r Pirn, Pm en Pom in Afrika Paardensportvereniging „Vooruit" in de bloemen Rust te Jeruzalem thans hersteld Bij de dood van Henri Pétain JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER De 0 Voogd De jubileumdraverijen Nog maar goed veertig - en al zo stram als een plank. Om nog niet te spreken van die Rhenmatische Pijn... Amerikaansestraaljagers naar Europa Schiphol was zeer in trek NBEKENDE Het Radioprogramma MAA..DAG 23 JliLl 1951 Coursewezen in Noord-Holland nam zeer toe jpjET IS GEEN USANCE bij een twaalf en een half-jarig jubileum van een vereniging lang stil te staan of daaraan meer dan normale aandacht te besteden. Ais wij dat bg het jubileum van de paardensportvereniging „Vooruit" wel doen, is daar dan ook een goede reden voor. Ongeveer twaalf en een half jaar geleden zag het er naar uit dat de paardensportliefhebbers uit Noord- Holland slechts van hun sport konden genieten als zij verre reizen naar Duindigt of Mereveld gingen maken. De Kennemer Paardensportvereniging was namelijk gestopt met het organiseren van wedstrijden, omdat men veelal met verlies draaide. Op initiatief van de heer A. Blom Hz. uit Beverwijk werd de Paarden Sportvereniging „Vooruit" in het leven geroepen en deze vereniging heeft kans gezien het coursewezen in Noord-Holland dusdanig te stimuleren dat de Alk- maarse baan een stevige concurrent van de grootste baan in Nederland, Duin digt, is geworden. Het bestuur van de paardensportvereniging „Vooruit", mej. Van der Berg, ■rechts geflankeerd door de heren A. Blom Hzn. (voorzitter) en N. D. Teunissen en links door de heren Reeuwijk en A. Blom Azn., dat in enkele jaren de paardensport in belangrijke mate heeft gestimuleerd. Men heeft voor de courses van dit weekeinde echter gedeeltelijk een op lossing gevonden. Op het programma s'aan onder meer bg. monte-wedstrij- den. Dit zijn wedstrijden voor dravers welke onder de man worden gereden, wedstrijden dus welke veel overeen komst vertonen met de rennen. Over de courses van aanstaande Zaterdagen Zondag komen wij nog nader terug. jyjISSCHIEN zijn er die schamper de schouders ophalen als wij zeggen dat Alkmaar een concurrent van Duin digt is. Welnu „Vooruit" organiseert Zondag tegelijk met Duindigt courses. Daar in Den Haag komen ongeveer veertig paarden aan de start en voor Alkmaar zijn reeds ruim honderd in schrijvingen binnen. Natuurlijk zegt die inschrijving niet alles. „Vooruit" heeft die Zondag namelijk jubileum draverijen, evenals de Zaterdag daar aan voorafgaande, waaraan eveneens bijna honderd paarden zullen deelne men. Men heeft daarom gemeend gro tere prijzen dan gewoonlijk beschik baar te moeten stellen. Bovendien heb ben tal van particulieren uit alle de len van het land extra prijzen, voor een bedrag van meer dan duizend gul den uitgeloofd, zodat het begrijpelijk is dat de eigenaars en pikeurs de voor keur aan Alkmaar boven Duindigt hebben gegeven. Een ander feit, en dat zegt meer, is dat Alkmaar vorig jaar de enige langebaan was die zonder ver lies heeft kunnen draaien en zelfs een kleine winst heeft gemaakt. Toch or ganiseert „Vooruit" niet alleen cour ses op hoogtijdagen. Integendeel, het aantal courses neemt jaarlijks toe. Dit jaar hoopt men twaalf courses te or ganiseren, meer dan het dubbele voor de grote wereldbrand begon. Actieve praeses. KEN belangrijk deel van de activiteit en vooruitgang van „Vooruit" mag worden toegeschreven aan de actieve voorzitter de heer A. Blom Hz., die sinds de oprichting als praeses heeft gefungeerd. De medewerkers, waarme de de heer Blom in 1939 de vereniging heeft opgericht, zijn hem allen ontval len. Het waren wijlen de heren J. Mooy, De Graaf en Rus, die eveneens veel hebben bijgedragen tot de bloei van