Tante Pos gaat per roeiboot door de kreken van de Biesbosch r„: Pim, Para, Pom als fotografen Bondsrepubliek in de hitte van de koude oorlog De Onbekende Voogd Achtendertig klanten per dag Waterrijke wijk van acht uur varen Besteller is ook mobiel hulpkantoor Tien gulden voor een telegram JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Kremlin dirigeert volksstemming Neutraliteit is niet het doel van vredesactie v% Nieuw stadium IVOROL geelt helder witte tanden Het Radioprogramma Het nieuwe boek ■-i ~.A IUNI 1951 (Van onze speciale verslaggever). ALS onder de boot geschoten was, zou ik reddeloos verloren geweest zijn, maar gelukkig hebben ze me weer uit het water gehaald", zo vertel de eenvoudige brievenbesteller J. Rolof, die nu reeds 32 jaar door de Bies bosch trekt om daar aan de schaarse bewoners hun post te bezorgen, zjjn onop gesmukte verhaal als hij op zijn praatstoel gezeten is. „Het is niet de enige keer, dat ik in het water gelegen heb. Trouwens onlangs was mijn collega Verhoeven ook nog bijna verdronken. Dat scheelde een haar, maar ik kon hem gelukkig op het droge krijgen. Spreek me niet over de winter. Dan gaan we over het ijs, zoekend en tastend onze weg, vooral als er sneeuw ligt. Voor zichtig met een stok prikkend moeten wc ons dan een pad banen en oppassen niet in wakken terecht te komen. Met bevroren oren ben ik eens van de reis teruggekeerd en ook hebben mijn kleren een keer stijf gestaan van de vorst, doordat ik door het ijs gezakt was. tie van de uitgaven. Toch kunnen de posterijen zich niet aan hun plicht ont trekken. Zij vatten die zelfs zeer serieus op. De bestellers verrichten als zij bij de „nederzettingen" in dit wa terland komen, allerlei handelingen, waarmede de P.T.T. zich gewoonlijk op de postkantoren bezig houdt; het verkopen van zegels, het uitbetalen van giro-cheques en het in ontvangst nemen van giro-stortingen, het uitbetalen en innen van postwissels, het innen van belastingen, het uitbetalen van ouder domsrente, het in ontvangst nemen van postpaketten, enz. Men kan name lijk moeilijk verlangen, dat een bewo ner diep in de Biesbosch er een halve of een hele dag met de roeiboot op uittrekt, om op het dichtstbijgelegen postkantoortje een zegel van twee cent te kopen, of het geld van zijn kran ten-abonnement per postwissel over te maken. Trouwens ook in andere stre ken van ons vaderland met een zeer verspreide bevolkig zijn de bestellers ware engelen in de nood. Men moet deze mannen zien aanleg gen op de onmogelijkste plaatsen, over glibberige stenen zien klauteren en een smal pad opzoeken om dan nog een heel eind te lopen om bij het huis te komen, waar zij het een en ander af te geven hebben. JN EEN van de polders moet de post bode, wanneer hij zijn bootje ge meerd heeft, zelfs een half uur heen en een half uur terug lopen om het doel van zijn opdracht te bereiken. fEVENSGEVAARIJK, ja! Maar het moet. We kunnen de mensen toch niet dagen lang zonder hun post laten zitten. Als het maar half kan, gaan we de Biesbosch in, storm of geen storm, ijs of geen ijs". Het sobere relaas van mooie tochten1 onder een stralende voorjaarshemel en van veel ontberingen bij hoogop-gaande golven, kletterende regens, of een bit tere kou, typeert de man1, die elke mor gen weer met zijn motorboot uitvaart voor het afleggen van zijn route, die ongeveer acht uur duurt. Rolof is uit het goede hout gesneden, een man van de oude stempel, voor wie plichtsbetrachting een hoog gebod is. Hij kent de Biesbosch als zijn broek zak, elk water, elke vaart, elk kreek je en de banken, die erin liggen. Hij weet precies, hoe hij rekening moet houden met de getijen, welke plaatsen hij nog juist kan bereiken om niet bij laag water aan de grond te raken. Zijn 32-jarige ervaring heeft hem tot een betrouwbaar