Gratie en charme in de turnzaal Discipelen van St. Bureaucratius bekampten elkaar te Bergen ARET Rie van Geene nam grote voorsprong Koekoek DE Schwa.rzwald.er koekoeksklok, die Jacob Vet en zijn echtgenote Hil- letje, ter gelegenheid van hun 25-jarige echtvereniging ontvingen, zal wellicht reeds zijn waldhoorn-blazende maker hoofdpijn hebben bezorgd. Wie weet of die klokkenmaker het ding niet voor de bijverdienste uit oude onderdelen thuis heeft gemaakt? Of misschien was er wel ruzie in de fabriek geweest, zodat de onderdelen van wekkers en de koekoeksklokken door elkaar ge raakt waren. Niemand zal het zeggen, het minst de klok zelf. AMBTENARENSTRIJD De Koedijk Plattelandsvrouwen helpen Pro Juventute Langendijk Personeelsuitstapje fa. Ter Burg De Rijp Waar zijn de visacten verkrijgbaar? Heer-Hugowaard Gewonden uit Korea in ons Elf Griekse officieren uit dienst ontslagen Streven naar goedkope sigaren gehandhaafd Fel verzet aan het centrale front Admiraalsvlag van Johan Evertsen ZATERDAG 16 JUNI 1951 (Advertentie, Ing. Med.) album van Van Dijk'j te GoudaAlkmaar, de an Gouda's Roem en irgarine, heeft zozeer de getrokken, dat besloten nog grotere uitgave te en. In dit album kunnen leuren uitgevoerde vlag. plakt, die werden ont. Ie tekenaar Leonard True, nderschriften in 't album md van het oud-school- R. Heirman. de jeugd, doch ook d» aal uit onderwijskringen, teresse voor de collectie, wonderlijk, daar de ver zeker opvoedkundige spelenderwijs iets van leert. Het tweede album tggen bevatten, waardoor kan worden uitgebreid ter en veertig. Hierbij tomen de standaardvlag. Bernhard, de Marine, tan etc. True heeft de aid van de kleurige ogd, door ze te tekenen als ze whaien. Hiermede de rechte lijnen kunnen «enalbum van Gouda's :se Pot is leerzaam en egelijk. Wij kunnen het erote aanbevelen. van huizen verstaan van de notaris- de Lange en Mr. D. J. aar gehouden veiling bij het hoogst geboden voor: erf Oudegracht 7, Alk- 2 Huis en erf Korte Alkmaar f 1690, 3 Huis chapstraat 24, Alkmaar en erf Kanaalkade 55 )0, 5 Huis en erf Korte Alkmaar f 1410, 6 Huis ksweg 3, Alkmaar f1050, Fabrieksweg 4, Alkmaar 1- en woonhuis met bak- 't. Annastraat 41 waarin en pakhuis Keizerstraat 17300, b. Machinerieën, gereedschappen in voor aanwezig f 1300, 9 Huis Hoeverweg 59, Alkmaar en erf en afz. bovenwo- raat 5 en 7, Alkmaar n- en winkelhuis Kanaal- lijk f 2510. Geest 28 en Heul 29-31 onden door omstandig- veiling worden gebracht, jnlijk zullen deze perce- te melden datum bij op- worden aangeboden, combinaties blijven be- oensdag 20 Juni des in Het Gulden Vlies. ws op het gebied acantiereisjes treft men een aankondi- iets nieuws op reisge- eider van het tijdens de ven HABO-Reisbureau - Bruggencate schrijft tal aantrekkelijke vacan- 3 ook enige Jeugdreisjes an 2 en 3 dagen naar met bezoek aan de ie Ardennen, worden gesepareerd uit- uitsluitend jongens- en routes zijn dusdanig ge- heen- en terugreis ver- POLITIE-EXAMEN ÏESLAAGD. de maanden Mei en Juni amens voor de Centrale anisaties zijn onze vol- noten geslaagd: mej. M. Ie agenten van de ge* P. Gorter en W. Muller WAARSTE BAARS van café-restaurant Wanneï vorgie vergaderingen van het ands Hengelaarsverbond een gesteld voor degena, die deze e baars vangt. De heer N. V. sze wedstrijd thans de leiding an 505 gram. De prijs wordt van het CNHV en predikbeurten NDAG 17 JUNI 1951 Ned. Leger des Heils, uur Heiligingsdienst, 3 hooi, 8 u. Hosanna mee- uur Th. ontsp. samen- 8 uur Wijdingsdienst o. Elzinga. Ruïne kerk, 8.30 uur A. B. Bekius. P LANGENDIJK. Ned. 0 en 19 u., ds. de Zeeuw, kerk, 9.30 en 15 uur ds. ■eref. kerk (onderh. art. tr leesdienst, 15 uur