de paardensport in Noord-Holland. Het tegenwoordige bestuur, de heren N. D. Teunissen, A. Blom Azn., Van Reeu wijk en de charmante mej. Van de Berg hebben onder leiding van voor zitter A. Blom Hzn. de voetsporen van hun voorgangers gedrukt en dit vijftal is nog niet tevreden met wat reeds is bereikt. Zij doen de naam van hun vereni ging eer aan en zonder twijfel zal „Vooruit" zijn activiteit nog opvoeren. Het is alleen jammer dat men enigs zins wordt gehandicapt door de te smalle grasbaan welke langs de sintel- baan loopt. Het is nu practisch onmo gelijk rennen met een behoorlijke inschrijving te organiseren. Wat dit be treft zal Alkmaar dan ook, zolang hier in geen verandering komt, bij Duindigt ten achter blijven. Dat is zeer jammer daar het grote publiek zich nu eenmaal meer tot de rennen dan tot het hard draven voelt aangetrokken. Eigenlijk moesten alle mensen en zeker op die leeftijd Kruschen nemen. En dan iedere dag, regelmatig, 't Is zo'n kleine moeite en 't kost nog geen iy2 cent per dag. In ruil daarvoor: altijd puur zuiver bloed, blijmoedig in circulatie gehouden door jeugdig-vitale bloedzui verende organen, zelfs bij lieden die weinig beweging nemen, of een zittend leven leiden. Laat Kruschen ook Uw or ganen die aansporende werking geven opdat ze Uw bloed vrij houden van de onzuiverheden, die straks zo niet nu al oorzaak zijn van die ondraaglijke alles ondermijnende Rheumatische pijn. (Advertentie, Ing. Med.). Veertig slachtoffers bij watersnood in V.S. De rivier „Missouri", die op sommi ge plaatsen een breedte van acht kilo meter heeft gekregen, heeft in de staat Missouri, in het gebied tussen Kansas City en St. Louis de ene dijk na de andere doen bezwijken. In de staten Kansas en Missouri zijn thans 41 per sonen door de overstroming om het le ven gekomen. Veertig Amerikaanse straaljagers zullen vandaag met het transportschip „Corregidor" uit Amerika naar Euro pa worden verscheept. Ze zullen ter beschikking komen van Belgie, Dene marken, Frankrijk, Nederland en Noor wegen. in het kader van de militaire hulpactie aan de Westelijke Gealli eerden. Aanvullingsdetachementen naar Korea vertrokken Zaterdag gingen te Rotterdam 250 Nederlandse en 179 Belgische militai ren aan boord van het Amerikaanse troepentransportschip „General Mc. Rae", met bestemming Korea. Bij het Nederlandse contingent bevonden zich ook 30 Surinamers. De twee groepen vormen aanvullingsdetachementen voor de Nederlandse en Belgische vrijwilli ge onderdelen, die thans op Korea strijden. De Nederlanders werden namens de minister van Oorlog toegesproken door de oud-legercommandant in Indonesië, luit.-gen. D C. Buurman van Vreeden en de Belgen door luit.-gen. A. P. J. Rosenbaum. die sprak namens de Bel gische minister van Landsverdediging. Indonesië zal dr. Schacht waarderend ontvangen De Indonesische minister van Finan ciën, mr. Jusuf Wibisono, heeft mede gedeeld, dat Hitiers ex-financiële groot meester, dr. Hjalmar Schacht, „als een gewaardeerde gast zal worden be schouwd", en dat hem huisvesting en vervoer overeenkomstig zijn positie zal worden toegekend. Schacht zal echter in geen enkele regerings-organisatie worden opgenomen en eerst met Indo nesische autoriteiten oriënterende be sprekingen voeren. Hierna zal de rege ring hem in verschillende financieel- economische problemen raadplegen. Na de moord op koning Abdoellah Anti-Britse stemming in Jordanië neemt toe Arabische liga eerlang bijeen Was het Zaterdag in Jeruzalem na de moord op koning Abdoellah zeer gespannen, uit Amman werd gemeld, dat daar alles rustig was. In Jeruzalem kwam het tot botsingen tussen het Ara bische legioen en plunderende Arabie ren, nadat daar ter stede de avondklok was afgekondigd. Overigens