een schouderbreuk, doch in levensgevaar. De duo-pas- aan toe en werd van d® iten voorzien. Dr. Poot ver- achtoffers de eerste geneeskun- rna beiden per Rode Kuis-auto naar een ziekenhuis te Alk- EN' VERLOREN donkerblauwe portemonnaie, ten kinderhoepel, portemonnaie lederen portemonnaie, fox- t goudmontuur, wollen vest twee blokfluiten met foudraal, itsje, shawl, kindersokjes, auto- EHBO. twee konijnen, spons, doos ïjze lederen portemonnaie met ongeveer f 8,—), witte gym.» zware portemonnaie (inh. on- gouden schakelband, toilet- iting, bruine portemonnaie (in- en enkele sleuteltjes), donker- damesbril met donker mon- zwarte damesband- zonnebril met grijs montuur ijn te verkrijgen «an het bu- jkspolitie, Karei de Grotelaan 44), elke werkdag van 10—11 MAANDAG 11 JUNI 1951 Zo is dan de beslissing gevallen en dit betekent (uiteraard voorlopig) het einde van het derde klasseschap van DTS, Was het in de beslissende strijd tegen GVO met de rust nog 0-0 en een open vraag, wie uiteindelijk het gelag moest betalen: de tweede helft was uit gesproken voor de gasten en snel na ie rust werd het vonnis van DTS ge tekend. GVO had verreweg de meeste kansen gehad in de eerste helft, doch het schie ten maakte toch allerminst indruk: het bleef bij een schot tegen de paal. De DTS-aanvallen waren dermate door zichtig, dat de gebroeders Huygen op je backplaatsen er wel raad mee wis ten. Het windvoordeel gaf DTS in de tweede helft aanvankelijk een lichte yeldmeerderheid, welke zowaar tot een joelpunt leidde. Toen na vijf minuten Carnas een tam schot loste wipte de bal precies over de wanhopig grijpende De Leeuw in het net. GVO kwam langzaam deze tegenval ler te boven en wist met ruim spel de bakens te verzetten. De gelijkmaker van Greuter was al evenmin fraai, doch het was er toch maar 11 door geworden. De gasten begonnen toen reeds beter te spelen en DTS kreeg maar weinig kansen meer. Er was een half uur ge speeld toen de uitstekende linksbinnen Huygen de gehele Langedijker defensie de hielen liet zien om daarna de uitge lopen Van der Hoven kansloos te slaan met een zeldzaam fraai schot (1—2). Daarna begon het bij de blauw-wit- ten geducht te rammelen en vooral de achterhoede liet steek na steek vallen. Om vijf minuten over vier tekende GVO het vonnis definitief. Een afgemeten voorzet van rechtsbuiten Beerepoot werd door Huygen afgewerkt en binnen de minuut had dezelfde speler er al 14 van gemaakt door met een hard schot de totaal verbijsterde achterhoede van DTS te verschalken. Hierna kwam DTS er in het geheel niet meer aan te pas en een zegevierend GVO gaf geen enkele kans meer weg. Een hard gelag voor sportief Lange- dijk en in het bijzonder voor de DTS- ers zij droegen hun nederlaag als ke rels. DTS is er niet in geslaagd de beslis sende wedstrijd tegen GVO tot een goed einde te brengen. Met 4-1 verlo ren de Langedjjkers de thuiswedstrijd tegen GVO, zodat zij het komende sei zoen in de vierde klasse moeten uitko men. De stand is: Afdeling 3 A: zvv 22 14 5 3 33 50-19 Alkm. Boys 22 12 3 7 27 38-26 Kinheim 22 11 4 7 26 37-28 Hollandia 22 11 4 7 26 43-36 QSC 21 9 6 6 24 32-49 Velsen 22 9 5 8 23 55-46 DEM 22 9 5 8 23 35-32 Wijk aan Zee 22 8 5 9 21 33-33 IVV 21 8 4 9 20 31-32 CSV 22 4 7 11 15 28-18 GVO 22 5 3 14 13 31-53 DTS 22 5 1 16 11 27-80 De voor de eerste plaats in de voor ronde beslissende wedstrijd tussen Schagen en Randers is er een van uit stekend gehalte geworden. Op deze koele zomeravond