Turnlustdames lieten verstek gaan Hans Dekl Stad en Omgeving Pianoleerlingen van Jan Couvée het pod ium AGENDA Tijdelijke sluiting sociale werkplaats Selectie elftallen van bedrijfssport Oefening baarf kunsf' Buitengewoon geslaagde op voordrachts-oefening OUDE WAAG Antwoord op vragen van de heer Berkhouwer Tienjarige jongen bij het zwemmen verdronken Afscheid van de familie Van Riet Subsidiëring van diverse instellingen Openbare Leeszaal en Bibliotheek Brandweerstaf in Heiloo Een vrouw voor een zilveren jubilaris De Korenbeurswedstrijden Rie van Geene en Klaas Boot be haalden de kampioenstitel Muziektuin was ideale turn„zaal" Wedstrijden op Sportpark Uits'agen en competitie standen bedrijfsport Eindhovenaar en Wagtmai Schulte kreeg lekke bar Koekoek MAANDAG 18 JUNI 1951 Hoewel een voordrachts-oefening buiten de gewone maatstaf van de crietie valt, kan zo'n avond toch zeer interessant zijn en kan men er uitste kende muzikale prestaties te horen krjjgen. Dit was Zaterdagavond het geval in het Gulden Vlies, waar niet minder dan zevenendertig beoefenaars van de kunst van het pianospelen op het podium verschenen, om ons een zeer uitgebreid programma voor te spelen waarvan de lengte niet zo zeer opviel door de grote verscheidenheid. ,De leerlingen waren voor deze avond uitstekend voorbereid, zij studeren piano op de juiste manier en spelen opvallend correct. Dat de een soms wat gelukkiger was dan de ander is begrijpelijk, want op het podium spelen is weer iets anders dan in de huiska mer. In kort bestek al het goede te beschrijven wat we hebben gehoord is niet mogelijk. Daarom zullen we ons tot een keuze bepalen. Van de begin ners noteerden we o.m. een alleraar digst gespeelde Berceuse van Zlicka, een charmant walsje van Mozart en een goed gespeelde „Melodie" van Jan Nieland. Daarna volgden zeer te waar deren uitvoeringen van twee stukjes van Hengeveld, „Für Elise", van Beet hoven en een wals van Durand. Voorts verdienen extra vermeldig de wals op. 70 no. 1 van Chopin, een Barcarole van Tschaikowsky, Prelude op. 28 van Cho pin uitmuntend - en een Brillante Po- lacca van Weber. Na de pauze de meer en zelfs ver gevorderden en dit gedeelte leek inder daad veel op een echt klavier-recital. Er werd over het algemeen uitstekend gemusiceerd, niet alleen technisch maar ook muzikaal. Zo hoorden we o.a. een fijnzinnig ge speelde Arabesque van Debussy en een stijlvol gespeelde sonate van Scar latti. Verder willen we nog met lof me- memoreren de Nocturne (voor de lin kerhand) van A. Scriabine en de zeer mooie vertolkt Intermezzo A dur van Brahms. De niet genoemde nummers nu nog f 5.90 per liter I'XRMA TH. KRAAKMAN ZOON, Platte Steenenbrug 114, Telefoon 2604 (Verdronkenoord). vallen natuurlijk onder onze algeme ne waardering. De pianist Jan Couvèe kan met grote voldoening op het klinkende resultaat van zijn paedagogische arbeid terug zien. Ook voor hem was deze avond ze ker een welverdiende succes. De heer Couvée, die allen bedank te voor de medewerking aan deze avond, kon het podium niet verlaten alvorens bloemen als blijk van erken telijkheid van zijn leerlingen te hebben ontvangen. De luisteraars hebben met grote aandacht de prestaties gevolgd en lieten het aan langdurig applaus niet ontbreken. De geldigheid van het spreekwoord „oefening baart kunst" hebben we tot ons genoegen deze avond weer mogen constateren. Ms. MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar);. Cinema Americain, 8 uur: Havenmelodie (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Mijn vrouw is edelachtbaar (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Snoeplustige inbrekers Vermoedelijk Vrijdagavond of Za terdagmorgen is ingebroken in het houten consumptiegebouwtje op het voetbalterrein aan de Overdiepolder. Onbekenden hebben zich hier toegang weten te verschaffen door een luik te verwijderen en hebben een doos cho coladerepen en een doos nougatblok- ken medegenomen. Vermoed wordt dat hier jongens aan de gang zijn geweest. De politie heeft de zaak in onderzoek. ONWEL GEWORDEN. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is een 88-jarige man in de Magdalenen- straat plotseling onwel geworden. Hü werd overgebracht naar net Huis van Achten, waar hij woonachtig is. Op de door ons gepubliceerde vragen van de heer Berkhouwer is dobr B. en W. geantwoord. Zij delen mede, dat de oorzaak der sluiting van de sociale werkplaats te wijten is aan gebrek aan opdrachten en ziekte van de werkleider waardoor er onvoldoende toezicht was en het verkrijgen van nieuw werk werd bemoeilijkt. Geruime tijd is ge werkt voor een flink montagewerk voor een fabriek in Zandvoort tot de opdrachtgever goedkoper kon klaar ko men. Daarna is gewerkt aan het lezen van witte bonen, waaraan 16 werkne mers in één week f 83.50 verdienden, maar het stichtingsbestuur meende dat bet niet verantwoord was aldus voort te gaan. Het totaal aantal arbeids krachten dat sinds de openstelling op 20 Maart 1950 tot de sluiting op 21 April 1951 werkzaam was, bedraagt 32 met een maximum van 23 per week. De sociale werkplaats zal worden heropend, zodra men een kundig leider en opdrachten heeft. Het is o m. ook de taak van de leider om opdrachten te verwerven. De huidige leider, die op arbeidscontract is aangesteld, is sedert het laatst van Januari ziek, na slechs ruim een maand werkzaam te zijn ge weest. Het stichtinsbestuur wil hem tijdens zijn ziekte niet ontslaan. Het is vrijwel uitgesloten dat een goede tijde lijke kracht ter vervanging van de werkleider kan worden gevonden. Op de desbetreffende vraag werd ge antwoord dat er inderdaad door min der valide arbeidkraehten naar geschikt werk gezocht wordt. Van de 16 werk- (Advertentie, Ing. Med.) Gistermiddag omstreeks half twee heeft aan de Helderseweg een zeer tragisch ongeluk plaatsgevonden, dat het leven heeft gekost aan de tienjarige Wim van 't Hof uit de Van der Wou destraat. De jongen zou met een vriendje gaan vissen in het Noordhollands Kanaal nabij de Naco,-garage. Het warme weer heeft de kinderen echter van plan 'doen veranderen, want in plaats van te gaan hengelen zijn zij gaan zwemmen. Niet lang daarna kwam Wims metge zel thuis met de boodschap, dat zijn zwemgenootje in de diepte was ver dwenen en niet meer was bovengeko men. Er was niemand in de buurt ge weest om hulp te verlenen. Onmiddel lijk werd de politie gealarmeerd, die zich terstond naar de plaats van het noodlottige ongeval spoedde. Verschil lende leden van de gemeentepolitie do ken in het water om te trachten het jongetje te vinden. Ten slotte mocht het hoofdinspecteur Pijl gelukken na tweemaal duiken het kind aan wal te brengen. Langdurige kunstmatige ademhaling, noch de toepassing van 'n zuurstofapparaat door de geneeskun dige dienst mochten evenwel meer ba ten. Avondvierdaagse behoorf tot het verleden De Avondvierdaagse behoort weer tot het verleden. De wandelaars heb ben vier genoegelijke dagen gehad daar het organisatie comité iedere dag een bijzonder fraai parcours had uitgezet. De deelnemers waren dan ook stuk voor stuk enthousiast, hef geen mede zijn oorzaak vond in het uitstekende weer dat de weer goden voor de Avondvierdaagse had den bewaard. Slechts zes van de 180 wandelaars hebben de 65 kilometer niet tot een goed einde kunnen bren gen. Dat de leden van het Alkmaarse Rode Kruis menige blaar hebben moeten „prikken" laat zich denken, daar verschilende van de deelnemers geen geroutineerde wandelaars waren Maar alle blaren en uitvallers ten spijt, is de Avondvierdaagse uitstekend geslaagd, alleen zullen de organisa