ANN rSTERIE Voetballers stelden hevig teleur Hans Harting hield Slijkhuis in sensationele 1500 m. achter zich Joe Louis was in grootse vo m Draverijen te Alkmaar waren rijk aan verrassingen „Tarzan'van Breenen winnaar van de Benelux-wegwedstrijd De voetbalwedstrijd was ditmaal smakeloze „hoofd"-schotel Voorhoede van D.W.S. schoot de Willem II defensie aan flarden De twaalfde Olympische Dag Heer-Hugowaard Van komen en gaan )l Textiel koopjes 9.90 1.78 R SPOTPRIJS: ISSïïWK! 23 Alkmaar. Sinds 1887 Uitstekende entree van turners De uitslagen van Olympische dag VOETBALUITSLAGEN Zeilrace op Noordzee Savold werd kansloos verslagen „Over Again" en „Overste van Fresena" brachten cöte van f 459.60 Dank zij doelpunten van v. d. Kuil werd Degerfors met 2-1 verslagen GEERTJE WIELEMA WON TWEE K,M.-WEDSTRIJD Heerenveen verloor in de lichtstad ]en een officieel bezoek aan uxemburg v.l.n.r. zittend Prins gemaal Prins Felix, en Prinses Jabrielle en Prinses Adelaide. rtrokken personen: Douwe Jongs- van Middenweg 15 naar Blokker. :r Borst, van Middenweg 303 naar /taarten. Martha Bot, van Midden- 234 naar Hoorn. Siegebertha M. ;n, van Middenweg 584 naar Ou- Catharina Borst, van Donkerweg ar Langedijk. Cornelia Carels, van ionsweg 78 naar Krommenie. Rin- Jansma. van Middenweg 20 naar •dwelle. Karei Beumkes, van Mid- veg 14 naar Noordwelle. Joseph J. ran Erp, van Middenweg 252 naar ;en. Maria Wijnker, van Midden- 9 naar Berkhout. Hendrikus J. Zijp, van Veenweg 36 naar Haar- Maria A. de Boer, van Rusten. ;er\veg 13 naar Wervershoqf. Ag- de Boer, van Rustenburgerweg 13 Langedijk. Maria H. Langrand, Veenhuizerweg 9 naar Haarlem, ïarina de Krijger, van Stationsweg naar Alkmaar. Petrus G. Oud, van denweg 544 naar Hoogwoud. Klaas [enaar, van Westerweg 14 naar Gv. i A. Weel. van Rustenburgerweg raar Alkmaar. Trijntje Beers, van denweg 156 naar Schagen. Johan- Th. van der Gulik, van Middenweg naar Harenkarspel. G. A. Spren- ng, van Rustenburgerweg 6 naar Helder. Guurtje Zuurbier, van nhuizerweg 28 naar Amsterdam, on Tesselaar, van Westerweg 46 r Nieuwe Niedorp. e graslinnen lakens, en 2-pers. ongezoomd "T QA 8.90, lit jasschorten, at 40 tot 54, uwe dessins voor nele kristal nylons, 4.89 oie zijden kousen I IQ 1.90 voor katoen m Brab. bont, mooi, fijne vitrage, I 1.58 en 1 UW PLEtZIER I bijna klinkt als een snauw. „Om- rendse roqpt met het kleine auto- beide andere wagens op, die zich i. Draadloos geeft hij zijn aanwij- velen. Van vier kanten zullen zij nige auto met gedoofde lichten laatste vijfhonderd meter zal te afgelegd. „En denk erom," 70 3arendse, „allemaal met de revol- ïist. want we hebben met gevaar maken. Als je schiet, schiet dan IS HET PROGRAMMA van de twaalfde Olympische Dag schreef de voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, kolonel C. F. Pahud de Mortanges een voorwoord. Hierin kwam hij tot de conclusie dat de Olympische Dag in de loop der jaren de eretitel van „mooiste sportdag van 't jaar" had verworven. Gisteren was het echter niet meer dan een genoeglijke dag. Zeker, het uitverkochte Stadion heeft genoten van de uitstekend geslaagde massale vrije oefening van vierhonderd turners, de liefhebbers zullen de prestaties van