Pim, Pam, Pom als fotografen Mossad» van Inte Kantoorbediende stichtte 's werelds meest vermaarde persbureau aan hei woord n De 0 Voogd „We leren de Koreanen Engels" De naiic Engeland tevr ►nderteken .Reuter bestaat een eeuw Hei eersie nieuws ging per posiduif 2000 man personeel JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Het Radioprogramma NBEKENDE „Charlie'' had angstig weinig taalgevoel.... Scheepvaartberichten HF Engelse kabinet hee beveltngen van het Hoi Aan de ambassadeur in Teh dracht gegeven de kwestie v van Toezicht bij de Perzisci 1 aanhangig te maken. In de i hoofdstad verwacht men ecl regering het oliegeschil voi enigde Naties zal brenger aioegen dertigduizend Perz< rade te Abadan gade, die ru duurde. Conferentie ov Beide China's en f niet aanwezig Gerbrandy's mo Edinburgh geë Weerberichi VRIJDAG 6 JULI 1951 j^JET grootste en snelst werkende persbureau ter wereld „Reuter" viert momen teel het feit, dat bet een eeuw bestaat. Het was in 1851, dat een Duitse bank bediende, Julius Reuter in twee kleine kamertjes te Londen de eerste steen legde voor de enorme organisatie, die thans een belangrijk deel van de wereldpers van nieuws voorziet. Julius Reuter was een der eersten, die begreep, dat het ver strekken van wereldnieuws niet een kwestie van dagen of zelfs weken behoefde te zijn, doch dat het mogelijk was in enkele minuten het nieuws aan de kranten te verstrekken. Toen ln 1849 de eerste publieke Duitse telegraafverbinding tus sen Berlijn en Aken werd geopend, deed Reuter voor het eerst van zich spraken. Door van deze lijn gebruik te maken kon Reuter de Duitse zakenlieden snel op de hoogte brengen van de gebeurtenissen in Belgie en Frankrijk tijdens de Frans- Jtaüaanse oorlog, die toen aan de gang was. £EN moeilijkheid was echter, dat er geen verbinding bestond tussen de Duitse telegraaflijn en het Frans- Belgische net, dat te Verviers begon. Reuter loste de moeilijkheid op, door de 48 km lange afstand tussen Aken en Verviers te overbruggen met post duiven. Toen de overzeese kabel tussen Do ver en Calais werd gelegd, vertrok Julius naar Londen. Zijn bedrijf bloeide toen reeds en hij ging voort handelsnieuws aan de zakenlieden te verstrekken. Tevens nam hij de Brit se nationaliteit aan. Tien jaar na zijn actie met de post duiven opende Reuter zijn persbureau. Het ging niet gemakkelijk. De Brit ten waren niet bijzonder gesteld op dat volkomen nieuwe systeem van nieuwsverspreiding Tot eindelijk na een proefabonnement van drie maanden de „Morning advertiser" zich als eerste op Reuter abonneerdo Br volgden verschillende andere bla den en Reuter kon zeggen, dat hij zijn doel bereikt had, toen ook de wereldberoemde „Times" zich abon neerde. Betrouwbaarheid. DEUTER begreep duidelijk, dat snel heid zijn eerste motto moest zijn. De Amerikaanse burgeroorlog en de campagne van Solferino stelden hem in staat te bewijzen, dat hij sneller dan wie ook in staat was het nieuws te verzamelen en te verspreiden. Het persbureau gebruikte slechts dan de bestaande communicatiemiddelen als deze snel en betrouwbaar genoeg wa ren. Was dit niet het geval, dan zag hij er niet tegen op zijn eigen tele graafkabels te leggen. Betrouwbaarheid was een even be langrijk devies als snelheid. Zelfs rege ringen maakten staat op het nteuws van Reuter. Het nieuws van het ont zet van Mafeking in de Zuidafrikaanse boerenoorlog bereikte Londen het eerst via de Reuter-correspondent in het Boerenleger, Koningin Victoria en de leden van de regering kregen een co pie van het ReuterberichtVeer