konden de beperkende maatregelen later worden verzacht. De ex-moefti van Jeruzalem heeft elke relatie tussen hem en de moordenaar van Abdoellah geloochend. Volgens reizigers, die uit Amman in Damaskus arriveerden, neemt de stem ming tegen de Britten en de Palestijnse Arabieren toe. Bij Ramtha werd de auto van een Brit uitgebrand aange troffen, in vluchtelingenkampen heb ben zich incidenten voorgedaan. Alle verkeer tussen Jeruzalem en Amman is verbroken. De politieke commissie van de Ara bische liga zou volgens de plannen in Augustus bijeenkomen. De vergadering is echter vervroegd, teneinde de nieu we situatie te bespreken. Naar verluidt heeft emir Talal, de oudste zoon van de vermoorde vorst, die zich in Genève bevindt om te ge nezen van wat officieel een zenuw instorting wordt genoemd, onmiddellijk nadat hij het doodsbericht vernam, naar Amman willen terugkeren om de troon over te nemen. Hij kreeg echter van zijn artsen geen toestemming. De prins is woedend, omdat de regering van Jordanië hem nog steeds als prins behandelt, terwijl zijn omgeving hem reeds met Uwe Majesteit aanspreekt. De Britse regering zou met koning Ab doellah zijn overeengekomen, dat prins Talal, die als vriend van Egypte wordt beschouwd, hem niet zou opvolgen. In Londen volgt men de ontwikkeling thans met aandacht, teneinde te zien, of er geen strijd over de opvolging ont staat. Prins Naif, een vriend van Enge land, is thans zoals men weet regent. Naar verluidt heeft koning Abdoel lah, toen hij de Omarmoskee betrad, de commandant van zijn lijfwacht berispt, omdat er naar zijn zin te veel soldaten op het plein bijeen waren. „Hier is ieder veilig", zei hij, „want dit is een godshuis". Kort daarop schoot de moordenaar, die zich tussen de minis ters had gedrongen, hem door het hoofd. Zeven van de twintig Nederlanders bezochten Schiphol De luchthaven Schiphol is in de vijf jaren na de oorlog door niet minder dan 3.700.000 personen bezocht, terwijl in deze tijd 1.540.000 mensen aan de rondleiding over het vliegveld deelna men Van elke twintig Nederlanders hebben na de oorlog zeven personen een bezoek aan Schiphol gebracht. De K.L.M zal volgend jaar over een geheel nieuwe attractie beschikken. Het Nationale Luchtvaart-Museum zal dan namelijk een plaats op de lucht haven krijgen. In dit museum is de gehele ontwikkelingsgang van de Ne derlandse luchtvaart in beeld ge bracht. Griekse ambtenarenstaking vandaag ten einde? Zaterdag waren nog steeds 65.000 Griekse ambtenaren in staking. Zij eisten vijftig procent loonsverhoging. De Griekse premier, Venizelos, heeft bekend gemaakt, dat allen, die van daag het werk niet hervatten, ontsla gen zouden worden. De vakvereniging van ambtenaren heeft de stakers ge last, het werk te hervatten. De Amerikaanse ambassadeur in Athene, Peurifoy, heeft in een brief aan Venizelos medegedeeld, dat de staking zou kunnen leiden tot het schrappen van belangrijke Amerikaan se hulpplannen. Het Congres zou er bezwaar tegen kunnen maken, geld te steken in een land. waar de situatie bijna te vergelijken is met chaos en anarchie. Zware brand te Amserdam verwoest twee loodsen Zondagavond heeft een zware brand twee loodsen van de Wester Suiker raffinaderij te Amsterdam in de as ge legd. Een chauffeur bespeurde te half zes een rookkolom boven het complex en waarschuwde de brandweer. Deze bond met vijftien spuiten de strijd te gen de felle vuurzee aan. Er was ech ter geen houden aan, daar de loodsen tot de nok toe vol zaten met lege jute zakken. De loodsen brandden dan ook volkomen uit. De oorzaak is onbekend, maar broeiing in de zakken is niet uitgesloten. Explosies op de spoorlijn ParijsMarseille Kort na elkaar hebben zich op de spoorlijn van Parijs