Pii, Pain, Pom als fotografen"^ D.D.D. Gebroeders De Vilder tot een jaar veroordeeld Üe Onbekende Voogd Laatste acte in oude collaboratiezaak Het Radioprogramma Zee'iedensfakinq in V S. Jrgé|||^w Ex-maarschalk Pétain naar het ziekenhuis De Perzen iets ontvankelijker? wmmm W -a WiKK JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Conferentie te Rome was vruchtdragend Van Swol en Rinkel behaalden één punt Sport in 't kori Nadat de gebroeders De Vilder, de directeuren-bestuurders van de N.V. Amsterdamse Ballastmaatschappjj res maal voor een rechterlijk college wa ren verschenen, werden re Zaterdag door de Bijz ndere Raad van Cassatie ieder tot één jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Gedurende de oorlog hebben ze zich schuldig gemaakt aan collabo ratie door de aanleg en uitbreiding van vliegvelden. De Bijzondere Kamer der Arnhemse Rechtbank, waarvoor het tweetal het laatst terecht stond, had hen van rechtsvervolging ontslagen, omdat zij overmacht aannam. De Officier van Jusitie der Arnhemse Kamer was toen in hoger beroep gegaan. „Uit hun bru- KLEINE BURGEROORLOG IN WEST-BIRMA Een sterke legermacht dor rege ringstroepen heeft Zaterdag te Arakan aan de Westkust van Birma de strijd aangebonden tegen de Moedjahids, een fanatieke Mohammedaanse organisatie, die een kleine burgeroorlog heeft ont ketend. De Moedjahids hebben ver schillende dorpen geplunderd. Naar schatting achtduizend mensen zijn dientengevolge dakloos geworden. De opstandige bevolking staat onder le'ding van een ex-ma'oor van het Brits-Indische leger, de 29-jarige Mo hammed Cassim. Vreemd besluit van Friese organisatie Het bestuur van de Vereniging voor het Friese Bedrijfsleven heeft volgens het Hbl. besloten, in correspondentie en andere stukken, gericht aan het provinciale bestuur, gemeentebesturen en andere overheidslichamen in Fries land de Friese taal te gebruiken. Stukken, bestemd voor overheidsin stanties buiten de provincie zullen in het Fries en het Nederlands worden gesteld. Het bestuur dringt er bij an dere organisaties in Friesland, op aan. zijn voorbeeld te volgen. Opnieuw pseudo-vogelpest in Oostzaan Wederom is te Oostzaan een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. Ditmaal betreft het 165 jonge hennen van de heer D. Sopjes aan het Noord einde. Reeds eerder had de ziekte zijn bedrijf geteisterd. De hennen zijn door het destructorbedrijf van Purmerend vernietigd. DINSDAG 19 JUNI HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00-24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Lichte muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws weerberichten. 8.15 Amusementsmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Vooi de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements-orkast. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Zang en piano. 15.05 Orgelspel. 15.30 ,,Ben je zestig" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlot. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd 17.45 Filmprogramma. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Reportage. 18.25 Pianospel. 18.45 Sport- piaatje. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville programma. 19.52 Politiek o^rzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20 12 Altviool en clave- cimbel. 20.30 Kamerorkest en soliste. 21.00 „De Katholieke kunstenaar en zijn problemen", causerie. 21.05 Actualiteiten. 21.10 Piano-trio. 21.38 Concertgebouworkest. 22.35 Gesprek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed en Liturgisch* kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Gram.muziek. 