Stad en Omgeving Kinderen namen stormenderhand bezit van speeltuin Bloemwijk AGENDA Bevorderingen ambachtsschool Turndag in Schoorls sportpark Het water zakt in Kansas City Opruiming en gevolgen INGEZONDEN STUKKEN Oud-stadgenoot werd benoemd tot hoogleraar te Oklahoma Toelatingsexamens voor t Middelbaar Onderwijs Egmond a.d. Hoef Stompetoren Langendijk Publiek als Jury bij vaandelmars Castricum Zangavond in „De Kuil" Bergen Leerlingen Bosschool maakten uitstapje LAATSTE NIEUWS Stormachtige zitting te Kaesong duurde kort MAANDAG 16 JULI 1951 De kroon op hei werk Bloemwijk vlagde Zaterdagmiddag ter ere van de nieuwe speeltuin, die daar in luttele weken tijds door de leden van de buurtvereniging is aangelegd. Op de plek, waar voorheen het onkruid welig tierde, heeft de jeugd nu een ideale speelplaats gekregen en velen waren Zaterdag naar dit, door Eikelenbergstraat, Tulpstraat en Boomkampstraat ingesloten terrein gekomen om de officiële opening van „Speeltuin Bloemwijk" bij te wonen. Met ongeduld verbeidden de kinderen het ogenblik, waarop de voorzitter van de buurtvereniging, de heer J. Jonker, en de wethouder van onderwijs en jeugdzaken, de heer R. Bakker, zo „Jen zijn uitgesproken en toen dan ook het sein kwam dat de poort los mocht, na- ZÜ stormenderhand bezit van de speelwerktuigen. Het feestlied „Wie beeft van Bloemwijk niet gehoord" raakte er zelfs enigszins door op de achter grond. Siad moei ook voor de jeugd bewoonbaar zijn Voor het 7-jarige blondje Lia van 't Hoff was het wel een heel bijzondere dag. Zij mocht in haar hagelwitte jurk het kussen dragen met de grote schaar, waarmee wethouder Bakker het rood witte lint zou doorknippen, dat de toe gang tot de tuin afsloot, Ze had rode wangetjes van opwin ding, die Lia, en ze stond vlak voor aan toen het lint in twee stukken viel en de genodigden de speeltuin betra den om te luisteren naar de heer Jon ker. De voorzitter van Bloemwijk schetste de vele moeilijkheden, die men met behulp en medewerking van vele in stanties had weten te overwinnen en hij prees het enthousiasme, waarmee de leden van de buurtvereniging aan de inrichting van de speeltuin hadden gewerkt Spreker noemde de totstandkoming van dit speelterrein een uitkomst voor de kinderrijke buurt. In de tuin kan de jeugd zich uitleven zonder dat zij zich te buiten behoeft te gaan aan on gezonde en ongeoorloofde baldadigheid. Met dankbaarheid maakte de heer Jonker gewag van het aanbod van de heer Scheffel om het dagelijks toezicht uit te oefenen en hij deed een beroep op de omwonenden, die vanaf hun Dal- cons de plechtigheid gade sloegen, om na sluitingstijd een oogje in het zeil te houden. Goed voorbeeld. Wethouder Bakker wees op het grotp belang van de speelplaatsen voor ie jeugd. Hij betreurde het, dat men hier mee vroeger in het geheel geen reke ning had gehouden bij het ontwerpen van de stadsuitbreiding. „Men dacht slechts aan bouwen en vergat de stad voor de jeugd bewoon baar te maken", aldus spr. Zo goed als de ouders kosten maken voor de op voeding van hun kind, zo goed moet ook de gemeente zich uitgaven getroos ten voor de kinderen van haar burgers. De heer Bakker richtte woorden van lof tot de heer Jonker, de man die energiek voor