tien uur later stelde men Chamberlain in het Lagerhuis vragen over de boe renoorlog, die Chamberlain beant woordde met: Ofschoon ik nog geen officiële bevestiging van het bericht heb, heb ik geen reden aan het Reuter bericht te twijfelen Sneller dan snel. JN 1899 stierf de stichter van het persbureau. Zijn zoon volgde hem op. Er braken moeilijke tijden aan. Het persbureau kwam in andere handen en moest in 1934 vroeger tot stand ge komen overeenkomsten volgens welke Reuter het merendeel van het wereld nieuws beheerste, opgeven. In 1941 werd het Nieuwsbureau eigendom van de Britse Dagbladpers, die alle aandelen in handen had. Een jonge Schot, Christopher Chan cellor, kreeg de leiding en slaagde er in Reuter zjjn oude elan te hergeven. Reuter werd weer het persbureau van de wereldprimeurs. In 1944 wist Beu ter het nieuws van de landing op de Norma ndische kust te verspreiden nog voor de officiële bekendmaking er was. Toen in 1950 de Truculent door een tankboot werd geramd wist en publiceerde Reuter het bericht nog voor de Britse admiraliteit ervan ge hoord had. „Reuter verneemt" ^OMENTEEL heeft Reuter tweedui zend eigen redacteuren, verslag gevers, publicisten, vertalers en tele xisten over de gehele wereld. Er kan ter wereld vrijwel niets gebeuren of een vertegenwoordiger van het pers bureau seint het bericht door. Door middel van een uiterst eenvoudige or ganisatie is het nieuws vrijwel on middellijk bij de dagbladen. Grote kapitaalsreserve heeft het persbureau niet. Het bestaat slechts van het nieuws dat het verkoopt. Toch voorziet het zich steeds van nieuwe apparaten om de eerste plaats op dit gebied in de wereld te behou den. Een ingewikkeld net van telex- lijnen, eigen telefoonlijen etc. etc. verbindt het bureau te Londen met alle grote plaatsen ter wereld. Het „Naar Reuter verneemt" klinkt elke dag door de luidsprekers en staat te lezen in de kranten. Het is het bewijs voor de kwaliteit van het persbureau, dat eens in twee kamertjes begonnen is uitgebreid tot een bedrijf, dat nog steeds een eerste plaats in de wereld inneemt. 89. Intussen verstreken de uren. Al en toe probeerde de stuurman van cle „Oranje 3" radiografisch contact te krijgen met het vliegveld van Sout hampton, maar om de een of andere onnaspeurlijke reden mislukte dat voortdurend. Piet Potlood keek vol bezorgdheid naar de steeds maar door zwemmende Jimmy. „Het is net of hij toch niet meer zo fris is. Je zou zeggen, dat zijn tempo een beetje verslapt". En om de moed er maar wat in te houden schreeuwde hij dan naar Jimmy, dat deze moest volhouden en dat de bananen op komst waren. „Ja, gooi 't maar in m'n petje", riep Jim my dan terug. „Dat Smoesje kan jij nopit tot de kust van Amerika volhou den, want je kunt me niet zes dagen aan één stuk voor de mal blijven hou den". Piet Potlood haalde dan maar wanhopig zijn schouders op en vol spanning keek hij naar de lucht of hij zo iets als een straaljager kon ontdek ken. „Daaar!" gilde Karei Kamjs plot seling. „Daar komt-ie aan. Hü moet nu achter die grijze wolk zitten. Ik zag hem er met een geweldige bocht ach ter verdwijnenDe scheepsjon gen had getoond goede ogen te heb ben, want geen tien seconden later hoorden allen een schel fluitend ge luid. De straaljager kwam met een verschrikkelijke snelheid op hen af. - Y- pR WAS EENS een dag, waarop vreemde horden ons land binnen drongen. Met deze vreemde horden kwam een groot aantal nieuwe ge boden en verboden. Al deze geboden en verboden gingen vergezeld van een niet minder groot aantal bedreigin gen. Aanvankelijk