ds. en. EDORP. Ned. herv. gern.i V. K. Post van Warmen- looDsgezinde gem. 10 uur Uefrinck EL. 10 uur. ds. M. R- RWOUDE Ned. herv. heer C. A. Korndörffer. Terwijl de keurturnsters van de kring Alkmaar en Omstreken met angstige «panning het moment verbeidden waarop zij elkaar het kampioenschap van de Kring zouden gaan betwisten, werd gisteren door vaardige handen de muziek- tuin in een grote openlucht turn-„zaal" herschapen. Vanmiddag en morgen zul len tegen een achtergrond van statige eiken en beuken en, naar wij hopen, een helderblauwe hemel als dak, de turners(sters) van de Kring hun capaciteiten tonen. Voor de lagere graden betekent het alleen het afleggen van een proefstuk om in het bezit van het vaardighcidsdiploma te komen. Voor de leden van de keurcorpsen echter staat er naast het vaardigheidsdiploma nog iets anders op bet spel, namelijk het kampioenschap van de Kring, Mej. Nini Madderom ontbrak wegens ziekte op het appèl Voor een dameskampioenschap neeft Rie van Geene gisteren in de zaal tij dens de verplichte oefeningen reeds „de eerste steen gelegd". Met een ver schil van niet minder dan zeven pun ten staat zij na de eerste dag boven aan de ranglijst geklasseerd, vóór Nel van der Wardt en Tini Wiese. De lezer «oekt natuurlijk tevergeefs naar de naam van Nini Madderon. Helaas is deze Turnlust-dame ziek. Dat is jam mer voor haar en jammer voor Rie van Geene. De laatste vierde gisteren na melijk op perfecte wijze haar come back, na een vrij ernstige val welke zij tijdens een uitvoering van de Halter maakte. De manier waarop deze Hal- ter-dame gisteren haar oefeningen tot in de perfectie afwerkte was voor ons een garantie dat het een felle strijd om de eerste plaats tussen haar en Nini Madderom zou zijn geworden. Voor ons staat nu reeds vast dat Rie van Geene, behoudens onvoorziene omstan digheden de titel zal veroveren. Het is te hopen dat Nini spoedig zal gene zen en dat wij binnenkort deze twee rivalen tegen elkaar in het „strijdperk" zullen zien. Voortreffelijk werk. Zeven punten voorsprong na de ver plichte oefeningen is zeer belangrijk. Als wij de oefeningen van gisteren echter nog eens in gedachten de revue laten passeren kunnen wij ons niet ont trekken aan de indruk dat die voor sprong iets te groot is. De Turnlust- meisjes Nel van der Wardt en Tini Wiese hebben eveneens voortreffelijk gewerkt en slechts in enkele onderde len toonden deze veel belovende turn sters kleine gebreken. Of dat echter in zeven punten verschil is uit te druk ken ,komt ons twijfelachtig voor. Dat zou een klasse verschil betekenen en „Main klok heb 'n spraakgebrek", zegt Hilletje met naargeestige blik. „Ik ben d'r verlegen mee an! 't Is 'n koekoek met 'n hazelip weest, denk, die ze d'rin 'zet hewwe! Skuw! zo 'n rotgeluid as 't kreng geeft". Ogenblik kelijk sloeg de klok acht, om het pes terig te onderstrepen. Er kwam een zonderling gekakel uit het fraai ge sneden kastje. Iets van „uh uh", als het hoestje van iemand, die slechte to,bak rookt. „Hoor nou toch d'rs I", zei Hilletje getergd, ,,'t Laikent wel 'n kip, die z'n ai niet kwait ken. Jacob zait, dat zuks nou de Zwarswalderse tongval is. Afain, ik weet 't ok niet. Meskien heb-ie angina". Er was al van alles met de klok ge probeerd. Men had een half flesje naaimachine-olie in het mechanisme laten leeglopen, waardoor het kastje een donkerder tint had gekregen. De koekoek riep evenwel met dezelfde stem. „Nou weet ik tenminste wat 't is", had Jacob gezegd, „want nou is-ie vanzellef in de olie". Maar men kan er mee tobben. Het ergste was het om twaalf uur, als de klok in een amechtige hoest bui losbarstte. De buren hadden reeds injecties met abdijsiroop