Stad en Omgeving Op de Kaasmarkt schijnt dieptepunt bereikt het DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID/ De zon brak door de wolken Alkmaars Ouden van Dagen hadden een onvergetelijke dag Naar Amsterdam en Oud-Valkeveen AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN HARMONIE THEATER: Mijn vrouw is edelachtbaar Dertien millioen vluchtelingen moeten geholpen worden Holland verzorgt de kinderen van enige geadopteerde kampen Bouwbesluit voor twee kleuterscholen wordt ingetrokken De vraag nam weer toe STENCILWERK P.O.A. n.v. PAYGLOP Kapsalon J. Dirks heropend VICTORIA THEATER: Het kind dat haar gegeven werd CINEMA AMERICAIN: Havenmelodie REX-TH EATER: Vrouwenkamp Borneo De journaals in de theaters Nieuw vlaggenalbum Veiling van huizen Iets nieuws op het gebied van vacantiereisjes Nagekomen predikbeurten ZATERDAG 16 JUNI 1951 (Van onze redactrice) ^EVENHONDERD ALKMAARSE Ouden van Dagen beleefden gisteren een on vergetelijke dag, toen zij in ruime, gemakkelijke touringcars van de N.A.C.O. een tocht door het Gooi maakten. Hoewel de zon het grootste deel van de dag verstek liet gaan, was de stemming onder de oudjes uitstekend. Dank zij de hartelijke zorgen van de dames van de InnA- Wheel die dit jaarlijkse uit stapje hadden georganiseerd en allen die baar daarbij terzijde stonden, werd deze dag een overgetelijk feest voor hen, die zelden of nooit gelegenheid krijgen om eens een dagje naar buiten te trekken. QM HALF ELF reden de dertien gro te Nacobussen, gevuld met opge wekte passagiers de Kaasstad uit. Vro lijk wuifde men naar belangstellenden, die even stil bleven staan om de lange stoet na te zien èn een groet te zen den naar die blijde gezichten achter de ramen. En toen de bekende om' geving achter hen lag en de weilanden zich aan weerszijden van de weg uit strekten, ging men er eens gemakke lijk voor zitten om te genieten van het wijde uitzicht. Helaas was de zon achter een grijs wolkendek verscholen en gestadig viel een lichte regen. Desondanks genoot men van het landschap dat een steeds wisselend beeld gaf en de oudjes eens helemaal uit de dagelijkse sleur haal de. Zo arriveerde men in de beste stem ming in de hoofdstad, waar in restau rant Heek op het Rembrandsplein de warme maaltijd werd gebruikt, die men zich uitstekend liet smaken. Het nam enige tijd in beslag voor ie der na dit oponthoud weer zijn plaatsje In de bussen had gevonden, doch toen de stoet eenmaal geformeerd was, ging het in vlug tempo in de richting van het Gooi. VOOR ALLES WAT er langs de we gen te beleven was, toonden de passagiers de grootste belangstelling en opgewekt stemde men in met een vro lijk lied. De stemming zat er in b,ij de oudjes en dat was een goed teken. Naast de tractaties die door de ge leidsters werden rondgedeeld, kwamen uit de zwarte damestasjes ook zakjes met versnaperingen te voorschijn, waaruit men elkaar rijkelijk presen teerde. „Nee Jaap, geen toffie meer, 't zit allemaal an me gehemelte", protesteer de een opgewekt vrouwtje tegen de lekkernijen van haar echtvriend. „Ook al goed", en het zakje werd uitnodigend voor een buurman gehou den, die de kleverige versnaperingen zojuist had geprobeerd. „Dank je man, m'n onder- en boven- gebit zitten temet an mekaar vast", be dankte deze en de hilariteit in zijn om geving groeide. De vislustigen onder de oudjes be keken de uitrusting van iedere henge laar langs de Diemervaart met een kennersblik. Toch moest het heel wat jaartjes geleden zijn toen zij zelf voor het laatst de dobber in het