Mossadeq verwerpt de beslissing van Internationale Hof Autobus reed op vrachtauto Communistische officieren zijn op weg naar Kaesong \1MER corsstI kop**m m Engels" VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN „De nationalisatie gaat voort" Ondertekening in San Francisco Wij vrezen niets Weigerden twee Westberlijnse Tankwagen met gevaarlijk zuur kantelde in Haarlemse Waarderpolder De Volkspolitie telt 131.000 man Zaterdag 7 Juli 1951 AAN aalgevoel aartberichten Ü46e Jaargang No. 156 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Engeland tevreden DE Perzische politie omsingelde het gebouw van de Anglo-Iranian te IChromsjahr, waarin zich Michael Kee- i ly, persoonlijk assistent van de hoofd vertegenwoordiger Mason, bevond. Vriendschapsboodschap der V.S. aan Sowjetunie Eén dode en verschillende zwaargewonden Droevig einde van pleizierreisje Conferentie over het Japanse vredesverdrag Beide China's en Rusland niet aanwezig? Gerbrandy's moed in Edinburgh geëerd Weerbericht Namen voor de nieuwe onderzeebootjagers Amerikaanse millionnair Field gearresteerd VN-delegatie vertrekt morgenochtend Thomas Dewey: ziekenhuizen de gewonde kinderen? Reeds zeven- en twintig lijkjes geborgen Het vee in gevaar KoAt Bridle Meine Pot uitgeweken naar Frankrijk? Belangrijke handelsover eenkomst met West- Duitsland Amerika annuleert handelsverdragen Onwelkome gast in het Buckingham Paleis Met Russische wapens straaljager kon cmtdek- gilde Karei Kaniis plot- kotnt-ie aan. Hij moet ;rij ze wolk zitten. Ik zag n geweldige bocht aoh- j....!" De scheepsjon- id goede ogen te heb- n tien seconden later een schel fluitend ge ljager kwam met een 3 snelheid op hen af. <ORT£NAAQ I AIKAAAAElf (Advertentie, Ing. Med.). varen we de weg kwijt: ei de chauffeur. „Wacht M.P. er even.." punt van twee wegen- itond een brede grote P.-man. De jeep stopto eter van 's mans tenen ie van onze driver be ige conversatie in dri- rel stond met een vra- fc voor hem blijkbaar relaas aan te horen en g tot het kleine chauf- it was. ■dde hij, bescheiden, en >p ons rood-wit-blauwe i: ,,1'am sorry Sir, but I tch...." an Aden naar Singapore asR'dam, 5-7 te Salvador ian, Djakarta—R'dam, pass. Arendsdijk, New York— te Trinidad verwacht to—R'dam, 30-6 to Farane- tan Antwerpen te R'dam Aires-Japan, 1-7 van Lo- C alter Utrecht (t), 4-7 van Caltex Nederland <t), Sidon Kaap Ferrat - Caitex Per- n, pass. 4-7 Pantellaria 'dam, 4-7 SO mijl west tea Head Ceraw, Calcutta— sugatpatan naar Madras lurajao naar R'dam— Die- Antwerpen te R'dam -A'dam, 4-7 van Durban Indrapoera, R'dain-Indo- ajs verwacht - Kertosono, 4-7 van Surabaja naax :ein, Beira-A'dam, 4.7 van Salaam Langleescot, Ja- i Alexandrie naar Genua utta—R'dam, 4-7 50 mijl irim Limburg, Calcutta— n St Francisco naar Port- Rosario—R'dam, 4-7 op Maasland, A'dam—Buenos - Marielcerk, Australia- eroo verwacht - Merwccje, Modjokerto, R'dam-Dja- mg verwacht - Prins Mau ra naar Chicago Pnns Chicago - Salawati, A'dam mijl zuid ten westen van niet zo bedoeld", praten we niet meer neerbuigend, „Maar anders. Een verbad :r. U hebt na zessen t". „Oh, is dat alles", edworst opgelucht en achterzak. „Ik zal U even betalen". „Nee, niet op", antwoordt irresteer die man en En voordat de ver- eet wat er gebeurt, gw om zijn nek. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 5541 Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties; 16 at. p. m m. Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, 1.72 p, mnd., 5.15 per kwartaal, plus incassokosten. •xg Perzische minister-president, Mossadeq, heeft gisteren verklaard, dat Perzie niet bereid is de jurisdictie van het Internationale Gerechtshof te erkennen ten aanzien van het doen van aanbevelingen in een kwestie die buiten zijn com- petentie valt. „Wij gaan voort met de nationalisatie. Het Hof in Den Haag I heeft aanbevelingen gedaan, precies zoals de Britten hebben verzocht. Het is V jammer, dat machtige landen internationale organisaties kunnen gebruiken om hun wil aan kleine zwakke landen op te leggen", aldus Mossadeq. Men ver wacht, dat zowel het Perzische kabinet als de madjilis Mossadeqs standpunt ■uilen delen. Keely deelde later telefonisch mede. dat het hoofd van de politie hem had toegestaan te komen en gaan zoals hij verkoos. „Wij waren echter achter dochtig en spraken af, dat mijn assi stent Seymour zou gaan en ik zou blij ven. Hij is nog niet teruggekomen", al dus Keely. Eric Drake, de algemeen bedrijfslei der heeft bij zijn aankomst uit Londen te Basra gezegd: „Ik ben absoluut op timistisch omtrent een uiteindelijke re geling". Drake zou „zodra hij kon" naar Perzie terugkeren. UBT Perzische parlementslid, dr Chaeygan, die de zitting van het ïof bijwoonde, was eenzelfde mening jls Mossadeq toegedaan. Naar zijn me- f ning moet Perzie zich van het Hof te rugtrekken, daar het Hof de zwakke landen, zoals Perzie, niet blijkt te kun nen beschermen. Dr. Chaeygan is een [leerling geweest van prof. J, Basde- I vant, president van het Hof. Hij zeide i het zeer jammer te vinden deze me- I ning over zijn vroegere professor en het Hof te hebben, maar hij komt op voor zijn land. „Dat is mijn moeder", aldus dr. Chaeygan, die er voorts up j wees, dat het inlichtingenbureau van f de „Anglo-Iranian" in Teheran zich schuldig maakte aan spionnage, hetgeen hij binnenkort aan de hand van gevon den documenten zou bewijzen. Engelse kabinet heeft de aan bevelingen van het Hof aanvaard, i Aan de ambassadeur in Teheran is op- I dracht gegeven de kwestie van de Raad van Toezicht bij de Perzische regering i aanhangig te maken. In de Perzische hoofdstad verwacht men echter, dat de f regering het oliegeschil voor de Ver enigde Naties zal brengen. Gisteren sloegen dertigduizend Perzen een aa- rade te Abadan gade, die ruim een uur duurde. Gebouw omsingeld President Truman zal de Russische regering verzoeken haar volk bekend te maken met een resolutie van het Congres, waarin wordt gezegd dat Amerika vriendschap met alle volken dat van de Sowjet-Unie inbegrepen, wc-nst. In de resolutie wordt verder gezegd dat het Amerikaanse volk alle eerlij ke pogingen om de meningsverschillen tussen de beide landen uit de weg te ruimen, toejuicht. Het blijft evenwel vastbesloten zijn vrijheid en veiligheid te verdedigen. jongetje verdronken in het Spaarne te Haarlem Gistermiddag zijn van een aanleg steiger bij de jachtclub in het Noor- derbuitenspaarne te Haarlem twee kinderen van drie jaar, een jongen en een meisje, bij het spel te water ge raakt. Het meisje slaagde er in weer op de kant te kruipen en waarschuw de een voorbijganger, doch toen waren al meer dan tien minuten verlopen. Het jongetje kon niet meer levend uit het water worden gehaald. Donderdagmorgen zouden de 57 le den van de Landbouwvereniging „De Eendracht" te Vorden een uitstapje per autobus maken. De vrolijk begonnen reis kreeg een droevig einde, toen een der twee bussen, waarin de reizigers waren gezeten in botsing kwam met een vrachtauto, die met ijzer was gela den. Eén persoon kwam tengevolge van de botsing om het leven, terwijl vijf anderen zware verwondingen opliepen. Verschillende inzittenden werden licht gewond. De reis zou eerst naar het Sauerland in Duitsland gaan, maar wegens het ontbreken van de benodigde papieren, besloot men de tocht te wijzigen en voor één dag naar Valkenburg t- gaan. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken deelt mede, dat de conferentie over het vredesverdrag met Japan tussen 4 en 8 September te San Francisco zal worden gehouden. De i plechtigheid der ondertekening van het verdrag zal in het operagebouw plaats vinden, alwaar in 1945 ook het hand vest van de Verenigde Naties is ge- tekend. De vredesconferentie zal vermoede- 1 lijk slechts in naam een conferentie zijn, daar algemeen wordt verwacht dat alle meningsverschillen tussen de ver- I schillende landen tevoren uit de weg zullen zijn geruimd. Dr. P. Gerbrandy heeft Vrijdag het eredoctoraat in de rechten aan de uni- veisiteit te Edinburgh ontvangen. Pro* l fessor M. G. Fisher, deken van de rechtsfaculteit, bracht hulde aan dr. I Gerbrandy's moed tijdens de oorlog. I daai hij voor radio Oranje te LondeD sprak, hoewel hij wist, dat vergel- I dmgsmaatregelen zouden kunnen wor den genomen tegen zijn echtgenote en drie kinderen. Zijn oudste zoon werd gepakt en naar een concentratiekamp gebracht, doch dr. Gerbrandy bleef doorgaan met de uitzendingen. Hij had gestaan als een rots, waarop 2ijn land kon bouwen", aldus de deken. Verwachting tot Zondagavond: Over het algemeen veel bewolking en in de middag kans op enkele verspreide regen- of onweers buien. Matige tot zwakke veran derlijke wind. Vrij warm. Zondag. Zon op 4.29, onder 21. Maan op 8.41, onder 22.59. Maandag. Zon op 4,30, onder 20.59; Maan op 9.56. onder 23 09. De Sowjetunie zal waarschijnlijk niet aan de conferentie deelnemen, evenmin als communistisch of nationalistisch China. In 't belang van een Brits-Ame rikaanse overeenstemming is het aan Japan overgelaten te beslissen met wel ke regering van China het formeel vrede wil sluiten. Op de vredesconferentie zullen ook de veiligheidsovereenkomsten tussen Amerika enerzijds en Japan en Austra- lie-Nieuw Zeeland anderzijds worden gesloten. De voorbereiding van deze beide overeenkomsten is in een ver gevorderd stadium en het ligt in de bedoeling dat ze in werking treden wanneer het vredesverdrag met Japan wordt getekend. Het heeft H.M. de Koningin behaagd de volgende namen toe te kennen aan de twaalf in aanbouw zijnde onder- zecbootjagers: Holland, Friesland, Gro ningen, Drenthe, Overjjsel, Gelder land, Limburg, Noord-Brabant, Utrecht, Zeeland, Amsterdam en Rotterdam. Op de terugweg over de grote weg Nijmegen-Arnhem overkwam de twee de autobus het ongeluk. De bus pas seerde een tegenligger op de plaats waar een zware truc, geladen met ijze ren balken, geparkeerd was. De balken stak ongeveer anderhalve meter ach ter de laadbak van de truck uit. Het is niet bekend of ze van waarschu- wingslichten waren voorzien, hoewel het achterlicht van de wagen brandde. De autobus ramde de ijzeren balken met de rechterzijde en werd geheel opengereten. Verschillende aan die kant zittende passagiers werden geraakt. De 55-jarige meesterknecht van „De Een dracht", D. Versteege, werd op slag ge dood. Zijn echtgenote, die met hem voorin de bus zat, kreeg wonden in het gelaat en een zware hersenschudding. Verder liepen nog vier personen ern stige verwondingen op. De toestand van een der gewonden, de heer Visser, was gistermorgen zorgwekkend. De inzittenden van de eerste bus be merkten het ongeluk pas na enige tijd. Toen de tweede bus gemist werd ging men op onderzoek uit en vond ten slotte de droeve resten van de tweede wagen. De gewonden werden naar het St. Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Onlangs schonk de Koning van Belgie een zeldzame Ocapi aan de dierentuin van Vincennes. Bij zijn eerste kennismaking met het pu bliek kijkt het dier rond, ver baasd over zoveel nieuwsgierig heid. Kapitalistische communist De Amerikaanse millionnair Fre derick Vanderbilt Field, die linkse sympathieën heeft, is gevangen geno men op grond van „minachting van het Hof", daar hij weigerde te zeggen, wie 80 000 dollar borgstelling heeft gestort voor de vier voortvluchtige Ameri kaanse communistische leiders. Field is hedennacht op borgtocht van 10.000 dollar vrijgelaten, hangende zijn beroep. KLM-VRACHTDIENST FLOREERT De omzet van het vrachtbedrijf der KLM is in 1950 verdubbeld in verge lijking met de omzet in 1949. WIETS staat de voorbereiding van de wapenstilstandsbesprekingen te Kae song meer in de weg. Gistermiddag hebben de generaals der Noord- Koreanen en Chinezen Ridgway's laatste voorstellen inzake de verbindings officieren aanvaard. Hedenmorgen te vijf uur (Pjongjang-tijd) is de groep Noordelijke officieren in vijf jeeps en vijf vrachtauto's voorzien van witte vlaggen naar Kaesong vertrokken. Indien het weer het toelaat, zal de dele gatie van de verbonden troepen morgen in een Sikorsky-hefscbroefvlieg- tuig naar de rivier de Imdjin vliegen om vandaar langs de weg Seoel— Kaesong naar de onderhandelingsplaats te rjjden. J^ET legerbericht van het achtste Ame rikaanse leger meldt, dat zich ogen schijnlijk terugtrekkende noordelijken gisteren geallieerde patrouilles in Kae song aanvielen. Ten zuidoosten van de stad openden vijftien Noordkoreaanse soldaten het vuur, toen een patrouille van de V.N. van het oosten uit de stad naderde. Het treffen duurde tien mi nuten. Dewey in Tokio TN een rede te Tokio heeft de gouver neur van de staat New-York, Thomas Dewey, verklaard, dat de Verenigde Staten de communistische dreigingen niet vrezen. „Onze industriële macht gaat die van de staten, die ons i" sla vernij willen brengen, verre te boven", aldus Dewey. „Wij produceren vijfmaal meer staal, vijf maal meer aluminium, zes maal meer krachtstroom en acht maal meer ruwe olie". De gouverneur waarschuwde het Japanse volk om niet onzijdig te zijn in de controverse tussen het communisme en het westen. LIET convooi van de noordelijken zal tijdens de tocht immuun zijn voor aanvallen door de strijdkrachten der V.N.. Een gebied met een straal van acht kilometer rondom Kaesong zal, na aankomst van de noordelijke delegatie als neutrale zone worden beschouwd. Gisteren gaf generaal Ridgway bevel de luchtaanvallen op de weg van Pjongjang naar Kaesong, waarlangs de communistische onderhandelaars zullen gaan, te staken. Het verbod van lucht aanvallen geldt tevens voor het ge noemde gebied rond Kaesong en is he denmorgen bij het aanbreken van de dag ingegaan. Mobiele keuken "pE Seoel staat een complete mobiele keuken gereed voor gebruik bij de aanstaande onderhandelingen. De keu ken kan -tweehonderd maaltijden in eens verzorgen. Bovendien is een grote vrachtauto geladen met tonnen groen ten, fruit en vlees. Ook een partij rijst wordt meegenomen. Een viertal koks is aan de keuken verbonden. Naar aan leiding van deze mobiele keuken, vraagt men zich af of de „vredestrein" van zeventien wagons, die op het sta tion van Seoel gereed staat, misschien niet voor de conferentie gebruikt zal worden. Volgens het Oostduitse persbureau ADN hebben twee Westberlijnse zie kenhuizen dicht bij de plaats van de ramp met de „Heimatland" op de Spree geweigerd de vijftig gewonde kinderen op te nemen, omdat zij niet vielen on der de Westberlijnse ongevallenverze kering. Deze „onmenselijke" weigering werd twee uur later ingetrokken, aldus A.D.N. Gisteravond tegen zes uur merkten voorbijgangers aan het Noorder Buiten- spaarne te Haarlem, dat grote roodach tige wolken opstegen van het fabrieks terrein van de chemische fabriek „Rids", die aan de oever van het Spaar ne in de Waarderpolder ligt. Men dacht dadelijk aan brand, doch later bleek, dat op het fabrieksterrein een merk waardig ongeluk was gebeurd. Een grote tankwagen, waarmee uit Zuid-Limburg het zogenaamde meng- zuur en mengsel van zwavelzuur en salpeterzuur) wordt aangevoerd, was door een defect aan de stuurinrichting bij 't