LAATSTE NIEUWS Het noodgebouw achter het Landbouwhuis De Stedelijke Muziektuin Duizenden lampions zullen het Gemeente Sch dorp weer verlichten Drie Alkmaarders betrokken bij busongeval in Wezel Bureaucratische molens malen langzaam Dossiers worden dikker, gebouw blijft leeg Een bouwplan voor 75 woningen van„Rochdale" Bouw woningwetwoningen door woningbouwverenigingen Benoeming leraar in de wiskunde Nieuwe vestiging op het Industrieterrein Noord AGENDA Negenjarig knaapje overreden en gedood Kees Stet veroverde het Openluchttheater Twee passagiers bleven in Duitsland achter Perzische voorstellen aan de Britten overhandigd brandspuit HEILOO Geslaagde bridge-* van de V.V.V. Marktberichti DINSDAG 34 JULI 1951 ^CHTER het Landbouwhuis staat het houten gebouw, waarin gedurende de oorxog de voedselcommissaris resi deerde. Het staat leeg. Het staat leeg, alsof er in Nederland een overvloed was aan kantoorgebouwen. Natuurlijk is het niet de bedoeling, dat het leeg zal blijven, maar het is een regerings gebouw en overheidsinstanties hebben nu eenmaal de eigenschap, dat ze lang zaam werken. Het schijnt op het ogenblik in het voornemen te liggen, dat de ontvanger van de belastingen er in zal worden gehuisvest en daar beschouwt men zo iets als een verbetering. Het tegenwoor dige kantoor, dat is gelegen bovenin het vroegere schoolgebouw op de hoek van de Gedempte Nieuwesloot en de Doelenstraat, heeft grote bezwaren. Het is te klein en het ligt te hoog. Er zijn tal van oude mensen, die belasting moeten betalen en het is geen zeld zaamheid, dat de congierge naar boven opbelt met de boodschap of er soms even een ambtenaar naar beneden kan komen, omdat er een oudje zit voor wie de trappen te machtig zijn. Het gebouw achter het Landbouw huis heeft ook zijn bezwaren. Het is van hout en gevreesd wordt voor erge warmte in de zomer en grote koude in de winter. Bovendien is het brandge vaar er groter. Maar een verbetering zou het zijn. Intussen is het de vraag of het ooit zover zal komen. Want een buitenstaan der heeft er geen idee van, hoe zulk een verhuizing in zijn werk gaat. De arbeiderswoningbouwvereniging „Rochdale" verzocht steun voor de bouw van 75 woningen aan de Coorn hertkade, het Cornelis Evertsenplein en de Marnixstraat. Er zullen gebouwd worden 29 ééngezinswoningen, 16 be nedenwoningen en 30 bovenwoningen. Oorspronkelijk waren hier slechts 63 woningen geprojecteerd met een grond prijs van f 1650 per woning. De totale grondprijs bedraagt nu f 109.147,50. In totaal is een grondvoorschot van f 113.710,75 benodigd. Het aangevraagde bouwvoorschot be draagt f 710.905. Door deze bouw wordt op goede wijze in het tekort aan wo ningen voorzien, zodat gemeentelijke medewerking gerechtvaardigd is. De woningen worden gebouwd met toepassing van de beschikking Bijdra gen woningwetbouw 1951. De huren zullen vermoedelijk f 7.25 per week be dragen (zonder de kosten van water gebruik!. B. en W. stellen voor adressante voor de grond een voorschot van f 113.710,75 en voor de bouw een voor schot van f710.905 te verlenen. De grond eigendom van de ge meente kan een bedrag van f 109.147,50 opbrengen. De Federatie van woningbouwvereni gingen verzoekt zoveel mogelijk aan de plaatselijke woningbouwverenigingen de bouw en exploitatie van woningwet woningen over te laten. Deze aangelegenheid was in diverse colleges en verenigingen meermalen aan de orde en B. en W. verwijzen naar het eerste artikel in „De Nederlandse gemeente" van 29 Juni 1951 en het des betreffende artikel van „De woning bouwvereniging", uitgave van de Nat. Woningraad van Juni 1951. Op 30 April bedroeg bij de toen In uitvoering zijnde woningen het aandeel van de gemeenten 39 pCt., van de wo ningbouwverenigingen 30 pCt. en van particulieren 30 pCt. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting vroeg toen aan de Ver. van Ned. ge meenten te overwegen wat er kon wor den gedaan om de rechtstreekse be moeiingen der gemeenten met de bouw terug te brengen tot die gevallen, waarin zulks noodzakelijk moet wor den geacht en bij het bevorderen van de bouw op de voet van de woningwet de ter plaatse toegelaten woningbouw verenigingen waar mogelijk in te scha kelen. Gebleken is, dat dit bevorderlijk is voor de belangstelling der burgerij in zake de Volkshuisvesting en dat de practische bezwaren daartegen veelal zijn te ondervangen. De wenselijkheid is erkend, dat de gemeentebesturen zo mogelijk de bouw en exploitatie van woningwetwoningen aan de woning bouwverenigingen en andere woning bouwcorporaties toevertrouwen. B. en W. kunnen zich daarmede ver enigen. In Alkmaar omvatten deze ver enigingen vrijwel alle groepen der be volking, terwijl zij steeds actief op het terrein der volkshuisvesting werkzaam zaam zijn geweest. Zij geven daarom de raad in over weging in het algemeen de woning bouwverenigingen de bouw en exploi tatie van de woningwetbouw ter hand te doen nemen, behalve in die gevallen waarin de gemeente daarvoor meer ge- eigen is. Wanneer een ontvanger de dringen de noodzakelijkheid gevoelt om beter te worden gehuisvest, dan bericht hij daarvan de inspecteur. Deze geeft de aangelegenheid door aan de directeur, die zich wendt tot het Ministerie van Financiën. Het Ministerie roept de be middeling in van de Rijksgebouwen dienst, een dienst, die overigens ressor teert onder hetzelfde ministerie, wat het snel verloop van de zaak misschien nog in de hand werkt. Via allerlei schijven komt de aangelegenheid ten slotte bij de bouwkundige ambtenaar ter plaatse en die gaat eens na, wat er zoal te krijgen is. Hij bericht zijn chef in Haarlem, die daarop zelf eens komt kijken en ten slotte gaat de aangele genheid terug naar het departement. Via de ambtelijke schijven komt alles weer bij de ontvanger, aan wie wordt verzocht eens te gaan zien, wat hij denkt van dit of dat gebouw en wat er naar zijn mening in moet worden ver anderd. De stukken gaan weer retour, komen ten slotte terug bij de Rijks gebouwendienst, die via de nodige schij ven opdracht geeft tot het maken van een begroting. Die begroting gaat weer naar het ministerie, enz. enz. enz. Dat is allemaal gebeurd. Er is een begroting. Of liever er was er een. Want er bestaan in onze samenle ving ook nog prijzen. Die hebben de gewoonte om te veranderen en iedereen weet er van mee te praten dat veranderen bestond de laatste jaren alleen maar uit stijgen. De prijsveran- deringen hadden zo snel plaats, dat de ambtelijke molen er ver bij ten achter bleef en toen de begroting eindelijk ge reed was, deugde die al lang niet meer. Er werd een nieuwe gemaakt. Maar die tweede moest het ook weer afleggen tegen de snelheid, waarmee de prijzen zich naar boven bewogen. Het dossier heeft inmiddels de dikte gekregen van een decimeter. Maar de ontvanger zit nog op de hoek van de Doelenstraat hoog in de wolken en het gebouw achter 't Land bouwhuis staat leeg. De gemeente, die eigenaresse is en die het heeft verhuurd aan de Rijks gebouwendienst, zou er, zo ze wilde, wellicht weer de beschikking over heb ben kunnen krijgen. Want het nood gebouw mag, vergeleken bij zijn tegen woordige huisvesting, voor de ontvan ger een verbetering betekenen, zo heel erg gebrand is hij er nu ook weer niet op. Maar de gemeente schijnt het ook wel te willen geloven. Ten minste, ze heeft alles bij het oude gelaten en de mogelijkheid om ten aanzien van het Landbouwhuis tot een bevredigende regeling te komen, werd nooit aange grepen. We zijn benieuwd hoe lang het nood gebouw nog leeg zal blijven staan als een symbool van wat Sint Bureaucra- tius in onze tijd, die zo arm is aan huizen, vermag. Door een zetfout is de publicatie der aan beveling van een leraar in de wiskunde aan het Murmellius Gymnasium niet geheel tot zijn recht gekomen. Wij laten deze hier nogmaals volgen: De aanbeveling van curatoren luidt: 1. voor vast leraar: 1. de heer Dr. A. van Heemert te Amsterdam, wiskundig medewerker van het Nat. Luchtvaart Laboratorium; 2. de heer Drs. H. van Rossum (niet: Van Russum) te Alkmaar, leraar aan het