Heiloo krijgt R. K. Gymnastieklokaal De kampeerterrein-gebruikers kunnen gerust zijn Onthulling gedenksteen St. Willibrordus-Put te Heiloo Uitgebreide agenda van Bergens gemeenteraad De benoeming van onderwijzeressen een apari probleem De raad ging tussentijds in comité Warmenhuizen VRIJDAG 6 JULI 1981 Nadat de rede via de radio tvas uitgesproken, waarvan elders in dit blad een resumé is opgenomen, meende de burgemeester te moeten memoreren, dat door de overheid gesold wordt met de gemeente-autonomie in niet geringe mate. Spr. bad maar weinig beluisterd, wat de ontwerper van deze wet, n.l. Thorbeeke zeide: o.a. eigen financiering, eigen beheer en eigen positie. Burgemeester noemde tal van wonderlijke verhoudingen in het huidige staatsbestel en zeide tevens, dat de regering vele wettelijke regelingen negeert, waarbij zij is gekomen op een zeer gevaarlijke weg die haar brengt tot een dictoriale macht over de ge meenten. De gemeenten moeten zich, aldus de burgemeester, hierbij niet neer leggen en spr. hoopte met zijn collega's daartegen stappen te kunnen ondernemen, waarvan hij de raad te zijner tijd op de hoogte zal stelten. fonds tpegezegd, tot een maximum van f 20fl Overname wegen in het Block hovepark. Op 10 Maart 1949 is op verzoek van mevr. de wed. A. E. de Lange- Jkvr. van Foreest, besloten voor haai- reke ning enkele wegen in het Blockhove- park door te trekken. Ongeveer een jaar geleden is dit werk tot stand ge komen. Daar de gemeente beter in staat '.s het onderhoud van deze wegen te be hartigen, komt het B. en W. wenselijk voor deze wegen thans in eigendom en beheer over te nemen van de eigena resse, die zich desgevraagd bereid ver klaard heeft aan deze overdracht te zullen medewerken. In het besluit tot medewerking tot de aanleg van deze wegen is o.a. het volgende bepaald: le. De ondergrond der wegen met de daarbij behorende bermen zal om niet aan de gemeente worden overge dragen; 2e. Gedurende de eerste vijf jaren na de aanleg der wegen zullen de kosten van onderhoud voor rekening van me vrouw de wed. A. E. de LangeJkvr van Foreest worden gebracht. De wegen verkeren in goede staat. De raad besloot deze wegen in eigen dom en onderhoud over te nemen. Subsidie voor de Tuchtunie De Tucht-Unie, vereniging tot be strijding van de tuchteloosheid onder het Nederlandse Volk, verzocht haar, evenals het vorig jaar, een bijdrage toe te kennen. B. en W. stelden voor om voor het jaar 1951, een bijdrage van f 10 toe te kennen, waarmede de raad accoord ging. Vacantietocslag. Gezien het rondschrijven van de mi nister van Binnenlandse Zaken, waar in op navolging van de rijksregeling wordt aangedrongen, besloot de raad voor het jaar 1951 toe te kennen een voorschot op de vacantietoeslag, over eenkomende met 2 pet. van de bruto- jaarwedde tot een maximum van f 50 aan het personeel dat van 1 Januari 1951 tot 1 Juli 1951 ononderbroken in dienst der gemeente Heiloo werkzaam was en op 1 Juli 1951 aangesteld was hetzij als ambtenaar in vaste of tijde lijke dienst, hetzij als werknemer op arbeidsovereenkomst naar burgelijk recht, voorzover de wedde op 1 Juli 1951 niet meer bedroeg dan f 4200 per jaar, exclusief de toelage bedoeld in artikel 5 van het Toelagebesluit 1951. Dit besluit is niet van toepassing op hen, die een nevenbetrekking vervul len. Besloten werd ook de schoonmaak sters enz. in deze toeslag te laten delen. De burgemeester zeide zijn medewer king in deze toe. Bond voor Overheidspersoneel vraagt hogere percentage toe- Nadat de voorzitter had medegedeeld dat de heer H. Groot verhinderd was, werden enkele vragen van de heer De Vries beantwoord. Het betrof de ver bouw van een