VxMOtvtietijd VELDSLAG ALKMAAR Bontmantels Rooidoppen LABORI f met versterkte top DEVALK VRAAG M AANBOD Sint Josephschool wordt gerestaureerd Langedijk verhoogt begrafenisrechten koffers en schooltassen van Abonneert U op dit blad Raad van De Rijp vergaderde De drie toegezegde woningen zijn er nog niet Spijkerboor Vergadering van de Plattelandsvrouwen Nieuwe Niedorp Fatale bandbreuk: twee mensen gewond Limmen Bergen André Carrell trad op in openluchttheater Schoort Schoorls Gemengd Koor gaf uitstekend concert Groet Aansluiting bij volkscredietbank te Alkmaar 2474 Te koop aangeboden: IN PELTERIJENFABRIEK „DE PANTER1' TE AMSTERDAM ONTKETENT DE PRIJZENOORLOG IN 69.- 85.- 98.- 139- 179.- 225.- Laat 78 n.d. Kapelkerk Te koop gevraagd: Goed en Goedkoop ELECTROLUX- KOELKAST Pedroli JOH. B. GEELS DAGBLAD. RECLAME WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1981 Maandagavond kwam de raad van De R|jp onder voorzitterschap van bur gemeester Dalenberg bijeen. De V.V.V., de Koninklijke Ned. Middenstands Ver. en de E.K. Middenstandsvereniging „De Hanze" verzochten de kermisduur te handhaven op 8 dagen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. in elk geval inzake de kermisduur met een voorstel zullen komen op één der vergaderin gen op het einde van het jaar. Ook zal worden overwogen de vacantie voor de schoolkinderen voor het volgende jaar twee weken te vervroegen. „Steenhoop des aanstoots" Van de ingekomen stukken werd een twaalftal voor kennisgeving aangeno men. Ken schrijven van de WV en de beide middenstandsverenigingen, waar- In verzocht werd het Rijperviswater weer in eigen beheer te nemen, werd breedvoerige behandeld. Na informa tie was gebleken, dat het indertijd ge sloten contract van de beroepsvissers niet vóór 1953 kon worden verDroken. De heren P. Middelkoop en J. Sassen, beide bestuursleden van de WV, deel den mede, dat vooral het uitreiken van dagvergunningen wenselijk was. Besloten werd de medewerking van de vereniging voor beroepsvissers in deze te vragen. Ook zal worden on derzocht of het inderdaad voorkomt dat visvergunningen worden gewei gerd. Ingevolge een wijziging van de Drankwet zal voortaan voor een hotel vergunning f 45.voor verlofrecht A f 45,— en voor vergunning voor een nieuw bedrijf f 170,moeten worden betaald. Vacantietoeslag Een voorstel van B. en W. om aan het personeel der gemeente een jaar lijkse vacantietoeslag ad 2% tot een max. van f 50,te verlenen werd aan genomen. De heer P. Middelkoop wen ste deze voorziening ook voor de loon- trekkenden, zoals de sluiswachter, raadhuisschoonmaker, gemeentebode enz. De voorzitter zeide, dat dit perso neel niet in de regeling is opgenomen en dat er weinig kans op is dat een eventueel verzoek door Ged. Staten wordt goedgekeurd. Daar het voorstel van de heer Middelkoop werd onder steund, werd een onderzoek toegezegd. Een door B. en W. voorgestelde rege ling waarbij aan gemeentepersoneel, dat niet valt onder het Ziekenfondsbesluit, een bijdrage wordt verleend van 50 pet in de kosten van het sluiten van een ziektekostenverzekering, tot een maxi mum van f 50.per jaar, werd tot een volgende vergadering uitgesteld. De hr. Middelkoop, hierbij gesteund door de heren Klinkhamer en Sassen, was van mening dal de uitkering niet moest gelden voor de ambtenaren, die meer verdienen dan f 6000. De voorstellen betreffende vaststel ling uitkeringbesluit 1950, toelagebe- sluit 1951 en voorschot 5% loonsverho ging m.i.v. 16 Maart 1951, werden zon der meer