Amsterdams Lvceum. Wij zouden hierbij nog het volgende willen opmerken. Er is destijds bij tijdelijke be noemingen aan de Handelsschool over g'e- klaagd, dat door onvoldoende keuze vaak can- didaten buiten deze gemeente moeten benoemd worden, waarbij zich dan direct de kosten doen gelden, welke de betrokkenen voor het heen en weer reizen moeten maken. Nu staat men hier weer voor een zelfde probleem. Wanneer de rangschikking der candidaten niet alphabetisch is geschied, wordt de voor keur gegeven aan een candidaat, die te Am sterdam woont en in Alkmaar moet les geven; en staat als no. 2 een candidaat die spoe dig ook zal promoveren die in Alkmaar en van hieruit dagelijks naar Amsterdam moet reizen om daar aan het Lycum les te geven. Wij willen hier niet in een beschouwing over de geschiktheid van beide candidaten treden, noch de overweging laten gelden, dat Alkmaarders hier een streepje vóór moeten hebben, maar uitsluitend wijzen op het door de Raad zelf geconstateerde feit, dat men be noemingen waaraan voor de betrokkenen node loos moeite en kosten zijn verbonden zoveel mogelijk moet voorkomen. GEVAARLIJK RIJDEN. Omstreeks vijf uur gistermiddag re den drie jonge trekkers uit Scheve- ningen over de Koorstraat in de rich ting van de Grote Kerk. Twee van hen waren de kruising met de Laat reeds voorbij, toen de derde, die er een flink stuk achter fietste, juist bij het over steken van de Laat door een langs hem rijdende bestelauto werd gesneden op een zodanige wijze, dat zijn voorwiel op vrij primitieve maar degelijke wij ze werd geplet. De jongen kon op het trottoir springen en verkreeg geen let sel. De bestuurder van de wagen stop te onmiddellijk en regelde tot weder zijds genoegen de schade. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING BOUW EN WONINGTOEZICHT Evenals Limmen wil ook Akersloot gebruik maken van de dienst van Bouw- en Woning toezicht der gemeente Alkmaar^ waarvoor een vergoeding van f 700,— per jaar zal worden gegeven. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Hoewel de mogelijkheden voor de vestiging van industrieën en bedrijven door de moeilijke omstandigheden nu niet bepaald worden bevorderd, is toch r.og allerwege een verwoede bedrijvig heid waar te nemen met betrekking tot het inrichten van nieuwe panden en fabrieksruimten. Binnen afzien bare tijd zal op het industrieterrein Noord weer een hernieuwde activiteit op te perken zijn. In de nabijheid van het langzamershand imposant wor dende bouwwerk van de N.C.Z., het reeds gereed gekomen pakhuis van de firma Eyssen, de confectie-industrie van de firma Bakker, opslagruimten van de firma Schot en Zoon en de pootaardappelenbewaarplaatsen van de L.T.B. zal waarschijnlijk nog in Augus tus begonnen kunnen worden aan de bouw van een opslagplaats voor zui velbedrijfsbenodigdheden. Aan de Hoornse Vaart, naast de vestiging van de heer Eyssen, zal nog vóór de win ter een gebouw van 14 meter bij 35 meter verschijnen ten behoeve van de Bond van op Coöperatieve grondslag werkende zuiverfabrieken in Noord-Hol land. Op het ogenblik is de ruimte van de Bond in een derde deel van de A.lkmaarse Graanbeurs wel wat be krompen geworden. Bovendien zal door de ontruiming van dit pand de gehele Beurs aan de Nederlandse Ta pijtindustrie ten goede kunnen komen. Het bouwwerk zal slechts een enkele verdieping krijgen, hoewel met de mogelijkheid van uitbreiding rekening is gehouden. Het nieuwe pand zal per auto, te water en hopenlijk straks ook per spoor bereikbaar zijn. Voorlopig zal op het industrieterrein dus nog werk genoeg zijn temeer daar ook de L T.B. nog enige kantoorruimten en een graanopslagplaats aan het bouwen is en voor de grafkistenfabriek on langs de eerste palen werden geheid. Burgerlijke Stand Geboren: Jacqueline M., dochter van A. Hoogvorst en G. W. Blokker. Theodorus P., zoon van F. G. van Veen en A. E. Roosloot. Josephus M., zoon van N. J. van Westen en G. Twint. Johanna Maria, dochter van J. Oosten J. M. Zonneveld. Johannes C., zoon van F. H. v. d. Vliet