waren de men sen zeer bevreesd voor deze bedrei gingen. Maar naarmate de tijd verliep en het aantal geboden en verboden toenam en daarmede tevens het aan tal en de ernst van de bedreigingen, werd het volk er onverschilliger onder. De vreemde horden verdwenen en met hen vele geboden en verboden en de daaraan gekoppelde bedreigingen. Er kwamen eeh'or andere en nieuwe geboden en verboden en eveneens an dere en nieuwe bedreigingen. Hun aantal groeide gestaag. Op nagenoeg elk terrein des levens en in bijzondere mate op economisch en financieel ge bied. Het kan bijna niet anders de tijd is weer aangebroken, dat het ge vang bevolkt wordt met „mensen die boorden dragen Sommigen menen zo langzamerhand te mogen spreken van een politiestaat. Anderen zeggen, dat deze toestand een noodzakelijk kwaad is, voortspruitende uit een steeds ver der doorgevoerde ordening. Hoe dit ook zijbelastingplichtigen let op uw saeck! Wederom werd een stroom van aan giftebiljetten door de belastingdienst over ons landje uitgestort. Het zijn nog wel geen oorlogsverklaringen, maar menigmaal vormen zij toch de ZATERDAG 7 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24,00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.- rauaiek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Idem. (9.30-9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uit geschakeld'', causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.2Q Voor de arbeiders in de continu-hedrij- ven. 11.35 Hoom en piano. 12.0Q Grarp.- tcuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13,15 Accordeoomuziek. 18.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd.14.2G Orgel en zang. 14.50 Westfries programma* 15.15 Amateursuitzen ding. 15.45 „Van de wieg tot het grid", cau serie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerokest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Gram.muziek. 18.40 Regeringsuitzeuding: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Lichte muziek. 21.15 So cialistisch commentaar. 21.30 Weense muziek. 21.55 „Onder de pannen", hoorspel. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23,15 Spojt. 23.25 Acoordeopmuziek. 23.40—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 in.; 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek, 7,30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw 9.35 Qram.aiiiziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.55 T.T.-races. 11.10 Vopr de zieken. 11.45 Gram.muziek* 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen.) 12.50 T.T.-races. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 T.T.-races. 13.30 Amusementsmuziek. 14.10 T.T.-races. 14.20 Gevarieerde muziek. 14.40 Harmonie orkest. 15.00 Gram.muziek. 15.15 T.T.-races. 15.35 Klassieke muziek. 16.05 Gram.muziek. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 17.15 T.T.-races. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Pianospel. 18.15 Sport. 18.25 Pianospel. 18.40 Gram.muziek. 18.50 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Vlootschouw Scheveningen. 19*30 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steel, eens op, heren. 21.00 Amusementsmuziek. 21.53 „Wat zou U doen?". 