8.45 Or gelspel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken 12.00 Amuse mentsmuziek. 12.30 Land- en l'uinbouwmede delingen. 12.33 Voor het platteland. 12 40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen oi gram.muziek. 13.20 Financieel weekover zicht. 13.30 Salonorkest 14.00 Vooi de vrouw 14.30 „Die Fledermaus", operette. 16.10 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dansmuziek. 17.45 Rege- ringsuitzending: Ds. F. C. Kamma: „Ovei het ontstaan van ziekte, dood en oorlog, naar een Papoease legende" 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 Fanfare-orkesten. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Orkestconcert. 19.50 „De vlieg tuigen van de luchtmacht en hun taken", eau serie. 20 00 Nieuws, 20.05 Actualiteiten. 20.15 Hét Promenade-orkest en solisten. 21.00 De Antwoordman. °1.15 Causerie ovei de Itali aanse opera. 22.15 Piano, viool en cello 22.25 Buitenlands overzicht. 22 40 Reportage 23.00 Nieuws. 23.15 Reportage. 23.25-24.00 Gram. muziek. VEILIG RIJDEM, VEILIG LOPEN? UW OGEN EN UW OREN OPEN! Verbond voor Veilig Verkeer to-winst", aldus het arrest van de Raad van Cassatie, „die bijna vier 'miilioen gulden bedraagt, blijkt de ernst van hun collaboratie". Evenals de De Vilders had de direc teur van de Hollandse Betonmaat- schappij L. D. Oedes zesmaal terecht gestaan op aanklacht van economische collaboratiemet de vijand. Ook hier was het openbaar ministerie van de Arnhemse rechtbank in hoger beroep gegaan. De Bijzondere Raad van Cas satie besloot echter, dat D. niet straf baar is, wegens „overmacht in engere zin". Zijn firma heeft in de oorlog het vliegveld Gilse-Rijen vergroot. Militair vervoer qaat door Aangezien de onderhandelingen mis lukt zijn over wat 'Amerikaanse reders beschouwen als de „exorbitantste loon eisen, die ooit in enig bedrijf gesteld zijn" is thans in de VS een zeelieden staking begonnen. Aan de kust van de Stille Oceaan is Zaterdag het werk neergelegd. Alleen het militaire ver voer gaat hier nog gewoon door. De marconisten gaven er het sein tot het neerleggen van het werk. Later volgde ook de Oostkust. Hier hebben alle vak bonden van zeevarenden zich achter de staking gesteld. In alle gevallen wordt een flinke verhoging der lonen en een verbetering der arbeidsvoorwaarden ge ëist. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Eènrichtingsweg. Inrijden toegestaan. Keren en terug rijden verboden Geeft op alle borden acht die in Uw belang z(jn aangebracht. Paratyphus door besmette worst In het midden van de vorige weck werden in Hengelo gevallen van para typhus geconstateerd, toen na een fa milie-feestje acht personen ziek wer den. Onder leiding van dr. Pieron uit Almelo, de inspecteur van volksgezond heid voor Overijsel, werd terstond een onderzoek ingesteld. Daarbij blee. dat buiten de acht feestgangers nog drie personen besmet waren. De sporen leid den naar een slagerij. Deze is voorlopig gesloten. Ex-maarschalk Pétain is ingevolge een door president Auriol genomen be- luit in verband met zijn gezondheids toestand naar een militair ziekenhuis overgebracht. Het decreet van de pre sident dateert van 8 Juni, maar werd eerst nu openbaar, opdat het geen on derwerp van geschil zou worden in de verkiezingsstrijd. Ambassadeur der V.S. vraagt steun voor Spanje De Amerikaanse ambassadeur te Ma drid, Stanton Griffits, heeft voor de Amerikaanse Kamer van Koophandel te Madrid meegedeeld, dat hij zijn re gering om steun voor Spanje heeft ver zocht. Naar zijn mening zou de situa tie van het