en W. H. Lank- warden Gerardus P,, zoon van P. S. Verberne en R. G. Dekker. Overleden: Johanna Kok, 76 jaar, geh. met P. Ottink. Johannes H. Geels, 58 jaar, gehuwd met A. A. L. Machgeels. Johannes Haker, 84 jaar. MULO-EXAMENS. Voor het gisteren in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar afgenomen examen voor het Mulo-diploma A zijn de volgende stad- en streekgenoten ge slaagd: E. G. Groet, A. Kuiper, C. E. A. van Nunwegen allen te Alkmaar; M. Dekker, G. H. Graas uit Heiloo; I. van Exter en L. H. de Haan uit Cas- tricum. TOT SCHRIJVER BENOEMD. De heer G. Leertouwer, schrijver bij de belastinginspectie te Schagen, is in gelijke functie naar de Inspectie te Alk maar overgeplaatst. DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: De kam pioen (18 jaar) Harmonie Theater, 8 uur: Minderjarig meisje vermist (14 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Goldwyn Follies (14 jaar) Victoria Theater, 8 uur: Het laatste duel (14 jr.). WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 uur: 't Is feest vandaag (alle leeftijden)8 uur: De Kampioen (18 jaar) Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Minderjarig meisje vermist (14 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Goldwyn Follies (14 jaar) Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het laatste duel (14 jaar). Triesi einde van logeerpartij Gistermiddag omstreeks half vijf is op de Torenstraat te Enkhuizen een droevig ongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de negenjarige Rob Vijzelaar uit Alkmaar, die in Enkhui zen zijn vacantie doorbracht. Op dat tijdstip kwam de knaap spe lenderwijs uit een poort gelopen, juist voor de wielen van een passerende vrachtwagen. Hoewel -de chauffeur, H. S. alles in het werk stelde om het ongeluk te voorkomen kon hij niet ver hinderen, dat het kind door de auto werd overreden. Met zware verwon dingen werd het slachtoffertje naar het Snouck van Loosen Ziekenhuis ver voerd, waar het kort na aankomst overleed. Bergen is morgenavond een sprookje gelijk Morgenavond zal geheel Bergen weer een sprookje zijn, wanneer de duizen den lampions hun schommelend licht in alle zachtheid laien stralen. In de lommerrijke bomen zal het lichte groen mild tussen het oranje schijnsel uitkomen en vooral rond de oude Ruï ne zal menige bewonderende uitroep weerklinken over 't feeërieke schouw spel. Duizenden zullen een paai- uur in dichte drommen langs alle verlichte en versierde lanen trekken en de bestuur ders van tram en bus zullen bij de aanvang en aan het einde de handen meer dan vol hebben bij het grote vervoer. Het is ieder jaar weer opval lend, dat hetgeen in Bergen moge lijk is, nog nergens in den lande bij navolging succes heeft kunen boeken. Reeds worden thans in Bergen door de verschillende buurtcommissies palen geslagen en draden gespannen, waar aan straks het kaarslicht moet wor den gehangen. In verband met de verwachte enor me drukte heeft de Rijkspolitie de vol gende maatregelen afgekondigd: Vanaf half negen zullen tot het ter rein van de verlichting uitsluitend voetgangers (zonder rijwielen e.d worden toegelaten; voertuigenen, rijwielrekken e.d., die zich op de verlichtingswegen bevinden, moeten vóór genoemd tijdstip worden verwijderd; Onder de passagiers, die gistermiddag om 2 uur met een NACO-reiswagen bij Wezel tegen een boom reden, bevonden zich ook drie Alkmaarders, de heer en, mevrouw Pesser, Koorstraat 43 en mej. Rademaker, Schermerweg 23. Zij zijn er betrekkelijk goed afgekomen en konden met lichte verwondingen de verwron gen massa, die van de bus was overgebleven, verlaten. De heer J. J. H. Pesser, die vanmorgen nog ontdaan was van de doorstane verschrikkingen, weet zich van de toedracht niet veel te herinneren. Twee dames licht gewond Het ongeluk gebeurde in een mini mum van tijd. Plotseling klonk er een harde klap en schoot de wagen naar de linkerkant van de weg, waar de auto in volle vaart tegen een boom vloog. De kracht van de botsing was zo hevig, dat de