iTruman biedt Harrimans hulp aan Eerste contact te Kaesong Motorkotter liep op een mijn Gisteren formeel beëindigd VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Joon greep de titel ERTJES I Mossadeq: Uw aanbod komuelaat Noordhollandse tweede klassers in twee afdelingen gesplitst Dinsdag IO Juli 1951 148e Jaargang No. 160 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN die pijn Britse staf te Abadan wordt ingekrompen iniuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiinniniiiimiiii Kentekenbewijzen zijn opnieuw ingevoerd Beroering in de kringen der vervoerders President Truman naar San Francisco Dodelijke ongevallen te Nijmegen Ook wapenstilstand in Indochina? Geschenken voor de Antillen en Suriname Het Stille-Oceaanpact is gereed BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie-, Achterdam 20, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties. 16 ct. p. m.m. Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den L-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, 1.72 p. mnd., 5.15 per kwartaal, plus incassokosten. Olie op de Perzische golven? het verbaal van de veld- ,-ordt beleefd verzocht om te gaan". „Maar burge kan ik niet. Ik ben juist kamer schoon te maken, et te vragen om binnen te ziet er zó uit!!" „Nee, daar u ook geen tijd voor me- lar nu moet U toch mee ig moet U werk verrich- rendorp". En zo gaat het Dok Brombeer is van de :eft zonder achterlicht ge- 3et wordt steeds langer. i fe Zandvoort ;r) r Wim Dielissen uit Beek nschap op het circuit van -hoeven, heeft Zondagmid- de strijd om de titel 1951 'iet van Roon kreeg in de gengroep in de voorlaatste t op een massa-sprint zou laatste kilometer op de sterk gedunde, doch nog n. Even waren zijn tegen- veel voorsprong te nemen, heftige aanval die hij nog :n vocht hij tot de laatste iet bestuur van „De Kam- mmer Ap Donker en de Ed. Koeman. De wedstrijd was de eerste die het aan het meer dan 240 tande peloton te ontsnap- svenwel een kans te krij- traeten, de stevige Bra- ;en der eerste pechvogels, /ele tientallen, die door t, kapot gedraaide derail- ;s wat er nog meer aan karretje kapot kan gaan, werden. En dat speelde de eerste 50 km, waarin lleeder, v. d. Fits en v. d. zich deden spreken. Toen bander Julius Maenen, in an Keinster en Kettenis >rd het ernst. Zes renners de Amsterdammer De Ljn stadgenoot Van Bree- nog de Hagenaar Kooij- bander Van Sambeek en ïer Visser. Het ging best dozijn. In enkele kilome- zij al 250 meter voor toen eerst De Booij een treeg en bijna gelijk met ikanter Ed. Koeman even- :n lekke band uitgescha- prong de blozende Am- kp Donker uit het peloton in deden vervolgens de ;erp, de Haarlemmer Pie- nkanter Hooijschuur ver- :rk in de achtervolging. De achtervolging. RVOLGING werd echter toen eerst een groepje met Braspenninx, De Waal en t gingen, kort daarop ge- m nieuwe achtervolgings an Leeuwen, Kuitwaard, [ehagnoul en Peters, die i tot één sterke groep, pech kreeg en Van Bree- inzinking te kampen had, ier vluchtelingen door de ingelopen. ;htte het nog even alleen i dat was niet mogelijk, jrting en Donker het sa- den doen. Toen ruim hal- trijd een kopgroep ge- staande uit Nolten, Ehlen, Peters, Voorting en Van strijd beslecht, doch ook len het niet vol. En zo ok Donker, Maenen, Pe- in, Snijder (N) die later nd kreeg, Sonnemans en Plantaz, Nolten hemel )gen om de vluchtelingen ae het verder ging werd nhef vermeld, verd als volgt: 1 P. van :r 176 km. 4.27.37; 2 Pay- sen; 4 Geluk; 5 Voorting, Haan, 8 Donker, 9 Maeij Istrijd voor nieuwelingen gebeurde nagenoeg niets n felle eindsprint, waar- Iroot (Amsterdam) won. ichtrust, Uw humeur ust tot werken ver- Teem bij hoofdpijn, zenuwpijn een paar helpen direct! (Advertentie, ing. Med.) is lilt w°ord aan het Internationale Hof, dat PRESIDENT TRUMAN heeft een nieuwe poging gedaan, om de scherpste kanten van 't Perzische oliegeschil af te vijlen. In 'n