geadviseerd. Zo sleepte zich het leven van dit echtpaar voort, onder begeleiding van het duivelse gekraai uit de zwarte doos aan de wand. Tot Maarten kwam. Dat wil zeggen: Maarten van Simon zijn vriend, maar niet die van De Eendracht. Maarten kan zeer veel, om niet te zeggen: bijna alles. Op zijn fiets heeft hij bijvoorbeeld een stop licht gemonteerd, dat aangloeit, als de bestuurder remt. En Maarten ver klaarde zich bereid de klok onderhan den te nemen. Op een avond ver scheen hij, een houten kist met werk tuigen medebrengend. „We moste de pesjent mar efkes op tafel legge", zei hij, „den ken de operasie beginnen". Dan ging hij in trance, de meester, en peinsde over de radertjes, balgjes schroefjes en andere ingewanden van de verkouden koekoek. Na twee uur was het klaar. Enkele weken later moesten we de klok horen slaan. Om de spanning mat te verminderen werd ze een kwar tier voorgezet. .Nou komt 'f, zei Hil- tstje, „toen er een geraas uit het kastje kwam. Toen sloeg het deurtje open en wipte de vogel naar buiten. „Lorre. lome. lorre....", klonk het. „Drie uur", zei Hilletje gedragen, en dan aver verbijstering bemerkend ,Ja Maar-en heb d'r mar 'n papegaai van maakt. Nou laikt 't teminste wat en lua* vinde 't puur pittig zo?" dat was volgens ons zeer beslist niet het geval. Nel Ruijter (Halter) werd goede vierde, op de voet gevolgd door Leny Stek. Mevrouw Volkers moest zich met de zesde plaats tevreden stel len. Het is jammer dat deze voortref felijke turnster wordt gehandicapt door een knietje, waardoor zij steeds bij haar afsprongen moet worden gehol pen. In vele gevallen zal dat in de be oordeling van de juryleden zijn verdis conteerd, mevr. Stenneberg stelde met haar zevende plaats niet teleur. Op doktersadvies heeft deze turnster enige maanden niet mogen trainen, hetgeen direct van invloed is op de correcte af werking van de oefeningen. Jammer voor Annie Veerman dat zij de paard- sprong tot tweemaal toe miste Hierdoor verspeelde zij enige punten. Dat Nel Pilkes op de laatste plaats ein digde behoeft voor haar geen teleur stelling te betekenen. Inderdaad was deze Turnlust-dame de zwakste, maar zij turnt pas sinds enkele maanden in het keurcorps en het werken van deze debutante zal nog aanzienlijk kunnen worden bijgeschaafd. Slechts één heer was gisteravond in de zaal verschenen. Het was de Halteriaan Besselsen die met soms uitstekende oefeningen een respectabel aantal punten verzamelden. De volledige uitslagen luiden: Paard: Rie van Geene (Halter) 16.5 pt., Nel Ruijter (Halter) 15.8 pt„ Nel van der Wardt (Turnlust) 15.6 pt., mevr. A. StennebergDe Waal (Hal ter) 15.3 pt., Tini Wiese (Turnlust) 14.4 pt., Leny Stek (Halter) 14.3 pt., Annie Veerman (Turnlust) 14 pt., mevr. Vol kers (Halter) 13.6 pt., Nel Pilkes (Turnlust) 12.6 pt. Vrije oefening: Rie van Geene 19, Nel van der Wardt 18.6, mevr. Volkers 17.6, Tini Wiese 16, Nel Ruijter 16, Leny Stek 15.2, Annie Veerman 14.9, mevr Stenneberg 14.4, Nel Pilkes 13.4. Rekstok: Rie van Geene 17.8, Tini Wiese 16.8, Nel Ruijter 16.8, mevr. Vol kers 16, Leny Stek 15.8, Annie Veer man 15.6, Nel van der Wardt 15.4. mevr. Stenneberg 14.2, Nel Pilkes 11.6. Brug: Rie van Geene 17.8, mevr. Vol kers 17, Tini Wiese 16.8, Nel van der Wardt 16.8, Leny Stek 16.4, mevr. Stenneberg 16, Nel Ruijter 15.8, Nel Pilkes 15.4, Annie Veerman 15. Ringen: Nel van der Wardt 17.4,. Rie van Geene 17.2, Tini Wiese 16.8, Annie Veerman 16.6, Leny Stek 16.4, mevr. Volkers 16.2, Nel Ruijter 16.2, mevr. Stenneberg 16, Nel Pilkes 12.6. Paarösprong: Rie van Geene 17.8, Tini Wiese 17, Nel Ruijter 16.8, Leny Stek 16.4, Nel Pilkes 15.4, Nel van der Wardt 15.4, mevr. Volkers 