keuken die zonder steun was geschikt gemaakt tot woonruimte. Voorzitter antwoordde, dat door de be trokkene een verzoek kan ingediend worden om steun en dat dit geval dan opnieuw behandeld zal worden. Het R. K. gymnastieklokaal. Bij de goedkeuring van de notulen werd tevens kenbaar gemaakt, dat het verzoek van de KVP-fractie was inge willigd om in principe te besluiten tot het bouwen van een gymnastiekschool. bij de R.K. Meisjesschool. In een der laatste gemeenteraadsver gaderingen had de raad het besluit ge nomen het besluit van de raad van 22 September 1950 ongedaan te maken door medewerking te weigeren aan het verzoek van de minderheid van de raad (de KVP-fractie) om alsnog te beslui ten een gymnastieklokaal te doen bou wen. De minderheid (KVP-fractie) was daartegen in beroep gegaan bij Ged. Staten die op zijn beurt het besluit van de raad vernietigde. De burgemees ter en de heer Rus wilde daartegen in beroep gaan bij de Kroon, wanneer daartoe termen aanwezig mochten ge vonden worden. Na uitvoerige discus sie werd ten slotte daarvan afgezien, nadat de stemming had uitgemaakt dat de heren Olivier en de Vries (P. v. d. A.) en de KVP-fractie daarvoor geen termen konden vinden. Wanneer het algehele verbod tot bouwen van gymnastieklokalen dus zal zijn opgeheven zal de gemeente Heiloo t.z.t. een r.k. gymnastieklokaal krijgen. Verhuur van een woning. De raad besloot te verhuren aan J. Jonker, alhier, met ingang van 10 Maart 1951 het perceel Kennemer- straatweg 372, voor de huurprijs van f 25 per maand inclusief waterver bruik. Ontslag van een onderwijzeres. Door mej. A. M. Heep, onderwijzeres aan de Vondelschool, werd 21 Mei ont slag aangevraagd wegens vertrek naar Curasao. Volgens de geldende regelen behoort in het algemeen minstens twee maanden tevoren ontslag te worden gevraagd. Aangezien mej. Heep niet behoorlijk motiveerde de dringende noodzaak van ontslag op zo korte ter mijn, terwijl zij daarentegen te kennen gaf in ieder geval te zullen verstrek ken, stelden B. en W. voor het gevraag de ontslag te verlenen zonder vermel ding van het predicaat „eervol". De raad besloot na uitvoerige discus sie, toch het eervol aan dit ontslag toe te voegen. Nieuwe leerkracht aan de Beets- schooL Door 't ontslag door B. en W. aan mej. I. Vreem wegens haar huwelijk ver leend, zal aan de Beatsschool een nieu we leerkracht benoemd moeten worden Voor de vervulling van deze betrek king hebben zich 7 sojlici-.auten ge meld, waarvan de volgende voordracht is opgemaakt: 1. mej. A. H E. Schut te Hornhuizen; 2. mej. H. Jonker te An- loo; 3. mevr. J. C. van der Burg fe Akersloot. Mej. Schut had reeds enkele dagen proefgewerkt en voldeed uitstekend. Zij kon echter niet gewennen aan de mentaliteit der schoolkinderen ter plaatse, reden waarom zij na enkele da gen vertrok. Ten slotte werd mevr. Van der Burg met algemene stemmen benoemd verklaard, nadat gebleken was dat nr. 2 van de voordracht als no. 1 op een voordracht te Haarlem was geplaatst. Over de benoeming van een onder wijzeres aan de Vondelschool werd zelfs nadat de meningen tegenover elkaar kwamen te staan waarin de heer De Jager de benoeming bepleitte van mej. Hamstra, terwijl mej. Kroon uit Haarlem als nr. 1 op de voordracht stond een vergadering in comité ge louden. Nadat de vergadering weer voor het publiek toegankelijk was. was er door de raad reeds gestemd, met het resultaat dat mej. Hamstra met 8 van de 14 stemmen werd benoemd ver klaard. Garanti 'fonds Avida. De Avondvierdaagse heeft in het vo rig jaar een nadelig saldo opgeleverd. B. en W. hebben de indruk, dat zulks niet nodig was geweest, indien de op- ze* meer bescheiden was gehouden. Om