lieten beide ploegen behoorlijk spel zien en de spanning bleef er tot het einde toe in. Schagen won ten slotte met 20 en plaatste zich daardoor bij de overblijvende acht ploegen, die de strijd om de Noord hollandse voetbalbeker zullen uitvech ten. Vóór de rust, toen de geel-zwarten de wind mee hadden, waren zij over het algemeen iets sterker, maar de Alkmaarse achterhoede (met spil Klepper en doelman Vethaak als uit blinkers) hield prima stand. Slechts eenmaal had Schagen succes, toen een voorzet van rechts door midvoor Schoorl werd doorgekopt en Grootes met een kopbal zijn ploeg de leiding gaf. Randers kreeg na de thee weinig ge legenheid van het windvoordeel te profiteren. De Schagers zaten fel op de tal en rukten de Alkmaarse verdedi ging met verrassende, open aanvallen uit elkander. Toch kon Vethaak, op nieuw trouw bijgestaan door Klepper, veelal de situatie redden. De Alkmaar se hoop op het gelijke spel (genoeg om over te gaan) vervloog, toen midvoor Schoorl de bal na een corner van De Graaf met het hoofd langs Vethaak sloeg (20). Daarna gaf de stevige Schagen-achterhoede geen kansen meer weg. Eindstand in groep E: Schagen 3 2 0 1 54 4 Succes 3 2 0 1 77 4 Randers 3 111 75 3 W'waard 3 0 1 2 47 1 Het is de kampioen van de vierde klasse KNVB Zaterdagvoetbal, het Amsterdamse SNL, de ploeg van de Nederlandse Lloyd, gelukt om deze klasse ongeslagen te verlaten. We heb ben hen Zaterdagmiddag in de Over- diepolder in actie tegen onze plaats genoten gezien. SNL, dat overwinnin gen met grote cijfers op haar naam heeft staan, moest tegen de enthousi ast spelende Jong Hollandianen alle zeilen bijzetten om een nederlaag te ontgaan. Dat 3 minuten voor het einde uit een vrije trap, via een kopbal de v/innende goal ontstond, was ö.i. meer dan de Amsterdammers verdienden. Hun techniek was beter verzorgd, doch door enthousiast spel kon Jong Hol land tot driemaal toe de leiding ne men. De eerste maal was het Jansen, die na tien minuten spelen uit een voorzet van Kuiper doelman Silleman met een diagonale schuiver verraste. Jong Holland bleef in de aanval en SNL kon zich maar niet loswerken. Toch was het SNL die het eerst de weg naar het doel vond. Nog vóór de rust wisten onze plaatsgenoten de lei ding te hernemen. Het was Tesselaar, die ontzettend hard inkogelde (21). Na de hervatting begon SNL in een geweldig tempo en uit een corner werd de gelijkmaker gescoord. Weer stuwde de Jong Holland-middelinie, waarin v. Til en Rol onvermoeid ble ken, de Alkmaarse aanval op. Het was C. Goosens, die vanaf de zijlijn een hoog schot inzond. De Amsterdamse doelman kon de bal niet onder con trole krijgen en viel ten slotte met bal en al over de doellijn (32). Een corner leverde SNL de gelijkmaker op en kort voor het einde kregen de gas ten een vrije trap te nemen, waaruit het laatste en winnende doelpunt ont stond. Een gelijkspel tegen L.S.V.V. Zondag werd eindelijk de tweemaal uitgestelde wedstrijd LSVV—Hugo Boys gespeeld. In deze spannende wed strijd is het Hugo Boys, dank zij een technisch overwicht, gelukt een doel puntloos gelijkspel uit het vuur te slepen, hetgeen voldoende was voor de Heerhugowaarders om zich kampi oen te kunnen noemen. Dat betekent tevens dat Hugo Boys het komende seizoen in de eerste klasse zal mogen uitkomen. Vóór de rust speelde Hugo Boys met de vrij sterke wind in de rug. Aan vankelijk profiteerden de aanstaande kampioenen van dit voordeel, doch reeds na een kwartier spelen