Begroting Economische Zaken in de Eerste Kamer Teherai Sport in 't kort RAF in het Was Burgesi Communistische interpellatie met vreemde conclusie West-Duitsland heeft een plan voor luchtbescherming De laatste cijfe Minister van den Brink oogstte lof Tal van problemen in de belangstelling Koninklijk bezoek aan Luxemburg Italië wil zich opnieuw bewapenen Handelsrelaties met Oost-Europa in 't geding Dr. Drees zet betoog van de heer Schalker recht Zuid-Afrika wordt op de duur een republiek Wijziging voorgesteld der Wederopbouwwet EenZuidchinese opstand tegen Peking-regime? Eerlang besprekingen met de geallieerden De bestaande verboden moeten ingetrokken Kostganger „verhuurde" woning van zijn hospita Kasteelvrouwe acht zich beledigd door dagblad Nieuwe wielerbaan op Man Het Stauntontournooi Am sterdam-Luxemburg 2-2 Een ton verduisterd Advocaat verduisterde f 17.000 Broodprijzen zullen nog niet worden herzien Noorse uraniumoven nog deze zomer gereed I Malik zal groep van vredesraad ontvang Ter voorbereiding var Formaliteiten niet vervul Weerbericht WOENSDAG 20 JUNI 1951 (Van onze parlementaire redacteur.) Evenals in de Tweede Kamer stond de minister van Economische Zaken, prof. dr. v. d. Brink er Dinsdagmiddag in de Eerste Kamer bij de behandeling van zyn begroting voor 1951, goed op! Er was veel lof en weinig critiek. Wel kreeg hij van een aantal leden enkele goed '"enken mee en wenste men op een aantal punten nader ingelicht te worden, doch de jeugdige bewindsman kon tevreden zün. Voor de K.V.P. sprak de heer Steinkiihler. Hü was van mening, dat de ec - nomische politiek erop gericht moet zijn, steeds paraat te blijven en zich aan de gewqzigde omstandigheden aan te passen. Met voldoening constateerde hij, dat dit reeds geschiedt, getuige o.a. onze liberalisatiepolitiek, die vrij grote offers van ons vraagt. taire uitgaven onmogelijk gemaak*. De oorlogseconomie leidt tot een econo misch fascisme tegenover het proleta riërsinkomen. Het ondernemersinko men geniet echter volkomen vrijheid. Enzovoort. Minister Van den Brink heeft hier over maar niet te veel gezegd. Hij was het er verder niet mee eens, dat de productieverhoging niet naar wens De liberalisatie van het handelsver keer ging ook de andere leden ter har te. Prof. Molenaar van de V.V.D. toon de zich er een warm voorstander van en ook de heren Rip (A.P..) en Vixse- boxse (C.H.) gingen te dien aanzien met de minister mee, zij het dat zij niet blind waren voor de lasten, die de liberalisatie speciaal ons land met zijn zachte gulden en zijn economische moeilijkheden oplegt. Zij maanden daarom tot enige voorzichtigheid aan. De offervaardigheid, die Nederland toont, treft men lang niet altijd bij de andere landen aan Min of meer een verwijt tot minis ter Van der Brink zou men kunnen noemen de opmerking van de heer Vix- seboxse, dat de minister te veel ziet naar de economische middelen om tot evenwicht in onze inkomsten en uit gaven te komen en te weinig naar de financiële. Prof. Molenaar verlangde op financieel terrein, dat nu eens precies uiteengezet wordt, dat onze betalings balans zo précair is, dat alle onaange name maatregelen van de laatste tijd er door gerechtvaardigd zijn. Ook wensten enkele leden te weten, wat ons volk nog meer te wachten staat op het ter rein van de loonpolitiek, de consump tiebeperking en de beperking van de investeringen. De heer Kapteyn (Arb.) wees op de correlatie tussen levenspeil en pro ductie. Hij zag grote gevaren, wanneer het levenspeil door de defensieinspan ning te zeer zou worden gedrukt. Overigens achtte hij de