een eventueel nadelig saldo voor dit jaar te kunnen opvangen heeft het Comité Avida besloten 'n garantiefonds te vormen. Hierin zal worden deelge nomen door de VVV, de MH'lenstands- vertnigingen en pa-ticulteren. Het Comité Avida heeft verzocht ook de gemeente in dit fonds te doen deei- remen. Gezien het belang hieraan verbonden achten B. en W. het redelijk aan dit ve i zeek te voldoen. De laad besloot aan dit fonds deel te nemen voor een bedrag, overeenko mende met de helft van he; bedrag docr de andere deelnemers ran dit gemeente-instelling van weldadigheid Fonds Armengoederen" vastgesteld. Art. 2 van dit reglement, bepalende, dat het bestuur over het fonds gevoerd wordt door de burgemeester, onder vindt bij Ged. Staten bedenking. Het komt hun meer in overeenstemming met de wettelijke bepalingëh voor, nu dc' normale verhoudingen op adminis- tratief-rechtelijk gebied hersteld zijn indien de onderwerpelijke bepaling ge wijzigd wordt in dier voege, dat het bestuur over het fonds gevoerd wordt door het college van B. en W. De raad besloot het artikel in die zin te wijzigen. Verkeerssluiting Zanders! ootweg. Bij besluit van Ged. Staten is de Zanderslootweg tussen de Kuillaan en de Regulierslaan in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer gesloten verklaard voor alle ver keer met motorrijtuigen en anders voertuigen. Voor het verkeer gaande in Z. richting is hij aangewezen als een B-weg. De Zanderslootweg is ongeveer 3 m. breed en wordt begrensd enerzijds door een zachte berm, anderzijds door een begroeide aarden wal. Het wegdek be staat uit een grindverharding. De gesteldheid van de weg gedoogt dan ook geen verkeer met motor- of andere voertuigen. Om de Zanderslootweg tegen dit ver keer bestand te doen zijn, zou hij ver hard en verbreed dienen te worden. De kosten hiermede gemoeid wegen ech-' ter geenszins op tegen het belang, dat het verkeer bij deze weg heeft. Tevens zou de weg. die voornamelijk gebruikt wordt als wandel- en fietspad, door de. ze verbreding en verharding veel van zijn aantrekkelijkheid verliezen. B. en W. stelden daarom voor de Zanderslootweg, voorzover betreft het gedeelte van de Regulierslaan af tot 42 meter ten N. van de as van de Fre- derikslaan, aan het openbaar verkeer Gedeeltelijk bewaakte overweg De bewoners van de Rechte Honds- bosschelaan zijn toch gedeeltelijk tege moet gekomen in hun verzoek om de onbewaakte overweg niet met een klaphek af te sluiten. Thans is men bezig met het aanbrengen van een ge woon hek, waardoor men rijdend per fiets of transportfiets kan passeren. De overweg is van bomen voorzien, zo, dat men zig-zag deze overweg moet passeren. Inderdaad een oplossing. BROMFIETS KREEG AANRIJDING Mevr. Van R. uit Alphen aan de Rijn is gistermiddag, komende uit de rich ting Limmen, ter hoogte van het Groentje tegen een paard en wagen opgereden met haar bromfiets. Zij is na behandeling ter plaatse naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar over gebracht. DOOR HET SLECHTE WEER UITGESTELD De tweede bonte avond, die Woens dag in de Mu'zieknis zou worden ge houden en georganiseerd was door de VW en tal van plaatselijke verenigin gen, is door het slechte weer uitgesteld en nu vastgesteld op Woensdag 11 Juli. te onttrekken en dit gedeelte vervol gens te bestemmen tot openbare weg met beperkt gebruik t.w. voor voetgan gers en wielrijders. De Frederikslaan heeft thans via de dam, onlangs aangelegd in de Zander- sloot in het verlengde van deze laan. aansluiting op de wegen in het Blockhove-park. Voor het ver-lengde van de Zander slootweg onder de gemeente Alkmaar bestaat een overeenkomstige toestand. De raad besloot