land belangrijk verbeteren wanneer Spanje economische en mili taire hulp zou krijgen. Hij nodigde de vertegenwoordigers van Amerikaanse firma's uit er bij het Congres en de regering op aan te dringen, dat aan zijn verzoek zou worden voldaan. AMERIKAANS PROTEST BIJ EGYPTE De Verenigde Staten hebben, na En geland, Zweden, Noorwegen, Denemar ken, Zuid-Afrika en Nederland, bij Egypte geprotesteerd tegen de beper kingen, die dit land oplegt aan de scheepvaart, met name die van tan kers, door het Suezkanaal. Deze zijn in dertijd ingesteld, toen de strijd tegen Israel begon en nog niet ingetrokken, omdat de staat van oorlog nog voort duurt. Communistische jeugd hield demonstratie bij Bonn Ongeveer zevenhonderd leden van de communistische Vrije Duitse Jeugd hebben zich Zondag in autobussen naar de Petersbcrg nabij Bonn begeven, om daar te demonstcren tegen de regering- Adcnauer en dc Westelijke geallieer den. De politic bewaakt het hoofd kwartier van de geallieerde hoge com missie en het Westduitsc parlements gebouw en dreef tenslotte de demon stratie uiteen. Bij botsingen met de politie werden verscheidene jongelieden gewond, vooral toen de gezagsdragers zich toe gang wilden verschaffen tot de auto bussen. Ongeveer vijfhonderd jongeren werden voor ondervraging aangehou den. Zij werden later in kleine groepen vrii gelaten. Volgens Reuter bevonden zich 's m'ddags verscheidene duizenden jonge ren in de bossen nabii de Petersbcrg. Zii gaven voor. lid van een sportver eniging of van de Jehova Getuigen te zijn F.EN NTETTWF, PARTIJ IN INDIA In India is een nieuwe partij tot stand gekomen, de Volkspartij, die bij de verkiezingen tegen het eind van het jaar dc strijd met de Congrespartij zal aanbinden. De groep staat onder leiding van J. B. Kripaiani. een vol geling van Gandhi en in het verleden zowel voorzitter als secretaris-generaal van het Congres. De partij bestaat hoofdzakelijk uit rebellen van dc Con grespartij. (Vervolg van pag. 1) Zondag heeft de militaire gouver neur van Abadan de verschijning van het Perzische dagblad van de Anglo- Iranian verboden, voornamelijk, om dat het Zaterdag een artikel heeft ge bracht, waarin wordt gesproken over plannen tot algehele evacuatie van het Britse personeel der maatschappij, in dien zulks noodzakelijk mocht wor den. Inmiddels hebben de personeels leden, die in dat geval als chauffeur zullen dienst doen, bevel gekregen, zich gereed te houden Van Perzische zijde is dit als pressie gekwalificeerd. In de industriestad Isfahan heeft zich een incident voorgedaan, dat met de spanning om de oliemaatschappij waarschijnlijk maar weinig verband houdt. De sluiting van de textielfa brieken aldaar heeft tot massawerk loosheid en daardoor tot grote oniust geleid, die zich heeft ontladen in een aanslag op een functionaris van het Amerikaanse consulaat aldaar. Deze werd door een Pers met een mes ge stoken en licht gewond. Britse ambassadeur bij Mossadeq De Britse ambassadeur te Teheran. Sir Francis Shepherd, heeft Zondag avond een bezoek gebracht aan de Per zische premier Mossadeq. ondanks het feit, dat deze geen bezoek mocht ont vangen. Shepherd heeft getracht, de premier te overtuigen van de onuitvoer baarheid van de wet op de nationalisa tie van de olieindustrie. Mossadeq .heeft geantwoord, dat Perzie voornemens is de wet te handhaven. Incidenten aan grens van joego-Slavie Volgens Radio Belgrado hebben Bul garen Do derdag een Joegoslavische grenswacht ontvoerd. Boeren hoorden schieten en roepen. Toen een Joego slavische patrouille ter plaatse ver scheen, vond deze stukken