Stad en Omgeving Postduiven helpen in de strijd tegen de t.b.c. AGENDA Einduitslag van de kegelwedstrijden De D.A.W.-ploeg weer favoriet De bioscoop-kwestie van de „Rustende Jager Een sport waarvoor grote belangstelling bestaat W GENEVER De bloemenklok Fabrikant overtrad de arbeidswet Jongetje met breekijzers uit beknelling bevrijd Vrijdag prijsuitreiking Lijdt niet langer Bruinvissen en Neptunus werden resp. met 4-0 en 4—1 verslagen Alkmaarse Schaakclub V.V.V. NIEUWS UIT BERGEN Onjuiste voorlichting Egmond aan Zee Goede resultaten van „Achilles" •Judorp Meisje viel voor auto INGEZONDEN STUKKEN Dank van de Ouden van Dagen Nog slechts een viertal weken en dan wordt het grote t.b.c.-concours met jonge duiven gehouden vanaf Zeven bergen. Dit concours waarvan de baten geheel ten goede komen aan De Lighallen te Alkmaar eist een groot voorbereidend werk. De commissie, die uit de Alkmaarse Concourscommissie Is ontsproten, beijvert zich om zoveel mogelijk gelden en prijzen voor dit concours bij elkaar te krijgen. Dit eist van de leden een zekere activiteit door het inleveren van de lijsten die zij reeds enkele dagen in hun bezit hebben en van de firma's in stad en omgeving eveneens ter beantwoording van de cir culaires die zij dezer dagen van de tbc- commissie hebben ontvangen. Door de vluchten, welke sinds een drietal jaren nü nog f 5.- per lifer FIRMA TH. KRAAKMAN ZOON, Platte Steenenbrug 114, Telefoon 2604 Verdronkenoord (Advertentie, Ing. Med.) Op het besluit van de Raad of beter gezegd van een kleine meerder heid in de Raad om de bloemenklok naar de Hout te laten verhuizen, schijnt geen zegen te rusten. „De klok aardt daar niet" zeggen de oude mannetjes, die hun pijpje met neerhangende kop in een mondhoek houden en gewend zijn op de daar geplaatste bankjes de wereldpolitiek te bespreken. Zij kijken naar de klok en schudden hun door de zon gebruinde hoofden en men krijgt de indruk dat de klok er geen wortel kan schieten, omdat de grond er niet deugt. Van grote afstand kan men uit de stand van de wijzers wel opmaken, hoe laat het ongeveer is. Wie vlak bij de klok staat, kijkt op zo*n bonte verzameling planten, dat hij er geen wijs uit kan worden. De cijfers die op de Stationsweg alles verduidelijkten, zijn verdwenen en van een juiste tijds aanduiding is geen sprake meer. De schoolkinderen van buiten, die met bussen in de Hout komen en de supporters voor de sportwedstrijden te wier behoeve het zo goed werd ge oordeeld de klok achter in de Hout te plaatsen kijken er niet naar om. Een klok die niet lopen wil is geen gemeentelijke attractig meer. „Beidt Uw tijd" heeft de plantsoen dienst er in kleurige bloemletters on der gezet en het lijkt op een prachtige zin voor een dicté in de Nederlandse taal, waarbij de meester kan contro leren of de kinderen werkelijk het verschil tussen de ei en de ij kennen. Een complimentje voor de mannen van deze gemeentelijke dienst, dat zij nul fouten hebben gemaakt. Noch het „Welkom" van vroeger, noch dit laatste onderschrift zijn eigenlijk passend voor een park-attrac tie, die men tegen een achtergrond van een chapelle ardente ziet. Het zonderlingste van het drama is, dat de klok niet lopen wil. Een grappenmaker heeft beweerd, dat bij de verhuizing het sleuteltje weggeraakt was, maar er gaan ook ge ruchten, dat de gemeente een werk loze in dienst genomen heeft, die elke vijftien minuten de grote wijzer een kwartier moet vooruit zetten. Toen we de vorige week eens naar de klok gingen kijken, stond zij op negen minuten voor tien, terwijl het kwart over vier