nota aan de premier, Mossadeq heeft hü aangeboden, zijn adviseur voor buitenlandse aangelegenheden, Averell B Harriman, naar Iran te zenden om te helpen bij het zoeken naar een oplossing I voor de moeilijkheden. De brief is aan de premier overhandigd door de Ameri- •j kaanse ambassadeur te Teheran, Grady. Deze kreeg bij de aanbieding te horen, I dat het aanbod van Truman te laat is gekomen en dat de eens genomen beslis singen niet meer kunnen worden herroepen. De Anglo-Iranian is intussen begon nen met het evacueren van haar staf in Abadan. £)E BRIEF van Truman aan Mossadeq wordt in Washington beschouwd als een nieuw beroep op Perzië, om in de oliekwestie de matiging en behoed zaamheid te betrachten, waarop de Amerikaanse president bij voortduring heeft aangedrongen. De president merkt op dat door het conflict een verlam ming van de werkzaamheden dreigt. Dat zou een ramp kunnen worden. Hij hoopt, dat er een weg zal kunnen wor den gevonden, om de Britse vaardig heid en kennis van zaken te blijven gebruiken voor de exploitatie van de strategisch belangrijke olie. Voorts legt hij de nadruk op de onpartijdigheid van het Internationale Hof. De beslis singen van dit orgaan moeten z.i. wor den beschouwd als voorstellen van een onpartijdig lichaam. Grady heeft op een persconferentie de reactie van Mossadeq op het voor stel van Truman teleurstellend ge noemd. De premier zou volgens de le zing van AFP hebben verklaard, dat het voorstel te laat is gekomen om nog invloed te kunnen hebben op het ant- De fonnaqe van vrachtauto's De „Rijksdienst van het wegverkeer" j heeft een vooroorlogse regeling her-in- gesteld, aangaande het maximum laad- I vermogen voor vrachtauto's. Er zullen I „kentekenbewijzen" worden uitgereikt, waarop de door Rijksdeskundigen vast- geetelde tonnage van vrachtauto's wordt genoteerd. De eigenaars mogen niet meer op hun wagens Iaden, dan op j; deie bewijzen is aangegeven. In kringen van beroeps- en eigen I vervoerders heeft deze regeling grote I beroering verwekt, omdat de dienst bij het bepalen van tonnage uitgaat van het draagvermogen, dat door de fabrie ken bij aflevering is vermeld. In ver- voerskringen wijst men erop, dat de door de fabrieken verschafte gegevens van weinig waarde zijn, omdat om verkoop-technische reden de „reserve capaciteit" hoog gehouden wordt. Men vreest, dat de rijksambtenaren zulke maatstaven zullen aanleggen, dat de vervoerscapaciteit van het Nederlandse wagenpark met twintig procent zal verminderen. I President Truman zal waarschijnlijk In September naar San Francisco gaan in verband met de ondertekening van het vredesverdrag met Japan, die naar verwachting tussen vier en acht Sep- nber zal geschieden. Gistermiddag is een 65-jarige Nij- megenaar, toen hij plotseling de Graaf- scheweg te Nijmegen overstak door een autobus gegrepen en op slag ge- fdood. Het slachtoffer van een verkeerson- i geval op Zaterdag, die na met zijn I fiets tegen een auto te zijn gereden, f in zorgwekkende toestand in het zie kenhuis werd opgenomen, is gisteren (zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, Overleden. Vernomen werd, dat een 22-jarige 1 jongeman, die slachtoffer was van de botsing tussen een geparkeerd staande vrachtauto, die geladen was met ijze ren balken, en de autobus, waarin de leden van een landbouwcoöperatie uit jVorden hun jaarlijkse uitstapje maak- jten, over welk ongeval wij onlangs be- jfeichtten, in het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen aan inwendige kneuzingen is overleden. Uit het politieonderzoek Baar de oorzaak van de botsing bleek, dat de geparkeerde vrachtauto niet van voldoende waarschuwingslichten was voorzien, toen de autobus er op botste. Staking bis raffinaderij te Haifa De arbeidsraad te Haifa heeft giste- en machtiging gegeven tot een alge- nene staking, te beginnen op Don- Berdag, bij de olieraffinaderij te Haifa. Tot deze staking is besloten, omdat 1e directie de eisen der arbeiders om -Jioger loon en verbetering van de regeling voor ongevallenverzekering Van de hand had gewezen. Bij deze staking zijn meer dan 600 man be trokken en de productie, welke toch S reeds minder dan een kwart van de (capaciteit bedraagt, zal geheel stil ko men te liggen. De raffinaderij te Hai- |fa is de grootste na die van Abadan. Weerbericht Verwachting tot Woensdagavond. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien hier en daar vergezeld van onweer. Matige tot vrij krachtige Zuide lijke tot Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera- Woensdag: Zon op 4.32, onder 20.58. Maan op 12.29, onder 23.30. Naar men in gewoonlijk betrouw bare Franse kringen in Indochina ver klaart, is het zeer wél mogelijk, dat men zal pogen met de pro-communis tische opstandelingen van de Vietminh tot een wapenstilstand te geraken als de onderhandelingen in Korea naar wens verlopen. Het tijdstip om de vre- des-voelhorens uit te steken, schijnt thans uiterst geschikt te zijn, omdat de verliezen van de opstandelingen veel hoger zijn dan men oorspronke lijk heeft aangenomen. De mogelijk heid is bovendien niet uitgesloten, dat Frankrijk communistisch China zou willen erkennen mits het niet in Indo china tussenbeide komt. Keizer Bao Dai, hoofd van Vie'nam. zal vandaag naar Saigon vliegen om de gevolgen van de vredesonderhandelingen in Korea voor zijn land te bespreken met hoge Franse en Tpdochinese militairen reeds door de parlementscommissies voor de olieaangelegenheden is goedge keurd. Nog voor 19 Juli zullen 150 Britse ingenieurs van de raffinaderijen te Abadan worden geëvacueerd. Sommige afdelingen van het bedrijf zullen hier na geheel worden stilgelegd. Overigens is nog niet voorzien in een evacuatie op grote schaal. Het Indische en Paki- stanse personeel van de Angelo-Iranian heeft volgens AFP eenstemmig gewei gerd, voor de nieuwe meesters te wer ken. De Perzen hebben Maandag de privé- telefoonlijn van Abadan naar Basra in Irak, waar de algemene directeur van de Anglo-Iranian, Drake, zijn bureau heeft, verbroken. De gewone verbin ding tussen beide steden is nog intact. Zij wordt door de journalisten ge bruikt, om het nieuws uit Perzië naar het buitenland te zenden. Een kat in het nauw Het Perzische kabinet heeft besloten, zestien millioen pond sterling, die op Britse banken uitstonden, op te nemen, wegens de hopeloze financiële toestand waarin het land verkeert door het uit blijven van de royalties van de Anglo- Iranian sinds Maart. Bovendien is be sloten tot het uitschrijven van een ren teloze lening ter vergroting van het kapitaal. Deze dient om het land te redden en zal aflosbaar zijn wanneer de omstandigheden het toelaten. J^E fraaie ligusterheggen langs de verschillende Nederlandse wegen eisen van dag tot dag een zorgvuldig onderhoud. Tot nog toe schakelde men voor het snoeien van deze heggen een groep arbeiders in, die dan met een handschaar de keurige rechte lijnen van de heggen trachtten te handhaven. Sedert kort is men ook hier overgegaan tot mechanisatie. Een vernuftig geconstrueerde machine, die door één man bediend wordt, knipt in een flink tempo de heggen bij. De provincie Noord-Holland beschikt over verschillende van deze apparaten, die tot volle tevredenheid 'worden gebruikt. Onze foto toont het bijknippen van de ligusterheggen langs de Provinciale Zeeweg van Castricum naar Castricum aan Zee. Met dit zeer gemakkelijk te verplaatsen apparaat worden ook de bermen behandeld. Bespreking van hedenochtend duurde 91 minuten De delegatie der Verenigde Naties heeft vanmorgen medegedeeld, lat na het eerste contact met de Noordelij ken te Kaesong, dat 91 minuten duur de, de besprekingen in de namiddag (plaatselijke tijd) zullen worden voort gezet. De zitting van hedenmorgen begon met een verklaring van admiraal Joy, dat de delegatie der VN er naar streeft