stof van een uniform en lege patroonhulzen, hetgeen op een gevecht duidde. De Joegoslaaf was alleen op patrouille uitgegaan. Joegoslavië heeft voorts geprotesteerd bij de Roemeense regering tegen „het doden van een Joegosiavisch soldaat". Een dode, twee gewonden bij verkeersongeval Een luxe auto, waarin vier personen waren gezeten, werd Zondag te Hum melo gegrepen door een autobus van een Doctinchemse firma. Drie vrouwe lijke inzittenden van de luxe wagen werden ernstig gewond naar het Arn hemse gemeenteziekenhuis vervoerd, waar één hunner, een 61 jarige dame na enkele uren overleed. De beide an dere slachtoffers kregen een ernstige hersenschudding. 73. De remorqueur nad nog alle moei te Jimmy in te halen. Eerst had Piet Potlood dat niet gewild, maar hij be dacht zich plotseling, dat Jimmy ver moedelijk, als hij hen wéér in de ga ten zou krijgen een nieuwe woede-aan val zou krijgen, waardoor hij misschien met hernieuwe kracht op de kust zou afstevenen om de laatste kilometers af te leggen. Nu deze gedachtengang was niet helemaal onjuist, want toen Jim my het schip wéér naast zich zag op doemen, schreeuwde hij onmiddellijk: „Daar hei-je dat vervelende stelletje weer. Schiet op, ik wil jullie niet meer zien! En jij, Piet Potlood, weet je wat je bent? Een coloradokever ben je. Die raakt een mens ook nooit kwijt". Met rollende ogen keek Jimmy Brown naar de mannen van de remorqueur „Bah", zei hij. „Wat een zouteloos en plagerig kliekje snertlui Maar jullie kunnen 't mij doen, hoor", schreeuwde hij nog en toen was hij met een floep weer onder water verdwenen. 32. Nog nooit heeft Pim zich zo on gelukkig gevoeld, als op dit ogenblik. En hij kan niets zeggen. De mensen zouden hem niet eens willen geloven. Het plechtigste moment van de dag is nu aangebroken. Ontroerd neemt de oude burgemeester zijn ambtsketen van de hals en hangt hem Pim om. „Dat je hem met ere moge dragen Pim", zegt hij zachtjes en dan yerheft hij zijn stem: „Leve onze nieuwe burge meester! Hoera!Hoera!Hoe ra!" Pim staat daar maar op het plat form, temidden van de eindeloze toe juichingen en weet niet goed, wat hij beginnen moet. Dan duwt de oude burgemeester hem zachtjes naar vo ren: „Wil je nu de menigte toespre- ken?" „T-t-t-oespreken? stamelt Pim, maar gelukkig, daar snellen Pom en Pam naar voren' met een bundeltje pa. pieren in hun hand. „Hier Pimeh burgemeesterhier zijn je toespra ken!" En Pom fluistert hem nog gauw in het oor: „Die hebben we op de grond in de raadszaal gevonden. Het zijn de toespraken van de andere can didates die niet gekozen zijn! Neem er maar eentje. Er staat toch allemaal zo'n beetje hetzelfde in!" Europese eenheid is bevorderd In Italiaanse kringen is men van me ning, dat de besprekingen, die de West- duitse Bondskanselier, dr. Konrad Ade nauer met de Italiaanse premier en de minister van buitenlandse zaken van Italië te Rome heeft gevoerd, de Euro pese eenheid wezenlijk hebben bevor derd. Adenauer zelf zeide, dat zijn be sprekingen hem in de overtuiging heb ben gesterkt, dat de twee landen, die een gemeenschappelijk doel hebben, vre de en vrijheid zullen bereiken, in sa menwerking met de andere vrije volken der wereld. Op zijn beurt heeft hij de beide Italiaanse autoriteiten voor een bezoek aan West-Duitsland uitgenodigd. De Italiaanse president, Einaudi, kan wegens ziekte vandaag geen onderhoud met dr. Adenauer hebben, zo heeft hij telegrafisch doen weten. Met een uitstekend gespeeld dub belspel van Van Swol en Rinkel tegen Ampon en Carmona heeft het Neder lands Daviscupteam de enige over winning in de