daartoe. Nadat nog enkele toegevoegde agen dapunten waren behandeld werd deze vergadering gesloten. RAAD VAN SCHOORL De heer Bosma (CPN) zou gaarne verhoging van het percentage zien, terwijl de heer Kraakman (KVP) zei de, dat de bond van Overheidspersoneel steeds weer de bonafide vakbonden doorkruist. Hij stelde voor dit stuk daarom voor kennisgeving aan te ne men. Alzo werd besloten met de stem van de heer Bosma tegen. Reglement „Fonds Armen goederen". In de vergadering van 18 Mei heeft de raad een nieuw reglement voor de De Raad der gemeente Schoorl kwam Donderdagavond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester mr. C A. Jochems. Na de herdenking van het 100-jarig bestaan van de gemeentewet, kwamen eerst de ingekomen stukken aan de orde, waar van de meeste voor kennisgeving wer den aangenomen. Op het verzoek van de exploitant van de Citex Reisbioscoop te Noord- scharwoude om verlaging van het per centage der vermakelijkheidsbelasting vcror bioscoopvoorstellingen hetwelk momenteel 35 bedraagt, stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken: de gemeente is door de desbetreffende be paling in het Besluit Noodvoorziening Gemeente-financiën gedwongen het eenmaal ingevoerde tarief te handha ven. De Raad ging accoord met het voorstel. De voorzitter deelde mede. dat mej. Ir. v. d. Ban bij haar bezoek aan Schoorl te kennen had gegeven, dat veel aandacht zou worden besteed aan de tegen het uitbreidingsplan gebrachte bezwaren en dat zij verwachtte, dat daaraan voor een groot gedeelte tege moet zou worden gekomen. De kam peerterreinhouders kunnen gerust zijn en ook de heer Minkema kan met vertrouwen de beslissing over het pa viljoen afwachten. Bericht was ingekomen, dat voor uitbreiding van de R.K. School en ver bouwing van de Openb. school geen gelden beschikbaar waren. Voor uit breiding van de verlichting zijn geen gelden aanwezig. Van Domeinen was bericht ingekomen, dat de pacht voor het strand te Camperduin en te Schoorl aan Zee resp. 5 maal en 2 maal zo hoog was vastgesteld. Pogingen zul len worden gedaan om hierin nog wij ziging te krijgen. Met de voorstelen-tot verhoging van het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot f 195.000 en het vaststellen van een 8e suppletoire begroting van de dienst 1950 kon de Raad zich verenigen. Ook met het voorstel tot delegatie van de bevoegdheid bij art. 5 van het Wegen verkeersreglement aan de gemeente raden toegekend, aan het College van Burgemeesters en Wethouders ging de Raad accoord. Noodslachtplaats. De in de vergadering van 19 Febr. naar aanleiding van ingekomen klach ten betreffende misstanden in de noodslachtplaats benoemde commissie van onderzoek, bestaande uit de heren N. Kaag, Blankenstijn en W. Seven- huysen, had de ingebrachte beschuldi ging juist bevonden, maar meent, dat de gemeente niet aansprakelijk kan worden gesteld voor transacties van de noodslachter met particulieren. De commissie geeft in overweging geen ontheffing meer te verlenen van het verbod van slachten van gezond vee in de noodslachtplaats. Het voorstel van B. en W. tot vast steling van een instructie voor de noodslachter, teneinde een einde te ma ken aan de misstanden, werd dcror de Raad aanvaard na enige discussie. B. en W. zullen in de toekomt geen ont heffing meer verlenen van het verbod van slachten van gezond vee in de noodslachtplaats. Tenslotte besloot de Raad nog het tarief vap de rechten, welke geheven worden voor het gebruik van de slachtplaats, te wijzigen. Wei loo Cp.AfeS;r/ Gisteravond is alvorens de ge meenteraad in vergadering bijeenkwam de met de Heilooër vlag bedekte steen, die de herstelling van de