Auto-races eindigden met wedloop De spio van in. Pam, Pom als fotografen SPORT UITSLAGEN JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Wilde geruchten over werk van „Door de eeuwen trouw" Thiery erfgenamen vormen stichting De 0 nbekende Voogd Spion Sweer de zelfmoor Schallenbe Beemsierboer uit Zwaag kwam in aanmerking voor de „stijl'' prijs DE UITSTEKEND geslaagde sportwagenraces op het circuit van Zandvoort eindigden op een wel wat belachelijke wijze. In de laatste wedstrijd zou namelijk een vijftal kleine racewagens met een cylinderinhoud van 500 cc., de zgn. Coopers, in de arena komen. Van deze strijd mocht veel worden verwacht, te meer daar de lilliputters tot h-et voor deze klasse fantastische gemiddelde van 115 kilometer kunnen komen. Eén van de vijf deelnemers liet echter ver stek gaan, een vierde viel reeds na twee londen uit en de Cooper van Dillenius had spoedig een beduidende achterstand. Slechts de strijd tussen Flinterman en Beels bracht nog wat spanning. Groot was daarom de verbazing van het publiek, toen bij de vierde ronde eerst Dillenius door kwam. Minuten lang keek men reikhalzend uit naar de beide favorieten, die ten slotte met grote achterstand uit een bocht te voorschijn kwamen, hun wagens voortduwende. Dillenius draaide hierna rustig zijn twee resterende rondjes, terwijl zijn „con currenten" moeizaam naar de eindstreep zwoegden. In het aanduwen van Coopers bleek Flinterman ten slotte de sterkste. Nadat Dillenius was afgevlagd -iMfnvde hy, met twee ronden achterstand op de winnaar, zijn vierwieler het «erste over de eindstreep. Bijna volleerde coureurs Zuidslavieërs leiden in Staunton schaaktournooi SPORT IN 'T KORT Een Ronde van West" Europa? Fanny Blankers-Koen moest door politie worden bevrijd De„T urk"als parachutist? ONVEILIG VERKEER IN 's CRAVENHAGE Het Radioprogramma Engelse pilo lucht Sweerts moesl gedood won MAANDAG 11 JUNI 19S1 J-JKT einde van deze races was niet in overeenstemming met de strijd in de andere klassen. Op dit, vooral voor autobestuurders, uitermate moeilijke circuit is gistermiddag een titanenkamp gestreden zoals nimmer in de sportwagenklasse in Nederland is voor gekomen. Mot bewonderens waardige vaard' heid werden de zelf „opgefokte" standaard- en sportwa gens door de bochten gestuurd en vol bravour werd op het rechte einde de gaispedaal volkomen ingedrukt. Dit waren geen autobestuurders meer die voor hun liefhebberij eens hun wagens tegen elkaar „uit" probeerden. Het waren vrijwel volleerde coureurs die voor een ademloos toekijkend publiek hun kunnen demonstreerden. Natuur lijk konden zij met hun gemiddelde snelheden niet tippen aan de snel heden die hun grotere broers, als bij voorbeeld een Ascari, met zijn fa- brieksmachine gewoonlijk plegen te maken. Waarschijnlijk zouden hun capaciteiten te kort schieten om het uiterste te kunnen halen uit zo'n echte racewagen, maar die duizenden toeschouwers hebben gisteren toch van talloze kunststukjes en van uit stekende autosport kunnen genieten en daarbij werd de „wedloop" van Beels en Flinternan op de koop toe genomen. Ferrari oppermachtig pE beste prestatie werd gisteren wonderlijk genoeg niet door één van de winnaars verricht. Hiermede Gedurende het afgelopen week-ein- de werd het internationaal Staunton schaaktournooi te Leamington voort gezet. Onze landgenoot Dcmner ver loor Zaterdag van Bogoljubow. Van Scheltinga