deze zaak heeft geijverd en hij noemde de speeltuin Bloemwijk een goed voorbeeld voor eventueel toe komstige projecten. .Met animo is deze speeltuin tot stand gebracht. Blijft U schrap zetten, opdat deze geestdrift niet vermindere" Met deze woorden verklaarde de heer Bakker de speeltuin Bloemwijk offi cieel voor geopend. Namens de leden van de buurt boden de dames Roothart en Bartels het be stuur een grote rood-witte vlag aan, waarop nog het woord Bloemwijk zal worden aangebracht. En daarmee was de plechtigheid ten einde. De jeugd kon zich, na het zingen van het feest lied, naar hartelust gaan vermaken en zij liet zich dat geen tweemaal zeggen, ïn een oogwenk zaten ze boven in te schimpaal en als apen klauterde ze de speelwerktuigen, die met zorg iedere kans op gevaar uit te sluiten. De Bloemwijkers kunnen tevreden zijn met hun speeltuin. (Ontleend aan onze adverentierubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Onver breekbare banden (14 jaar); Rex Thea ter, 2.30 en 8 uur: Kampioen melkboer (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 uur: Misdaad achter het voetlicht (18 jaar); Cinema Amejgcain, 8 uur: De zwarte roos (18 jaar). Grote kerk, 8 u.: Concert met Simon Jansen (orgel) en Annie Woud (alt). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Mutatie bij politie De heer N. J. Vrouwe, agent van politie alhier, werkzaam bij de afde ling Bijzondere Wetten, is in gelijke functie benoemd bij de gemeente politie te Venlo. De wethouder van Onderwijs en Jeugdzaken de heer R. Bakker neemt de schaar ter hand om met het doorknippen van het lint de speeltuin Bloemwijk officieel te openen. De politie mengde zich gedurende het afgelopen weekeinde tweemaal in de opruimingsdrukte, om de orde te herstellen. Zaterdag werd om onge veer half twaalf een winkeldievegge aangehouden, die in een viertal win kels het motto „alles moet weg" op een verkeerde manier had opgevolgd. Ze had zich hier en daar textielgoe- deren toegeëigend Door de politie werd tegen haar proces-verbaal op gemaakt. Zondagavond ontdekte men in een winkelportiek van een opruiming- houdende zaak een jongen en een meisje, die in alle berusting van plan waren te wachten tot hedenmorgen negen uur: het moment van opening van de zaak. Aangezien het elf uur was en de leeftijden van het tweetal respectie velijk elf en twaalf jaar, verwees de politie hen naar hun warme bed. Zomertijd, examentijd Voor 't theoretisch examen Verwar mingstechniek, afgenomen door de Vakgroep Centrale Verwarming en Ven'ilatie te 's-Gravenhage slaagden de heren Ivangh en Schermerhorn, beiden in dienst van de firma J. Smit Jr. Ber gen/Alkmaar. Slechts de helft van het aantal candidaten wisr het examen met goed gevolg af te leggen. Aan de M.T.S te Amsterdam behaal de de heer J de Ree uit Alkmaar het dipioma van Weg- en Waterbouwkun dige. Voor het candidaatsexamen Neder lands Recht slaagde aan d Rijksuniver siteit te Leiden de heer J. W. Ort. Van de eerste naar de tweede klasse van de Ambachssckool werden bevorderd: Smeden-Bankwerken. J. N. Bakker, R. Bak ker, Th. A. Bakker, J. Beentjes, N. E. Been tjes, L. v. d. Berg, J. C. Besteman, J. A. de Block, S. J. Besteman, B. de Boer, C. Th. de