toren bij zich zelf wel de stille wen» hebben uitgesproken dat de volgende maal het aantal deelnemers iets groter al mogen zijn. Zaterdag hebben tal van vrienden, bekenden en vaste relaties van hotel Victory op een ontvangst in de grote zaal afscheid genomen van de heer en mevrouw van Riet en hun beide dochters. De familie van Riet gaat op 3 Juli scheep naar Bulawayo. in Zuid-Rhodesië, waar de heer Van Riet manager wordt van het Grand-Hotel. Er werden op deze afscheidsreceptie vele hartelijke woorden van dank en vele goede wensen voor de toekomst gesproken. Het moet de heer en me vrouw van Riet op deze middag wel zeer duidelijk zijn geworden, hoezeer de gasten hun goede zorgen op prijs hebben gesteld en hoeveel waardering er bestaat voor hun onvermoeide ar beid. Hotel Victory kreeg onder hun lei ding in vier jaar tijds faam tot buiten de grenzen - en het behoeft wel geen betoog, dat Alkmaar daarvan mede de vruchten plukt. De nieuwe eigenaars, de heer en mevrouw Jansen uit Den Haag, heb ben zich op deze middag voorgesteld. Temidden van een schat van bloemen hebben de jonge eigenaar en zijn charmante echtgenote kennis gemaakt met vertegenwoordigers van al die be volkingsgroepen, die het hotel-restau rant frequenteren. Er heerste een zeer geanimeerde stemming. ZOMERAVONDCONCERTEN IN DE GROTE KERK Op 2 Juli, 16 Juli en 6 Augustus zullen in de Grote Kerk te Alkmaar orgelconcerten worden gegeven, waar aan resp. Laurens Bogtman (bas-bari ton), Annie Woud (alt) en Dora van DoornLindeman (sopraan) hun me dewerking zullen verlenen. Organist is Simon C. Jansen uit Amsterdam. Binnenkort zal ook een aanvang wor den gemaakt met de orgelconcerten op Vrijdagmorgen. nemers, welke in de week vóór de slui ting der werkplaats werkzaam waren, hebben er door eigen toedoen met steun van het gem. bureau voor sociale za ken twee een werkkring gevonden in het vrije bedrijf, twee verzekerden zich een zelfstandig bestaan, en één kon ge plaatst worden in de sociale werkvoor zieningsregeling voor landarbeiders. Van de 32 arbeidskrachten, die kor tere of langere tijd op de sociale werk plaats hebben gewerkt, worden er thans 17 niet door M.H. ondersteund. Een zestal vond n.l. emplooi in het vrije bedrijf, zes vonden een zelfstan dig bestaan, twee ontvangen een uit kering krachten ds ziekte- of ongeval lenwet, één kon er geplaatst worden in de sociale werkvoorzieningsregeling vco. landarbeiders en twee bedankten voor ondersteuning. Hieruit blijkt, dat inderdaad het voor minder valide arbeiders geschikt werk voor hen verkrijgbaar is en B. en W. verwachten dat dit ook in de toe komst het geval zal zijn. Vrije Katholieke Kerk in Nederland Men schrijft ons: Naar wij vernemen heeft de Vrije Katholieke Kerk in Nederland thans ook een Gemeente in voorbereiding in onze stad opgericht en werd giste ren voor de eerste maal een H. Mis dienst opgedragen in één der boven zalen van Hotel De Nachtegaal in de Langestraat, bijgewoond door een klein, maar met vreugde en geestdrift vervuld aantal belangstellenden. GESLAAGD Onze stadgenoot de heer L. Klein Wassink is aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het Artsexamen 2e gedeelte. OPBRENGST COLLECTE De Zaterdag te dezer stede gehouden Blinden-Collecte heeft bruto opge bracht f 995.28. Bij de vaststelling der gemeentebe groting is door diverse raadsleden om subsidie of subsidieverhoging voor di verse instelling gevraagd. In verband daarmede stellen B. en W. thans voor aan de R.K. Jeugdver eniging „Sint Fidelis van Sigmarin gen" te Alkmaar en aan de afdeling Alkmaar van de R.K. instelling „Sint Franscisca Romana Liefdewerk in het bisdom Haarlem" een subsidie over 1951 toe te kennen van 20 pCt der ex ploitatiekosten, opgesteld overeenkom stig de subsidievoorwaarden van het