„H/er ieli hei belang van de mensen vooral" Hertenkamp en Rosarium: louter luxe! Strassburger brengt Alkmaar een geweldig programma AGENDA Alkmaarse Vereniging tot bestrijding der t.b.c. Predikbeurten Wereld waar alles kan Hei waierballei: werkelijkheid geworden droom Leeuwen eten uit Bermans mond DE KAASMARKT Nachtverblijf voor vreemdelingen Nieuw opereftegezelschap Er werd veel en goed werk gedaan Burgerlijke Stand Geen organisalie in U.S.SR. Buitenlanders over onze stad (2) KOUSENBAR 4 ATTRACTIES VRIJDAG 6 JULI 1951 UONDERDEN Alkmaarders en talloos velen uit de wijde omgeving hebben gis- teren de geweldige tent van het circus Strassburger op het Canadaplein be treden om zich enkele uren te laten wegvoeren van deze wereld, haar dagelijkse beslommeringen. Kortom: om enkele uren de betovering van het circus te onder gaan; om enkele uren te duizelen bjj de sprookjesachtige weelde van een circus van wereldnaam. Karei Strassburger brengt Alkmaar vier dagen de roes van de „Bonte Lap". Het „hooggeëerd publiek" kan weer huiveren bij de levensgevaar lijke toeren van de acrobaten, de adembenemende staaltjes van durf in de roof- dierenkooi. Het kan gieren van het lachen om de clowns, die als goede potsen makers als van elastiek zijn gemaakt. Maar Strassburger brengt vooral het betere programma; hogeschool-dressuur, de klassieke circuskunst bij uitstek en als hoog tepunt van zjjn overbeladen programma een gigantisch waterballet: „Een nacht in Venetië". Dit waterballet is het slotnummer van het programma. Tijdens de pauze wordt in de piste een groot bassin in gericht en als het publiek na het be zoek aan de stallen de grote tent weer bevolkt heeft, stort er met donderend geraas een geweldige waterval in de piste neer. In zeer korte tijd (die nog korter wordt gemaakt door sprookjes achtige dansen boven de waterval), zijn duizenden liters verwarmd water uit de tankwagens in de piste gestroomd. En dan begint het sprookje: fonteinen spuiten kleurige waterstralen, een gon delier peddelt een minnend paar onder een feeëriek verlichte brug de piste binnen, komische scènes wisselen el kaar aan de waterkant af, terwijl op een brede trap schitterende balletten worden uitgevoerd. Het is een schouw spel van licht en kleur. Door bijzon dere lichteffecten schijnt het water in stromend en loeiend vuur te worden herschapen. Hier is waarlijk de droom zeer dicht benaderd, hetgeën toch het hoofddoel van een prima circus-voor stelling is. Hogesehooldrsssuur Wat Strassburger zijn wereldnaam verschafte zijn de paardenedele vol bloeds, die fantastische dingen doen Helaas mocht de bekende hogeschool rijdster Elly Strassburger wegens een lichte ongesteldheid niet optreden tij dens de openingsvoorstelling, maar het publiek zal haar vanavond en de vol gende dagen kunnen zien. Hetgeen Ka- rel en Regina Strassburger aan staal tjes van dressuur lieten zien stelde echter ruimschoots tevreden. Het is voor de echte circusliefheber een waar genot de volbloeds te zien ronddraven, de fraaie lijnen van deze dieren te be wonderen en vooralte zien wat een dier presteren kan, als het met liefde en geduld wordt getraind. Het publiek zag paarden dansen uitvoeren netjes in de gewenste maat', het zag de honden van Mr. Williams als jockey fungeren en het werd vertederd bij het zien van de verstandige en grappige dwergponies. Roofdierennummer Het is onmogelijk een uit dertig num mers