Boer, S. F. Borst, C. M. Bijman, B. M. Castricum> W. P. H. Castricum, J. R. van Dalfsen, J. F. Deckwitz, P. G. Deen, A. F. Deichmann, J. D. Dekker, P. J. Kos, N. Kauwoh, B. G. Kloos en I. Mannot. J. I. A. Bruschke, M. v. Eg"mond, A. Feraee, B. P. Goed, J. de Goede, P. A. Gomes, J. P. de Grootj L. G. Groot, S. N. Groot, B. Harrijvan, K. ten Have, P. J. Hoetjes, A. J. Hoogvorst, B. Huijzer, S. Jong, J. Kaandorp, E. Kiewiet en P. v. Ramesdonk. G. J. P. de Bruin, D. H. Kers, J. M. Kleverlaan, P. C. Koning, B„ J. Komen, K. G. Kossen, W. Kous, J. Th. F. de Laat, P. Leegwater, N. J. Leyen, S. Ligt- hart, F. v. d. Linden, H. G. Louwe, J. W. v. d. Meulen, A. Michels, F. v. Schoten. R. Birsak, H. N. Bloothoofd, H. M. Poel, G. du Prie, J. Reese, A. Ridder, C. A. Rotteveel, A. G. Roobeek, N. S. Rijs, Joh. P. G. Sap, Th. Schermer, K. Schipper, C. Schol, J. G. Schot, IL Schuur, Th. J. Spronk en D. Smit. Th. H. Sterken, R. Stet, P. Tesselaar, D. Toren beek, H. Valkering, Th. J. Veldman, G. S. Velseboer, D. M. v. d. Vliet, A. de Visser, J. de Waal, S. Warmenhoven, A. Westerhof, J. C. de Winter, C. M. v. Wonderen, C. Wormsbecher, C. J. Zomerdijk, J. J. Halff en Th. Overtoom. Niet bevorderd twee-en-twintig leerlingen. Electro-techniek: P. Appelman, W. v. d. Berg, S. A. Boersen, C. M. Booy, K. J. Botter- man, Th. A. Buisman, J. F. Dam, C. Dekker, D Dibbets, K. Drost, N. Dijkstra, N. Engel, W. E. Ente, J. v. d. Flier, A. Fokker, M. v. d. Galiën, A N. de Graaf, J. G. Groot, W. Houtkoper, E. R. de Jager, H. de Jager, J: N. Kinjet, C. Kleimeer, F. L. Pattynama en A. A. Steeman. M J. Mors, A. J. Numan, J. Piek, A. Pover, P. Prins, S. Rol, P. J. Schou ten, W. J. Schreuder, J. C. Schuit, W. Schu- ringa, J. Schuyt, J. S. Smith, J. B. Stierhout, S. v. d. Sijde, N. K. Ursem, J. B. Veer H. Visschers, A G. de Vries, A. Vriese. N. C. Wagemaker, J. C. de Winter. P. Wijker en L Zwart. Nie bevorderd werden elf leerlingen. Timmeren: J. H. Baard, J. M. Bakker, J. Tli. Bakker, S. Bakker, D. G. Barten, F. Berkhout, J. C. Bleeker, M. L. M. Boersen, H. Bosman, J. Bredewout, A. A. Dekker, C. M. M. Dekker, G. P. Fatels, A. W. Geluk, A. P. Gieling, C. H. Glorie, A. A. Graas, N. Bruin, C. Koenis en C. Th. Ursem. D. Ane- ma, A. Klijbroek, W. de Koekkoek, C. D. Lan- gedijk, J. C. Lebbing, A. F. Lingerak, B. J. Moermond, W. A. Moninx, J. C. Mooij, P. C. Mooij, J. Mulder, L. Nicolaij, R. S. J. Noom, G. A. Nooij, M. B. de Nijs, J. P. Orij, H. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 16 Juli. 44000 kg eerstelingen 12.2015.60; gro ve 10.80—11.90; drielingen 12.20—13.—; kleine 8.709.20; rode eerstelingen 13.2013.90; witte eigenheimers 15.20; 21 slof aardbeien 1.571.97. LANGEDIJKER GROENTENCEN- ~*ALE. 8000 k.g. aardappelen eer stelingen f 13.f 16.20; rode schotten f 14.80f 15.40; dorré f 15.40—f 16.10: blauwe eigenheimers f 14.90f 16.30: grove f 10.90f 12.30; drielingen f 3.90 f 13.60: kleine aardappelen f 9.00f 0 60; 30000 k.g. rode kool f 4.00—f 5.00: 00000 k.g. gele kool f 7.80—f 9.—; 400 k.g. tomaten A f 37.tomaten B f 32: '700 k.g. bloemkool A f 13.00—f 17.30 WARMENHUIZEN, 16 JUNI. 4000 k.g. aardappelen, schotse muizen 11.90 —14.40; grove 11.10; drielingen 10.80 10.90; kriel 7—8.20. ALKMAAR. 