Amerikanen verhuizen naar Bonn en laten daar drie dorpen bouwen Pim, Pam, Pom als fotografen"^ JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Autorijden in de Sowjetunie is geen onverdeeld genoegen Voogd De Onbekende Massa-project in enkele maanden klaar Zesduizend arbeiders willen werk voor 1 September beëindigen r Ingebouwde meubelen en centrale verwarming Het Radioprogramma Baby-wedloop in de Verenigde Staten Me/. Schultz werd 103 Scheepvaartberichten Kleine groep bevoorrechten Wel auto's, maar geen benzinepompen MARY BURCHELL U blijft monter en fris wanneer u geniet van de „riiwikVeni» v!0£. VRIJDAG IS JULI 1051 (Van onze speciale verslaggever) N West-Duitsland zijn vorig jaar 350.000 huizen gebouwd en er zal dit jaar weer een zelfde aantal bij komen, maar het einde van de woningnood is nog lang niet in zicht. He ene blok huizen verrijst naast het andere en alles gebeurt in een tempo, dat eenvoudig verbijsterend is. Langs de weg van Bonn naar Godes- berg heeft de S.P.D. (Socialistische Partei Deutschland) in drie weken tijd een partijhuis van drie vleugels opgetrokken. Montagebouw. Op geld wordt blijkbaar niet gekeken. Desondanks heerst er in Bonn nog een nijpende woningnood, die de Amerikanen, nu zij uit Frankfort gaan verhuizen, er toe heeft geferacht zelf huizen voor hun personeel te bouwen. In record-tijd worden thans te Bonn en Godesberg drie dorpen uit de grond gestampt, waaraan zesduizend bouwvak arbeiders werken. Het project moet 1 September klaar zijn. i I Commissariaat zal huisvesten. Waac IET begon in Bonn met het Bundes- ^hauTTdat met zijn terrassen enl res -««te nu rip oever van de xtijn meei heeft van een gigantisch vacantie-oord dan van een parlementsgebouw) en I sindsdien beleeft Bonn ^n bouw-ex- pansie als nooit tevoren. Het haus is nog wel niet betaald (d.wz. de bouwers hebben wel hun geld ge had, maar het is nog steeds niet uit gemaakt wie deze kosten uiteindelijk zal moeten dragen), maar dat is blijk baar van minder zorg. Toch zijn de Rijnlanders nog onder de indruk gekomen van wat de Ame rikanen op het ogenblik in Bonn en omgeving presteren. Men weet, dat het Amerikaanse Hoge Commissariaat nog dit jaar van Frankfort naar Bonn wil verhuizen. De staf die zij in Bonn gaan vestigen, wordt de grootste van het ge hele continent. Dat gaf dus zo zijn moeilijkheden en problemen. De Amerikanen zouden geen Ameri kanen zijn, als zij dit vraagstuk niet op een imponerende wijze zouden heb ben opgelost. Als ge dezer dagen Bonn bezoekt, ge kunt er vrijwel zeker van zijn, dat men u mee zal slepen naar de Plittersdorfer Aue, tussen Bonn en Godesberg, waar men u het „Ameri kaanse dorp" zal laten zien. dat daar in aanbouw is. Ook uw verslaggever is er door een goede vriend heengetroond en heeft er op een regenachtige mid dag een paar uur door de modder ge baggerd, over zandhopen geklauterd en op 'steigers gebalanceerd. Maar het was de moeite waard, Compleet dorp CEN paar maanden geleden was hier nog niets te zien als boerenland en nu is er een compleet dorp uit de grond gestampt, dat binnenkort het Amerikaanse personeel van het Hoge VRAAG FILMS ^/CAMERAS (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 14 JULI HILVERSUM I, 402 m.t 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Orgelspel. 8.45 Grara-muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrij- ven. 11.35 Fluit en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededeiingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Muziekcorps. 14.40 Het Neder landse lied. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Dans muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sport- piaatje. 