bestaand programma; dat boven dien zo bont en veelzijdig is als alleen maar een circus van de eerste rang kan brengen, volledig te beschrijven. We noemen daarom enkele hoogtepunten' het roofdierennummer van de domn- teur Berman, die een leerling is uit de school van Kant. Leeuwen en tijgers verrichten onder zijn leiding de ver bluffendste dingen. Het publiek kan naar hartelust sidderen als een gewei dige leeuw een stukje vlees ui' Ber mans mond eet.of als de domnteui zich koelbloedig over de liggende roofdieren ui'strekt. Men ziet olifanten de klompendans uitvoeren. ..Jeanette en Groot" spotten in de nok van het cir cus met de wetten der zwaartekracht Jeanette wordt zelfs over de gehele breed'e van de piste geslingerd. Er is de grootse Wild West-show .Hallo Texas". Verder ziet men de drie Bra- gazziv Hip tevechf de ongeëvenaarde muzikale excentrieken worden ge noemd. Het is één mengeling van kleur, licht, muziek en echte circusjool Mej. Elly Strassburger in gesprek met twee vertegenwoordigers van het Indianenras, behangen met kleurige veren en geheel in oor- logstooi. heeft, er wordt ruimschoots met messen geworpen. Men ziet een man, die op één vinger kan staan en bovendien nog jongleert. Kortom, het is één grote (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 3 uur: The third man (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Mensensmokkel (18 j.); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Giuliano (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Schateiland (14 jaar). Canadaplein, 8 uur: Circus Strassbur ger. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur. (Rex. Theater bovendien 2.30 uur matiné). Canadaplein, 2 en 8 uur: Circus Strassburger. weelde van onvervalst circusgenot. De doordringende lucht van het zaagsel in de piste schijnt de bezoeker te bedwel men. De fanfares verdoven hem. Men is hier werkelijk enige uren bevrijd van de wereld met haar eeuwige zorgen. Men wordt weer kind onder dat sprankelen de licht, de kleuren, het geglinster van deze toverwereld. „Klatergoud" zeggen de nuchteren, maar de wijze gelooft voor één dag in die wereld van roman tiek en fantasie, die wereld waar let terlijk alles kan: het circus. Tot Zondagavond blijven Karei Strassburger en zijn omvangrijke trcrep en menagerie nog in ons midden. Maandagochtend zal men alleen nog wat zaagsel vinden op de plaats waar de droom voor enkele uren werke lijkheid werd. Door omstandigheden wordt tijdens het optreden in Alkmaar slechts één matinee gegeven, en wel op Zaterdag, om twee uur. De bezoeker van het matinee mist evenwel niets, want men vertoont het complete avondprogram ma. Hoewel de zon slechts nu en dan door het dichte wolkendek kwam schijnen, was de drukte op de kaas markt hedenmorgen groter dan ooit. De markt werd ditmaal onder ande ren bezocht door een groep invalide Zwitserse kinderen. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 20 stapels fabrieks kaas en 15 stapels boerenkaas. To taal 35 stapels, wegende 48000 kg. Totaal 35 stapels, wegende 48000 kg. De prijzen waren f 0.91 voor fabrieks- kaas en f 96.50 voor boerenkaas. De handel was matig. Woensdag waren er in Woerden 259 partijen aangevoerd: le soort f2.22—f2.28, 2e soort f2.15—f2.20, zware tot f 2.40. De handel was traag. In Gouda waren er gister 266 par tijen, le kw. f 2.20f 2.28, 2e kw. f 2.14f 2.19, extra kw. tot f 2.46 met een kalme