was en het was niet duidelijk of zij zes uur achter of zes uur vóórliep. Maandag stonden de wijzers op kwart over twee. Maar op dat tijdstip was het vijf uur. Zoals de klok op de Stations weg tikte, tikt zij blijkbaar niet in de Hout. Een bewoner van Westerlicht, die er hoofdschuddend naar stond te kijken, liet min of meer doorschemeren, dat üe klok saboteerde. „Zij wil hier niet weggestopt worden", zei hij, „zij wil weer bewonderd worden door de vreemdelingen die in de stad komen „Kan de gemeenteraad nou niet op dat besluit terug komen?" informeerde hij voorzichtig. Wij hebben getracht hem uit te leg gen, dat dit een prestige-kwestie was. Deze Raad zal er zeker niet op terug komen. „Laten we hopen de volgende keer" zei hij. „Wanneer moeten we weer stemmen?" Er zijn nu eenmaal mensen, die slecht politiek geschoold zijn. Een bloemenklok alleen is niet voldoende om haar stempel op de komende ver kiezingen te drukken, hoewel er meerdere voorbeelden in 's lands his torie zijn, dat kleine oorzaken grote gevolgen kunnen hebben. „Beidt Uw tijd", las hij toen hij zijn bril opgezet had. Hij knikte instemmend en het was net of hij zeggen wou: „Let maar eens op, het zal vast nog wel terecht komen!" door de Alkmaarse Concourscommissie worden georganiseerd heeft men aan de Lighallen te Alkmaar reeds een be drag van ongeveer 3000 kunnen af dragen en de commissie verwacht, dat daaraan dit seizoen door de jonge dui venvlucht een belangrijk bedrag zal worden toegevoegd. Laat ieder mee helpen aan de bestrijding van de t.b.c., via de A.C.C. Wedvlucht van Quievrain De postduivenwedvlucht vanaf Quie vrain had voor de Alkmaarse Concours Commissie een zeer snel verloop. In totaal dongen voor dit concours 730 duiven mede. De eerste dertig gecon stateerde prijswinnaars waren voor de Alkm. Concourscommissie: C. Streicher (SIS) 1; M. G. Pronk (AV) 2; J. Koot (AV) 3; J. Hoed (Hei- loo) 4; K. Vrasdonk (AV) 5; M. v. d. Velden (Heiloo) 6; Stafecki-Bijlsma (PA) 7, 9; N. Ypma (AV) 8; N. de Waard (PA) 10; A. Haring (AV) 11; Jb. Broersen (Heiloo) 12; J. M. Schip per (AV) 13; P. Konijn (Castr.) 14; Gebr. Boots (De Rijp) 15; H. Bouwens (AV) 16; J. v. d. Elskamp (AV) 17; C. Rabeling (AV) 18, 20; Fr. Tromp (Castr.) 19; G. Vink (AV) 21, 25; R. H. de Beer (PA) 22; J. H. Fock (Heiloo) 23; H. v. Nieuwenhuijzen (AV) 24; G. Tromp (Castri.) 26; Th. W. Jansen (AV) 27; J. Zentveld (Castr.) 28; H. Bakker (Heiloo) 29; Th. v. d. Vliet (Heiloo) 30. Steeds in Spanning De heer C. Streicher constateerde dit maal de eerste duif in de Alkm. Con courscommissie en natuurlijk ook in zijn vereniging. Er dongen 94 duiven mede en de eerste duif bereikte een snelheid van 1458,01 meter per minuut. De uitslag was: C. Streicher 1; J. Th. v. d. Idsert 2, 4; D. Kranenburg 3; H. de Jager 5, 7, 9; A. Geerlings 6, 15; P. Abercrombi 8; P. Elzinga 10; J. Luitjes 11; R. Prins 12; J. v. Baden 13; P. Brakenhof 14. Alcmaria Victrix De heer M. G. Pronk wist de eerste plaats te behalen. Er vlogen 209 duiven mede en de eerste bereikte een snel heid van 1454.02 meter per minuut. De uitslag is* M. G. Pronk 1, 16, 18; J. Koot 2, 24; K. Vrasdonk 3; N. Ypma 4; A. Haring 5; J. M. Schipper 6, 22; H. Bouwens 7, 15; J. v. d. Elskamp 8; C. Rabeling 9, 10; G. Vink 11, 13, 28; H. v. Nieuwen- WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar). Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Ha venmelodie (18 jaar). Harmonie Thea ter, 2.30 en 8 uur: Mijn vrouw is edel achtbaar (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). DONDERDAG Bioscopen: als Woensdag. Aanvang 8 uur. Sportpark, 7 uur: Bedrijfssportavond. Voor de Meervoudige Kamer te Alk maar diende gistermiddag de zaak tegen de Alkmaarse fabrikant Jan T. Door de Alkmaarse kantonrechter was T. enige tijd geleden veroordeeld tot betaling van twee boeten van f 30, een vonnis waarmede de ambtenaar van het O.M., die naast een boete een voorwaardelijke hechtenis had geëist, zich niet kon ver enigen. Verdachte had zich schuldig ge maakt aan overtreding van de Arbeids wet. Verschillende arbeiders had hij langer laten werken dan was toegestaan, zonder daarvoor een vergunning van de arbeidsinspectie aan te vragen. Hoewel een der arbeiders gisteren verklaarde, dat hij tegen die lange arbeidstijd geen bezwaar had, daar dit voor hem een ex tra verdienste betekende, meende de officier dat verd. niettemin strafbaar was. „Als deze arbeiders zelf geen be zwaar maken, moeten zij tegen zich zélf v/orden beschermd, want het gaat niet aan dat zij weken lang zulk zwaar werk over zo'n lange arbeidstijd moeten uit voeren", zeide mr. Holsteyn. De officier meende echter dat het vonnis van de kantonrechter kon worden bekrachtigd. De verdediger mr. dr. Berkhouwer kon zich met de eis van de officier volko men verenigen. Donderdag 28 Juni zal de rechtbank vonnis wijzen. Hedenmorgen omstreeks 8.30 uur vond op het Zeglis een verkeersonge val plaats, waarvan een 7-jarig knaap je het slachtoffer werd. Een zwaar beladen vrachtauto reed op die tijd over het Zeglis in de rich ting van de herstelwerkzaamheden aan de weg, waarvoor deze is omge legd over het terrein van de gemeen te-reiniging. De wagen reed zo lang zaam, dat een zevenjarig knaapje er naast kon lopen en aan de chauffeur vroeg erf hij mee kon rijden. Dit werd echter geweigerd. Toen de auto even later links af de wegomlegging op reed, raakte het jongetje bekneld tus sen de achterkant van de auto en een ijzeren hek, dat daar ter plaatse langs het Zeglis staat. Een wielrijder, die dit ongeval zag gebeuren, gaf een schreeuw, waardoor de chauffeur stop te. Het jongetje zat echter onwrik baar tussen auto en hek bekneld en kon niet dan met behulp van enige breekijzers bevrijd worden. Het on fortuinlijke knaapje is ter onderzoek naar het St. Elisabeth ziekenhuis over gebracht. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna M., d. van J. T. Bakker en A. M. Snoek. Jacob L., z. van P. Dekker en M. J. van der Putten. Christi na, d. van J. Riesebosch en E. Suk. Erwin M. R., z. van C. H. Verstappen en G. de Rooij. Getrouwd: Johannes E. Stavenuiter en Maria J. Bierman. Willem Gerla en Johanna C. Eriks. Overleden: Willem van Tiel, 75 jaar, wed. vabn C. dejongh. VERKOOP VAN BOUWTERREIN De heer S. E. Engel te Den Helder verzocht van de gemeente te mogen kopen een perceel bouwterrein aan de Mauritskade ter grootte van 291 m2 voor f 12.15 per m2 of in totaal voor f 3.564.75. Het ligt in de bedoeling hier op een woning te bouwen. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. Wij maken onze lezers er op attent, dat de prijsuitreiking van de kegelwed strijden te Schagen zal worden gehou den a.s. Vrijdagavond in hotel Igesz, om acht uur, waaraan men natuurlijk een officieel tintje zal geven. Naar men ons mededeelde moeten we de gehou den wedstrijden zien als 'n voorproefje van wat ons volgend jaar te wachten huizen 12; Th. W. Jansen 14; C. Breed'staat, als de Schager kegelaars het 17; L. v. Vuure 19; N. Pool 20, 26; Co Al 21; H. Druiven 23; J. Duinmeier 25; W. Hartland 27; C. D. Huiberts 29; H. Mooij 30. De Postduif In deze vereniging maakte de eerste