zakte het tempo danig. Doelpunten bleven dan ook uit, te meer daar Hugo Boys bo vendien nog met de zenuwen had te kampen. In de LSW-voorhoede moest het gevaar alleen komen van de snelle aanvalsleider, die echter op geen en kele manier steun ondervond van zijn medevoorwaartsen. In de tweede helft kwam de Hugo Boys-voorhoede beter op schot. Nu echter stond de LSW- doelman een overwinning in de weg. Deze speler heeft zonder twijfel zijn ploeg voor een nederlaag weten te be hoeden. Dat Hugo Boys het volgende seizoen in een hogere klasse mag spelen is niet verwonderlijk. Deze ploeg behoort reeds vier jaar tot de toonaangevende elftallen uit de tweede klasse van de NHVB. Schaakkampioenschap van Noord-Holland 'Mooi succes voor Kayser Zoals de schakers in Noord-Holland weten, hebben de drie kampioenen van het district Alkmaar (dat zich uit strekt van Den Helder tot en met Be verwijk) n.l. de heren Van Bommel uit Den Helder, E. G. Kayser, Alkmaar (Heiloo) en M. P. Suiker uit Beverwijk gespeeld om het kampioenschap van het district Alkmaar. Elk der drie spe lers won één partij. Een beslissing was dus nodig. En er was bepaald, dat nu zou gespeeld worden met korte be denktijd. Deze wedstrjjd werd Zaterdagmiddag ten huize van de voorzitter der Alk maarse Schaakclub „V.V.V.", de heer J. Schuurman, gespeeld. Betrekkelijk snel was de strijd beslist. Kayser won van Suiker en speelde daarna tegen Van Bommel. Toen Kayser ook deze partij won was de strijd beslist. E. G. Kayser zal nu het district Alk maar vertegenwoordigen in de strijd om het kampioenschap van Noord- Holland. Met vriendelijke woorden en een „eerste bal" van burgemeester W. J. Wognum is het kegelfestijn Zaterdag avond in Hotel Igesz in Schagen begon nen: aan de vijf en veertig ballen-wed strijd zullen niet minder dan tweehon derd en vijftig kegelaarsters en kege laars deelnemen en tot en met Vrijdag avond zal de spanning erin blijven. Er zijn zeer fraaie prijzen te verdienen. De heer R. Brugman, voorzitter van de Organisatiecommissie, zei, dat in Schagen niet zo heel vaak wedstrijden worden georganiseerd. Maar als het gebeurt, dan worden ze doorgaans een succes, vooral omdat het bestuur van de Alkmaarse kegelbond alle mogelijke medewerkng verleend. Nu er tweehon derd en vijftig dames en heren uit Alk maar, Schagen, Purmerend en Den Hel der deelnemen, zal men van goede sport kunnen genieten. De AKB bood de korpsprijzen aan, terwijl talrijke prijzen werden aangeboden door leden van de Schager verenigingen. De voorzitter van de AKB. de heer Van Diepen, richtte zich speciaal tot burgemeester Wognum en noemde de Het was geen beste wedstrijd, welke door het Zwaluwen-elftal op het ZFC-terrein te Zaandam tegen het Noordhollands elftal werd gespeeld. De spelers van beide ploegen verkeer den kennelijk in zomerstemming, waarvan slecht plaatsen en weinig enthousiasme het gevolg waren. De Zwaluwen namen direct het ini tiatief en trokken goed samenspelend op de Noordhollandse veste aan. Voor al de beide Leeuwarden-spelers Van der Leij en Hoekema deden keurig werk. Ze vonden echter in de ZVV- spil Feenstra een groot struikelblok, terwijl de backs Kabel (ZFC) en Ereeuwer (WFC) ook hun mannetje stonden. Na tien minuten spelen had één der Zwaluwen-stormlopen succes en met een fraaie kopbal gaf Boeree (Haarlem) zijn ploeg de leiding. Goed werk der Noordhollandse kanthalves Van der Horst (ZFC) en De Werker (HRC) was oorzaak dat de strijd ver der