handel. Dezer dagen hield bovengenoemde vereniging haar jaarvergadering. In de lighallen der vereniging werden in 1950 verpleegd 93 patiënten met een totaal aantal verpleegdagen van 10369. Voor 1949 waren deze cijfers resp. 96 en 9838. In diverse sanatoria in den lande werden voor rekening der vereniging verpleegd 39 patiënten met een aantal verpleegdagen van 6070. In de Zweedse Paviljoens, gelegen achter „Huize Wes- terlicht", werden verpleegd 70 patiën ten met totaal 12629 verpleegdagen, waarvan 50 patiënten afkomstig uit 20 diverse buitengemeenten en 20 patiën ten uit Alkmaar. In tegenstelling met de lighallen (dagsanatorium) zijn de De Commissaris van Politie té Alk maar maakt bekend, dat hem is geble ken, dat door inwoners van deze ge meente aan vreemdelingen nachtver blijf werd verschaft, zonder dat hij met het verblijf van de vreemdelingen in kennis werd gesteld. In verband hiermede vestigt hij met nadruk de aandacht op artikel 27 van het „Vreemdelingenreglement 1918", waarbij is bepaald, dat een ieder, die aan een vreemdeling, van welke natio naliteit dan ook, nachtverblijf verleent, verplicht is daarvan binnen 24 uur, het zij mondeling, hetzij schriftelijk, aan het Bureau van Politie kennis te ge ven. Overtreding van dit voorschrift, op de naleving waarvan zal worden toege zien, wordt gestraft met ten hoogste één maand hechtenis of een max.-geld- boete van f 500. Alkmaar, 6 Juli. Het hoofd van plaatselijke politie, De Commissaris van politie, J. DREEUWS. De bekende kunstenaar Paul Har den, en de operette dirigent Julius Suzan hebben de artistieke leiding ge kregen, van een nieuw operette ensem ble. In onze stad zal men binnenkort in de gelegenheid zijn. de prestaties van dit nieuwe gezelschap te gaan zien en beluisteren. Het ensemble debuteert met de bekende operette ..Das gibt's nur einmal". dag- en nacht- Zweedse Paviljoens sanatorium. Afgelegd werden door het Witte Kruis 1366 bezoeken bij 113 gezinnen en door het Wit Gele Kruis 527 bezoe ken bij 134 gezinnen. Wegens het ontbreken van de nodige geldmiddelen moest de aanschaffing van veel materiaal worden uitgesteld tot 1951. Voor dat jaar werd een bedrag van f 5.000.op de begroting geplaatst In 1950 werd wederom een verloting georganiseerd waarvoor de prijzen in hoofdzaak door patiënten der lighal len en Zweedse Paviljoens waren ver vaardigd. Met voldoening kon worden geconstateerd, dat deze verloting een groot succes is geworden. Jammer genoeg moest echter worden gememoreerd dat de ontvangsten uit giften en donaties belangrijk terug gelopen zijn. Het bestuur beraamt plan nen om door middel van propaganda te trachten deze teruggang niet alleen een halt toe te roepen, doch daardoor deze onmisbare posten te doen stijgen. Dat door de vereniging zeer veel wordt gedaan, zonder onderscheid van religie, moge blijken uit het feit, dat in 1950 de uitgaveen ver de f 100.000.—- hebben overschreden. Besloten werd nog tot een statuten wijziging, waardoor vertegenwoordi gers van de t.b.c.