besteller gemaakt in de bijna ontoegankelijke Biesbosch, waar de poststukken1 elke dag weer over het water besteld worden. De tweede man. DES MORGENS om acht uur lag hij al op ons te wachten in het haven tje van Drimmelen, zijn uitgangspunt. Puffend ging het de Amer op en het Steurgat in, een forse roeiboot op sleeptouw. Daarin stapte de besteller B. Verhoeven, die er in de Biesbosch al 39 jaar op heeft zitten1 en op 16 Febru ari 1952 zijn veertigjarig jubileum viert, na enige tijd over. Rolof zocht het bredere water op. Verhoeven nam de smalle ondiepe kreekjes voor zijn rekening. De middags om vier uur ontmoetten zij elkaar weer. De Biesbosch is mooi en geheimzin nig, vol afwisseling en toch weer bijna overal eender. Vissers zaten rustig in hun bootje te hengelen en haalden zil veren voorns op. De bij het afnemend tij droogvallende zandplaten langs het riet noodden tot een zonnebad. Maar de postboot voer door, uren achtereen, nu en dan aanleggend bij een over spoeld stenen walletje, waaroverheen men alleen met halsbrekende toeren een boerderijtje kan bereiken, waar de kranten, de brieven en de drukwerken een stukje van de buitenwereld in huis brengen. Want voor de P.T.T. zijn deze dage lijkse boottochten door de Biesbosch geen pleziervaarten. Zij zijn noodzaak en een dure noodzaak. Want in het ge bied, dat zich uitstrekt van een eind ten oosten van de Moerdijkbruggen tot bijna aan Werkendam en Sleeuwijk, een afstand van hemelsbreed tussen de 15 en 20 km de diepte van de Biesbosch bedraagt ongeveer 10 m, bezoeken Ro lof en Verhoeven slechts 38 huisgezin nen, waarvan eerstgenoemde met de motorboot 13 en Verhoeven 25. Voor een besteller in de grote stad beteke nen 38 „klanten" bij wijze van spreken 'n peuleschilletje. De beide Biesbossche postboden zijn er een hele dag mee druk. Dat wil zeggen voor twee man loon, benevens het onderhoud van de boten en de brandstof voor de motor. Varend postkantoor. VOORNAMELIJK bezorgen wij brie ven, kranten, officiële stukken en andere drukwerken. Telt men op een dag het totaal aan porti, waarvoor de ze brieven, enz. gefrankeerd zijn op, dan vormt dit bedrag slechts een frac- Men stelle zich eens voor, als een telegram besteld moet worden! Verle den jaar hebben alle boeren in de Bies bosch telefoon gekregen, zodat zij de inhoud ervan thans gemakkelijk en vlug te weten kunnen komen. Maar vóór die tijd en dat geldt nog voor de arbeiders in1 de Biesbosch, meest rietwerkers bestelde de veerman van Drimmelen zo'n telegram. Dat kostte de P.T.T. f 10,50 aan arbeids loon Alleen ervaren mannen kunnen hier de moeilijke postale taak verrichten. Er is er thans een in opleiding, uit de streek afkomstig, doch het zal lang du ren vóór hij in dit uitgestrekte gebied elk watertje het een lijkt precies op het andere kent en weet, waar de vaargeulen langs de verraderlijke on diepten lopen. Er moet op tijd gevaren worden, want een aantal kreken komt bij laag water totaal droog te liggen. Het verschil tussen hoog en laag wa ter kan zelfs drie meter bedragen. IJs, storm en vooral mist kunnen een ernstige belemmering vormen voor een goeie uitvoering van' de postbestel lingen, vooral mist. Men (probeert zo lang mogelijk te varen, doch de zaak kan wel eens zo potdicht zitten, dat de mensen in de stille eenzaamheid van hun waterland die dag van hun krantje verstoken blijven. De bestellers vergen het uiter ste van zichzelf. Doch als levensgevaar dreigt, zou varen wel zeer onverant woord zijn. Het duurt evenwel heel erg lang, voordat Rolof en Verhoeven levensgevaar zien. AP DE dag, dat wij met hen meege- varen zijn1, was de tocht ook voor hen een genoegen. Het ging door de Amer, het Steurgat en de vele andere watertjes, die met mooie namen gesierd zijn, zoals Nauw van1 Paulus, Noorder klip, Gat van de Vissers, Gat van den Hof, Gat van Sint Jan, Gat van Mook, (waar de motorboot en de roeiboot el kaar des middags weer ontmoetten enz. Wij hebben van het vele schoons ge noten, doch tevens begrepen, dat een postbestelling hier, vooral als zij onder moeilijke omstandigheden uitgevoerd moet worden, geen sinecure is. Ons res pect voor de P.T.T. en speciaal voor de beide dappere bestellers is er aanzien lijk gestegen. 