22.00 Opevette-muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22-24.00 Gram. muziek. (Advertentie, Ing. Med.) dook MARY BURCHELL 43) „Ja. nogal", zei Norma mei een glim lach, maar ze voelde er zich schuldig van bewust, dat daar geen sprake van was. „Je hoeft je helemaal geen zorgen te maken, hoor", vertelde Richard haar. „Je doet het geweldig. Misschien is het wei gedeeltelijk Yorlte's trai ning, maar je hebt iets natuurlijks over je dat je succes doet hebben". „Het komt waarschijnlijk omdat het me werkelijk interesseert of de mensen zich amuseren of niet", sptak Norma ernstig. „Ik zou het niet kun nen verdragen als iemand na afloop wegging en zich ongelukkig had ge voeld of gepasseerd of zich had ver veeld'. „Je bent een lief kind, dat zal het zijn" verklaarde Richard en bracht het recept voor maatschappelijk suc ces tot nog eenvoudiger waarden te rug. „Ik wed dat jij overal plezier van zou kunnen maken, Norma. Ik bedoel als gastvrouw van grote partijen en zo". „Ik geloof niet dat me dat erg zou liggen", sprak Norma eenvoudig en wendde zich tot een van de andere gasten. In -eker opzicht was ze er blij om, dat ze telkens werd afgeleid door haar plichten en gesprekken met an deren. Ze merkte zelfs dat ze ver meed meer naar Haar voogd te kijken dan strikt noodzakelijk was. Had hjj beseft dat ze hem vlak voor de komst van de gasten de hand- schoon had toegeworpen? En zo ja, zou hij dan de uitdaging aanvaar den? Zelfs hij moest toch even van zijn stuk gebracht zijt. door 't bewijs, dat ze meer wist dan zijn bedoeling was geweest. Of vond hij de hele kwestie te onbelangrijk om zich het hoofd over te breken? Maar het was niet onbelangrijk. Het tastte de grondslagen aan van hun onderlinge verstandhouding. Dat zou hij toch wel inzien? Terwijl Norma praatte en lachte en luisterde, slaagde ze erin van tijd tot tijd de stroom van haar eigen ge dachten te volgen. Gesteld dat hij verder niets zei, kon ze het dan hierbij laten? Ze vond van niet. Als hij niets voor haar had betekend, zou het vrij ge makkelijk zijn geweest oppervlakkig- vriendelijk tegen elkaar te zijn, ter wijl ze in het zelfde huis woonden, maar ieder zijn min of meer spijtige gedachten koesterde. Maar het was afschuwelijk om als door een glazen wand te zijn geschei den van iemand van wie men hield. Misschien komt er een kans wan neer iedereen weg is, dacht Norma. Ik zal heel rustig blijven. Ik zal geen scène maken of hem verwijten doen of zoiets. Ik zal hem heel koeltjes duidelijk maken dat ik weet hoe hij Paul heeft afgescheept, terwijl hij mij ervan onkundig liet en dat ik het vrij gemeen van hem vindt dat hij dat zo heeft gedaan. Ze beefde bij het idee dat ze het woord „gemeen" tegen haar voogd zou gebruiken en kwam tenslotte tot de conclusie dat er een beter woord te vinden moest zijn, waar ze later wel op zou komen. Maar zelfs toen de gasten begonnen te vertrekken, scheen Noma hear kans voor een inleiding tot een strijd op leven en dood. Waarde lezer, ge weet het, ge dient het in elk geval te we'en, dat -deze biljetten onverschillig of ge er toe in staat zijt of niet zonder voorbe houd naar waarheid moeten worden ingevuld. En dat niet alleen. Ge moet ze aldus ingevuld „terugbezorgen" bin nen enkele weken na de toezending. De inleveringsdatum staart op het biljet aanegeven. Doet ge dit niet, dan stelt ge u aan diverse gevaren bloot. In de eerste plaats heeft de inspec teur dan het recht een recht, waar van hij beslist gebruik maakt een zogenaamde ambtshalve aanslag op te leggen. De ervaring heeft geleerd, dat deze ambtshalve aanslagen over het algemeen zeer gepeperd zijn. Dikwijls zelfs onredelijk veel te hoog. Gevolg daarvan is natuurlijk, dat uw beta lingsmoeilijkheden onoverkomelijk groot worden. Maar aan het niet doen van de ver eiste aangifte is nog een verdere sanc tie verbonden. De bewijslast wordt omgekeerd. Gij zijt het dan, die zult moeten