de athleten zonder twijfel op de juiste waarde hebben geschat, de wielrenfans hebben hun hart bunnen ophalen aan een aardig maar volkomen onbelangrijk wïelermenu en een ieder zal genoten hebben van het stijlvolle springconcours tussen de ver tegenwoordigende teams van Nederland en Belgie. Het programmapunt dat vele jaren het hoogtepunt van de Olympische Dag is geweest, de voetbalwedstrijd, was echter uitermate slecht. Het Koninklijk echtpaar, dat de Olympische Dag van begin tot einde heeft gevolgd, moet wel een zeer slechte indruk hebben gekregen van het peil waarop het Nederlands voetbal momenteel staat. Het Nederlands bondselftal, waarin niet minder dan vier internationals en diverse internationale reserves meespeelden, heeft een zeer benauwde 21 overwinning kunnen behalen op de Zweedse eerste divisie-club Degerford. Het was een wedstrijd waarin de spelers geen enkele maal tot werkelijk internationaal peil bonden komen, integendeel, soms kregen wij de indruk dat het een wedstrijd gold tussen matige eerste klassers, die bovendien geen enkel belang bij de uitslag schenen to hebben. wiel. Met forse pedaaltrappen kon Van Gelder veertig meter voor de fi nish Muis passeren, maar in zijn ent housiasme gebruikte hij zoveel energie dat hij vlak voor de finish even zijn balans verloor, waardoor Leene enigs zins werd gehinderd. Pas op dat mo ment werd Leene, die naar onze me ning bij een normale course een zeer goede kans op een finaleplaats zou heb ben gehad, verslagen. Bontekoe en Schotman hadden resp. met Kleefstra, Buchly en Geukens, Rijnders niet veel moeite. In de finale zegevierde Bonte koe na een zeer lange eindsprint over zijn Amsterdamse rivalen. In de klas sementswedstrijd over zes kilometer nam Kleefstra revanche. Met zeven punten werd hij winnaar voor Bonte koe (zes pt.) en Rijnders (eveneens zes pt.). De springconcours-finale Tot slot van de cocktail van de Olympische sporten werd de ruiter sport aan het publiek gepresenteerd In afwijking van het vorige jaar werd ditmaal geen nationaal springconcours gehouden, maar een match tussen de vertegenwoordigende equipes van de Federation Beige des Sports Equestres en de Nederlandse hippische sportbond. Het was een kleurrijk beeld, toen de beide equipes, elk bestaande uit vijf ruiters in helrode jakjes en vlekkeloze witte rijbroeken zich op het groene gras opstelden. Het Nederlandse team bestaande uit ritm. b. d. J. J. Gruppe- laar, A. Wolf. W. G. H. Hendrickx, de jeugdige A. Timmer en J. Rijks, won deze wedstrijd met 12 strafpunten. De Belgen, voor wie van Hoecke. R. Moo- nens, J. Hoffmann, G. du Bois en R. Heve de Mevergnies uitkwamen,, ein digden met 2 S'-lt strafpunt. lhE entree van de gymnasten was een indrukwekkend gezicht. Voorafge gaan door tientallen vlaggen en vaan dels, marcheerden die uitstekend ge trainde sportknapen onder de mara thontribune door het veld op. In no- time stonden zij in hun smetteloos wit sporttenue op de groene grasmat van het Stadion in formatie. In prach tige harmonie werden verschillende vrije oefeningen correct uitgevoerd. Een warm applaus klaterde van de tri bunes na deze grootse ouverture. Als het overige deel van het programma van een zelfde