boom met wortels en al uit de grond werd gedrukt. De gevol gen waren ontzettend. Overal hoorde men het gekerm van de gewonden. De heer Pesser kwam er zonder schram metje af, maar zijn echtgenote had een diepe hoofdwond opgelopen en ook mej. Rademaker kreeg verwondingen in haar gezicht. Terwijl de heer en mevrouw Pesser naast het wrak van de bus stonden en hulpploegen bezig waren de hevig kermende chauffeur de heer J. de Jong uit Hoorn met snijbranders uit zijn benarde positie te bevrijden kwam er plotseling een bekende naar hem toe de heer P. J. Mijts uit de Heerenstraat, die met zijn echtgenote en enige ken nissen van vacantie uit Oostenrijk te rugkeerde en door de "verkeersopstop ping op de weg was opgehouden. Wie Prachtig gelegen, maar een toonbeeld van verval Toen nu al meer dan een kwart eeuw geleden Alkmaar zijn muziektuin kreeg, zijn moeite noch kosten gespaard om daarvan iets goeds te maken. En toen de werkelijk prachtig gelegen tuin gereed was, mocht terecht worden ver wacht, dat deze zich in een druk bezoek zou mogen verheugen. Gedurende korte tijd is dat ook wel het geval geweest, maar toen het nieuwtje er af was, bleven de mensen weg en het opmerkelijk feit deed zich voor, dat deze zeldzaam mooie gelegenheid niet in staat bleek te zijn om het publiek te trekken. De betrekkelijk primitief ingerichte Burger- en Buitensocieteiten hadden een ongekende bloei beleefd, de veel fraaiere muziektuin voerde weldra een kwijnend bestaan. Het is moeilijk te zeggen, waaraan dat moet worden toegeschreven. Gedu rende een reeks van jaren heeft de Raad zich af en toe met het geval be zig gehouden. Hoe vaak de wenselijk heid is geuit om de tuin een uitgang te geven naar Kennemerstraatweg, zou den we niet durven zeggen, maar alles bleef bij het oude, omdat men de Hout ongerept wilde laten. Soms waren er gemeenteraadsleden, die meenden, dat een .vergunning' alleen al voldoende zou zijn om beterschap te brengen, anderen meenden, dat er gelegenheid zou moe ten worden gegeven tot dansen. Dat laatste is wel eens gebeurd en na de oorlog is het er soms wel eens druk ge weest. Maar die drukte was niet blij vend en de muziektuin kwijnde verder, zakte verder terug. Vele pachters zijn er geweest, goede en minder goede. Maar geen van hen hield het er uit en we hebben wel eens de indruk gekregen, dat ieder van hen liefst zo spoedig mogelijk verdween, wanneer hij in de gelegenheid was iets anders te krijgen. Op het ogenblik is de „gemeentelijke"' muziektuin een gelegenheid geworden, die het praedicaat „gemeentelijk" niet meer verdient te dragen. We willen niet vragen, wie hier de schuld draagt. Zoals in de regel het geval is, zal er wel sprake zijn van allerlei omstandig heden, die hebben samengewerkt en van allerlei personen, die min of meer hebben gefaald. Zeker is echter, dat het er op het ogenblik zodanig mee is gesteld, dat men geen vreemdeling meer naar de muziektuin kan brengen zonder een gevoel van schaamte te krijgen en het is geen wonder, dat de muziektuin niet voorkomt op de plattegrond, die dooi de WV is uitgegeven en waarop de verschillende bezienswaardigheden van onze stad voorkomen. Het plantsoen is nog altijd even mooi, maar het meubilair dat, naar wij me nen, door de gemeente aan de exploi tant is overgedaan, verkeert in een zo danige sjofele toestand, dat het alleen maar doet denken aan armoede. De luifel is een opslagplaats van rommel, in de tuin liggen op een hoop, oude, niet meer bruikbare stoelen en tafels. Wat nog overeind staat, is het einde nabij en uitnodigen tot een prettig zitje doet het zeker niet. Waarlijk, we hebben medelijden met onze mooie muziektuin, die, wat de entourage betreft, een betere behan deling dubbel en dwars waard is. En we zouden aan de stad willen voor stellen; maak een einde aan dit verval! Sluit de boel en maak er weer plant soen van of breng de zaak weer in een zodanige toestand, dat niet iedereen, die binnentreedt zich moet afvragen in welke derderangs gelegenheid hij is beland. Wij willen