Gerard WORM LAATSTE NIEUWS Batotuums Strandkleding Badmantels Shorts 1ILCKMANN Stad en Omgeving Waarom staat het noodgebouw leeg? AGENDA Een maand geëist tegen Joy-rider" Vroege aardappelen zijn veertien dagen later ENERGIEKE KRACHTE Het landbouwhuis schreeuwt om ruimte Er is nog zoiets als gebouwennood Crescendo in de sether De slachtveemarkt van Maandag DEMONSTRATIE 3 x zo sterk als leder 1.70 2.- 2.25 VROOM r~ HOEK HOUTTIL Alcmaria heefi een nieuwe halilinie DE POLITIERECHTER Alkmaarse schaakclub V.V.V. VOOR PRIJS NIEUWS UIT HEER-HUGOWAARD Monument van dankbaarheid onthuld Een korte plechtigheid tegenover het Raadhuis mmr' Drie babies van de vierling overleden Margaret Truman in Nederland aangekomen NAAISTER HEILOO Athletiekwedstrij voor jeugd te He DINSDAG 12 JUNI 1951 Er bestaat in Nederland woningnood. Er is ook gebouwennood, gebrek aan kantoorruimte. Nu staat er achter het Landbouwhuis een groot semi-permanent gebouw, dat gedurende de oorlog voor allerlei doel einden heeft dienst gedaan. Welke in stanties er in de loop van de tijd in hebben gezeten, doet weinig ter zake. Het laatst was het voor korte tijd slechts in gebruik bij de Raad van Arbeid. Die zat er in tot October 1950 en sedert dien staat het leeg. Op het enkele lokaal na, waarin de huurad viescommissie is gehuisvest. Men zegt, dat de ontvanger van de belastingen er in zal worden onderge bracht. Daarvoor echter zijn enkele veranderingen nodig, waarmee een be drag van ongeveer f 15.000.gemoeid is. Intussen is er nog geen spijker ge slagen en men moet langzamerhand wel aannemen, dat het is, zoals „men" meent te weten: De ontvanger wil er niet in. Dat zou op zichzelf zulk een won der niet zijn, want de ontvanger heeft een zó permanente dienst, dat het eigenlijk gezegd vreemd is om hem blijvend in een semi-permanent ge bouw onder te brengen. Het noodgebouw staat dus leeg en het blijft leeg staan. Het behoort aan de gemeente, die het heeft verhuurd aan de Rijksgebouwen dienst en we twijfelen er niet a n, of de huur zal wel geregeld op tijd bin nenkomen. Maar alleen daarmee zijn we er niet. Te meer niet, omdat het Landbouwhuis sit te springen om ruimte, terwijl de gemeente de toezeggingen ten aanzien van deze inrichting niet is nagekomen. Beloofd is namelijk, dat het Land bouwhuis de beschikking zou krijgen over het hele vaste gebouw, zodra het gymnasium, dat er destijds in geves tigd was, er uit zou zijn getrokken. Deze toezegging is niet gestand ge daan. Er zijn weinig instellingen in Alk maar, die voor de stad van méér ge wicht zijn dan dit Landbouwhuis. Door dit huis concentreert zich het land- bouwleven van het omringend gewest in onze stad. Honderd jaar geleden was het de kaasmarkt, nu zijn het de boerenorganisaties. Enige tijd geleden was gebrek aan ruimte oorzaak, dat de rijkslandbouw- consulent zich niet in Alkmaar kon vestigen. Schagen en ""urinerend kre gen de eer en het is niet waarschijnlijk, dat hierin verandering zal komen. We vragen ons wel eens af, of het stadsbestuur voldoende doordrongen is van het feit, dat het in het Landbouw huis iets te verliezen heeft. Zo iets is niet mogelijk, horen we zeggen. Wie zal bepalen, wat mogelijk is of onmogelijk in deze wereld? Waar is onze zaadmarkt? Waar onze Zaterdag se markt? Wat is er over van de Kaas markt? We willen ons niet bezig houden met de vraag, wie er in het noodge bouw zou