een staken der vijandelijkheden te be reiken onder voorwaarden, die een verzekering zijn tegen een hervatting daarvan. Er zouden geen politieke of economische zaken van welke aard ook besproken worden en ook militai re zaken, welke geen betrekking had den op Korea zouden niet door de de legatie behandeld worden. De vijande lijkheden in alle sectoren zullen voort gaan, uitgezonderd in die, waarom trent men bij de voorbereidende be sprekingen tot een neutraliteitsover eenkomst is gekomen, aldus het com munique. Het welslagen der nespre- kingen hangt geheel af van de goede Scheepsramp bij Terschelling Opvarenden aan land ge bracht door Brandaris Maandagavond is op de Westergron- den nabij het Stortemelk een Duitse motorkotter op een mijn gelopen en gezonken. De vijf opvarenden zijn met de scheepshond in de sloep gegaan en een uur na het ongeluk door de red- dinkboot Brandaris van de NZRM op gepikt en de haven van Terschelling binnengebracht. Het Duitse schip was de 250 ton me tende Heinz Otto. Het was onderwjg van Duisburg naar Oslo en verliet Maandagavond de haven van Harlingen met een loods, die bij Terschelling van boord ging. Twintig minuten later werd de Heinz Otto nabij de Wester- gronden door een mijn ter hoogte van de machinekamer getroffen en open gescheurd. Het schip begon spoedig te zinken. De bemanning begaf zich in de sloep en werd door de Brandaris opgepikt, die reeds zeven minuten na de eerste melding was uitgevaren. Reeds voordat de Brandaris de sloep bereikte, had de loodsboot geseind, dat de sloep in zicht was. Dat was echter een vergissing, men had een boei voor de boot aangezien. Aan boord waren de kapitein J. van Hoorn, de stuurman H. Siebaum, de matroos B. Menke en de lichtmatroos P. Bleiken, alsmede een zoon van de eigenaar, H. Schöning, die voor een plezierreisje aan boord was. trouw van de hier aanwezige delegaiie, In een atmosfeer van wederzijds ver trouwen is er alle reden te hopen op welslagen. Niets in de verklaring, al dus Reuter, wijst er op of er voortgang is gemaakt en zo ja welke. In oude villa. De ontmoeting tussen de delegaties had plaats in een ouderwets, eens luxueus, huis te Kwangmoendong, een buitenplaatsje, dat drie kilometer ten Noorden van Kaesong bijna precies op de breedtegraad ligt en minder geha vend is dan Kaesong zelf. Men neemt aan, dat de delegatie der Verenigde Naties iedere avond terug zal keren om verslag aan generaal Ridgway uit te brengen. Strijd gaat voort. Inmiddels wordt er in de bergen ten Noord-Oosten van Janggoe, en het Oostelijk deel van het centrale front zwaar gestreden. De aanvallende ver bonden troepen leden verliezen in de strijd tegen goed versterkte Noordelij ken. De Noordelijke tegenstand was krachtig en -c verbondenen ondervon den hinder van een mijnenveld en ver borgen, ontplofbare versperringen. Aartsbisschop Stepinac wil niet vrij De Joegoslavische regering heeft aartsbisschop Stepinac van Zagreb, die in 1946 onder beschuldiging van colla boratie tot twaalf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, vrijlating aangebo den, indien hij het land zou verlaten. De aartbisschop heeft dit aanbod af gewezen. Hij wil dicht bij zijn kudde blijven. Symbool van dankbaarheid Regering wil monumenten aanbieden De regering heeft bij de Tweede Kamer een voorstel ingediend, om aan de Nederlandse Antillen en aan Suri name een geschenk aan te bieden. Dit is bedoeld als een blijk van erkente lijkheid van het Nederlandse volk voor de belangrijke hulp, welke het na de bevrijding van deze gebiedsdelen mocht ondervinden bij de leniging van zijn eerste nood en bij de weder opbouw. Na een langdurig overleg is de keus bepaald op een monument, op te richten resp. te Paramaribo en Wil lemstad, daf uitdrukking zal geven aan de dankbaarheid van ons volk en aan de verbondenheid van de drie gebieds delen. Hiermee zal in totaal vijftigdui zend gulden gemoeid