verloor van Tartakower en Alexander en Matanovic speelden remise. De partijen WadeGligaric en StahlbergRossolimo eindigden even eens in remise. Afgebroken werden de partijen TrifunovicPirc, Broadbent Unzicker en KleinGalombek. De uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden luiden: RossolimoBroad bent 1—0; Pirc—Stahlberg Vz—'A; Tar takowerAlexander ViUn zickerVan Scheltinga 10; Donner Klein 10; TrifunovicWade 10; MatanovicBogoljubow afg.; Golom- bekGligaric afg. De stand is thans: 1 Mantanovic (Z.S1.) 5 ptn en 1 afgebroken partij: 2 Alexander (GB) 5 ptn; 3 en 4 Gligo- ric (Z.S.) en Trifunovic (Z.S1.) 4', ptn en 1 afgebroken partij; 5, 6 en 7 Pirc (Z.S1.), Stahlberg (Zweden) en Unzicker (Duitsl.) 4 ptn en 1 afgebro ken partij; 8 Rossolimo (Fr.) 4 ptn; 9 en 10 Broadbent (G.B.) en Klein (G.B SVz pt en 1 afgebr. partij; 11 Donner (Ned.) 3pt; 12 Tartakower (Fr.) 3 ptn en 1 afgebr. partij; 13 Bogoljubow (Z.S1.) 2% pt en 1 afgebr. partij; 14 en 15 Wade (N.Zeel.) en Van Schel tinga (Ned.) 2 XA en 16 Golombek (G.B.) 2 ptn en 2 afgeb. partijen. De ploeg van de Rotterdamse «wemclub RDZ heeft in Engeland het wereldrecord op de 3 x 100 meter wis selslag estafette verbeterd en van 3 min. 19.6 sec. gebracht op 3 min. 19.4 sec. Het record werd gevestigd door Ria van der Horst, Nel Garritsen en Irma Schuhmacher. Het oude record stand op naam van Iet van Feggelen Nel van Vliet en H'annie Termeulen. x De Bridgekring 1935 uit Rotterdam heeft te Heerlen met 140 tegen 75 ge wonnen van de mijnstreek en is daar door teruggekeerd in de meesterklasse x Nederland heeft Ierland in het tour- nooi om het wereldkampioenschap rol- hockey te Barcelona verslagen met 61. x De Hongaarse zwemmer Csor- das heeft het Europese record op de 800 meter vrije slag verbeterd VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Oversteekplaats voor voetgangers Geeft op alle borden aeht die in Uw belang zijn aangebracht. willen wjj niets te kort doen aan vijf winnaars van de verschillende klas sen. Integendeel, maar de manier waarop de Noordhollander Jan Beem- sterboer uit Zwaag met zijn BMW gevochten heeft tegen de oppermach tige Ferrari van de in Antwerpen wo nende Nederlander Roosdorp, was fantastisch. Het was een zeer ongelijke strijd. De Ferrari van Roosdorp is in feite een racewagen, terwijl de B.M.VV. van Beemsterboer, die vorig jaar voor het eerst op 41-jarige leeftijd aan dergelijke races is gaan deel nemen, slechts een egperfectionneerde sportwagen is. Op het rechte stuk zag Roosdorp dan ook kans om min stens een paar honderd meter uit te lopen. Voordat de bochten echter waren genomen had Beemsterboer zijn achterstand steeds weer wegge werkt, door de geroutineerde wijze waarop hij het stuurwiel en de ver- snellings-handle hanteerde. Eenmaal kwam de Ferrari zelfs op de tweede plaats, doch dat was slechts van korte duur. Het was voor Beemster boer een onmogelijke opgave zijn snelle concurrent op de tweede plaats te houden. Dat hij met slechts drie seconden achterstand over de eind streep schoot, was reeds een bewon derenswaardige prestatie. In de zware klasse kwamen een tweetal Jaguars aan de start. Die van dr. Ooi Tjong Bo, een in Amster dam studerende Chinees, was verre weg de snelste en bovendien be schikte zijn bestuurder over een uit stekende techniek. De belangrijkste uitslagen luiden: Klasse A (t.e.m. 750 cc)1 H. C. Hoogeveen, Haarlem, Minor