16.45 Kamerorkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Hasvaiïan-muziek. 18.40 Mond-accordeon- muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Accordeonmuziek. 20.40 Vacan- tie-programma. 21.00 Tiroler-muziek. 21.25 Socialistisch commentaar. 21.40 Gram.muziek. 21.55 Voordracht. 22.15 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis- viouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Kamerorkest en solist. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Orgelconcert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmedelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13,20 Lichte muziek. 14.00 Piano-duo. 14.20 Instrumentaal Septet. 14.40 Koorzang. 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.35 Har monie-orkest. 16.00 Orgelconcert. 16.20 „Onze vliegsport", causerie. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans", causerie. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Piano-recital. 18.15 Sport. 18.25 Cram.muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram.muziek. 19.52 Jour nalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steekt eens op, heren! 21.00 Amusementsmuziek. 21.53 „Wat zou U doen". 22.00 Operette muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Omroeporkest en solist. eerst appel- en perenbomen stonden en aardappelen groeiden, zijn naar ont werp en onder leiding van Duitse ar chitecten en met Duitse werkkrachten doch Amerikaanse dollars, vijf en veer tig grote huizenblokken opgetrokken, die tezamen 458 apartementen van ver schillende grootte omvatten. Er is een groot winkelcentrum verrezen, twee grote warenhuizen, een kerk, een school, een recreatiecentrum met clubs, een zwembad, een kegelbaan, een bios coop, een turnzaal en daarvan afgezon derd nog een kindertuin. Tegelijkertijd worden in Bonn en Godesberg nog twee dorpen gebouwd voor het Duitse personeel dat bij de Amerikanen in dienst is, welke dorpen ieder 412 apartementen zullen omvat ten. Daarenboven wordt op de Deich- mans Aue in Bad Godesberg een kan toorgebouw neergezet, dat een nuttige bureauruimte zal bieden van 20.000 vierkante meter! Centrale verwarming QNGEVEER 6000 bouwvakarbeiders zijn van 's morgens 6 tot 's avonds 8 uur in de weer om het gehele project, dat uiteraard een millioenproduct is, voor 1 September gereed te krijgen. En het lukt zeggen ze. De huizen worden alle maal voorzien van ingebouwde keu kens en ingebouwd meubilair, die voor de Amerikanen worden zelfs compleet ingericht met tapijten, gordijnen, vloer kleden, serviesgoed en tafelzilver in cluis. De meeste vrijgezellenwoningen ko men in een soort wolkenkrabber van tien verdiepingen. De dorpen zullen door een grote centrale verwarmd wor den. Nu daveren er nog de pneumatische hamers en loeien er de bulldozers, maar reeds tekenen de straten en wegen zich af en nog dit jaar zullen aan de Rijn oever deze moderne bouwsels wedijve ren met de kastelen en ruïnes die de Amerikanen als toeristen sinds twee generaties hebben bezocht. Zoals gezegd worden alle kosten door de Amerikanen gedragen, doch de Bondsregering zal straks de huren kun nen opstrijken. Verhuizen kost beddenstro, zegt een oud Hollands gezegde. Deze Amerikaan se verhuizing kost hele lits-jumeauxü A Gisteren heeft mej. Schultz in het te huis voor ouden van dagen te Nijme gen haar 103de verjaardag gevierd. De jarige, die zich nog zeer fit gevoelt en zich haar ontbijt goed liet smaken, had verzocht aan het feest geen luidruch tig karakter te geven. De directrice »n talrijke huisgenoten kwamen haar op haar kamertje feliciteren en ook de burgemeester van Nijmegen