water gooi den, want de jongste passagiers onder hen hadden de zeven kruisjes bereikt. Naarden werd gepasseerd en de prachtige bossen van het Gooi meldden zich aan. Men kwam ogen te kort om de mooie omgeving in zich op te ne men, maar weldra draaiden de grote touringcars de parkeerplaats van het restaurant Oud-Valkeveen op, waar men de benen eens even kon strekken. I ANGZAAM WAREN de grauwe regenwolken doorbroken. De he mel kleurde zich diepblauw en het warme, late zonnelicht zette de gelijk matige watervlakte van de Loos- drechtse Plassen, waarlangs men de terugtocht aanvaardde, in een zilveren schittering. Hier en daar groepten waterlelies bij elkaar. De bloemen in haar blanke schoonheid tussen het fris groene blad, vormden paradijsjes in het wijde merengebied. In kleine poelen van de Reewijkse Plassen, overhuifd door het oeverriet, weerspiegelden het blauw van de he mel en de vormen der witte wolken zich tussen de beboste eilandjes. Stil genoten de passagiers van de bekoor lijkheid welke van dit prachtige wa tergebied uitging. Aalsmeer gaf een vluchtig glimpje van zijn bioemenprachten, wijd strek te zich daarna de Haarlemmermeer polder uit. Lange, rechtdoorsneden ak kers met verre boerderijen. Een agent van de Alkmaarse motor politie, die de gehele tocht meemaak te, regelde snel het verkeer bij de drukke wegkruisingen die men pas seerde Zo reed men ongestoord over Haar lem huiswaarts en 's avonds om half negen arriveerden zevenhonderd dank bare ouden van dagen na een prachti ge tocht weer in hun woonstad. Doch niet alleen de oudjes, ook de dames van het comité waren dankbaar dat zij in haar opzet zo uitstekend ge slaagd zijn. Dit alles werd haar tevens mogelijk gemaakt door de belangeloze medewerking van de Alkmaarse Mid denstand en de uitstekende zorgen van de politie en de NACO, die er allen toe hebben bijgedragen de ouden van dagen een onvergetelijk uitstapje te bezorgen. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Te beginnen met hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek-Wanna, Ritsevoort 5. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Ha venmelodie (18 jaar); Harmonie Thea ter, 7 en 9.30 uur: Mijn vrouw is edel achtbaar (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9 30 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). Gulden Vlies, 7.15 uur: Voordracht oefening door de leerlingen van Jan Couvée. Sportpark, 3 uur: Grote draverijen. ZONDAG Bioscopen hetzelfde programma als Zaterdag. Aanvangstijden: 3, 4.30, 7 en 9.30 uur. Muziektuin, 2.30 uur: Grote gymnas- tiekwedstrijden om het kampioenschap voor Alkmaar en Omstreken. Sportpark, 1 uur: Grote draverijen. MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Havenmelodie (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Mijn vrouw is edelachtbaar (18 jaar)Rex Theater, 2 30 en 8 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). Begin te besparen bij Uw kleding en maak kennis met de afdeling (Advertentie. Ing. Med.) Niet tot hun onverdeeld genoegen hebben de bewoners van West-Duitsland vlak na de „krieg" een geweldige groep mensen moeten opnemen die, van huis en haard verdreven, het slachtoffer waren geworden van de grootste gedwon gen volksverhuizing aller tijden. Ongeveer 13 millioen mannen, vrouwen en kinderen, grijsaards en invaliden vluchtten vóór de snel oprukkende Russische legers uit Polen, de Balkan, de Baltische landen en Tsjechoslowakije, elke kilo meter van hun bezittingen verliezend. De door de verdragen van Potsdam en Jalta