-fondsen van de drie erkende bonden in het vervolg lid zul len kunnen zijn van de vereniging, waardoor een nog nauwere samenwer king in de toekomst mogelijk zal wor den. Tot slot sprak de voorzitter nog de wens uit dat alle Alkmaarders door drongen mogen blijven van de mooie taak die de vereniging zich ten doel heeft gesteld. Steunt éte vereniging derhalve door een donateurschap. Het adres van de penningmeester is: E. E. M. van Gilse, arts, Kennemerpark, Alkmaar, Giro 185600. Ondertro uwd: Lourens Mors en Nan- da M. van Houten. Leonardus J. Rits en Geertruida Schoen. Jan P. Naeff en Jacoba G. Hoogeboom. Willem Stoop en Alida Mie nis. Machiel van Esseveld en Elsje H. Streicher. Jurrien de Weert en Barbara W. Hoekmeijer. Johannes C. van Rijn en Rij- nofke Posthumus. Gerardus A. Hemels en Agatha H. C. Wessels. Gerardus A. Wes- sels en Natalia S. Muszalska. Nico Hofman en Geertruida E. Nierop Groot. Bemardus P. Sap en Adriana J. Horn. Comelis J. Blankendaal en Maria M. Leek. Johannes Smit en Henrica T. M. Kole. Cornelis N. Zut en Johanna C. M. Bekker. GESLAAGDEN MULO EXAMENS. Voor het diploma A slaagden R. J Muntjewerf uit Beemster en J. F. Bijt jes en J. H. Schmitz uit Alkmaar, A. Slot uit Broek op Langendijk slaagde voor het diploma B. zegt de Rus „Nikolai" Er verschijnt automobiel, die Enkele uren kind een voorhistorische eigenaardige kuren „|K ben eigenlijk bevreesd vrijuit alles te ver tellen", zegt de oude Rus, die we ditmaal voor een interview bezochten. „Mijn kinderen bevin den zich nog in Rjasan en zij zouden misschien onaangenaamheden ondervinden, als ik U alles zou vertellen. Ik ben echter wel tot een onder houd bereid, als U niet mijn naam en portret in de krant plaatst. Noemt 1' me bij de voornaam: Nikolai". We bevinden ons in een kleine kamer, ergens op een tweede verdieping. Er staan wat wrakkemeubeltjes. Vior ouderwetse stoelen, blijk baar afkomstig uit een winkel van tweedehands artikelen, een dressoir van triplex, wellicht zelf getimmerd. De wanden danken hun enige fleur aan een paar platen uit tijdschriften geknipt. Nikolai ziet onze blik rondgaan langs zijn arme lijk meubilair en zegt: „Meestal vergaat het ieder een zo, die als vreemde in een vreemd land komt" „We hadden het heel goed in Rjasan", vervolgt hij. „Ik werkte op kantoor, op dezelfde fabriek waar nu nog een van mijn zoons werkt Hij spreekt met lange tussenpozen. Herinneringen zijn soms pijnlijk. „Ik voel me niet ongelukkig", zegt Nikolai, „maar hoe kan een mens echt tevre den zijn, als zijn gezin niet geheel compleet is? Nederland lieeft mij en zoveel anderen niet on gunstig ontvangen. We hebben veel meer hulp ontvangen dan we mochten verwachten. Maar het echte huiselijke geluk zul je hier toch niet vin den!" - - „MET nog honderden anderen", zo begint Nikolai zijn verhaal, dat zakelijk klinkt als gold het een wiskunde-kwestie, „moesten wij op een ge geven dag, nu jaren geleden, de wijk nemen. We maakten de tocht naar het Westen zoals zovele dui zenden die hebben gemaakt. Zonder uitzicht op een bestemming, zonder eten dikwijls: trekkend, zwervend. Bijzonderheden van die tocht durf ik niet te vertellen. Er zijn te veel mensen, die ons hebben geholpen. Hoe het zij, ten slotte kwam ik een kamp voor verplaatste personen in de West- duitse zone van Berlijn. Na maanden ontberingen en kommer kregen we daar eindelijk een bed en eten Gelukkig was ik al wat ouder en misschien wijzer dan vele anderen, die opstonden tegen de situatie waarin ze geraakt waren 'Ik verzoende me gemakkelijker, omdat volgens mij hetgeen ons toekwam eigenlijk alleen maar is: een zwervers bestaan en voortdurende angst En in het kamp voelde ik me redelijk veilig. Met een klein transport Polen en nog één Rus ziin we verder West-Duitsland ingetrokken. Wc haddien allen familieleden in