Wrijfwas VRAAG en AANBOD Jong hertenleven in het Bergens Van Reenenpark Indonesië in vijftien jaar een eerste klasse zeemogendheid? C3© In] N.V. VRIESIA TBERICHTEN ENDER MARKT NGEN IJMUIDEN Gedartel op ranke pootjes Vertederde toeschouwers aan de omrastering Huisvestingsprobleem Bergen in Gevonden en verloren voorwerpen Verkeersexamen Bergens harmonie concerteerde Sportdag van de middelbare meisjesschool Directeur V.V.V. gaat heen Langendijk Zuid-Scharwoude De heer J. du Burck veertig jaar kassier NIEUWS UIT HEER-HUGOWAARD De Kringsportdag van het K.N.A.G. Wat afwisseling in het programma is wenselijk Vraaggesprek met kolonel Nazir Castricum Egmond aan Zee Een flink Meisje net Meisje Koperdief gearresteerd Antoon Bruin Jan de Vries WOENSDAG 4 JULI 1951 KER GROENTENCEN- i 1951. 120.000 kg Aard- lingen 18.9023.90, Doré de 'Schotten 23.70—24.80, 50—17.60, kleine 12.50— omaten A 90, B 86; 9000 Ie kool 15.60—19.70; 500 31 IA 22.60—23.10. IB ARKTBOND. 3 Juli. elingen 18.30—22.70, drie- 17.30, kleine 8.80—11.40, (en 21.10 62 slof aard- 3 EK. 3 Juli 1951. „De 0.000 kg Aardappelen: f 16.90—19.30, groot 18— 7017.10 en kriel 11.70— Eerst.: grof 20.90—21.40, klein 14.90—15.70, kriel ré grof 17.70—19.60, groot lein 16.20—16.80, kriel ia: groot 18.80, grof 19, iel 13.70. 250 kg Aard- 150 stuks Bloemkool B 3 Juli 1951. M.E.O. 10 Aardappelen. Muizen; 7.80, grove 18.2020.60, 7.40 en kriel 1314.40; 6024, kleine 16 en kriel 0000 kg. 3 Jli 1951. Vr. aard- kg midd. 17.40—19.60, 14.50—16.50, 2425 kg rode 50, 75 kg rode driel. Ie kriel 9.80—10.10 en 350 10.3012; 24 st. Bloem- 36 st. IIB 11. GGE, 3 Juli. Totaal kg Aardappelen. Mid- se 18.20—18.40; Kleine —17.80; Kriel 11—15; 18.80; Rode eersteling 3 Juli 1951. Aanvoer: rdappelen: grote ronde e 22.10—24, kriel 9—11.30 —17. 5LOEMLUST". Eerste- 16.50; Eersteling groot teling kleine 13.6015.60; :1 8—11. Alles per 100 kg. Juli. 7700 kg Aard- —18.60; 2100 kg Driel. 600 kg Kriel 9.80—11. N, 2 Juli. 5000 kg 6—19.10; 1000 kg Driel. 60; 1050 kg Rode Schot 350 kg Kriel 9.30—10.20. best op te merken, dat van hooibouw zijn. Het naar heel gering en de e meeste plaatsen zeer htere kalveren maakten litzondering. Zij werden ge prijzen genomen. De het minder. En de han- coeien was al heel stug. 1 dat de omzet van de beter op wordt. De hoge zullen daar wel niet zijn. Er was maar een van gelde koeien, maar het heel rustig. Zeer stil a verse markt. Op de wordt het aanbod niet trots dat was de markt >en kalm. Ook de vraag ïertjes was niet zo best. er voor export weinig maar ook voor de hou- belangstelling. Met een de vroegte waren de vette varkensmarkt zeer te varkens deden 1,92 aanbod later nog al aan prijs al gauw een paar )op was dan ook kalm. in de biggen was goed, rustig, maar de prijzen led prijshoudend. Op de was het stil. Het aanbod emarkt viel erg tegen en de markt stug. 42 runderen waaronder n 2.102 90 per kg, en kalfkoeien 600 geldekoeien 500730, en 280—450, kalm; 12 140—275, matig; 366 eren, (slacht) 4090, 55110, stug: 16 stie- stug; 249 vette scha- stug; 399 lammeren 38 bokken en geiten 10— vette varkens 1,74—1.92 goed, afloop stugger; 949 mmen) 32—68, (zware -60, (lichte biggen) 25 ikzeugen 230—825, stug; 675—900, stil. Totaal 2751 ipen en hanen, rode en .70 per kg; 300 idem 1.90; 600 jonge rennen stuk; 4900 jonge hanen 1.50—1.60 per kg; 300 90 per kg; 500 konijnen 350 eenden 1—1,50 kipeieren 12—12.50 per eendeieren 8.25. ngen van Dinsdag waren: f 14500; kotters: HD 97 f 350, 227 f 225, KW 66 heilbot 1.80, kim. tong ig I 1.22—0.95, kl. tong bot I 1.34—1.20. 