83» „Wat denkt u te gaan doen als u slaap krijgt?" .vroeg de vertegenwoor diger van de Washington Post op enigs zins spottende toon. „Dan werpt mijn volgboot een opgepompte autobinnen band buiten boord en daarin ga ik een uiltje knappen." antwoordde Jimmy doodkalm. De volgboot werpt haar an ker uit en door mijn bed met een 'ijn aan de volgboot te verbinden wordt er zorg voor gedragen dat ik niet noe menswaard kan afdrijven. Zijn er nog andere vragen te stellen?" vroeg hij daarna. Nu, die waren er genoeg. Op alles moest Jimmy een antwoord geven: hoe oud hij was, waar hij was geboren, op welke wijze hij getraind had, wat hij onderweg dacht te zullen eten? Onderweg zal ik alleen raasdonders met spek nuttigen." zei Jimmy, „en plum pudding als toetje, want dat staat in je maag. Als je aan zo'n karwei bezig bent, lust je wel wat. Mijn dorst zal ik lessen met champagne pils. Daarvan heb ik vanmorgen 1500 flesjes aan boord laten brengen van de zeesleper „Oranje 3", die mij op mijn tocht zal vergezellen. Het schip ligt reeds in de haven van Cherbourg, want daar ben ik van plan te starten. Met dit motorbootje van de P.T.T. vaart de besteller in de Biesbosch er op uit. Het roodgeverfde vaartuigje is een welkome gast bij de eenzame boerderijen. (Van onze correspondent in Berlijn) 0P 4 JUNI werden de communisti sche functionarissen Franz Dahlem en Anton Ackerman voor een dringen de besprekingen naar Karlshorst geroe pen. Het hoofdthema van deze confe rentie was de communistische agitatie in West-Duitsland, voornamelijk in 't kader van de volksstemming tegen de herbewapening en voor een vredes verdrag in 1951. Luitenant-Overste Goeljaef leidde de bijeenkomst en gaf zijn Oostduitse gesprekspartners al lereerst een uiteenzetting van het standpunt, dat het Kremlin in deze kwestie inneemt. pjET KREMLIN beschouwt de actie der volksstemming ais het scherp ste wapen om de Westduitse Bonds regering haar vrijheid van handelen te ontnemen. Slechts als West-Duitsland niet in het Atlantische verdedigings pact zou worden opgenomen, zal Mos kou ophouden deze actie te onder steunen. Tot dan toe echter zullen de voorvechters van de volksstemming, ook internationaal de grootste steun genieten. Al had Goeljaef veel waardering voor de toewijding, waarmee de actie in West-Duitsland wordt geleid, toch ontdekte hij in de campagne tal van tactische fouten. Onvoorbereide agitatoren speelden te veel met het begrip „neutraliteit", waardoor het eigenlijke doel van de vredesactie wel eens op de achtergrond kon raken. Dit zou zich uiteindelijk tegen de initiatiefnemers van de actie kunnen richten. „Ja"-stemmen niet belangrijk. QOELJAEF gaf daarom Dahlem en Ackerman de raad de mogelijke voorstanders van een Duitse neutrali teit door stelselmatige voorlichting van hun onjuiste zienswijze te overtui gen. Daarnaast moest in de agitatie duidelijker uitkomen, dat de Sowjet- Unie het grootste bolwerk van de De brievenbesteller J. Rolof, die reeds 32 jaar lang elke dag de Biesbosch intrekt om er bij de schaarse bewoners de post te bezorgen. DOOR MARY BURCHELL 37) „O, dat lijkt maar zo", lachte Norma en ze bloosde nog dieper. „Het komt aoor de jurk en de oorbellen denk ik". „Wel, het geheel is beeldig. En je ziet er uit of je veel plezier hebt". „O, dat heb ik ook. Het is een prach tige opvoering, vindt u niet?" Norma vroeg zich