verouderde toestand van het productie-apparaat een belemmering voor productiever groting en drong aan op een drastische „koude-oorlogseconomie", die met ra dicaal ingrijpen gepaard zou dienen te gaan. Vanzelfsprekend had de heer Van Santen (C.P.N.) voor de huidige gang van zaken geen goed woord over. Alle economische bloei wordt door de mili- (Vervolg van pagina D Tijdens een gisteravond gehouden soiree ontving onze Koningin uit han den van Groothertogin Charlotte het Grootlint van de Groothertogelijke Or de van de Eikenkroon. De Prins ont ving de onderscheiding van Ridder in het Grootkruis van de Orde van de Gouden Leeuw.. Tijdens een galadiner, waaraan vele officiële personen aanzaten, hield de Groothertogin een toespraak tot de hoge gasten, waarin ze de eeuwenoude verbondenheid der beide landen uit- druk'e en de wens uitsprak, dat de band. die door de Benelux-overeen- komst zo werkelijk is geworden, tot zege van beide landen moge strek ken. Koningin Juliana beantwoordde de toespraak. Zij zei onder meer. dat de tegenwoordige vorm van vrijwillige samenwerking een onschatbare voor uitgang betekent. „Toch moeten we waakzaam blijven, met een wijde visie op de toekomst en haar moge.'jkhe- den". Het Koninklijke bezoek aan Luxem burg zal in totaal drie dagen duren De hoge gasten zullen na de plechtig heden in de stad het prachtige land doorkruisen. Ter gelegenheid van hei bezoek ontvingen verschillende perso nen aan het Luxemburgse Hof Neder landse onderscheidingen. Verklaring van Italiaans diplomaat De Italiaanse gedelegeerde bü de Trustschapraad der V.N.. Gastone Gui- dotti, heeft verklaard, dat het „absurd en onlogisch" was, dat Italië in hel Atlantisch Pact werd opgenomen zon der zicll te mogen bewapenen. De landen, die Italië «oedeezind zijn of de Algemene Vergadering der V.N. zouden een soort verklaring moeten uitgeven betreffende het Italiaanse vredesverdrag, daar enkele voorzie ningen „zwaar op Italië drukken". Zo'n verklaring zou moeten inhouden een nieuwe bevestiging van de Drie- mogendhedenverklaring, dat Triëst aan Italië zou moeten worden teruggege ven; een voorstel om herbewapening van Italië toe te staan, opheffing van zekere economische bepalingen van het verdrag en toelating van Italië tot de V.N. De vliegers van de Amerikaanse maatschappij United Airlines zijn in staking gegaan, om kracht bij te zetten aan hun looneisen. Hun actie is on wettig verklaard. zou gaan; die is integendeel bij voor de oorlog vergeleken zeer groot. De re gering poogt op alle manieren de oorza ken van onze slechte betalingsbalans weg te nemen. De bewindsman was het er niet mee eens, dat de regeringspolitiek te globaal zou zijn, zoals de heer Kap teyn had beweerd. Hij achtte haar een gezond compromis tussen te veel en te weinig regeringsbemoeiïng. Hij meende verder een zekere stabilisa'ie n de grondstoffenprijzen te mogen constateren. Liberalisatie van het han delsverkeer had reeds geleid tot mo gelijkheid voor grotere voorraadvor- ming. Minister Albregts betoogde nog, dat hij zijn taak kan vervullen door veel vuldig overleg tussen de verschillende departementen. Veel wetsontwerpen behoeft hij niet in te dienen, aange zien het bedrijfsleven voldoende wil medewerken. Het begrotingshoofdstuk is z.h.st. aangenomen. Vandaag vergaderen de Eerste en de Tweede Kamer. De heer S. de Jong (Arb.), wethou der in Enschede, is 's middags als lid van de Kamer geïnstalleerd. (Van onze parlementaire redacteur) Het communistische Eerste Kamerlid de heer Schalker las enige tijd geleden in de bladen, dat de Amerikanen hun uitvoer