vergat niet de oudste inwoonster van zijn stad een bezoek te brengen. HEROVERAAR VAN VLIEGVELD VALKENBURG OVERLEDEN Op 65-jarige leeftijd is te Zwoller kerspel overleden luit-kol. (b.d.) J. Mallinckrodt, die grote bekendheid heeft verworven door de herovering van het vliegveld Valkenburg in de Meidagen van 1940. Met grotendeels ongeoefende depottroepen heroverde hij dit vliegveld op Duitse parachutisten en luchtlandingstroepen. Kolonel Mal linckrodt was drager van de militaire Willemsorde. ONTPLOFFING IN MOTOREN- FABRIEK In een straalmotorenfabriek van de „General Motors" te Indianapolis heeft een ontploffing plaats gehad, waarna brand uitbrak. Een onbekend aantal arbeiders is in de brandende fabriek in gesloten. Vol spanning glundert deze baby bij de start voor de jlnale van een babywedloop in de Verenigde Staten, waar dit soort wedstrijden in de (wei zeer vreemde) smaak van het publiek valt. Alamak, Calcutta—R'dam, 11-7 van Genua Alkaid, Porto Alegre-^R'dam, 11-7 van Vi- toria Akkrumdijk, Oost-Afrika,—A'datn, 11-7 te Kaapstad Alblasserdijk, R'dam—Golf- havens, 12-7 van Tampico naar Mobile AmsteUtad, Duinkerken—Baltimore, 12-7 te Baltimore verwacht Aagtedijk, New York— Buenos Aires, 11-7 te Buenos Aires Al pherat, Galveston—R'dam, 12-7 te R'dam ver wacht Aludra, 11-7 van R'dam naar Homp- ton Roads Arnedijk, R'dam—Golfhavens, 12-7 New Orleans Bali, A'dam—Nieuw Guinea, 12-7 te Belawan verwacht Benne- kom> Curasao—A'dam, 12-7 van Antwerpen naar A'dam Bloemfontein, 12-7 van Ant werpen te A'dam Bacchus, New York- Port au Prince, 12-7,, te Guanta verwacht Camoronia, Djakarta-R'dam, pass. 11-7 Gi- bialtar Chama, 14-7 van Samba te Kaap stad verwacht Cleodora, 11-7 van Miri naar Singapore Delft, A'dam—Chili, 12-7 van Arica naar Antofagasta Edam, 12-7 van Boston te Philadelphia Eemdijk, R'dam— Havanna, 12-7 te Havanna verwacht Erin- na; 12-7 van Madras te Calcutta Haarlem, Carthagena—A'dam, 12-7 te Manowarcays ter rede Hécuba, A'dam—Georgetown, 12-7 te Barbados verwacht Heelsum, R'dam—Golf havens, 12-7 te New Orleans verwacht Ja gersfontein, Beira—A'dam, 11-7 (19 uur) van Antwerpen Laagkerk, 11-7 vatt Antwerpen te Londen Lindekerk, 12-7 van R'dam te Hamburg Loenerkerk, 12-7 van Bremen te Antwerpen Laurenskerk, 12-7 van Havre te A'dam Laertes, Balik Papan—Adam, 12-7 van Port Said naar Napels Leersum, R'dam— New Orleans, 12-7 te Brownsville venvacht Iiucita, Curacao—R'dam, 12-7 te Heysham Lemsterkerk, 11-7 van Genua naar Port Said Malvina, 11-7 van Tarak an naar Sydney Nieuw-Amsterdam, R'dam-New York, 11-7 van Southampton Nïgerstroom, A'dam—West- Af rik a, 11-7 van Bordeaux Noordwijk, Me- lilla—R'dam, pass. 11-7 Ouessant Oberon, 12-7 van Port of Spain te Porto Plata ver wacht Parkhaven, R'dam—Montevideo, 11-7 van St. Vincent Poseidon, Plymouth—Tam pico, 12-7 te 'J*ampico Prins Maurits, 11-7 van Semarang naar Surabaja Rotti, 11-7 van Antwerpen naar A'dam Stad Leiden, Galveston—R'dam, 14-7 (14 uur) te Hoek van Holland verwacht Stad Vlaardingen, R'dam —Narvik, 13-7 verm, naar R'dam of Vlaar dingen Soestdijk, 11-7 van Belawan naar Colombo Slamat, New York—Calcutta, 12-7 van Basrah naar Bahrein Taria, 12-7 van Specia te Mena al Ahmadi Tawali, Java- New York, 14-7 te Suez verwacht Teirecia, Balik Papan—A'dam, 11-7 te Londen Tero, Buenos Aires-Ca Plata, 12-7 te Rosario ver wacht Ternate, R'dam—Djakarta, 11-7 van Aden Theseus, A'dam—Gibraltar, 12-7 te R'dam Volendam, 11-7 van R'dam naar Montreal Waal, 11-7 van Curacao naar Mo bile Weltevreden, Singapore—New York, 11-7 van Suez Willem Ruys, 12-7 van Port Said te Southampton Willemstad, Kingston —A'dam, 11-7 van Trinidad naar Barbados