naar Marseille twee ontploffingen voorgedaan, beide in de nabijheid van Marseille. De eer ste kostte een stoker het leven Zij deed zich voor op een locomotief, toen een granaat die tussen de kolen ver borgen had gezeten, uit elkaar vloog. De tweede werd waargenomen op de baan zelf, kort na het passeren van een trein. De politie onderzoekt beide gevallen. Portugal koos een nieuwe president Zondag is in Por.ugal een nieuwe president gekozen. In het moederland kwam 79 procent der kiesgerechtigde burgers ter stembus, in Mozambique zelfs 93.3 procent. Nimmer was de be langstelling in Portugal voor de ver kiezingen zo groot. De officiële ui'slag zal worden gepubliceerd, wanneer ook de cijfers uit de overzeese gebiedsde len bekend zijn. 8. Pim, Pam en Pom komen Ogen te kort. Ze hebben nog nooit eerder gevlogen en zij genieten volop. Vooral wanneer zij tussen de met sneeuw be- dek'e toppen der Alpen vliegen, raken ze niet uitgekeken. En last van lucht- ziekte hebben ze ook niet. De vriende lijke stewardess heeft hen op een pa pieren zakje gewezen, voor het geval zij soms misselijk mochten worden, maar Pim, Pam en Pom hebben er gewoon geen tijd voor. Hun dinertje laten zij zich heerlijk smaken en ook een glaasje limonade gaat er met graagte in. Ten slotte worden ze moe van al dat kijken en wanneer het begint te schemeren, dommelen ze maar wat in. De stewardess heeft de banken versteld, zodat zij heerlijk kunnen slapen in hun stoel. Het ls al donker geworden, wanneer de stewar dess hen wekt met de woorden: „Het is tijd om de riemen vast te maken. We gaan dalen!" „Nu al?" vraagt Pim met een slaperig gezicht. „Ik heb het idee, dat ik even in slaap ben gesuk keld". „Ja", antwoordt de stewardess glimlachend, „U hebt inderdaad even gedommeld. Vier uur aan één stuk om precies te zijn. Maar nu moet U toch wakker worden hoor! We zijn in Afri ka!" Held van Verdun Staatshoofd collaborateur gevangene PJENRI PHILIPPE PéTAIN, eens maar schalk van Frankrijk, held van Verdun, in 1918 opperbevelhebber van alle Franse legers onder de geallieer de opperbevelhebber maarschalk Foch, en na de eerste wereldoorlog nog in tal van belangrijke functies werkzaam, had in zjjn laatste levensjaren nog maar één wens: rehabilitatie. Hg was n.I. op 15 Augustus 1945 ter dood ver oordeeld, omdat hij tijdens de tweede wereldoorlog staatshoofd van het on bezette deel van Frankrijk was ge weest en als zodanig een belangrijk aandeel had gehad in het werk van de verradersregering van Vichy. De Gaul le verleende hem gratie, pjij zat enige maanden gevangen in het fort van Portalet, in het hart van de Pyreneeën, maar in November werd hij overgebracht naar het eiland Yeu, waar hij in het met prikkeldraad omgeven fort drie kamers bewoonde. Tachtig man bewaakten hem hier. Da gelijks bezocht zijn vrouw hem gedu rende anderhalf uur. Nimmer echter waren beiden alleen. In de laatste tijd ging de gezondheid van Pétain achter uit. Men zei ook, dat zijn geest ver duisterd was. De laatste weken was zijn lot iets verzacht. Pétain was overge bracht naar een particuliere villa op het eiland, waar hij thans ook is over leden. Een verzoek, om hem vrij te laten, werd in November 1949 door de Na tionale Vergadering verworpen, nadat de regering had verklaard, dat hij hiervoor te ziek was. Wel werd nog van verschillende zijden gastvrijheid aangeboden, wanneer hij op vrije voe ten mocht worden gesteld, maar de oude maarschalk weigerde zelf, het 103. De begroeting tussen de burge meester van New York en Jimmy Brown was meer dan hartelijk. Mr. O'Neil drukte onze Oceaanbedwinger vurig aan zijn hart en toen het vi.ifja- •ige, aanvallige, dochtertje van de bur gemeester Jimmy een bloemenmand aanbood, toen konden