zijn. Zweeds sportverslaggever door propeller getroffen Een sportverslaggever van de Stock- holmse „Expressen" is op het vliegveld Bromma te Stockholm door de pro peller van een arriverend vliegtuig geraakt en zodanig verwond, dat hij later in het ziekenhuis is overleden. De verslaggever, cie 27-jarige Gun nar Almgren, bevond zich met andere journalisten op het vliegveld om het reportagevliegtuig van de „Expressen" te begroeten, dat de Zweedse be roemdheid uit de wielerwereld, de 66- jarige Gustav Haakansson, bijgenaamd „de stalen opa", aan boord had. Almgren snelde naar voren, voordat het toestel tot stilstand was gekomen. Hij werd gegrepen door een propeller en ernstig gewond. In het ziekenhuis, waarheen hij ijlings werd overgebracht begon men onmiddellijk aan een ope ratie. Na de operatie overleed hij ech ter. Een regeringscommissie heeft eeri vijf-jarenplan voor de ontwikkeling van India gepubliceerd, da* ongeveer achttien milliard rupech zal kosten Het voorziet in irrigatiewerken en vergroting van de landbouwproductie Opnieuw vijf bisschoppen in Hongarije gearresteerd Naar de Volkskrant meldt heeft de Hongaarse regering opnieuw vijf bis schoppen laten arresteren. Mgr. Cza- pik is thans nog de enige van de Hon gaarse aartsbisschoppen, die zich in vrijheid bevindt. De staat van oorlog met Duitsland In vele landen nog besluit van parlement nodig Israel doet niet mee TUINBOUWMEDEWERKER VAN DE VARA OVERLEDEN In het ziekenhuis St. Antonius-hoeve te Voorburg is op 63-jarige leetfijd overleden de heer S. S. Lantinga te Rijswijk (Z.-H.), bekend als tuinbouw- medewerker van de VARA. Amerika, Engeland, Frankrijk en vier en veertig andere landen hebben gisteren officieel de staat van oorlog met Duitsland beëindigd. De betrok ken landen hebben dienaangaande ver klaringen uitgegeven. Formeel is de nieuwe toestand evenwel nog niet voor alle landen van kracht, aangezien de parlementen hieromtrent een beslissing moeten nemen. Sommige staten waren reeds eerder tot deze stap overgegaan. OE K. N. V. B. heeft de Noordhollandse tweede klassers voor het voetbalseizoen 19511952 als volgt ingedeeld: TWEEDE KLASSE A: AFC, Amsterdam; Alcmaria Victrix, Alkmaar; Helder; HFC, Haarlem; HVC, Amersfoort; OSV, Oostzaan; Stormvogels, IJmuiden; UW, Utrecht; WA, Amsterdam; West-Frisia, Enkhuizen en ZFC, Zaandam. TWEEDE KLASSE B: DWV, Amsterdam; Hercules, Utrecht; HRC, Den Helder; De Kennemers, Beverwijk; KFC, Koog aan de Zaan; Schoten, Haarlem; De Spar taan, Amsterdam; Velox, Utrecht; Volendam; Zeeburgia, Amsterdam en ZW, Zaandam. VOLGENS de „Telegraf" is een der /4S t/y a gesmokkeld. De strafmaat wijst uit, grootste machinefabrieken in de jïfjhjh lidat het in Oost-Berlijn is gebeurd, u Sowjetzóne van Duitsland, die te Bad vVM/ f JA/JI/ulv Italiaanse gerechtshoven werken zeer Salzungen, door brandstichting bijna handige knutselaar een hoge boete nauwgezet. Deze week vertrekken de geheel verwoest. Op 1 Augustus zou- kreeg, die op zoonliefs broek niet ver- rechters en advocaten van de recht- den ze daar net beginnen met de ver- haald kon worden. Hoe mensen de bank te Viterbo (bij Rome), waar de wet tcrch ontduiken kunnen! In Berlijn leden van wijlen Giuliano's bende te- is een arbeider zonder benen tot zes re°ht zullen staan, naar Sicilië, om ter jaar gevangenisstraf veroordeeld, om- plaatse de streken van deze kampioen dat hij 175 kilogram koper in zijn in- onderduiker te onderzoeken. Wist validenwagentje uit een fabriek had u, dat er ook een kampioen-op-een vlaggemast-zitter is? Wel in Medicine vaardiging van vol-automatische ma chines voor de productie van mitrail leurs en automatische draagbare wa pens. Een oliebron te Matzen in Nëder-Oostenrijk, die op 3 Mei in brand was gevlogen, is eerst onlangs geblust. Er is 35.000 ton olie en ruim een millioen kubieke meter kostbaar aardgas verloren gegaan. Het is toch al zo uitkijken met gas. Een meneer