rijk voor het massa jeugdwerk, doch ten hoogste f 996 voor de eerste en f 410 voor de laatste vereniging. Voorgesteld wordt aan de ver. tot op richting en instandhouding van een openbare leeszaal en boekerij te Alk maar een extra subsidie toe te kennen over 1951 ten bedrage van f 1500 boven de verplichte minimum-gemeentesubsi die, doch ten hoogste tot het bedrag benodigd om de rekening der vereni ging over 1951 sluitend te maken. B. en W. stellen voor aan de ver eniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor B.L.O. te Alkmaar" - met intrekking van eerder genomen besluiten - een subsidie over 1950 toe te kennen van f 2850 en over 1951 van f 2900 doch ten hoogste van het bedrag dat nodig is om de reke ningen over die jaren sluitend te maken. Voorgesteld wordt subsidie te verle nen aan de Commissie voor gezinszorg, uitgaande van de diaconie der Ned Herv. Gem. te Alkmaar, aan de Ger, ver. voor kerk. sociale arbeid „Hulp in nood" te Alkmaar en aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. te Noord- en Zuid- Schermer voor het werk der gezinsver zorging. De subsidie over 1950 en 1951 wordt verstrekt tot de helft van het totale overheidssubsidie, wat de laat ste instelling betreft slechts voor :o- veel aangaat hulp aan inwoners van Alkmaar. Voorgesteld wordt goed te keuren de door deze instelling inge diende begrotingen voor 1950 en 1951. AANWINSTEN AFD. LETTERKUNDE LIJST 28. OORSPRONKELIJKE NED. ROMANS Blö.ls Bakker: De slag. E70.5ab Bomans: Dy avonturen van Bill Clifford. B94.2e Bult huis: Edmond de Wilde en de werkelijkheid. K21m Kars: Marsch partisanski (J). fR75.5g Rossura, Van: De g'estolen roos. S60.9 Siemer: Koopvrouw in illusies. IN HET NED. VERTAALDE ROMANS A27.1d Allen: Het dorp Bedford. - F44.6ok Franken: Claudia en haar kinderen. K11.4s kafka: Het slot. L31.2 Lee: De pastorie van Maybury. L37.5 Lehmann: De hengst Maestoso Austria. L61.3k Linklater: Kinderen zijn troef. 013.5 O'Donnell: Groene oevers. R55.5r Roche, De la: Renny. S80.4t Spring: Ted Pentecost. W48ve Werfeb' Verdi. A33s Andersen: e Sprookjes. T43.4 Tuinier: Het dal van Lausa Duron. VLAAMSE lOMANS 819.3 B44.6 Berckhoudt, Van den: De ma donna van Brugge. 819.3 S93gj Streuvels (ps. van Lateur): Een gang door het jaar. t is christelijk; (J) is ook voor jongeren. Het verhaal dreigt eentonig te worden, maar de Oterleker brand weerstaf is opnieuw van eigenaar veranderd. Maandagmorgen in alle vroegte hebben drie brandweer lieden uit' Heiloo zich toegang ver schaft tot de garage in Bergen. De heyen Groenland, Klaassen en Koo- men slaagden er in de deuren te openen zonder de bovenbewoners wakker te maken. Eerst nadat de staf in veiligheid was waarschuw den zij de bewoners, dat de garage deuren openstonden en daarna marcheerden zij triomfantelijk af naar hun commandan', de heer Van Dijk, die de stok een plaatsje gaf in de brandweergarage aan de Schoollaan te Heiloo. KOOPMAN AANGEHOUDEN. De politie heeft een 28-jarige koop man alhier aangehouden inzake over treding van art. 247 van het wetboek van strafrecht. Feest bij De Wild Het personeel van De Wild N.V., van de zaken in Alkmaar en Utrecht, wa ren Zaterdagavond gezellig vereend om twee zilveren jubilarissen bij de firma, de heren G. A. Peperkamp en S. Spaans op ouderwetse wijze te „vieren". Om half negen betraden de beide feestelingen, een van hen in het gezelschap van zijn echtgenote de zaal van het Wapen van Heemskerk. Geestdriftig heetten allen hen in een toepasselijke feestzang welkom, waar na de heer S. W. Arntz namens de di rectie een gelukwens uitsprak. Hij bood de heer Spaans (de andere jubi laris was in Utrecht reeds gehuldigd een geschenk aan in de vorm van een horloge en.... een vrouwspersoon dat echter uit carton was vervaardigd De heer Spaans