16 Juli, Veemarkt: 5 naarden 550950; 105 vette koeien 6001120; 8 al veren 110140: 65 nuchtere kalveren 4085; 4 vette scha pen 100—130; £59 varkens 1.88—1.94. Rutsen, J. van Rijn, C. S. B. Schoon en W. J. Schouten. A. Schut, A. P. M. Schram, H. J. Snip, J. Stoop, Th. A. Tuynman, H. W. Twisk, Th. J. Valkering, G. Visser, S. Vree- ker, C Vries, G. A. de Waard, J. Wester, J. M. Wijnstekers, A. C. Zeeman, P. A. Zoon tjes, P. J. Zwaan, N. A. v. Zijl en Fr. - Zijp. Niet bevorderd werden twee-en-twintig leer lingen. Metselen: C. M. Beentjes, J. H. Braam, A. T. Groenewoud, W. Hensel, N. de Moor, M. de Nijs, P. Renooij, N. C. P. de Ruiter en J. J. Rijcke. Meubelmaken: J. Bussen, S. G. Bijman, B. Kaal, C. P. Mak, M. C. N. de Nijs, E. van Rooij, A. G. M. Sander, C. P. Schotten, P. Schotten en M. A. Sloof. Schilderen: G. Bakker, S. Bosma, S. de Geus, C. A. Glas, J. C. Kaandorp, J. A. Kunst, J. S. Rinkel, N. J. M. de Ruyter, N. J. Sloo- ten en J C. Visser. Niet bevorderd werd één leerling. Kleermaken: M. E. Balier, M. L. Boek, M Boekelaar, Th. M. Boersen, J. Bom, J. L. v. Castel^ p. Groen, J. Groot, J. N. Konijn, M A. M. Koppers, R. E. v. Laar, W. F. Lauritsen, C. J. v. Rootselaar, K. Schot, J. Snijders, J. Tiesjema, A. C. Staps, C. v. d. Steen en C. F. Tromp. Niet bevorderd werden drie leerlingen. Banketbakken: J. A. Beemsterboer, P. J, de Beurs, J. C. Burgmeyer, M. de Graaf, W. A. M. Groot, Th. Hageman, J. Kalis en C. Kleijer, W. Koopmans, W. Laan, A. C. Mossinkoff, H. N. Nijman, A. F. Olgers, H. v. Osch, C. v. Pel, J. Snijders, B. Stevens, J. G. Verduin en C. v. d. Zwaag. Niet bevorderd werden zeven leerlingen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Vrouwtje C. M., dochter van S. Dikkeboom en C. G. Asma. Overleden: Maria C. Swidde, 77 jaar, gehuwd met J. v. d. Borden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Spoorwegovergang aan Rechte Hondsbosselaan voldoet niet Geachte Redactie! Het bericht over de overweg aan de Rechte Hondsbosselaan te Heiloo behoeft o.i. enige aanvulling. Er is namelijk op geen enkele wijze aan de verlangens van de bewoners tege moet gekomen, want in plaats van spoorbomen of flikkerlichten te plaatsen hebben de NS deze overweg midden in het dorp volkomen voor het verkeer afgesloten. Slechts voor voetgangers en fietsers is er nog ruimte overgebleven om te passeren. Dit mag toch niet als een afdoende oplossing van het probleem worden beschouwd. Wat de bewoners willen, is een vrije overweg. Immers, wat men nu heeft gebouwd is in wezen helemaal geen overweg. Het verkeer wordt ernstig belemmerd en het ge vaar voor de kinderen (een van de overwegingen, die de NS bij het ne men van dit besluit zouden hebben geleid) is niet minder geworden. Heeft men dan onaangename erva ringen met de waarschuwingsinstal latie aan de Kerkelaan? Of zijn er in de twintig jaar, dat de Rechte Honds- Dosselaan zijn overweg had, zoveel ongelukken gebeurd, dat dit besluit gerechtvaardigd wordt? Is het dan rechtvaardig een be hoorlijke verkeersweg, met voldoende uitzicht op de spoorbaan af te slui ten tegen de wil van alle bewoners en in het nadeel van de middenstand van Heiloo? P. KOOYMAN, HEILOO. De Senaat van de Universiteit van de staat Oklahoma (Ver. Staten) heeft tot buitengewoon hoogleraar, in de ar chitectuur benoemd, onze oud-stadgc- noot, de heer H. Elte, thans lector aan de Technische Hogeschool te Toronto (Canada) De heer Elte bezocht de Burger school en de H.B.S. hier ter stede en studeerde vervolgens aan de school voor Versierende Kunsten en Kunstambach ten en daarna aan de Middelbare Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht. Zijn practische loopbaan be gon bij de Dienst van Gemeentewerken te Alkmaar. Daarna was de heer Elte geruime tijd werkzaam op de bureaux van Ir. J. D. Roosenburgh, prof. ir. H. F Zwiers en de architecten Merkelbach en Karsten. Vervolgens trad hij in dienst van Publieke Werken te Am sterdam en de Staat der Nederlanden. Het uitbreken van de oorlog verhin derde zijn promotie tot bouwkundig in genieur aan de Technische Hogeschool te Delft. In het voo:rjaar van 1942 verliet de heer Elte het bezet gebied en meldde zich aan bij de Nederlandse troepen in Engeland, waar hij aan het Hoofdkwar tier te Londen werd verbonden. Na zijn demobilisatie in 1946 studeerde hij af aan de Technische Hogeschool te Londen, waarna zijn aanstelling tot iector aan de Technische faculteit te Toronto volgde. Van de achttien leerlingen uit de zesde klas der lagere school van de Berger Schoolvereniging deden er dit jaar twaalf toelatingsexamen voor het Middelbaar onderwijs. Voor het Gymnasium slaagden zes candidaten: Truus Broekman, Joost Daalder, Witheke Franek, Ineke Honig, Coby Kluitman en Tiny Krom, allen uit Bergen. Voor de HBS slaagden Hein Brand uit Bergen aan Zee en Nel Hiehle uit Alkmaar. Voor het RK Ly ceum slaagde Nanky Hilckmann uit Alkmaar. Voor de MMS slaagden: Fransje Muytjens, Annelike Reinders en Gerrie van der Ven, allen uit Ber gen. Voorts slaagde Coby Kluitman ook nog voor het toelatingsexamen van de MMS. Afgewezen: geen enkele candi- daat. Ook voor het Verkeersexamen van het Verbond voor Veilig Verker zijn alle candidaten van de Bosschool ge slaagd. Stad- en streekgenoten met vacantie naar Engeland Zondagmiddag vertrokken per tou ringcar van het Jeugdreisbureau Roy twintig jongelui uit Alkmaar en zes tien uit Bergen naar Ostende, om van daar per boot door te reizen naar Do ver. De Alkmaarse jongens en meisjes zullen veertien dagen gastvrij worden opgenomen in Bath. De jongelui uit Bergen zullen hun vacntie in Keyns- ham doorbrengen. Doordat zij bij par ticulieren worden ondergebracht zullen de kinderen het leven in Engeland van zeer nabij leren kennen. Tuinfeest van D,A.W. Na afloop van de Zaterdagavond ge houden Kringzwemkampioenschappen hield D.A.W. in het voor deze gelegen heid feestelijk verlichte bad een ge slaagd tuinfeest. De deelnemers, die elkaar even tevoren in het water nog „op leven en dood" bestreden, maak ten nu gezamenlijk een dansje. De gramofoonmuziek werd afgewisseld door het optreden van een nieuw ensemble, The Vocal Stars, dat enkele aardige nummers ten gehore bracht. EéN-RICHTING VERKEER Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 9 Juli is de oude Eg- m onderstraatweg gesloten verklaard voor alle rijverkeer in oostelijke rich ting. Het betreft de Egmonders'raat- weg, lopende van het perceel, bewoond door Dr. S. J. H. Moons, langs slager Overpelt naar de Herenweg. Dit weg gedeelte staat dus wel open voor alle rijverkeer, richting oost-west. UITREIKING ONDERSCHEIDINGEN Dezer dagen vond ten gemecn'ehuize de uitreiking van de eretekenen voor orde en vrede met de gespen plaats aan de heren A. M. Admiraal, J. M. van Dam, P. de Waard, J. Zentveld en P. Zwart. De uitreiking geschiedde door Burgemeester M. Niele. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer M. J. Portegies is te Delft geslaagd voor het ingenieursexamen werktuigkundig in genieur. DOOR ZONLICHT VERBLIND. Vermoedelijk doordat hij door het zonlicht werd verblind reed Zondag avond een chauffeur van de zuivelfa briek Neerlandia voor de woning van de heer H. J. Vlaming twee wielrij ders aan. Dr. H. Heringa verleende de eerste hulp. De beide wielrijders, de heer Siekman en zijn dochter uit Alk maar, liepen geen ernstige verwon dingen op. BRANDWEER WERD NEGENDE Bij de landelijke brandweer wedstrij den te Vlaardingen bezette de brand weer van Broek op Langendijk de negende plaa's. Er namen 18 corpsen aan de wedstrijden deel. FRAAIE PRESTATIES Negen verenigingen bekampien elkander Onder ideale weersomstandigheden en ten aanschouwen van een talrijk pu bliek organiseerde de Turnkring voor Alkmaar en Omstreken van het K.N.G.V., Zondagmiddag een turndag in het Sportpark te Schoorl. Negen verenigingen, n.I. Olympia, Be Quick, De Halter, S.S.S., Voorwaarts St. T„ Turnlust Alkmaar, Turnlust, Oter- leek, Voorwaarts Koedijk en Achilles, stelden zich om één uur op achter de vaandels, om, voorafgegaan door het fanfare-corps uit Koedijk, een mars door het dorp te maken. Het publiek trad bij deze mars- wedstrijd op als jury en wees de le prijs toe aan Olympia. Tweede werd Turnlust Alkmaar en derde De Hal ter. Na de opmars en de vaandel- groet heette de voorzitter van de Turnkring voor Alkmaar en Omstre ken, de heer Reurslag, de turners en turnsters hartelijk welkom. Aanlei ding tot deze turndag noemde spre ker het a.s. zilveren jubileum van de Schoorlse vereniging Olympia. Het bestuur wenste de heer K. P. Zuurbier, voorzitter van Olympia, al vast geluk met het aanstaande 25- jarig bestaan en bood onder applaus van het publiek bloemen aan. Spre ker wenste Olympia tevens geluk met het slagen van twee van haar leden, te weten de dames R. Nieuwland en A. v. d. Oord, voor het leidsterdiploma van het KNGV. Vlot tempo. In vlot tempo werd vervolgens on der leiding van de heer De Rie, voor zitter van de technische commissie van de Turnkring, een interessant pro gramma afgewerkt. Olympia toonde vrije oefeningen voor dames, die alle keurig werden uitgevoerd. Aan hot hoogrek demonstreerde onder meer de heer Koopman uit Koog Zaandijk, de nieuwe directeur van de eerstdaags jubilerende vereniging, enige oefenin gen, die met luid applaus werden ge waardeerd. Het paardspringen voor dames en heren wekte aller bewon dering. De meisjes-afdeling van Be- Quick liet mooie knotsoefeningen zien. De Halter demonstreerde veel moois. De dames hadden succes met haar brugoefeningen en de heren muntten uit met paardoefeningen. De kampioen KI. Boot kreeg menig hartelijk applaus. De rhythmische oefeningen van de meisjes waren een lust voor het oog. Het tafelspringen