kunnen of moeten worde gehuisvest. We stellen echter vast, dat er ongerealiseerde beloften zijn aan het Landbouwhuis en dat een groot gebouw leeg staat. Laat het Landbouwhuis een geheel nieuw gebouw zetten, zal misschien de suggestie zijn van de gemeente. Men zou datzelfde tegen iedereen kunnen zeggen, die een woning zoekt. En de stad zou dan meteen haar wo ningtoewijzingsbureau kunnen opdoe ken. Bij het Landbouwhuis is men nog niet klaar om te gaan bouwen. Men is er bezig een bouwfonds te vormen en men stelt zich op het standpunt, dat eerst dan zal worden gebouwd, wan neer voldoende geld bijeen is. Of men deze opvatting billijkt of niet, men heeft er mee te rekenen. En de gedane beloften worden niet vervuld door te zeggen: Bouw maar zelf. We zouden gaarne willen, dat uit de daden van het gemeentebestuur bleek, dat we ons hebben vergist. Het kan ons in het ongelijk stellen door de Landbouwhuisknoop nu eindelijk eens to ontwarren. Wanneer het zich daar aan zet, zal het bemerken, dat het geen Gordiaanse knoop is en dat het ont warren heel wel mogelijk is. Maar de wil om dit te doen, moet er zijn. En tot dusverre kon niet blijken, dat deze bestaat. Vele Aikmaarders heboen Zondag middag over de zender Hilversum II de Alkmaarse accordeon-ver. „Cres cendo" horen musiceren, zo schrijft ons een deelnemer aan dit optreden voor de VARA-microfoon. Dit is gedurende de twee jaar, dat de vereniging onder leiding staat van de directeur J. Hartog, de tweede maal dat een optreden werd uitgezonden. In October van het vorige jaar werd voor de KRO gewerkt. Ditmaal werden vier nummers ge speeld w.o. Balalaika Souvenir van Joh. B. Kok en de Lustspiel-ouverlure van Keler Bela. Deze twee werken zullen ook op het Bondsconcours te Leiden, waaraan Crescendo op 1 Juli hoopt deel te nemen, worden uitge voerd. In Leiden komt Crescendo uit in de eerste afdeling. Verleden jaar wist de vereniging op een concours de eerste prijs te behalen en ook voor dit con cours maakt ze goede kansen. Het bezoek aan de studio's in Hilver sum verliep voor supporters en deel nemers buitengewoon aangenaam. Het interessante gebouw werd bezichtigd, hetgeen voor velen een sensatie van jewelste was. De reis naar huis ging over Amster dam, waar even het anker werd uitge worpen voor het gebruiken van ver frissingen. Tegen de avond was men weer in Alkmaar terug. Pracht resultaat van collecte De collecte ten bate van de vereni ging voor Zuigelingenbescherming, die Zaterdag in Alkmaar werd gehouden heeft een bedrag van niet minder dan f 1151,67 opgeleverd. Namens de vereniging worden allen, die hun medewerking aan de collecte hebben verleend hartelijk dank ge zegd. Gister waren aangevoerd: 7 paarden van f 450,- tot f 1100,- per stuk; 81 koeien van f 500,- tot f 1200,- per stuk, le kwaliteit 3,— tot f 3,20 en overige soorten van f2,80 tot f 3,— per kg; 96 nuchtere kalveren van f 35,- tot f 85,- per stuk; 249 varkens: vlees- en spekvarkens van f 1,84 tot f 1,90 per kg, lichte varkens van f 1,74 tot f 1,78 per kg en zeugen van 1,70 tot 1,74. Bij de koeien viel van koperszijde eerst een afwachtende houding waar te nemen. Toen echter vastgesteld kon worden dat de aanvoer geen wijziging meer onderging, verliep de han del vrij vlot met prijzen die bij verleden week vergeleken, weinig verschil te zien gaven. Als gevolg van de hoge prijzen, is het maar geringe aantal