AGENDA Stad en Omgeving Jubileum-concert van Mannenkoor „Orpheus" H.S.V. speelde klasse beter dan R.K.A.F.C. en won met 3-1 Moedige race bracht Klaas Slot in Egmond de zege Het damkampioenschap van Alkmaar Tweede succesvo'le avond van Laat-winkeliers Bergi en „De Molenkrocht" naar de derde klasse Eerste zomerexpositie KCB geopend Onderlinge turnwed- strijden van Klim Op Welpentoumooi Boys Berg en aan Zee HSV ward in eigen home uitgeschakeld MAANDAG 35 JUNI 1951 Een voortreffelijk programma Het vyf en veertig-jarig bestaan van „Orpheus" werd op zeer muzikale wijze onder leiding van dirigent Joep Schreurs herdacht met een jubileumconcert in de Grote Kerk. Als gasten werkten aan dit concert mede het mannenkoor „De Stemmen van Amsterdam" en het GEWA-mannenkoor te Amsterdam. Het deed ons genoegen dat dit serieus studerende ensemble voor dit feest-concert een zeer grote belangstelling in de Grote Kerk heeft gekregen. Het gehele middenschip was gevuld en zeker hebben honderden luisteraars acte de présence gegeven, om het feest van ons Alkmaars mannenkoor mede te vieren. Grote belangstelling voor prachtige koorzang De programmakeuze was uitstekend. Over het algemeen is dit concert voor dirigent en koor een éclatant succes geworden. Het was trouwens het resul taat van een ernstige voorbereiding. De prestaties van „Orpheus" worden o.l.v. Joep Schreurs steeds volkome- ner en men heeft dan ook niet zonder verwachting en spanning naar deze concertavond uitgezien. Met het zingen van het „Wilhelmus", door allen staande beluisterd, werd het concert geopend. De dirigent heeft ons volkslied in één woord subliem laten zingen. Hierna volgden twee geslaagde be werkingen van Joep Schreurs van een paar Valeriusliederen, „Beleg van Ber gen op Zoom", en „Men brandt, men blaeckt". Er was een uitstekende voor dracht, en schone koorklank, vooral in de pianissimo's. Orlando di Lasso was vertegenwoor digd met het voor koor effectvol ge schreven L'Eccho, het werd bijna vir tuoos door het koor uitgevoerd. Per fecte samenzang viel er te horen in II bianco e dolce cigno van Jac. Arcadelt. Minder gelukkig was men in Milencka Travicka, van Dvorak en „Trösterin Musik" van Bruckner. In beide werk jes liet de zuivere stemming wel iets te wensen over. Gelukkig herstelde het koor zich direct weer in dat kleine maar zéér fijne werkje „Locus iste" van Bruckner. Hier klonken de accoor- den meer volkomen. Prachtige samenzang Men had voor deze concertavond nog een Nederlandse noviteit op het programma geplaatst welke zeer zeker „het succes van de avond" betekende, n.l. het „Te Deum Laudamus" van Hub. Cuypers (1873) voor dubbel koor en orgel, gezamenlijk gezongen door „Orpheus", „De Stemmen van Amster dam", en het „GEWA-mannenkoor". Dit werk paste volkomen in de sfeer van het kerkgebouw. Even imponerend en machtig als het interieur van de kerk is Hubert Cuy pers' partituur, opgebouwd in een jorse structuur. Zij werd door de ko ren op indrukwekkende wijze uitge voerd. De honderden luisteraars zul len zeker voor deze vocale pracht- prestatie zeer erkentelijk zijn ge weest en mogelijk verlangen in de toekomst nog eens een reprise te kun nen horen van dit grandiose Te Deum. Goede orgelbegeleiding De orgelbegeleiding werd door de organist Jac. Kort zeer aaneensluitend met het koor uitgevoerd. Voor jongere krachten zal dit concert een stimulans zijn zich ook bij „Orpheus" te voegen, want de tenorpartij kan nog beter worden bezet. De solisten De solisten op dit concert waren Jac. Kort, organist te Amsterdam en J. Danckaarts, tenor uit Den