50 kg: tarbot II 5953, tongschar 65, gr. schol 67, kim. schol 61, kl. schol II 40—12, schar 29—8, haring 3528, makreel ?lvis 53-46, grm. schel len. schelvis 3835, kl. -30, kl. schelvis II 27 50-14, gr. gul 44—42, gul 24, poontjes 8. 15 kg.: gr. kabeljauw 9874. De totale aan- 060 kisten. Door 128 vaartuigen 12207 pond kuilpaling 1.30; 1206 pond lijnaal pond snoekbaars f 0.74; baars f 0.84 p. pond, en 3.42 p. bak. £URIEUS toch, hoe altjjd weer het dierenleven en dan vooral het ont luikende jonge dierenleven zo de in tense belangstelling en de sympathie van de superieure „homo sapiens" tot zich trekt. De natuurlijke elegance, de argeloosheid en de ogenschijnlijke hul peloosheid van het dier dat in wer kelijkheid veel minder hulpeloos is dan e.-.i mens wekken in ons echter iSIEeds weer gevoelens van tederheid op en van een zekere sentimentaliteit, vooral daar, waar wij in het gedrag van het dier een zekere gelijkenis met dat van de mens menen te ontdekken. Vandaar ook de vertederde kreten van blijdschap en bewondering der tal rijke bezoekers van het schitterend gelegen Bergense Van Reenenpark, wanneer zij daar de zes hertjes ont dekken, waarvan de oudste eerst tien dagen geleden het levenslicht aan schouwde. Zes jonge hertjes van zes verschillende hinden want een hert werpt niet meer dan één jong lig gen daar loom in de schaduw van de weelderige kastanjes en iepen van het Van Reenenpark, huppelen speels op ranke, nog wankele pootjes over het wijde groene grasveld of drinken melk met driftige schokjes, dicht onder hun moeder gedrongen. Schuw en onbeholpen yijf van hen hebben de traditionele kleur van het damhert: lichtbruin met witte vlekken, maar een enkele is donkerbruin, op het zwarte af. Zij zijn naar hertenaard wat schuw, wat schichtig en bij het minste of gering ste geluid en bij elke beweging, die hen nog onbekend is, reppen zij zich snel en nog wat onbeholpen naar hun bezorgde moeder of naar andere veili ge oorden. Maar de pluimgraaf Bart Hof, die hier met veel liefde al jaren lang zijn dieren verzorgt, kennen zij reeds en als hij de herten fluit voor het rantsoen lijnkoek, komen de „jon kies" al even hard aanlopen als de bokken en de hinden. Ook voor de pauwen met him perlemoeren waaier staarten, waarmee zij voor hun vrouw tjes pronken, voor de kalkoenen, de parelhoenders, de goudpellen en de duiven, die steeds in zwermen laag over het grasveld vliegen, hebben zij geen angst meer. De krachtmeting der bokken J-JET leven van deze herten is het ge hele jaar door voor de aandachtige toeschouwer zeer interessant. In het najaar, als de bronstijd aanbreekt de hinden dragen acht maanden De heer J. Broersma, lid van de ge meenteraad van Bergen, heeft aan de Raad dier gemeente het volgende adres gezonden: Ondergetekende, J. Broersma, lid van uw Raad. neemt de vrijheid uwe aan dacht te vragen voor het volgende: In de vergadering van 12 dezer is de kwestie besproken van de toewijzing van een bouwvolume groot 1300 kubieke meter voor het bouwen van een land huis aan de Eeuwige Laan en dat n.b., terwijl de bouwstop reeds in werking was gegaan. In verband met een en ander worden op dit moment bij de be trokken minister inlichtingen gevraagd. Daarnaast kwam