kalveren toch niet vlug van de hand gegaan. De luist voldoende aanvoer van varkens, is matig, maar prijshoudend duur verkocht. Of schoon voor vlees- en spekvarkens gelijke prij zen zijn vermeld, waren, door de mindere animo, de spekvarkens ongeveer 1 cent per kg lager. Verhandeling van varkens geschiedt te Alkmaar met korting op 't levende gewicht. DURABLE PLASTICZOLEN eenvoudig aan re brengen Een belangrijke besparing op Uw schoenenreparatierekening Tijdens de demonstratie wordt voor iedere cliënt t paar gekochte zolen gratis ondergelijmd Prijzen van de zolen per paar Kindermaten Damesmaten FORMULIEREN VERKRIJGBAAR. De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend dat ten behoeve van belanghebbenden aan zijn Bureau de volgende formulieren verkrijgbaar zijn: X. voor het aanvragen resp. verlen gen van een rijbewijs, alsmee voor het aanvragen van een kentekenbe wijs (3 categorieën), geneeskundige verklaringen, welke moeten worden overgelegd bij het aanvragen resp. verlengen van rij bewijzen. (Kosten f 0.75). OM DE NHVB-BEKER Morgenavond wordt op het terrein van RKAFC aan de Westerweg de voetbalwedstrijd RKAFC 1OSV 1 (Oostzaan, 2e klasse KNVB) gespeeld. 2. Herenmaten DREESMAW ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: De onder gang van de Red Witch (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Malakka (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De laatste stormloop (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Sing Sing (18 jaar). WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: De ondergang van de Red Witch (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ma lakka (18 jaar); Rex Theater, 2.15 en 7.45 uur: De laatste stormloop (14 j.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Sing Sing (18 jaar). Grote kerk, 7.30 uur: Oecumenische avondwijding. (Advertentie, Ing. Med.) Morgenavond speelt Alcmaria op het Sportpark een vriendschappelijke wed strijd tegen de kersverse tweede klas- ser Helder. De elftalcommissie heeft voor deze gelegenheid een geheel nieu we middenlinie samengesteld uit jeug dige spelers. Het zijn Van der Sterre, Wassink en Paulisse. Deze linie zal worden gesteund door twee oud-ge- dienden, t.w. Maasen en Hendriks. Dat is min of meer een verrassing daar Maasen te kennen had gegeven dat hij zijn voetbalschoenen aan de wilgen zou hangen. De voorhoede is niet gewij zigd, zodat de Nieuwediepers het Alc- maria-team als volgt in het veld zullen zien verschijnen: Afink; Maasen en Hendriks; Van der Sterre, Wassink en Paulisse.. Hillenius, Dinkelberg, Wielinga, Eversteyn en De Buijzer. Alkmaarse kegelaars actief te Schagen Tijdens de derde dag van de vijf en veertig ballenwedstrijd te Schagen kwamen de leden van de verenigingen damesclub „Ophouden wint", heren club „Cubo" en de „Club", „Alcmaria Victrix" in actie, 's Avonds kon een stand worden opgemaakt waarin de volgende Aikmaarders voorkomen: Corpsen: Heren B: OZEK; Heren C: JGOG. Personeel: Heren B: 1. Stuif bergen 31; 2. J. Witte 314; 3. G. Kiebert 310. Heren C: 2. Schel- linger 299; 3. Kraayer 296. Dames A; 2. mevr. Berkhout 278. Dames B: 2. mevr. Nelis 266; 4. mevr. Berkhout 278. Dames B: 2. mevr. Nelis 266; 4. mevr. van Uitert 259. In vergelijking met Zondag onder ging de stand nogal enige verandering. Meeste achten: G. Kiebert 14/8; meeste zessen: Philips Sr. 13/6. Het