in 30.42.1 (g.s. 98,33 km), 2 A. O. Dillenius, Amsterdam, Renault in 31.56.8 (g.s. 94,52 km), 3 P. J. Nortier, Den Haag, Renault, in 31.58.2. Snelste ronds voor H. C. Hoogeveen in 2.31.2 (99,83 km). Klasse B (van 750—1100 cc): 1 G. Th. Reys, Den Haag, Skoda in 28.56.8 (g.s. 10432 km), 2 G. Martens, Leeuwarden, Simca, in 29.26 (g.s. 102,68 km), 3 J. R. van Pelt, Bad hoevedorp, M.G., in 29.26.2. Snelste ronde voor G. Th. Rcys in 2.22 (106,3 km). Klasse C (van 1101—1500 cc)1 A. J. M. v, d. Lof, Haaksbergen, M.G.. in 28.52.1 (g.s. 104,6J) km), 2 M. Gat- sonides, Zandvoort, Gatso, in 29.47.5 (g.s. 101,34 km), 3 J. Zwart, Wor- merveer, m.g. in 30.40.8. Snelste ron de voor A. J. M. v. d. Lof in 2.19.2 (108,44 km). Klasse D (1501-2000 cc): 1 H. Roos dorp, Antwerpen, Ferrari, in 27.50 3 (g.s. 108,44 km), 2 J. Beemsterboer. Zwaag, B.M:.W„ in 2753,1, 3 A. van Houten, Heemstede, A.V.H., in 28.17.9. Snelste ronde voor H. Roosdorp in 2.16 (110,99 km). Klasse E (boven 2000 cc): 1 Dr. Oei Tjong Bo, Amsterdam, Jaguar, in 26.43.7 (g.s. 112,98 km), 2 J. L. van Dieten, Den Haag, Jaguar, in 26.46.2, 3 R. E. L. M. Tielens, Meerssen, Dela- haye, in 26.53.6.Snelste ronde voor J. L. van Dieten in 2.10.1 (116,02 km. Renwagens 500 cc: 1 A. O. Dille nius, Amsterdam, Cooper J.A.P., in 14.49.9 (g.s. 101,78 km). |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltt S Om het Kampioenschap van Nederland. I Blauw Wit—P.S.V. 3—1 S Heerenv.Willem II 02 1 D. EmmaRBC 2v I 3 A: 1 DTS—GVO 1—4 fl Wijk aan ZeeQ.S.C. 21 J Promotie Vierde Klasse: 1 Ripperda—RKAVIC 2—1 4C: S Monnikend.Assend. 52 S SNA—ADO '20 1—1 m WSV '30—WMHO 2—1 J DVAV—OFC 1—2 4 D: s HCZMeervogels 02 |j Furmerst.IJ. Boys 02 M DRCAhrends 51 fl!!lllllllllllllllll!l!lll!lll!llllll!lllllllllll!lllllllll!lipil!l!lllllllil!IIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIlli Mr. J. Veenhoven verzoekt ons mee te delen, dat uit een veelvuldig contact tussen de Ronde van Nederland en het sportverband St. Niklaas (Belgie) het Benelux-initiatief comité tot organisa tie van een ronde van West-Europa ontstaan is. Het comité bestaat uit de heren Al- bert Vermaere, Schepene van St. Niklaas, dr. Verhaest, Schepene van Gent en mr. J. Veenhoven. Tezamen zullen genoemde heren een vierde per soon van Luxemburgse nationaliteit als medelid uitnodigen en een vijfde als voorzitter kiezen. Dit zal voor 1952 een Nederlander zijn. Mr. Veenhoven zal het secretariaat voorlopig op zich nemen, maar het ligt in de bedoeling dit eerlang over te brengen naar een stad in Zuid-Nederland. Fanny B'ankers Koen heeft Zater dag met succes deelgenomen aan athletiekwedstrijden te Glasgow. Zij won de 80 meter horden in 12.2 secon de, met grote voorsprong op het Schot se meisje Thompson. Ook de 100 yards eindigde in een flinke overwinning voor onze landgenote. Zij legde de af stand af in 11.4 seconde en had daarbij een yard voorsprong op de Britse June Foulds. Voor de aanvang van de wed strijden werd Fanny omringd door vele jeugdige bewonderaars, die een handtekening vroegen. Zij moest ten slotte door de politie werden ontzet. IHi§^ 67. Piet Potlood en de Engelse ver slaggevers aan boord van de remor- queur waren stom verbaasd over de manier, waarop Jimmy Brown hen had begroet. „Wat is dat een IJzeren Hein", zei Piet Potlood. „Hij was niet eens blij, dat hij ons heeft ontmoet". En de man van de Daily Tattler, die alles nauwkeurig