meer gelijk op ging. Vooral De kerker speelde deze avond een prima Partij. In de voorhoede wilde het echter voorlopig niet kloppen. Daarbij kwam dat de Zwaluwen-spil De Voogd (Haarlem) overal tussenzat. Voor rust bleef het dan ook bij één gevaar lijk moment, toen de KFC'er Andries Kok een kopbal inzond, welke keeper Hagenaars (De Volewijckers) even ln moeilijkheden bracht. Na de thee ging het aanmerkelijk beter bij de Noordhollanders. De OSV'er Van Splunter had eens klaps de maat gekregen, de West- Frisia spelers Simons en Stelling trokken er goed doorheen en de KFC- vleugel Kok de Graaf bracht de Zwaluwen-verdediging herhaaldelijk in moeilijkheden. De afwerking liet echter te wensen over. Eenmaal rolde de bal langs het verlaten doel, maar Kok zowel als De Graaf kwamen juist een meter te kort om het be slissende tikje te geven. Een verras send ver schot van Kok ging juist over de lat. Aan de andere kant had den de Zwaluwen meer succes en Van der Ley (Leeuwarden) wist kee per Snabilie (OSV) ten tweede male te passeren (20). In het laatste kwartier viel rechts buiten Van Splunter uit, wiens plaats werd ingenomen door de HRC'er Nie- stadt, doch in de stand kwam geen verandering meer. belangstelling door deze wedstrijd ver heugend groot. Dankwoorden had de heer Van Diepen voor de Technische Commissie, welke veel werk deed bij het vlakken der banen. De tijden veranderen..,. Dat was het motief, waarop burge meester Wonum borduurde, toen hij er zijn genoegen over uit sprak, dat zo velen de komende dagen naar Schagen zullen komen. „De tijden veranderen, en wij met hen". Want in vroeger da gen, zo wist de burgemeester uit oude papieren, werden "bedelaars, dobbelaars, en... kegelaars op één lijn gesteld en de schout moest ze met stokslagen verja gen als de poortwachter de stadspoor ten voor hun neus had gesloten... Maar omdat wij mét de tijden veranderden staan Schagens poorten thans wijd open en kan het gebeuren, dat de bur gemeester bij de kegelaars komt om hen het beste toe te wensen voor het welsla gen van het tournooi. Corpsen: Heren A: O.Z.E.K. Alk maar, 1488 hout; Heren B: Op de Lat, Purmerend, 1409 hout; Heren C: Omsmijter, Schagen, 1219 hout.; Da mes B: Vredelust, Schagen, 1398 hout; Dames C: Vredelust, Schagen, 1198 hout. Personeel: Heren A: M. de Haas, Schagen 320 hout; C. Brugman, Pur merend 244 hout; Heren B: C. Stuif bergen, Alkmaar, 321 hout; J. Witte, Alkmaar 314 hout; Heren C: J. Kamp te Schagen, 301 hout. Dames A: Mevr. de HaasAnne- veld, Schagen, 299 hout; Dames B: mevr. Roggeveen, Schagen, 269 hout; mevr. Mulder, Schagen, 261 hout; Dames C: mevr. Peetoom, Schagen, 290 hout; mevr. Volten, Schagen, 279 hout. VOETBAL IN ITALIË De uitslagen van de wedstrijden uit de eerste Italiaanse divisie luiden; Milaan—Lazio 12; NovarraAta lanta 1—1; NapelsUdina 21; Padua Juventus 01; PalermoLucca 10; Pro Patria (Lakenberg)Como 10; RomeFlorence (Roosenburg) 13—0; Sampdoria—Bologna 7—2; Turijn—In- ternazionalê (Wilkes) 2—1; Triest— Genua 00. Milaan staat in het klasse ment bovenaan met 60 punten, gevolgd door Internazionale met 57 punten. Gistermiddag hebben de Feijenoord Tijgers het speedway-team, waarvan Tinus Metselaar kopman is, te Deventer een knappe overwinning behaald op het Limburgia-team. Weliswaar waren de Limburgers danig gehandicapt daar hun aanvoerder Coumans zijn plaats door Cleutjens had moeten laten innemen. Zoals bekend is Coumans vorige week tijdens de races te