gelegaliseerde verdrijving van Duitse minderheden heeft zeer rampzalige gevolgen gehad. Al vlak voor de grens immers leven ruim acht en een half millioen mensen, verstoken van elk menswaardig bestaan. Hondertallen werden ondergebracht in uiterst beperkte ruimten, voornamelijk kampen, waar slecht» afschuttingen van oude lappen en zakken zijn en nagenoeg niemand werk kan verrichten om de eenvoudige reden, dat er geen werk is. Om althans de hevigste nood te le nigen is enige tijd geleden een lande lijke commissie gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van de Pro testantse kerken, de Rooms-Katholie- ke kerk, het genootschap „Humanitas", het Rode Kruis, de U.V.V. en het Ne derlandse comité voor de „United Na tions Appeal for Children (U.N.A.C.)" Thans is ook in Alkmaar een plaat selijk comité gevormd, dat een afspie geling is van de landelijke, waarin zit ting namen de wethouder van Sociale Zaken, M. Coerts, ds. W. Wesseldijk, ds. C. von Meijenfeldt, deken J. Th. Jacobs, J. H. Nijhuis, A. Kleymeer en mevr. J. N. Ort-Wiersma. Tijdens de gisteravond in de Trouw zaal van het stadhuis belegde bijeen komst heeft het vluchtelingencomité aan de uitgenodigde Alkmaarse ver enigingen en organisaties zijn plannen voorgelegd, om tot een grote inzame ling te komen van kleren, schoeisel en speelgoed. In de eerste plaats stelde het comité zich voor, de kinderen uit Neder-Saksen enigermate te hulp te komen. Want juist de jeugd heeft het in de algehele ellende het moeilijkst. Zoals wij vroeger reeds schreven heeft men in Holland uit het grote aantal kampen er enige geadopteerd. Namens de landelijke commissie voor vluchtelingenhulp lichtte mevr. mr. B. E. A. C. v. d. Walle-Bosch voor de aanwezigen de noodzaak van een onmiddellijke hulpverlening toe. Zij legde vooral de nadruk op de grote dankbaarheid, die schenkingen aller- wege in West-Duitsland reeds onder vonden. En speciaal van Holiand scheen men het niet vanzelfsprekend te vinden, dat in deze de helpende hand werd geboden. Toen besproken zou worden hoe een verzameldag in Alkmaar georganiseerd zou moeten worden, wilden de afge vaardigden liever eerst even met hun besturen en verenigingen overleg ple gen. De vergadering werd vervolgens gesloten, toen bepaald was dat men 27 Juni weer bijeen zou komen om de plannen voor een actie op 7 Juli uit te werken. Ged. Staten hebben B. en W. mede gedeeld, dat ingevolge een ministeriële circulaire de bouw van kleuterscholen niet meer is toegestaan. In verband hiermede wordt verzocht het raadsbe sluit van 1 Februari 1951, tot de bouw van twee kleuterscholen in het Berger kwartier in te trekken. B.en W. stellen de raad voor hier aan te voldoen. (Advertentie, Ing. Med.) In de loop van de week bleef de kaasprijs langzaam verder dalen. Op zichzelf is zulk een daling in deze tijd van het jaar een ongewoon verschijn sel, want we leven in de periode van de allerbeste opzetkaas en in de regel vormt de extra-vraag, die daaruit voort spruit, een zodanig tegenwicht tegen de toegenomen productie, dat er eerder kans is op een stijging dan op een da ling. Het wachten was dan ook op het ogenblik, waarop de speculatie het weer aandurfde. Leeuwarden noteerde Vrijdag zowel voor de volvette Goudse als voor de Edammers 4 cent per kg. lager dan de vorige week, waarmee de noteringen kwamen te staan op f 1.98f 1.99 voor de Goudse en op f 1.79f 1.80 voor de Edammers. Op dit niveau echter nam de vraag weer toe en we zullen ons wel niet vergissen, wanneer we veronderstellen, dat dit in de eerste