Voorting wederom in eerste gelid en Pom in Afrika Cassière W.J.Broeri Hersen gym n astiek Puzzle-rubriek JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER De Onbekende Voogd FF. Nijmar R.F.WESTERKAM Onze ploeg deed goed werk in de bergen Dekkers vond zijn oude vorm terug Geminiani won in eigen omgeving Algemeen klassement Maatregelen in het Suezkanaal verwacht De Amsterdamse politie komt cellen te kort door Bob Wallagh Sproeten? SPRUTOL Het Radioprogramma Afwezig AFWEZIG G. B. SCHMID afwezig Flink dagmeisji Uitstekend Administrateui Rijksamhtenaa gedeelte van wonin ZATERDAG 14 JULI 1051 'fc yOOR de eenwa maal in de Tour de France 1951 heeft de Nederlandse ploeg kennis gemaakt met de beruchte Cols. Met een bezwaard hart stapten de zes gistermorgen op de fiets. De knapen uit het land van polderwegen en zegge en schrijve één Cauberg zouden in een elite-gezelschap van „berggeiten" de vuur proef doorstaan. In het verre verschiet kort voor Clermont Ferrand, bekend uit de Tulpen Rallye, wachtten drie bergen. De Col de Moreno, de Col de Ceyssat en de Col des Goules staken hun kruinen ver boven het bergmassief en stelden de Nederlanders voor de keuze: klimmen of uitvallen. En de Nederlanders klom men. Voorting, Wagtmans, Dekkers, Peters en Van Est besprongen als gemzen de steile hellingen en lieten zich aan de andere zijde als stenen naar beneden rollen. Slechts Faanhof zat in moeilijkheden. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, stormde Gerrit Voorting aan het hoofd van een groep van 25 vaklieden, ruim een minuut achter Raphael Geminianl en 22 seconden na Gold- schmidt Clermont Ferrand binnen. In de sprint zag hij Ockers, Koblet, Remy en Robio passeren, maar de fraaie zevende plaats was voor de Haarlemmer. Op de negende plaats lag ex aequo met Fausto Coppi, Bartali en andere Alpenjagers Wout Wagtmans, op de 35ste Wim van Est, als no. 51 Dekkers, op de zeventigste plaats Peters en met nog dertien renners achter zijn lange lichaam de taaie Faanhof. De Hollanders konden met voldoening de berglucht inademen. f)E WÏJZE, waarop de Nederlandse ploeg haar debuut in het hoogland van Auvergne maakte, de prachtige regelmatige cadans, waarmee zij zich tegen de drie bergen optrok en de moed, waarmede de jongens uit het la ge land in de gevaarlijke afdalingen als meeuwen omlaag zeilden, is niet on gemerkt gebleven. Vooral Voorting toonde zich een bekwaam klimmer. Met de égards van een geroutineerd Tour-renner sprong hij mee in de groep, die in de bochtige straten van Clermont Ferrand de erepalm zou weg dragen. Zijn zevende plaats is veelbe lovend. Verheugender echter dan het succes van Voorting is het herstel van Hans Dekkers, die zijn inzinking te- hoven is. De Nederlandse kampioen, die acht etappes naar zijn vorm gezocht had, bleek deze in het bergmassief ge vonden te hebben. Van Est, die de ber gen haat, en Wagtmans zochten op de ze eerste dag hun heil in het grote peloton, alwaar zij in de voorste gele deren hun partij dapper meebliezen. Peters brak bij de beklimming van de eerste berg zijn ketting hetgeen hem vele minuten kostte. Faanhof liet zich afzakken en samen vervolgden zij hun weg. De langste man van de karavaan kon echter niet meekomen, zodat Pe ters hem in de steek moest laten. Dat Faanhof desdndanks doorgezet heeft, demonstreert zijn prijzenswaardige wilskracht. De uitslag. De uitslag van de negende etappe, Limoges-Clermont Ferrand (236 km) luidt: 1 Geminiani (Frankrijk) 6.59.40 (met bonificatie 6.58.40), 2 Goldschmidt (Lux.) 7.00.32 (met bonificatie 7.00.02), 