gehalte was geweest, wouden wij kolonel Pahud de Mortan ges hebben gesteund in zijn opvatting dat de Olympische Dag de eretitel van „de mooiste sportdag van het jaar" verdient ALLEEN de athleten staken de gym- nasten naar de kroon. Ook zij heb ben voor hun sport een prachtige pro paganda gemaakt. Dat Fanny Blan- kers-Koen de 100 meter voor haar re kening zou nemen lag in de lijn der verwachting, evenals haar overwinning op de 80 meter horden. Insiders had den echter verwacht dat het Zaanse meisje Willy Lust de wereldrecord houdster het vuur na aan de schenen zou leggen. Willy komt echter nog iets te kort om een ernstige bedreiging voor haar oudere rivale te vormen. Zij werd zelfs zesde, maar dat kwam om dat zij struikelde over de voorlaatste horde. Dat kostte deze veelbelovende hordenloopster de tweede plaats. Een sensatie. DIJ de heren viel een sensationele verrassing te noteren. Hoewel een leder wist dat Wim Slijkhuis nog niet zijn grote vorm van het vorig jaar heeft kunnen hereiken, was hij toch fa voriet voor de 1500 m loop. De meeste concurrentie werd verwacht van de Engelsman Eyre en Hans Harting had men in gedachte reeds een derde plaats toegedacht. Vermoedelijk heeft Slijk huis ook zo geredeneerd. Rustig liet hij Harting een voorsprong nemen van een tiental meters en had slechts oog voor Eyre, die hem op de derde plaats op de voet volgde. Tweehonderd meter voor de finish maakte Slijkhuis zich van de Brit los. Harting zag echter kans om zijn tempo iets te verhogen en zonder dat de Europese kampioen ook maar noemenswaard kon inlopen, ijl de Harting naar de zege. Tijdens de estafette 4 x 400 meter verbeterde de ploeg van AAC het Ne derlands clubrecord met 0.6 sec.. De ploeg bestond uit Bakels, De Kroon, Nusse en Smidt. De AAC-ers waren niettemin twee seconden minder snel dan de Engelsen, die in 3 min. 19 sec. door de finish kwamen. Leene in actie. DAT de Nederlandse sprintwereld arm is aan veelbelovende jonge ama teurs blijkt wel uit het feit dat de 49 jarige veteraan Leene nog een goed figuur kon slaan. Weliswaar kon de Hagenaar zich niet in de finale plaat sen, maar dat was echter niet aan zijn capaciteiten te wijten. In zijn serie kwam hij tegen Van Gelder en Muis in de baan. Muis trok er schielijk van door met Van Gelder en Leene aan zijn Een fraaie sprong van de Hol- landse ruiter J. Rijks Jr. die met .Master" een foutloos parcours reed in 101 3/5 sec. en daardoor de eerste prijs won in het spring concours tussen équipes van Nederland en Belgie. De belangrijkste uitslagen van gis teren luiden: Turnen Dames 80 meter horde: 1. mevr. Fan ny Blankers-Koen (Sagitta) 11.6; 2. mej. B. H. Hendriks (GAC) 12.6; 3. mevr. Gerda van de Kade-Koudijs (Victoria) 12.7. 1500 meter heren; 1. Hans Harting (AAC) 3.52.6; 2. Slijkhuis (Trekvogels) 3.53.0; 3. Eyre (Engeland) 3.53.2. 4 x 400 meter estafette heren: 1. En geland 3.19.0; 2. AAC (Amsterdam) 3.21.0 (nieuw clubrecord); 3. Gemengde Nederlandse ploeg. 400 meter hardlopen heren: 1. D. Pugh (Eng.) 48.3 sec., 2. De Kroon (AAC) 48.9; 3 Hofmeester (Pro Patria) 50 sec. 100 meter hardlopen dames: 1. Fanny Blankers Koen 12.2 sec.; 2. Puck Brou wer (Celebes) 12.7 sec. 3 Xenia Stad-De Jong (Olympia 48) 12.8 sec. 200 meter hardlopen heren: 1. Lam- mers (AV 45) 22.2; 2. Lewis (Eng.) 22.2; 3. Wilkinson (Eng.) 22.3. 