naar de communistische landen zeer sterk gaan beperken en dat zij aan de Westerse mogendheden hebben ver zocht dit voorbeeld te volgen, op straffe van stopzetting van de militaire hulp verlening. Hij deelde dit Dinsdagmiddag in de Kamer mede, waar hem le ge legenheid was geboden de regering over deze handelsbesprekingen te inte pel- leren. Als men aan Rusland en zijn satel lietstaten raakt, dan komt men aan de communisten hier te lande. Het was dus geen wonder, dat de heer Schalker sprak van een Amerikaanse bedreiging van de wereldvrede, van een plan de campagne ter voorbereiding van de derde wereldoorlog, van de volgende stap, die zal bestaan in het verbreken van de diplomatieke betrekkingen en van een poging van Amerika om con flictstof op te stapelen. Voor Nederland zag hij de situatie zeer somber in. Wat zal er gebeuren met onze handelsverdragen met de volksdemocratieën en met de orders uit het Oosten voor scheepsbouw? vroeg hij. Hij duchtte voor het zijns in ziens toch al zo ernstig bedreigde Ne derlandse economische leven grote ge varen; sterke vermindering van de uit voer en daardoor toenemende werk loosheid; geen importen meer uit de landen van het Oostelijk blok van voor onze huishouding noodzakelijke goede ren. En als klap op de vuurpijl: een on geoorloofde aantasting door Amerika van onze nationale zelfstandigheid. Van de regering verlangde hij, dat zij de eis van de Verenigde Staten onaanne melijk zou verklaren. Recht gezet. De minister-president dr. Drees, als minister van Buitenlandse Zaken ad interim optredend, bracht de kwestie nuchter en zakelijk tot haar juiste pro porties terug. Er is geen sprake van, dat het in de bedoeling zou liggen alle handelsbetrekkingen met de Sovjet- Unie en de Oosteuropese staten te ver breken, antwoordde hij. Amerika wenst in een periode, waarin de strijdkrach ten van de Verenigde Naties in hel strijdperk staan tegen communistische troepen aan Rusland en zijn satellie ten geen wapens, geen munitie en geen grondstoffen die in de oorlogsindustrie gebruikt worden, te leveren en neemt aan, dat de andere Westerse mogend heden dit evenmin zullen doen. Het is wel mogelijk, dat Amerika een lijst van 100.000 artikelen heeft opgemaakt de .heer Schalker had daarop gewe zen en gezegd, dat deze artikelen niet meer uitgevoerd mogen worden naar voor de desbetreffende goederen is al leen een uitvoervergunning nodig, die zeker niet onthouden wordt, als het geen wapens, munitie, enz. betreft. Schade zal Nederland niet van de maatregel ondervinden: onze invoer uit de landen van het Oostblok bedraagt slechts 2.5 pet. van onze totale invoer en de uitvoer naar die landen slechts 2.6 pet. van onze totale export. En wat zou Nederland aan oorlogsmateriaal hebben uit te voeren? De feiten waren dus wel heel anders, dan de heer Schalker had voorgesteld Niettemin diende hij bij zijn repliek een motie in. die geheel gebaseerd was op zijn oorspronkelijke betoog en Ma/an verklaart: De Zuidafrikaanse premier, Daniel Malan, heeft gisteren in de Senaat verklaard, er zeker van te zijn, dat Zuid-Afrika op den duur een repu bliek gaat worden. De nationalistische partij had reeds bij voorbaat beloofd, dat voor de vorming van een republiek niet alleen de wensen van het Afri kaans sprekende volksdeel zouden wor den onderzocht, doch ook die van een redelijk deel van het Engels sprekende. Malan vervolgde met te zeggen, dat de tot Republiek geworden Unie haar vriendschappelijke betrekkingen en samenwerking met Engeland zou blij ven onderhouden, behalve als Engeland dit onmogelijk zou maken. waarin