was fenomenaal, vooral de losse sal to's van Ad. v. Zweden en KI. Boot. Turnlust Alkmaar liet prachtig uit gevoerde lenigheidsoefeningen zien. Estafette. De rest van de middag was gewijd aan estafette en hindernisbaan. De uitslagen waren als volgt: Estafette heren, 100 m: 1 Voor waarts Koedijk, 50.4 sec.; 2 Voor waarts St. T„ 53.3 sec.; 3 De Halter, 54.4 sec. Estafette dames, 80 m: 1 Voor waarts St. T., 49.4 sec.; 2 Turnlust Oterleek, 49.8 sec.; 3 Olympia 50,3 sec. en Be Quick, 50.3 sec. „De Amstelzangers" hebben Zater dag een zeer geslaagde zangavond ge geven in de zgn. „Kuil" op het kam peerterrein. Onder bekwame leiding van mevr. Annie Sluyters en met be geleiding van de pianist, de heer Redeke, uit Amsterdam hebben de Am stelzangers een music-programma met vele Italiaanse opera fragmenten uit gevoerd. Met de grootste aandacht heb ben de ruim 3700 kampeerders deze zanguitvoering bijgewoond. Reeds de opening met het Lied der Woestijn door koor met begeleiding van mevr. Sluyters gaf blijk dat deze avond iets goeds geboden zou worden. Mooie stemvorming en muzikale uitvoering welke in dit openluchttheater uitste kend tot hun recht kwam. Te lang zou het worden alle nummers en solisten afzonderlijk te vermelden. Even willen we echter stilstaan bij de operette „Sarina" met Wim Derlage en mevr. Sluyters op de piano. De operette ge schreven door de voorzitter der Am stelzangers, de heer W. Berlage, was buitengewoon aardig van samenvatting en bood veel goede zangmomenten. DRUK VERKEER VEROORZAAKT ONGEVALLEN. Zaterdagmiddag kwam een autobus uit Zuid-Holland, komende uit de Zee weg, in aanraking met één der bussen. Door de schok ontstond materiele scha de en werden drie inzittenden gewond. Nadat zij waren verbonden, kon de reis voortgezet worden. Gistermiddag kwam een meisje van de familie V. uit de Dr Jacobilaan met een kinderfietsje onverwacht de Bak- kummerstraat op rijden en botste te gen een auto. Het fietsje werd zwaar gehavend, maar het kind kwam er goed af. Besommingen IJmuiden De besommingen van Zaterdag wa ren: trawler IJM 99 f 9400; loggers: SCH 9 f 5730, KW 7 f 4930, 84 f 2120. 84 f 2120, 28 f 1710; kotters: IJM 229 f 2150, 11 f 2000, 277 f 200, KW 189 f 3040, 128 f 380, 135 f 510, T.T 32 f 2710, WR 67 f 2840, HD 125 f 2600, 79 f 3660. Estafette meisjes, 60 m: 1 Turn- lust, 38.1 sec.; 2 Achilles, 39.3 see., 3 Olympia, 39.4 sec. Estafette jongens, 80 m: 1 Be Quick, 45.3 sec.; 2 Turnlust Alkmaar, 49.2 sec.; 3 Turnlust Oterleek, 53.1 sec. Hindernisbaan dames: 1 Voor waarts St. T.; 2 Turnlust Oterleek; 3 Achilles. Hindernisbaan heren: 1 Turnlust Oterleek; 2 Achilles; 3 De Halter. De leerlingen van de Lagere School der Berger Schoolvereniging, hebben ook dit jaar weer bijzonder genoten van hun schoolreisjes. Voor de eerste tot en met de vijfde klas waren de uitstapjes beperkt tot één dag; alleen de hoogste klas trok er drie dagen op uit. De laagste twee klassen gingen per bus naar Schoorl en Camperduin. De morgen werd doorgebracht in de speel, tuin „De Rode Leeuw"; 's middags ver. maakten de kinderen zich met allerlei spelletjes aan het strand. De derde en vierde klas maakten een uitstapje per bus naar het bekende vo. gelpark „Avifauna". Na bezichtigir; hiervan volgde een gezellige boottochi op het Brasemer meer. De terugrei; ging via Schiphol. De vijfde klas, die enige tijd geleden al per fiets een excursie naar Egmond aan de Hoef en Egmond aan Zee had gemaakt, ging nu per trein naar Den Helder. Hier waren de vijfde klassers een dag te gast bij de Koninklijke Ma rine. 