Alkmaar gevallen en wordt nog steeds in het St. Elizabeth- ziekenhuis verpleegd. Hoewel zijn toe stand regelmatig beter wordt, ziet het er naar uit dat de Limburgers het nog geruime tijd zonder hun kopman moe ten stellen. Toch werd het geen gemakkelijke overwinning voor de Tijgers. In de eer ste plaats nam Cleutjens uitstekend de honneurs voor Coumans waar, en daar kwam nog bij dat Metselaar en zijn mannen Vrouwe Fortuna niet op hun hand hadden. Aan het einde van de voorlaatste race stond het Limburgia- team dan ook nog met 4038 voor. Slechts door een overwinning van Met selaar en Hemelrijk op Jansens en Cleutjens in de laatste manche zou een overwinning voor de Feijenoord Tijgers Egmondia in de bloemen Reeds een kwartier voor het einde van de wedstrijd EgmondiaUrsem waagde het muziekcorps „Lamoraal van Egmond" het, zich op de sintelbaan op te stellen. Toen stond het voor de twee duizend toeschouwers vast, dat Eg mondia met zijn 51 voorsprong kam pioen zou worden. Reeds na twee mi nuten nam Egmondia in deze wedstrijd de leiding uit een strafschop welke linkshalf Stam wegens hands mocht nemen. Na twintig minuten was het 20 door een onhoudbare kogel van aanvoerder Mul van twee meter af stand. Nog voor de rust omspeelde middenvoor Zwart de verdediging van Ursem, keeper incluis, om alleen met de bal het verlaten doel in te wande len, 30. Enkele seconden voor rust scoorde Ursem tegen. De rust kwam met 31. Direct na de hervatting bracht rechtsbuiten Zwart de stand op 41, waarna midvoor Zwart een kwartier later het restje twijfel ophief door er 51 van te maken. Daarbij bleef het, want een zesde doelpunt werd door scheidsrechter Spaans afge keurd. Na afloop gingen de kampioenen op de schouders. Voorzitter Spit hul digde zijn mannen met hun fraaie pres- tatje en bood aanvoerder Mul een bou quet in de Egmondiakleuren aan. De aanvoerder van Ursem sloot zich hier bij met een bloemenhulde aan. Wet houder Zwart complimenteerde namens de gemeente. Scheidsrechter Spaans roemde de sportiviteit van Egmondia. waar iedere scheidsrechter gaarne fluit. Aanvoerder Mul dankte voor de hulde en daarna trok de muziek het dorp in en vierde Esmond met Egmon dia feest. BELGEN DEELDEN DE PUNTEN MET SPAANSE GASTEN De interland voetbalwedstrijd Bel- gieSpanje, welke Zondag in het Heyselstadion te Brussel werd ge speeld, eindigde met gelijke stand: 33, nadat de rust met 11 was in gegaan. Snijder en De Groot winnen Ronde van Hoorn Gistermiddag is de Ronde van Hoorn verreden. De nieuwelingen hadden een afstand van vijftig kilometer over zes tig ronden af te leggen. Dit was en mooie course, doch al spoedig vielen talrijke renners uit, die het tempo met konden bijhouden. Tegen het einde nam Daan de Groot uit Amsterdam de kop en hij won - zij het met klein ver schil - in de tijd van één uur en veer tien minuten. Tweede werd W. Eelsing uit IJmuiden, 3 L. Boelaard uit Amster dam, 4 J. Hofland uit Beverwijk, 5 M. S. Kemff uit Amsterdam, 6 P. Tienstra uit Halfweg, 7 B. Broerse uit Zaandam, 8 C. Kayer uit Zuidermeer, 9 C. Koe man uit Wognum en 10 B. Fok uit Hoorn. De amateurs moesten honderd kilo meter rijden. Ook de!ze course had pen sportief en spannend verloop. Het zag er in de laatste ronde naar uit, dat Timmerman uit Zaandam met de eer zou gaan strijken, doch in de eerste bocht kwam hij te vallen en de ach terstand, welke hij daardoor opliep, was zo groot, dat hij niet meer in de prijzen viel. Eerste werd toén W. Snij ders uit Halfweg in 2 u. 33 min. en 6. sec. Tweede J. Eelsing uit IJmuiden, 3 J. Ottenbros uit Alkmaar. 