800 meter hardlopen heren: 1. Morley (Eng.) 1.55.4; 2. Wolsink (Partenon) 1.56.4; 3. Meyborgh (Siomo) 1.57.6. Wielrennen Finale sprint amateurs: 1. Bontekoe 12,2 sec.; 2. Schotman; 3. Van Gelder. Klassementswedstrijd over 6 km; 1. Kleefstra (Amsterdam) 7 punten; 2. Bontekoe (Den Haag) 6 punten; 3. Rijn ders (Amsterdam) 6 punten; 4. Muys (Amsterdam) 6 punten; 5. Kooyman 5 punten. Springconcours 1. J. Rijks (Rotterdam) met „Master" nul fouten, 101.6 sec.; 2. ritm. b. d. J. J. Gruppelaar (Ede) met „Romanichel" 4 fouten, 108 sec.; 3. A. Wolf (Den Haag) met „Starlight" 8 fouten 88.4 sec.; 4. J. Hoffmann (Belgie) met „Orval" 8 fou ten, 97,6 sec. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DWS—Willem H 4—0 PSVHeerenveen 20 Promotie tweede klasse QuickBorne 21 (Quick prom.) Vierde klasse C OFCY Boys 2—0 Monn.damWSV '30 02 ADO '20—SEMO 4—1 ZaanlandiaSNA 0—5 Zondagnacht om kwart over twaalf kwam te IJmuiden het zeiljacht „For tuin II" van de Koninklijke Marine Jachtclub, met als schipper E. Meer- waldt als eerste binnen van de acht jachten die Vrijdag te Hoek van Hol land zijn gestart voor de jaarlijkse race op de Noordzee. De andere uitslagen zijn: 2. „Modalimer", Kon. Mar. Jachtclub, schipper Luit. ter zee 2e kl. J. A. P Weilhelm, 23 uur 39 min; 3. „Vrouwe Emilia", eig. H. C. M. Merkx, 25 uur 01 min; 4. „Femmy", eig. mr. A. J. T. Conijn, 27 uur; 5. „Zilveren Kruis", Kon. Mar. Jachtclub, schipper J. A. Deelder, 31 uur 57 min. iliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiffliiMiiiiiiiiiiiiiiiii Joe Louis heeft in Madison Square Garden te New Vork op overtuigen de wijze bewezen, dat hij nog steeds een bokser van grote klasse is. Twee en een halve minuut na het begin van de zesde ronde van zijn gevecht tegen Lee Savold ging Savold, wiens gezicht de sporen van het voorafgaande vuur werk dat de „brown bomber" op hem had losgelaten duidelijk toonde, voor de volle tien seconden neer op een linkse hoek. Een tel hiervoor had Louis zijn tegenstander met een felle rechtse, die hij ditmaal niet veel ge bruikte, uit balans gebracht. Savold wankelde en onmiddellijk kwam toen de linkse hoek op de kaak, die hem velde. Savold zeeg ineen tegen de tou wen, terwijl Louis op aanwijzing van de scheidsrechter naar de neutrale hoek ging. Toen de arbiter telde, deed Savold nog heldhaftige pogingen weer op de been te komen, hij schudde zijn hoofd als wilde hij de mist, die zijn hersenen verdoofde en zijn blik ver troebelde, op die manier verdrijven. Maar het was alles tevergeefs. Savold was nog steeds bezig overeind te ko men toen scheidsrechter Goldstein Louis arm als die van de overwin naar ophief. Louis had een gevecht geleverd, waarin hij een vorm ver toonde, die zo goed als niet onderdeed voor die uit zijn grote dagen. Dit was o.a., de mening van de manager van Ezzard Charles, Jake Mintz. Louis zal nu in September tegen Ezzard Char les uitkomen in een gevecht om de wereldtitel, die hij in 1949 vrijwillig afstond. „SUGAR" ROBINSON, DE ONOVERWINNELIJKE Ray „sugar", de wereldkampioen mid dengewicht, heeft