plaats moet wor den toegeschreven aan het feit, dat de speculatie zich weer deed gelden. Na het tot stand komen van de notering liepen de prijzen te Leeuwarden zelfs een kleinigheid op en voor goede kaas moest meer worden betaald dan de of ficieel vastgestelde prijs. Kortom, er zit blijkbaar weer een bodem in de markt, maar het is de vraag of de prijs veel zal kunnen stij gen zonder dat de kooplust weer af neemt. Dit zou dan moeten komen van de export en daarvan zijn de perspec tieven niet overmatig. De vraag uit Engeland en België is niet meer dan matig. Voor export naar Duitsland komt aanstonds het derde contingent aan de orde, maar we hoofden stem men, die zich pessimistisch uitten over het vierde, het Juli-contingent. Er wa ren er, die zeker meenden te weten, dat het daarmee niet zo vlot zou lopen. Intussen zijn de prijzen voor de pro ducent goed te noemen. Ze bewegen zich ruim boven de door de overheid gegarandeerde minimumprijs en het is daarbij vooral van belang, dat de vol vette Goudse zich goed houdt. Want volvette Goudse is voor Nederland het hoofdproduct. De gunstige verhouding tussen Edam mer en Goudse heeft ook ten gevolge, dat er aan sommige Noordhollandse fa brieken veel volvette Goudse wordt ge maakt. Er was zelfs een partijtje aan de Alkmaarse kaasmarkt. Deze soort wordt niet officieel genoteerd, maar de markters kan met zijn f 2.21 per kg te vreden zijn. Een hoge prijs. De Edam mers noteerden f 1.90 als hoogste prijs, maar de verkoop was traag. De situatie bij de boter bleef ook de ze week weer onveranderd. De prijs staat op inleveringspeil. De voorraden in de pakhuizen van het IVZ blijven echter geringer dan verleden jaar, zo dat ook hier de toestand niet ongunstig is te noemen. LAAGSTE INSCHRIJVER. Door de directeur van Gemeentewer ken in de gemeente Wieringermeer is in opdracht van het gemeentebestuur aanbesteed: het verbreden en verbete ren van de Oosterterpweg lang pl.m. 1885 meter tussen de Terp en de Zeug- weg met bijkomende werken. Laagste inschrijver was P. Daalder's Aannemersbedrijf N.V. te Alkmaar met f 154.900. ALS PROGRAMMA'S, CONVO CATIES, BESTEKKEN, CIRCU LAIRES, VERSLAGEN, ETC. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr. J. Degenaar, Emmastraut 95 (tel. 2310) en dr. A. L. Gransbergen, Geesterweg 11 (tel. 2294). Er zijn van die films, die eigenlijk weinig inhoud hebben en die dan ook wanneer men althans het filmver haal vertellen wil heel moeilijk te beschrijven zijn. Men kan er zich even wel uitstekend bij amuseren omdat zij feitelijk een aaneenschakeling van aller zotste verwikkelingen zijn. Zo'n film is „Mijn vrouw is edelacht baar", de geschiedenis van een manne lijke en een vrouwelijke burgemeester (Clark Gable en Lorette Young), die beiden op het jaarlijkse congres voor burgemeesters in San Francisco ver schijnen. Steve, de burgemeester van Puget City, is vroeger bootwerker ge weest en neemt het leven dan ook niet zo ernstig, vooral als hij in de jonge, charmante burgemeester van Wenonah een dansmeisje meent te herkennen, dat gekomen is om hem een avond te amuseren. Er zijn in deze dwaze film nog veel meer verwikkelingen, de bei de burgemeesters worden tweemaal ge arresteerd en tweemaal met excuses van het hoofd der politie weer losgelaten en er wordt ouderwets gevochten, zelfs tussen burgemeesters onderling waar bij de verliezer in een vijver voor het gemeentehuis wordt geworpen. Men moet deze opeenvolging van misverstanden en hun gevolgen met eigen ogen aanschouwen en zien hoe zij door de sterren