West-Europa en wel licht zou men ons daar onderdak kunnen geven. Zo kwam ik hier terecht en ik ben tevreden. Mijn familieleden hebben het niet breed en ik ben blij wat te kunnen bijverdienen door allerlei karweitjes op te knappen". Geen zuiver oordeel J^TKOI.AI vertelt zijn verhaal op vlakke toon. als boeide het hem zelf niet meer. Misschien ver wijdert een mens zich geestelijk wel van zijn uij.n- lijke herinneringen Er is geen spoor van zelfbe klag in zijn woorden te bemerken. Nikolai gelooft in het Lot, dat de mens nu eenmaal de wreedste en zoetste omstandigheden kan geven. „En vu vraagt U mij hoe ik over uw land, en vooral over Alkmaar denkt?", vraagt Nikolai plot seling. „U moest begrijpen, dat men met evenveel recht een gevangene kan vragen hoe hem de vrij heid lijkt. Wij hebben geen zuiver oordeel meer, omdat we in abnormale omstandigheden hebben geleefd. Hoe passend voor Rusland ook misschien de tegenwoordige toestand is, verschillende men sen, waaronder ook ik, leefden in een dwangbuis. We droegen een aangeleerde voorzichtigheid mee. Zonder het te beseffen, wisten we dat het gevaarlijk was een mening te hebben, die niet de algemeen gangbare was. Die druk is plotseling weggevallen, toen we uit de directe invloed van de Kominform en de staatspolitie weg waren. Nu, na zoveel jaren veiligheid, kan ik nog dagelijks de rust en de veiligheid waarderen. Maar gered is mijn leven niet. Mijn kinderen zijn nog altijd daar. tenzij wat God verhoede wraak op hen is genomen." Hij zwijgt even. Dan weer even on verwacht zegt hij: „Rusland is een schitterend land, dat misschien geen enkele buitenlander kent zoals de Rus het zelf kent. In elk geval zal nie mand het kunnen beminnen zoals wij, zelfs na alle narigheid, die we er hebben ondervonden". Besluiteloosheid J-JET Russische volk op zichzelf is ook helemaal niet slecht, maar het is over de grote linie te dom en te bang Misschien juist daarom is het volk zo verknocht aan zijn land. Het kijkt niet over de grenzen en het durft niet te geloven dat er enig land ter wereld groter, machtiger, schoner is dan het zijne. Ook dat weegt mee. als ik een oor deel over uw stad moet vellen. Eén ding- wat me hier zeer sterk opvalt is de be sluiteloosheid in de mensen. Je merkt dat overal. In de winkels bijvoorbeeld, als er geld moet wor den teruggegeven. Je ziet de mensen dan minuten lang Wérken met „kwartje bijbetalen, dubbeltje terug, vijf cent van een ander", voor eindelijk het bedoelde resultaat is bereikt. In Rusland zal een klant nooit een dubbeltje of een kwartje bij betalen om het de winkeljuffrouw wat gemakke lijker te maken. Men zegt: Zij staat daar om haar werk te doen en niet om met behulp van iederepn een eenvoudig baantje te hebben. Dan is er het vele groen in uw stad. Zelfs do kleinere plaatsen in Rusland hebben niet die weel de van parken, bloembedden en gazons zoals dat hier is. In onze ogen is dat een vreselijke luxe. Neem alleen de hertenkamp en het Rosarium op het Nassauplein.Louter weelde. Het essentiële punt Wel is men hier geweldig in het organiseren Zoals bijvoorbeeld de spoorwegen hier werken. Het lijkt in Rusland vaak onbestaanbaar dat een trein op tijd aankomt of vertrekt. Hier gaat dat op de seconde, misschien door de korte trajecten. Dat is allemaal terug te voeren tot het ene punt: men heeft hier meer oog voor het belang van de mensen. Dat klinkt gek voor iemand, die u het