3 Ockers (Belg) 7.00.54, 4 Koblet (Zwits.) z. t., 5 Remy (Frankrijk) z. t., 6 Robic (Parijs) z. t., 7 Voorting (Nederland) z. t., 8 Biagioni (It.) z. t., 9 ex aequo, een grote groep met Wagt mans (Ned.) Coppi e.d. z. t., 35 Van Est (Ned.) 7.04.11, 51 Dekkers (Ned.) 7.05.50, 70 Peters (Ned.) 7.09.26, 84 Faanhof (Ned) 7.12.32. Het ploegenklassement van de negen de etappe is: 1 Frankrijk 21.00.08, 2 Luxemburg 21.01.50, 3 Belgie 21.02.42, 4 Italië z. t., 5 west zuid west Frankrijk z. t., 6 oost zuid oost Frankrijk 21.03.54, 7 Nederland (Voorting, Wagtmans en Van Est) 21.05.59, 8 Spanje 21.10.41, 9 Parijs 21.12.14, 10 lie de Fance 21.12.33, 11 Zwitserland 21.13.30. JJET algemeen klassement na de negende etappe luidt: 1 Leveque (West Zuid West) 51.58.15; 2. Bauvin (Oost Zuid Oost) 51.59.34; 3. Geminiani (Frankrijk 52.24.59; 4. Diederlch (Luxemb.) 52.05.00; 5. Koblet (Zw.) 52.05.17; 6. Lucien Lazarides (Frankrijk) 52.05.19; 7. Biagoni (It.) 52.06.02; 8 Bobet (Frankrijk) 52.06.46 9. Coppi (Italië) 52.07,21; 10. Mag- ni (It.) 52.09.09; 19. Van Est (Ned.) 52.13.01; 20. Wagtmans (Nederl.) 52.13.29; 58. Voorting (Nederland) 52.30.00; 62. Peters (Ned.) 52.34.01; 74. Faanhof (Ned.) 52.41.00; 89. Dekkers (Ned.) 52.54,53. Het bergklassement ziet er als volgt uit: 1 1. Geminiani (Frankr.) 9 pnt.; 2.Robic (Parijs) 5 pnt.; 3. Koblet (Zwits.) 4 pnt.; Het algemeen ploegenklassement luidt thans: l.Frankrijk 155.48.13; 2. West Zuid West Frankrijk 155.55.01; 3. Italië 156.03.12; 4. Belgie 156 05.28; 5. 5. Oost Zuid Oost Frankrijk 156.11.05; 6. Luxemburg 156.21.23; 7 Zwitserland 156.30.54; 8. Neder land 156.37.57; 9. lie de France 156.46.15; 10. Parijs 156.59.29; 11. Spanje 157.00.03. ACHT-EN-NEGENTIG renners gingen gistermorgen te Limoges het berg- avontuur tegemoet. Tot Pontaumur, 136 km. van de start bleven zij bijeen. Zij hadden geen oog voor uitlooppogingen van Forlini, die reeds na zeven km de benen nam en van Dotto, Milano en Sommer, die na 21 km de drift in het bloed kregen. Geen van dit viertal hield het lang uit. Men wist, dat op de drie Cols de beslissing zou vallen. Na de ravitailleringspost bij Le Miouze (167 km) werden de degens gekruist. Mirando en Raphael Geminiani gingen er tussen uit. Op de top van de Col de la Moreno had Geminiani een v oor sprong van 1 min 30 sec. op Mirando, terwijl laatstgenoemde 1 min. 35 sec voor een klein groepje, onder wie Ko blet, Robic, Cogan, Lauredi en de ge broeders Lazarides reed. Bij het bestij gen van de Col de Ceyssat lag Gemi niani nog steeds op kop. R°bic, die zich in zijn element voelde, had de tweede plaats bezet op 42 sec. en de groen-Koblet volgde met een achter stend van 1 min. 13 sec. De drie Itali aanse cracks. Conpi Bartali en Magm de Belg Ockers en een tiental renners o.w. Voorting en Wagtmums dapper meedraaiden, lagen op 1 min. 45 sec.. terwijl Bobet, de gele truidrager Leve- que, Bauvin, Marinelli en Barbotin 2 min, 35 sec. later passeerden. De zeer slechte weg bij de laatste berg. de Col des Goules, welke met steenslag bedekt was. deed vele bandjes sneuvelen. Van Pst kon erover meepraten, evenals Geminiani die een niinlijke val maak te. welke hem nochtans niet van zijn leidersplaats b"roofde. In de straten van Clermont Ferrand. die Ge— 'ni-mi van iongsaf kent "nli T.'ijfi zijn zege niet (Advertentie. Inz, Med.) Mogelijk op 16 Juli zal de opperbe velhebber der Britse Middellandse Zeevloot opgedragen worden om ieder Brits schip, dat in het Suez-kanaal in conflict komt met de Egyptische auto riteiten, te doen bijstaan, inplaats van