14, mevr. Stenneberg 13.2, Annie Veerman 11.6. Klassement na de eerste dag: 1 Rie van Geene 106.1 pt., 2 Nel van der Wardt 99.2 pt., 3 Tini Wiese 98.8 pt., 4 Nel Ruijter 97.4 pt., 5 Leny Stek 94.5 pt ..6 mevr Volkers 94.4 pt., 7 mevr. Stenneberg 89.1 pt., 8 Annie Veerman 87.7 pt., 9 Nel Pilkes 81 pt. Heren Besselsen: Paard 17.7, Vrije oefening 16.4, rekstok 16.6, brug 16.6, ringen 16.2, paardsprong 14.6. De ambtenaren van de gemeenten Bergen en Heiloo hebben op het BSV- terrein te Bergen om een voetbalover winning gestreden. Slechts ingewijden genoten de eer dit schouwspel op het groene veld (niet achter de groene ta fel) gade te slaan. Na een vlotte opening betraden de strijders de arena, om zich spoedig voor ingewikkelde problemen geplaatst te zien. Maar aan beide zijden wer den de hindernissen op de juiste wijze genomen. Bij een vlotte aanval der Heiloo'ers, schoof de eerste penne- streek in het Bergerdoel. De Duinkan- ters betaalden echter met gelijke munt terug en een prachtige voorzet van de steeds actiever wordende rechtsbuiten der gastheren, werd natuurlijk in het De jaarlijkse busreis De plattelandsvrouwen van de afde ling Koedijk hielden hun laatste bijeen komst voor de vacanties. Mevrouw Butter-Grin opende als voorzitster en zorgde ervoor, dat de formele zaken vlot werden afgewerkt. Er was een schrijven van „Pro Juventute" binnen gekomen, waarin de medewerking werd gevraagd voor plaatsing van gro- te-stads-kinderen op het platteland. De afdeling zal trachten een flink steentje bij te dragen, evenals in de actie „Het vierde Prinsenkind", waarvoor foto's zullen worden verkocht. Deze actie steunt het kampwerk voor het zwaar getroffen kind. Er zal een excursie worden gemaakt naar Ringers Chocoladefabrieken N.V. in Alkmaar. Het bestuur voert hierover reeds besprekingen. Op 21 Juni zullen 63 leden in twee bussen de jaarlijkse reis gaan maken. De tocht gaat naar Apeldoorn en het natuurreservaat „Berg en Bos" Na de pauze las mevr. Stikkel-Thuman „Het wonder van Ferny Creek", door M. H. Szekely-Lulofs. Een en ander had gro te belangstelling. Gisteren heeft het personeel van de firma Peter Verburg te Noord-Schanvoude in touring cars een uitstapje gemaakt naar Friesland en Overijsel. Via de Afsluitdijk reed het gezel schap naai Bolsward, waar de koffie werd ge bruikt. Jammer genoeg regende het geducht. Dat deed het ook nog enigszins toen men in Giethoorn aankwam. De reisgenoten bezichtig den het typische plaatsje. Na een mooie tocht door Overijsel reed men onder g*unstiger weer tegen de avond naar Leeuwarden, waar werd gedineerd. Hierna aanvaardde men de terug reis. DOKTERSD1ENST Gedurende dit weekend zal de doktersdienst voor Langedijk en St. Pancras worden waar genomen door dr. R. M. Mandjuro, Broek op Langendijk, tel. K 2267—364. BURGERLIJKE STAND Geboren: Greta, d. van S. Hooijberg en A. Bruin. Ondertrouwd: J. N. Mekken en B. J. Vredevoort. Getrouwd: D. Salm en A. Veenman. Overleden: Dora Groot, 33 jaar, d. van J Groot en M. de Wit. doel gewerkt, zodat de balans weer in evenwicht was. Onvermoeid werd het spel voortgezet, waarbij het goede werk van doelman Brouwers opviel. Bij het ingaan van de nodig gewor den rustperiode stonden de Bergena ren met 32 voor. Na de koffietafel kwamen de inwo ners van het land „van Foreest" danig opzetten en wisten tenslotte met ver eende krachten de stand op 33 te brengen. Verwoed werd het laatste kwartier gewerkt om de dagtaak op goede wijze te beëindigen. Het gelukte de gasten deze boeiende en onder uiterst correcte leiding gespeelde ge meentelijke ontmoeting, in hun voor deel te beslissen 43. Dat Bergen op revanche belust is. behoeft geen betoog. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: breiwerk, gebit (onderge deelte), bruine jongenssandaal met b'chtgroene sok, hoofddoek (kleur blauw, bruin en wit), huissleutel, donkerblauwe dameshandschoen, groen g'ebreide kinderceintuur, klompsok, pas poort t. n. v. J. Ossendorp, twee groene plastic ceintuurs, rood kindertasje (geruit), 14 karaats Parkervulpen, zwarte alpinomuts en pijp, zwart jong hondje, metalen ring (vermoedelijk vén fototoestel), zijden sjaal met bloemmotief (Ber gen aan Zee), een paar bruine gev. glacé hand schoenen (Bergen aan Zee), horloge (Bergen aan Zee), een rood kinderslofje (Bergen aan Zee) en damesrijwiel. V erloren: padvindersriem, groen dames- rijwiel (merk „De Dog"), blauwe zwembroek met blauwwit geruite handdoek, tas (inh. schrif ten en boeken), bruingeel jongenspetje, don kerblauw kinderjasje, zilveren broche (vlinder model), shawl met gele rand, gele shawl, bruine portefeuille (klein model, inh. 2 foto's en f20 aan geld), zilveren schakelarmband (bewerkt met zwart emaille), damesbril met witte hoor nen montuur, geel baby-vest, gouden sigaret ten-aansteker, licht grijze nylon handschoen, rode damesportemonnaie (inh. f 12,—), bruine portemonnaie, blauw zwembroekje, zwarte autoped op luchtbanden, zwart jak (wollen stof), rood gekleurd kinderslofje, barnstenen halsketting, zilveren sierspeld, twee hoofddoe ken, bril zonder glasmontuur, rood met grijs jongensjasje en wit kindersokje. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan het bu reau van de Rijkspolitie, Karei de Grotelaan, tel. K 2208—2444, elke werkdag van 10—11 uur. JEUGDDIENST BERGEN Voor het eerst zal Zondagmorgen in de Ruïnekerk een Jeugdienst gehouden worden. Dit is het resultaat geweest van het overleg tussen de Ned. Herv. Kerkeraad en het bestuur van de Evangelisatie „Maranatha". Het ligt in het voornemen de gehele zomer door om de veertien dagen voor de jeugd een speciale dienst te verzorgen. Zondag zal ds. A. B. Bekius voorgaan. ZONDAGSDIENST ARTSEN Zondag 17 Juni zal de medische dienst waargenomen worden d*pr dokter Van Gelder, Van Reenenpark, tel. K 2208-2027. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Stop en geef voor rang aan het verkeer op de andere weg Geeft op alle borden acht die in Uw belang ztf n aangebracht. (Advertentie, Ing. Med.) Op de gemeentesecretarie zijn ver krijgbaar voor het visseizoen 1 Juli t. m. 30 Juni 1952 Grote visakten a 11,kleine vis- akten a 3,hengelakten a 1,50. In deze prijzen zijn de bijdragen ter ver betering van de visstand inbegrepen. Voor deze akten moet een aanvraag formulier worden ingevuld. Voor per sonen boven de 15-jarige leeftijd zijn bovendien verkrijgbaar bewijzen voor het vissen met één hengel, waarvoor de bovenbedoelde bijdrage is vastge steld op 0,50. Echtpa aar Beemsterboer in het goud Het Alkmaarse echtpaar E. Beemster boerJ. BeemsterboerKager hoopt morgen de dag te herdenken, dat het vijftig jaar geleden in de echt werd verenigd. Het zal een heugelijke dag worden. Immers de heer Beemsterboer verwierf zich ter stede bekendheid als secretaris van de Rooms-katholieke Bond van Overheidspersoneel St. Pau- lus. Gedurende dertig jaren diende hij de vakbeweging met zijn grote werk kracht. Inziende, dat de politieke partij naast de vakorganisatie op ander ter rein meer zou kunnen bereiken, werd hij al vroeg lid, eerst van de Rooms- Katholieke Staatspartij en later van de K.V.P. Ook in het afdelingsbestuur van deze groepering vervulde hij jarenlang bestuursfuncties. De heer J. Beemsterboer, geboortig uit Slootdorp, en in Hoorn en Alkmaar getogen, was gedurende 35 jaren bij de gemeentelijke gasfabriek als stoker