aangenomen. Eveneens het voorstel om het sportterrein, wederom voor het tijdvak 1 Aug. 19511 Aug. 1952, te verhuren aan de A.V.V. „De Rijp". Door de vereniging voor gezinsver zorging „Schermereiland en Omstreken" PURMERENDER MARKT PURMEREND, 31 Juli. De handel in de vette koeien zette ditmaal beter in en de vraag was groter, waardoor ook de prijzen een weinig beter waren. Ook op de gelde markt was de handel leven diger. Reeds vroeg was te bemerken, dat de vraag groter was, zodat de prij zen ook hier niet daalden. De handel op de verse markt was van het begin af aan zeer stil. Op de stierenmarkt was de handel in slachtstieren iets vlugger, maar naar de overigen was geen grote vraag. De nuchters kalve ren voor de slacht waren weer in trek, en er werden flinke prijzen betaald. Voor de fokkers was weinig belangstel ling, terwijl ook de handel in de vette kalveren matig was. Op de wolvee markt was de handel stug: zowel voor de schapen als de lammeren waren de prijzen lager. Ook met de bokken ging het niet veel beter. Op de vette var- kensmarkt was echter een vlugge han del met hogere prijzen. De hoogste no tering voor de beste kon hier tot het einde toe gemaakt worden, en de prij zen voor de beste vette zeugen lagen om de f 1.88. Ook op de biggenmarkt waren de prijzen beter. Op de fokzeu- genmarkt was het kalm door de flinke keuze en op de paardenmarkt waren de prijzen van de slachtpaarden vrij koog, maar de verkoop ging nogal stroef. De pluimveemarkt was zeer matig bezet. Toch bleek de handel hier iets verbeterd te zijn. - Aangevoerd 623 runderen, w.o. 265 vette koeien f 2.20—f 2.80 per kg. Han del goed. 142 melk- en kalfkoeien f 625f 950 per stuk. Stil. 192 gelde- koeien f 500—f 725. Goed. 287 nuchtere kalveren voor de slacht f 48—f 95. Goed. Nuchtere kalveren voor de fok f 55f 100. Stug. 24 stieren f 625— f 1300. Kalm. 16 vette kalveren f 140 tot f 285. Matig. 272 schapen (vette) f 65—f 110. Stug. 497 lammeren f 40— f 85. Stug. 40 bokken en geiten f 10 f 50. Stug. 165 vette varkens f 1.80 f 2 per kg. Vlug. 1021 varkens: schram men f 35f 72, zware biggen f 40— f 78, lichte biggen f 26f 40. kalm, duur. 32 fokzeugen f 250—f 375. Kaün 38 paarden f 600f 925. Stug, duur. Totaal 2997 dieren. 1700 oude kippen en hanen, rode en witte f 1.50f 1.70 per kg. 450 oude kippen en hanen, blauwe f 1.60f 1.90 per kg. 400 jonge hennen f 4f 6 per stuk. 4500 jonge hanen, rode en witte f 2—f 2.25 per kg. 800 jonge hanen, blauwe f 2.60f 2.90 per kg. 350 een den f 1f 1.25 per stuk. 350 konijnen f 11 475 per stuk. 4500 kipeieren f 14f 15 per 100 stuks. 500 eend eieren f 9 per 100 stuks. Handel iets beter. werd een-subsidie van f 123,ver zocht. De lagere tuinbouwschool te Z.O.-Beemster vroeg een bijdrage van f 200 (voor elk der leerlingen uit de gemeente f 50,In beide verzoeken werd toegestemd. Vermakelijkheidsbelasting Een verzoek om verlaging van ver makelijkheidsbelasting, waarvan het percentage 35 bedraagt, gedaan door de heer S. Spanjaart, exploitant van de reisbioscoop „Citex", werd om finan ciële" redenen afgewezen. Achtereenvolgens werden nu goed gekeurd het voorstel van B. en W. om een strook grond, gelegen bij het pak huis van de heer G. Visser,,groot 110 m2, te verkopen aan de heer G. Visser voor f 1,50 per m2 en de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 1948, welke met een batig saldo ad f 10.788,62 sloot doch welk bedrag dient te worden aangewend tot dek king van de nadelige saldi van vorige dienstjaren. Verder de vijfjaarlijkse