het zoals de regering eerder wenste een escorte op de tocht door het ka naal mee te geven, zo verneemt men in Londen. Het Britse Ministerie van Bui tenlandse Zaken wacht intussen op ant woord op haar protestnota inzake het opbrengen van de „Empire Roach' Voorts verluidt, dat Engeland een klacht bij de V. N. zal indienen, als het Egyptische antwoord onbevredi gend is. Israël diende reeds bij de UNO een klacht over belemmering van de scheepvaart in het Suezkanaal in. Men verwacht, dat dan de Britse afgevaar digde, Jebb, deze klacht zal onder steunen. Rassenhaat in Amerika Vierduizend mensen keerden zich tegen een neger-chauifeur Elf personen, onder wie drie solda ten en drie politiemannen, moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd en negen mensen werden gearresteerd, toen gistermorgen te Cicero, een voor stad van Chicago, ongeregeldheden ontstonden omdat een neger zich in de stad ging vestigen. De relletjes duurden twee uur en de nationale garde en de politie zagen zich geplaatst tegenover een menigte van vierduizend man, die politie-auto's omver wierp en brandende fakkels smeet in de woning van de neger- chauffeur Harvey Clark, de kleurling, die het waagde temidden van blanken te gaan wonen. Clark heeft een scha devergoeding van tweehonderd dollar geëist, omdat hij reeds eerder door de politie mishandeld zou zijn toen hij poogde zijn huis te betrekken. Ongewenste candidaat bij Portugese verkiesingen Het Portugese hooggerechtshof heeft een der candidaten voor het president schap, prof. Ruy Luis Gomes, onver kiesbaar verklaard, omdat hij zich niet anti-communistisch wilde noemen. Welkom vreemdeling Niet alle vreemdelingen, die in deze vacantietijd de hoofdstad bezoeken worden met open armen ontvangen. De Amsterdamse vreemdelingenpolitie heeft het drukker dan ooit en zit zelfs met de grote moeilijkheid waar zij al le arrestanten moet onderbrengen. Het zijn er heel wat: acht negers, afkom stig uit Nigeria, die als verstekelingen met een schip de Amsterdamse haven binnenkwamen, twee Italiaanse kleed jesverkopers, die hun „pure wollen" kleden van bijzonder slechte kwaliteit aan de man proberen te brengen, een Grieks, en Poolse, een Italiaanse, een Noorse en twee Finse zeelieden, die allen - door het Amsterdamse nachtle ven gelokt - hun schepen lieten weg varen, een Tsjechische vluchteling, een Oostenrijker en een Duitse vrouw, die op illegale wijze ons land is binnenge komen. Hoe populair slagzinnen soms kunnen zijn, blijkt uit de volgen de opgave, die bij ons binnen kwam: Een makelaar had drie huizen te koop, die in bouw niets van elkaar verschilden en dus de zelfde waarde hadden. Zelfs de oppervlakten van de tuinen waren even groot. Toen hij met de drie tekeningen, gemerkt A., B. en C. bij de koper kwam, lukte het hem wel de huizen van de hand te doen, doch voor het huis ge merkt B. kreeg hij duizend gul den minder. Wat was nu de re den? En nu komt de slagzin: omdat C. en A. toch voordeliger i9". Tja, je moet er maar op komen! En nu volgen de nieuwe vragen: 1. Welk dier is, (wanneer hij volwassen is natuurlijk), zwaarder, een olifant of een nijlpaard? 2. Waarom verzet een kip bij het lopen telkens één poot en een mus beide tegelijk? S. Noemt U eens de naam van een bekend staatsman, die in Engeland in de Koninklijke Academie heeft geëxposeerd? 4. Wanneer V mosselen kookt en U wilt weten of er soms vergiftige bij zijn, wat is dan een aloude remedie? 5. En nu een vraag voor de natuurliefhebbers: welke van de volgende bomen krijgen eerst blaadjes en welke eerst bloesem? Appelboom, Amandelboom, kastanje, pruimeboom. 