Fausto Coppi werd naar het tweede lan verwezen De 0 BATAVUS Pim, Pain en Pom in Ma pl JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Koblet behaalde zijn vierde zege ALLEEN Geminiani en Lazarides kunnen de Zwitser nog bedreigen Ook BARTALI zakte af Twaalfduizend kilomeier op een bromfieis Voortaan alleen 1940-'45 HOGERE LANDHUREN Besprekingen inzake de vervanging Unie-statuut De prijs van de Nederlandse wol daalde met meer dan 50 procent Groot gedeelte nog voordelig geplaatst Aan luxueus leventje kwam dra een eind Brutale roofoverval op postkantoor te Helvoirt Radioprogramma voor dit week-end Het IVOROL: elke tand een brillont! NBEKENDE VoOGD De kinderverlamming in Den Haag Wilhelm, di Bekwaam hoe Vijf jaar in de h Hervormde pasi i ZATERDAG 21 JULI 1951 |N EEN TOUR DE FRANCE is veel mogelijk, het is zelfs mogelijk dat het reglement ten behoeve van een bepaalde renner in een handomdraai wordt gewijzigd. Fausto Coppi, de grote Fausto, de man die eergisteren nog als de grootste concurrent voor Koblet werd aangezien, kwam gisteren ver over tijd te Montpellier binnen. De Italiaanse kampioen kreeg in de zestiende etappe so'n „klap met de hamer" als hi) wellicht nog nooit heeft gehad. Binda de Ita liaanse ploegleider was genoodzaakt om zijn troetelkind met zes knechten te omringen en zelfs dat was niet voldoende om te verhinderen dat Hugo Koblet met iedere soepele pedaaltrap bij zijn (gewezen) concurrent vandaan liep. Toch muilen Coppi en zjjn helpers vandaag weer aan de start mogen verschijnen. De tijdslimiet van 10 procent, welke aanvankelijk voor de zestiende etappe was vastgesteld, werd in een oogwenk op 15 gesteld. Het zal echter een verslagen Coppi zijn die voor de zeventiende etappe aan de start komt, tenzij er een won der gaat gebeuren, want dat zou het zijn als de Italiaan een achterstand van meer dan een half uur zou weten goed te maken op een Koblet in deze fan tastische vorm. De uitslag van de 16e etappe van de ronde van Franjtrijk Carcassonne Montpellier (192 km.), luidt: 1. Koblet (Zwits.) 5.27.14 (met bonifi catie: 5.26.14); 2. Marinelli (lie de Fr.) z.t. (met bonificatie 5.26.44); 3. Gemi niani (Fr.) z.t.; 4. Lucien Lazarides (Fr.) z.t.; 5. Barbotin (Fr.) z.t.; 6. Bar- tali (It.) 5.31.28; 7. Labeylie lie de France) z.t.; 8. Bobet (Fr.) z.t.; 9. Oc- kers (Belg.) 5.32.48; 10. Verschueren (Belg.) z.t. T|ET was weer Koblet die in een hels tempo naar de finish snelde om de kus van een of andere Zuidfranse scho ne in ontvangst te nemen. De Zwitser heeft dat echter niet voor zijn plezier gedaan. Hij werd er wel toe gedwongen omdat op hetzelfde tijdstip dat Coppi van de lijst van ernstige concurrenten werd geschrapt, Fransman Gemeniani, die slechts luttele seconden achterstand had, plannen kreeg om de gele trui van Koblet over te nemen. Zaaf gaf het sein. De Noord-Afrikaan Zaaf gaf 37 km. na Carcassone het sein tot de aanval. Deze donkerbruin gekleurde coureur voelde zich onder de brandende zon blijkbaar beter in zijn element dan al die andere coureurs. Toch was het hem niet beschoren om het peloton ver ach ter zich te laten. Na enkele kilometers werd hij ingelopen en moest toezien dat renners met meer capaciteiten een ontvluchtingspoging ondernamen. Lu cien Lazarides kreeg spoedig steun van Geminiani en Marinelli en enkele min dere goden. Dat was voor Koblet het sein om eveneens ten aanval te trek ken, daar de twee eerstgenoemde Fran sen gegadigden voor de leidende plaats in het algemeen klassement waren. Het tempo dat de vluchtelingen inzet ten was zo hoog dat de taaie Bartali, vergezeld van een sterke groep, waar onder zich renners als Bobet, Gauthier en Labeylie bevonden, geen aanslui ting kon krijgen. Integendeel, Koblet had bij de finish een voorsprong van vier minuten op deze Italiaanse rivaal, zodat ook Bartali weer een stukje ver der van de gele trui afraakte. Als de course normaal verloopt zal Koblet al leen nog rekening hebben te houden met Geminiani, Lucien Lazarides en misschien nog met