dus van foutieve veronderstel lingen was uitgegaan. De Kamer deed het enige, wat zij met een dergelijke motie kon doen. Hij verwierp haar met 27 tegen 3 commu nistische stemmen Bouwkosten moeten nog meer omlaag Minister In 't Veld heeft bij de Twee de Kanier een wetsontwerp tot wijzi ging van de Wederopbouwwet inge diend .Het strekt tot voorkoming van een ondoelmatig gebruik van materia len en arbeidskrachten in het bouwbe drijf. Het is de bedoeling van het wetje, de bouwkosten nog meer dan tot dusverre te drukken. Gedacht is in de eerste plaats aan een normalisatie van de bepalingen in de gemeentelijke bouwverordeningen. De grote verschei denheid op dit gebied maakt tot dus verre het gebruik van gestandaardi seerde bouwelementen onmogelijk. Bo vendien worden in deze verordeningen vaak te hoge eisen gesteld in vergelij king met het doel, dat men nastreeft. Door verlaging van deze eisen kan vaak zonder bezwaar bouwmateriaal worden bespaard. Het wetsontwerp bepaalt dan ook, dat de Kroon voorschriften kan geven, die een ondoelmatig gebruik van materia len en arbeidskrachten kunnen voor komen. Gemeentelijke bepalingen, die met deze voorschriften in strijd ko men, treden buiten werking. De voor schriften zullen op dezelfde wijze als de gemeentelijke bouwvoorschriften, d.w.z. door middel van de bouwver gunning worden gehandhaafd. Is er kans op De Amerikaanse vice-admiraal Oscar Badger heeft voor de verenigde se naatscommissie verklaard, da' het mo gelijk is, dat Zuid China tegen het Peking-regiem in opstand zal komen. De admiraal, die voormalig bevelheb ber cfer marine in het Westelijk dee! van de Stille Oceaan is, achtte het niet raadzaam bases en verbindings wegen in Mandsjoerije te bombarde ren. De V.N. moest Peking in Korea dwingen haar houding te veranderen en aannemelijke onderhandelingen te openen. Admiraal Badger was tegen stander van een marineblokkade van China door de V.S. alleen. Een derge lijke blokkade moet de V.N. instellen. De trouwlustigheid van enkele Hage naars speelde de 27-jarige reclame-ont werper J. C. K. uit 's-Gravenhage goed in da kaart, toen hij in Februari de Ka mers ging verhuren van het pension, waar hij zelf als kostganger op een klein zolderkamertje woonde. De hoofd bewoner van het perceel was geduren de deze tijd afwezig. J. C. K. schreef op advertienties, waarin kamers te huur werden gevraagd, en wanneer de nieu we huurders kwamen, toonde de recla meontwerper de vertrekken en liet de adspirant-huurders reeds zestig gulden vooruit betalen. Nadat dit hem drie maal was gelukt, liep hij tegen de lamp. Door de officier van Ju stitie werd voor de Haagse Arrondisse mentsrechtbank gistermorgen een ge vangenisstraf van een jaar tegen hem geëist. De uitspraak volgt op 3 Juli. RUIM 10 MILLIOEN NEDERLANDERS Volgens voorlopige cijfers van het CBS bedroeg het aantal inwoners van ons land op 1 Mei 10.242.690. West-Duitsland en de Wcsteiyke Geallieerden zullen besprkingen gaan voeren over maatregelen ter bescher ming van West-Berlijn en West-Duits land tegen luchtaanvallen. De Duitse principiële plannen zijn reeds gereed en kunnen worden voorgelegd aan de Geallieerde autoriteiten. Allereerst is het echter nodig, de bestaande Gealli eerde voorschriften te wijzigen, zo is te Bonn verklaard. Luchtbeschermings voorbereidingen zijn namelijk als „mi litaire activiteit" verboden. Volgens de woordvoerder lagen de geallieerde toezeggingen dienaangaande reeds ge reed. De Duitse plannen hebben het oog op een Duits alarm- en meldingsstel sel als deel van een West-Europees systeem, alsmede op de