Haag. De tenor zong „Biblische Lieder" van Dvorak, maar had in de voordracht wat meer tegenstelling kunnen bren gen. De stem is zeer goed, op enkele hoge tonen na, welke niet steeds re soneren. „Magna res est Amor", van Hendrik Andriessen werd mooi gezon gen. De organist begeleidde zeer volg zaam. De heer Jac. Kort heeft ons het majestueuse orgel van de Grote Kerk weer eens in al zijn luister doen horen in de „Toccata et Fuga in d kl." van Joh. Seb. Bach. Er was een goede keu ze van registratie en virtuose vertol king. Zo heeft dan „Orpheus" op waardige wijze en met artistieke inslag het jubi leum herdacht tot grote voldoening ook van de honderden luisteraars die in de Grote Kerk bijeen waren. Huldiging in 't Gulden Vlies Na deze muzikale inspanning bega ven de zangers van „Orpheus" en hun Belgische militairen te Alkmaar Voor het eerst sedert Augustus 1914 toen zij hier ter stede als geïnterneer den vertoefden, is thans andermaal .;en groep Belgische militairen in onze stad gelegerd. Zij maken deel uit van een afdeling luchtdoel-artillerie, die met eigen materiaal uitgerust in samenwerking met hun Nederlandse wapenbroeders schietoefeningen nabij Huisduinen hou den. Aangezien het fort Dirks in Den Hel der niet voldoende legeringsruimte biedt voor de gehele afdeling, is een gedeelte daarvan in het ROG-gebouw alhier gehuisvest. Met hun zacht-blau- we baretten, spiegels in dezelfde kleur op de revers van de battle-dress en de rangonderscheidingstekenen op de be neden-mouw, trokken zij in het Zon dagse beeld van onze stad zeer de aan dacht. De wacht voor het ROG-gebouw wordt dubbel waargenomen. Naast de Nederlandse schildwacht heeft n.l. een Belgische wapenbroeder de wacht be trokken. gasten zich naar 't Gulden Vlies om ïaar welverdiend en gezellig „entre nous" te zijn. De grote zaal van 't Gulden Vlies kon niet voldoende plaats bieden voor zoveel belangstelling. De voorzitter, de heer Velthuys, opende deze feestelijke bijeenkomst met een dankwoord aan allen, die met „Orpheus" hadden medegewerkt en ook de pers werd niet vergeten. Tijdens dit gezellig samenzijn wer den door een aantal dames „Orpheus" verscheidene composities aangeboden om het repertoire te verrijken. ^De ere-leden de heren H. de Groot en E. Smit hadden een bloemenhulde in ontvangst te nemen. De heer de Groot, die vanaf de oprichting van „Orpheus" bestuurslid was, ontving een fraaie leeslamp. „Orpheus" kan in de analen weer een zeer geslaagd jubileum noteren. M. S. Na drie achtereenvolgende neder lagen heeft H. de Jong, kampioen van D.D.D., zich Vrijdagavond fraai her steld door de Langedijker Fr. Slot, kampioen van Alkmaar 1950, een ne derlaag toe te brengen. Ook J. Schuit, die tot dusverre weinig van zich deed spreken, verraste door Hemels remise af te dwingen. Ondanks een schijf voorsprong ondervond N. Oud taaie tegenstand van De Haas; en hij moest ook met remise genoegen nemen. Van al deze verrassingen profiteerde Rie- beek door na een slagzet van Tuin man te winnen. De partij Piederiet Kruider werd na zeer goed spel van beide zijden remise. Hemels gaat in de eerste klasse A aan kop met 9 pt. uit 5 wedstrijden, gevolgd door N. Oud en Riebeek (7 uit 4) en Slot (6 uit 4). In de eerste klasse B zorgde Bak voor een verrassing door Verver te verslaan. M. A. Langras handhaafde zich aan de kop door van Bijwaard te winnen. Booy en Mekken besloten na een interessante partij tot remise. Na zijn succesvol begin zakte de heet Jorna af door wederom te verliezen en wel van Woonijk. De stand in de kopgroep is hier: M. A. Langras (8 uit 