Bauvin. De 27-jarige Haagse journalist Bené Willink, die verleden jaar met een bromfiets een tocht van zevenduizend kilometer heeft gemaakt via Frankrijk, Italië, Sicilië en Noord-Afrika, heeft thans zijn eigen record vereterd. Thans is hij teruggekeerd van een in Februari aangevangen tocht, die hem via Fankrijk en Frans-Marokko tot aan de grens van de Sahara heeft gebracht. Twaalfduizend kilometer heeft hij in die vijf maanden op zijn een-pittertje afgelegd. i.Oud-politieke delinquenten" Het hoofdbestuur van het comité 1945—1950, dat de belangen behartigt van degenen, die wegens hun houding tijdens de bezetting na de bevrijding werden geïnterneerd, heeft besloten de naam van de organisatie te wijzigen in „Oud-politieke delinquenten". Tussen het comité en de Stichting 1940—1945 waren geschillen gerezen over de jaar tallen, die in de naam voorkwamen en die, naar uit de practijk was gebleken, bij het publiek verwarring stichtten. Bij uitspraak van de president der Am sterdamse rechtbank was het aan het comité verboden nog langer de jaar tallen 1945—1950 te blijven voeren. Naar wij vernemen, zullen de pacht- contracten, welke dit jaar vernieuwd moeten worden, voor het merendeel op voor de verpachters gunstiger voor waarden worden afgesloten dan tot dusver. LANGZAAM-AAN-STAKING BIJ BEA In Londen zijn employe's van de Britse luchtvaartmaatschappij B.E A. (British European Airways een „lang- zaam-aan-staking" begonnen. Zij eisen hogere lonen. Vier vluchten (Amster damHamburg, Zurich, Rome en Brus sel) zijn geannuleerd. GEEN KONINKLIJKE AUTO Bij de aanrijding voor het hek van het Koninklijk paleis Soestdijk Dins dagmiddag j.l. was geen auto van de Koninklijke stallen betrokken, aldus wordt van de zijde van het secretariaat van H. M. de Koningin medegedeeld. ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemeen klassement luidt: 1. Koblet (Zwits.) 91.09.37; 2. Gemi- ani (Frankr.) 91.11.09; 3. Lucien Lazarides (Frankr.) 91.18.06; 4. Bauvin (O. Z. O.) 91.22.58; 5. Bar tali (It.) 91.27.44; 6. Lauredi (Frankr.) 91.29.51; 7. Barbotin (Frankr.) 91.32.25; 8. Bobet (Frankr.) 91.32.31; 9. Demulder (Belg.) 91.33.25; 10. Ockers (Belg.) 91.34.56; 13. Magni (It.) 91.36.55; 15. Marinelli (Re de France) 91.44.20; 17. Coppi (It.) 91.49.19. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 272.43.39, 2. België 273.32.29, 3. W. Z. W. 274.10.43, 4. Italië 274.13.15, 5. O. Z. O. 274.28.06, 6. Zwitserland 274.53.15, 7. Ile de France 275.34.47, 8. Spanje 275.56.49, 9. Luxemburg 276.07.35, 10. Parijs 276.23.14. Prof. Supomo naar Nederland Prof. mr. dr. R. Supomo zal spoedig, vergezeld van een aantal deskundigen, als speciaal Indonesisch afgevaardig de naar Nederland vertrekken. Hij zal tot taak hebben met de Nederlandse regering en met Nederlandse politieke kringen informeel contac4 op te nemen inzake de wijze, waarop het Uniestatuut zo spoedig mogelijk kan worden ver vangen door een normaal internatio naal verdrag. De enige Hete met de 5 plussen (Advertentie, Ing. Med.)' £R 's de laatste tijd herhaaldelijk geschreven over de sterk gedaalde wolprijs; de belangheblh.i de bemerkt echter pas, wat er aan de hand is, wanneer hjjzelf met zijn goederen aan de markt komt. Dat laatste nu geldt op dit ogen blik voor de Nederlandse schapenhouder, die zijn dieren heeft laten scheren en die nu in het bezit is van de wol, waarvan de prijzen thans tot ongeveer de helft zijn. gedaald. De hoogste prijs, die in Nederland in het jongste verleden is betaald, is ge weest ongeveer f 16,en dat was voor de allerfijnste wol met het hoogste ren dement, de soort, die hier wordt aan geduid als OO Voor de gemiddelde soorten liepen de prijzen van ongeveer f 14,tot f 14,50 per kg. Teneinde een vergelijking te kun nen trekken, zullen we de bovenver melde prijzen moeten stellen naast die, welke door particulieren aan de vee houders worden geboden. Wel is de Wolfederatie, waarbij ongeveer 80% van de Nederlandse schapenhouders zijn aangesloten en die als afzetorgani