is namelijk vrijgezel. Verder voerden collega's, de heren Vellinga, Laarhoven en Heertjes, ach tereenvolgens het woord en gaven stoffelijke blijken van waardering Toen was het woord aan het amuse- r. entsgezelschap onder leiding van het duo „Wi-Jo", dat een afwisselend pro gramma op het toneel bracht. Na een ietwat rommelig „voorstel len", bleek toch spoedig, dat de groep op cabaret-gebied thuis is. De zingen de goochelaar bracht een origineel nummer. „Zo gaat het in Tyrol", een drukbelieht stukje, was zeer beschaafd en geestig. In een West-friese sketch, getiteld „Hier is Jaap", bracht het meest cor pulente deel van het duo Wi-Jo een natuurgetrouwe imitatie van de West friese boer ten tonele. Het publiek was opgetogen. De goochelaar Remidol, die na de pauze verbluffende telepathische staaltjes liet zien, goochelde onder controle van twee personen uit het publiek muizen in „lege" zakjes, ge broken touwen aan elkaar en liet de gebruikelijke vlaggetjes en papieren ruikers uit de vreemdste hoeken te voorschijn komen. Zang en gitaarspel van Ria Brinkman waren matig, maar het hoogtepunt was „Het mysterie" een spookachtige huivergeschiedenis, die zich afspeelt in een boeren-bed- stede. Ook de nummers na de pauze, hoewel van minder gehalte, ontlokten enthousiaste reacties in de zaal. Een geanimeerd bal onder leiding van Jan van Geene besloot de avond, die door de directie van De Wild N.V. de jubilarissen was aangeboden. KLEINE OORZAKEN Zondagmorgen omstreeks half twaalf kwam een jongetje, dat hard uit de Hekelstraat kwam lopen, in botsing met het rijwiel van een man, die met zijn fiets aan de hand door net Fnidsen wandelde. Het knaapje liep hierbij een gecompliceerde linkerdijbeenbreuk op en werd per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. DE HUIZENVEILING In ons bericht betreffende de veiling van huizen t.o.v. Mrs. C. J de Lange en D. J. Roos stond vermeld, dat de percelen aan de Geest en Heul op een nader te melden datum bij opbod en afslag zullen worden aangeboden. Men gelieve te lezen: op n a te melden da tum, n.l Woensdag 20 Juni 7 uur. Zondagmiddag wachtte men in de Muziektuin tevergeefs op de keurturnsters van de Alkmaarse vereniging „Turnlust". Deze turnsters schijnen van menig te zijn geweest, dat bij de beoordeling van Vrijdagavond andere dan normale maat staven zijn aangelegd, waarvan juist de Turnlust-dames de dupe waren gewor den. De Halter-dame Rie van Geene had op die Vrijdagavond namelijk een voor sprong van zeven punten behaald en dat was meer dan men van Turnlust-zijde kon billijken. Ook wij waren van mening dat het krachtsverschil minder was dan die zeven punten aangaven, doch dat hierbij van enig opzet sprake was, is zonder twijfel niet het geval. Men dient' te bedenken dat het toewijzen van een bepaald aantal punten voor het grootste deel een kwestie is van zuiver per soonlijke smaak en dat men geen, als bij andere sport-evenementen, steun vindt in maten of afstanden. Wij menen dan ook dat de houding van de Turnlust-dames volkomen onjuist is, te meer daar Rie van Geene inderdaad een voorsprong had verdiend. Men kan zich slechts de vraag stellen, zoals wij dat reeds deden, of die voorsprong in zeven punten verschil is uit te drukken. trachten eikaars prestaties op te voeren en dat is een van de mooiste dingen die wij op deze sportmiddag zagen. Dat er in de kleine Volkers junior, die zich nog maar met moeite op de been kan houden, eveneens een toekomstig turner schuilt, bleek uit zijn „vrije oefeningen, die aller aandacht trokken. Voor Rie van Geene was het jammer dat zij deze middag minder concurren tie had dan aanvankelijk werd ver wacht. Niettemin is de kampioenstitel voor haar een mooie beloning. De gedetailleerde uitslagen van de turnwedstrijden zijn als