afrekening vergoeding bijzonder on derwijs, waarbij aan de R.K. parochi ale school nog een vergoeding over het tijdvak 1943—1948 groot f 2577.15 toe komt. Het R.K. kerkbestuur van de pa rochie van de H. Bonifacius verzocht medewerking voor de restauratie van de St. Josephschool, in totaal bedra gende f 16.420.De raad besloot zijn medewerking te verlenen. Bij de rondvraag informeerde de heer Middelkoop ernaar of de vernieu wing van de Dambrug al spoedig op het program stond en wanneer de drie toegezegde woningen zullen worden gebouwd. De voorzitter deelde mede, dat de gem-architect reeds bezig was met de tekening, zodat gehoopt mag worden, dat binnen korte tijd defini tieve plannen ter tafel kunnen wor den gebracht. Ook was de heer Mid delkoop slecht te spreken over het feit dat bij de opening van de o.l.school behalve hij zelf geen raadslid of Wet houder aanwezig was. De heer Luder had, aldus spreker, niet mogen ontbreken. Wethouder Lu- der was het er niet mee eens. Wethouder Poel vroeg of de puin hoop op het Zuideinde kon worden op geruimd. De heer Roemer beloofde er feij het kerkbestuur op aan te dringen, dat j.de npuinstenen des aanstoots" wor den verwijderd. Twee nieuwe cursussen De plattelandsvrouwen afd. Starn- meer en omstreken kwamen dezer da gen bijeen. Als punt één stond op het programma een lezing door mej. v. d. Wey over de kookkunst. Na enige mi nuten was het duidelijk dat mej. v. d. Wey, die lerares is bij de huishoude lijke voorlichtingsdienst ten plattelande, de dames wist te boeien. Zij wees er haar toehoorders op, toch vooral te let ten op de samenstelling van de maal tijden. Zij lichtte verschillende dingen met enige voorbeelden toe. Aan het eind van haar lezing zei zij dat zij bij voldoende deelname een cursus van zes kooklessen wil verzorgen. Vervolgens gaf mevrouw Schoenma kerTamming uit West-Graftdijk een verslag van de algemene vergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen te Utrecht. De voorzitster mevr. Bruin, deelde bij het slot van de avond mede dat er bij voldoende deelname een moe dercursus zal komen. De opbrengst van de gedragen kleding bedroeg f 75. Zoals men weet zal dit geld in de pot voor de aankoop van een projectie toestel komen. Zeer waarschijnlijk ten gevolge van onverwachte breuk van de linkervoor- band verloor Maandagmiddag ter hoog te van het klooster de hr. Smeding uit Harlingen de macht over het stuur van zijn auto. Na enkele malen over de kop te zijn geslagen, kwam de Volks wagen in de berm tegen een boom tot stilstand waardoor de inzittenden een nat pak bespaard bleef. De gevolgen waren intussen ernstig genoeg. Een met de heer Smeding meerijdende lif ter, de heer J. Kramer uit Leeuwarden, moest in bewusteloze toestand met een ziekenauto naar het Centraal Zieken huis in Alkmaar worden vervoerd. Ook de bestuurder, die een vrij ern stige hoofdwonde had opgelopen, is naderhand naar een ziekenhuis ver voerd. De vrijwel geheel vernielde auto werd door de kraanwagen van de fa. Peereboom weggesleept, terwijl de Verkeers- en Rijkspolitie een onder zoek instelden naar de oorzaak van het ongeval. AANBESTEDING Dezer dagen vond een aanbesteding plaats van het metselwerk voor een woonhuis voor rt kening van de heer A. Kuijs alhier. Laag ste inschrijver was G. Min f 7532,—; Tb. v. d. Aa f 7777,-; C. Glorie f 8710,-. .Afscheidsdiner" Het „afscheidsdiner", dat de eind Juli vertrekkende gasten in het openlucht theater werd aangeboden vormde een zeer gewaardeerd slot van hun