getoond wederom on genaakbaar te zijn. De Fransman Jean Walzack, die het had gedurfd tegen hem in de ring te treden, werd in de zesde ronde door een technische knockout buiten gevecht gesteld. Tevoren was Walzack reeds zes maal tegen de plan ken geslagen. Het aardige schouwspel van over de sintelbaan voortsnellende paarden, be stuurd door in veelkleurige kledij gestoken pikeurs, trok Zaterdagmiddag op het Sportpark weinig belangstelling. Zondag was de belangstelling aanmerkelijk groter, hetgeen blijkt uit de omzet van de totalisator, welke 72.186.— bedroeg. Beide dagen werd voor meer dan 100.000.omgezet. De draverijen waren ditmaal rijk aan verrassingen. De grootste sensatie beleefde men bij het ver rijden van de prijs van Gelderland. Noordlooper, bestuurd door F. Arsbaeh, vocht lange tijd met Over Again om de eerste plaats en bij de tweede ronde zag het er naar uit of het eerste dier de prijs zou gaan winnen. Het paard begon echter te steigeren en werd door de jury uit de course genomen. Over Again snelde daarna als eerste door de finish, op korte afstand gevolgd door Overste van Fresena, die door rijder Klaar tot het uiterste werd opgejaagd. De totali sator betaalde voor iedere gulden die op dit koppel was gezet 459,60 uit. Mary Reynolds ging bij de course om de prijs van Overijsel slecht van start en liep zelfs een halve baan ach terstand op. Het uiterst snelle paard slaagde er weliswaar in wederom bij te komen, doch was toen zo afgemat dat het toch nog met vrij groot ver schil op de leider eindigde. Tijdens de race om de prijs van Drente kreeg Little Monty het te kwaad en sloeg op hol. Op uiterst bekwame wijze wist rijder Vergay het dier nog driekwart baan te houden, doch was toen wel gedwongen zich te laten vallen. Little Monty draafde alleen verder en liep pardoes de wagen van Ludwina om ver. Daarna kwam het nog in aanra king met langs het parcours geplaatste paaltjes. Het wagentje bleek niet te gen zoveel kracht bestand en de lede ren riemen braken alsof het touwtjes waren. Little Monty liep nog vele ron den alleen door, doch kon ten slotte bij de renstallen worden opgevangen. Persoonlijke ongelukken deden zich bij dit incident niet voor. De voornaamste uitslagen zijn: ZATERDAG Pr(js van Groningen 1 Patsy Powell (J v.Twisk) kmtijd 1.36.8, 2 Petulance K, 3 Prince Bond. Totali sator winnend: f 10,60, plaats f 2,30, f 1,80, f 1,70, gekoppeld f 5,70, cover- cal f 4,80. Prijs van Friesland 1 Neerlandia H (M. Vergay) km tijd 1.34, 2 Moeskops, 3 Nelly Scott. Tota lisator winnen: f 2.70, plaats f 2.10, f 3.10, f 6, gekoppeld f 9.50, covercal f 7.20. Prijs van Drenthe 1 Narciso G (J. Zuyderduin) km tijd 126.8, 2 Lee Axkit, 3 New Vlaming man. Totalisator: winnend: f 9.90, plaats f 1.80, f 1.30, f 1.60, gekoppeld f 14.80, covercal f 5.40. Prijs van Overijsel Eerste serie: 1 Nino Narville, 2 Leander, 3 Nestor B. Totalisator: win nend: f 6.20, plaats f 2, f 1.80, f 2.30, gekoppeld f 32.90, covercal f 6.60 Tweede serie: 1 Notre Dame, 2 Mon te Carlo, 3 Kate Bonner. Totalisator: winnend: f 3.30, plaats f 1.50, f 1.70, f 4.30, gekoppeld f 21.80, covercal f 7.60. Finale: 1 Notre Dame (B. U. de De Benelux-wegwedstrijd voor ama teurs over