volgt: Dames. Keurklasse: 1. A. M. v. Gee ne (kampioene) 209,4 pt.; 2. N. Ruiter 193,2 pt.; 3. W. VolkersKnikman (allen De Halter, Alkmaar) 185,9 pt. Eerste klasse: 1. A. v. d. Oort (Olym- pia, Schoorl) 48 pt.; 2. P. Komen—La- mar (Doves, Heiloo) 47,9 pt.; 3. L. Bur ger—Rezelman (SSS, St. Pancras) 47,1 punt. Tweede klasse: 1. L. Volger (SSS. St. Pancras) 48,1 pt.; 2. N. Visser (SSS, St. Pancras) 45,3 pt.: 3. A. Hein (De Halter, Alkmaar) 44,9 pt. Derde klasse: 1. N. Kuiper (Turnlust, Alkmaar) 44.1 pt.; 2. J. Wonder (Turn lust, Oterleek) 43,2 pt.; 3. M. v. Veen (Turnlust, Alkmaar) 43,1 pt. De open, zonnige Muziektuin was de beste „turnzaal" die men zich gisteren bij de wedstrijden om het kampioen schap van de turnkring Alkmaar en Omstreken kon wensen. Op het gazon en op de grindpaden stonden de vele toestellen waaraan jongens en meisjes, mannen en vrouwen staaltjes van per fecte lichaamsbeheersing toonden, die somtijds aan het wonderbaarlijke grens den. Het was een fleurig en uiterst be weeglijk schouwspel, waarm kracht en snelheid, lenigheid en gratie de hoofd motieven waren. Natuurlijk waren er in de lagere klassen ook tal van tur ners en turnsters wie het nog niet zo gemakkelijk afging. Hun bewegingen waren soms nog wat stug. doch zij deden hun uiterste best en ook dat is reeds veel waard. Dat Klaas Boot met zijn sublieme stijl bij de heren kampioen zou worden, stond eigenlijk reeds van te voren vast. Belangrijker dan deze ere-titel echter vinden wij de kameraadschappelijke wijze waarop hij samenwerkt met zijn grote rivaal Maup Volkers. Beiden Verenigingsnummers. Vrije oefenin gen: De Halter, Alkmaar, le pr., 15,5 pt. Knotsoefeningen: De Halter, Alk maar, le pr., 15,1 pt. Baloefeningen: De Halter, Alkmaar, le prijs, 16,75 pt.; Voorwaarts, Koe dijk, 3e prijs, 13,6 pt. Bal-hoepel-rhythm. oefeningen: De Halter, Alkmaar, le prijs, 17,55 pt. Heren. Keurklasse: 1. K. Boot, 227 pt.; 2. M. Volkers, 202,50 pt.; 3. B. Bes- selsèn (allen De -Halter, Alkmaar) 186,40 pt. Eerste klase: 1. H Dekker (Turnlust, Oterleek) 48,1 pt.; 2. J. Schuit (Olym- pia, Schoorl) 46,4 pt.; 3. C. Stenneberg (De Halter, Alkmaar) 45,7 pt. Tweede klasse: 1. A. v. Graft (SSS, St. Pancras) 46,8 pt.; 2. P. Ruijs (SSS, St. Pancras) 45,5 pt.; 3. P. de Boer (Turnlust, Alkmaar) 44,8 pt. Derde klasse: 1. D. Slinger (De Hal ter, Alkmaar) 43 pt.; 2. F. v. Eeten (Turnlust, Oterleek) 41,7 pt.; 3. J. Tes- selaar (Olympia, Schoorl) 40,8 pt. Meisjes, Eerste graad: 1. B. de Rie (Turnlust, Alkmaar) 42,9 pt.; 2. C. Hoogvorst (Olympia, Schoorl) 42,2 pt.; 3. A. Wiering (Turnlust, Alkmaar) 41,8 punten. Tweede graad: 1. T. Hoogvorst— Hoogmoed (Turnlust, Alkmaar) 36,1 pt.; 2. R. v. Ammers (Doves. Heiloo) .35,8 pt.; 3. L. Visser (Turnlust. Alkmaar) 35,4 pt. Jongens, Eerste graad: 1. J. Snijders (De Halter, Alkmaar) 53.3 pt.; 2. F. Zijp (Be Quick, Bergen) 49,8 pt.; 3. E. de Vrij (Be Quick, Bergen) 48,9 pt. Egmond) 44,9 pt.; 2. J. Tweede graad: 1. L. Groot, 44.9 pt.; 2 J. Hopman, 42,5 pt.; 3. C Wijn (allen Meisjes. Verenigingsnummers. Vrije oefeningen: Turnlust, Oterleek, 3e pr„ 13,15 pt. Oefeningen met wederkerige onder steuning: De Halter, Alkmaar, 2e pr„ 13,85 pt. Baloefeningen: Doves, Heiloo, 2e pr„ 14,90 pt. Rhythmische oefeningen: De Halter, Alkmaar, le pr„ 15,35 pt. De keuzecommissies voor het be. drijfs hand- en voetbal hebben ieder twee elftallen samengesteld welke Donderdagavond in het Sportpark in het veld zullen treden. De athletiek. vereniging A.V.A. heeft het gelukkige initiatief genomen op deze avond, tus. sen de pauzes van de twee wedstrij. den, enkele athletieknummers te de. monstreren. Op het programma staan o.a. een 100 meter voor dames, waar. aan leden van A.V.A., Olympus en DOVES zullen deelnemen. De heren van deze verenigingen