vacan- tie-tij{l. Om de maag voor te bereiden op de verschillende gerechten, die zou den worden opgediend, kwam de all- round-actor André Carrell met een ge zellig babbeltje. Na deze culinaire inleiding volgden zang, muziek, voordracht, alles sma kelijk opgediend door Marianne v. d. Bergh, het duo Sing Mooter (sopraan) en Ab Hofstra (bariton), de radio-pia nist en accordeonnist Jac. Schutte. Hoofdschotel vormde de luchtacroba- tiek van het Kalmar Trio en de Wik kels. Zo iets was in Bergen nog nooit vertoond en wekte algemene bewon dering. Bij het dessert kwam Jac. Schutte nog met een liederenpotpourri, die met gejuich werd beantwoord. Het was reeds zeer laat toen André Carrell op zijn stalen ros het veld op reed om de gasten te herinnneren aan de waarschuwing van De Genestel, dat er is een tijd van komen eneen tijd van gaan. Hoogstvoldaan gingen allen huistoe, na het Ned. Cabaret Ge zelschap met een hartelijk applaus dank te hebben gebracht voor het ge- bodene. Tennistournooi om de Zilveren Molen In Bergen zal op Donderdag 9, Vrij dag 10, Zaterdag 11 en Zondag 12 Aug. het tennistournooi voor badgasten (maar voor hen niet alleen!) weer plaats vinden. Zoals bekend worden deze wedstrijden na de oorlog telken- jare gehouden op het Tennispark „De Molenkrocht" aan de Kruisweg. Door de eigenares van het tennispark mevrouw A. J. LauBogtman, is een wisselprijs in de vorm van een zilve ren molen beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen, hebben enkele ranglijstspelers ingeschreven. Aangeno men mag worden, dat het tournooi, dat door de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond wordt aangemerkt als een A.B.C.-badgastentournooi, sterk bezet zal zijn. v De prijsuitreiking aan het eind der wedstrijden zal geschieden door de burgemeester van Bergen. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Johannes Bij waard en Clasina J. M. Pepping. Gehuwd: Rudolf G. Langenberg en Lena van der Eist. Overleden: Johannes P. Braken hof, 67 jaar, echtgen. van Anna M. Duijn; Heero P. Brouwer, 83 jaar, echtgen. van Elizabeth J. Siersma Willem G. Beeldman, 39 jaar, echtgen. van Fokje Plantinga; Dieuwke de Vos, 67 jaar, wed. van Douwe van Dijk. Schoorl beleefde weer een van de hoogtepunten van het seizoen: een con cert van Schoorl's gemengd koor in de open lucht. De zangliefhebbers stroomden weer in groten getale naar het door de na tuur geschapen openlucht-theater aan de Munnikweg en vleiden zich daar neer in de bloeiende beide. Het was een lust voor oog en oor. Het concert werd geopend met twee coupletten van het Wilhelmus, dat dooi de honderden aanwezigen staande werd aangehoord. Prachtig klonk in het avonduur het „Ave Regina' van Lotti en het daarop volgende „Adoramus". Het eerste gedeelte werd besloten met twee composities van Bonset, „Water lelie" en „Kruisklacht". Na de pauze zong het koor onder leiding van haar dirigent Corn. Jon ker „Gelukkig is het land" en „Die winter is verganghen". Groots klonk de compositie van Giesen, „Dominé Salvam Fac". Met „Kortjakje" eindigde dit concert, waarvan weer honderden hebben genoten. GESLAAGD Op het gehouden examen van Studio's Lagré te Amsterdam slaagde onze plaatsgenote mej. G. Th. Haasbroek te Schoorl voor Modelontwerpster. Heren aan de mast1, dames in de zak In de seizoenplaatsen blijft de ene attractie volgen op de andere. V.V.V. Groet-Camperduin zocht vermaak bij volksspelen. Ten aanschouwen en tot groot plezier van een grote schare nieuwsgierigen gingen de heren hun krachten meten aan de mast en tracht ten de dames elkaar de loef af te ste ken, half gedoken in een zak. Prijswinnaars werden: Mastklimmen heren: 1. Minkema, 2. Kreinsje, 3. Preleese, 4. Wichering. Zaklopen dames: 1. Timmer, 2. D. Stam, 3. Kingma, 4. Wichering. MARKTBERICHTEN L'DIJKER GROENTENCENTRALE, 1 Aug. 45.000 kg. aardappelen: Eei stelingen 11,20—11,90, blauwe Eigenh. 