aan de orde het huisvesting-geval Russenweg 11. Hier bij is er door ondergetekende reeds op gewezen, dat deze villa werd toegewe zen aan een medicus uit Amsterdam en dat zonder woningruil. In deze werd medewerking verleend door de voor zitter van het comité voor huisvesting in zijn functie van makelaar. Bij nader onderzoek is ondergeteken de gebleken, dat dit geval niet- op zich zelf staat, in die zin, dat de functies makelaar en voorzitter huisvesting comité vaker om de voorrang twisten, daargelaten, of dit nu altijd met ver lies van woonruimte gepaard gaat. Verder is komen vast te staan, dat B. en W. op eigen houtje een paar maal woonruimte hebben prijsgegeven, zon der dat daar woningruil tegenover stond. Wist men niet beter, dan zou men denken, dat de dagen van v. d. Pluim bezig waren terug te keren. In de vergadering van 6 April j.l. heeft ondergetekende met cijfers dui delijk gemaakt, in welke mate de villa- bouw in onze gemeente de voorrang heeft bij de volkswoningbouw en hoe dit mede de oorzaak is, dat het aantal woningzoekenden hier in stede af te nemen, steeds groter wordt. Nadien kwam het gerucht makende schandaal aan de Eeuwige Laan, waarbij met bouwvolume was gesmeten, alles ten koste van de huisvesting. En als we daarnaast zien, hoe roekeloos er met de beschikbare woonruimte wordt ge handeld, dan is het wel duidelijk, dat hier door de Raad moet worden inge grepen. Ondergetekende neemt daarom de vrijheid uw Raad voor te stellen een commissie uit zijn midden te benoemen, die het gehele huisvestingproblcem in de ruimst? zin onder de loupe zal heb ben te nemen, om dan te zijner tijd met een voorstel te komen tot het nemen van maatregelen, die er toe kunnen leiden, dat binnen afzienbare tijd het woningtekort tot het verleden zal be horen. (w g. J. Broersma) meten de twee oudste en sterkste bok ken hun krachten, een imposant schouwspel. Het gaat dan om de heer schappij over de kudde, die met de zes nieuwgeborenen thans 26 herten telt. Prachtig zijn deze bokken, fier, sterk en edel gebouwd. Vóór deze krachtmeting hebben zij in Augustus en September eerst de fluwelen huid van hun trotse geweien geschuurd, tot de bloedige lappen erbij neerhan gen en de geweien tot gevaarlijke flit sende wapens zijn geworden. In het voorjaar verliezen zij ten slotte hun gehele gewei, dat evenwel spoedig weer aangroeit en leder jaar groter wordt. Eenden en pauwen. QOK bij de andere dieren in het park is nieuw leven ontwaakt. Er is een stel grappige donzige jonge eenden kwakertjes en pijlstaartjes van een week of acht oud, die daar rondschar relen in het groene kroos van de sloot, die om het park loopt, en een pauw waakt zorgvuldig over haar drie kui kens, die pas vijf dagen geleden hun eierschaal stukpikten. Meestal vliegen de pauwen weg om ergens anders te gaan broeden. Ook nu zit er een ergens achter een villa in de omgeving van het Van Reenenpark haar eieren uit te broeden en weldra zullen er dus weer nieuwe jonge pauwen in het zo merse park ronddribbelen. Gevonden: Gele hoofddoek met gekleurde figuren; klein cypers poesje; Lipssleutel no. 11179; rode hoofddoek met groen geruite rand; broche met pareltje; linker bruine glacé hand schoen; zwarte vulpen, merk „Moor"; blauw zwempak; komen aanlopen: hond (heidewachter). Verloren: Engelse sleutel; tasje, zwart peau de suède, inh. groene da mesportefeuille met foto's en naam