verschillende aanwezigen hun waterlanders niet be dwingen De ontvangst werd hun te machtig. De burgemeester leidde zijn gast het stadhuis binnen en in de gro te hall moest Jimmy plaats nemen op een met orchideeën versierde stoel. „Alleen deze versiering heeft ons al 750 dollar gekost", fluisterde de ge meente-secretaris Piet Potlood in het oor De burgemeester hield een xwiek speechje, waarin hij Jimmy mededeel de, dat deze tot ere burger van de stad New York was benoemd. „Eigenlijk", zei de burgemeester, „be hoort daarbij een jaarlijks inkomen van 25.000 dollar, maar daar de be lasting daarvan 101 y2% opeist, heb ik gemeend U een met diamanten ver sierde eresabel te moeten aanbieden, (Waarde 60.000 dollar," fluisterde de gemeente-secretaris) die ik u bij deze zal omgespen. Jimmy keek wel raar, toen de burgemeester hem de sabel eigenhandig omhing, maar een béétje trots voelde hij zich op dat ogenblik wel! DOOR MARY BURCHELL 57) Norma slikte de prop in haar keel .veg en drukte zijn arm. „Volgde je me hierheen om dat uit 'e vinden?" vroeg hij droog. „O, neen, ik was op weg naar Richard ii.ik dacht dat ik deze omweg maar moest maken". Hij klemde zijn lippen op elkaar, als kostte het hem nog steeds moeite zijn ergernis over haar opstan digheid te beheersen. Maar hij zei: „Goed, ga maar gauw en breng de zaak in het reine". „En waar gaat u naar toe?" vroeg Norma bezorgd toen hij zijn paard bij de teugel opving. „Ik?" Hij keek haar geamuseerd over 'ijn schouder aan. „Je hebt mij er ch niet bij nodig om de zaak aan orth uit te leggen, wel?" ..O. neon. Ik ik vroeg het zo maar", „ik ga ovor de hei naar Barnholme. Daar heb ik zaken te doen en zal pas na de lunch terug zijn". „Maar kunt u dan van hieruit op de weg komen?" Norma keek vol twijfel naar de brede weg, die Paul haar eens had gewezen. „Er gaat een karrespoor over de heuvel en aan de andere kant weer naar beneden". Haar voogd wierp zich in het zadel en wees toen met zijn zweep over de vlakte, die Norma onbegaanbaar toe scheen. „Is het moeilijk terrein?" Ze stond naast'hem en keek naar hem op. „Niet erg". Hij glimlachte haar toe. „Niet als je het terrein zo goed kent als ik. Er loopt geen echt pad, maar sinds mijn kinderjaren ben ik altijd zo overgestoken. Ik zal niet verdwalen, als je daar soms bang voor bent". En hij bukte zich en kuste haar opgeheven gezichtje. „Zo, ga nu je zaken met In- worth maar regelen. En als je soms met je tijd geen raad weet tot ik terug ben, schrijf dan maar eens een heel lieve brief aan je vriend Cantlin", voegde hij er met een sarcastisch lachje aan toe. En boos op zich zelf om deze volledige capitulatie, wendde hij zijn paard en reed weg voordat Norma nog iets had kunnen zeggen. Verscheidene minuten stond ze hem na te kijken en ze knipperde met haar ogen, omdat er heus een paar tranen in blonken. Ze wenste nu dat ze haar dankbaar heid duidelijker tot uiting had ge bracht, hem had verteld dat ze bijna alles zou willen doen om Munley voor hem te verkrijgen, alleen dat ene niet. Maar nu moest ze daarmee wachten tot 's middags of 's avonds. En weldra daalde ze de helling naar Munley af. De hoofdweg lag tussen haar en Munley en toen ze die bereikte weer klonk het geluid van een naderende auto en ze moest ineens denken aan die eerste avond, toen Paul haar had ingehaald. Maar ditmaal was het niet Pauls handige kleine karretje, maar Richard in zijn machtige sportwagen. Hij remde plotseling toen hij haar zag stapte uit en greep haar beide handen. „Lieve Norma! Ik was juist op weg naar Bishopstone!" „En ik naar Munley", verklaarde ze met een zenuwachtig lachje. Ze dach' at hij haar wilde kussen en in een opwelling, zonder een gunstiger ogen blik af te wachten, zei ze snel: „Richard ik moet je iets zeggen. Het is geen prettig bericht voor je", voeg de ze er haastig bij om geen valse ver wachtingen te wekken. „Maar je moet weten „Je bent toch niet met een ander verloofd, wel?" onderbrak hij snel. „Neen, er staat nog niets vast. Maar het spijt me geweldig Richard, maar ik weet nu zeker dat ik niet met je wil trouwen en wees nu alsjeblieft niet langer zo dol op me .