binnenrijden van het fabriekster rein in een bermsloot gereden en om gekanteld. De enorme tank, waarin 17.000 kg mengzuur was, kantelde in het weiland en liep leeg. Aangezien het vulgat juist aan de ofiderkant zat, kon men de stroom niet stoppen en het mengzuur verdampte, waarbij zich een enorme rookontwikkeling voor deed. De gunstige wind dreel de wol ken de Waarderpolder in en dus niet naar de bebouwde kom van Haarlem, waar de gevolgen anders niet te over zien zouden zijn geweest. Het verdam pende zuur kan bij inademing name lijk zeer ernstig lichamelijk letsel ten gevolge hebben. Thans hoopt men dat het in de Waarderpolder grazende vee geen nadelige gevolgen van het zuur zal hebben. £)e Burgemeester van Moskou, meneer Feodor Jasnoff heeft een bezoek ge bracht aan Parijs, om het feest ter ge legenheid van het tweeduizend jarig bestaan van die stad bij te wonen. Het verbaast de man in hoge mate, dat een kapitalistische, Westerse stad het zo lang heeft uitgehouden. „Wil je oud worden" zegt meneer Jack Nealon in Columbus, dan moet men geen ster ke drank gebruiken maar wel roken, veel koffie drinken en vooral niet luis teren naar de nieuwsberichten voor de radio. Nealon is gisteren honderd jaar geworden. De Amerikaanse leger- autoriteiten hebben andere wegen om iets lange tijd te laten meegaan. Ze la ten een stel vreselijke rabauwen de on gelofelijkste oefeningen verrichten met kleding en uitrustingstukken, waarvan men de sterkte wil testen. Met de dure schepen doet men dat natuurlijk niet. Met alle beleid en voorzichtigheid zullen de Canadese schepen „Magnifi cent" en „Micmac" deelnemen aan de opleidingsoefeningen van Britse vloot- eenheden in de Middellandse Zee. CJ Om nog even terug te wippen naar het jubilerende Parijs; het index-cijfer van een aansluiting op het Rijksradio- distributienet. Wonderlijke dingen, die getallen. Ondanks de oorlogen en epidemieën is het mensdom op deze aardbol sinds 1900 toegenomen met voor de kosten van levensonderhoud 826 millioen zielenIn 1949 telde de was in Juni van dit jaar 29.2 procent wereld 2.378.000.000 bewoners. Op het hoge dan op 1 Januari 1950. Om nog ogenblik neemt de bevolking met zes even met cijfers te smijten: het aantal tigduizend mensen per dag toe. Een aangegeven radiotoestellen in ons land ondernemende ziel in Californie wil het bedraagt momenteel 1.562.841. Op 1 proberen per fiets een reis om de aar- Juni waren 478.265 personen voorzien óe te maken Hij heeft zich voorzien van een prima karretje en zal volgend jaar vertrekken. Nog meer bewon dering heeft Theodoor voor de vier jarige postduif van een meneer in Aar- hus (Denemarken). Deze had de duif van iemand in Kopenhagen gekocht en had de vleugels van de duif met elas tiekjes vastgebonden om te voorkomen, dat het dier naar zijn vorige eigenaar zou terugvliegen. Desondanks was de duif op een goede dag verdwenen en kwam twee maanden later met de vleugels nog steeds gebonden in Kopenhagen aan. Het dier had de af stand tussen de beide steden (circa 250 kilometer) blijkbaar lopend en sprin gend afgelegdl Nu ja, als je ook van de(r) Bilt komt moét je wel onbetrouwbaar zijn. Gemeentefunctionnarissen van Oost- Berlijn hebben op een persconferentie meegedeeld, dat 27 lijkjes van kinderen die bij het ongeval met de „Heimat land" op de Spree zijn omgekomen, zijn gevonden en dat vier kinderen worden vermist. Deze zijn vermoedelijk ver dronken. Duikers blijven zoeken, totdat alle lijkjes gevonden zijn. De vijftig kinderen, die brandwonden opliepen, zijn, volgens A.D.N. allen buiten gevaar. Achttien van hen worden nog in het ziekenhuis verpleegd. Van Oostduitse zijde is officieel me degedeeld, dat de kapitein van de boot, Erich Weise, is gearresteerd. De oor spronkelijke dieselmotor van