van het witte doek op alleraardigste wijze worden weergege ven, om van deze humoristische rol prent ten volle te kunnen genieten. Een film om de zorgen eens op zij te zetten en eens hartelijk te kunnen lachen. ALKMAAR: Filiaal Langestraat 64, tel. 8160. (Advertentie, lui.. Nadat gedurende enkele weken hard gewerkt is aan de verbouwing van de heren- en dameskapsalon van de heer J. Dirks aan de Frieseweg, is deze grondig vernieuwde zaak heropend. Zowel de dames- als de herenafdeling maken thans een luchtige en hygiëni sche indruk. De muren en plafonds hebben lichte tinten gekregen en inde herensalon is een nieuwe granieten vloer gelegd. Er zijn glazen vitrines aangebracht, die, evenals de beide sa lons, verlicht worden door T. L. bui zen. De wastafels hebben plaats ge maakt voor een zogenaamde Ameri kaanse wand. De damesafdeling is niet alleen ge restaureerd, doch tevens uitgebreid met twee afgesloten cabines, waarme de het totaal aantal op vijf is gebracht. Door glazen jalouzieën wordt voor de nodige ventilatie gezorgd. Een groot aantal bloemstukken van collega's, vrienden en clientèle gaven de waarlijk gemetamorphoseerde zaak bij de heropening een extra feestelijk aanzien. Benedict en Nancy Freedman hebben samen een roman vervaardigd, Mrs. Mike genaamd, welke in deVS en daar omtrent 'n best-seller is geworden. Het is het verhaal van een meisje uit Bos ton, dat een sergeant van de Canadese politie trouwt, met hem naar een woest en verlaten gebied trekt, zich met veel moeite aanpast, maar het ten slotte toch niet kan uithouden wanneer in haar omgeving een pasgeboren kind sterft. Zij zal immers, zo bedenkt ze, haar kind zonder hulp moeten krijgen. Daar om beweegt ze haar man, overplaatsing aan te vragen, maar dat kan niet ver hinderen, dat haar baby toch ergens in een blokhut ter wereld komt. In de nieuwe standplaats van haar man kan ze zich beter schikken. Als haar meisje twee jaar oud is sterft het bij een diphteritis-epidemie. Zij maakt er haar man een bitter verwijt van en trekt weg. De sergeant laat zich dan weer overplaatsen naar zijn oude post en vindt daar zijn vrouw terug, die in middels tot het besef is gekomen, dat het leven, hoe hard ook, toch verder gaat. Dick Powell en Evelyn Keyes leve ren goed spel; hun décor is het berg land van Noord-Canada. Als geheel is het een rolprent geworden, die duide lijk maakt, waarom het boek indertijd een bestseller is geworden. Misschien hebben de na-oorlogse Duitse films zoals „Ehe im Schatten" en „Liebe '47" ons te zeer verwend om „Havenmelodie" op zijn juiste waarde te kunnen schatten. De Hamburgse studio's brachten een verhaal in circu latie van een oude pakhuismeester, die zijn enige zoon op 14-jarige leeftijd we gens diefstal, de straat op jaagt. Acht tien jaar lang loopt de oude baas alle binnenkomende schepen af om hem weer terug te vinden. Een viertal lugu bere knapen exploiteert deze vader liefde door hem een jongeman op zijn dak te sturen, die zich uitgeeft voorde verloren zoon. De bedoeling is dat dit „onder-geschoven kind" de hobbelige weg effent, die leidt naar de rijkdom men in de pakhuizen. Als de echte zoon later opdaagt keert alles ten goede en na een fikse brand volgt alsnog een happy ending. Dat wij deze film niet ten volle kon den appreciëren zal onbewust mede als oorzaak hebben, dat hetgeen over het algemeen in Cinema Americain ge draaid wordt van uitstekend gehalte is. V/at wij echter wel in Havenmelodie konden waarderen is het uitstekende spel van Kirsten Heiberg als de caba