5), Mekken en Woonijk (7 uit 5), Booy (6 uit 5). In de tweede klasse kwam Stam aan kop door zowel te winnen van De Wijn als van Balder. De Wijn bleef echter in de kopgroep door een mooie overwinning op Lengers. M. J. Lang ras Sr. struikelde over Kom en zag hierdoor zijn kampioenskansen ver minderen. Miedema zette zijn zege tocht voort met een overwinning op Witte. De stand is hier: D. Stam (9 uit 5), Miedema (8 uit 4), M. J Lang ras Sr (6 uit 4). De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste klasse A: N. OudTh. de Haas 11, J. SchuitM. Hemels 11, H. de JongFr. Slot 20, W. PiederietH. Kruider 11, K. Tuin manN. Riebeek 02. Eerste klasse B: C. BakL. Verver 20, J. MekkenP. Booy 11, G. WoonijkJ. Jorna 20, C. Bijwaard M. A. Langras 02. Tweede klasse: M. J. Langras Sr. T. Korn 02, C. BalderD. Stam 02, P. de WijnN. Lengers 20, J. MiedemaJ. Witte 2—0, P. de Wijn D. Stam 02. Promotie-degradatie. Doordat hij Zaterdag j.l. remise speelde tegen H. de Jong promoveert de heer J. Jorna van de eerste klasse naar de hoofdklasse van Noordhoi- lands Noorderkwartier. De Jong de gradeert naar de eerste klasse. Dierenbescherming Sinds enige weken zwerft te Alk maar een grote herdershond (reu, zwart dek). Een ruwharig smoushond- je, goed verzorgd, zoekt zijn baas. Een klein zwart hondje plm. 8 weken oud, is in de omgeving van het slachthuis zwervend aangetroffen (wordt middel matig groot). Ter beschikking is een grote rode en zwarte poes. Beide "die ren zijn in zeer goede conditie. Ter beschikking zijn ook enige jonge poesjes. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. MEISJE NEERGESLAGEN Door het nogal ruw en onhandig ma- nouvreren met enige latten en palen van een afgebroken marktstal sloeg een zeventienjarige jongen Zaterdag omstreeks half vijf een veertien-jarig meisje zodanig tegen het hoofd, dat zij bewusteloos ineenzakte. Na door de GGD naar het Centraal Ziekenhuis ge bracht en verbonden te zijn werd zij naar haar woning vervoerd. Naar de doktoren verklaarden was haar geen ernstig letsel overkomen. ACADEMISCH EXAMEN Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam is onze stadgenoot de heer T Hoogenhout geslaagd voor het pro- paedeutisch examen in de economische wetenschappen. (ontleend aan onze advertentie-rubriek) MAANDAG Rex-Theater, 2,30 en 8 uur: September affeair (14 jaar). Victoria-Theater, 8 uur: Glazen speelgoed (alle leeftijden). Cinema Americain, 8 uur: Boefjes van Montmartre (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: Operette (alle leeftij den). DINSDAG Bioscopen als Maandag. absoluut veilig gemakkelijkgoed koop! (Advertentie. Ing. Med.) De bal is weer aan de andere kant van de muur De directeur van de strafgevangenis „Schutterswei" alhier verzoekt ons me de te delen, dat de gedetineerden weer kunnen voetballen, daar de verdwenen bal aan de gevangenis werd terugbe zorgd. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob P. A., z. v. J. Boots en B. W. C. van Riet. Rosalie J. A., d. v. C. Hein en J. M. Leek. Jacobus L„ z. v. J. L. Ravenstijn en M. M. Haker. GEEN VOORRANG VERLEEND Zaterdagmorgen omstreeks half elf reed een uit de Eerste Kanaalstraat komende vrachtauto op de Voormeer een vanaf het Zeglis komende auto aan. Laatstgenoemde wagen verleende geen voorrang en hield bovendien te weinig naar rechts aan. De botsing kwam nogal hevig aan. Van het ene voertuig werd het gehele sierfront af gerukt, benevens de bumper. Het aan grenzende carosseriewerk werd ontzet. Bij de ander werd aan een van de achterwielen vrij ernstige schade toe gebracht. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. DE EEN DRONKEN, DE ANDER... In het afgelopen weekend heeft de politie weer aan enige Bacchanten onderdak verschaft. Op de Mient hield zij een beschonken Solexrijder aan en op de Frieseweg een dito wielrijder. Ter ontnuchtering werden zij ingeslo ten. Van iets oprechter aard getuigde de man die de politie op de Zandersloot 's nachts om half drie aantrof bij het voederen van een hit in de wei door middel van enige grassprietjes. De man zal op een ander uur daarvoor niet voldoende tijd gehad hebben. De tweede avond van de Laat-win keliers ten bate van de „Nazorg" is een nog groter succes geworden dan de eerste. Waren er Woensdagavond reeds enkele duizenden mensen op- de been om bij de prijsuitreiking van de ver kregen loten aanwezig te zijn, Zater dagavond was dit aantal nog groter. Voor de rijwielhal van Henstra stond het de gehele avond zwart van de men sen, die allen in gespannen afwachting de stem van de omroeper volgden en de in beide handen vastgehouden loten controleerden. Ongeveer een zeventig tal premies „gingen er uit" en tot slot werden de hoofdprijzen getrokken. De gelukkige bezitter van het rode lot 50901, de heer Pesser uit de Emanuel de Wittestraat, won de strijkbout. Een grote mand levensmiddelen ging op het witte lot 38514 naar de fam. Schadden- horst uit de Tweede Landdwarsstraat en een tweede mand levensmiddelen ging naar Jeroen Peperkamp in de Stuartstraat, die in het bezit was van het rode lot 46130. Ook ditmaal werd er weer een groot aantal gratis ijsjes rondgedeeld. Tweemaal gingen vijf per sonen met bussen of blikken tussen het publiek rond om vele mensen van een verfrissende attractie te voorzien. Dat dit ronddelen niet zonder slag of stoot gepaard ging zal men licht be grijpen, maar ook vele volwassenen vochten er om om deze versnapering in handen te krijgen. Die hadden ze beter aan de kinderen kunnen over laten. De Postharmonie zorgde weder om voor een passende muzikale omlijs ting van de avond. De volgende trekkingsavond is Woensdag en de hoofdprijs zal dan te- staan uit een tweevlams-gasstel, waar voor begrijpelijkerwijs weer een grote h-langstelling wordt verwacht, temeer daar ook weer vele premies zullen worden verloot. Wesierweg-bewoners stelden teleur Ter gelegenheid van de R.K. sport dagen kwamen RKAFC en HSV Zater dagavond tegen elkander in het veld. De verwachtingen waren hoog gespan nen, vermoedelijk wei wat te hoog en juist daarom is het voor velen een te leurstelling geworden. In de eerste plaats zeker wat RKAFC betreft. Het spel was onverzorgd en Onder weersomstandigheden, die voor tennis ideaal genoemd mogen worden (voor het tamelijk talrijke publiek was het wel wat koud) en op stofvrije ba nen, waaraan door de regen van de vorige dag niets mankeerde, werd Zondag aan de Kruisweg ae beslissen de promotie-wedstrijd gespeeld tussen De Molenkrocht en W.O.C. III uit Lei den. De Bergenaren bleken inderdaad voor de vierde klasse te sterk te zijn en wonnen met overtuigende cijfers: de einduitslag was 62 in het voor deel van De Molenkrocht. In het herenenkelspel toonde J. Schmidt zich een sterk speler door N. den Hartog met 61, 60 te verslaan In het dames enkelspel was zeer span nend de partij tussen mej. E van Lim. burg Stirum en mej. E. Schulte; met 911 in de final set ging deze partij verloren. Na de singles was de stand 31 in het voordeel van De Molenkrocht. Daarna werden de twee mixed-partijen gespeeld, die de doorslag gaven met het gevolg dat de stand na zes partijen 51 was. De promotie van het Berger team