duif een snelheid van 1442.08 meter per minuut. Er waren 80 duiven in concours. De uitslag was: Stafecki-Bijlsma 1, 2, 5, 15; N. de Waard 3; R. H. de Beer 4, 16; A. Lief hebber 6, 19; W. Butter 7, 17; J. Blee- ker 8, 13; H. J. Struys 9, 12; Ch. Mou wen 10, 14, 23; S. Norder 11, 18, 20, 22; A. v. d. Zee 19; C. Jansen 21; C. Ok- kerse 24. Heiloo's Luchtpost De heer Jan Hoed meldde eindelijk weer eens een goede prestatie. Zijn eerste duif bereikte een snelheid van 1452,77 meter per minuut. Er waren 118 duiven in concours. De uitslag was: J. F. Hoed 1, 11, 14, 23; M. v. d. Vel den 2, 8, 12, 15, 18; Jb. Broersen 3; J. H. Foch 4, 7; H. Bakker 5; Th. v. d. Vliet 6; C. Steeman 7, 9; G. C. Slieker 10, 17; P. Verdonk 13; N. Groot 16; J. A. Mannes 19; J. C. Bakkum 20; Pater-de Geus 21; W. Groot 22; J. Peute 24. Castricums Luchtpost Er waren 83 duiven in concours. De eerste duif bereikte een snelheid van 1428,53 meter per minuut. De uitslag was: P. Konijn 1, 14; Fr. Tromp 2, 19; G. Tromp 3; J. Zentveld 4, 7, 10, 16; G. Borst 5, 8; B. Boddeke 6; W. II. Piepers 9, 18; J. Bruno 11, 20; C. Peperkamp 12; J. Bakker 13; B. Buter 15; J. Lust 17, 21. twintigjarig bestaan van hun vereni ging gaan herdenken. De commissie verwacht, dat de prijs winnaars persoonlijk aanwezig zullen zijn om hun prijs in ontvangst te ne men. Indien men verhinderd is wordt men verzocht een gemachtigde aan te wijzen en hiervan bericht te doen aan de commissie, de heren Brugman of De Haas. De volledige einduitslag van de wed strijden was als volgt: Dames, afdeling A, WIK, Alkmaar, 1380 h; B, Vredelust, Schagen, 1398, C, R. Raadsel, Alkmaar, 1275. Heren, afdeling A, Koekoek, Alkmaar, 1551; B, OZEK, Alkmaar, 1488; C, Met z'n tienen, Alkmaar, 1398. Persoonlijk, dames, A: mevrouw Van Spanje, Alkmaar, 300; mevr. de Haas, Schagen, 299; mevr. Berkhout, Alk maar, 278. B: mevr. De Boer, Alk maar, 282; mevr. Neefkes, Alkmaar, 271; mevr. Metselaar, Alkmaar, 271; mevr. Roggeveen, Schagen, 269; mej. Nelis, Alkmaar, 266; mevr. Mulder, Schagen, 261; mevr. Van Uitert, Alkmaar, 259; mevr. Langedijk, Alkmaar, 256. C: door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, .is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83, f 2.08 en f 7.94 (Advertentie, Ing. Med.) Op twee achtereenvolgende wed strijd-avonden heeft het Alkmaarse DAW duidelijke overwinningen behaald op tegenstanders uit de Zomercompe titie. Tijdens de wedstrijden tegen Nep tunus uit Zaandijk en Bruinvissen uit Den Helder werd het duidelijk dat onze stadgenoten ook ditmaal zonder al te veel moeite het kampioenschap zul len veroveren. Maandagavond toog DAW met een invaller voor Jan van Bennekom naar Den Helder. In een vlotte prettige wed strijd bewees invaller J. Jansen, dat hij zijn plaats in het eerste team van DAW ten volle waard is. Het was deze speler die met een uitstekend achter waarts schot de score opende. Dat de Bruinvissen niet zonder meer met een nederlaag genoegen zouden nemen, bleek uit enkele aardig opgezette aan vallen, waarmede doelman Van Stra ten echter geen moeite had. Spoedig nam DAW het initiatief weer over en nog vóór de rust deponeerde Pesie het tweede doelpunt achter de Helderse doelman. Met een goed schot bracht dezelfde in de tweede helft de stand op 30. Ad Boxem stelde met een vier de doelpunt de zege voor DAW veilig. Ook Neptunus kansloos. Algemeen was de verwachting dat men met Neptunus meer moeite zou hebben. Inderdaad gaven de Zaankan- ters beter partij dan de Helderse ploeg, maar niettemin werd het toch een overtuigende 41 zege. De