satie een ongeveer even hoog percen tage van de Nederlandse wol te verko pen krijgt, ten aanzien van de prijs het toonaangevende lichaam, maar deze Wolfederatie betaalt eerst een voor schot om dan later, wanneer alle wol van de hand is gedaan, te komen met de definitieve afrekening. Een verge lijking is hier dus niet goed mogelijk, althans voorlopig niet. Vijftig procent daling. Door particuliere handelaren werden op Texel prijzen geboden van onge veer f 6,a f 7,—. En wanneer men deze stelt naast die van f 14,a f 14,50, dan blijkt daaruit voldoende hoezeer ook de Nederlandse producent op het ogenblik aan den lijve ondervindt, dat de prijzen zijn gedaald. Wat de Wolfederatie betreft, deze slaagde er eind Maart in, een grote partij van ongeveer 100.000 kg in voor verkoop te plaatsen tegen de toen nog geldende hoge prijs. Er is, vooral on der de schapenhouders in Nederland, hier en daar nog al te doen geweest over de vraag, of deze transactie wer kelijk doorging. Dit schijnt echter aan geen twijfel onderhevig te zijn, zodat de Wolfederatie daarmee over ongeveer 20% van haar aanvoer op uiterst voor delige wijze heeft geschikt. Aangezien ze daarnaast steeds een groot deel van haar voorraad tot dekens en garens laat verwerken, die tegen goedkope prijzen aan de scha penhouders ter beschikking worden ge steld, mag worden aangenomen, dat hiermee de grootste helft van de Ne derlandse wolproductie reeds een be stemming heeft gekregen. Banksaldo bestond niet De Middelburger J. de B. is van zijn villa „Buitenlust" verhuisd naar de minder comfortabele ruimte van een politic-cel. Hij had de villa voor 14.000 gekocht, maar de koopsom noch de gebruikelijke bijkomende kos ten betaald De man overlaadde zijn tweede vrouw met kostbare geschen ken, richtte zijn huis zeer luxueus in en schafte zich het mooiste tafelzilver aan, dat hij kon bemachtigen. Met el kaar was hiermee een bedrag gemoeid van f f30.000. De B., die steeds scherm de met zijn banksaldo, bleek uiteinde lijk geen stuiver te bezitten en toen oordeelde de politie de tijd gekomen hem wegens oplichting en flessentrek kerij te arresteren. Voordat het zover was verkocht de man gauw zijn meu bilair, dat f 13.000 waard was voor f 300. In het postkantoor te Helvoirt is gistermiddag een brutale diefstal ge pleegd. Juist tegen sluitingstijd hield voor het postkantoor een auto stil, waarin twee jongemannen gezeten wa ren. Een hunner ging naar binnen, kocht een postzegel van 10 cent en ver dween weer. Blijkbaar heeft hij de siuatie verkend, want even later ging hij opnieuw, en nu met zijn kameraad, naar binnen. Een greep door het loket volgde en een bakje met wisselgeld als mede bankpapier ter waarde van on geveer f 500 werden gerold. Ijlings sprong het tweetal in de wagen en reed in razende vaart weg. Onmiddellijk werden in wijde omtrek politiemaatre gelen getroffen. Van het tweetal heeft men een vaag signalement. Overdracht der eerste ,,Thunderjet"-straal jagers Op Zaterdag 28 Juli zullen tijdens het overvliegen van de nieuwe „Thun- derjet" straaljagers op Ypenburg deze aanwinsten van de Nederlandse lucht macht worden overgedragen. De „Thun- derjets" zullen op genoemde datum voorvliegen in verband met de inter nationale luchtvaarshow Ypenburg. Het is de bedoeling dat de Ameri kaanse ambassadeur, de heer Selden Chapin de toestellen symbolisch over draagt aan de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf. Bovendien zal ge neraal Dwight D. Eisenhower bij deze overdracht aanwezig zijn. Overstromingen in Assam Reeds staan als gevolg van overstro ming van de Brahmapoetra en haar zijrivieren in Opper- en Centraal- Assam meer dan 300 dorpen en ruim 1800 vierkante kilometer waardevol bouwland onder water. Duizenden dorpssbewoners zijn op daken en in boomtoppen gevlucht, van waar zij machteloos moe'en toezien hoe hun vee en hun rijst- en jute-oogst door het kolkende water worden meege sleurd. 