was hiermede een feit geworden. Begrijperlijkerwijs ging het hierna wat minder ernstig en zo werd het heren dubbelspel na een gewonnen eerste set en een 42 voorsprong door De Molenkrocht verloren. De vier dames deden het wel serieus en hier wonnen de Bergenaren met 61, 63 Opval lend was het tactische en van fighting spirit getuigende spel van mej. A. de Haan, die deze Zondag al haar drie partijen heeft gewonnen. De uitslagen waren: H.E.: J. J. H. Schmidt sl. N. den Hartog 61, 60; D. Mosk sl. T. Dingemans 61, 63. D.E.: mej. E. C. L. van Limburg Sti rum verl. van mej. E. Schulte 64 16, 9—11; mej. A. de Haan sl. mej. C. Schulte 46, 63, 62. G.D.: mej. E. van Limburg Stirum en J. Schmidt sl. mej. E. Schulte en M. Balton 64, 36, 86; mej. A. de Haan en M. Lau sl. mej. C. Schulte en J. Dingemans 61, 62. H.D.: D. Mosk en M. Lau verl. van N den Hartog en M. Balton 6—3, 57, 16. D.D. mej. E. van Lim burg Stirum en mej. A, de Haan sl. mej. E. Schulte en mej. C. Schulte 61, 6—3. Onder grote belangstelling werd in de Kunstzaal „De Rustende Jager" de eerste zomer-expositie van werken van leden van het K.C.B. geopend. De voorziter van het K.C.B.. mr. A. F. Kamp, noemde het verheugend, dal op de eerste dag zovelen van hun be langstelling deden blijken en getuig de van zijn erkentelijkheid voor de steun, die de vereniging van de zijde van donateurs en kunstlievende leden mocht ontvangen. Mij brach' dank aan de heren Rog geveen en Colnot voor de moeite en zorgen, die zij zich hadden willen ge troosten bij het voorbereiden van deze tentoonstelling en aan mevr Resmer.v, die zich bereid had ver klaard dit seizoen weer als gastvrouwe de honneurs waar 'e nemen. Na deze veertiendaagse expositie, van werken van Jaap Sax en Rein Snapper en edelsmeedwerk van Ma- rijeke Visser zal een jubileumtentoon stelling volgen van werken van Jaap Weyand. Vijf gasten uit Delft zullen vervol gens de aandacht vragen voor hun werk, terwijl Bergense kunstenaars te Delft gaan exposeren. Sterk, Boen dermaker. Kcruwenaar, Vis en Jaap Mooy eisen vervolgens enige ruimte op. Van Kunst en Bedrijven waren werken van Bergense Kunstenaars ge vraagd voor het nieuwe ontvangstcen- frum te Heerlen. Ten slotte deelde mr. Kamp nog mede, dat voor de verloting waren aangekocht het schilderij „De Dijk" was Jaap Sax en de houtsnede „Paar den" van Rein Snanper. De oude ver loting werd geliquideerd: de geluk kige winnaars waren v. d. Velde uit Helmond en Thomas uit Zalf-Bommel. Met de beste wensen voor deze eerste zomer-exnositie besloot de voor zitter zijn openingswoord. Over de tentoonstoU'nv zelf. de ge- exposeerde werken van de beide schil ders en Marijcke Visser heeft onze kunstrecensent Zaterdag reeds zijn indrukken gegeven. CONCERT IN DE MUZIEKTUIN Dinsdagavond om 8 uur concerteert Bergens Harmonie voor de eerste maal in dit seizoen in de Muziektuin aan de Eeuwigelaan. Vóór de pauze zullen o.m. delen uit Handels Watermusic ten ge hore worden gebracht. Na de pauze worden uitgevoerd de Fantasie uit Wil helm Tell van Rossini, het svmphonisch gedicht „Finlandia" van Sibelius en tot besluit de mars ..Mooi Bergen" van J C Beekman. Dirigent is de heer D Visser. daarbij waren er spelers, die op 2 3 plaatsen tegelijk wilden spelen, met het gevolg, dat ze de hun toegewezen plaats totaal verwaarloosden. Het frisse spel van de Heilooërs stak hier gunstig tegen af. Vlot werd er ge combineerd en ook het schieten had den de roodbroeken goed onder de knie. Een zwakke plek in dit elftal hebben wij niet kunnen ontdekken, en van het betrekkelijk jonge team kan HSV