eerste aan val was voor Neptunus, doch de af werking hiervan liet wel iets te wen sen over. Direct na de inworp van Van Straten kwam de bal voor Pesie die met een korte sprint op het Neptunus- doel afstevende. De DAW-middenvoor werd echter te zwaar gehinderd, zodat hij zijn aanval niet met een doelpunt kon bekronen. Het was echter uitstel van executie, daar de scheidsrechter een vrije bal toekende. Een felle rush bracht Boxem in het bezit van de bal en diens strakke schot leverde het eer ste doelpunt op. Een goede combinatie tussen Slikker en Boxem stelde laatst genoemde in de gelegenheid zijn ploeg een 20 voorsprong te geven. Nadat Slikker en Bennekom in de tweede helft ieder nog een doelpunt voor hun rekening namen, was de strijd in feite beslist. Wel kwam Neptunus een enkele maal gevaarlijk opzetten, maar de DAW verdediging draaide op volle toeren en de gasten konden het dan ook niet ver der dan één doelpunt brengen. Nadat Van Straten nog een keihard schot had moeten stoppen floot de scheidsrechter eindigen. mevr. Klien, Alkmaar, 297; mevr. Peet oom, Schagen, 290; mevr. Volten, Scha gen, 279; mevr. Raven, Schagen, 261; mevr. Meijssen, Allernaar, 250; mej. Van der Eem, Schagen, 250; mevr. Kooijman, Alkmaar, 240. Persoonlijk heren: A: J. Eijckholt, Alkmaar, 330; A. Köllman, Alkmaar, 328; M. Doggenaar, Alkmaar, 321; M. de Haas, Schagen, 320. B: M. Oos terum, Alkmaar, 329; C. Stuifbergen, Alkmaar, 321; J. Witte, Alkmaar, 314; B. Willers, Alkmaar, 317; Q. Jonker, Alkmaar, 313; G. Nieuwveen, Alkmaar, 310; G. Kiebert, Alkmaar, 310; H. Schoonhoven, Alkmaar, 307. C: M. Witte, Alkmaar, 310; S. Schaar, Alk maar, 306; J. Kamp, Schagen, 301; A. Schellinger, Alkmaar, 299; K. Schouten, Schagen, 297; G. Kaijer Jr., Alkmaar, 296; T. Ouwens, Bergen, 296; M. Sun- dert, Alkmaar, 290; C. van Son, Bergen, 288; D. Wijminga, Alkmaar, 287; A. Goudsblom, Alkmaar, 287; J. Meijer- Putten, Alkmaar 286; H. Stoelinga, Alk maar, 285; J. Hoekmeijer, Alkmaar, 284, Achtenprijs: G. Kiebert, Alkmaar 14/8, Dames zevenprijs: mevr. De Boer. Alkmaar, 11/7. Heren zevenprijs: K. H. Holtrop, Schagen, 10/7. Zessen- prijs: mevr. C. Neefkes, Alkmaar, 14/6. Gisteravond werden op de clubavond van V.V.V. de wedstrijden voortgezet om de kam pioenschappen van Alkmaar in Hoofd-, Eerste en Tweede klasse. In de tweede klasse B had mej. Bouwman twee afgebroken partijen, die zij echter beide tot winst heeft weten te brengen, waardoor zij iu deze klasse uitstekend de leiding heeft ge nomen. De afgebroken partijen in Hoofdklasse B tus sen Appel Sr. en Meyer en tussen R\ Leddy en G. v. Brenk werden door Appel en Leddy gewonnen. De uitslagen van de derde ronde waren: Hbofdklasse A: A. Wijman—J. Veis 0—1; D. Appel—E. J. Kayser 0—1. Hoofdklasse B: A. Holtes-ir. G. F. Coöi 1—0; R. Leddy—drs. P. Vreeken Vs—Vs; J. v. Brenk—W. Kwak 1—0. Hoofdklasse C: D. Oudes-P. Seewald 0-1; C. Woutersen-N. Termaat 0—1; P. Deugd—R. Pijning 0—1. De „zwart-spelers" bleken wel op dreef. Eerste klasse A: M. Prang'er-P. v. d. Struys 0-1; A. Burgert-A. Kirkenier Vs-1/*; N. de Jong-F. Bosch 1-0. Eerste klasse B: L, Wijman—W. Pieterse 0-1. Eerste klasse C: F. v. Vliet-P. Groenen- berg Va-Vs; C., Rus-A. Schaaps 0-1; F. Hol -G. Groenewoud 1—0. Tweede klasse A: A. Breebaart-I. Wortel 0—1; J. van Ekeren—Schute 1—0. Tweede klasse B: F. Faber-J. de Wolf 1—0; P. Obdam—C, van Oorschot 0—1. Tweede klasse C: J. Wijman-J. Boekei 1-0; Wolters—De Boer uitgesteld. DE VERKEERSCOMMISSIE Op 1 Maart heeft de Raad als vice- voorzitter der Verkeerscommissie aan gewezen de wethouder G. van Slinger land. Het lijkt het College wenselijk het ondervoorzitterschap niet aan een bepaald persoon te binden, maar hier voor aan te wijzen de wethouder, die de burgemeester bij ontstentenis als zo danig vervangt. Het doet daartoe het voorstel. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden de volgende nieuwe inschrijvingen opgenomen: Het Regen kleding Paradijs, Alkmaar, Langestraat 13 (fili aal). Hoofdzaak te Amsterdam. Kleinhandel in dames- en meisjeskleding. Vennoten: J. Nort'en P Bakkum. A. F. Gomes (E.), Warmen- huizen, Dorpsstraat 112. Transportbedrijf. AANGIFTE VAN LEERLINGEN Wij verwijzen belanghebbenden naai de in dit nummer opgenomen kennis geving inzake de' aangifte van leerlin gen voor de Rijkskweekschool. Men schrijft ons: In het verslag van de vergadering van de gemeenteraad te Bergen, opge nomen in de Alkmaarse Courant van 13 Juni j.l., staat onder „Bioscoop": „Bij de aanvang van de raadsvergade ring informeerde de heer Broersma naar de reden van het uitblijven van een on derhoud met B. en W. betreffende de zaak Diesfeldt. Na de uitspraak van de Raad van Beroep ten nadele van de heer Diesfeldt was de zaak betreffende de bioscoop voorlopig af, zo luidde het ant woord van de voorzitter". De heer Diesfeldt heeft zich nu met een adres tot de Raad gericht, waarin o.m. het volgende wordt gezegd: „Blijkens uitspraak van de Raad van Beroep voor de directe belastingen te Alkmaar werd een ingesteld beroep te gen bovengenoemde aanslagen niet ont vankelijk verklaard op de navolgende overwegingen: dat door partijen niet is gesteld en de Raad evenmin is gebleken, dat de Raad der gemeente Bergen zich omtrent het onderhavige geschil heeft uitgesproken; dat blijkens het daaromtrent in de Ge meentewet bepaalde de belasting op ver makelijkheden niet is een belasting die ten kohiere wordt gebracht en derhalve van toepassing is art. 300 van evenge- melde wet, waarin is bepaald, dat tegen het betalen van belasting als de onder- De gymnastiekvereniging „Achilles" is weer met een groot aantal leden naar Alkmaar geweest om mee te doen aan de z.g. Korenbeurswedstrijden en vaardig- heidsproeven. Van de 48 deelnemende le den slaagden er veertig voor het Koren beursdiploma en van de 32 deelnemers aan de vaardigheidsproeven slaagden er 17. De jongens 2e graad wisten zelfs de le 2e en 3e prijs te winnen. Voorwaar een mooi resultaat. De groep dames 2e klasse viel tegen. Bij de heren is een kleine voor uitgang te bespeuren. Het is voor allen een prettige en sportieve middag geweest. Zondag 15 Juli gaat „Achilles" met een ploegje dames en heren naar Schoorl om mede te werken aan de Turndag. De uit slagen zijn als volgt: Dames le klas: N. Wijker E.dr. 44,3; M. Stam 41,2; C. Stam 41; N. Hopman 40,8; N. Wijker J.dr. 40,1; R. Hopman 38,1. Dames 2e klas: E. Wijker 41,5; mevr. Zwart 39,4; mevr. Sloot 37,9; J. Gouda 37,2. Dames 3e klas: L. v. d. Pol 37,7. Heren le klas: P. Dekker 43.9; Th. Hop man 41,9. Heren 2e klas: H. Sam 40,8; P. Zuurbier 38,1. Heren 3e klas: C. Jonker 38,8. Schoolreisje Openbare Lagere School Op de laatst gehouden schoolverga dering is het schoolreisje ter sprake geweest. Op een nader te bepalen dag in de maand Juli zullen alle klassen tegelijk een bezoek brengen aan Vo- lendam en Marken. Vandaar gaat het naar Amsterdam, waar de lagere klas sen een rondvaart zullen maken door de havens en grachten, terwijl de hoogste klassen een bezoek zullen brengen aan het Instituut voor de Tro pen, waar zij kennis kunnen nemen van het leven en werken onder de evenaar en een inzicht