zullen elkaar op de 400 en 1500 meter bekampen en bovendien is voor A junioren nog een 1500 meter loop ingelast. De handbal, elftallen zijn als volgt samengesteld: Elftal A: W. Hartland; N. Booy en N. Kareis; A. Rietbroek, D v. d. Wal en W, Sutsmoller; R. Holtes, A. Logger, D. Hoekstra, G. Smit en A. Swart. Elftal B: R. Blom; R. v. d. Vlerk en A. v. d. Sande; A. Butsma, A. Zwart en I. de Munick; J. Wismeijer, A. Tiel, B. Iseger, T. van Eyck en G. Peek. De voetbalelftallen komen in de volgende opstelling in het veld: Elftal A: F Ohm; H. J. Wagenborg en A. Bruin: J. Wiite, S. W. Boom en H. D. Bakker: C. van Schalkwijk. A. van Lienen. J. Hartland, H. Maasdam en J. M. Leine. Elftal B: S. G. Blom; A. Nol en J. Bult; D. Franzen, O. H. IJssels en G. Th. Dek ker; B. H. J. Cocks, J. Bierman, C, Kernan, C. Pisuïsse en C. Bierman. ChevroletboysSOVA Reiniging—BBC 1 't Hoge HuysTelefonia LichtbedrijvenPostiljon Povay 1Conijn Afdeling A 1—3 1—1 2—0 1—1 1—1 Afdeling B VIVO-BoysNotenkrakers 01 Black BoysSlagers 10 Stoel 1Alkm. Courant 00 Hulskamp BoysMelkboeren 60 Afdeling C Centra—Lastina Boys 4-0 PO ANagengast 0—0 Ford Boys—Povay 2 3—0 Ringers 2BBC 2 3—2 RhodesiaStoel 2 3—0 Afdeling A 't Hoge Huys 4 3 1 0 7— 2 7 SOVA 4 3 0 1 8— 4 6 Reiniging 4 2 1 1 6— 4 5 Lichtbedrijven 4 2 1 1 7—6 5 Postiljon 3 1 2 0 3—14 Ringers 1 3 2 0 1 3— 1 4 Povay 1 4 1 2 1 4—3 4 Conijn 4 1 1 2 9— 8 3 BBC 1 4 0 2 2 1— 5 2 Chevoletboys 4 1 0 3 4—9 2 Telefonia 4 0 0 4 1—10 0 Afdeling B Blackboys 4 3 0 1 6— 2 6 Krom 3 2 1 0 3—15 Hulskampboys 4 2 0 2 8— 4 4 Notenkrakers 4 2 0 2 4—4 4 Slagers 4 2 0 2 4—4 4 Alkm. Courant 4 1 2 1 3—4 4 Melkboeren 4 1 2 1 8—12 4 VIVO-boys 4 0 3 1 3— 4 3 Stoel t 1 1 2 2—4 3 APSV II 3 0 1 2 4— 6 1 Afdeling C Rhodesia 4 4 0 0 7—0 8 Centra 4 4 0 0 19— 2 8 Fordboys 4 2 2 0 6— 2 6 POA 4 1 2 1 9—3 4 Perzifo 3 1 1 1 6— 3 3 Nagengast 3 1 1 1 2—13 Lastinaboys 4 1 1 2 3—6 3 Ringers II 3 1 1 1 3—4 3 Povay II 4 1 0 3 4—10 2 BBC II 3 0 0 3 3— 8 0 Stoel II 4 0 0 4 0—23 0 Afdeling Handhal Lastinagirls T—HVB II 40 Milfleur—Hu'-kampgirls I 07 RHV—Telefonia 1—3 RHV—HVB II 4—1 Afdeling B Hulskampgirls II—Centra 12 SVGHulskampgirls II 15 JAK—HVB I 0-6 't Hoge HuysLastinagirls II 31 Afdeling A Telefonia 5 5 0 0 31— 8 10 Lastinagirls I 5 3 1 1 18—13 7 Hulskampgirls I 3 2 0 1 12— 8 4 RHV 5 2 0 3 9—94 Krom 5 1 1 3 16—23 3 Milfleur 4 1 0 3 8—19 2 HVB II 3 0 0 3 2—16 0 Afdeling B HVB I 5 4 1 0 30—10 9 '1 Hoge Huys 5 3 1 1 23—13 7 Centra 5 3 0 2 21—16 6 Lastinagirls II 4' 1 1 2 11—12 3 SVG 5 1 1 3 14—24 3 Hu'skampgirls II 2 1 0 1 6—3 2 JAK 4 0 0 4 0—27 0 Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba E., d. v. J. van Wijk en E. Blaauw; Hermanus C„ z. v. P. C. Rood en G. Oudejans: Henricus D. N„ z. v. T. J. Sodenkamp en H. S. M. van den Berg, Jan A. z. v. J. Jong stra en H. A. Kraak: Anna G. L„ d. v. A. P. Peperkamp en G. C. van de Ka mer. O ver 1 ed en: Corn Heinis, 73 j., gek. m. T. Molenaar; Johanna IJpenlaan, 3". UET NATIONAAL wegkampioensc D evenals de vorige jaren weer op werd verreden, is op verrassende wi kers uit Eindhoven veroverde de i kilometers bU ontstentenis van jhr. 1 Vlruly in het nationaal shirt gesto: Hans Dekkers in een onweerstaanba: op duidelijke wijze geklopt. Met de twee favorieten de Eindhovenaar op Zij moesten het hoofd buigen voor 1 laatste meters met alle geweld uitpi en Wagtmans wel wat zeggen. Voor 42 seconden genoteerd. LIET waren deze drie renners weest die zich na de laatste C berg beklimming, toen er een dil 210 km op zaten en de Cauberg re vele slachtoffers had gemaakt, Roks, Peters en De Hoog hadden gemaakt. Dit was het einde van gevecht geweest dat in de tiende ri de met een demarrage van een uit; kend rijdende Voorting was begonr en een paar ronden daarna alleen di Woutje Wagtmans was