communistische Rusland komt. Het is waar, men heeft in de Sowjetunie duizenden sociale maat regelen,- maar ze zijn niet ingevoerd omdat het een menselijke plicht is zijn naaste van dienst te zijn. Maar alleen omdat degeen die werkt ook moet kunnen eten. Ik vergelijk het met een slopersbe drijf. Men gooit afgedankte auto's niet de zee in, maar men bewaart ze redelijk goed, omdat ze nu eenmaal nog enige materiaalwaarde hebben. Dat is dan de zorg voor de ouden van dagen. Ik vind het daarom meer dan onzinnig, dat de mensen zich hier zo gauw achteruitgesteld voelen. In Rusland is de mens een stukje van de grote materie, die U.S.S.R. heet. Dat geheel moet men onderhouden, maar niet omdat al die Iwans en Pjotrs en Nikolai's mensen zijn, maar omdat ze werken. Racii "-paraaf In gesprekken met Nederlanders voer in vaak aan. dat men zelfs in dat efficiënt werkende Rus land, van zijn vijf-jaren-plannen en grootse pro jecten niet altijd organisatie vindt. Er heerst een vreselijke ambtenarij, erger dan hier ooit zou kun nen bestaan. De gekste dingen zijn er dan ook mo gelijk. Overal waar men komt zijn loketten, tourni quets en wachtkamers. Van de mens. die U te woord staat ziet men niet meer dan de handen Het lijkt wel of men in een machinerie zit. Een dood. gevoelloos ding, en nog niet eens soepel draaiend. Bij de uitbetaling op de fabriek moesten we in 'n microfoon onze naa mzeggen en dan kwam in een klein loketje het loonzakje terecht. Daar zag je de betreffende persoon helemaal niet. Je stem werd vastgelegd op een electronische draad en dat was dan je „paraaf" Door een luikje keek iemand of er niet gesmokkeld werd. Ook lee'ft men hier veel weelderiger. De kleding van de dames is kleuriger, modieuzer. De heren zijn in hoge mate hoffelijk en veel beter gekleed. In het begin dacht ik. dat veel mensen hier slappelingen waren, ver velende fats, door die „zoetige" kleding". Er komen steeds meer dingen naar voren. „Er is eigenlijk geen vergelijking te trekken", zegt Niko lai. „want je komt in een geheel andere wereld. Je kunt enkele dingen noemen, maar het blijft <-p elk gebied „Oost is Oost en West is West" Kinderen „|N NEDERLAND is nog plaats voor de mens, al zegt men dat de voortdurend groeiende Ame rikaanse invloed hier ook al van de mensen machi nes wil maken. Het leven lijkt me zonniger, blijer. De mensen zijn vaak nog spelende kinderen. In Rusland is elke man. elke vrouw, elk kind door drongen van de ernst van het leven. De Rus is zwaarmoedig van aard en lachen doet hij pas, als de wodka in brede stromen vloeit" Als we Nikolai vragen naar zijn mening over de Ne derlandse communistische Partij zegt hij: „Kinderen zijn het. die hun grote broers willen naapen. Ik vermoed, dat ze gauw van hun verheven ideeën zouden terugkomen als ze de bittere ernst van een communistische staat zouden ondervinden. Maar ik geloof, dat een Nederlander niet die geestelijke basis heeft om een goed communist te zijn. Een Westerling is fanatiek en vecht tot hij een doel heeft bereikt en gaat dan verslappen. De echte Rus heeft zijn overtuiging als een rustige, grote vlam, die steeds brandend blijft". Nikolai vergezelt ons tot de voordeur en zegt op de donkere trap nog eens met nadruk: „Dpnkt U er vooral om mijn naam niet te vermelden. Soms is het gevaarlijk een mening te hebben...." In onze brengen wij NYLONS. Onze beken de reclame-aanbieding. In diverse zomertinten ƒ6.90 4.90 NYLONS. De fijne '"an- delkous, in prachtige tinten. Extra ipng. O.50 LINKSGEWEVEN DAMESKOUSEN. Ons grote succes. In de modetinten. Alléén Zaterdag! 