kunnen krijgen van het planten- en dierenrijk daar. Tot slot zal een speeltuin warden bezocht, waar alle klassen elkaar weer zullen terug vinden. Omdat het bedrag, dat de kinderen reeds hebben gespaard, niet toerei kend is, zal een verloting worden ge houden, waarvoor ieders medewerking wordt verzocht. Boulevard Criterium In samenwerking met de V.V.V. organiseert dc Alkmaarse Wielrenvereniging „Alkmaria Vic trix" Zaterdag een grote wielerwedstrijd, be kend als het „Boulevard Criterium". Een half uur vóór de wedstrijd zijn de stralen, waarlangs de renners zich begeven afgesloten. Dan zal er geen vrije doorgang voor familie-bezoek meer zijn,, want daar is vorig jaar een schandelijk misbruik van gemaakt. Bewoners langs het par cours (ook tijdelijke)' kunnen, na zich behoor lijk te hebben gelegimiteerd, passeren via de ingang in de Julianastraat. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. MUTATIES KUSTWACHT. De kunstwacht zal worden gereorga niseerd. Dit brengt, naar wij vernemen, mede, dat de kustwacht te Egmond aan Zee zal worden uitgebreid, ook wat personeel betreft. De mutaties zullen te vens tot gevolg hebben, dat onze plaats genoot de heer A. Blok zeer waarschijn lijk in een hogere functie zal worden overgeplaatst naar Texel. COLORADOKEVER-CONTROLEUR. Als coloradokevercontroleur is voor de gemeenten Egmond aan Zee en Egmond Binnen door de directeur van de plan- tenziektenkundige dienst benoemd de heer W. ten Bruggencate alhier. RODE-KRUIS-COLLECTE. De collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft in onze gemeente en in Egmond- Binnen tezamen het mooie bedrag van ruim f 400,— opgebracht. havige bezwaren moeten worden inge. bracht bij de gemeenteraad; dat een besluit van Burgemeester ea Wethouders niet kan elden als een be. slissing, waartegen beroep open staat zodat belanghebbende in zijn beroep niet kan worden ontvangen en de Raaj op zijn grieven niet vermag in te gaan". In verband hiermede heeft de heer Diesfeldt zich thans tot de gemeenteraai gericht met het verzoek alsnog een uit. spraak te willen doen op het ingediend verzoekschrift van 6 Maart 1950. Hieruit blijkt dus wel, dat de heet Broersma en daarmede dus de gehele Raad op 12 Juli niet volledig door B en W. is ingelicht. Reeds op 18 October van het vorig jaar heeft de heer Broersma in een uit! voerig betoog er bij B. en W. op aange. drongen dé zaak-Rustende Jager niet langer slepende te houden, omdat noch het belang van de Rustende Jager, noch het gemeentebelang hiermede gediend was. Dit raadslid zou er thans aan kun. nen toevoegen, dat de Rustende Jager en het gemeentebelang met een onjuiste voorstelling van zaken door B. en W, al evenmin geholpen zijn. Het wordt werkelijk hoog tijd, dat hieraan nu eindelijk eens eén eind komt Eerste zomer-expositie van Kunstenaars-Centrum In de eerste helft van 1951 heeft het KCB een drietal tentoonstellingen georganiseerd: de Paas-tentoonstelling van werk van Jaap Min, i de herdenkingsexpositie van wijlen H. Lugt i de Pinksterweek en tenslotte gedurende eeu aantal Zondagen de vijf-en-twintig affiches naar bekroonde ontwerpen in de wedstrijd, uitgeschreven door het Marshall-plan. Zaterdag om vier uur zal in de Kunstzaal van „De Rustende Jager" de eerste zomerten- toonstelling worden geopend: schilderijen van Jaap Sax, grafisch werk en aquarellen van Rein Snapper, edelsmeedwerk van Marijke Vis- ser en in portefeuille tekeningen en gtafiek van andere werkende leden. Evenals vorige jaren wordt elke veertien dagen werk van andere leden geëxposeerd, zulks tot eind