noteerde, wat Jimmy had geroepen, zei, dat hij in zijn leven wel belééfdere zwemmers had ontmoet. .Maar zwèmmen kan hij .wel en uit houding bezit hij ook. Als hij zo door zet, is hij binnen twee uur in Calais". „Maar ik zeg, dat-ie niet door de golf stroom heen komt die vlak bij Calais langs de kust loopt", zei de schipper. „Tegen deze tijd van de dag is die stroom zó sterk, dat de allerbeste zwemmer er niet tegenop kan. Zelfs met dit schip zullen wij nog moeite hebben in de koers te blijven. Let maar op mijn woorden". Piet Potlood ant woordde niet, maar hij dacht: „Die man ként Jimmy niet". Magni won Ronde van Italië De Italiaan Magni is in 121 uur 11 minuten en 37 seconden winnaar ge worden van de ronde van Italië. Bijna had hij ook nag de laatste etappe op zijn naam gebracht, doch enkele meters voor de finish in Milaan werd hij ge passeerd door zijn landgenoot Bevi- lacque, die de 172 kilometer aflegde in 5 uur 11 minuten en 34 seconden. De Belg Van Steenbergen eindigde in het algemeen klassement op de tweede plaats, derde is de Zwitser Kubler, vierde Fausto Coppi en vijfde de Ita liaan Astrua. Bartali werd ex aequo als tiende geklasseerd. (Vervolg van pagina 1) fNTUSSEN kan men zich afvragen, wat er op de Molukken gebeurd zou zijn, indien nu eens niet Raymond Westerling door zijn opvallend gedrag gedwongen was geweest België te ver laten en naar Tanger te vluchten. Dan zou hij in Belgie zijn gebleven, waar Sweerts het vliegtuig, dat hij uit Enge land had overgebracht, met de zenders Voorstel voorponds-ponds verdeling Uit verschillende delen van ons land en Belgie waren gisteren de erfgena men van Jean Thiery naar .Atlanta" in Rotterdam gekomen ten einde zich te beraden over het bestuursvoorstel om de familievereniging te ontbinden en een internationale familiestchtng-Thie- ry op te richten, die dan op korte ter mijn rechtspersoonlijkheid kan krijgen. De vergadering sloot zich bij dit voor stel aan en ook de statuten werden, zij het met enige veranderingen, aangeno men. Het bestuur van de stichting werd met algemene stemmen als volgt ge kozen: B. C. Panhorst. directeur, Fer- nand A. T. L. Thiré, landelijk leider voor Belgie, mr. J. W. F. de Rijk, alge meen secretaris en juridisch adviseur, G. Tierie, penningmeester. W. Tsj. Vleer, genealoog. G. Verger Jr., orga- 26 Nu weet Moeder Woeffie hele maal niet meer wat zij er van denken moet. Stemmen op haar eigen zoon Pim? Pim als burgemeester? Maar.... dat kan toch onmogelijk? Beduusd gaat zij naar de uitgang. Ze moet eens gauw die bengels van haar spreken, om te horen, wat hier achter steekt. Zou Pim hier iets mee te maken hebben" Maar nee. Pim is met haar mee geweest naar Buldogstad. Maar buiten wachten haar nog meer verrassingen. Een luid hoera geroep stijgt op: „Leve Moeder Woeffie. de moeder van onze nieuwe burgemeester!" Angstig grijpt moeder naar haar hoofd. Zijn de dieren nu alle maal hun verstand kwijtgeraakt? Ze wil iets zeggen, iets vragen, maar nie mand hoort haar in het oorverdovend lawaai. Het' hoera-geroep is niet van de lucht. Zo vlug zij kan, dringt Moe der door de menigte heen. Zij moet die jongens van haar spreken. Maar op weg naar huis. grijnzen haar overal de aanplakbiljetten van Pim tegen: „Kiest Pim als burgemeester!" en wat er allemaal nog meer voor moois staat. Grimmig stapt Moeder Woeffie door. Zij moet zo spoedig mogelijk naar huis. nisator