jubileum-concert van „Orpheus" Zoals wij reeds meldden wordt door het Mannenkoor Orpheus Zaterdag 23 Juni een Jubileum-concert gegeven in de Grote Kerk te Alkmaar, ter gele genheid van het 45-jarig bestaan van genoemd koor. Medewerking aan dit concert geven: Mannenkoor „GEWA" te Amsterdam, Mannenkoor „De Stemmen van Amster dam" te Amsterdam, Jan Danckaarts, tenor, Den Haag; Jac. Kort, organist, Amsterdam. De aanvang van het concert is ge steld op 8 uur precies. KAPDEMONSTRATIES De heren Ducardus, landskampioen herenkappen 1951 en Koning, kampioen van 1950, zullen Donderdagavond in café London demonstraties geven voor de Nederlandse bond van technische clubs voor het kappersbedrijf. Voor de dameskappers zal een demonstratie worden gegeven door de firma Indola. Omdat de jeugdige Gerrit K. een motor gebruikt had, die hem niet be hoorde en waarvoor hem geen toestem ming van de eigenaar verleend was om zich ervan te bedienen, moest hg zich gisterochtend voor de Alkmaarse politierechter mr. J. N. Alblas komen verantwoorden. De officier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn, meende, dat paal en perk aan dit misdrijf gesteld diende te wor den en eiste een gevangenisstraf van een maand. Mr. Alblas vond dit blijk baar wel erg ingrijpend als niet eerst een voorlichtingrapport opgesteld was. Hij verwees de zaak dan ook naar de rechter-commissaris. Klein loodje woog zwaar. Maartje de J. uit Egmond aan Zee verscheen voor de politierechter te Alkmaar, omdat ze verdacht werd van heling. Haar zoontje had op een gege ven dag een fraaie wekker thuis ge bracht onder de mededeling dat hij deze op de vuilnisbelt had gevonden. In werkelijkheid was de tijdmeter ech ter afkomstig uit een zomerhuisje. De moeder van de klokkenvinder had ver zuimd de politie van deze toch door zichtige vondst op de hoogte te brengen en hoorde zich gisteren des wege veroordelen tot een boete van 50 gulden of tien dagen hechtenis. Hillegonda H., eveneens uit Egmond aan Zee had een stuk lood van onge veer een half pond van haar zoontje cadeau gekregen en dit verkocht. Het betrof „maar een klein stulckie", doch de officier van justitie wees erop, dat lood tegenwoordig kostbaar is en dat men het gewoonlijk niet „zomaar" op straat vindt, zoals de vrouw het wilde doen voorkomen. Conform de eis werd ze veroordeeld tot een tientje boete of vijf dagen hechtenis. Gisteravond werden op de club avond van V.V.V. in „Het wapen van Heemskerk" de "wedstrijden voortge zet om de kampioenschappen van Alkmaar in de diverse klassen. Dit was de tweede ronde. De uitslagen waren als volgt: Hoofdklasse A: J. Vels-E. G. Kay- ser 0-1, A. Beemsterboer-A. Nijman 1-0, D. Appel Sr.-C. Meyer (afgebro ken). Hoofdklasse B: G. F. Cool-P. Vree ken 0-1, W. Kwak-A. Holtes R. Leddy-G. v. Brenk afgebr. Hoofdklasse C: D. Oudes-P. Deugd 14-1/2, R. Pijning-C. Woutersen 0-1, N. Termaat-P. Seewald 1-0. Eerste klas A: F. Bosch-A. Burgert 1-0, A. Kirkenier- P. v. d. Struys 0-1. Eerste klas B: W. Pieterse-G. Streefland 1-0, J. Schuurman-J. de Waal 1-0, B. Veltman-L. Nijman af gebr. Eerste klas C: F. v. d. Vliet-F. Hol 0-1, G. Groenewoud-C. Rus 14-1/2, A. Schaaps-P. Groenenberg 1-0. Tweede klas A: A. Schutz-mevr. Veis 1-0, J. v. Ekeren-N. Breebaart 1-0. Tweede klas B: R. Faber-P. Obdam 1-0, mej. Bouwman-J. de Wolf afgebr. Tweede klas C: P. Molzmann-S. de Boer afgebr. Een trip