2.95 DAMESKOUSEN. Voor dagelijks gebruik. Stevige kwaliteit. 1.29 AUCMAAR ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Dikboom, 5 uur ds. Den Oudsten, 7 uur Jeugddienst ds. Haan. Wo„ 7.30 uur Oecumenische avondwijding. Kapel- kerk, 10 uur ds. Wesseldijk (HAvond- maal). Rem. geref. gem., 10.30 uur ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), 10.15 uur prof. dr. Mönnich van A'dam, 7 uur ds. Haan in de Grote kerk. Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds. v. d. Sluis. Geref. kerk, 10 uur ds Vel- linga, 5 uur ds. Knoppers van Hilver sum. Baptisten gem. (in N. Doele), 10 uur evangelist Hofhuis van Drach ten, 8 uur. Voor jonge mensen (Wil- helminaschool). Herst. Ap. Gem., Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B„ Za., geen jeugdclub, 8 uur openlucht- samenkomst in St. Pancras, Zo., 3.30 uur Openluchtsamenkomst in de Hout, Don derdag, 12 Juli, Evangeliesatiesamen- komst in W, en B., aanvang 8 uur. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (ABB-gebouw, Koningsweg 2), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. AKERSLOOT, 10 uur ds. Kaptein. BERGEN. Geref. kerk, 10 en 4.30 uur ds. Hamming van Den Helder; Leger des Heils, 10 u. Heiligingssamenkomst, 12 uur Zondagsschool; Di. 8 uur Open luchtsamenkomst Stationsplein; Za. t/m Di., 9 uur Film op terrein Ruïne- kerk. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 8.30 en 5 uur ds. Donner (H.A.) Doopsgez. kerk geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 10.45 uur ds. Post. Geref. kerk, 9.30 en 7 uur ds. Reeven. DRIEHUIZEN, 7.30 uur dhr Albertz. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 9 uur ds. Knoppers, 10.30 uur ds. Von Meijenfeldt, 4.30 uur ds. Vellinga. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur dienst. GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. ten Bruggenkate van Enkhuizen. Evan gelische Kerklaan, 10 uur ds. Waarden burg van Haarlem, 7.15 uur de heer de Bruin. Geref. kerk (in evang.-ge- bouw aan de Kerklaan), 8.30 uur ds. Von Meijenfeldt, 3 uur ds. Vellinga. HEER-HUGOWAARD. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur ds. Slomp van Hoorn. HENSBROEK, 10.45 uur, ds. Mey- boom. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 4 uur ds. Ree ven van Dirkshorn. OBDAM. 9.30 uur ds. Meyboom. OOST GRAFTDIJK.- 10 uur ds. Den Oudsten van Alkmaar (H.Doop). OUDORP. 10 uur, ds. Van Dijk van Schermerhorn. SCHERMERHORN, herv. gem„ 7.30 uur ds Van Dijk. Geref. kerk, 10 en 2.30 uur cand. Jager van Delft. SINT PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop (H.A Vrijdag, 13 Juli. 3 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN. 7.30. u. ds. Keja. Evangelisatie. 10 uur. de heer Boon van Breezand. WARMENHUIZEN, 9.30 u. ds. Post. ZUID SCHERMER. 2.30 uur ds. Keja. GESLAAGDEN VAN DE RIJKS KWEEKSCHOOL Voor de examens handenarbeid slaagden aan de Alkmaarse Rijkskwek- school de dames: J. M. Blom. Alkmaar; H Bos, Midd.beemster: M. W Bijlsma. Bergen; G. K. Essers, Bergen; E. van Gcrrcum. Alkmaar: A. Harder, Alk maar; A. I. Kleymeer. Alkmaar; E. J. Kweldam. Bergen; T. Wiedijk. Oude Niedorp; A. K. Wolthuis. Oude Nie- dorp. Hiermee zijn de examens afgelopen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7