St. Willibrordusput in herinnering moet doen voortleven onthuld. Burgemees ter Kalff verrichtte deze onthulling. Spreker bracht dank aan de gemeen te architect, de heer Torken, en de ge meente-timmerman, de heer Ploeger. In samenwerking met Dom Beekman uit de Egmonder Abdij en de gemeen te-archivaris van Alkmaar, de heer Wortel, werd de restauratie op histo risch verantwoorde wijze verricht. Nadat de burgemeester een historisch overzicht had gegeven over het ont staan van deze put, werd de steen ont huld, waarop gebeiteld staat: Deze, volgens de overlevering, door de Chris- tenprediker Willibrordui, omstreeks het ji ar 695 gegraven put is door de gemeente Heiloo hersteld in het jatr 193(1"- Achter deze steen was een oorkonde ingemetseld waarvan talrijke aanwezi gen een copie ontvingen. Mevr. Kalff viel de eer te beurt de eerste te mogen zijn die een emmer water uit de put ophaalde. Nadat deze plechtigheid was afgelopen nam men de verdere restau ratie van de omgeving van het Witte Kerkje in ogenschouw en werden de fraaie hekken in Romaans en Gothisch motief evenals de bouw van het kerkje zei1 bewonderd. Critiek op bouwpoliiiek weerlegd Onder grote belangstelling, ook van de zjjde van oud-raadsleden, kwam de raad gisteravond bijeen onder voor zitterschap van burgemeester dr. W. Huygens. In verband met het eeuwfeest Ge meentewet merkte de voorzitter op, dat uit de notulen nergens bleek, dat de vroede vaderen in 1851 enige bijzon dere aandacht hadden geschonken aan het in werkingtreden van de Ge meentewet. Na het beluisteren van de rede van de minister van Binnenlandse Zaken en de beantwoording door de voorzitter der Vereniging van Nederlandse Ge meenten, ging de Raad over tot behan deling van de agenda, wat tot ver na middernacht zou duren. Van C. Schoorl te Alkmaar was in gekomen een verzoek, de frontbreedte voor de woningbouw aan de Bergerweg terug te brengen van 150 m tot 50 m. B. en W. stelden voor dit verzoek af te wijzen. Adressant moge menen dat Bergen de klok een halve eeuw terug zet met zo'n bepaling, de voorzitter zag er een bewijs in van vooruitzien Bergen wenst geen toestand als aan de weg van Haarlem naar Zandvoort. De heren Swaag en mr. Sluis zouden de kwestie nog eens bij het uitbrei dingsplan willen bekijken, Dr. Hemel rijk waarschuwde: Waakt voor de toe gangswegen naar Bergen. Nadat de voorzitter nogmaals gepleit had voor afwijzing in dit stadium ging de Raad met het voorstel accoord. Van mevr. SmitsMarijt was een schrijven ingekomen met klachten over wat zij noemde de „rietmattenplaag" te Bergen aan Zee. Deze plaag had reeds de aandacht van B. en W. Naar aanleiding van het verzoek van V.V.V. om deel te nemen in het garan tiefonds voor het a.s. bloemencorso, besloot de Raad na enige discussie om evenals in het vorige jaar deel te ne men. Adres van de heer Broersma. Na voorlezing van dit adres, onze lezers bekend uit ons nummer van 4 Juli j.l., vervolgde de voorzitter met er op te wijzen, dat in de commissie was afgesproken dat B. en W. alle ge wenste inlichtingen zouden verstrekken omtrent bouwvolume en wat dies meer zij. Volkomen in strijd met deze af spraak had de heer Broersma nu dit adres ingezonden, een adres vol van insinuaties en onjuistheden, afkeurens waard en beledigend. Het gaat adres sant niet -om inlichtingen, niet om het belang van de zaak, aldus de burge meester, maar hij wil een „rel". De argeloze lezer ziet niet de fouten. Uit voerig ging spreker in op verschillende kwesties als volume voor woningwet woningen, voor vrije houw, het systeem van toewijzing enz. enz. en zegde toe dat straks in een vergadering door een deskundige voorlichting zal worden