naar Engeland Vier-en-dertig jongelui zullen deze zomer een trip van veertien dagen naar Engeland maken, waar zij worden opgenomen in gezinnen te Bath en Keynsham, de plaatsen die nauwe re laties onderhouden met Alkmaar en Bergen. Twintig scholieren zullen als gast worden opgenomen door families in Bath en veertien-in Keynsham. De Nederlandse jongens en meisjes zullen het leven in Engeland zo van zeer nabij leren kennen. De jeugdige reizigers kregen in de Handelsschool de laatste instructies van de heer G. A. M. Snij ders, die hen waarschuwde dat het eten misschien wel wat zal tegenval len. „Jullie moeten leren reizen. Je moet je volkomen aanpassen", zo luid de zijn goede raad. De scholieren ver trekken Zondag 15 Juli; zij zullen waarschijnlijk via Gent reizen. De te rugreis op Zondag 29 Juli gaat ver moedelijk over Vlissingen. Twee reislei ders zullen de jongens en meisjes op hun verre tocht vergezellen. Beeldhouwwerk voor Kraamafdeiing wordt aangeboden Hedenmiddag om vijf uur zal in de nieuwe verloskundige afdeling van het Centraal Ziekenhuis het beeldhouw werk „Moeder en Kind" worden over gedragen. Het kunstwerk werd aange boden door de oud-patiënten van de kraamafdeling. Een daartoe gevormd comité had de gelden ingezameld. In ons nummer van morgen volgt een ver slag van de aanbieding. Burgerlijke Stand Geboren: Nelly, d. van R. Coevert en E. Dekker. Catharina, d. van J. Middelveld en A. Humme. Chris tiana M. M„ d. van P. Aalbers en J. Peeters. Paula M., d. van H. L. Eijkelhof en A Poeze Frans J., z. van K. Kwantes en F. de Jong. Maria C., d. van K. I. Hornyak en A. C. Schaaf. Anna M., d. van G. Schouten en A. M. Sijs. In 1950 kwamen de eerste vroege aardappelen op 23 Mei aan de veiling Door het buitengewoon ongunstige weer is de oogst in Noord-Holland dit jaar zeer verlaat en zo werd op 1 Juni het eerste kleine partijtje geveild. Aan de Langedijk was de daaropvol gende aanvoer op 6 Juni. De partij bedroeg ongeveer 2.000 k.g. en was dus nog nauwelijks de moeite waard. De prijs bedroeg f 0.60 tot f 0.70 per k.g. Men zou kunnen zeggen, dat Maan dag de eigenlijke aanvoer aan de Langedijk is begonnen. Er kwam toen ongeveer 7.000 k.g. aan de veiling en de prijs liep terug tot ongeveer f 0.30. Veel te betekenen had de aanvoer in tussen nog niet. Ook in de Streek schijnt de aanvoer te beginnen. De prijs moet niet of nauwelijks lo nend worden geacht. De aardappelen zijn klein en er zitten er te weinig aan een struik, zodat er geen opbrengst is. Zoals uit het bovenstaande reeds blijkt is het gewas, vergeleken bij verleden jaar, zeer achterlijk. De pro ductie kan echter snel toenemen, door de regenval. Aardappelen kunnen snel groeien en wanneer dit in de eerstkomende weken gebeurt, kan de opbrengst nog wel meevallen. Over het verloop van de prijzen valt echter niets te zeggen. Deze hangen ook af van de vooruitzichten en later van de prijzen der lat' soorten. Men is bezig een inventarisatie t« houden van de uitgezette hoeveelheden. Gegevens hieromtrent zijn nog niet voorhanden. Deskundigen schatten, dat het areaal vroege aardappelen onge- veer even groot is als verleden jaar. De vroege aardappelen hebben het voordeel, dat ze voor twee doeleinden kunnen worden gebruikt: voor con sumptie en voor pootgoed. Zijn de prijzen van Je consumptieaardappelen hoog, dan wordt het risico om da aardappelen te bewaren, ten