kaartjes ten name van F. Jostmeijer; handtasje, Schotse ruit, inh. portemon- naie met ongeveer f 68, etui met ball point en vulpotlood, capuchon en shawl zakboekje, sigaren en sigaretten; rode portemonnaie, inh. f 7; grijs windjack; grijs-blauw jongensschoentje; nikkelen horloge met rood-bruin lederen bandje; gouden armband; portefeuille inh. f 500 en girostortingsbewijs ten name van J. C. Groot; bruine portemonnaie, inh. f 1.25; bankbiljet van f 100; beige re genjas (dubbel), onderste knoop ont breekt; grijs tasje, inh. toiletbenodigd heden; lichtblauw kinderjasje; 3 boe ken van leesbibliotheek Schoelink; bruine portemonnaie met 2 rose druk knopen, inh. f 0.80; roodgelakte kinder driewieler; wieldop „Renault"; blauwe portefeuille, inh. f 50 en foto; rode da- mesportemonnaie met knipsluiting, inh. f 1 aan kleingeld en Voorzorgze gels ter waarde van f 14. Inlichtingen zijn te verkrijgen zij het bureau der Rijkspolitie Karei de Grote laan (tel. K. 2208-2444), iedere werk dag van 10—11 uur. In totaal 137 leerlingen van de open bare scholen te Bergen, Groet en Koe dijk en van de school te Krabbendam, de Adelbertusschool en de Bosschool verschenen Dinsdagmorgen voor een jury bestaande uit de heren F. Naut, consul van de Bond voor veilig ver keer, Ros, gem. ambtenaar, Th. Borst, Puts, Sieswerda, de organisator en Reinders te Koedijk, om hun kennis van de verkeersregelen te bewijzen. De per fiets en te voet af te leggen weg liep langs de hertenkamp en om geving. Om de omstandigheden zo dicht mogelijk de werkelijkheid te doen benaderen, reed er een jeep als stoor- wagen rond; zodat de jongelui zich wel eens voor minder eenvoudige puzzles zagen geplaatst. 's Middags werd de uitslag bekend ge maakt. Aan 126 van de 137 candidaten kon het diploma worden uitgereikt. Elf jongens en meisjes waren minder ge lukkig geweest en zullen alles nog een keertje moeten overdoen en dan stel lig meer succes hebben. Slechts één van de geslaagden had het hele parcours foutloos afgelegd, Dit was Frans Stins van Groet. Acht candidaten hadden één foutje gemaakt. Het waren Jan Veldman en Simon Winder van de St. Adelbertus school, Nanky Hilckmann van de Bos school, Alie Bak, Kees Plomper, Ma rijke Pels, Marian Niermans en Tom Kurten van de openbare school te Ber gen. Om de kinderen het wachten op de uitspraak van de jury te verkorten, werden een tweetal filmpjes vertoond, die buitengewoon in de smaak vielen. Tn de Bergense Muziektuin klonken Dinsdag- avond vrolijke klanken van Bergen's Harmonie, die daar der traditie getrouw concerteerde. Het zeer geslaagde concert werd besloten met de laatste compositie van de heer J. C. Beekman, de 70-jarige 2e dirigent van^ Ber gen's Harmonie, getiteld ,,Mooi Bergen". In deze originele mars bezingt de componist al de heerlijkbeden die bet dorado Bergen biedt. Ook g'edeelten uit het Liedje van de Bergenaar van mevr. v. Reenen—Völter herkent de be- ,dit dorpje kleen" daarin. De Middelbare Meisjesschool houdt ook dit jaar weer een Sportdag op het B.S.V.