Augustus. BURGERLIJKE STAND Geboren: Paulus M., z. van C. Zonne veld en C. A. Schipper. Johanna A. M., d van C. P. Berkhout en A. M. Schouten. Ondertrouwd: Heert J. Dokter en Eli sabeth E. Bonnet. EEN ZWAAR EI Bij de heer P. Beemsterboer aan de Oudegracht heeft een Barnevelder het gepresteerd een ei ter wereld te bren gen met een gewicht vari 125 gram. voorwaar een niet-alledaagse gebeur tenis. De Barnevelder was natuurlijk een kip. Gisteravond omstreeks half zeven reed de heer H. uit Noord-Scharwoude met een personenauto door de bocht bij de Halvemaansbrug komende van Alkmaar, Op dat tijdstip kwam uit de richting Sint* Pancras het elfjarig dochtertje van de fam. O. te Oudorp, die rijdende op een rijwiel een losse rijwielband aan het stuur meevoerde. Juist toen zij de auto passeer de, is vermoedelijk de pedaal met de band in aanraking gekomen, althans zij zwenk te plotseling naar links en kwam tegen de auto terecht. Zij kwam te vallen en dank zij het feit dat de auto terstond stil stond, bleef zij vlak voor de voorwielen liggen. Na onderzoek door dr. Destrëe is zij voor nader onderzoek naar het Sint- Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaa vervoerd, Van de auto was de linkerkoplamp stuk, Ook het rijwiel werd beschadigd. Viswedstrijd Zondag 17 Juni hield de Visclub „Dc Hengelaar" haar eerste onderlinge vis wedstrijd in dit seizoen. Er werd ge vist op baars. Om 7 uur vertrok men vanaf het clubhuis De Friese Poort, Daar de opkomst groot was, ging men vol goede moed naar de Waardijk bij Oterleek. Hier werden de hengels in orde gemaakt en het duurde niet lang of ieder zat op zijn dobbertje te turen. Na korte tijd werd er dan ook al baars geroepen en een mooie maat- baars spartelde in het gras. Zo deed een ieder zijn best en de vistijd was verstreken voor men het wist. De uit slag van de wedstrijd was als volgt: 1 H. de Jong, 2. H. Wester, 3. F. Nie- man, 4. W. Corbie, 5. G. Staa, 6. F. Wiedijk, 7. Co Staa, 8. N. v. d. Heide, 9. H. Bekker, 10. J. v. Rijn. De heer F. Nieman kreeg nog een prijs voor de grootste baars gevangen in 't vorige seizoen, nl. 25.6 cm. De voorzitter, de heer G. Staat, reikte de prijzen aan de winnaars uit. Hij had voor ieder een gezellig babbeltje en wekte tevens alle leden (dus ook de thuisblijvers) op om zich klaar te maken voor de volgende wedstrijd, welk vermoedelijk eind Juli zal gehouden worden-. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Met zeer veel genoegen lazen wij in uw veel gelezen blad, dat Alkmaars ouden van dagen een onvergetelijke dag hadden gehad. Do zon brak door de wolken en ons oordeel is» dat het weer volmaakt was. Had de zon volop geschenen dan was het in onze 46-persoonsbus snikheet geweest, doch nu was het zeer aan* genaam. Dat wij, ouden van dagen, zeer erken telijk zijn voor alles wat ons is geboden, be hoeft geen betoog. Ook onze dank aan do redactie der Alkmaarsche Courant. Altijd spring! zij op de bre9 waar het nodig is de burgerij tot offervaardigheid te bewegen. Schrijver dezes is er van overtuigd de tolk der plusminus 700 ouden van dagen in de zestien bussen te zijn als hij hun hartelijke ders voor hun gaven, burgerij en pers en wel riank betuigd aan collectanten, middenstan- in het bijzonder aan het comité, dat zo ont zettend veel werk heeft moeten verzetten om deze tocht volmaakt te doen slagen. Misschien, heeft men nog' wel een stevig offer bijgedra* gen om de zeer grote kosten te kunnen dekken. Met, dank voor de opname. EEN DER 700 OUDEN VAN DAGEV

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2