4 J. Trom petter uit Wieringen, 5 Stroomer uit Wijk aan Zee, 6 H. Lukken uit Oost- zaan, 7. G. Holleeder uit Amsterdam, 8 W. M. Snijders uit Halfweg, 9 A. Biesterveld uit Halfweg. Het tweejarige zoontje van de heer A. Koopman aan de Jisperweg is enige dagen geleden op onverklaarbare wijze in de nabij de boerderij gelegen tocht sloot geraakt, en verdronken. De moeder, die het kind miste, ging het zoeken en vond het drijvend in de sloot. Ze sprong te water om haar zoontje te redden. Het mocht echter niet baten.Dokter van Welsenes, die vrijwel onmiddellijk asistentie kwam verlenen, constateerde, dat de levens geesten waren geweken. MARKTBERICHTEN ALKMAAR. 11 Juni. Veemarkt. 7 paarden 450-110, 80 vette koeien 500-1200 en 87 nuchtere kalveren (slacht) 05-85 per stuk; 245 varkens 1,85-1,90 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 11 Juni. 6800 kg aardappelen 00—36 en kleine 29-36; 240 kg uien 15.10; 75 kg tomaten 1,00. tot stand kunnen komen. Dat is gelukt ook, want de Limburgers konden slechts één punt vergaren, terwijl Hemelrijk en Metselaar, dank zij goed team-work en de uitstekende leiding van de klei ne captain uit Limmen, vier punten op hun naam kregen. Het ziet er nu wel naar uit dat het Feijenoord-team hoge ogen zal gooien voor 't kampioenschap van Nederland. Drie wedstrijden heeft dit team tot nu toe gereden en driemaal werd het een overwinning. Dat dit grotendeels te danken is aan het voor treffelijke rijden van Metselaar, moge blijken uit het feit dat hij ook gister middag al zijn races won. De schutsluis „Ons Doel", welke s gesticht in het belang van de scheep vaart van en naar gronden, gelegen in de polderafdeling Berkmeerdijk van de polder Heerhugowaard. werd aanvan kelijk door een vereniging van belang hebbenden geëxploiteerd. Bij besluit der Staten van 19 December 1939 zijn op verzoek van Hoofdingelanden in 't Bij zonder Reglement van bestuur voor de polder het beheer, het onderhoud, het in stand houden en de exploitatie van de sluis aan het polderbestuur opgedra gen met bepaling, dat de kosten, aan de vervulling van deze taak verbon den, worden omgeslagen over de be langhebbende gronden, welke gron den een oppervlakte van pl.m. 260 na beslaan. Deze omslag varieerde in de laatste jaren f 1 tot f 0.55 per ha. Nu sinds 31 December 1949 de schuld op da sluis geheel is afgelost, is te verwach ten. dat de omslag ook in de toekomst in het algemeen geringer zal zijn dan f 1 per ha. Hoofdingelanden hebben nu in hun vergadering van 20 April 1950 met ai- gemene stemmen de wens te kennen gegeven, dat de bedoelde kosten ten laste van de gehele polder zullen wor den genomen. Voor dit rond 3370 ha grote waterschap zal zulks slechts een zeer geringe lastenverhoging met zien brengen. Tegen zodanige regeling bestaat naar de mening van Ged. Staten geen be zwaar. Zij hebben hiervoor een ontwerp-be- sluit opgemaakt. Vijf jaar LTJ De L.T.J., afd. Heerhugowaard-'t Kruis bestaat thans vijf jaar. Dit heug lijke feit werd herdacht in een feeste lijke bijeenkomst in het verenigings gebouw alhier. Ook namen deze avond drie bestuursleden afscheid van de Land- en Tuinbouw-Jongeren, waaron der de stuwende kracht der vereniging, voorzitter Strooper. Vrz. Strooper heeft 4 jaar lang de teugels van de L.T.J. in handen gehad en zeker kan gezegd worden dat hij deze afdeling tot