kwartfinale behaald. De overige partijen werden vrij duide lijke overwinningen voor de gasten, zodat Nederland ten slotte met 14 voor de Daviscup werd uitgeschakeld De uitslagen van dit weekeinde luiden: Van Swol en Rinkel versloeg in, Am- pon en Carmcma met 57, 63, 75 en 64. Carmona versloeg Krijt met 63, 63 en 61. Deyro versloeg Linck met 61, 64, 46 en 62. Dr Euwe speelde remise In de tiende ronde van het Wertheim schaaktournooi te New-York speelde dr. Euwe in 34 zetten remise tegen Horowitz Najdorf won van Shainwit en Kramer en Bisguier deelden de punten, evenals o'Kelly en Evans. Reshewsky (VS) leidt thans met 7% punt, voor Najdorf (Arg.) 7 pnt., Evans (VS) en dr. Euwe (Ncd.) ieder met 6% punt en Horowitz (VS) met zes punten. President Truman heeft een wets ontwerp getekend, dat de wet op we derkerige handelsovereenkomsten met twee jaar verlengt. De wet verbiedt handel op Rusland en de met dit land verbonden staten. DOOR MARY BURCHELL 29) De huishoudster wierp haar een bij zondere blik toe Mogelijk vond ze het zelf ook onvei. iaar. maai hardop sprak ze: „Ja miss Norma, ik denk dat hij 't preitig vindt om iemand te kun nen verwennen. De meeste mannen vinden dat tenslotte. En ik weet zeke; dat als u de dingen maar doet waarop hij speciaal is gesteld, dat dan mijn heer Yorke u alles zal geven wat een meisje maar kan wensen". „Het grappige is dat er eigenlijk niets is waarop hij speciaal is gesteld merkte Norma op. „Dat wil zeggen, hij brengt zijn speciale wensen nooit on der woorden. Natuurlijk zou ik alle- voor hem doen, als hij het werkelijk wenste", voegde ze erbij en ze hield ir, gedachte slechts een kleine slag om de arm waar het Paul betrof. „Zo moet u het bekijken, juffrouw Norma", beaamde de huishoudster stijfjes, „dan hoeft u zich nergens zor gen over te maken". „Ik maak me geen zorgen", verze kerde Norma haar. Inderdaad was ze niet echt bezorgd Maar zoveel mensen hadden gezegd oi laten merken dat Justin Yorke zich alleen moeite gaf als het zijn eigen be langen gold, dat ze er zichzelf soms op betrapte dat ze zich wat onbehaaglijk afvroeg of er toch een motief school achter al deze edelmoedigheid en ver wennerij. Of ze er bijvoorbeeld op een gegeven ogenblik toe gebracht zou worden iets te doen. dat zeer beoaald logen haar eigen wensen zou indruisen waarbij alle verwennerij van haar voogd haar dusdanig bij hem in de zchuld zou doen staan, dat ze wel ge dwongen zou zijn, toe te geven. „Maar het is bespottelijk om derge- lijke redenen tot ongerustheid te ver zinnen", was altijd Norma's conclusie om zichzelf gerust te stellen. „Hij is alleen meer op Nic gesteld dan hij had verwacht. Net als ik op hem. dacht ze met een prettig warm eevoel. Zelfs Paul was geen twistpunt meer. daar hij een paar dagen na naar bezoek aan Fairlee een tijdje op reis had moeten gaan, in verband met moeilijkheden met een van zijn clubs. Hij had een bezoek op Bishopstone gebracht om zijn ploseling vertrek (r? verklaren en afscheid te nemen. Maai ongelukkigerwijze was Norma op dat ogenblik in de boomgaard geweest en de bediende, die hem had binnengela ten, was zo dom geweest om te zeg gen, dat ze uit was. Zo had ze Paul niet weer gezien en slechts een heel vriendelijke brief van hem ontvangen de enige aanduiding van zijn mis lukt bezoek waarin hij schreef dat Xenia en hij in September op reis zcuden gaan en hij misschien vóór hun vertrek niet meer terug zou komen op Fairlee. Maar hij voegde er bij. dat hij haar zeker in het najaar in Londen zou zien. Het was natuurlijk jammer, dat deze prettige vriendschap zo