-terrein aan de Kerkedijk. Op Vrijdag 6 Juli a.s. zullen van negen tot twaalf uur slagbal, en kastie-wedstrij- den gespeeld worden tussen teams van de verschillende klassen. Voor de middaguren is een bijzonder aardig programma samengesteld. Van twee tot drie uur vindt een hockey wedstrijd plaats tusen een elftal van het Zaans Lyceum en dat van de M. M. S. te Bergen. Hierna volgt een kwartier volksdansen. Hoogtepunt van de Sportdag zal weer zijn een hand balontmoeting tussen „werkgevers" (docenten) en „werknemers" (leerlin gen van de vijfde klas); scheidsrechter is Janke Nijdam. VERLICHTE WEGWIJZERS Naar de Toeristenbond A.N.W.B. mededeelt, zal de gemeente Langedijk binnenkort de wegwijzer aan het kruis- men punt Provincialeweg—Dorpsstraat te Noord-Scharwoude en die op de hoek van de uitvalsweg—Dorpsstraat te Br. op Langendijk van een natrium-ver- lichting voorzien. v/oner van Naar wij vernemen heeft de heer C, H. J. van Rossum du Chattel, direc teur van Bergen VW, ziin functie neergelegd. BEDANKT. Voor de Ger. Kerk te Bergen is be dankt door ds. E. H. Nagel te Ylst. De kassier van de Coöperatieve Boe renleenbank, de heer J. du Burck, is dezer dagen op hartelijke wijze gehul digd, in verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum bij de bank. De raden van bestuur en toezicht waren bij de huldiging aanwezig en namens deze colleges vertolkte de heer B. Rutten de gevoelens van de aanwezigen. Hij wees op de plichtsgetrouwe wijze waar op de jubilaris steeds zijn werk heeft gedaan. Ook de voorzitter van de raad van toezicht, de heer W. Muller, me moreerde de grote verdiensten van de heer Du Burck, die steeds hulpvaardig was. Er werden tal van geschenken aangeboden, die even zovele stoffelijke blijken waren van de waardering, die voor het werk van de kassier heeft. Ook ontving hij vele schriftelij ke en telefonische gelukwensen met zijn jubileum, ondanks het feit, dat hij deze dag ongemerkt had willen laten voorbijgaan. Vele Heerhugowaarders hadden aan het verzoek van de jubilerende gym nastiekvereniging om de vlag uit te steken gehoor gegeven. Niet minder dan 12 verenigingen namen aan de marswedstrijd deel. Het was een fraai gezicht de ongeveer 1200 turnsters en turners langs de Middenweg te zien marcheren. Hon derden belangstellenden hadden zich langs het af te leggen traject opge steld. Medewerking werd verleend door het R.K. Fanfarecorps Hou en Trouw o.l.v. de heer J. Beers en het Voortrek kerscorps uit Alkmaar, terwijl ver schillende verenigingen werden voor afgegaan door hun tambours. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: 1 DWV, Warmenhuizen, 91 p.; 2 Turn- lust, Zwaag, 90 p.; 4 DWSV, Ursem, 86% p.; 4 TOG, H.H.Waard, 86 p.; 5 TIOL, De Rijp, 85 p.; 6 DVV, Lange dijk, 84% p.; 7 TAVENU, Alkmaar, 83%. p.; 8 EDO, de G,oorn, 82% p.; 9 VNV, de Weere, 81 p.; 10 Forward, Hoorn, 81 p.; 11 Klimop, Heiloo, 76% p.; 12 DIO, Bergen, 74% p. Een half uur later dan men volgens het tijdschema had gedacht, kwam men op het gemeente-sportterrein. De voorzitter van het kringbestuur, de heer Jac. Bruin uit Langedijk, heette allen welkom en sprak een speciaal woord van felicitatie tot de jubileren de vereniging TOG. Hierna was het woord aan de algehele technische lei der van de middag, de heer Jac. Ko men uit Langedijk, die per microfoon de touwtjes in handen nam. Er werd gewerkt aan ringen, paard, burg, rek, terwijl ook enkele spring- nummers werden uitgevoerd. Door de deelneemsters en deelnemers werd met veel animo gewerkt. Als we echter de publieke opinie willen beschrijven, dan geloven we, dat er in de toekomst toch wat af wisseling in het programma moet ko- zeer goed figuur sloeg. 