bloei heeft gebracht. Door verschillende sprekers werd dit naar voren gebracht en zij allen zagen de voorzitter dan ook met lede ogen vertrekken. Namens de L.T.J. werd hem een mooie koekoek- klok aangeboden. De heer Machielsen uit Warmenhui- zen hield een kernachtige inleiding over het onderwerp: „De mens als so ciaal wezen". Op eenvoudige wijze wist hij het essentiële van dit onder werp te belichten en de talrijke aan wezigen duidelijk te maken. Het was voor de L.T.J. niet alleen een vreug devolle en plezierige, doch niet minder een buitengewoon leerzame avond. Handbalsucces Dezer dogen toog het tweede elftal van de handbalclub Hugo—Girls vergezeld van een groot aantal aanhangers naar Hoorn om daar de laatste competitie-wedstrijd te spelen tegen het sterke DOS II, met als inzet het kaïnpioen- schap. De Hugo-Girls, die aan een gelijkspel reeds genoeg hadden om kampioen te worden hebben het uiterst zwaar te verduren g'elrad. Direct na de aanvang ontwikkelde zich een felle strijd om de leiding, waarbij de Hugo- Gidls het meest in de aanval waren. Doel punten bleven echter uit, doordat de beide verdedigingen geen kans tot scoren gaven. Na de rust was het duidelijk zichtbaar dat de Heerhugowaardse meisjes voor de rust te veel van zich gevergd hadden. DOS was nu veel sterker, maar wat ook geprobeerd werd, tot scoren kwam het niet. In deze periode heeft de achterhoede van H.G. zich bijzonder onderscheiden en vooral keeper Riet Bakkum was geweldig op dreef. Nadat D.O.S. nog een 13 meter had gemist, kwam het einde met een blanco stand en verlieten elf dolgelukkige meisjes het veld, nadat de aanvoerdster een ruiker bloemen van D.O.S. in ontvangst had genomen. KRUIZER SPORT VISSERS In een dezer dagen gehouden verga dering is besloten te Heerhugowaard- 't Kruis een hengelsportvereniging op te richten onder de naam Kruizer Sport Vissers. (K.S.V.) Het bestuur bestaat uit de heren D. Jongkind, C. de Vries en C. Punt. De vereniging is ontstaan uit het bestuur van de voetbalvereni ging K.S.V., dat grotendeels bleek te bestaan uit visliefhebbers. VOOR BEROEP BEDANKT Bij de Ger. Kerk te Heer Hugowaard is voor het beroep bedankt door Dr. G. E. Meuleman (prop.) te Steenwijk, die het beroep naar Haarlemmermeer Vijf huizen heeft aangenomen. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besomminge nvan Zaterdag wa ren: trawlers IJM. 54, f 6800; 1JM. 116, f 7500; loggers KW/107, f' 3600- 114 f 3500; 16, f 3540; 73. f 3250; 39.' f, f 3130; 176, f 3750; 85, f 4660- kotters HD. 25, f 1670; IJM. 227, f 290- IJM. 230, f 1070; WR. 67, f 2120- KW.'f 189 f 150; 35, f 630. Ongecorrigeerd Het onderzoek is begonnen (Eigen bericht) Wij hebben reden om aan te nemen dat de Nederlandse regering aan Brus sel de uitlevering zal vragen van de internationale spion Pierre Sweerts, die, zoals wij publiceerden, ten nauw ste betrokken was bjj de vreemde plannen van de Stichting „Door de Eeuwen Tromv" en het bureau van de Republiek der Zuid-Molukken. De naam Sweerts wordt op het ogenblik naar het schijnt in verband gebracht met de „zelfmoord" op de Duitser Schallenberg, die vorig jaar dood ge vonden werd in een Haagse vijver van vijftien centimeter diepte. Het is bekend, dat de Haagse politie lang heeft vastgehouden aan de theo rie, dat Schallenberg die twaalf honderd gulden belastingschuld had zich zelf had verdronken. Wij hebben dat nooit geloofd en wij stonden in onze ongelovigheid niet alleen. Schal lenberg was