en H. Jagerman, propaganda leider. De behandeling van het huishoude lijk reglement werd tot een volgende landelijke vergadering aangehouden; dan zal ook een president worden ge kozen. Een der voorgestelde artikelen toe gelicht door M. Thierv de Bve Dolle man uit Haarlem, inhoudende de toe komstige verdeling van de erfenis, pondspondsgewijs, om zodoende moei lijkheden van een verdeling volgens z.g. versterf te voorkomen, werd ter kennis van de vergadering gebracht en zal in de afdelingen worden bespro ken, waarna de komende vergadering het voorstel zal behandelen. Gedurende de vergadering bleek, dat zich een Thiery-afstammeling uit Au stralië als lid heeft aangemeld en dat op 24 Juni te Antwerpen de oprichting van de afd. Vlaanderen op een eerste algemene vergadering zal worden be sproken. W. Tsj. Vleer; genealoog, sprak nog over „De geschiedenis van de genealo gie en het afstammingsonderzoek in practijk", waarbij hij er op wees, dat een eventueel proces, dat veel geld zou kunnen kosten, met een uitstekende documentatie gevoerd zal moeten wor den. De karthoteek van de vereniging zal 15.000 kaarten in vijfvoud moeten omvatten. Een en ander zal volgens spr. echter tiid kosten. Wanneer de vereniging eenmaal in ternationaal georganiseerd zal zijn, hoopt men vier tot vijfduizend leden te tellen. Den Haag heeft de vorige week het record aantal verkeersongevallen van dit jaar moeten noteren. 252 aanrijdingen werden genoteerd. Hier door werden 20 personen ernstig en 68 personen licht gewond. Als voornaamste oorzaken van deze ongevallen worden het geen voorrang verlenen, onoplettend over steken, en het onvoorzichtig van rich ting veranderen, aangemerkt. RIJDT EN LOOPT MET OVERLEG, DE DOOD LOERT OP DE WEG Verbond voor Veilig Verkeer DOOR MARY BURCHELL 23) Paul keek haar half-medelijdend, half-geamuseerd aan. „Ik geloof niet dat Justin Yorke ooit in zijn leven veel van iemand heeft gehouden", sprak hij droog. Norma zweeg ontdaan. Een ogenblik later nam Paul, als een hartelijke oude re broer, haar arm. „Ik weet wel, jij lieve schat, dat je graag wilt dat ik zal zeggen dat hij waarschijnlijk wel veel van jou zal gaan houden, is het niet? Maar dat zal hij niet, weet je. Maak je dus geen illusies". „Maar hij houdt al van me. dat weet ik zeker", verklaarde Norma, die het erg prettig vond door Paul „lieve schat" te worden genoemd. „Ik kan niet zeggen hoe belangstel lend en grappig-vriendelijk hij is. Mensen die niet van je houden, doen zo niet" „Jawel, Justin Yorke zeker wel. Hij wil dat jij van hem zult houden omdat hij weet. dat dat de enige manier is om je te hanteren door je gevoe lens". sprak Paul. „Maar hij is zelf van steen en volkomen liefdeloos, hoewel hij met zijn charme een vogel uit een boom kan biologeren als hij dat wil. Verlies je hart niet aan hem, Norma", voegde hij er ernstig aan toe. „Hij zal het alleen maar breken voordat hij het je teruggeeft". „O, Paul, daar is geen sprake van! Maar het is zo heerlijk om aan iemand toe te behoren en", ze wachtte even, „ik vind het zo prettig als iemand van me houdt", eindigde ze naïef en ze keek zo ernstig, dat Paul moeite had haar zachte ronde wang niet te kussen. „Er zullen nog een heleboel mensen van je houden in je leven, Norma", sprak hij eenvoudig. „Dat zul je wel merken vóór je van school bent en je entrée in de wereld gaat maken". „Ik ben nog niet echt van school", zei Norma