7. Eindelijk is dan het ogenblik aan gebroken om te vertrekken. De moto ren ronken en de passagiers wordt verzocht om in te stappen. Mcreder Woeffi, geeft haar jongens op het laatste ogenblik nog allerlei goede raadgevingen: „Denken jullie er om. dat je niet uits'apt voordat het vlieg tuig stilstaat?" De stewardess heeft het óók gehoord en zegt glimlachend: „Ik zal wel een oogje in het zeil houden, hoor mevrouw!" Maar Pim, Pam en Pom zijn verontwaardigd. Moeder doet ne4 of zij nog kleine kinderen zijn! Er is echter geen tijd meer om nog iets te zeggen. Ze moeten instappen en het geraas van de motoren zou toch ieder woord overstemmen. Daar gaat d» deur al dicht, de trap wordt wegge roldde blokken worden voor d« wielen weggenomen, daar rijdt het vliegtuig al naar de startbaan, steed: vlugger gaat het nu. En daar gaat het vliegtuig omhoog. Pim, Pam en Pom zijn op weg naar een nieuw avontuur, En op het vliegveld staat Moeder en wuift haar kinderen na. ZONDAG 22 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws, weerberichten en postduivenbericliten. 8.15 Koorzang.8.30 Voor het platteland. 8.40 Gram.- muziek. 9.12 Postduivenberichten. 9.15 Ver- zoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven: Schot jesgeest of eenheid", causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.25 „Met en zonder omslag". 10.50 Gram.muziek. 11.20 Voordracht. 11.35 Lichte muziek. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Gram.muziek. 13.00 Niéuws en weerberichten. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Orkestconcert. 13.50 „Even af rekenen, heren!". 14.00 Gram.muziek. 14.05 berichten. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Vocaal kwartet.- 10.00 Gereformeerde kerkdienst. 11.30 Kerkmuziek. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. muziek. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewij- zer. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Politiekape], 14.50 Gram.muziek. 15.15 Kamerorkest ea -koor. 16.10 „Katholiek Thuisfront overat!". 16.15 Gram.muziek. 16.30 Vespers. 17.00 Zangdienst. 19.00 Gram.muziek. 19.15 „In de Discipelkring van de Here Jezus Christus: En Jezus stelde er twaalf', causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten. 19.45 Ronde van Frankrijk. 19.52 Boekbespreking. 20.05 Gevarieerd programma. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gram.muziek. MAANDAG 23 JULI HILVERSUM i; 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 en 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8,15, 8.45 en 9.00 Gram.- Boekbespreking. 14.30 Holland Festival: „Un ballo in masahera", opera. 16.00 Filmpraatje. 16.15 Gram.muziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 Mannenkoor. 17.20 „Martins geheime raket- vlucht naar de maan", hoorspel. 17.40 Gram. muziek. 18.00 Sportcoinmentaar. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Korte kerkdienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Bijbelvertelling' voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Holland Festival: „Un ballo in Ma- schera", opera. 21.00 Gevarieerd programma. 22.25 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.45—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weer- (Advertentie, Ing. Med.) 102. Het was echter geen sneeuw die uit de hemel viel, maar een lawi ne van papiersnippers en veelkleurige confetti, die de geestdriftige New Yorkers bij handen vol uit de ramen wierpen van de wolkenkrabbers. Bo vendien begon men de auto van alle kanten met serpentines te bekogelen. Het was zo'n machtig mooi gezicht, dat ook Jimmy er plezier in kreeg. Hij had eerst met een vrij scmber gezicht naast de gemeente-secretaris gezeten, maar door deze feestelijke ontvangst was hij zelf ook erg getroffen, ,,'t Zijn toch hartelijke mensen, die Amerika- ren", zei hij tegen Piet Potlood, ter wijl hij een paars stukje vloeipapier van zijn lip af blies. De rit door New York werd een ware zegetocht, waar aan eerst een einde kwam voor het raadhuis van New York. Het motorcorps formeerde onmiddellijk een ere-haag en daar tussen door be