voortge: Maar Wagtmans, die in de dertier ronde een voorsprong van 1 min. sec. op een groep renners had gei men, liet zich in de achttiende ror door zijn achtervolgers inlopen. I was hem duidelijk geworden dat i genen, die hem volgden, geen teker van verslapping gaven maar eer< het tempo hadden verhoogd. In i ronde zag de kleine man uit Bre zich ingelopen door Voorting, Petc Van Eest, Dekkers, Jansen, Vooren, Hoog en Roks. Wij vertelden reeds de Cauberg zijn werk grondig had daan. Onder degenen die fn de eer, tien ronden een rol van beteke: hadden gespeeld behoorden Schul Bakker, Lakeman, Evers, Van Elc ren, Vinken, Lambrichts, Seijen Vos. In de elfde ronde kwam Schu met een lekke band de Cauberg opze len en toen zijn achterstand in twaalfde ronde reeds meer dan 2 m bedroeg, verdween de Bossenaar v het toneel. Lambrichts en Seijen v, ren in een valpartij bij de afdaling het St. Jansbos betrokken geweest waren er niet zonder kleerscheur afgekomen. Ze waren uitgeschakeld T\E Schwarzwalder koekoeksklok, d Jacob Vet en zijn echtgenote Hi letje, ter gelegenheid van hun 25-jari! echtvereniging ontvingen, zal Wellic reeds zijn waldhoorn-blazende mak hoofdpijn hebben bezorgd. Wie we of die klokkenmaker het ding niet vo de bijverdienste uit oude onderdelt thuis heeft gemaakt? Of misschien w> er wel ruzie in de fabriek geweei zodat de onderdelen van wekkers de koekoeksklokken door elkaar g raakt waren. Niemand zal het zegge het minst de klok zelf. „Main klok heb 'n spraakgebrek zegt Hilletje met naargeestige bli „Ik ben d'r verlegen mee an! 't Is koekoek met 'n hazelip weest, den die ze d'rin 'zet hewwe! Skuw! zo rotgeluid as 't kreng geeft". Ogenblil kelijk sloeg de klok acht, om het pe terig te onderstrepen. Er kwam et zonderling gekakel uit het fraai bi sneden kastje. Iets van „uh uh", a het hoestje van iemand, die slech tabak rookt. „Hoor nou toch d'rs zei Hillet getergd, ,,'t Laikent Wel 'n kip, die z ai niet kwait ken. Jacob zait, dat zul nou de Zwarswalderse tongval Afain, ik weet 't ok niet. Mesku heb-ie angina". Er was al van alles met de klok g probeerd. Men had een half fles naaimachine-olie in het mechanist laten leeglopen, waardoor het kast een donkerder tint had gekregen. I koekoek riep evenwel met dezelft stem. „Nou weet ik tenminste wat is", had Jacob gezegd, „want nou is- vanzellef in de olie". Maar men kan i mee tobben. Het ergste was het om twaalf uu als de klok in een amechtige hoes bui losbarstte. De buren hadden reei injecties met abdijsiroop geadviseerd Zo sleepte zich het leven van d echtpaar voort, onder begeleiding vc het duivelse gekraai uit de zwar doos aan de wand. Tot Maarten kwar Dat wil zeggen: Maarten van Simc zijn vriend, maar niet die van I Eendracht. Maarten kan zeer veel, o niet te zeggen: bijna alles. Op zi fiets heeft hij bijvoorbeeld een sto; licht gemonteerd, dat aangloeit, als t bestuurder remt. En Maarten ve klaarde zich bereid de klok onderhal den te nemen. Op een avond ve scheen hij, een houten kist met wer 1 tuigen medebrengend. „We moste t pesjent mar efkes op tafel legge", z hij, den ken de operasie beginnen" Dan ging hij in trance, de meeste en peinsde over de radertjes, balgje schroefjes en andere ingewanden vc de verkouden koekoek. Na twee uur was het klaar. Enkele weken later moesten We t klok horen staan. Om de spannir. wat te verminderen werd ze een kwa tier voorgezet. ,Nou komt 't", zei Hi letjc, „toen er een geraas uit het kast', kwam. Toen sloeg het deurtje open e wipte de vogel naar buiten. „Lorre lorrelorreklonk het. „Dr uur", zei Hilletje gedragen, en dan over verbijstering bem' 'kend ,Ja Maarten heb d'r mar 'n papegaai vc 'maakt. Nou laikt 't teminste wat wai einde 't puur pittig zo?"

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2