3e was TOG men, b.v. met athletiekwedstrijden en men er desnoods twee Zondagen over moet doen. Het werd nu al heel laat voor men kon overgaan tot de prijsuit reiking. De verenigingsprijs heren werd gewonnen door DWV uit Warmenhui zen met 369 p. De wisselbeker kwam nu definitief in haar bezit. No. 2 was TIOL uit de Rijp. dat met 340% punt een met 338% punt en 4 DW met 336% p. De verenigingsprijs-dames werd ge wonnen door DW uit Langedijk met 268 pnt. De beker gaat voor de tweede maal achtereen mee naar Langedijk. No. 2 was Forward uit Hoorn met 252 punten. No. 3 was DWV met 249 p. en de 4e plaats was voor TOG met 247 p. Het is niet doenlijk om alle prijs winnaarsfessen) te noemen. We wil len volstaan de eerste graad te ver melden. Afd. Dames: 1 mej. G. Glas van DW met 83 p.; no. 2 mej. T. Mak van Forward met 79 p. en no. 3 N. Mul van DW. Afd. Heren: No. 1 C. Smit van DWV met 110 (die moest loten met zijn clubgenoot D. Groot, die hetzelfde aantal punten behaalde. De prijzen werden door de voorzit ter van TOG met een toepasselijk woordje uitgereikt. Indonesië dient als zeemogendheid een sterke Marine te hebben voor zijn maritieme defensie. Voor de opbouw van een dergelijke zeemacht zullen wij ruim twintig jaren nodig hebben, doch als wij harder werken, zoals de Japanners hij de ophouw van hun land, ben ik ervan overtuigd dat wij ons in 15 jaar tot een eerste klasse zeemogendheid kunnen ontwikkelen". Aldus kolonel Nazir, commandant van het Commando Maritiem Ressort Surabaja, in een gesprek dat bij dit weekeinde met Djakartaanse journalisten had. niet in zijn bedoeling ligt om andere buitenlanders dan Nederlanders als m- instructeurs aan te trekken, in verband met de taalkwestie. Naar zijn mening moet Indonesië voor zijn maritieme defensie in de ruimste zin des woords, een zeemacht opbou wen gelijk aan die van Engeland. Voor de defensie in engere zin, kan men vol staan met een marine van 1 maal het aantal tonnage waarover de Nederlan ders voor de oorlog beschikten. Kolonel Nazir betreurde, dat hij de Indonesische jongeren weinig animo bestaat om naar zee te gaan. „Zij die nen in te zien welk een belangrijk aan deel de zeemacht heeft in de verdedi ging van het land", zo verklaarde hij. „Mede dank zij de goede samenwer king met de Koninklijk Marine zijn wij in staat geweest binnen een jaar ver schillende instanties en schepen van de K. M. over te nemen", zo zei de ko lonel voorts. Kolonel Nazir en vele Alri-officieren in Surabaja met wie de persmensen uit Djakarta in aanraking kwamen waren vol lof over de samenwerking met de KM en de Nederlandse militai re missie. De kolonel was zeer tevre den over het feit, dat de Alri binnen een jaar het marine-etablissement kon overnemen. Aanvankelijk was hij de mening toegedaan, dat dit pas na twee jaar kon gebeuren, gezien het feit, dat het personeel waarover de Alri be schikte onervaren en wat kennis be treft ver beneden het vereiste peil stond Na een intensieve selectie heeft de In donsische marine thans 5000 militairen in dienst. Teneinde hun kennis en kwa liteit op hoger peil te brengen, krijgen zij thans herscholing en applicatie-cur sussen op het gebied van zeevaartkun de, militairisme, zeemanschap, electro- techniek enz. Nederlandse instructeurs. Aan de Marine-opleidingsschool in Morokrembangang zijn drie officieren en negen onderofficieren van de Ne derlandse Militaire missie als instruc teurs verbonden. De andere leraren en instructeurs zijn Indonesiërs. Het