nog veel verwachten. De eerste 10 minuten verliepen met wederzijdse verkenningen. De blauw gelen kregen hun kansen in deze pe riode, doch het lange talmen met de bal gaf de HSV-ers steeds gelegenheid om in te grijpen. Hierna kwam het fatale kwartier voor RKAFC, waarin zij totaal van de kaart gespeeld wer den. De HSV-vleugelspelers werden in het spel betrokken, waarbij de bal met grote snelheid van links naar rechts geplaatst werd. De bewoners van de Westerweg werden van het kastje naar de muur gestuurd en wis ten dan ook niet te voorkomen, dat hun tegenstanders driemaal hun doel man passeerden. Na de rust namen de H.S.V.-ers het wat kalmer op en kregen de Alk- maarders een licht overwicht. Het was invaller Dorresteijn, die uit een schermutseling voor het H.S.V.-doel het enige tegenpunt maakte. Hiermede hadden de gastheren al hun kruit ver schoten. H.S.V. keerde dan ook met een verdiende 31 overwinning naar Heiloo terug. Zaterdag en Zondag hadden de on derlinge gymnastiekwedstrijden plaati van de gymnastiekver. „Klim Op" in het Sportgebouw aan de Holteweg, Vele ouders gaven blijken van belang, stelling, terwijl de wedstrijden dik wijls een spannend verloop hadden. De gedetailleerde uitslagen zijn; Dames le graad: 1. G. Broek 38 Vg pt.; dames 2e graad: 1. R. Ooievaar; dames 3e graad: 1. R. Poelsma; adspi- ïant-dames: 1. T. Zoon 3944 pt.: 2. T. Verver 35 pt.; J.. Bruins id.; T. Borst ir.; 5. A. Brpin 3444 pt.; meisjes groep A: 1. T. Beekman 40 pt.; meisjes groep B: 1. R. Vreeker 35 pt.; L. Sengers id.; 2. T. Pel 34j4 pt.; R. Ruiter id.; 5. T. Sombroek 34 pt.; meisjes 1314 j. A: 1. T. Kraakman 41 pt.; 2. N. Broek 40 pt.; 3. H. van Schie 38 pt.: 4. L. v. d. Berg 3744 pt.; meisjes 1314 j. B: 1. Ria Kops 31</, p\, 2. Bel Ooster. meijer 3644 pt.; meisjes 1012 j.: 1. R. Voorn 40 pt.; 2. M. Robert 3944 Pt.; 3. N. Robert 39 pt.; 4. J. Kraakman 38 pt.; 5. L. Ham 37 pt.; meisjes 7—9 jaar: 1. W. Wolvers 31 pt.; 2. T. Hof 30 44 pt.; 3. E. Bol'en 29(4 pt.; 4. M. Bakker 29 pt.; 5. G. Hof 2844 pt. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 25 Juni 1951. Veemarkt 90 vette koeien 5501225; 110 nuch tere kalveren 3080; 9 vette schapen 80125; 330 varkens 1,841,90 per Kg. LANGEDIJKER GROENTEN CENTR. 60.000 kg aardappelen: eerstelingen 26.2030.30; doré 27.20, rode schotten 28.10; kleine 21.10—24.70; 140 kg torna- ten a 92, tomaten c 81; 800 stuks bloem kool a 16.1021, bloemkool b 8.80— 9.90; 400 bos wortelen 2223. Solorit van 34 kilometer Een slanke jongen in een rood-wit shirt en een wit petje boven de olijke snuit heeft Zaterdagavond de badgas ten en Egmonders op en bij de boule vard een avond van sportief genot be zorgd. Op fraaie wijze won de Alk maarder Klaas Slot het boulevard-cri terium, dat ook ditmaal op vakkundige wijze door de Alkmaarse Wielrenver- Wielerv/edstrijden trokken veel publiek „Alcmaria Victrix" en A.V.V. boekten successen Voor de Zondagavond gehouden wedstrijden, georganiseerd door de wielervereniging „Alcmaria Victrix", in samenwerking met A.V.V. De Rijp, bestond, ondanks de voor de tijd van het jaar buitengewoon koude avond, veel belangstelling. Velen, die de kou de hadden getrotseerd zullen geen spijt gehad hebben, dat zij zich naar „De Meelzak" hadden begeven; zij hebben een mooie en spannende strijd gezien. De eerste wedstrijd betrof een tien- rondenrace. Hieraan werd deelgeno men door Sj. Droog, G. Schuitemaker, J. Keuken, T. Schilder, A. Roele en D. Honingh. Op de eerste plaats kwam J. Keuken, gevolgd door Sj. Droog en T. Schilder. De koppelachtervolging over 8 ronden tussen