plotseling werd verbroken. Maar aan de andere kant werd er door Pauls afwezigheid een heel gevaarlijk geschilpunt met haar voogd weggenomen, en Norma was zich bewust, dat haar teleurstelling vermengd was met een laf gevoel van opluchting. Door haar gevoelens van vriendschap gedreven hoewel met zekere "chroom slaagde ze erin het onder werp Paul min of meer natuurlijk ter sprake te brengen en een ernstige be schrijving van het goede werk dat hij deed, te geven. Zij wenste wel, dat haar voogd zich dieper onder de in druk had getoond; in plaats daarvan luisterde hij met een flauwe glimlach en wees niets erop, dat hij aangenaam was verrast. Tenslotte vatte ze ai haar moed samen en sprak beslist: „U ziet dus wel, dat hij helemaal geen lichtzinnige nietsnut is". „Neen, inderdaad", beaamde haar voogd beleefd, alsof het haar woorden waren geweest eii dit de eerste keet was, dat hij ze met betrekking tot Paul Cantlin had horen uiten. Daarop veranderde hij van onder werp en Norma besefte dat ze het niet weer kon opvatten zonder opval lende belangstelling te tonen. Ze zou Paul erg graag hebben ge schreven, zowel om hem voor zijn brief te bedanken als omdat het pret tig zou zijn geweest persoonlijk con tact te houden. Maar helaas had er geen adres op zijn brief gestaan en tenzij ze Xenia zou vragen wat de belangstelling wel wat al te groot zou doen lijken wist ze niet waarheen ze moest schrijven. Bovendien zou Paul zijn adres heb ben vermeld, wanneer hij briefwisse ling wenste en het feit, dat hij dat had nagelaten wees erop, dat hij. zelf een slecht schrijver, niet iets wilde beginnen wat een belasting zou kun nen blijken. Tijdens Paul's afwezigheid was er echter iemand anders die gaarne be leid was als begeleider van Norma op té treden, wanneer haar voogd het toestond. En dat was mijnheer Richard In worth. Zo'n schoolkind was Norma niet meer dat ze de enorme bewondering van deze heer niet merkte. En ze was ook niet zo hooghartig, dat ze daarvan niet genoot. Bovendien was Richard zoals ze hem al spoedig noemde, op hun vrij talrijke ritten te paard een vrolijke, vlotte metgezel en een bijzonder bekwaam landheer. Steeds opnieuw had hij plezier in het feit, dat Norma oprecht belang stelde in kwesties van beheer, daar hij het soort man was, die zijn vrouwvolk als hulpeloos en, zoals hij het niet zeer origineel uitdrukte, als „typisch vrou welijk" beschouwde. Hoewel het niet overdreef het uit innerlijke reactie op Pauls verklaring, dat Justin Yorke nog nooit in zijn leven erg dol op iemand was geweest. Misschien dacht Richard iets derge lijks als Paul, want na een ogenblik te hebben nagedacht, sprak hij: „Wonderlijke kerel, die Yorke. Het is een grote verdienste van je. Norma, dat je er in bent geslaagd hem van je te laten houden". Norma dacht dat ze Richard nog nooit zo aardig had gevonden. Hij twij- elde niet aan de genegenheid van haar voogd voor haar, of trachtte er een onwaardig motief voor te zoeken. Soms zagen deze eenvoudige ongecom pliceerde mensen de waarheid gemak k lijker dan de knappe, dach ze en toen was ze blij, dat Paul niet wist wat ze had gedacht, op dat hij dan waarschijnlijk onbarmhartig zou heb- riuidelijk was waarom hij dit deed. daar alle Inworth-vrouwen vastbera den, hekwame wezens waren geweest. Maar toen hij eenmaal het feit had vastgesteld, dat Norma werkelijk graai over ai deze dingen, de bezittingen van haar voogd of hemzelf betreffen de, hoorde praten en het prettig vond ze zelf te zien, genoot hij ervan haat overal mee naar toe te nemen en gaf hij zich veel moeite haar de dingen die haar interesseerden, uit te leggen (Wordt vervolgd) De amateur-gewichtheffer Davis uit Amerika heeft de kampioenstitel be haald met een totaal gewicht van 481,750 kilogram. Bij het stoten behaal de hij 182.340 kg. De voetbalwedstrijd Portugal-Belgie is geëindigd in een ge lijk spel, 11, De landenwedstrijd Zweden-Spanje eindigde in een punt loze dwar De wedstrijd W.