hoofd der school, kapitein Maris, verklaarde aan een speciale correspondent, dat bet De militaire tucht in de kazernes en andere instanties van de Alri wordt streng gehandhaafd. Vermeldenswaard is, dat 80 pet. van de leden van de Alri die aan deze tucht gewend zijn geraakt, uit voor malige guerilla-strijders bestaat. Plannen voor 1951. Opleiding en oefeningen om de kwa liteit van de Alri-leden op hoger peil te brengen worden intensief voortge zet. In 1951 zullen nog 1.500 nieuwe re- cruten worden aangenomen. Op het schema staan verder de oprichting van een Marine-Instituut en een Kweek school, en er zullen meer deskundigen voor de opleidingsscholen en het mari ne-etablissement worden aangetrokken. Daarnaast zullen krachten naar het buitenland worden gestuurd met studie opdrachten. In de loop van 1951 wor den, naar hij vertelde, vijftien nieuwe schepen verwacht. Men streeft er naar, zoveel mogelijk de benodigde materialen in het binnen land te vervaardigen. De Alri zal voor stellen doen aan de regering tot het oprichten van een zware industrie en een scheepsbouw-industrie. In voorbe reiding zijn de afdelingen: duik- en de- barkeringsdienst, mijnenveegdienst en hydrografie. Dr. VAN NIEVELT KREEG CADEAU VAN PATIëNTEN Bij het betrekken van zijn nieuwe woning op de Zanderij kreeg dr. H. van Nievelt van zijn patiënten twee buitenlampen van smeed werk aangeboden. Dit mooie cadeau werd dezer dagen door de initiatiefnemers overhan digd. ONDERHANDSE AANBESTEDING Het ophogen van een terrein aan de ïn- düstriekade te Sassehheim, voor rekening van do tuinbouw vereniging „Ons Belang" aldaar, werd bij onderhandse aanbesteding opgedragen aar de firma B. Lute, alhier. BURGERLIJKE STAND Geboren; Dirk, z. van H. Konijn en A. J. Heere. Engel, z. van L. Zwart en W. Gouda. Sonja E., d. van G. Teijsen en A. Helder. Ondertrouwd: Matthijs Ruyten- burg te IJzendijke en Wilhelmina J. M. van Dort. Getrouwd: Huibert Stam en Jan netje Bakker. Overleden: Aldert Zwart, wedr. van A. Visser, 77 jaar. WEER EEN KKAMPIOEN Na de adspiranten a en b hebben nu ook de adspiranten c van Egmondia, zij het wat laat, beslag gelegd op het kampioenschap. Door een 90 over winning op DTS b werden zij kam pioen, met een doelgemiddelde van 12515, een kranige prestatie van de benjamins van Egmondia! EGMONDIA—ST. ADELBERTUS Heden speelt een Egmondlacombina- tie, om half 8 's avonds, op het Eg- mondse sportpark een vriendschappe lijke wedstrijd tegen St. Adelbertus I uit Egmondbinnen. Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, mijn lieve Man, de Heer JAN SIMON JASPER SMIT, in de ouderdom van 79 jaar. R. SMIT—DOORN. Heiloo, 4 Juli 1951. Sch. Hondsbosselaan 18. De teraardebestelling zal plaats hebben te Heiloo Zaterdag 7 Juli op de Nieuwe Begraaf plaats. Vertrek vanaf 't sterfhuis nam. 2 uur. HAARGROEISTORINGEN, van Kaalhoofdigheid tot ernstige haaruitval, wor den afdoende genezen. Spreekuren dagelijks van 108 uur. HU IDGO RRECTIES, zoals het verwijderen va: overtollig haar, wratten, moedervlekjes, vleesbul tjes, rimpels, enz. ge schieden onzichtbaar. Be handelingen dagelijks van 108 uur. Vanaf heden worden Per manenten in zwak- of slechthoudend haar per soonlijk door mij gemaakt. Geopend dagelijks 9-6 uur. 's midd. v. 12-1% gesloten. Alle afdelingen zijn Dins dags na 1 uur gesloten. JOH.B. GEELS, DAMESKAPPER, HUID- EN HAARDESKUNDIGE Gedipl. o. medisch toezicht. OUDE GRACHT 225, TELEF. 