indertijd zij het in het diepste geheim, een dienaar van in ternationale belangen en hij heeft daarbij het pad gekruist van de spion Sweerts. Het staat wel vast. dat beide figuren veel van elkaar wisten en dat zij, op een bepaald tijdstip in 1949, scherpe concurrenten waren. Het be hoort geenszins tot de onmogelijkhe den, dat Sweerts in de nacht, waarin Schallenberg stierf, een lang onder houd met hem heeft gehad in de Haag se woning van een Nederlandse gehei me agent en dat hij, samen met twee andere personen, Schallenberg nog een eindweegs heeft begeleid toen deze het huis verliet. De justitie heeft thans een onder zoek geopend naar „een onbekende dader" van de moord op Schallenberg. De zelfmoord-theorie heeft men klaar blijkelijk eindelijk losgelaten. De ver horen van enige bij deze affaire be trokken zijn, indien wij juist zijn in gelicht, intussen reeds begonnen. Aan de Langedijker Groentencentrale werden heden de eerste tomaten aan gevoerd. De heer J. Huibers, Heerhu gowaard, leverde een partijtje van 71/2 kg, dat voor honderd gulden van de hand ging. VERVOLG STADSNIEUWS Gouden echtpaar Het huis aan de Heilooërdijk nr. 36 puilde gisteren uit van de gasten en was vandaag nóg een bloementuin; alles vanwege het vijftigjarige huwe lijksfeest van het echtpaar J. Brouwer en A. Brouwer-Van Rijs. Zaterdag was het eigenlijk de grote dag, maar toen is het gouden tweetal per touringcar een schitterende tocht gaan maken. De heer Brouwer, die binnenkort 75 jaar wordt is een vitaal man. Nog steeds noemt men in kringen van bou wers, aannemers, metselaars en tim merlieden zijn naam. Want nog tel kens loopt hij rond de steigers van in aanbouw zijnde woningen. Hij is niet alleen metselaar, maar ook aannemer. Bijna alle huizen aan de linkerkant van de Heilooërdijk zijn mede door hem gebouwd. Ook de nieuwe kerk in Limmen (die inmiddels al vijftig jaar oud is) is een goede bekende van de heer Brouwer. Maar ook van zijn vrouw, want het was in de dagen rond hun huwelijk, toen de heer Brouwer aan dit gebouw werkzaam was. In bijna alle plaatsen in de omtrek staan wel objecten waarover de nog steeds actieve metselaar-aannemer het een en ander kan vertellen, omdat hij bij de bouw ervan nauw betrokken was. Zo zijn er het „Unie"-gebouw op de Koorstraat, de steenfabriek te Ber gen en nog tai van oudere wen. Het echtpaar heeft zes kinderen en tien kleinkinderen. Ze zijn er beiden wat trots op. Een ander grom. bezit is de zin voor humor en het optimisme, die beiden kenmerken. „Hoe meer je lacht", zegt mevrouw Brouwer, een opgewekte 70-jarige, „hoe langer je leeft. Voorlopig tekenen we ook maar tien jaar bij en dan zien we wel weer verder". Gelukkig bleven ziekten steeds bui ten de deur. Trots zegt de heer Brou wer: „We hebben geen kwartje aan de dokter uitgegeven". En, met alle aandacht voor de eisen die het leven aan onze doktoren stelt, we hopen voor het gouden echtpaar, dat de kosten voor de dokter nooit dit kwartje te boven zullen gaan. HET KORT GEDING CONTRA DE NIEUWE LANGEDIJKER COURANT In ons verslag van het kort geding contra de „Nieuwe Langedijker Cou rant" hebben wij als directeuren ge noemd de heren Kok en Keizer. Dit moet echter zijn: Kok, directeur en Keizer, redacteur. ZEDENMISDRIJF Zaterdag is een 26-jarige chauffeur eangehouden. die wordt verdacht van een zedenmisdrijf als bedoeld in arti kel 247 van het Wetboek van Straf recht.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3