hierbij nog opmerken, dat de actieve pachter, die thans de tuin beheert, van de gemeente weinig me dewerking ondervindt. Van een behoorlijke uitgang naar de Kennemerstraatweg is nooit iets geko men omdat men juist hier zo bang bleek een kleinigheid van het plant soen te moeten offeren. Vóór de tuin staat een roestig ijzeren hek, dat niet alleen de entree ontsiert, maar boven dien zeer hinderlijk is voor het parke ren van de auto's. Herhaaldelijke ver zoeken aan Gemeentewerken om dit roestige stuk hek te mogen verwijde ren hadden geen enkel resultaat. Wij herinneren er aan, dat voor uitstapjes van schoolkinderen en ouden van da gen de tuin ideaal gelegen is en daar voor dan ook druk bezocht wordt. schetst zijn verbazing, toen hij onder de slachtoffers de Alkmaarder, de heer Pesser, ontwaarde. Met de bagage van de familie Pesser is de heer Mijts daarop doorgereden naar Alkmaar. De onfortuinlijke buspassagiers zijn eerst diep in de nacht thuisgekomen. Met de trein arriveerden zij 's nachts op het Centraal Station in Amsterdam, vanwaar zij met personenauto's naar hun woonsteden werden gebracht. Wie voor heeft er iets jongensstad? De „Inwoners van Jongensstad" ver zoeken ons het volgende te willen pu bliceren: Aan de rand van de stad, naast het sportpark, verrijst onze stad: „Jon gensstad". Uit planken, palen en staven worden winkels en woonhuizen opge bouwd. Matten, jutezakken en oude gordijnen doen dienst als wand- en dakbekleding. Een circustent is haast voltooid en ons gemeentehuis is al voorzien van een tekening van H.M. de Koningin. Met ons politiebureau hebben verscheidene „burgers" ken nis gemaakt en zelfs onze „Burge meester" is voor een „misdrijf" door de „politie" aangehouden. Zolang er materiaal is gaan we door met de uit breiding: ondanks de bouwstop. U kunt ons bij deze vrije-tijdsbeste- ding helpen: Wat U afdankt kunnen wij gebruiken. Wacht U niet met 'n besluit te nemen: waarschuw ons en wij komen 't halen. Is iemand uit uw straat of buurt „inwoner" van onze stad, geef het hem mee. Wij zijn de gehele dag te bereiken in „Jongensstad" en verder op 't sportpark onder de tribune: afdeling „Jeugdzorg", tel. 4285. vertegenwoor digt ons daar. Een seintje daarheen en wij komen bij U langs. Bij voorbaat heel hartelijk bedankt. AANRIJINGEN EN ONGELUKKEN Hedennacht werd door een surveille rende agent van politie een twintigjarig meisje, dolend met een fiets door de stad aangetroffen. Bij nader onderzoek bleek, dat zij uit Voorburg afkomstig was en reeds vanaf 8 Juli vermist en in verband met een diefstal van een fiets werd gezocht. Zij werd door de politie ingesloten en zal hedenmorgen aan de politie te Voorburg overgegeven worden. Een 57-jarige dame kwam gister morgen op het trottoir van de Lange- straat zo ongelukkig te vallen, dat zij met haar hoofd tegen een winkelpui sloeg. Zij kreeg een grote snijwond boven haar rechteroog en werd door de politie naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Zij kon na verbonden te zijn naar haar woning terugkeren. Een zestienjarige jongeman reed gistermiddag omstreeks vier uur over de Gasthuisstraat. Hij lette echter niet op het verkeer en kwam daardoor in botsing met een hem tegemoet rijdende auto. Met een hersenschudding en een snijwond boven de rechter slaap moest hij door de GGD naar 't St. Elisabeth- ziekenhuis worden overgebracht. De auto en het rijwiel werden beschadigd. Omstreeks kwart voor twee gis termiddag verleende een uit de Nieu wesloot komende auto geen voorrang aan een over de Kanaalkade rijdend motorvoertuig. De wagens kwamen met elkaar in botsing, waarbij lichte schade werd veroorzaakt. De politie maakte tegen de verkeersovertreder P" oces-verbaal op. het doorgaand verkeer van Alkmaar naar Schoorl, de Egmonden en omge keerd, wordt buiten het centrum van het dorp omgeleid; voor parkeergelegenheid motorrijtui gen en stalling rijwielen zal worden gezorgd; iedere weggebruiker wordt vetr- zocht zich stipt te houden aan de aan. wijzingen door middel van de richting