gegeven over het hele terrein van wo- ningspolitiek en huisvesting. De voor zitter protesteerde ten sterkste tegen de verdachtmaking van de voorzitter makelaar de heer Schmidt en noemde het schrijven onverantwoord en beledi gend voor B. en W., de huisvestings commissie en de heer Schmidt. Hij stelde voor geen verdere discussie te wijden aan dit adres en het voor ken nisgeving aan te nemen. De Raad ging hiermee accoord. De heer Sluis maakte dit voorbehoud, dat er in comité over zou mogen worden gesproken. De heer Broersma onderwierp zich onder pro test aan deze beslissing, doch kwam er bij de rondvraag nog op terug met er op te wijzen, dat het usance is, dat een raadslid, dat iets voorstelt, gelegenheid wordt gegeven dit toe te lichten. Hier werd de zaak omgekeerd, de voorzitter gaf zijn kijk op de kwestie, en ging ful mineren tegen het raadslid. Adressant zeide dit niet te zullen accepteren. De in de vorige vergadering aange houden vaststelling van het bedrag voor onderwijskosten over 1948 werd na discussie aangenomen. De vaststelling over '49 werd weer aangehouden en zal eerst worden voorgelegd aan een commissie, die speciaal voor dit doel weer werd inge steld, naar het voorbeeld van vroeger. De heren Ellis, Sluis en Brak zullen hierin zitting hebben. De Raad ging accoord met een voor stel tot toekenning van een vacantie toeslag aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel. Critiek op gemeenterekeningen. De gemeenterekeningen over '48 en '49 ontmoetten veel critiek. Dr. Hemel- Mooi uitstapje van de ouden van dagen Onder gunstige weersomstandig heden maakten de ouden van dagen Donderdag hun uitstapje. Dit jaar ging de tocht langs de kuststreeks via Camperduin, Petten en Calantsoog naar de Donkere Duinen. In Den Hel der werd de haven bezichtigd. Koers gezet naar Wieringen werd in hotel De Haan het middagmaal genuttigd, dat een ieder zich uitstekend deed sma ken. De rit leidde verder over de Af sluitdijk naar het gedenkteken en vervolgens door de \7ieringermeer naar Aartswoud en Nieuwe Niedorp. In de „Prins Maurits" werd een ver frissing gebruikt, waaraan een grote behoefte bestond. Omstreeks half acht kwam de stoet met de feestende oudjes weer in War- menhuizen aan, waar het fanfarecorps gereed stond. Met muziek voorop trok het gezelschap naar het Raadhuisplein. rijk had ernstige bezwaren tegen over schrijding van begrotingen, en ook de heer Ellis betoogde, dat begrotingspos ten niet overschreden mogen worden. Nadat de voorzitter alle details had beantwoord en had verzekerd, dat het bureau financiën waakt tegen over schrijding, nam de Raad de voorstel len aan. De heer Broersma kon zich niet met de rekening '49 verenigen. Met de 2e suppletoire begroting voor 1951 kon de Raad zich verenigen. Het betrof enkele noodzakelijke posten voor verkeersregeling en schoonhouden Bergen aan Zee. Vreemdelingenstatistiek, Voor het samenstellen van een vol ledige vreemdelingenstatistiek stelden B. en W. voor de politieverordening aldus te wijzigen: Onverminderd het bepaalde bij art. 438 van het Wetboek van Strafrecht is een ieder, die gedurende langere of kortere tijd pension aan derden ver schaft, verplicht een doorlopend regis ter te houden volgens model, vastge steld door B. en W. en daarin aanteke ning te doen omtrent de gegevens in vorenbedoeld register gesteld, binnen de tijd van 24 uur nadat met het ver schaffen van het pension een aanvang is gemaakt. Dit register moet op aanvraag wor den getoond aan de burgemeester of aan de door deze aangewezen ambtena ren. Houders van vorenbedoeld register zijn verder verplicht gedurende de pe riode van 1 Mei1 October van ieder jaar een