een afstand van 275 km, die Zaterdag werd georganiseerd door de Amsterdamse Sportclub „Olympia", is geëindigd in een overwinning van de Amsterdammer Van Breenen, die de Haarlemmer Peters en de Hilversum mer Van Dijk in de sprint klopte. Van de 111 renners, die aan de start kwa men, hebben er zeventig de strijd moe ten staken. De wedstrijd kan men in twee pha- sen verdelen: De eerste phase met voortdurend uitlooppogingen, die tel kens in de kiem werden gesmoord, ge durende de eerste 125 km en de tweede phase, die wij gevoegelijk „operatie cy clotron" willen noemen, die in Den Harting sloeg Slijkhuis fraaie tijd. in een Nedërlandse turnsters gaan naar Oostenrijk De samenstelling van de Nederlandse damesploeg voor de landenwedstrijd keurturnnen Oostenrijk—Nederland op 7 en 8 Juli a.s. te Klagenfurt luidt: Tr. CornelisseDe Wit (BATO) Haarlem; H. A. Gerrietsen (Kracht en Vlugheid) Utrecht; G. HeilBonnet (VGV) Varsseveld; B. Hoekstra (Quick) Huizum; J. A. Kampen Ton neman (ESCA) Arnhem; H. Krul, v. d. Gogh (Donar) Den Haag; H. Los- kamp Paesens (DOS) Amsterdam; S. Muskee (Vlugheid en Kracht) Enkhui- Spoedig na de aanvang van de voet balwedstrijd werd het duidelijk dat het een matige wedstrijd zou worden. De Zweden speelden een zeer simpel spel letje en de Bondsploeg, waarvoor mis schien als enig excuus „voetbalmoe heid" is aan te voeren, deed het niet beter. De voorhoede speelde al uitermate slecht. Groeneveld was even passief als de toeschouwers die lusteloos toekeken. Snoek was actief maar heeft geen en kele maal een bal goed geplaatst, Van der Langeberg schoot als aanvalsleider letterlijk en figuurlijk te kort en Quaadvliet heeft slechts tegen het ein de enkele aardige dingen laten zien. De enige voorhoede-speler die er iets van maakte was de jeugdige Van der Kuil uit Velsen. Niet alleen omdat deze Benjamin de twee doelpunten voor zijn rekening heeft genomen. Van der Kuil heeft verscheidene malen laten zien dat hij over een arsenaal van aardige truc jes kan beschikken en dat zijn nog jonge benen tot een formidabel schot in staat zijn. Wij zouden nog veel ple zier van deze speler kunnen beleven, ware het niet dat hij reeds door Ita liaanse voetbalscouts was ontdekt. In de middenlinie heeft Klaassens veel en soms goed werk verzet, meer dan Bies- brouck op de linkerhelft. De centrale figuur was echter Ter louw. Onze nationale stopperspil was gisteren echter wel wat te onbesuisd met zijn verre trappen die zelden goed werden geplaatst. De backs Bruggeman en Oenthal deelden in de misère van de voorhoedespelers. Van Raalte heeft bewezen een uitstekende reserve voor Kraak te kunnen zijn. Het doelpunt, waarmede Larsson Degerfors in de tweede helft de leiding gaf, was voor de Blauw-Witter beslist onhoudbaar. Na dit doelpunt schrokken de toeschou wers met een schok wakker. Scheids rechter Bronkhorst kende de Neder landers een vrije schop toe op de rand van het strafschopgebied. Van der Kuil werd door aanvoerder Terlouw waar dig bevonden om zich achter de bal te plaatsen en de VSV-er beschaamde dat vertrouwen niet. Dwars door de muur van Zweedse spelers schoot hij de bal in de uiterste rechterbenedenhoek. In de laatste minuut van de wedstrijd