aantonen, dat en in hoeverre de u ambtshalve opgelegde aanslag te hoog werd vastgesteld, Soms is dat helemaal niet moeilijk te bewijzen, in andere gevallen ondervindt de belas tingplichtige echter de grootste narig heid. Ten slotte heeft de wetgever het niet tijdig doen van de vereiste aan gifte tot een strafrechtelijk delict be stempeld. De gang van zaken is als volgt. Door de inspecteur wordt u in de gelegenheid gesteld alsnog de aan- gjf'e in te leveren en daarbij een zekere boete te betalen. Maakt u van deze gelegenheid geen gebruik, dan zult u voor het gerecht gesleept wor den. O arme, als ge dan als voorbeeld dienst moet doen. En dat gebeurt de laa'ste tijd nogal eens! Naar het oordeel van de minister hebben deze prikkels hun praetische invloed in zeer belangrijke mate ver loren. Ze blijven wel gehandhaafd, maar er moet een nieuwe aan worden toegevoegd. Wordt de vereiste aan gifte door u niet tijdig gedaan, dan zult u per aangetekende brief worden aangemaand. Mocht ook deze aanma ning, die overigens nog kosteloos is, niet helpen, dan zal de in de aanslag te begrijpen belasting worden ver hoogd met niet minder dan 5 pet. Zou normaal aan belasting verschuldigd zijn f3000, dan moet u nu nog f150 extra betalen. Het minimum van deze gesprek onder vier ogen nog niet te zullen krijgen. Richard was haar voor en ze hoorde hem vrfl zenuw achtig tegen haar voogd zeggen: „Mag ik even blijven voor een kort praatje? Ik wou je graag even spre ken". „Maar natuurlijk, ga je gang" hoorde ze haar voogd beleefd ant woorden. Daarop wendde hij zich tot haar en voegde erbij: „We zullen jou niet langer ophouden. Welterusten kindlief". „Welterusten", sprak Norma en met een glimlach en een knikje voor Richard ging ze weg. Terwijl ze de trap opliep kwam ze met een schok tot de ontdekking dat ze expres had vermeden haar voogd een nachtzoen te geven, met de aanwezigheid van Richard als excuus. Weliswaar was het geen wet van Meden en Perzen om haar voogd een kus te geven voordat ze naar bed ging, waar schijnlijk had hijzelf het verzuim niet eens gemerkt. Wat haar pijnlijk trof was de ontdekking dat ze met opzet een excuus had gezocht om het te vermijden. „Het helpt niets," dacht Norma verdrietig. „Ik kan niet gewoon tegen hem doen als deze kwestie met Paul niet tot klaarheid is gebracht." In haar eigen kamer gekomen trok ze de brocaat japon uit en gleed in een kardinaalrode peignoir. Als al haar kleren deede der i haar warme levendige kleur nog beter tot haar recht komen en terwijl ze de rits sluiting dichttrok genoot ze van de aanrakenig van de ragfijne wol en de geweldig wijde klokkende rok, die van het smalle middel tot op de grond golfde. (Wordt vervolgd) boete bij wijze van verhoging is ge steld op f5. Ik ben wel heel erg nieuwsgierig hoe onze volksvertegen woordiging op dit voorstel van de mi nister van Financiën zal reageren. Belastingplichtigen, werpt u met leeuwenmoed op de grootste puzzle van het jaar: tracht uw belastingaan gifte tijdig en goed in te vullen. Moch ten er moeilijkheden zijn, die het ver zorgen der aangifte voorlopig onmo gelijk maken, vraag ten spoedigste uitstel, na'uurlijk onder opgave van ïedenep. In het andere geval wordt het beslist: SIJMEN BETAEL WE,.AA/i ^LA/ike Lynozmmk AIÊE,EEtt COR$£T? Va/S|TCKAT\A JÉ.SLI 3.ó,E.ter» KO!