af hoeveel tijd het haar zou kosten voordat ze over Paul kon be ginnen. „Ja, ze is prachtig, natuurlijk. Dat is ze altijd. Maar de tenor acteert wel heel slecht, de arme stakker, vind je niet?" „Ja?" zei Norma aarzelend, want ze wou niet zeggen, dat ze hem vreselijk slecht vond. „Ja, dat vind ik wel. De tenor in „Norma" hoeft alleen maar voor sukkel te spelen, weet je en de natuur heeft hem wel bjjzonder goed toegerust voor deze rol" sprak Xenia opgewekt. Norma lachte. En omdat de tijd drong en er geen gelegenheid was voor zekere tactiek vroeg ze ronduit: „Hoe is het met Paul?" „Heel goed. Hij heeft het natuurlijk erg druk". „Is hij hier? In Londen, bedoel ik?" „O ja, natuurlijk". „Wilt u hem zeggen dat ik naar hen- gevraagd heb? En en wilt u hem helpen herinneren aan zijn belofte om me een van zijn clubs te tonen?" vroeg Norma zo luchtig mogelijk. „Heeft hij je dat beloofd? Wat saai, kind. Als ik jou was zou ik maar vra gen of hij je iets boeienders wil laten zien dan dat". „O neen", verklaarde Norma enthou siast, „ik zou er dolgraag heen gaan. U heeft ons telefoonnummer, niet waar?" „Wel, jullie zult wel in de gids staan, veronderstel ik", antwoordde mevrouw Cantlin. „Ja; bij de naam van mijnheer Yorke natuurlijk. Maar nu moet ik gaan". (Advertentie, Ing. Med.) „Gezellig je gezien te hebben, kind lief", sprak mevrouw Cantlin en wierp Norma een hartelijke kushand toe. „Het was gezellig u te zien", zei Norma en ze meende het Daar glipte ze weer door de menigte en voegde zich bij Richard, die juist bezig was zich af te vragen wat hij moest uitvoeren met de ijsjes en de schaal sandwiches. „O Richard, wat zalig!" Ze hoopte, dat haar voogd, die zich een ogenblik later bij hen voegde, niet zou zien, dat ze een hoogrode kleur had en haar ogen straalden van opwinding. Maar als hij het al had opgemerkt weet hij het blijkbaar aan het plezier, dat haar uitgang naar de opera haar gaf. Norma was daarna in staat haar volle aandacht aan 't toneel te schenken. Ze had de lastige ontmoeting met me vrouw Cantlin tot stand gebracht zon der argwaan bij haar voogd te wekken en nu kon ze er zeker van zijn, dat haar boodschap aan Paul zou worden overgebracht en hij wel iets zou be denken waardoor ze elkaar konden ont moeten. Niet, dat ze haar voogd wiens koude, mooie profiel ze zag tegen het licht van het toneel wilde bedriegen. Maar hij was onredelijk en lastig waar het Paul betrof en hoewel ze er niet aan dacht een antwoord te vermijden, als hij haar werkelijk zou ondervragen, vond ze het toch prettiger als hij hele maal geen aanleiding zag om vragen te stellen. Gedurende de volgende dagen wacht te ze verlangend op een telefoontje, of misschien zelfs een brief van Paul. Maar ze had tegenover mevrouw Cant lin over de telefoon gesproken en daar om zou die wel tot Paul hebben ge zegd: „Norma verwacht een telefoontje, wanneer je haar de club wilt laten zien". Met enige inspanning slaagde ze erin het huis niet te dikwijls te verlaten en wendde zelfs een keer hoofdpijn voor om een avond-afspraak te ontlopen. Het betrof weliswaar geen partijtje, waar op ze erg wat gesteld, en daarom vond ze het niet erg het te hebben moeten missen, maar ze voelde zich toch wel wat schuldig en oneerlijk, dat ze een lichte hoofdpijn liet uitgroeien tot een migraine, alleen omdat ze bang was dat Paul kon opbellen terwijl zij uit was. En toen kwam er helemaal geen tele foon. „Mijn verdiende loon, veronderstel ik", dacht Norma verdrietig, „maar o! Waarom belt hij niet op?" Op de derde avond had ze een af spraak met Richard en kon ze niet wei geren om uit te gaan. Bovendien begon haar trots zich al te verzetten tegen het idee maar steeds thuis te moeten zitten terwille van de kans op een tele foontje van de man, die achteraf niet eens veel