Winterswijk, 12-7 van R'dam naar Civitia Vec- chia Zeeland, Singapore—Djakarta, 11-7 te Djakarta Zonnewijk, R'dam—Norfolk, 11-7 te Hampton Roads. Opnieuw twee Amerikaanse divisies naar Europa Het aantal Amerikaanse divisies in Europa zal tot zes worden uitgebreid door de komst van de 28ste en 43ste di visie, die in de herfst onmiddellijk de tRans onderweg zijnde tweede tankdivi sie zullen volgen. De officieren en manschappen is aangezegd zich gereed te maken voor het vertrek. Vliegtuigongeluk bij Dakar Bij Dakar is een Franse militaire Da kota neergestort en in brandgevlogen Acht personen zijn in de vlammen om gekomen. De negen overlevenden zijn in ernstige toestand naar het zieken huis overgebracht. 54. De grap, welke Pam en Pom met hun broertje hebben uitgehaald, loopt gelukkig nog heel goed af. De koning is erg te spreken over Pim's voortvarendheid gedurende die ene dag. dat hij burgemeester was en Pim krijgt een prachtige ridderorde met een mooi lint er aan. En als diezelf de avond weer de krant komt, moet Pim heel hard lachen. „Waarom lach je zo?" vragen zijn broertjes. „Wees blij, dat je er zo goed afgekomen bent." „Nee, daarom lach ik helemaal niet," roept Pim uit. „Maar jullie von den het zo vervelend, dat er destijds een foto van mij in de krant stond en van jullie niet. En toen hebben jullie dat grapje met mij uitgehaald, om mij m'n verwaandheid af te leren. En kijk nu eens? Nu staat er nog een veel grotere foto van mij in de krant. Al je moeite is dus voor niets ge weest!" Pom en Pam knikken maar eens. Ze weten het wel. Tegen Pim moeten zij het toch afleggen! EINDE. (Van onze correspondent te Stockholm) IN tegenstelling tot de gemiddelde arbeider in de Sowjetunie, die vóór de oorlog nauwelijks een kwart en na de oorlog minder dan een zevende van het loon van zijn Amerikaanse collega's verdiende en wiens levensstandaard ver beneden die der andere Europese landen ligt, bestaat er in de Sowjetunie ook een „betere stand": de door het regime bevoorrechten. Hun bestaan geeft een eigenaardige illustratie van de „klassenloze maatschappij", die toch het eigenlijke doel was van alle communistische theorieën. Deze bevoorrechten genieten een zeer behoorlijke levensstandaard en voor hen werkt o.a. ook de Russische auto-industrie, die, hoe wel ze pas 25 jaar bestaat, in 1950 een half miilioen auto's gebouwd moet hebben. Y?EEL plezier hebben de gelukkige bezitters echter niet van hun auto's. Het wegennet in de Sowjetunie i3 nog zeer weinig uitgebreid en bo vendien zijn de wegen maandenlang door sneeuw onberijdbaar voor per sonenauto's. Er zijn maar weinig ben zinepompen en garages: zelfs in Mos kou zijn er niet voldoende. Het ver nieuwen van een onderdeel of zelfs een reparatie van de motor is een on oplosbaar probleem Nog kort geleden publiceerde de „Iswestija" een reeks klachten van automobilisten uit Stali- no, het middelpunt van het Donetz- bekken, een stad met een bevolking van meer dan een half miilioen inwo ners. Vooral in dit gebied zijn. volgens dit blad, verleden jaar zeer veel auto's verkocht: 511 Pobieba's en 1020 Mosk- witsches. Maar de bouw van gara ges en reparatiewerkplaatsen blijft ver achter bij deze ontwikkeling. De eigenaars van auto's en motorfietsen beklagen zich, dat men absoluut niets voor hen doet. In heel Stalino is niet één vulcaniseerinrichting, geen enke le stad in het gehele gebied bezit een benzinepomp. Stalino is, volgens de ..Iswestija", in dit opzicht niet eens een uitzondering. Ook in Moskou heb ben de automobilisten het niet gemak kelijk en er zijn bijna geen garages om de wagens te stallen. Zodra men de weinige autowegen en vaste