afschrift van de gemaakte aantekeningen iedere Maandag VQÓr 12 uur in te leveren ten Gemeentehuize of op een door B. en W. nader aan te wij zen plaats. Indien de Maandag valt op een nationale of erkend christelijke feest dag, kan de inlevering van vorenbe doeld afschrift geschieden op de eerst volgende werkdag. Een ieder die in het tijdvak als on der het eerste lid genoemd aan derden een woning, gebouw of getimmerte of een gedeelte daarvan hetzij al of niet gemeubileerd, als woning ter beschik king stelt, is verplicht binnen 24 uur na de terbeschikkingstelling hiervan mededeling te doen aan B. en W„ mid dels daarvoor door voornoemd college ter beschikking gestelde kaarten, welke volledig moeten worden ingevuld. De zelfde verplichting geldt desverlangd voor degene, die een woning, gebouw of getimmerte, geheel of gedeeltelijk, hetzij al of niet gemeubileerd, als wo ning ter beschikking krijgt. De Raad kon zich hiermee verenigen. De schenking, bestaande uit twee borstbeelden, van mevr. Boendermateer werd in dank aanvaard. Wachtgeld en pensioen voor wethouders. De heer Sluis vond de salarisregeling fout. De heer Broersma gaf als zijn mening te kunnen dat het voor ieder mogelijk moet zijn de functie van wet houder te aanvaarden. Ook de heer Ellis was van die mening, maar met wachtgeld en pensioen 'aordt dit niet opgeheven. Na nog enige discussie werd 't voorstel aangenomen. Vrije school. B. en W. stelden voor, ter voldoening aan de aanvrage van het bestuur van de stichting „De Vrije School" een ge deelte van het perceel Hoflaan 1 ter beschikking te stellen, medewerking te verlenen aan de eerste inrichting van dit gedeelte als schoolruimte en het overblijvende gedeelte te verhuren aan de Stichting „Dorpshuis". Zijn B. en W. overtuigd van de le vensvatbaarheid van deze school, vroeg de heer Broersma, wat denken B. en W. met het Dorpshuis te doen? Er zijn meerdere plannen, als inrichten tot woonruimte, kantoorruimte VW. De heer Ellis wees er op dat B. en W. bij de voorstellen tot aankoop een sluitende exploitatie hebben voorge spiegeld. Hij voelde niets voor verhu ren van een deel aan de Stichting Dorpshuis. Ten slotte verenigde de Raad zich met het voorstel om aan de Vrije School een deel te verhuren en verwacht nadere voorstellen omtrent de rest. Aan de aanvrage van het bestuur der Berger Schoolvereniging gedeelte lijke verharding van het schoolplein en herstel van de kelder, zal worden voldaan. De rondvraag. Bij de rondvraag wierp de heer Broersma de vraag op of de functie van makelaar en voorzitter-huisves tingscomité verenigbaar geacht worden. Mr. Sluis vond het in principe on juist. Ook dr. Hemelrijk acht combina tie uit den boze en de heer Maasen meende dat het beter is ook de schijn te vermijden. De voorzitter zeide geen bezwaar te zien in de combinatie. Ten slotte onthulde de heer Broersma nog een geval dat zijns inziens pleitte tegen combinatie. Op voorstel van de belanghebbende, de heer Van Beers, zou de kantonrechter de heer Schmidt als deskundige hebben aangewezen in zake een woningkwestie te Bergen. Het klokje van twaalf had reeds lang geslagen toen de voorzitter de open bare vergadering sloot. Directeur V.V.V. gaat heen De heer C. J. H. van Rossum du Chattel is op zijn verzoek per 1 Juli j.l. ontheven van de functie van Direc teur der V.V.V. Bergen, die hij sedert 1 Mei bekleedde. Voorlopig zullen de werkzaamheden van de directeur onder de bestuurs leden worden verdeeld. GESLAAGD Voor het staatsexamen muziek, dat te 's Gravenhage werd afgenomen slaagde mej. Y. Gh. J. Gischler, geb. Jkvr. van Asch van Wijck te Bergen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5