3528, ALKMAAR Voor Uw blijken van deel neming ons betoond na het overlijden van onze lieve en zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder NEELTJE JONKER, geb. HEINIS, betuigen wij onze welge meende dank. Uit aller naam, G. JONKER. Juli 1951. Meningmeer B 24, Grootschermer. ggvraagd voor Juli en Aug. PENSION ALTENBURG, Boulevard 7 A, Egmond aan Zee. PENSION „CARPE DIEM" Groet N.-H. vraagt zo spoe dig mogelijk flink AMBACHTSSCHOOL ALKMAAR. Gevraagd: EEN TYPISTE. in het bezit van M.U.L.O.- diploma en diploma typen. Salaris volgens Rijksrege ling le klasse. Sollicitaties vóór 10 Juli a.s. aan de directeur der school. De Zaandamse recherche is er in geslaagd een persoon aan te houden, die verdacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van ko peren materialen van de brandweer. De man is in afwachting van het verder onderzoek ingesloten. Biedt zich aan VERTEGENWOORDIGER 34 jaar, beslist prima ver koper. Gaarne brieven on der no. A 232 bur. v. d. bl. KAASCONTROLE- STATION Noord-Hol land Landbouwhuis Alk maar, vraagt per l Aug. een flinke Soli, schriftelijk. Gevraagd: SLAGERSBEDIENDE. Fa. H. v. d. KAMER, Huigbrouwerstraat 22. Heer zoekt SLAAPKAMER m. pension, 1. omg. station. Brieven onder no. A 231 bureau van dit blad. I IK ZEG MAAR ZO 1 GA NAAR LEVENSMIDDELEN, Verdronkenoord 143 hk. Huigbrouwerstraat, Alkmaar. Tel. 4.2.8.3. DEZE WEEK: 200 gram VRUCHTENGRIES of 200 gram AMANDELTJESGRIES voor 0.50. MET 1 STOFBRIL GRATIS. ^N.A'!e X lAlle typ(„ SPUHOdSjjl,. ALKMAAR "00R UW VWUCW®®' Vraagt Uw winkelier ZUIVERE TERPENTIJN in alle kleuren. Fabrikaat ALKMAAR. Telefoon 2875. lot 15 woorden f 1. elk woord meer 5 cent Te koop aangeboden: Een Remington schrijfmachine „Standard" f 125,— en twee vo gelkooitjes f 1,— per stulc. Berger- weg 31. Complete waterdichte 6-pera. kampeertent. Ook genegen te rui len voor kleinere waterd. strand tent. Davidson, Hofplein 69, Fa. Olie. Best herenrijwiel, merk Primus. H. Tool, Nieuwlandersingel 28. Haarden en kachels, Godins, groot en klein; Tigers, Salleman- ders; fornuizen, vuurduvels, zaal- en boetkachels; 2 beste zijwielen met remmen voor motorcarrier, banden 3x25x19. Esseveld, Voor- meer 2. Partij timmerhout 5/4 voor ko lenhokken en andere doeleinden, voor brandhoutprijs. „De Kleine Beurs", Koningsweg 44, Tel. 3920, Alkmaar. Motorijwiel, „Indian", 2 cy linder, 500 cc, bouwjaar '44, als nieuw en versterker met g'ramo- foonmotor. Hoeverweg 63, Alk maar. Twee clubs en vier stoelen, damesfiets en wintermantel. Adr.: Baansingel 93; 's avonds na 8 uur Zo goed als nieuwe mantel, bleau, mt 44. Oosterburgstraat 13 Kleding, schoeisel en huisraad voor de werkman. „De Kleine Bóurs, Koningsweg 44, Tel. 3920, Alkmaar. Een Eysink motor, 125 cc, in prima staat. Snaarmanslaan 135. In goede staat zijnd 2,9 pk electromotor (220-380 V.). Te be vragen: B. Gorseling, Ijzergieterij, Zeglis 144, Alkmaar. Alle soorten ledikanten, spira len, bedstellen voor een beetje geld. Spotkoopjes in dressoirs, kasten, tafels, stoelen, schrijf- bureaux, divans, karpetten, naai machines, brandkasten enz. J. L. Sostman, Verkooplokaal „Hollan- dia", Ridderstraat 16, Alkmaar; tegenover V. en D. Te koop gevraagd: Naaimachines, oude ronde tafels, piano, ongere'g'elde goederen enz. tegen goede prijs. Dekker, Spoor straat 5, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3