straatwegen verlaat, kan de kleinste storing een catastrophe wor den. Het Moskouse blad stelt de re gionale en plaatselijke Sowjets voor deze toestanden aansprakelijk, daar zij niets doen om hierin verbetering te brengen. CR zijn op het ogenblik drie Sowjet- russische autofabrieken, in Mos kou, Gorki en Jaroslaw. De fabriek in Moskou maakt de 6- en 7-persoons li mousines Zis 701 en Zis 110, waarin de hoge Sowjetambtenaren reizen. De drie letter ZIS zijn de afkorting van de naam der fabriek Zavod Imeni Stalina. In Gorki, het vroegere Nisch- ni Nowgorod worden kleinere auto's gefabriceerd, zoals het type Pobieda (zege) en Moskwitsch. Een auto kunnen zich alleen diege nen veroorloven, die tot de zeer be- beperkte kring behoren van hen, die bijzondere protectie genieten. In de Russische kranten kan men soms de namen van deze mensen lezen, presi denten van staatslanderijen, intellec tuelen en mijnwerkers van de Stacha- nowgroep, die per maand 4 a 5000 roe bel verdienen. Eer jaar geleden stond in de „Prawda" een berichtje, dat zes mijnwerkers in Tschistjakowo auto's van het type Moskwitsch en Pobieba hadden gekocht. 95. Om precies half elf die ochtend zat Jimmy Brown zo dicht onder de kust dat hij het gejoel van de menigte kon horen. „Als die lui weer van die redevoeringen tegen me beginnen af te steken", riep hij tegen Piet Potlood, „dan spring ik zo weer het water in en zwem terug". Intussen waren de mensen op het strand boven op eikaars schouders geklommen teneinde Jimmy eerder in het oog te kunnen krijgen. Zij zagen de sleepboot wel naderen, maar van de zwemmer viel aanvanke lijk niet veel te bespeuren. Toen klonk eensklaps de kreet: „Ja, ik zie hem, hij zwemt op nauwelijks één mijl van de kust". Deze mededeling had de won derlijkste gevolgen, want op het zelfde ogenblik stortten zich wel drie a vier honderd Amerikanen hals over kop in zee om Jimmy tegemoet te zwemmen. De meesten vergaten zelfs in hun ent housiasme hun schoenen uit te doen. Eén juffrouw voerde een ruiker thee rozen mee, die zij Jimmy als eerste van allen wenste aan te bieden. DOOR 49) Maar ze kon zich een huwelijksleven met hem op Munley, dat wil zeggen op Bishopstone, moeilijk indenken. En daarmee was ze weer bij de andere kant van het probleem aangeland. Had werkelijk haar voogd aan de touwtjes getrokken en reageerden zij en Richard precies zoals h(j dat van hen had ver wacht? „In ieder geval hef) ik nog geen zin om te trouwen", verzekerde Norma zichzelf. „Ik wil met niemand trouwen. Ik vind Richard 'n schat en hij zal ze ker een prima echtgenoot voor zijn vrouw zijn, maar ik ben er nog niet zo zeker van dat ik die vrouw zal wil len wezen". En dit was ongeveer de kern van wat ze Richard de volgende dag meedeelde. Hij was haar tamelijk vroeg komen be zoeken en toen ze de zitkamer binnen kwam, stond hij daar. groot, ernstig en slecht op zijn gemak. Maar zo open en gemakkelijk te begrijpen dat ze hem had kunnen omhelzen. „Hallo Norma. Heeft je voogd je ver teld dat we gisteravond over je hebben gesproken? Ja? Nou eh, ik dacht dat ik je vanmorgen maar eens moest ko men opzoeken". Richard was een van die mensen die de voornaamwoorden vergeten als ze verlegen zijn. „Moesten maar eens samen praten en niet via een ander". „Ja. natuurlijk Richard, maar het was aardig van je om eerst met mijnheer Yorke te spreken en zijn zijn toe stemming te vragen". „Wel, klinkt ouderwets als je het zo zegt". Richard schraapte zijn keel en lachte even. „Maar jij bent nog zo'n kind en „Ik voel me op het ogenblik helemaal geen kind", merkte Norma rustig op. „Maar het is waar dat ik jong ben Richard, en eerlijk gezegd wil