zachtjes en ze vroeg zich af waarom iedereen samenspande om haar te doen geloven, dat dat wel het geval was. „Tenminste, dat geloof ik niet" En daarop vertelde ze hem van de mogelijkheden die waren besproken Tot haar verbazing ried Paul haar direct aan. de school te verlaten. „Maar waarom?" Ze glimlachte twij felend en was geroerd en gevleid dat hij zovee' belangstelling toonde in haar doen en laten. „Omdat Xenia en ik dit najaar ook it Londen zullen zijn en als je voogd je meeneemt naar de stad, zal ik dik wijls gelegenheid hebben je mee uit te nemen en je van allerlei te laten zien" Pgde hij prompt uit. En Norma was blij, dat haar voogd niet kon vermoe den hoezeer deze mededeling verande ring bracht in het vooruitzicht van school te zullen gaan. „Wel, als ik door mijn examen ben, denk ik, dat ik dat maar zal doen", sprak ze. „Hoewel ik geloof, dat je drie maanden van tevoren moet opzeggen, want anders moet je toch betalen" „O, dat hindert 'niets, daaraan zal Justin Yorke niet failliet gaan", ver klaarde Paul vrolijk. „Hij is van geld gemaakt"! „O, Paul dal is niet waar! Ik kan me tenminste niet voorstellen dat hij zó rijk zou zijn", zei ze. hoewel ze zich herinnerde hoe grappig hij het had ge vonden toen ze hem vroeg of een paard niet erg duur was „Bracht de vorige generatie er niet een belangrijk deel van het vermogen door?" „Ja, ik geloof wel dat ze een behoor lijke bres schoten in de voor-ouderlij ke geldzakken", gaf Paul toe. „Xenia beweert tenm'nste altijd dat het op Bishopstone geweldig luxueus toeging, toen zij jong was. Maar je voogd zal dat wei dubbel en dwars hebben goed gemaakt. Hij heeft de reputatie van een financieel genie te zijn. weet je" „O ja?" Norma was geïnteresseerd en wilde meer vragen. Maar op dat ogenblik waren ze bij het hek van- Fairlee aangekomen en mevrouw Cant- lin. onbeschrijflijk jeugdig en char mant in een licht-blauwe linnen jurk. kwam de grote oprijlaan af om haar te begroeten. „Dag lieve kind". Ze nam Norma's hand en begroette hara allervriende lijkst door even als voor een kus Nor ma's wang met de hare aan te raken, wat, zoals Norma heel goed begreep, een leeg gebaar was. Maar het was heel vriendelijk en hartelijk. Ze maakte geen enkele toespeling op de kleine overwinning die dit bezoek had moge lijk gemaakt. Voor Xenia Cantlin was het genoeg dat ze had overwonnen, ze had verder geen indiscreet commen taar meer nodig. In plaats daarvan leidde ze Norma door de kleine, maar fraaie tuin en nam haar toon mee naar binnen om te lunchen. Het leven op Fairlee had en heel andere stijl dan dat op Bishopstone, ontdekte Norma. Ook hier scheen geen geldgebrek te heersen. Maar Xenia Cantlin vond het prettiger aanbeden te worden dan ge vreesd en was op onzegbaar vriende lijke voet met haar beide dienstmeisjes en de tuinman, die haar allen op de handen droegen. Norma keek geamuseerd en geboeid toe hoe de gastvrouw iedereen op de vriendelijkste wijze om haar vinger wond. En hoewel men inzag dat dit een schone kunst was uitgegroeid, werd eigenlijk lieve öjwechthid was die tot er een heel prettige sfeer door gescha pen en slaagde mevrouw Cantlin er bij- steeds in haar doel te bereiken zonder dat iemands gevoelens daarbij werden gekwetst. (Wordt vervolgd) en de wapens in een hangar op een vliegveld had opgeslagen. En dan zon zo was althans oorspronkelijk de be doeling geweest Westerling met dat volgeladen