retière in de havenkroeg en Paul Hen- bels als de pakhuis-meester. Deze boeiende film geeft een treffend beeld van het leven in Brits Noord- Borneo van Amerikanen en Engelsen even vóór, tijdens en na de bezetting van dat deel van Borneo door de Ja panners. In het middelpunt staat de schrijfster Agnes Newton Keith wier man Harry directeur is van de land bouwkundige dienst. Agnes komt met man en zoontje na „Pearl Harbour" in zeer moeilijke omstandigheden als de vijanden komen en alle blanken aan een zware terreur zijn overgeleverd. Kolonel Suga de Japanse bevelhebber staat niet onsympathiek tegenover de familie Keith, maar het leven wordt onder de druk der vijanden steeds verschrikkelijker. Mannen en vrouwen worden geschei den, martelingen volgen bij de kleinste overtreding. Vooral als de gevangenen per schip worden overgebracht naar het sombere oord „Kuching". Het lij den en strijden der gevangenen wordt onder dwang der bezetters heel zwaar tot eindelijk in 1945 de Amerikaanse bommenwerpers de redding komen brengen. Het spannende verhaal van het leed op Borneo neemt dan een einde. In het middelpunt der film staat Claudette Colbert, de bekende film actrice, die de rol van Agnes Keith op bijzondere wijze vertolkt, goed terzijde gestaan door Patric Knowles als haar echtgenoot. Opmerkelijk was het op treden van de indertijd zo bekende Ja panse acteur Sessue Hayakawa als ko lonel Suga. Verschillende kleinere rol len worden zeer scherp getypeerd en mede daardoor wordt een sterk geheel verkregen. Het hoofdnummer wordt ingeleid door uitstekende journaals: Hollands en Wereldnieuws met bijzondere opna men. Het Alkmaarse Comité voor gerepa- trieerden heeft toestemming gekregen tot het houden van een collecte na af loop der voorstelling en wij twijfelen niet- of het succes zal na het zien van deze film voor het Comité zeer groot zijn. De voorprogramma's in de Alkmaarse bioscopen staan deze week voorname lijk in het teken van de sport. De ron de van Nederland kan men in de twee laatste etappes volgen en daarbij te vens zien met hoeveel belangstelling die door het publiek gevolgd werden. Fraaie opnamen zijn er van nieuwe sluizen in Harlingen en Lemmer, wer ken, die millioenen hebben gekost maar een grote verbetering voor de scheep vaart betekenen. Een vliegtuigdag op het vliegveld Gilse Rijen, waar alle familieleden der bij de luchtvaart be trokkenen te gast zijn, toont ons het nieuwste type straaljager. Natuurlijk komt ook Margaret Truman op het witte doek. Men ziet haar bij haar aan komst op het vliegveld van de KLM en als gast van koningin Juliana en Prins Bernhard. Het eerste album van Van Dijk': Mengbedrijven te GoudaAlkmaar, de fabrikanten van Gouda's Roem en Delftse Pot-Margarine, heeft zozeer de belangstelling getrokken, dat besloten is een tweede, nog grotere uitgave tj doen verschijnen. In dit album kunnen de in fraaie kleuren uitgevoerde vlag. gen worden geplakt, die werden ont. worpen door de tekenaar Leonard True, De leerzame onderschriften in 't albuni zijn van de hand van het oud-school, hoofd de heer R- Heirman. Niet alleen de jeugd, doch ook dj ouderen, speciaal uit onderwijskringen, tonen grote interesse voor de collectie, Dat is niet verwonderlijk, daar de ver. zameling zeer zeker opvoedkundige waarde heeft en spelenderwijs iets van aardrijkskunde leert. Het tweede album kan tachtig vlaggen bevatten, waardoor de verzameling kan worden uitgebreid tot honderd vier en veertig. Hierbij zijn ook opgenomen de standaardvlag, gen van Prins Bernhard, de Marine, president Truman etc. True heeft dé aantrekkelijkheid van de kleurige prenten verhoogd, door ze te tekenen in de vorm zoals ze whaien. Hiermede heeft hij dus de rechte lijnen kunnen loslaten. Het vlaggenalbum van Gouda's Roem en Dulftse Pot is leerzaam on ontspannend tegelijk. Wij kunnen het daarom ten zeerste aanbevelen. Bij de ten overstaan van de notaris sen Mr. C. J. de Lange en Mr. D. J, Roos te Alkmaar gehouden veiling bij op bod, werd het hoogst geboden voor: 1 Huis en erf Oudegracht 7, Alk maar f 720.