-Duitsland- Turkije is door de Turken met 2—1 gewonnen. De Italiaan Farina heeft met 'n gemiddelde snelheid van 183.986 km. de autowedstrijden om de grote prijs van Belgie gewonnen. Zijn land genoot Ascari werd tweede. V De Luxemburgse wielrenner Goldschmidt heeft de derde etappe van de ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaan Ros si, die als zevende eindigde, houdt de leiding in het algemeen .klassement. Hij wordt gevolgd door Koblet. Moeilijkheden in KNSB Enkele weken geleden is door onge veer tien ijsclubs, die sindsdien van verschillende andere verenigingen be wijzen van instemming ontvingen, de Nederlandse Ijsbond opgericht. Deze heeft het doel het hardrijden op de lange baan en het kunstrijden te be vorderen. Dc initiatiefnemers gingen tot deze stap over, omdat naar hun mening het arbeidsterrein van de KNSB te groot was en dat daardoor niet alle belangen voldoende werden behartigd. Het plan was de NIJB bin nen het kader van dc KNSB te houden. Naar van de zijde van de NIJB wordt medegedeeld, heeft de KNSB deze gang van zaken volledig van de hani gewezen. Als gevolg hiervan hebbende ijsclubs Bergen, Amsterdam, Den Haag, Groningen. Veendam, Zutphen, Kra lingen en Leiden voor het lidmaatschap van laatstgenoemde vereniging bedankt. Thialf en Leeuwarden hebben deze stap nog niet gedaan in verband met de belangen van de kortebaansport. For meel hebben de uittredende vereni gingen de deur nog open gelaten voor nader overleg. Anthonis kampioen van Belgie op de weg Het eindklassement van het weg- kampioenschap van Belgie voor profs luidt: 1. Anthonis, 289 km in 8.16 49; 2. Ward Peeters op 1 lengte; 3. Thoma z. t. Daarna kwamen in volgorde Mom- merency. Roger de Cock, Declercq, Van Steenbergen, Ernest Sterckx, Brussel mans, De Feyter. Ramon, Marcel Kint, Gerard Buyl. Debaere, Van Roosbrouck, Van Brabant, De Graevelijn, Mathijs, Marcel Hendrickx. E. van Dijck, Im- panis. Ocke.s, Caunain en Hector Smet. allen in dezelfde tijd als An thonis. Milaan Italiaans kampioen In Italië werden de laatste wedstrij denden gespeeld om 't kampioenschap. Milaan, dat met 21 door Rome werd geslagen, kwam toch in het bezit van de titel. Het behaalde 60 punten uit 38 wedstrijden en was niet meer te slaan. Op de tweede plaats werd beslag ge legd door Internazionale met 59 pun ten, gevolgd door Juventus met 54 pun ten. Florence 44 punten (Roozenburg) eindigde op de vijfde plaats en Pro Pa- tria (Lakenberg) werd tiende. HET STAUNTON SCHAAKTOURNOOI In de elfde ronde van het Stauton schaaktournooi heeft Donner remise gespeeld tegen Matanovic. De partij Van Scheltinga-Wade werd afgebroken. In de twalfde rqnde verloor Donner van Tartakower en speelden Trifunovic en Van Scheltinga remise. Donner deelt nu met Broadbent, Bogoljubow en Tarta kower de tiende tot en met dertiende plaats. Al deze deelnemers hebben 4!é punt en een afgebroken partij. Van Scheltinga staat op de zestiende (laat ste plaats) met 2% punt en twee afge broken partijen. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen.! "Doet de jeuk bedaren en B doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. (Advertentie, ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6