werkzaam. Op de «traag, hoe hij het vroeger gehad heeft vóór zijn pension nering in 1938, antwoordde de kwieke 72-jarige: „We hebben een eerlijk stuk brood verdiend. Maar we hebben het niet gekregen. We hebben ervoor ge vochten. Want waarvoor zit je anders in een arbeiderspartij? En steeds: de kop ervoor, en kniezen geeft niet" Diezelfde vastberadenheid, dat zelf de warme sociale gevoel en idealisme, waarvan hij in zijn werkzaam leven kon getuigen tegen misstanden, ken merken hem nog. Nooit zal iemand hem in de Hout kalm op een bankje zien zitten, want hij zegt: „Ik help m'n vrouw, die ook al 72 is." Hij is een liefhebber van de natuur: dan stap ik op de fiets en ga genieten. Temidden van hun vijf kinderen zul len de heer en mevrouw Beemsterboer het gulden feest vieren. Ongetwijfeld zullen velen hen komen complimente ren. MIDDENSTANDERS KOMEN BIJEEN Middenstanders, die lid zijn van de Partij van de Arbeid, zullen op Maandag 25 Juni, des avonds om half zeven, bijeenkomen in het „Wapen van Heemskerk". De commissie voor de middenstand van de partij in bet gewest Noord-Holland—Noord heeft hier een vergade ring belegd, waar de heer P. J. de Kruif, lid van de sectie Middenstand van de Wiardi- Beckmanstichting te Amsterdam, een inleiding zal houden. ALCMARIA NAAR DE RIJP VOOR GRASBAANWEDSTRIJD? Naar wij vernomen hebben, bestaat de mogelijkheid, dat de Alkmaarse renners-vereniging in De Rijp gras- baanwedstrijden zal organiseren. Een en ander zou geschieden in samenwer king met de voetbalvereniging „De Rijp". Er zijn verschillende plannen op stapel gezet. BESMETTELIJKE ZIEKTEN De vgrige week zijn in onze streek de volgende gevallen van besmette lijke ziekten geconstateerd: Warmen- huizen één geval van febris typhoidea en in Zuid- en Noord-Schermer één geval van diphtherie. Burgerlijke Stand Opgaven over de maand Mei 1951: Geboren: Francina A. M., d. van J. Schouten en C. J. M. Enthoven. Rein- dert J. M., z. van R. J. van Stralen en E. Zuurbier. Emma A. G„ d. van P. J. Th. Overtoom en E. M. Groenland. Theodorus M„ z. van C. Zuurbier en J. C. Veldman. Martinus, z. van N. Rood en M. Peerdeman. Louis P. F„ z. van J. P. Baars en B. M. van Eg- mond. Adrianus P. M., z. van S. P. van Langen en C. M. Borst. Nicolaas M., z. van J. Beers en C. van Kleef. Antonius J. M„ z. van J. G. Koomen en N. Welp. Cornells S. M„ z. van C. Visser en M. H. Mooij. Henricus G. M„ z. van P. Dekker en C. B. Wokke. Jo hannes P. M„ z. van J. Baars en A. G Insing. Agatha M„ d. van P. N. Baars en E. H. Vonk. Anthonius C. M., z. van P. A. Groot en M. Smit. Maria C. P., d. van A. Smit en C. P Berkhout. Ondertrouwd: J. W. van Stralen en C. Bleeker. P. H. J. Kager en M. Groen land. H. Wolfsen en A. Kaag. Getrouwd: C. Stroomer en M. Bot. W. P. Hink en C. D. Borst. A. Visser en C. Carels. F. J. van Stipriaan en T. Schuurman. L. Vlaar en M. Wijnker. L. Konijn en W. M. van Diepen. Overleden: Trijntje Ursem, 67 jaar, weduwe van Petrus Tesselaar. Thomas de Krijger, 83 jaar, weduwnaar van Catharina van Oppeneer. Jan Snijder, 74 jaar, gehuwd met Saartje Harten- berg. Jan Brink, 72 jaar, gehuwd met Aafje Mulder. Jan Visser, 42 jaar. z. van G. Vesser en E. Dol. Ingekomen personen: Buisman e.v. P. J. Mienes, van Castricum naar Ver laat 6. Roelofje Nijenbanning, van Bei- len naar Sportlaan 19. Afra A. Venne- ker, van Harenkarspel naar Jan Glij- nisweg 16. Grietje Pluister, van Ave- reest naar Middenweg 116 Nicolaas Smit, van Langedijk naar Westerweg 46. Jan H. Hols, van Ede naar Midden weg 15. Jacob Boor, van Hensbroek naar Hasselaarsweg 18. Gistermorgen zijn te Rotterdam ten aantal gewonden van de strijdmacht der Verenigde Naties