borden en de politie te geven. Het Kleinkunst-eysemble Kees Stet bezorgd# cie bezoekers van Bergen's Openlucht-Theater, dat weer tot de rand toe gevuld was, een „avond om niet te vergeten". John Pims zette de talrijke gasten met een gezellig praatje op hun g'emak en lijmde verder de verschillend# nummers handig aan elkaar. „Les Musettard's" hadden tot taak een echt „Parijse sfe#r" ia het theater te scheppen en te oordelen na#r het applaus slaagden zij daarin wonderwel. Tom de Munck en Truus Schot vergasttea de bezoekers op Weense operette melodieën. Na deze instrumentale en vocale prestatie# van het ensemble „wou Kees Stet van Ierswoud 'ok wel ders wat zegge". Hij had met zijn Westfriese praatjes als gewoonlijk groot succe*. Beril Barong trad op met liedjes uit Indo nesië en gaf onder meer haar indrukken weer van haar komst uit Indonesië in de sluis van IJmuiden, waar zij pas goed gevoelde, wat di© stip op de wereldkaart, dit Holland, voor haar betekende. Niet alleen muziek en zang en voordracht stonden op het gevarieerde non-stop program ma, er viel ook acrobatiek te bewonderen. Wat Betty Visero demonstreerde grenst aan het wonderbaarlijke. Het publiek, dat gul was met zijn applaus, overlaadde haar met bijvals-betui- gingen. Als geheel „een avond, die je niet vergeet", BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria A. C., d. van J. Hed- de< en C. C. Jonker. Ondertrouwd: Jan J. Koning (won. te Utrecht) en Elisabeth Struijk. Joseph J, M. van Erp en Anna M. Schagen. Getrouwd: Marinus A. Beekman en He lena A. J. Paping. Overleden Gerrit Honijk, 78 jaar, weduwnaar van M. A. Westenberg. Jan Peek, 71 jaar, echtgenoot van T. H. Schaf - fers (Amsterdam). BENOEMD. Onze plaatsgenote mej. R. Bijlsma is benoemd tot onderwijzeres bij Christelijke onderwijs op Marken. het lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Ongecorrigeerd) Hei ongeval mei de NACO bus Van de 48 passagiers, die hun va- cantiereis door dit verschrikkelijke on geluk abrupt zagen afgebroken, moes ten er twee naar een ziekenhuis te Dinsken worden vervoerd. Een van deze twee slachtoffers, een dame uit Leeuwarden, had een schedelbasisfrac- tuur opgelopen en verbeert in zorg wekkende toestand. Onder de reizigers bevonden zich verschillende personen uit Zaandam en omgeving en Alkmaar. Averell Harriman heeft hedenmorgen de Perzische voorstellen, op grond waarvan de Perzen bereid zijn met da Britten in onderhandeling te treden, aan de Britse ambassadeur te Teheran, sir Francis Shepherd, overhandigd. Harriman ontving de voorstellen, nadat zij op een Perzische kabinetsvergade ring gisteravond waren besproken. Op de bijeenkomst, die tot in de morgen duurde, werden door Harriman voor gestelde veranderingen in een eerder opgestelde reeks Perzische voorstellen besproken. Sir Francis zal de voorstel len ter overweging naar Londen zen den. In Amerikaanse kringen heeft men verklaard, dat de volgende stap thans aan de Engelsen is. Twee Belgische vliegtuigen neergestort De Sabena deelt mede, dat een harer tweemotorige C 47 vrachtvliegtuigen Dinsdagmorgen te pletter is gevallen bij de start na een tussenlanding te Gao. De gezagvoerder en de eerste of ficier werden gedood. Het derde be manningslid is zwaar gewond. Naar het Belgische blad „Het Nieuws van den Dag" meldt, is een vliegtuig, dat deelnam aan de „Zee leeuwoperatie" te Oostende, bestuurd door Prins Antoine de Ligne, neerge stort. De piloot is er in geslaagd zich met zijn valmscherm te redden, maar werd vrjj ernstig aan armen en benen gewond. Te Oostende wordt verder vernomen, dat een zekere Nicaise, uit Gent, bij deze oefen'r.g werd gedood door een stuk van het neergestorte vliegtuig. GESLAAGD. Onze stadgenote mej. M. N. var. der Laan slaagde voor het examen diploma Engelse Handelscorrespondentie, dat te Alkmaar werd afgenomen. Voor het eindexamen der Kweek school voor Machinisten is geslaagd on ze stadgenoot de heer H. W. Klaslag. Grote belangstelling de overdracht Reeds geruime tijd heeft me gemeente