Ericson in Kopenhagen gooide een muntje in de gasmeter bij het licht van een lucifer. Het muntje viel naar binnen en de heer Ericson bevindt zich thans in een ziekenhuis. In Den Haag had een handige knutselaar iets aan zijn gasmeter veranderd, waardoor het ding wat langzamer het verbruik aangaf. Zijn vijfjarig zoon tje vertelde trots over zijn vaders uit vinding aan het zoontje van een con troleur der lichtbedrijven, waarop de Weet jij nog een Perzie-flage Alida? Ja, Trumatis Wonderlamp! Hat (in Alberta) heeft de 29-jarige Vera Allen veertien dagen op een 16 meter hoge vlaggemast doorgebracht. Ze sloeg alle records-Zitten. Mevrouw Koorner uit Hamburg, die wegens- moord tot levenslang werd veroor deeld, dacht ook kampioen(cel)zitstei te zullen worden. Daarom vroeg ze de rechter nuchter of van haar straf het voorarrest zou worden afgetrokken D Een seksegenote, mevrouw Ox uit Newport, is thans van haar man ge scheiden. Deze had een eis tot echt scheiding ingediend, omdat zijn echt vriendin er zeventig katten op na hield. Interessante indeling 70ALS uit bovenstaande indeling blijkt, heeft de K. N. V. B. ove rigens geheel volgens de laatste ver wachtingen geen gevolg gegeven aan de wens van een aanzienlijk aantal Noordhollandse tweede klassers boven het IJ om al deze clubs in één afdeling onder te brengen, waaraan dan nog twee Amsterdamse tweede klassers zouden kunnen worden toegevoegd. Toen over dit plan geen eenstemmig heid verkregen kon worden, was het tot mislukking gedoemd Thans is een indeling uit de bus gekomen, waarbij zowel de twee Helderse elftallen, als de Zaanse verenigingen in verschillen de afdelingen zijn gegroepeerd en voor beide groepen enkele verre reizen, o.a naar Utrecht, in het verschiet liggen Al met al is de indeling voor het komende seizoen zeer interessant. Er zijn meer dere nieuwe gezichten, welke evenzo- vele mogelijkheden inhouden. Sinds Maandagmiddag wordt te Doetinchem het vijfjarig dochtertje van de familie Eulink vermist. Israël heeft echter doen weten, dat de oorlog van Duitsland tegen het Joodse volk nog niet als geëindigd kan wor den beschouwd, aangezien de Duitsers zich nog steeds verheugen in het bezit van eigendommen, die zij van hun Joodse slachtoffers hebben gestolen, al vorens hen naar de gaskamers te drij ven. Truman heeft in gelijkluidende brie ven aan de voorzitters van Huis van Afgevaardigden en Senaat het Ameri kaanse Congres verzocht, een resolutie aan te nemen, waarin wordt verklaard, dat de staat van oorlog met Duits land, die op 11 December 1941 begon, moet eindigen op een datum door de president bij proclamatie te bepalen. Overigens zou Amerika voort kunnen gaan met de confiscatie van Duitse eigendommen. Ook in Frankrijk zal een beslissing van de Nationale Vergadering vereist zijn. De formele Britse verklaring werd gepubliceerd in een speciale editie van de London Gazette. Verschillende an dere landen waren nog niet in staat, de vereiste verklaring af te leggen, doch waren met de daarvoor noodzakelijke procedure bezig. Zo onder meer Ne derland, waar bij de Eerste Kamer nog twee wetsontwerpen aanhangig zijn die betrekking hebben op de onderha vige kwestie. Een ervan behandelt de bestemming van het vijandelijk ver mogen. Gehoopt wordt, dat zij voor 1 Augustus aangenomen worden. Wan neer zij het staatsblad hebben bereikt, is een Nederlandse verklaring aangaan de het einde van de staat van oorlog met Duitsland te verwachten. Amerika, Australië en Nieuw Zee land hebben overeenstemming bereikt over de tekst van het verdedigings verdrag voor de Stille Oceaan. De on dertekening zal misschien worden uit gesteld tot na de conferentie over het Japanse vredesverdrag. Het Algemeen Nederlands Persbu reau heeft het jubilerende persbureau Reuter te Londen een geschenk aange boden, bestaande uit een herinnerings bord van Delfts blauw.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1