6. Wat is het hoogste punt van de stad Londen? 7. Noemt V eens drie kleding stukken die genoemd zijn naar degene die ze het eerst droeg. t. In welke omstandigheid kun je terecht zeggen: „Je moet doorgaan met ophouden". 9. Hoe zitten de leerlingen in een leslokaal en waarom? 10, Noemt U eens een woord van drie lettergrepen, dat 26 letters bevat. (Voor de antwoorden zie men ons blad van Dinsdag) Het beest is erg pienter, alleen de atoomtheorie kan hij nog niet goed volgen". 1. Nauwelijks is het opwindende burgemeesterschap van Pim achter de rug, of daar komt een brief, die Moe der Woeffie's hok met nieuwe onrust vervult. „Die jongens van mij hebben ook altijd wat", zucht ze, maar in haar hart is zij er toch wat trots op, dat die drie kwajongens van haar weer een brief van een koning ont vangen. Ja heus, bekijk die enveloppe maar eens! Allemaal vreemde postze gels. Die brief komt van heel ver die brief komt uit Afrika! Pim, Pam en Pom herkennen dadelijk de post zegels, waarop de beeltenis van Pepl staat. „Gauw Moeder, maak open, w» zijn zo nieuwsgierig naar wat Pepi ons te vertellen heeft", roepen de hond jes alle drie. Maar..., de brief is niet door Pepi geschreven, nee.... hij komt van Koning Samba persoonlijk en wat er in staat is eigenlijk niet zo prettig. Koning Samba, de koning van het Apenwoud, schrijft, dat zijn zoon Pepi al sinds een paar dagen spoor loos verdwenen is. Bij weerbarstigeSprutol-Sterk (Advertentie, Jng. Med.) Puzzle 196. Welk van de twee? (Opl) Het getal B was het derde macht getal en wel de derde macht van 4 9 2 7. (4927 maal 4927 maal 4927 is 119604545983). Verschillende juiste antwoorden kwa> men binnen, waarbij tal van keurig verzorgde oplossingen. De inzenders daarvan verdienen een compliment. Na loting onder de inzenders van een goe de oplossing is de wekelijkse prijs van ƒ5,ditmaal ten deel gevallen aan: R. den Hartog, Middenweg 118, Den Helder. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 197. Een woord-kwadraat. Men tekene een vierkant van vijf bij vijf centimeter en verdele dit door vier horizontale en vier verticale lijnen in 25 vierkantjes van 1 cm2. Men moet nu in elk hokje een letter zetten en wel zo, dat men op de vijf horizontale en vijf verticale rijen goede woorden van vijf letters krijgt. Wij geven hier de omschrijving van de 10 woorden, maar willekeurig door elkaar. 1. geur; 2. dans; 3. meisjesnaam; 4. strijdperk; 5. uitgebreide gemeente in ons land; 6. lichaamsdeel; 7. bepaalde periode; 8. soort damp; 9. strijdmiddel; 10. wordt meestal handig door de da mes gehanteerd. Hoe ziet het ingevulde vierkant er uit? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 19 Juli aan de Redactie van dit blad. (Er wordt onder de :n- zenders van een goede oplossing weer een prijs van ƒ5,verloot). 96. Het was vijf minuten voor elf, toen Jimmy Brown voet aan wal zet te. Vijf minuten later dan strikt nood zakelijk was, maar hij had de laatste 500 meter met een bos theerozen in zijn ene hand moeten zwemmen, welke een soort glamour-girl hem in de hand was komen drukken. Jimmy had het niet willen weigeren, maar hij vond het maar een malle bedoening. „Hè, hè," zei hij, toen hij vaste grond on der zijn voeten kreeg, „eerlijk gezegd ben ik een beetje blij, dat ik er ben. Een mens kan ten slotte ook genoeg van zwemmen krijgen." Hij werd na tuurlijk bestormd door tientallen half dol geworden Amerikanen, waaronder een heel brutaal mannetje was, dat hem op staande voet een contract aan bood om ergens in