trad Jimmy het monumentale bordes van het stadhuis. De muziek speelde het Wilhelmus en boven op het bordes stond mr. Johnny Q'Neil, de burge meester van New York, met uitge spreide armen op Jimmy te wachten. (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARY BURCHELL 56) Beneden echter merkte ze dat al thans één beslissing was uitgesteld, want haar voergd had al ontbeten en was volgens juffrouw Parry te paard uitgereden. „Zag hij eh, er opgewekt uit?" vroeg Norma, want ze wilde niet vragen of hij goed-gehumeurd was geweest. „Opgewekt, juffrouw Norma?" her haalde juffrouw Parry aarzelend, „mijnheer Yorke is niet wat je noemt een opgewekt mens, vindt u wel? Maar hij maakte niet de indruk ergens het land over te hebben, als u dat bedoelt". Norma zei dat ze dat bedoelde en at een karig ontbijt. Toen besloo4 ze toch in ieder geval zich op één punt klaarheid te verschaffen en Richard op te bellen om hem te zeggen dat ze hem zc spoedig mogelijk wenste te spreken. Ze deed verscheidene vergeefse po gingen om verbinding met hem te krij gen. Toen sprak een van de bedienden die door de hal] liep: „De telefoon is ai sedert meer dan een uur buiten werking, jufrouw Norma. Er zal van nacht een boom op de draden zijn ge vallen of zoiets". Dat dat nu juist vandaag moest ge beuren! dacht Norma geprikkeld. Maar ze beheerste zich voldoende om te ant woorden: „Het doet er niet toe, ik loop er wei even heen". Ze trok een mantel aan en ging de deur uit. Het was de witte mantel met de rode ceintuur, die ze die eerste avond op weg naar Bishopstone had gedragen. Maar met een zucht bedacht ze dat het meisje dat hem nu droeg we] heel vee] verschilde van het vrolijke, in span ning verkerende schoolkind dat toen voor het eerst op Bishopstone kwam. Nie'tegenstaande haar besluit om haar verhouding tot Richard zo spoe- 41 mogelijk tot klaarheid te brengen. Jeed de prachtige ochtend en mis schien een zekere tegenzin in haar taak haar besluiten een omweg te maken die over het hoger gelegen land voerde. Daar had men niet zo'n wijd vergezicht als Paul haar had getoond, maar een groot gedeelte van het om ringende terrein was toch zichtbaar, en op het hoogste punt ontdekte ze volkomen onverwachts haar voogd. Hij moest al een poos te voren zijn afgestegen, want zijn paard knabbelde tevreden en doodbedaard aan het malse jonge gras. Justin Yorke zelf stond met zijn handen in zijn zakken naar de valli vóór hem uit te staren. En Norma realiseerde met een pijnlijk gevoel, nog vóór ze zijn blik had gevolgd, dat hij naar het rode dak van Munley tuurde. Hij was zich niet bewust van haar aanwezigheid en terwijl ze hem adem loos stond aan te kijken had ze de merkwaardige indruk dat op dat ogenblik in stilte over haar lot werd beslist. Keek hij naar Munley omdat hij zich afvroeg of het een hernieuwe strijd waard was? Staalde hij zich door een blik op het geliefde huis tot een harder en onbarmhartiger optreden? Of nam hij er met grimmige berusting afscheid van, althans voorlopig? Terwijl Norma naar hem keek slaakte hij vol onge duld een diepe zucht, haalde zijn schouders op en keerde zich om. Ter wijl hij dat deed, zag hij haar op de kleine open plek staan en een ogenblik keken ze elkaar met dezelfde begrij pende blik aan als de avond te voren. Toen ging ze naar hem toe en stak haar arm door de zijne. „Vindt u het erg naar Munley te moeten opgeven?' vroeg ze zachtjes. „Ja, ik vind het erg naar", zei hij en bootste haar stem na op een verachte lijke toon, maar hij sloeg zijn arm om haar heen. „En.... geeft u het toch op?" Er heerste even stilte en toen sprak hij: „Ja" „Waarom?" Ze vroeg het fluisterend Na een ogenblik bukte hij zich. kuste haar ronde wang en zei spottend: Misschien gaat jouw geluk me nog :ets meer ter harte". (Wordt vervolgd.) muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.35 Voor de vrouw. 10.50 Voor de zieken. 11.40 Piano recital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en TuinbouwmededelingeD. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Instrumentaal trio en solist. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Lichaam en geozndheid", causerie. 14.15 Cello en piano. 14.45 Gram.muziek. 15.15 „De man die z'n hoofd kwijt was", hoorspel. 16.00 Gram.muziek. 16.20 Rotterdams Pbilharmonisch Orkest, koor en solisteh. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Rotterdams Philharmonisch Orkest, koor en solisten. 18.00 Nieuws. 18.15 Vraag en aanbod. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Vara-varia. 18.35 Gram.muziek. 19.00 Parlementair over zicht. 19.15 Cello en piano. 19.45 Regerings uitzending: Ir. H. J. Huisman: „Hygiënische nielkwinning". 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Dansmuziek. 21.00 Cabaret. 21.30 De Ronde van Frankrijk. 21.40 Lezing: „Perzië, de zere zenuw". 21.55 Concert gebouworkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialis tisch nieuws in Esperanto. 23.20—24.00 Ge varieerd programma. HILVERSUM IX, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie ken. 9.30 Gram.muziek. 10.00 Predikanten forum. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Fluit en piano. 11.30 Gram. muziek. 11.45 Amusementsmuziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline-muziek. 13.45 Gjam.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 „Tenor en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Orgelconcert. 17.45 Regeringsuitzending: M. Kleine—Van Niel: „Surinaamse delicatessen". 18.00 Voor do jeugd. 18.15 Gram.muziek. 18.45 Boekbespre king. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Volk en Staat", causerie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Om roeporkest en solisten. 21.05 „Oostloorn", hoor spel. 22.05 Gram.muziek. 22.10 Internationaal Evangelisch commentaar. 22.20 Carillon en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Het verloop van de kinderverlam ming in Den Haag blijft zich in ongun stige zin ontwikkelen en het aantal ge vallen is thans gestegen tot veertig. Het betreft voor het merendeel kinde ren beneden de vijf jaar. Voorts zijn er enige „'evallen van 5 tot 15 jaar. Het bericht, dat de vroege kroonprins Wilhelm van Pi zijn woning in Hechingen i berg) is overleden, heeft in weer vele herinneringen wakl pen, want Wilhelm is in de Deze foto werd genomen periode dat ex-kroonprins 1 op het eiland Wieringen 1 interneerd en een bezoek aan zijn vader te Doo Getrouwd: J. P. NAEFF en J. G. HOOGENBOO die, mede namens hun oude dank zeggen voor de ve blijken van belangstelling 1 hun huwelijk ondervonder Alkmaar, 21 Juli 1951. Emmastraat 49. Heden, de 21e Juli zijn PIM HOFMAN en TRUUS NIEROP GROOI in het huwelijk getreden. De Heer en Mevrouw N. HOFMAN G. E. HOFMAN— NIEROP GROC zeggen, mede namens beid ouders dank voor de belan stelling vóór en tijdens „hl dag" ondervonden. Toek. adres: Nassauplein 7, Alkmaar. Op Zondag 29 Juli viert onze Ouders, de Heer e Mevrouw H. J. LUT—MADIOL J. W. LUT hun Zilveren Huwelijksfee! De solemnele Hoogmis t hun intentie wordt opgedr gen die dag om 9.30 uur lie St. Dominicuskerk. Gelegenheid tot gelukwe sen van 35 uur in Hol Victory, Langstraat. JAC. en WILLY GERARD en NEL ANS HENK. Alkmaar, 21 Juli 1951. Breedstraat 6. Op 2 Augustus a.s. hop: onze geliefde Pleegouders J. STOOP en D. STOOP—MIDDELVEI de dag te herdenken van hi 45-jarig huwelijk. Dat zij nog lang gespaa mogen blijven is de we van hun dankbare kinder en kleinkind. J. BRINK C. BRINK—BEENTJI en Jopie. Alkmaar, Uitenboschstr. 1£ (Advertentie, Ing. Med.) Heden overleed tot onze grote droefheid, onze ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw JOHANNA OTTINK geb. Kok in de ouderdom van 76 jaar. Alkmaar: Ph. OTTINK D. OTTINK C. OTTINK— WASSENAAR Breda: O. OOSTERVELD M. G. OOSTERVELD— OTTINK en kleinkinderen. Alkmaar, 20 Juli 1951. Nieuwpoortslaan 47. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gem. begraafplaats Vertrek van het Cen traal Ziekenhuis nam. i uur.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6