Schoorl de behoefte nieuwe brandspuit gevoeld, da uit de bezettingstijd daterende riaal, dat aanvankelijk uitsluitei de luchtbescherming was beste: gon te verouderen en niet me deed aan de heden ten dage g standaard-eisen. Daarom werd Brandspuitenfabriek Van Ber Heiligerlee enige tijd geled nieuwe brandspuit besteld, die morgen in de brandweer kaa Schoorl door de directeur der de heer J. J. van Bergen, aan meente werd overgedragen. Het was Zaterdagavond een f drukte in „De Rustende Jager", voorzitter van de WV, de h< van Gemeren, de 120 bridgers 1 welkom heette voor deze 2e drive van de WV te Heiloo, di leiding van het bestuur van de lijke bridgeclub „Sans Atout" vond. De zaal was keurig vers zelfs op het toneel hadden ee: bridgers plaats genomen. Na e vlot verloop, waarvoor de wi leider, de heer Bartholemy zé woord van lof toekomt, werden zen door de voorzitter van San: de heer W. J. v.d. Meer, met f passelijk woord uitgereikt en bl de heren Takes en Russelman i ringen de wisselbeker hadden nen. De gedetailleerde uitslag i heren TakesRusselman, Wi 45'/t p 72,2%; 2 heren Honing- Bergen, 43% p 69%; 3 heer ei Slotboom, Bergen, 39'/s p 62,7%; KueterGo vers, Heiloo/Alkma, 61.9%; 5 heren VisserHaasbrot maar, 38% p 61,1%; 6/7 heren Govers, Alkmaar en mw. Kölli Rob, Purmerend 371/, p 59,5%; SombroekWorp, Bergen, 37 p 9 iam. Klerks, Zaandam, 36'/« i 10 fam. Brandse, Heiloo, 36 p 5' dames Van Steeg, Heiloo, 67i 12 dames Garritsen-Craamer, 66Vi p 55,4%; 13 dames Jonl Klaver, Heiloo, 66 p 55%; 14 her ritsenCraamer, Heiloo, 34% p 15 fam. Piet, Alkmaar, 65 p 54 mw. Jansenheer De Ruiter, 33'/! p 53.1%. RADION-PROP AGANDA-D4 In de volgende plaatsen zu dion prapaganda-dagen plaats Heiloo: zaal „De Rustende Kennemerstraatweg 356 op Dir en Woensdag 25 Juli. Warmenhuizen: zaal c Ooievaar", Dorpsstraat 186 op 27 Juli. De demonstratie zal door haar tieve karakter er belangrijk t< nen bijdragen verbetering te in de was-methode, waarvan v niet onbelangrijke textielbespai gevolg zal kunnen zijn. GESLAAGD Bij de door de H.M.V. gehoud mens te Haarlem slaagden voo mière de dames N. de Winter e R. Haring-Hollaar uit Heiloo. ALKMAARSE EXPORTVEILING, dag 23 Juli 951.Aardappelen 10.50 drielingen 7—12; kg; Slabonen Snijbonen stam 4275; Snijbonen —105; kg Komkommers 823 stul maten A 49—65 kg; Tomaten Bor. 45 kg;aardbeien 1.203.20 slof; R 610 kg; Peulen 3—52 kg; Dopi 52 kg; Tuinbonen 21.5025 kg; 4—20 kg; Sla 27.50 stuks Poste kg; Andijvie 1526 kg; Rabarber Bieten 1726 kg; Peen 2250 bos; —38 kg; Soepgroenten 59 bos; 3 24 bos; Priumen 313 stuks; R sen 25—52 kg; Zwarte bessen 76I Perziken 324 stuks. NOORDERMARKTBOND, 24 Juli Aangevoerd werden 74000 kg aarc eerstl. 11.30—13.20; grove 9.20—10, 10.30—12.40; kleine 3.'0—5; rod< 13.90—15; eigenh. 12.30—13.60; bl. 12.70—14; doré 12.80; 75 kg slabo 80. LANGEDIJKER GROENTENCEK 24 Juli 1951 Aangevoerd werd kg aardappelen eerstl. 11.10—13.10; doré 12.30—14.! we eigenh. 12.15.30 grove 9. driel. 9.12.10; kleine 6.7.2C kg rode kool 5.9.30; 12000 kg 14.9018.40; 7500 kg witte kool 1 1400 kg tomaten A 5458; B kg slabonen 76—82; 25 kg tuinbor 2500 stuks bloemkool 3143. PURMERENDER MA PURMEREND, 24 Juü 1951. del in de vette koeien was ze Het aanbod was vrij groot en zen bakten dan ook enigszins, gelde markt was een behoorlij del en er was nogal vraag. De lagen echter nogal hoog, zodat del ietwat „trekkerig" verliep, verse markt was de handel sti wolveemarkt was ook een vrij lijk aanbod, maar de handel v zowel in de vette schapen als in meren. De goede lammeren w; wel gevraagd. Op de nuchtere k markt was de handel weer ze en de beesten voor de slacht weer voor goede prijzen verkc de fokkers ging het minder v was niet veel belangstelling. Ol te varkensmarkt was het aanbi goede varkens niet zeer groc de prijzen in de buutt van f 1.9 In de vette zeugen was een fl bod, de prijzen lagen om de f °P de biggenmarkt was een fl bod. de handel was vlugger en zen lagen iets hoger.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2