„Daar kan ik niets aan doen", ant woordde Richard met een sombere glimlach. „Zo'n soort meisje ben je nu eenmaal". „Maar er zijn er vast wel meer van dat soort", zei Norma wanhopig. „Ik vind het vreselijk dat ik je zo lang hoop heb gegeven, maar ik trachtte heus in het begin eerlijk te zijn, alleen „Dat is in orde, Norma". Hij hield haar handen nog steeds en drukte ze hard. (Wordt vervolgd.) PE'frJJNS 3rJLLhVGSOO/W eiland te verlaten, wanneer geen nieuw proces zou worden geopend om hem eerherstel te verlenen. pETAIN heeft zijn militaire faam ge vestigd door de verdediging van Verdun van Februari tot Mei 1916. Hij is voorts inspecteur-generaal, van het Franse leger, algemeen inspecteur van de luchtverdediging te land, minister van oorlog en lid van de opperste Franse oorlogsraad geweest. In 1939 werd hij ambassadeur te Madrid bij de pas erkende regering van Franco, in Mei 1940 vice-premier en een maand later premier. Als zodanig tekende hij de voorwaarden voor de Franse capi tulatie in dezelfde spoorwegwagon en op dezelfde plek in het bos van Com- piegne, waar Foch in 1918 de overgave van de Duitsers had aanvaard. In 1941 weigerde hij te bewilligen in de bezetting van Syrië door de En gelsen en toen de geallieerden in No vember 1942 in Noord-Afrika landden, gaf hij de daar gelegerde troepen be vel, zich tegen de invallers te verzet ten. Bij de bezetting van Frankrijk door de geallieerden vluchtte hij naar Oostenrijk. In 1945 keerde hij naar Frankrijk terug en werd toen gearres teerd. BRITSE REGERING AANVAARDT AMERIKAANSE UITNODIGING Engeland heeft de uitnodiging van de Verenigde Staten tot deelneming aan de conferentie met Frankrijk, over Duitslands bijdrage aan de Atlantische defensie, aanvaard. De conferentie van drie wordt op een nader vast te stellen datum te Washington gehouden. DINSDAG 24 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 en 8.45 Grara.- muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.- muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 en 10.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Cello en piano. 11.30 „De Race", hoorspel. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Gram.muziek. 15.20 „Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie", hoor spel. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Gram.muziek. 17.35 Jazzmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Musette-muziek. 19.00 „Paris vous psrle". 19.05 Zang. 19.15 Dansmuziek. 19.45 „Ouders en kinderen tegenover de fiscus", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Omroeporkest. 21.00 „De Antwoordman". 21.15 Orkestconcert. 21.45 Gram.muziek (met toelichting). 22.15 Exquise muziek. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken" causerie. 10.00 Voor de kleuers. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Lichte muziek. 14.53 Gram.muziek. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. E. Nordlohne: „De bovenwindse eilanden". 18.00 Gram. muziek. 18.10 Filmmuziek. 18.30 Orgelspel. 18.45 -Ronde van Frankrijk. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actuali teiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville programma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 „Fidelio". opera. (Holland Fes tival.) 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6