ik daar om nu nog niet beslissen met wie ik ga trouwen. Ik weet wel, dat een heleboel meisjes trouwen als ze achttien zijn, maar „Ik wil je niet binden Norma", riep Richard uit en hervond zijn zekerheid evenals de voornaamwoorden. „Ik wil alleen maar dat je weet hoe ik over je denk en dat je het eens in je laat om gaan. Ik schrik me dood, iedere keer dat ik 'n man naar je zie kijken en ik dacht dat ik gvel gek zou zijn als ik rustig een ander met je liet wegwande len, alleen omdat ik aan het wachten was tot je ouder zou zijn". „Ja, dat begrijp ik". Norma moest lachen om de manier waarop hij zich uitdrukte, maar ze tikte hem dank baar op zijn mouw. „Je neemt dit ge weldig aardig op Richard en ik vind mezelf wel wat gemeen dat ik je geen definitief antwoord geef." „Hemel, dat is in orde, hoor!" sprak Richard. „Ik ben al erg dankbaar dat ik nog een kans heb. Ik was al bang dat je me zou vertellen dat die andere kerel „Welke andere kerel?" vroeg Norma snel. Richard keek verlegen. „Nou, ik had het idee Yorke scheen te denken dat er een andere kaper op de kust was. Het hindert niet Norma. Er werden geen namen genoemd maar „Zinspeelde mijn voogd erop, dat ik verliefd was op iemand anders?" „Neen, niet precies. Hij liet me al leen voelen dat ik mezelf niet moest beschouwen als het enige zandkorreltje op het strand." „En dat het daarom beter was om wat spoed te betrachten en je uit te spre ken?" veronderstelde Norma langzaam. „Ja, hoewel ik moet zeggen dat ik dat zelf ook al had bedacht", voegde Richard er grinnekend aan toe. „Neen", Norma sprak half tot zich zelf, „dat idee werd je gesuggereerd". „Het was geen ongewoon idee voor een verliefd man! Die wil allicht de zaak zo snel mogelijk in orde hebben", wierp Richard tegen. En toen op een andere toon: „Wat is er, kindlief?" „N-niets". Norma duwde met beide handen haar donkere krullen naar ach teren. „Richard, je moet niet denken dat ik gek ben, maar heb je ooit de indruk gekregen dat mijn voogd aan stuurde op dit huwelijk?" „Er op aanstuurde? Lieve hemel, Norma, ik heb er geen andere man bij nodig om een aanzoek te doen! Denk je dat ik zelf niet weet of ik met een meisje wil trouwen of niet? Luister eens, je denkt toch niet dat dit afge sproken werk is, omdat ik eerst naar Yorke ben gegaan? Dat denk je toch niet, is het wel?" „O neen, neen. Jij hebt er niets mee te maken, dat weet ik." Norma sprak nog steeds half tot zichzelf. Richard keek haar bezorgd aan en sprak openhartig: „Ik snap er niets van!" „Het hindert niet, Richard, het is zo maar een idee dat ik had." „Over Yorke?" Ze antwoordde niet. En na een ogen blik voegde zij er aarzelend aan toe: „Yorke voelt er alles voor, bedoel ,e dat?" Hij zei dat niets hem aangena mer zou zijn, dan dat je mijn aanzoek aannam". „Ja. En weet je waarom?" antwoord de Norma heftig. „Omdat hij denkt dat ik jou zal overhalen om op Bishop stone te gaan wonen, en hem Munley te laten. Oh! Dat had ik niet moeten zeggen!" Richard staarde haar in stomme ver bazing aan. Wordt vervolgd. Boekhouder verduisterde 10.000 van zijn patroon Wegens verduistering van tienduizend gulden ten nadele van het restaurant, waar hij als boekhouder werkzaam was is dezer dagen de 30-jarige J. V. uit Den Haag gearresteerd. Het was de laatste maanden opgevallen, dat V. met vriendinnetjes een leven leidde dat hij alleen met zijn salaris onmogelijk kou bekostigen. Onder ijzeren balk gedood De 34-jarige ongehuwde arbeider M. Meenks uit Hengelo is op het fabrieks terrein van de gebr. Stork en Co door een ijzeren balk van 3500 kg. getroffen en op slag gedood. i (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 9