instelling van een onderzoekingscentrum, dat zijn we- Schadeloosstelling: t 100 000 Mevrouw Bosch van Drakenstein Maria de la Concepcion Fernanda Thi- mothea Antonia Sorela, bewoonster van 't'slot Groot-Drakenstein bij Lage Vuur se, heeft het dagblad Het Vrije Volk" gedagvaard wegens een haars inziens beledigend artikel in het blad van 19 Mei over het afsluiten voor het ver keer van de Slotlaan en over attenties, die genoemde dame aan Duitse offi cieren zou hebben bewezen. De eis tot schadeloosstelling bedraagt f 100.000. De nieuwe wielerbaan te Onchan, op het eiland Man is gisteravond ge opend. Reg. Harris won het uit drie series bestaande sprintnummer, voor Arie van Vliet en Jan Derksen. Har- ris won eveneens de kwart Mijl met vliegende start. Zijn tijd was 25.2 sec. De uitslagen van het Staunton- schaaktournooi, over de zevende tot en met de dertiende ronde, luiden voor wat Donner en Van Scheltinga betreft: GligoricDonner y,y, Van ScheltingaWade 10: DonnerUn- zicker 10; Van ScheltingaStahlberg afgebroken. De partij TrifunovicVan Scheltinga uit de 12e ronde is niet re mise geworden, zoals eerst gemeld, doch door Trifunovic gewonnen. De stand na de 13e ronde luidt: Donner 6 punten en Van Scheltinga 3 y, punt. plus een afgebroken partij. Voor het heren-enkelspel in het Wimbledontournooi, dat Maandag be gint zijn de volgende tien spelers „seeded": Sedgman (Australië), Drob- ny (Egypte), Larsen (V.S.), Budge Patty (V.S.), Flam (V.S.). Savitt (V.S.) Mc. Gregor (Australië), Sturgess (Z.A.), Mulloy (V.S.) ,'en Bergelin (Zweden). Dames enkelspel: Louise Brough (V.S.), Margaret Dupont—Osborne (V.S.), Doris Hart (V.S.), Shirley Fry (V.S.), Beverly Baker (V.S.), Patri cia Todd (V.S.). Nancy Chaffee (V.S) mevr. Walker Smith (G.B.). De uitslagen van het Queens club- tournooi luiden: heren-enkelspel, 2de ronde: Rose (Australië)Lie (Noorw.) 64, fr—1; Corckburn (Z.A.) sl. Da- vidsson (Zweden) 60, 63; dames enkelspel tweede ronde: mej. Althéa Gibson (V.S.) sl. mver. Zus Schmier (Ned.) 6—2, 6—0; Nel Hermsen (Ned.) si. mej. G. Butler (V.S.) 6—2, 3—6, 62; Jean Walker SmithBarbara Scofield (V.S.) 7—5, 11—9. Ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernharo aan Luxemburg speelde een elftal van Amsterdamse 2e en 3e klasse clubs gisteren in Luxemburg tegen een elf tal van de stad Luxemburg. De wed strijd eindigde met een gelijk spel 2-2. De Nederlandse renners Schwelzer. Van Gysen en Dhaene werden bij een wedstrijd voor onaf hankelij ken te Maeseyck in België ex aequo geklas seerd in dezelfde tijd (150 k.m. in 3 uur 40 min.) als de winnaar, de Belg Van de Vonder. Schaap wordt geen prof De Gooispeler en ex-international Ri- nus Schaap heeft besloten het contract met de Racing Club de Paris niet te ondertekenen. Schaap onderhandelde reeds geruime tijd met deze club en moest, alvorens hij het contract zou tekenen een proefwedstrijd spelen. Aan gezien de KNVB hem dan als professio nal zou beschouwen heeft hij voor het spelen van een proefwedstrijd bedankt. tenschappelijke conclusies zal uitwjj, selen met de Westeuropese en Ameri! I kaanse instellingen van dien aard. Verder wenst men de stopzetting vaj de ontmanteling van schuilkelder e.d., het bouwen van nieuwe, gro(( bomvrije schuilplaatsen, de aanleg vat schuilkelders in nieuw te bouwen hui, zen, evacuatiemaatregelen voor de be. volking naar „veiligheidszones", dj, volgens een nieuwe Rode Kruis-eon, ventie niet gebombardeerd mogej worden en ten slotte voorlichting tg opleiding van de bevolking. Het mi. nisterie van binnenlandse zaken stelt een ontwerp-wet