een groot theater in een reusachtig aquarium dagelijks twee zwemdemonstraties te komen houden raison van 500 dollar per keer. „Geef mij liever eens een hand doek". bromde Jimmy, „Ik sta hier te druipen als een lekkende dakgoot." Het was Piet Potlood, die met een handdoek en een lekkere badjas kwam aandragen en die de mensen aan het verstand bracht, dat Jimmy wel een tikkeltje vermoeid was van dat zwem- tochtje van bijna zeven en een halve dag. DOOR MARY BURCHELL 50) „Zeg dat nog eens", zei hij langzaam. „Oh, neen, neen. Eenmaal was al te veel." Norma lachte zenuwachtig. Toen zag ze de uitdrukkingen op Richards gezicht wisselen van argwaan in onge loof en daarna in een koppige vastbe radenheid, die hem zijn vierkante l a ken op elkaar deed klemmen op epn wijze als ze nog niet eerder van hem had gezien. „Luister eens Norma," hij nam haar beide handen en trok haar naar zich toe. „Yorke heeft hier niets mee te ma ken. Je zult wonen waar je wilt als je met me trouwt. Op Munley, op Bis- hopstone. of waar ook. Dit is een zaak tussen jou en mij en ik wil geen handel in huizen mijn huwelijk laten beïnvloeden." „Goed Richard, goed." Toen ze die donkere koppigheid no 'iin gezicht zag. dacht ze: -Zelfs Justin Yorfee zou er niet in pKRRlk'Jiem van een eens genomen be sluit af te brengen. Hij moest het wel via mij proberen, als hij wilde slagen." Richard keek nog steeds op haar neer en was in de war en bezorgd, daar hij er van overtuigd was, dat er iets gron dig mis was. „Het is nu weer goed Richard," glim lachte ze. Ze moest hem gerust stellen. „Ik kreeg even een heel vreemd idee, maar ik zie nu in dat het belachelijk was. Denk er maar niet meer over." Zijn gezicht ontspande zich en plot seling kuste hij haar. Zonder terughou ding, maar ook zonder kwetsende bru taliteit. En Norma gaf hem zijn kus heel rustig terug. „Dank je hartelijk, Richard, dat 1e me ten huwelijk hebt gevraagd. Ik ben er erg gevleid en vereerd door, weet je. Maar voel je nu in geen enkel opzicht gebonden." „O, jawel," onderbrak hij snel. „Neen, alsjeblieft niet. Het is niet mijn bedoeling je aan een ljintje te houden nu ik je om bedenktijd heb ge vraagd. Het is eenvoudig dat ik me voorlopig nog aan niemand wil binden En als ik jou vraag om me nog wat vrij te laten, dan sta ik er op dat jij je ook vrij voelt. Dat is de enig eerlijke ma nier in zo'n geval". Hij zag er 4Kat, flltfelnlflfifi. uit. Mis schien voelde hij, dat, als ze hem zoge makkelijk aan een ander afstond, ze op het ogenblik niet bijster verliefd op hem kon zijn. Maar aan de andere kant zou hij er voor kunnen zorgen, dich ter in haar buurt te blijven dan even tuele andere bewonderaars. En die ge dachte scheen hem troost te schenken. XXX Gedurende de volgende dagen zwenk te Norma tussen de gedachte dat ze haar voogd groot onrecht had gedaan en de zekerheid dat haar vermoedens juist waren en hij zeer bewust aan stuurde op een huwelijk tussen haar en Richard, teneinde zijn eigen doel te bereiken. Maar met het verstrijken van de t)jd werd de eenvoudigste theorie ook de waarschijnlijkste en Norma raakte er vrij vast van overtuigd, dat haar voogd haar toekomst, behalve In haar vriendschap met Paul, niet meer trachtte te beïnvloeden dan iedere plichtsgetrouwe voogd zou doen. Het was waar dat Paul, althans voor lopig, uit haar leven was geweken. En het was ook waar dat Richard haar voortdurend en overal vergezelde. Maar men hoefde niet ver te zoeken om de redenen hiervoor te vinden. In ieder geval was Richard een heel prettige metgezel. Sonj^if»»* ze het een