ontscheept, die met het troepenschip General MacRac naar hier waren overgebracht. Behalve drie en twintig Nederlanders waren er ook veertien Belgen, drie Luxembur gers en twee en dertig Fransen aan boord. De Nederlandse patiënten zijn naar de hospitalen in Den Haag en Utrecht overgebracht, de anderen zijn van het vliegveld Valkenburg naar Brussel en Parijs gevlogen. Alle Nederlandse gewonden zijn nog gisteren onderzocht en voorzover hun Elf hoge officieren van het Griekse leger zijn Vrijdag van de lijst van het actieve personeel geschrapt wegens in breuk op de discipline na het ontslag van veldmaarschalk Alexander Papagos als opperbevelhebber der strijdkrachten de vorige maand. De officieren drie brigade-gene raals, vijf kolonels en drie luitenant kolonels waren gearresteerd, omdat zij hun soldaten bevel hadden gegeven Athene binnen te gaan, wachten neer te zetten buiten 't parlementsgebouwen te pogen telegraaf- en radiostations te bezetten. Zij werden gisteren vrijgela ten, nadat de tegen hen genomen maat regel bekend was gemaakt. De vertegenwoordigers van de Ne derlandse sigarenindustrie hebben be sloten de tot nu toe bestaande maatre gelen, ten doel hebbende de kostprijs van de sigaren zo laag mogelijk te hou den, voor de tijd van twee jaar te con tinueren. Dit hetekent dat de rem- bourscontitie gehandhaafd wordt, dat de handelsmarges ongewijzigd blijven en dat de tot nu toe gezamenlijk ge voerde propaganda voor het sigarenro ken onverflauwd zal worden voortge zet. De bezoldiging van de Korea-vrijwilligers De bezoldiging van de Koreavrijwil ligers is aldus geregeld, dat de mili tairen de in ons land geldende ver goeding' ontvangen, voor een gehuw de met zeventig en voor een ongehuw de met vijf en dertig procent ver hoogd. Deze verhogingen zijn belas tingvrij. Daarenboven ontvangen zij acht gulden voor elke actiedag aan het front. Tijdens het verblijf in Korea ontvangen zij een dollar per dag. in mindering van hun bezoldiging en bo vendien een dollar voor elke actiedag, in mindering op het bedrag van acht gulden. Bij terugkeer ontvangen zij honderd gulden voor elke maand dienst buiten Nederland. Republiek Zuid-Molukken zuivert Haags bureau Dr. Nikijuluw heeft op een pers conferentie medegedeeld, dat hij eni ge dagen geleden door zijn regering is bevestigd als vertegenwoordiger van de Republiek Zuid-Molukken. Hij heeft alle personeelsleden van het bu reau in Den Haag ontslagen en dit opgeheven. Het secretariaat is thans te Rotterdam gevestigd. Voorts neeft dr. Nikipuluw ten scherpste afstand genomen van de stichting „Door de Eeuwen Trouw" en van Westerling Hij deelde mede, dat er een nieuwe stichting is opgericht met de naam Red Ambon, die gelden zal verzame len om de activiteiten van de Ambo nezen te steunen. Wedemeyer met pensioen De 56-jarige luitenant-generaal Al- bert C. Wedemeyer, bevelhebber van het zesde Amerikaanse leger en voor malig chef van de staf van generalissi mus Tsjiang Kai-Sjek, zal de actieve dienst van het Amerikaanse leger ver laten. Zijn in Mei ingediend verzoek om gepensioneerd te worden, is Vrij dag ingewilligd. Industriële spionnage ten gunste van Amerika Een vroegere wetenschappelijke me dewerker van de „Dr. C. Schleussnei Fotowerke" te Frankfort, Dr. Bruno Wendt, is sinds 5 Juni verdwenen met medeneming van belangrijke aanteke ningen. Dr. Wendt zou Dinsdag met zijn moeder naar het buitenland zijn vertrokken. De fabriek heeft een straf vervolging tegen hem laten instellen, daar men vreest, dat fabrieksgeheimen ter kennis van een Amerikaanse con current gijn gebracht. Voorzichtig worden de mannen van boord gedragen. toestand het toeliet met een ziekenver