de boot, welke particulier eigendom is, was ver vangen door een oude benzinemotor, hetgeen niet is toegestaan. Meine Pot, de vroegere ambtenaar van het Nederlandse Consulaat te Ant werpen, die Woensdag door de correc tionele rechtbank aldaar voorwaarde lijk werd veroordeeld wegens verval sing van paspoorten, en Donderdag avond op vrije voeten werd gesteld, ts naar men aanneemt inmiddels naar Frankrijk uitgeweken. Een aanzienlijke verbetering van Nederlands zorgelijke positie in de Europese Betallngs Unie zal het ge volg zjjn van de te Bonn gesloten han delsovereenkomst met West-Duitsland, waarbij ons land tot het eind van dit jaar nog voor rond een half milliard gulden zal kunnen exporteren. Onvoorziene omstandigheden daarge laten, zal de uitvoer in de periode van 1 Juni tot 31 December maandelijks 20.67 millioen (ca. f 79 millioen) kunnen bedragen, ongeacht de niet on-, belangrijke baten voor ons land van de doorvoerhandel met Indonesië. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft er de Sowjetunie, Roemenie en Bulgarije van in kennis gesteld, dat hun handelsverdragen met de Verenigde Staten geannuleerd zul len worden. De Verenigde Staten deel den aan Hongarije en Polen mede, aat zij de „meest begunstigde natie" bepa lingen in de verdragen betreffende handel en consulaire rechten willen annuleren. Wanneer deze landen wei geren, zijn de Verenigde Staten bereid het gehele verdrag te annuleren. Gistermorgen in de vroegte heeft de Londense politie een man gearresteerd, die rondzwierf op de paleisgronden van het Buckingham Paleis in Londen, de verblijfplaats van de Britse koninklijke familie. De naam van de man wordt nog geheim gehouden. Op het ogenblik verblijven alleen koningin Elizabeth en prinses Margaret in het paleis. Verleden jaar heeft een Londense zeeman in het paleis ingebroken en 'n doos met brieven gestolen. Sedertdien zijn er extra voorzorgsmaatregelen ge nomen en is Buckingham Palace een van de meest bewaakte gebouwen van Londen geworden, waar schildwachten en politie-agenten voortdurend patroui- leren. In de afgelopen drie jaar heeft men reeds verscheidene personen in het pa leis of in het park aangetroffen. In ie meeste gevallen bleken zij krankzinnig te zijn. Tropische siervisjes uit Artis gestolen Uit het aquarium van Artis te Am sterdam heeft een onbekende kans ge zien een 25-tal tropische siervisjes weg te nemen. Bovenin iedere bak van het aquarium bevindt zich op manshoogte een luikje, waardoor het voedsel voor de vissen wordt gedaan. Het vermoeden bestaat, dat de dief het luikje heeft geopend en met een netje in de naar boven komende visjes heeft geschept. Stichting comité '40-'50 moet haar naam wijzigen De verzorgingsorganisatie van ex-po litieke delinquenten, die sinds enige tijd de naam voerde „Stichting Comité 9451950", zal deze naam niet langer mogen dragen. Dit bepaalde de presi dent van de Amsterdamse rechtbank, mr. C. W. Thöne, die gisteren uitspraak deed in het kort geding, waarin de „Stichting 19401945" als eiseres op trad. Volgens het Westduitse ministerie voor zaken betreffende geheel Duits land bestaan de Oostduitse volkspoli tie en de veiligheidsdienst thans uit 131.000 man. De vorming van eenheden, die in kazernes zijn ondergebracht als kern voor een nieuw leger is volgens het ministerie aanzienlijk gevorderd «1 toi op zekere hoogte afgesloten. De marine-eenheden zouden 5000 man omvatten. Thans zouden de Sowjetrus- sïsche wapens, die over het algemeen achter slot en grendel werden gehou den, gebruikt worden voor practische oefeningen. Sowjetrussisehe officieren zouden recrutering, opleiding en orga nisaties, die volgens het voorbeeld van het Rode Leger geschiedden, contro leren.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1