belangstelling voor haar scheen te hebben. Dus ging ze met Richard uit en amu seerde zich redelijk wel. Maar de eerste vraag die ze bij haar thuiskomst aan Coxon stelde, was' „Is er voor me opgebeld, Coxon?" „Neen juffrouw Norma. Niet dat ik weet. Er was vanavond maar één tele foon en die nam mijnheer Yorke zelf aan." „O", zei Norma en ging langzaam de zitkamer binnen, terwijl ze zich afvroeg of ze de moed zou hebben haar voogd te ondervragen. Toen hij opkeek en naar haar glim lachte met die blauwe koude ogen, wist ze, dat ze dat niet had. Inplaats daar van vertelde ze hem dus van haar avond met Richard en hij was vriende lijk en belangstellend. Pas toen ze hem goede nacht had ge kust en op weg was naar de deur, zei ze over haar schouder: „Geen telefoon voor me geweest zeker?" „Neen", zei haar voogd, „verwachtte je iets?" „Neen", antwoordde Norma en ging naar bed. En daarna vond ze dat het misschien beter zou zijn niet meer aan Paul te denken. Er was kennelijk geen reden om nog op een telefoontje te wachten (Wordt vervolgd) vrede is, en daarom recht heeft op de steun en sympathie van allen, die te gen oorlog zijn. Dit is belangrijker dan alleen maar het inzamelen van „ja"- stemmen. Als uitgangspunt moeten de com missies voor de volksstemming en de vredescomité's een vast karakter krij gen, zodat ze geschoolde kernpunten worden, van waar de 'Sowjetrussische opvattingen in brede kring kunnen worden uitgedragen. Verscherpte fase. gEHOEDZAAMHEID is echter geboden aldus Goeljaef. Een actie, die in 'n massabeweging wil eindigen, mag nooit tot een min of meer duistere verzetsbeweging uitgroeien. Ze zou zich dan de weg naar succes afsnijden. Dahlem en Ackerman hebben op de zelfde dag hun naaste medewerkers van het besprokene op de hoogte ge bracht. Het waren Schwirdeman, Axen en Stahlman, drie beruchte agi tatoren met belangrijke posities in Oost-Duitsland, Zij zijn in wezen ver antwoordelijk voor de ganse commu nistische woelarbeid in West-Duits land. Een en ander houdt een duidelijke waarschuwing in voor de Westduitse minister van al-Duitse aangelegen heden, Jakob Kaiser. Die heeft al be langrijke resultaten in de strijd tegen de communistische agitatie geboekt. Dit bewijzen de heftige communistische aanvallen op het ministerie. Het wer kelijk kritieke stadium is evenwel nog niet aangebroken. Dat begint pas als de volksstemming een nieuwe ver scherpte fase ingaat. ZATERDAG 30 JUNI HILVERSUM I; 402 meter; 7,00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gr.muz.; 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gr.muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gr.muz. 11.00 Voor de zie ken. 11.50 Gr.muz. 12.00 Angelus. 12.03 Gr. muz. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gr.muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek. 14.00 Gr.muz. 14.20 Piano spel. 14.40 Amateursuitzending. 15.15 Kro niek van Letteren en Kunsten. 15.50 Om roeporkest. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gr.muz. 18.15 Binnenlands overzicht. 18.25 Gr.muz. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Sport. 19.30 Gr.muz. 19.52 Journalis tiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, he ren". 21.00 Amusementsmuziek. 21.53 Sport. 22.00 Amusementsorkest, gemengd koor en solisten. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2524 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM II. 298 m.; 7.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 19.30 VPRO; 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gr.muz. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.45 Gr.muz. 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrij ven. 11.30 Strijktrio. 12.00 Gr.muz. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gr.muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Hawaiian-mu» ziek. 13.45 Gr.muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Harmonie-orkest. 14.40 Koorzang. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Accordeon orkest. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gr.muz. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en solisten. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 19.15 VARA-varia. 18.20 Dansmuziek. 18.45 Sport. 1900 Artis tieke - Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Metropole Orkest, koor en solisten. 20.50 Tiroler muziek. 21.15 Socialistisch commentaar. 21.30 Instrumentaal sextet. 21.55 „Onder de pannen", hoorspel. 22.15 Gr.muz. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23 30—24.00 Gr.muz. Een vrouw vloog mee, Trix Terwindt. - XJitg.mij. Kosmos, A' dam-Antwerpen, Voor haar afscheid van de KLM heeff de algemeen chef-s'ewardess Trix Terwindt enige herinneringen uit haar loopbaan aan het papier toe vertrouwd, die onder de titel „Een vrouw vloog mee" tot een hoogst in teressant bcrek zijn samengebundeld. In een prettige toon, die de aandacht voortdurend weet te trekkken, ver haalt zij van haar belevenissen op de •■luchten, die zij als stewardess naar alle werelddelen maakte. Geestig en soms met een scherpe pen beschrijft tij haar passagiers, over wie zij moet moederen als de vier-mo*orige lucht reus op zo'n 5000 meter boven de Oceaan voortraast. Met haar frisse kijk op de mensen en dingen vertelt Trix Terwindt van het begin van haar carriëre bij de KLM, van de spanning bij haar eerste vlucht en van de na oorlogse groei van de KLM. H# is een sympathiek en aantrekkelijk boek. dat de lezer ongetwijfeld zal weten te boeien. Charlotte's grote reis, Johan Fabricius. - H. P. Leopolds XJitg.mij., 's-Gravenhage. Johan Fabricius heeft in zijn boek „Charlotte's grote reis" de geschiede nis beschreven van een oververmoeid onderwijzeresje, dat voor haar herstel een zeereis maakt met 'n nietig vracht bootje. Fijn en raak is de persoon ge- 'ekend van Charlotte, die men naar mate het schip zich verder een weg ploegt over de zeeën geestelijk ziet ontgroeien aan het enge kringetje, waarin zij is opgevoed. Zij bemerkt plotseling hoe de bakvis-ach'ige vro lijkheid van het clubje vriendinnen slechts dient om hun hunkering naar het huwelijk te verbergen. En Char lotte realiseert zich, dat ook zij s'eeds in deze, in wezen onnatuurlijke sfeer heeft geleefd. Fabricius is er in ge slaagd de ommekeer in Charlotte zui ver en gevoelig weer te geven. Ner gens heeft hij de ontwikkeling gefor ceerd en dit maakt de roman zo begrij pelijk. Charlotte's houding temidden van een gezelschap van louter man nen is goed gevonden en het charman te slot is geheel aangepast aan de sfeer van dit vlotte verhaal. 42. Eindelijk hebben Pim, Pam en Pom alle brieven doorgelezen. En dat is een heel werk geweest. De inwoners van Dierendorp hebben heel wat aan hun nieuwe burgemeester te vragen. We hebben hier voor een jaar werk liggen", zucht Pim, terwijl hij de laat ste velletjes briefpapier terzijde legt. „Enfin, ik zal de typiste opdracht ge ven, om die brieven te beantwoorden. Maar., wat moet ik doen met die blaadjes uit het opschrijfboekje van de veldwachter? Allemaal bekeuringen! Wat heb ik daarmede te maken?" „Dat zijn toch politie-zaken?" „Ja, maar weet je dan niet, dat je nu óók opperhoofd van de politie bent?" zegt Pam. „Niet waar Pom?" „Dat is in ieder geval een ding, dat zeker is", bevestigt Pom. „Kijk, daar staat je sabel in de hoek en ik geloof, dat die helm ook voor jou is". „Laat i'i die meteen maar opzetten", zegt Pim. „Dat zal fijn staan!" Pom en Pam kijken hun broertje vol bewonde ring aan. Die Pim voelt zich toch in elke situatie thuis. t

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7