schoot zijn rappe linkervoet uit naar de in de lucht zwevende bal en voor dat doelman Tingiof zich kon realise ren wat er gaande was, wees de scheids rechter al naar de middenlijn. Het was een treffer van zeer grote afstand waar bij het Van der Kuil niet aan een beetje geluk heeft ontbroken. Nauwelijks hadden de Zweden de af trap verricht, of scheidsrechter Bronk horst floot het einde van deze onbevre digende wedstrijd, hetgeen vele toe schouwers een zucht van verluchting uitlokt*. Bosch begon en tot de finish in Am sterdam bleef voortduren. „Operatie cyclotroc", omdat in Den Bosch het grote peleton. dat toen nog uit bijna 100 renners bestond, in stukken werd gesplitst en in het verdere verloop van de koers deze stukken op hun beurt weer in kleinere partjes uit elkaar vielen, om ten slotte een finish op te levren van uiterst kleine groepjes ren ners, die na elkaar over de eindstreep vlogen. De uitslag luidt: 1 Van Breenen, Am sterdam, 6 uur 8 min. 59 sec.; 2 Peters, Haarlem, zelfde tijd; 3 Van Dijk, Hil versum, zelfde tijd; 4 Bruggenkamp, IJmuiden, 6 uur 59 min. 57 sec.; 5Mje- nen, Valkenswaard; 6 A. Verstraeten. Breda; 7 G. Holleerder, Amsterdam; 8 K. Verstraeten, Breda; 9 Hendriks. Oss, allen dezelfde tijd; 10 W. Hollee der, Amsterdam, 7 uur 3 min. 7 sec.; 11 Snijders, Halfweg, 7 uur 5 min. 17 sec.; 12 Hooyschuur, Zaandam, z. t. Jong) km tijd 1.29.9, 2 Nino Narville, 3 Leander. Totalisator: winnend: f 1.80, plaats f 1.20, f 1.20, gekoppeld f 2.60, covercal f 2.60. Prijs van Gelderland 1 Over Again (J. W. Runhaar) km tijd 1.29.4, 2 Overste van Fresema, 3 Or de Casindra. Totalisator: winnend: f 8, plaats f 2.50, f 3.50, f 5.90, gekop peld f 459.60, covercal f 10.20. Prijs van Limburg 1 Mr. Fried (J. Wagenaar). 2 Miss A, 3 Jacoba. Totalisator: winnend; f 8.10, plaats f 2.60, f 3.10, f 12.10, gekoppeld f 26.50, covercal f 4. Totale omzet f 28.456, ZONDAG Aardbeienprijs: 1. Perfect Heny (M. France) km-tijd 1.33; 2. Moeskops; 3. Prince Bond. Totalisator: winnend f 5.40, plaats f 2, f 1.50, f 3.70 gekoppeld f 11.10, covercal f 4.30. Aardbeienprijs (2e afdeling); 1. P. Louis, 2. (K. Neef) 1.32.3. 2. Opveger. Totalisator: winnend f 4 plaats f 1.50, f 1.40, gekoppeld f 5, Covercal f 2.80. Amazonenprijs: 1. Petite Casindra (W. H. Geersen) 1.34.1; 2. Nelly Scott; 3. Nimble Heny. Totalisator: winnend f 2, plaats f 1.40, f2.10, f7.30. Gekoppeld Amazonenprijs: 1. Petite Casindra (W. H. Geersen) 1.34.1; 2. Nelly Scott; 3. Nimble Heny. Totalisator: winnend f 2, plaats f 1.40. f 2.10, f 7.30. Gekop peld f 4.70, covercal f 5.40. Mizzi Schindler-prijs: 1. Menno Dy namic (G. v. d. Wal) 1.28.5: 2. Lord Toddington; 3. Mc Heny. Totalisator: winnend f 4.20, plaats f 1.30, f 1.20, f 1.20. Gekoppeld f 10.50, covercal f 3.60. Mizzi Schindler-prijs (2e afd.) 1. Marry Simons (J. Drent) 1.28; 2. Little Monty; 3. Louis F H. Totali:\tor: win nend f 2.90, plaats f 1.40, f 2, f 1.90. Ge koppeld f 23.90, covercal f 6.90. Moulin Rouge-prijs: 1. Martini Spen cer (M. France) 1.27.1; 2. Nanda; 3. Octavianus K. Totalisator; winnend f 3.30, plaats f 1.40, f 1.20. f 1.20. Ge- kODpeld f 11, covercal f 3.20. Dutch Evern-prijs: 1. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen) 1.25.8; 2. Narciso van Zora; 3. Marathonlooper. Totalisator winnend f8al0, plaats f 1.50, f 1 20, 1140 Gekoppeld f 5.70, covercal f 7.20. Elephant-prijs: 1. Lord Heny (J. de Vlieger) 1.26.7; 2. Madame B; 3 King Spencer. Totalisator: winnend f 8.40. plaats f 1.70, f 1.40. Gekoppeld f 7.80, covercal f 5.40. Kennemerland-prjjs (kortebaan): Eer ste serie: 1. Norma Shearer; 2. Monte Carlo D. Totalisator winnend f 7.10, covercal f 2 90. gekoppeld f 6 60. Tweede serie: 1. Notre Dame: 2. La- rus S. Totalisator winnend f 3 30. co - vercal f 2.60, gekoppeld f 3.70. Derde serie: 1. Mary Reynolds: 2 King Spencer. Totalisator winnend f 1.90. covercal f 4, gekoppeld f 7.60 Vierde serie: 1. Mr. Fried; 2. My Dar ling. Totalisator: winnend f 1 60, cover cal f 1 70. Gekoppeld f 1.60. Finale: 1. Mr. Fried (J. Waeenaar) 0.58.2; 2. Norma Shearer 'J- Rooden- burg) 100; 3 Notre Dame (B. U. de Jong) 1.00.*. Totalisator: winnend f 2, covercal f 6, gekoppeld f 26,20. DE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND De KNAC heeft het reglement bekend gemaakt voor de wedstrijden om de gro te prijs van Nederland, die Zondag 22 Juli op het circuit van Zandvoort wor den gehouden. De af te leggen afstand bedraagt 377 kilometer. De training vindt plaats op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juli. De snelste rijder zal bij de wed strijden de voorste plaats innemen. Niet minder dan tweehonderd zwem- ners en zwemsters hebben Zaterdag middag deelgenomen aan de traditionele twee-kilometer-tocht van de Robben over de Loosdrechtse plassen. Bij de vrije slag heren werd de 19-jarige Rob- benzwemmer Keyser verrassend win naar voor Beyderwellen. Zijn tijd was 29 min. 37.5 seconde. Geertje Wielema wen de vrije slag dames in 30 min. 1 0 sec. Zij had 50 meter voorsprong op Annie Veldhuyzen. Bij de schoolslag heren won Hans Kelder in 32 minuten P seconden. Tonny Hom deed er bij de dames 34 min. 10.9 sec. over. DWS stelt er blijkbaar een eer ln overwinningen te behalen op preten denten voor de titel van landskampi oen. Zaterdag moest Willem n erva ren dat de verdediging van de Am sterdammers zeer moeilijk is te pas seren en dat zijn eigen defensie ver schillende hiaten vertoont. De Tilbur- genaren keerden namelijk met een 40-nederlaag naar huis terug. Zon der Abe, die ziek was achtergebleven, was Heerenveen in de uitwedstrijd te gen PSV reeds bij voorbaat kansloos. Toch werd het slechts een 20-nc- derlaag. Doelman Botermans van Willem II had aan geen der vier doelpunten, die van behoorlijke kwaliteit waren, schuld. De eerste DWS-treffer kwam van de voet van rechtsbinnen Koe- voets. De rust kwam met een 10- voorsprong voor DWS. Negen minu ten na de thee schoot Pitters een door linksbinnen Bulder goed voor het doei getrokken bal onhoudbaar langs Botermans en in de 22e minuut na de pauze was het Bulder, die een mislukt schot van Dijkstra afwerkte en de bal in het doel deed belanden. Het was tenslotte vier minuten later nogmaals Koevoets, die de Tilburgae doelverdediger geen enkele illusie liet. De stand is: PSV DWS Blauw-Wit Willem II Heerenveen 7— 8 5—14 0—11 6— 7 3—11

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5