^EHaAR\ MIE/1T2I - (Advertentie, Ing. Med.). (Van oorlogscorrespondent Wim Dussel) JJET was tijdens een patrouille deze winter, dat soldaten van het Neder landse Detachement Verenigde Naties, op zoek naar de vijand in een kampong een jongen van een jaar of zestien von den. Het joch werd meegenomen en zoals gewoonlijk aldra tot „houscboy" aange steld, een baantje, waar alle Koreaanse jongens wild op zijn. De jongens noemde hem „Charlie". Charlie had echter weinig taalgevoel, sterker nog: hij had een hekel aan pra ten en hield dan ook de eerste tien dagen angstvallig z'n mond! Toen hoorden ze hem zeggen „O.K." en dat was een sein. Een sein om hem een woordenboekje te geven: „Ko- reaans—Engels". En warempel, Charlie begon ijverig te studeren! Een paar dagen later ontdekten de soldaten ergens in een half vernield en vervallen huis een „badkamer", zoals de wijdse betiteling gold voor een ste nen kuip-met-stookgelegenheid. On middellijk werden er plannen gemaakt een „badhuis" te openen. Houseboys sleepten wat< aan en Charlie stookte met Koreaanse deskundigheid het vuurtje onder de kuip. Eén der soldaten wilde Charlie dui delijk maken, dat het water niet ge lijk de Japanners plegen te doen gloeiend heet gestookt diende te wor den en stak daartoe zijn vinger in het water, deed alsof hij zich brandde en schudde vervolgens met het hoofd. Charlie keek de soldaat aan. Een glimlach trok z'n gezicht en toen zei hij, langzaam maar overduidelijk: „I see what you mean Not too hot - ay? WE hebben een jeep-chauffeur, een klein kereltje, dat maar nauwelijks boven de onderkant van z'n voorruit komt uit kijken. Eén en ander neemt echter niet weg, dat onze „driver" zich overal vlot beweegt en om de drommel niet op z'n mondje gevallen is. „Engels spreken"? vertelde hij aan iedereen. „Iedereen verstaat me hoor. Och je praat maar wat en maakt wat gebaren en dan moet je zien. Nee, ner gens moeite mee hoor". Op een keer waren we de weg kwijt: „Wacht even", zei de chauffeur. „Wacht even, zal ik die M.P. er even.." Op een kruispunt van twee weggn- door-het-puin stond een brede grote Amerikaanse M.P.-man. De jeep stopt» op twee centimeter van 's mans tenen en het stemmetje van onze driver be gon een eenzijdige conversatie in dri» vers-Enges. De grote kerel stond met een vra gend gezicht het voor hem blijkbaar onverstaanbare relaas aan te horen en wachtte geduldig tot het kleine chsuf- fe .rtje uitgepraat was. Toen antwoordde hij, bescheiden, en met een blik op ons rood-wit-bla-jwe vlaggetje voorop: „I'am sorry Sir, but I don 't speak Dutch...." Aagtekerk, 4-7 vap Aden naar Singapore Alhena, Buenos Aires-R'dam, 5-7 te Salvador verwacht - Ampenan, Djakarta-R'dam, pass. 4-7 n.m. Kaap Bon - Arendsdijk, New Yorlc- Buenos Aires, 5-7 te Trinidad verwacht Alkaid, Forte Alegro-R'dam, 30-6 te Parana- gua - Altair, 4-7 van Antwerpen to R'dani Boissevain, Buenos Aires-Japan, 1-7 van Lo renzo Marquez - Caltex Utrecht (t), 4-7 van Sidon te R'dam - Caltex Nederland (t), Sidon -R'dani, pass. 4-7 Kaap Ferrat Caltex Per- nis (t), R'dam—Sidon, pass. 4-7 Pantellaria Cajobes, Djakarta-A'dam, 4-7 80 ntijl west ten noorden van Achin Head - Ceram, Calcutta- R'dam, 4-7 van Visagatpatan naar Madras - Coryda, 4-7 van Curacao naar R'dam- Dia» merdijk, 4-7 van Antwerpen te R'dam - Groote Kerk, Beira-A'dam, 4-7 van Durban te Port Elisabeth Indrapoera, R'dam—Indo nesië, 5-7 te Surabaja verwacht Kertosono, It dam—Balik Papan, 4-7 van Surabaja naar Makassar KHpfontein, Reira—A'dam, 4-7 van Beira naar Dar es Salaam - Langleescot, Ja. Ptm-R dam, 2-7 van Alexandria naar Genua - Leopoldskerk, Calcutta-R'dara, 4-7 50 miil oost-zuidoost van Perim - Limburg, Calcutta- Vancouver, 30-7 van St Francisco naar Port- T „r Maashaven- Rosario—R'dam, 4-7 00 a,a - Maasland, A'dam-Buenos