's Morgens werden in de Marine- cantine geluidsfilms vertoond over het leven aan boord van een duikboot, over „Veilig Varen", 's Middags werd onder deskundige leiding een wande- ling langs de Buitenhaven gemaakt. Hier werd het fregat de „Van Ewijck" bezichtigd. Op de Marinewerf trokken vooral de schepen in de dokken (o.a. een duikboot), die van dichtbij beke ken konden worden, de belangstelling, Hierna volgde nog een boottochtje naar Texel. Auto-karavaan, De zesde klas maakte een onvergete lijke reis naar het Oosten van het land. Doordat een aantal ouders en fa milieleden zichzelf en hun auto be schikbaar hadden gesteld, konden de leerlingen op even goedkope als pret tige wijze naar Zutfen worden ge bracht. De autokaravaan reed via Mui den, waar het Muiderslot bezichtigd werd, langs het Paleis Soestdijk en 't Uddeler meer naar de oude hoofstad van De Graafschap. Hier werden de fietsen van de trein gehaald en vervol gens de St. Walburgkerk met de be kende Librije bezichtigd. Einddoel van de reis was de Jeugdherberg ,.De Kleine Haar" bij Gorsel, waar gelo geerd zou worden. De tweede dag werd van hier uit een wandeling gemaakt door de uiterwaarden van de IJsel. De derde dag werd een bezoek gebracht aan een steenfabriek en aan de forel- lenkwekerij van de Ned. Meide Mij. bij Apeldoorn. ADSPIRANTEN-HANDBALDAG. De uitslagen van de adspiranten- handbaldag, die te Bergen werd gehou den, waren als volgt: Groep 1: JHC 6 punten, Vrone 4 punten, CSV a 2 punten, 4 Ons Genoe gen 0 punten. Groep II: 1 Vlug en Vaardig 6 punten, 2 Foresters, Heiloo, 4 punten, 3 DTS 2 punten, 4 CSV b 0 punten. GESLAAGD. Bij de te Haarlem gehouden examens voor costumière slaagden de dimes C. de Vries en T. Leegwater uit Bergen. (Ongecorrigeerd! Vandaag begon het water in Kansus City en het gebied ten westen van de da stad te zakken, waardoor de hoop herleefde in de harten van duizenden, die door de hevigs'o overstroming in de geschiedenis van de Verenigde Staten uit hun huizen zijn verdreven. Men hoopt, dat de brand, die reeds drie dagen woedt en die door meer dan 4 millioen liter olie wordt gevoed, in de loop van de dag kon worden be dwongen. Reeds zijn 17 gebouwen door de brand verwoest, vier andere gebou wen beschadigd en tenminste 12 per sonen gewond bij de blussingswerk- zaamheden. Na twee- korte en blijkbaar storm achtige bijeenkomsten werden de on derhand dingen van Maandag verdaagd. De delegatie van de Verenigde Naties, keerde, vroeger dan men had verwacht, terug naar haar vooruitgeschoven ba sis. De Noordkoreaanse generaal Nam II zag er ontstemd uit, toen de Noordelij ken na de'eerste bijeenkomst het ge bouw verlieten en haastig in jeeps wegreden. De besprekingen van die dag eindigden in een atmosfeer van „gereserveerde hartelijkheid", zo werd verklaard. Beide bijeenkomsten dutu- den 55 minuten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2