einde ze later als poters te verkopen, meestal niet genomen en gaan ze weg voor de consumptie. Zijn de consumptieaard appelen echter laag in prijs, dan wor den veel goedgekeurde partijen vast gehouden, in de hoop, dat ze later als pootaardappelen meer zullen opbren gen. Het prijsverloop zal uiteindelijk moe ten uitmaken of het een dan wel het andere geschiedt. Bij de geringe aan voeren van dit ogenblik valt daarom trent nog niets te zeggen. Wat de exportmogelijkheden betreft, worden in ieder geval goede verwach tingen gekoesterd over de uitvoer naar overzee. Vooral de belangstelling uit verschillende West-Indische landen was de laatste jaren groot. Deze zal er wel weer zijn. Afgewacht moet worden, in hoeverre de omstandighe den een handel met Duitsland mogelijk maken. Woensdag vele mantels en swaggers voor 'h prijs Pracht Egypt, linnen regenmantels, 't toppunt van degelijkheid, van 69nu 59.en van 52.nu 39.50. „Billijk man", Langestraat 23, Alkmaar. (Advertentie, Ing. Med.) Avond-vierdaagse begint" morgen In totaal honderdvijftig wandel vrienden, afgezanten van „de Kaaskop pen", van het militaire detachement in Alkmaar, H.V.Z., het Bergense Rode Kruis en de Sint Willebrordusstichting te Heiloo, alsmede een aantal indivi duele deelnemers, zullen morgenavond starten voor de traditionele Alkmaarse avond-vierdaagse. Om zes uur zal het startschot worden gelost voor café Tom op het Waagplein. UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaak werd in het Handelsregister ingeschreven: J. S .Schagen, Boomkampstraat 4, Alk maar. kleinhandel in gouden en zil veren werken. VERKIEZING VAN EEN DIAKEN. Ter voorziening in de vacature ont staan door het bedanken van de heer G. H. Meijroos is door het Kiescollege de heer P. Bos als diaken gekozen. Bij de dienst der Rechterlijke Macht is benoemd tot administratief-ambte- naar B le klasse de heer B. Schoon beek te Alkmaar (griffie Kantonge recht) ZILVEREN JUBILEUM. De heer F. Riesebos, machinist bij de N. S. dienst Tracte en Materieel te Alk maar herdenkt op 29 Juni a.s. zijn 25- jarig dienstjubileum. Gisteravond is onder grote publieke belangstelling te Heerhugowaard te> genover het raadhuis een fraai bron zen monument op betonnen voetstuk van de beeldhouwer Etienne uit Delft onthuld. Na de oorlog hebben name lijk diverse vooraanstaande ingezete nen het initiatief genomen om uit dankbaarheid dat de gemeente voor het oorlogsgeweld en het water ge spaard bleef een monument op te richten. De bijeenkomst werd geopend door de heer P. Peppelenbossh, voor zitter van de monumentencommissie die alleen het welkom toeriep. Mede werking werd verleend door de zang vereniging Huigenwaard, onder lei ding van de heer Piet Groot uit Hei loo, waarna kapelaan Tromp uit Alk maar, die in de oorlogsjaren in Heer hugowaard stond - een rede hield waarin hij de dankbaarheid der inge zetenen en het initiatief tot stichting van het monument naar voren bracht. De zangvereniging zong vervolgens „Wilt heden nu treden", waarna het fraaie monument door twee dames onthuld werd, en door de voorzitter aan de goede zorgen van het gemeen tebestuur werd overgedragen. Door burgemeester Sutman Meijer werd het monument namens de ge meenteraad aanvaard. Door de zangvereniging, die bij de onthulling het Wilhelmus ten gehore had gebracht, werd ten slotte het Do- mine salve fac reginam nostram ge zongen. Het