lof van twee weken naar huis gezon den. Zestien hunner waren lopende pa tiënten. Een der anderen was ernstig gewond; hij had een halfzijdige ver lamming door een beschadiging aan de wervelkolom. Weer woorden van lot voor Nederlands detachement Bij Koemhwa in Centraal-Korea wer pen de Noordelijken hans alle be schikbare troepen in de strijd en bie den felle tegenstand ten einde te trach ten de geallieerde bedreiging om de Noordelijken bij Indje, Janggoe en Kangsong af te snijden, te verhinderen. In de andere sectoren vorderen de verbondenen behoedzaam, waarbij zij weinig tegenstand ondervinden. Aan het Westelijke front blijft het rustig. De V.N.-troepen bevinden zich hier achter de rivier de Imdjin, maar pa trouilleren aan de overkant van de ri vier. Het Nederlandse detachement in Ko rea is door de commandant van het Amerikaanse tiende legercorps, luit.- generaal Edward Almond, tijdens een parade, hogelijk geprezen. Hij zeide, dat de Nederlanders op kranige wijze vochten en noemde het moreel van de troep zeer hoog. Kort. Marine krijgt Nakomelingen van luitenant-admi raal Johan Evertsen hebben besloten, diens admiraalsvlag, welke zich nog in het bezit van de familie bevindt, aan te bieden aan de commandant van Hr. Ms. torpedobootjager „Evertsen", welk oorlogsschip onlangs uit de Koreaanse wateren is teruggekeerd. De aanbie ding van de vlag, die in de longroom van het schip zal worden geplaatst, geschiedt Maandag 18 Juni op de Rijkswerf te Den Helder, waar Hr Ms. „Evertsen" zich thans bevindt. Doodvonnis wegens moord tijdens het „Bertha-oproer" Het Hooggerechtshof te Singapore veroordeelde een 36-jarige Islamietische tokohouder, Othman Ghina, ter dood wegens moord op een korporaal van i'e R.A.F. tijdens het oproer te Singapore in December j.l„ dat was ontstaan naar aanleiding van het proces-Bertha Her- togh. Beklaagde had, nadat bedoe'de korporaal bewusteloos was geslagen, petroleum over hem uitgegoten en deze in brand gestoken. WIE GEEN RICHTING AAN GEEFT GAAT IN DE RICH TING VAN HET ZIEKENHUIS. Verbond voor Veilig Verkeer MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 15 Juni 1951. (Graan- beurs). Tarwe 22.50—24; Rogge 33—34; Gerst 3335 50; Haver 3537; Bruine bonen 3240; Citroenbonen 4555; Witte bonen (krombek) 5065; Grau we erwten (Gruho) 5060; Capucijners 5568; Groene erwten 3640; Schok kers 36—42. ALKMAAR, 15 Juni. Aardappelen: nieuwe 40-43 en drielingen 26—32; slabonen 1,87— 2,01; snijbonen 95-1,52; peulen 58-1,24; komkommers 12-37; tomaten: A 1,00-1,22 en Bonken 86—93; aardbeien 2,10—4,70 per slof; bloemkool: IA 40-51, I 32-40, II 22-32 en III 15—20; rode kool 7,50; asperges (dik wit) 1,40—1,60; frambozen 54 per doos; spinazie 12—44; sla 4—15,50; postelein 8—19; andijvie 18-39; rabarber 5-18; bieten 16; bospeen 32—53 uien 2—12; soepgroenten 2—7; peter selie 2—5. LANGEDIJKER GROENTENCENTR., 16 Juni. 3290" kg Aardappelen 3239, kleine 38—31. 4000 kg Rabarber 5.10— 7.70. LEEUWARDEN. 15 Juni. - Veemarkt 96 stieren 2,60—2,80 pr kg slncïïtgewicht. 150 vette koeien 2,80-3, 2.54-2,74 en van 2,24- 2 49 per kg 'slacbtgewicht. 491 melk- en kalf- Itoeien van 500-995, 275 pinken 240-575, 90 grasklaveren 150-250, 55' nuchtere kal veren 35—50, 272 vette weideschapen 75—140, 705 lammeren 40-65, 379 vette varkens, oude varkens 1,50-1,70, vette biggen 1.76-1,84, zouters 1,78—1,81 per kg levend gewicht, 312 biggen en lopets, biggen 30-50, lopers t 80, 24 bokken en geiten geen notering. 112 paarden 450-900. 3457 stuks, ALKMAAR, 15 Juni. - Kaasmarkt. 50.000 kg 7 stapels boerenkaas 2,02; 13 stapels fa- briekskaas 1,9C. Handel matig. I*

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3