De Rijp en Alk maar werd gewonnen door het Rijper koppel G. Koch en J. Oudejans. Als derde wedstrijd stond op het program ma een afvalwedstrijd, waarin M. Pronk de overwinning behaalde. De- liën enE. Belles werden tweede en derde. De sprintwedstrijd over drie ron den had een eigenaardig, maar span nend verloop. De eerste ronde werd gewonnen door J. Scholten, die na zijn val te Egmond weer in een goede conditie scheen te zijn; de tweede, door een misverstand van Scholten, door v d. Kamer. Bij de laatste werd door Jac. Scholten gewonnen met 'n minimaal verschil. Met een hartelijk applaus werd hij tijdens zijn ere-rondje door het publiek beloond. In de klassementswedstrijd over 29 ronden behaalde J. de Wilde de eer ste plaats met 12 punten. Als tweede kwam B. v. d. Kamer aan (6 punten i en 3. J. Ottenbros (3 punten). De laatste strijd werd geleverd in de kop pelwedstrijd over 50 ronden. Hier be zette het koppel Ottenbros en v. d. Kamer de eerste plaats met 18 pun ten. Koch en Pereboom bezetten mei 12 punten de tweede plaats. Van der Sluis en De Wilde kwamen niet 11 punten op de derde plaats en het kop pel BellesOssen wist met 5 pt. de vierde plaats in te nemen. De belangrijkste uilslagen van het uitstekend geslaagde welpen-tournooi van Alkmaarse Boys luiden: Afd. A: le prijs Alcmaria A, wis selbeker, 11 draagmedaiiles; 2e prijs Foresters A, voetbaldoel; 3e prijs Zaandijk, 12 kruis. Afd. B: le prijs KFC b, wisseibeker, 11 draagmedaiiles: 2e prijs Alcmaria b, voe'baldoel; 3e prijs Alcmaria c kruis. Afd. C: le prijs Alkm. Boys c, wis selbeker, 11 medailles; 2e prijs DTS d voetbaldoel: 3e prijs Alcmaria d, kruis GESLAAGD Geslaagd voor het examen restau ranthouder is mevrouw E. M N Ver werVan Reysen te Bergen aan Zee. eniging „Alcmaria Victrix" in samen werking met de VW was georgani seerd. Misschien deed Slot er niet ver standig aan met nog 24 ronden van -.en kilometer voor de boeg alleen weg te springen. Misschien had hij zjjn stout moedige poging zien mislukken, indien zjjn clubgenoten Rol, Belles en v. d. Sluis niet eendrachtig het peloton in bedwang gehouden hadden. Maar nu difnvel gebeurde, was slot niet meer te achterhalen. Nog vóór de Van Speyk- toren zjjn eerste lichtbundel over de woelige Noordzee wierp, kon de trotse overwinnaar met een fraai bouquet langs de menigte rijden, die hem een welverdiende hulde bracht. In de eerste zestien ronden van de vijftig af te leggen kilometers werd reeds fel geattaqueerd. Daan de Groot uit Amsterdam was als favoriet gestart, doch vond thans een veld tegenover zich, dat niet bij voorban capituleerde. Stelde één der nieuwelingen een po ging in het werk om te ontsnappen, dan vond hij onmiddellijk concurrenten aan zijn wiel. Het moet Klaas Slot dan ook wat koud op het dak gevallen zijn toen hij in de zestiende ronde met een scherpe demarrage ontvluchtte en na een ronde tot de ontdekking kwam, dat niemand met hem de vrijheid ver kozen had. Klaas zette door. Met soe pele pedaalslag, in keurig gelijkmatig tempo, draaide hij zijn ronden. In eet grote peloton, dat steeds verder achter raakte, leverden zijn stadgenoten Rol, Belles en v. d. Sluis hun biidrage tot zijn overwinning. Steeds was dit drietal in de voorste gelederen te vinden, waar het iedere achtervolging verijdel de. Ondertussen sleepte Slot verschil lende premies in de wacht en vergroot te onder stijgend enthousiasme van het publiek zijn voorsprong Met zichtbaar genoegen zag men hoe de moedige knaap alles gaf om zijn stoutmoedig plan te verwezenlijken. Kort voor net einde van de course had de