vliegtuig naar De Oost zijn gevlogen en boven een der eilanden van de Molukken zou „De Turk" en zouden de materialen en wapens zijn gedropt. Het was een stout, fantastisch- wild plan. Maar de heren Westerling en Sweerts hebben zelf de uitvoering van dit plan onmogelijk gemaakt. Toen Westerling op verzoek van de Indonesische Rege ring uit Belgie zou worden uitgewezen (hij kreeg van de Nederlandse consu laire ambtenaar Pot een vals paspoort en vluchtte per vliegtuig naar Tanger) toen was er in de kringen van „Door de Eeuwen Trouw" en de R.M.S. al ern stig bezwaar gerezen tegen de figuur van Sweerts. Men heeft toen een twee de persoon naast hem gezet, die zijn daden zou controleren. Hetgeen, bij een woelwater als Sweerts, vrijwel onbe gonnen werk moet worden geacht Tenslotte hebben twee personen van het bureau der Republiek Zuid-Moluk- ken de verblijfplaats van Sweerts aan de Brusselse politie verraden, omdat men hem niet meer vertrouwde. En zo kwam de kleine Belg met de donkere ogen die tot dusver aan de grootste gevaren was ontsnapt en die Hitier en diens gehele generale staf om de tuin had geleid nog onverwacht in eeri Belgische cel terecht. J^OEWEL er stellig niet van een financiële debacle bij de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" kan worden gesproken, moet toch gezegd worden, dat zij er niet best voor staat. Door het deels gemotiveerde, deels ongemotiveer de rumoer, dat merkwaardigerwijze juist het dagblad Trouw heeft gemaakt hetzelfde blad dat tien maanden ge leden nog om „Wapens voor Ambon" riep zullen de bijdragen van parti culieren stellig veel minder ruim gaan vloeien. Een niet te schatten deel van het aan de R.M.S. verstrekte kapitaal is weggegaan aan het fantastische plan- Sweerts. En wat er terecht komt van de in Belgie opgeslagen materialen en wapenen is een grote vraag. Het Hoofdbestuur van „Door de Eeuwen Trouw" heeft dan ook terecht besloten, de besturen der honderd afdelingen in het land samen te roepen op een alge mene vergadering, die Zaterdag te Utrecht wordt gehouden. In die verga dering zal volledige opening van zaken worden'gegeven en er zal dan wellicht een besluit worden genomen over de vraag of en in welke vorm de Stichting haar werk zal voortzetten. DINSDAG 12 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gevarieerde muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus, 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd prog'rama. 14.45 Gram. muziek. 14.53 Pianorecital. 15.15 Gram. muziek. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Filmmuziek. 18.00 „Waar 't bij ons om gaat", klankbeeld. 18.15 Lichte muziek. 18.30 Orgelspel. 18.45 Sportpraatje. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actuali teiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville programma. 19.52 Politiek overzicht. 2QiÖ0 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Omroeporkest en soliste. (Om 20.55 Actualiteiten.) 21.30 „Ambtenaar en samen leving", discussie. 21.50 Gram.muziek. 22.35 Gesprek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Kamerorkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muaiek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Idem. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianorecital. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orkestconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Orgel en zang. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse Buren". 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dansmuziek. 17.45 Regeringsuitzending: K. Hoekendijk: „Voorlick- tmgswerk in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Promenade-orkest, klein koor, kinderkoor en solisten. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Musette-muziek. 19.45 „Pleeg kinderen", discussie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Theater-orkest en solisten. 21.15 De Antwoordman. 21.30 Operamuziek. 22.15 Orgelconcert. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.35 —24.00 Gram.muziek. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. j Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel, Directie; J. BIJLSMA en C. KI Hoofdredacteur: A. KAPTEIN IJ IT BRUSSEL verneemt Sweerts, waarover wjj publiceerden: Sweerts, dit Brussel leefde, blijkt het 1 de Zuid-Mohikken had m lander, directeur van een i gekocht van een maatscha nog in goede staat. De hc Antwerpen. De heer Pot, consulaat in Antwerpen, ogenblik heeft de heer N. gesproken. VTOOR een bedrag van heeft de heer N. dit 1 Pot en Sweerts verkocht veertien dagen is er aan di( twaalf man op het vliegve gewerkt. Het was toen klaar. Een Nederlandse pi kere Nienhuis zou het toes doch daar hij geen Belgisch kon dit niet doorgaan. Me; een Belgische piloot geëng een dag vóór het vertrek v; tuig werd deze piloot er i derlandse autoriteiten in in kennis gesteld, dat het h dachte zaak betrof. De Bel) heeft zich toen teruggetro Belgische autoriteiten hebb verbod uitgevaardigd. Het toestel is onderzocht bevonden zich slechts jacht geen echte oorlogswapens, den enige radiozendtoestel troffen. Intussen was besloten, dal niet met dit toestel zou aangezien het bureau Zui het plan had om Westerlii actie uit te schakelen. H( Het onderzoek is be (Eigen bericht) Wjj hebben reden om aai dat de Nederlandse regering sel de uitlevering zal vrag internationale spion Piern die, zoals wij publiceerden, ste betrokken was bij de plannen van de Stichting Eeuwen Trouw" en het buri Republiek der Zuid-Molu naam Sweerts wordt op he naar het schijnt in verhani met de „zelfmoord" op d Schallenberg, die vorig jaai vonden werd in een Haagse vijftien centimeter diepte. Het is bekend, dat de Haa lang heeft vastgehouden aar rie, dat Schallenberg di honderd gulden belastingsch zich zelf had verdronken V dat nooit geloofd en wij st onze ongelovigheid met allei lenberg was indertijd zij h diepste geheim, een dienaai ternationale belangen en daarbij het pad gekruist van Sweerts. Het staat wel vast, figuren veel van elkaar wist zij, op een bepaald tijdstip scherpe concurrenten waren hoort geenszins tot de onm den, dat Sweerts in de nacli Schallenberg stierf, een lan houd met hem heeft gehad in se woning van een Nederlanc me agent en dat hij, samen andere personen, ScbaJlenberf eindweegs heeft begeleid toen huis verliet. De justitie heeft ihans ee zoek geopend naar „een o dader" van de moord op Sch; De zelfmoord-theorie leeft m blijkelijk eindelijk losgelaten, horen van enige bij deze af trokkenen zijn, indien wij ingelicht, intussen reeds begc Weerbericht Verwachting tot Woei avond: Wisselende bewolkii enkele buien. Matige tot 1 tige Zuidwestelijke tot West wind. Iets koeler. Woensdag: Zon op 4.20, onde Maan op 13.25, onder 1.02.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6