—, 2 Huis en erf Korte Landstraat 17, Alkmaar f 1690, 3 Huis en erf Waterschapstraat 24, Alkmaar f 2720, 4 Huis en erf Kanaalkade 55 Alkmaar f 3500, 5 Huis en erf Korte Landstraat 22 Alkmaar f 1410, 6 Huis en erf Fabrieksweg 3, Alkmaar f1050, 7 Huis en erf Fabrieksweg 4, Alkmaar f 660,8 a. Winkel- en woonhuis met bak kerij en erf St. Annastraat 41 waarin heetwateroven en pakhuis Keizerstraat 15, Alkmaar f 17300, b. Machinerieën, werktuigen en gereedschappen in voor melde bakkerij aanwezig f 1300, 9 Huis en erf Oude Hoeverweg 59, Alkmaar f 2500, 10 Huis en erf en afz. bovenwo ning Stuartstraat 5 en 7, Alkmaar f 3500, 11 Woon- en winkelhuis Kanaal, dijk 286, Koedijk f 2510. De percelen Geest 28 en Heul 29-31 te Alkmaar, konden door omstandig heden niet in veiling worden gebracht. Zeer waarschijnlijk zullen deze perce len op nader te melden datum bij op bod en afslag worden aangeboden. De afslag en combinaties blijven be paald op Woensdag 20 Juni des avonds 7 uur in Het Gulden Vlies. In dit blad treft men een aankondi ging aan van iets nieuws op reisge- bied. De reisleider van het tijdens de oorlog opgeheven HABO-Reisbureau de heer ten Bruggencate schrijft naast een aantal aantrekkelijke vacan- tiereizen thans ook enige Jeugdreisjes uit, tochten van 2 en 3 dagen naar Zuid-Limburg met bezoek aan de mooie Belgische Ardennen. Deze reisjes worden gesepareerd uit gevoerd in uitsluitend jongens- en meisjesreizen. De te volgen routes zijn dusdanig ge kozen, dat de heen- en terugreis ver schillend is. VOOR POLITIE-EXAMEN GESLAAGD. Voor de in de maanden Mei en Juni afgenomen examens voor de Centrale van Politieorganisaties zijn onze vol gende plaatsgenoten geslaagd: mej. M. C. Tromp en de agenten van de ge meentepolitie P. Gorter en W. Muller (met lof). DE ZWAARSTE BAARS Door de eigenaar van café-restaurant Wanne is op een van de vorgie vergaderingen van het Centraal Nederlands Hengelaarsverbond een prijs beschikbaar gesteld voor degena, die deze zomer de zwaarste baars vangt. De heer N.V. Sluijs heeft in deze wedstrijd thans de leiding met een baars van 505 gram. De prijs wordt uitg'ereikt op de jubileum-avond van het CNHV op 10 September. VOOR ZONDAG 17 JUNI 1951 ALKMAAR. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 4, 10 uur Heiligingsdienst, 3 uur Zondagsschool, 8 u. Hosanna mee ting. Di.av. 8 uur Th. ontsp. samen komst. Wo.av. 8 uur Wijdingsdienst 0, 1. v. serg. maj. Elzinga. BERGEN. Ruïne kerk, 8.30 uuf jeugddienst, dr. A. B. Bekius. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. herv. gem., 9.30 en 19 u., ds. de Zeeuw. Chr. geref, kerk, 9.30 en 15 uur ds. Henstra. Geref. kerk (onderh. art. 31 KO), 10 uur leesdienst, 15 uur ds. Van der Linger). NIEUWE NIEDORP. Ned. herv. gems 19.30 uur ds. W. K. Post van Warmen- huizen). Doopsgezinde gein. 10 uuï da. Franken—Liefrinck OUDKARSPEL. 10 uur. ds. M. Pliester. ZUID SCHARWOUDE. Ned. hert' gem., 10 u., de heer C. A. Korndörffe'-

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2