bronzen monument op een groot betonnen voetstuk stelt een door de zee bedreigde vissersboot voor waarin apostelen „Heer Redt Ons" bidden. De firma Bodeglraven uit Schoorl heeft voor een fraaie beplan ting gezorgd. Uiigecomgeerd) Twee jongens en een meisje van de gisteren in de Mariastichting te Haar lem geboren vierling van het gezin Jongbloed uit Halfweg zijn in de loop van de nacht overleden. De moeder en het overgebleven meisje maken het redelijk wel. Hedenochtend is Margaret Truman met de „Arnhem" te Hoek van Hol land aangekomen. Om vijf minuten over acht stapte zij aan wal, gekleed in een blauwe japon met korte bont cape en met een blauwe hoed. Ter begroeting waren onder meer aanwezig de Amerikaanse ambassadeur en mrs. Chapin. Per auto vertrok het gezel schap naar Den Haag. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 11 Juni. Aardappelen: nieuw 32—o2 en oud 10—11; slabonen 2,13—2,21; snijbonen: stam 1,25—1,52; peulen 58—1,50; komkommers 22-46; tomaten; A 1,11-1,31 en Bonken 1,01; aardbeien 32—72 per doos; bloemkool: IA 32-42, I 28-32, II 20-26 en III 12—18; rode kool 6,50; asperges: dik wit 1,25—1,27; spinazie 11—45; sla 2—7; postelein 4—18; andijvie 22—38; radijs 10; rabarber 9- 21; bospeen 31-48; uien 6-20; prei 8-18; soepgroenten 6—10; peterselie 2—7. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 12 Juni. 11.000 kg aardappelen 36—41 en kleine 34-39; 5000 kg uien 15,50; 4000 kg rabarber 6.10—7.70; 180 krop sla. ZWAAG, Veilingvereniging „Ban- gert en Omstreken". Vroege aardappe len 2237; Late aardappelen 8; Spina zie 10—28; Postelein 12—21; Uien 10.20 tot 16; Gele bew. kool 2.50; Slabonen 1.55—2; Peulen 0.95—1.15; Tomaten 0.51—1.53; Bospeen (p. 100 bos) 14—50; Rabarber 4—9; Sla 2.30—6; Bloemkool 1556; Komkommers 3538; Knolseld. A 6; Perziken 342; Bindsla 1929; Aardbeien 0.902.40. WOGNUM, 11 Juni 1951 vr. aard appelen, middel 40—43, kriel 33, pos telein 17—20, slabonen 2.46—2.51, stam- snijbonen 131, witlof 18, bospeen, (p, 100 bos) 3645, rabarber 13.1013.90, sla 24.40, bloemkool 1555, bossja- lotten 7, Aardbeien I 1.80—2.20, H 1.02—1.60. ZUIDERKOGGE. Vroege aardappe len 32—41; Kriel 22—28; Bloemkool 1745; Sla 3.604; Bospeen 2133; Rabarber 6—7.40 Peulen 1.30—1.50; Aardbeien 1.50—2.50. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 12 Juni 1951. Het aanbod van runderen was ongeveer vijfhonderd stuks. Het aanbod van vette koeien was tamelijk groot, maar de handel heel wat beter. Alleen de beste soorten waren behoorlijk in prijs, maar de mindere soorten gaven een daling te zien. Ook de handel in geldekoeiea was stil. Er was maar weinig vraag. Voor vette koeien bestond eveneens weinig belangstelling,' zeer waarschijn lijk door de grote drukte met de hooi bouw. De handel in nuchtere kalveren was ook al minder. De prijzen lagen bier nog iets lager. Fokkalveren lever den eenzelfde beeld op. De stemming op de afdeling schapen was flauw. Vette schapen waren minder in prijs, maar de lammeren voor export gingen nog wel; weidelammeren gingen echter stug van de hand. Het aanbod in vette varkens was veel te groot. De inzet was f 1.86 voor de beste dieren, maar deze prijs zakte al heel gauw in tot f 1.80. Voor deze prijs werden er later nog verscheidene dieren verkocht. Op de biggenmarkt was de handel eveneens stroever. De prijzen waren er niet beter op. De Heer en Mevrouw GRANSBERGEN—PIETI danken hartelijk voor de gelukwensen met de gebc te van hun Zoon. Alkmaar, Juni 1951. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hartelijke groeten aan f: Vrienden en bekenden ons vertrek per K.L.M. n Australië. Fam. LOBAC1 Alkmaar, 10 Juni 1951. vraagt enkele naaihuizen. Br. o. no. A 127, bur. v.d. Besch. HUISHOUDSTEI (Ut. 55 jaar) zoekt betre king, liefst bij heer allei eventueel m. zoon tegen vi goeding. Br. o. no. A 124, b v. d. blad. Mevrouw VAN KESTER1 Emmastraat 15, vraagt e JONG MEISJE voor 4 ochtenden per we en een WERKSTER voor Donderdag of Vrijdag. Groot lesinstituut in Z. vraagt boven 30 jaar, die hi avonduren productief we sen te maken. Vereisten: representatie' verschijning, grote verkoo kracht, leiding kunnen; geven aan docenten. Soil, onder No. HA 8J bur. Ver. Noordholl, Dagb Voordam 11, Alkmaar. H.E.M.I. vraagt een ijsventer, Cort d. Lindenkade 5. Zondagmiddag hadden wed; het Foresters-terrein jeugd; wedstrijden plaats, welke geor; waren door de plaatselijke vereniging Doves. De volgend; ten werden behaald: Hoogspringen meisjes A: 1 M Olympia 1.49; 2 N. Mienes, 1.44; 3 A. Couwenhoven, Dove I. Westerhof, Nea Volh 1.35, 5 ger Holl 1.34. Kogelstoten jongens A: 1 1 Nea Volh. 10.56; 2 H. de Vri 9.75; 3 W. Denik, Suomi 8.72; 4 Lycurgus 8.51; 5 H. Olthoff 7.98. 60 meter jongens C: 1 J. Suomi 8.2; 2 J. Schenk, Olymi A. Noll, AVA 8.5; 4 A. Wi< HAV; 5 C. Cohen, Lycurgus. 80 meter meisjes B: 1 J. v. Suomi 11.4; 2 E. Geitenbeek II.4; 3 M. Bronder, HAV 11.6; denhoff, HAV; 5 W. Knol, Hol 80 meter meisjes A: 1 J. V Nea Volh. 11.2; 2 D. Spanger, dia 11.3; 3 M. Steur, Doves 1 van Zandwijk, Olympia; 5M. MFC. Hoogspringen jongens B: 1 man, HAV 1.59; 2 P. Sombroe 1.49; 3 B. Stiemer, Nea Volh. 1 Bakker. Olympia 1.44; 5 J. J' ves 1.44. 80 meter jongens B: 1 A. v. Olympia 9.8; 2 J. Sleutel, Holl; 3 R. Brouwer, Hollandia 10.2; Pol, Doves; 5 P. de Jong, Do Hoogspringen jongens A: 1 Olympia 1.62; 2 H. de Vries, W 3 fH. Rozendaal, Olympus 1.52; Dijk, Edam 1.47; 5 J. Kas Ne 1.42. Discuswerpen jongens A: 1 I Nea Volh. 32.45. Discuswerpen meisjes A: 1 F HAV 23.73; 2 N. Minnes, I 22.70; 3 C. Ton, WAC 20. Verspringen jongens C: 1 H. hof, HAV 4.97; 2 J. Kappers. 4.69; 3 W. Bruin, Olympia 4.34 Janssen, Doves 4.33; 4 J. Aarsn ves 4.13. 100 meter jongens A: 1 B. I Suomi 11.9; 2 C. Ham, Lycur; 3 N. Erfman, HAV 13.9; 4 F. St surgus; A. de Nijs, Olympus 300 meter jongens: 1 W. Deen omi 41; 2 J. Krouwel, Olympia Kist, Suomi 43.5; 4 H. Olthofi 44; 5 G. Schot, Olympus 45. Verspringen jongens B: 1 I man, HAV 5.70; 2 A. v. d. Oorl pia 5.45; 3 J. Sleutel. Holland 4 J. Jong, Doves 5.10\A', 5 wer, Hollandia 5.05 y, Estafette meisjes C: 4 x 60 i Olympia 37.8- 2 Doves 38.9; 40.5. Hoogspringen meisjes C: 1 T Suomi 1.19; 2 M. de Jager, Do' 3 B. Muntjewerf, WAC 1.09; Dingemans, Doves 1.04; 5 J. d WAC 0.99. Estafette meisjes B, 4 x 80 Suomi 46.6; 2 Hollandia 46.9; 46.4. Hoogspringen meisjes B: 1 N. Olympia 1.29; 2 G. Bossen. W, 3 A. Wiedenhof, HAV 1.24; 4 D. daal, Suomi 1.24; 5 L. Bakker, 1.19. Estafette jongens C, 4 x 60 i Doves 35.2; 2 Olympia 36.3. Estafette meisjes A, 4 x 80 i Olympia 46.6. Estafette jongens B, 4 x 80 r Doves 41; 2 Hollandia 42; 3 Olyi Estafette jongens A, 4 x 100 1 Suomi 40; 2 Olympus 42. Verspringen meisjes A: 1 Olympia 5.14; 2 I. Westerhof, Ni

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2