Aires, 1-7 te Recife - Mariekerk, Australia- P. dam, 5-7 te Walleroo verwacht - Merwede, i L 'e. Modjokerto, R'dam-Dja. karta, 5-7 te Tjipenang verwacht Prins Mau- wm 4"7,„va" R'dam naar Chicago - Prins Willam IV 2-7 te Chicago - SaWi, A'dara K&apCcrniori'n ÏUM *n 48. „U wilt mij toch niet gaan ar resteren?" roept de slager hevig ont daan, „Ik heb toch zeker niets gedaan. U begrijpt toch wel burgemeester", gaat hij onderdanig verder, „dat ik maar een grapje maakte. U kunt toch wel een onschuldig grapje verdragen?" „Ja zeker", antwoordt Pim op barse toon, „maar wat U deed was geen on schuldig grapje, meneer Bloedworst. Dat was belediging van een ambtenaar in functie", tegelijkertijd prikt hij de dikke slager met zijn sabel in de buik. .Genade burgemeester", gilt de slager. „Het was heus niet zo bedoeld". „Goed, goed daar praten we niet meer over", zegt Pim neerbuigend. „Maar hier heb ik iets anders. Een verbaal van de velwachter. U hebt na zessen nog vlees verkocht". „Oh, is dat alles", roept meneer Bloedworst opgelucht en tast al naar zijn achterzak. „Ik zal U meteen de boete even betalen". „Nee. vandaag gaat dat niet op", antwoordt Pim. „Inspecteur arresteer die man en neem hem mee. En voordat da ver schrikte slager weet wat er gebeurt, slingert er een touw om zijn nek. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 332 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 55 Directie: J. B1JLSMA en C. KRA Hoofdredacteur: A KAPTE IN M Perzische mlnister-presl niet bereid is de jurisdi< ten aanzien van het doen vs petentie valt. „Wij gaan v heeft aanbevelingen gedaan jammer, dat machtige Iand< hun wil aan kleine zwakki wacht, dat zowel het Perzi aallen delen. Perzische parleme Chaeygan, die de zittin •Hof bijwoonde, was eenzeli ais Mossadeq toegedaan. Nai ning moet Perzie zich van 1 rugtrekken, daar het Hof landen, zoals Perzie, niet bli nen beschermen. Dr. Chaey leerling geweest van prof. vant, president van het Hol het zeer jammer te vindei ning over zijn vroegere p: het Hof te hebben, maar h voor zijn land. „Dat is mij aldus dr. Chaeygan, die er wees, dat het inlichtingenl de „Anglo-Iranian" in Tel schuldig maakte aan spionna hij binnenkort aan de hand den documenten zou bewijz Gebouw £)E Perzische politie omsi: gebouw van de Anglo- IChromsjahr, waarin zich Mi jily, persoonlijk assistent van [vertegenwoordiger Mason, b Het Amerikaanse depart! buitenlandse zaken deelt m< conferentie over het vredesv Japan tussen 4 en 8 Septem Francisco zal worden get plechtigheid der ondertekeni verdrag zal ln het operageb vinden, alwaar ln 1945 ook vest van de Verenigde Na tekend. De vredesconferentie zal lijk slechts in naam een zijn, daar algemeen wordt ve alle meningsverschillen tussi schillende landen tevoren u zullen zijn geruimd. Dr. P. Gerbrandy heeft V eredoctoraat in de rechten a veisiteit te Edinburgh ontva fessor M. G. Fisher, deken rechtsfaculteit, bracht huid Gerbrandy's moed tijdens i daai hij voor radio Oranje sprak, hoewel hij wist, df dingsmaatregelen zouden ku den genomen tegen zijn ech drie kinderen. Zijn oudste gepakt en naar een concen gebracht, doch dr. Gerbrai doorgaan met de uitzendinge „gestaan als een rots, waaro kon bouwen", aldus de dek Verwachting tot Zonda Over het algemeen veel be en in de middag kans op verspreide regen- of o buien. Matige tot zwakke derlijke wind. Vrij warm. Zondag. Zon op 4.29, ondi Maan op 8.41, onder 22.59. Maandag. Zon op 4.30, ond Maan op 9.56, onder 23 09.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 10