beetje vervelend dat andere mensen haar en Richard als een paar gingen beschou wen. Maar het zou iemand met meer ervaring dan Norma moeten zijn ge weest die dat had kunnen vermijden En tegen de tijd dat Kerstmis en Oud jaar voorbij waren, werd Richard haast als een lid van de familie beschouwd. Eens zei ze aarzelend tegen haar voogd: „Vindt u dat we Richard werke lijk overal in moeten betrekken?" Justin Yorke keek verbaasd. „Wil je hem dan Donderdag liever niet vragen?" „O, ik bedoel niet dat ik er iets op tegen heb dat hij komt. Ik vind het al tijd gezellig om hem te zien," verklaar de Norma haastig. „Ikik dacht alleen dat we hem misschien het idee gaven dat hij min of meer mijn ver loofde is. Wat natuurlijk niet het geval is." „O," glimlachte haar voogd, „ik ge loof dat Richard de situatie volkomen begrijpt. Daar zou ik me maar geen zorgen over maken, als ik jou was. We zullen hem Donderdag niet vragen, als je dat liever niet wilt. Maar hij hoort natuur lijk door de Forresters van het dinertje en zal zich misschien afvragen waarom hij gef,MiM7(iJtf,,431f(Wil)iiiianitolgd.) ZONDAG 15 JULI HILVERSUM I, 402 ra.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO, 17.00 VPRO, 17.30 VARA, 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. Daarna: Po#*- duivenberichten. 8.15 Koorzang. 8.30 „Aan gepaste Hengelsport", causerie. 8.40 Orgelspel, 9.12 Postduivenberichten. 9.15 Verzoekpro- giamma. 9.45 „Geestelijk leven", causerio. 10.00 Voordracht. 10.30 Doopsgezinde Kerk dienst. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Voor do jeugd. 12.40 Gram.muziek. 13.00 Nieuws I en weerberichten. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Theater-orkest. 13.50 „F.ven afrekenen, heren". 14.00 Gram.muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Omroepkoor, -or kest en solisten. 15.25 FiJmpraatje. 15.40 Gui- taarspel. 16.00 Dansmuziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 „Tussen kerk en wereld", causerie. 17.20 „Eén gedicht", causerie. 17.30 „Martin's ge heime raketvlucht naar de maan", hoorspel. 17.50 Pianospel. 18.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Gram.muziek. 19.00 Radiolympus. 19.30 Semi-klassieke mu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Promenade-orkest, Omroepkoor en solisten. 21.05 Gram.muziek. 21.30 „Wereldsensaties: Do ontvoering van de kleine Charles Lind bergh", hoorspel. 22.10 Alt en orgel. 22.30 Strijkorkest. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 NCRV, 8.30 IKOR, 9.30 KRO, 17.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Vroegdienst. 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 9.55 Pon tificale Hoogmis. 11.30 Gram.muziek. 11.40 „Lief Vaderland vaarwel!"^ klankbeeld. 12.00 Grfam.muziek. 12.15 Apologie. 12,35 Gram. muziek. 12.40 Amusementsmuziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en ka tholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Gram.muziek. 14.45 Piano-trio. 15.15 Gram. muziek. 15.35 Jeugdstrijkorkest cn solisten. 16.10 „Katholiek Thuisfront overal!". 16,15 Gram.muziek. 16.30 Lof. 17.00 Chr. Geref. Kerkdienst. 18.30 Gram.muziek. 18.45 Idem. 19.00 Kamerkoor. 19.15 „Van alle tijden en alle Volken", causerie. 19.30 Nieuws, sport uitslagen en weerberichten. 19.45 Ronde van Fiankrijk. 19.52 Boekbespreking. 20.05 Geva rieerd programma. 22.45 Avondgebed en Li turgische kalender. 23.00 Nieuws. MAANDAG 16 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Idem. 11,00 Voor dracht, 11.15 Orgel, viool en piano. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen, 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Promenade-orkest. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", cau serie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht met harpspel. 14.45 Piano-duo. 15.15 Voor do vrouw. 16.15 Orgel en accordeon. 16.45 „Mu sicalender". 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commentaar. 18.30 Orkestconcert. 19.00 Disco- g'iam. 19.30 Orgelspel. 19.45 Regeringsuitzen ding: Ir. J. van Bueren: „Resultaten van de premie-regeling: Dienst kleine boer". 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Amuse mentsmuziek. 21.15 Gram.muziek. 21.30 „Het sprookje van de arme Hans", hoorspel. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.15 Vobr de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10.00 Predikantenforum. 10.15 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst, 11.00 Piano-reci- tci. 11.30 Gram.muziek. 11.45 Marinierskapel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededlingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte mu ziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Viool en piano. 1G.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Orgelspel. 17.45 Kegeringsuitzending: G. de Bruyn—Botma: „Ervaringen op Nieuw Guinea". 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Sportpraatje. 18.25 Kamer kwartet. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Volk en Staat", cau serie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Rndiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Koorzang. 20.35 „An dante", hoorspel. 21.30 Piano-kwartet. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed plotse ling onze beste Man en Vader, de Heer JAN MULDER, jn de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, E. MULDER v. d. BORN. Heiloo, 13 Juli 1961. Kennemerstraatweg 230 De begrafenis Maandag 16 Juli te Heiloo n.m. 2% uur. DANKBETUIGING Met dezen getuigen wij, mee namens wederzijdse ouder onze hartelijke dank voor d vele blijken van belangste ling, bij ons huwelijk onde; vonden. C. MOEJES M. MOEJES—ZILVE1 Obdam, Juli 1951. ARTS, TOT 30 JULI AFWEZIG. ARTS, tot 4 AUGUSTU VROUWENARTS, tot en met 18 AUGUSTUS. ARTS, PARKSTRAAT 1, van 15 JULI tot 1 AUG. gevr., niet ben. 18 jaar, i gez. van 3 volw., beh. salar en vrije kost, gen. meisje va Vit j. geh. te verz. Een mit dag en Zondags vrij. Br. no. A 281 Bur. v. d. Blad. H.V. Alkmaarsche Overdekt Canadaplein 1, Tel. 3500. Gevraagd: 18 jaar en ouder. Kunnende typen en enig b grip van boekhouden g wenst. Soil, schriftelijk aan kanto Overdekte. Gevraagd BAKKERSLEERLING of HALFWAS by J. GUICHELAAR, Bre laan 68, Bergen. AARDAPPELROOIERS GEVRAAGD (looftrekken en rapen P, BLAUW Pz„ Tel. 275, Heer-Hugowaar en bedrijfsorganisator zoe werkz. voor av. en Za.mid Ook reorganisatie boet Alkm. en omg. Brieven A 283 Bur. v. d. Blad. met trouwplannen wil gaar huren op goede stand. Br. no. A 282 bur. v. d. bl 6.O.S. HELP! S.o MOEDER GEZOCHT voor twee kleine jongens. J. COMPAS, Boezemsingel Alkmaar. (Advertentie, Ing. Med.) Net Heer vraagt ZIT-SLAAPKAMER in Alkmaar of Stompeto) met 4 dagen pension p. we Br. onder no. A 287 Bur. d. Blad. Speed! Vacantie-woningn HoogeveenAlkmaar omg. 27 Juli—10 Aug. later. Aangeb. eenv. ge huis met 5 a 6 slaappl.. Or met veel natuurschoon. R me rijwielberging. Ge dito huis max. 10 km. zee. J. HARTMAN, Echtenstraat 41, Hoogeve Telef, 528. 3 JONGE KATJES zoeken goed tehuis. Mooi gezond door Felix' Katt brood. Bergerweg 436. t'JVrl

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6