samen, waarin q. kostenverdeling geregeld wordt. Ambtenaar werd matroos Gemeente Amsterdam werd benadeeld Een 22-jarige ambtenaar van dt I Dienst Publieke Werken te Amster. dam heeft kans gezien een bedrag vaj I bijna een ton te verduisteren en daar. mee naar het buitenland te vluchten, I Hij pleegde deze daad ruim een maand geleden, doch eerst Zaterdag werd a ontdekt! De jongeman moest geregeld voor I Publieke Werken gelden storten op het girokantoor. Door middel van een vals stempel wist hij stortingsfornm. I lieren het voorkomen van echtheid te geven. Een maand geleden bleef hij plotse. I ling weg en stuurde een brief waarin hij schreef op een schip te hebben aangemonsterd. Men had niet direct argwaan, doch toen het tekort van bijna f 100.000.was ontdekt begreep men waarom de ambtenaar het ruime scrp gekozen had. Zijn signalement en een verzoek tot opsporing zijn inter- nationaal verspreid. Minister Mansholt: Het Koninklijk paar neemt de ovatie in ontvangst (boven). Groot-hertogin Charlotte verwelkomt H.M. de Koningin (onder). De 61-jarige advocaat en procureur J. H. C. K. uit Schiedam werd gister morgen door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. Hij werd ervan beschuldigd in 1950 een bedrag van f 17.000, dat hij van pen zekere G. Z. had ontvangen om aan derden uit te betalen, voor zichzelf te hebben gebruikt. De eis luidde een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De minister van Landbouw, Visserij I en Voedselvoorziening heeft in zyt I nota aan de Tweede Kamer over del meel-, bloem- en broodprijzen mede-f gedeeld, dat er allerminst van noodtoestand in de bakkerijen mag| worden gesproken. Door een goed leid bedrijf kan een redelijk inkomeil worden behaald, dat zelfs hoger is flati in vele andere middenstandszaken van) dezelfde omvang. De minister is daar. f om van oordeel, dat tot enige directe I maatregel ten aanzien van de brood- f prijzen nog geen aanleiding bestaat. J)[ nota van minister Mansholt gold een antwoord op de in Mei gehouden I interpellatie van het kamerlid de heer Van de Wetering. Nog deze zomer zal de uraniumoven te Kjcller, bij Oslo, in werking worden gesteld. De Noorse regering heeft voor gesteld aan het Instituut voor Atoom energie 425.000 Kronen toe te wijzen. Een dergelijk bedrag was reeds ge schonken. De nieuwe subsidie zal mo gelijk beschikbaar worden gesteld uit I de winsten van de voetbalpools, die door de staat worden geëxploiteerd. De lopende uitgaven van het Instituut zullen per jaar 1.200.000 Kronen bedra gen. Zoals bekend wordt het werk op de uraniumfabriek gezamelijk door Noorse en Nederlandse geleerden ver richt. De Portugese regeringspartij zal ge neraal Francisco Craveiro Lopes, een vooraanstaand officier van het Portu gese leger, candidaat stellen voor het presidentschap van Portugal. Antwoord van generaal Dengin over Kleine Blokkade De vertegenwoordiger van de Sow- jetrussische controlecommissie te Ber lijn, generaal S. A. Dengin, heeft in antwoord op de brieven over de „klei ne blokkade", die de Engelse, Franse en Amerikaanse commandanten ver leden week stuurden, de Westerse mo gendheden er van beschuldigd, dat zö de zwarte markt aanmoedigen door bezwaar te maken tegen de jongste bepalingen op de uitvoer uit West- Berlijn. Generaal Dengin verklaarde Sowjet- controle op het vrachtvervoer tussen Berlijn en de Westerse zones niet als „louter een formaliteit" te kunnen beschouwen. Deze controle strookte met de overeenkomsten der vier mo gendheden, aldus Dengin, en was reeds twee jaar van kracht. Sociale verzekeringswetten ook voor Luxemburgers Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het te Luxemburg gesloten algemeen verdrag tussen Nederland en Luxem burg in zake de sociale zekerheid. Aan het verdrag ligt in de eerste plaats ten grondslag het beginsel der gelijkstelling van elkanders on derdanen ten aanzien van de toepas sing der nationale wetgevingen. Ei' brengt mede, dat een Luxemburger in Nederland dezelfde rechten ingevolg8 de sociale verzekeringswetten kan doen gedlen als een Nederlander. En ook omgekeerd is dit het geval. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 5541 Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Belangrijke verklaring Korea verwacht De Russische gedelegeerde t VN, Jakob Malik, die deze maand zitter van de Veiligheidsraad is, zich bereid verklaard, een del \'an de communistische wereldv raad te ontvangen. Dit zal biykei telegram van Malik aan Joliot- de leider van de „vredesraad", tusi en 27 Juni kunnen gebeuren. H overigens nog de vraag, of deze vangst door zal kunnen gaan. A kaanse autoriteiten hebben reeds weten, dat zij de delegatie van d< desraad geen visa zullen verstrek] Verwacht wordt, dat Malik Zat een radiotoespraak zal houden, w hij een aanbod zal doen aangaan minimum-voorwaarden, voor een tieke regeling inzake -Korea. Kr die in nauw contact staan met de sische delegatie, voorspelden, dat liks radiotoespraak, die in het i programma van de VN is opgeni een belangrijke verklaring zal t ten. Het is de eerste maal, dat ee langrijke Russische gedelegeerd de VN voor de radio van deze oi satie wil spreken. Men acht het r waardig, dat deze toespraak zal vc gaan aan de voorgenomen ontv van de „vredesdelegatie". De Franse verkiezingen Nu ook de uitslag van de stem in het departement Beneden-Rijn kend is geworden, ziet de verd van op twee na alle zetels van Franse Nationale Vergadering ei volgt uit: communisten 101, Gaull 117, socialisten 104' i. MRP 86, radii 95, gematigden en conservatiever anderen 23. De vermisU De Britse diplomaat Guy Bui zou van 19 op 20 Mei j.l. te Ant' pen hebben vertoefd, zo meldt het reau Belga. De eigenaar van een hotel op Keyserlei zou 18 Mei uit Quiévrair telegram hebben ontvangen, waarii werd verzocht een kamer met ba mer voor twee nachten te rescrvi Het telegram was door Burgess tekend. De man zou 's anderendaags me laatste trein uit Brussel in het t zijn aangekomen. Hij bracht de n van 19 op 20 Mei in het hotel doo zou daarna de stad hebben verl; Hij heeft eveneens nagelaten het gister van het hotel te tekenen er voor de politie bestemde formuli in te vullen, onder het voorwen dat hij moe was. Hij zei aan de h< houder dat hij de volgende dag formaliteiten zou vervullen. Het politierapport voegt hieraan dat Burgess vervolgens naar Enge! zou zijn teruggekeerd, welk land op 25 Mei per schip uit Southam met bestemming naar Frankrijk fc verlaten. In dit verbaal wordt e' eens er op gewezen, dat een Russ schip, de „Sovietsky Sojoez" op 1 uit Antwerpen is vertrokken en een andere Russische eenheid oi Juni eveneens de haven heeft ve ten. Thans zou men onderzoeken Burgess op 19 Mei niet naar Anti Pen is gekomen om zijn inscheping een dezer vaartuigen te regelen De Antwerpse politie zou thans het bezit zijn van het telegram, aan de hotelhouder zou zijn gezon Verwachting, geldig tot Vrijdag avond: Warm en overwegend zor nig weer met een matige wind u: Oostelijke richtingen. Droog, be houdens een klein kans op onwee in het Zuiden van het land. VRIJDAG; Zon op 4.19, onde 21.04. Maan op 23.41. onder 7.34

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6