Alcmariaan driekwart ronde genomen. In de laatste twee ronden verloor hij weliswaar iets van zijn voorsprong, doch het gat was te groot om Slot's zege in gevaar te brengen. De overige ereplaatsen wer den in de eindsprint verdeeld De uitslag was: 1. K. Slot, Alkmaar; 2 F. Mahn, Amsterdam; 3. D. de Groot, Amsterdam; 4. A. J. van Bockel, Am sterdam; 5. Q. Dral, Oostzaan; 6. C. Willekes, Amsterdam; 7. C. Rol, Alk maar; A. A. van Lachterop, Amster dam; 9. R. Buker, Amsterdam; 10. N. Edelenbos, Enkhuizen. De Zondagavond gespeelde demi. finale om de Rauch-beker heeft ons alleen vóór de rust kunnen bekoren. Alleen het eerste half uur van deze onlmoeting gaf HSV tegen OSV aar dig partij, alhoewel de techniek van de tweede klasser verre boven die van HSV uitstak Het enthousiasme dat HSV aanvankelijk hier tegenover stel de hield beide partijen in evenwicht en bracht zelfs meermalen een klein voordeel voor de thuisclub Enkele spannende momenten voor het OSV- doel hadden met wat meer geluk een doelpunt voor de HSV ers kunnen opleveren. Toen het bij HSV niet luk te. nam OSV het spel in handen Een tamelijk zwakke aanval van OSV bracht de eerste goal toen de rechts buiten onhoudbaar voor Apeldoorn scoorde. Toen 5 min. later Kosters jr. vergat tijdig in te grijpen en Apel doorn uit zijn doel werd gelokt, speel de de midvoor van OSV keurig over de keeper heen ?n he, was 02 waar mede de rust aanbrak. Na de thie is HSV steed" de min dere geweest en leek net vaak een spel van kat en muis OSV oeschikte over een betere techniek en een g: o- tere dosis uithoudingsvermogen, dat ten slotte twee doelpunten opleverde, zodat de eindstand 0—4 werd. r We zouden boven de: mijnen in Zuid-Limburj vlammende letters wille: gezien. Als een beangs brokken bq de mijn „M waarna een locomotiefji Sprinkler-installatie ree diepe verzamelput, van kraaninstallatie in de tussen Staatsmijnen en telijke reis mee door be weer als een laaiende gl Hoogovenbedrijf, waar brengen Kregen. W/at een bedrijf! Wat 1 een regelmaat en Dagelijks snort in de die lange zwarte kolent Zaanstreek en van Uit verwijk. Het is altijd étappe van een lange Wie langs de lijn woor hoort het, dat de kolei Hij voelt het aan het bodem onder de zware over de lijn rolt. Hij ho donkere geluid, waarin zwaarte van die rollen baar is. En zo komt e ertoe zo'n rit mee te prachtige zomerse nacl de gelegenheid krijgt i de grens van het golvi en Limburgse land di van de nieuwe dag te 1 lichtstreep aan de bet horizon, waarin donkei den grillige schaduwen nacht ook, waarin hij ven de zon een gulden pen over het onvergeli en rustige vennenland. Maar, och laten we bij ginnen. „WE WILLEN NAAR zeiden we tegen een v: spoormensen in Sittard op de meter af weten, bepaald tijdstip loc zoveel, of treinstel dat vindt. „Zo, zo, wat stof slil wederwoord in dat ger soms zo akelig moeilijl Limburgse dialect. En daarbij. Maar weinig later zaten we dan to de hete kachel van e stoomloc., die juist va de mijn Maurits in I gedirigeerd. Daar op dat enorn hebben we wat onWei terd rondgedrenteld. 1 in plotseling geplaatst een wereld van allerht en niet direct „zachtzi Geluiden, waarvan me niet thuis kan brengen weer meent, dat ze naa Een spookachtige wen merduister van de waarin men links de i van een vuurspuwendi ovens, schuin achter l sende geluid hoort va verdampte bluswater, telende witte Wolk e HET ANDERE VUL tische Hoogovenbed'. dat zijn vleugels stei slaat en volgend jai gereed komen van walserij en blikfab7 tienduizend man ai schaffei

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2