10.1011.30, rode Schotten 11, grove 10.50—11,10, driel. 9,60—10,60, kleine 4.806,10; 60.000 kg. rode kool A 4 4,20; 10.000 kg. gele kool A 46.10; 3500 kg. witte kool 34; 1500 kg. bieten A 12,1013,10; 200 kg. tomaten A 47, B 42; 250 kg. slabonen 34—38; 2500 st. bloemkool A 2433. De gemeenteraad van Langedijk kwam gisteravond bijeen onder voorzitter schap van burgemeester H. Schelhaas. Ter gelegenheid van de ingekomen stukken werd door de heer Jac. Slot (prot. chr.) gevraagd naar de voortgang van de bouw van de chr. tuinbouwschool te Broek op Langendyk. Voor het nieuwe jaar hebben zich reeds 34 leerlingen aangegeven. Hij zou hiermede gaarne spoed zien betracht. De voorzitter zeide dat de gemeente hiervoor nog geen geld kan krtfgen. Dat is het enige obstakel. Van B. en W. van St. Pancras was bericht binnen gekomen, dat deze gemeente voor over dracht van de Twuijverweg aan het Hoogheem raadschap blijft. Op grond van de bestaande gemeenschappelijke regeling zal het onderhoud v/orden toegepast. Verder onderhandelen met de gemeente Langedijk wordt overbodig de- acht. De voorzitter deelde nog mede, dat de klok te Broek op Langendijk deze week zal wor den gerepareerd en dat de bocht aan het Noord- einde van Oudkarspel zo mogelijk dit jaar nog zal worden verbreed. Verkoop van graven stopgezet B. en W. «telden voor over te gaan tot vast stelling van een nieuwe verordening op de hef fing van begrafenisrecliten in de gemeente Lan gedijk. De onkosten der algemene begraafplaatsen worden bij lange na niet meer gedekt door de begrafenisrechten. De uitgaven vertonen een stijgende, de inkomsten een dalende lijn. De opbrengst der begrafenisrechten bedroeg over de jaren 1947 tot 1950 f 3862,-, f 3418,-, f 3144,50 en f 2868,50. Het nadelig saldo over 1950 bedroeg f 5730,30, terwijl over 1951 op een kleine f 6000,— wordt geraamd. Volgens de thans voorgestelde verordening wordt de opbrengst der rechten op f 7500,— geschat. Tevens stelden B. en W. voor de verkoop van graven voor onbepaalde tijd af te schaf fen. Op de duur gaat bij verre nakomelingen de belangstelling voor een graf toch verloren en bovendien kunnen familieleden eventueel altijd weer een graf opnieuw inhuren. Over dit voorstel werd lang en breed ge discussieerd. Verschillende leden, o.a. de heren Ki van Dijk (PvdA) en P. K. Volkers (comm.) vonden de nieuwe tarieven te hoog. Daar entegen vond 'de heer J. Heeringa (prot. chr.) het juist dat B. en W. tegenover de uitgaven naar een gelijkwaardige inkomst zoeken. De voorzitter zeide, dat in vergelijk met an dere gemeenten de voorgestelde tarieven aan de lage kant zijn. De laatste tijd is veel zorg aan de begraafplaatsen besteed. Uitbreiding te Oudkarspel en Broek op Langendijk staat nog te wachten. Met een kleine wijziging werd de verorde ning ten slotte geaccepteerd. Voor wegverbreding werd besloten de vol gende perceelsgedeelten aan te kopen voor de prijs van f 1,— per gedeelte: Oudkarspel: KI. van Oversteeg 26 m2, D. Wagenaar Cz. 17 m2, KI. Ruiter 8 m2, C. Langedijk Az. 15 m2, J. Spanjaart 15 m2, St. Koopman 13 m2, E. Borst 1 m2, P. Kuilman 28 m2, Ned. Herv. Gemeente 78 m2, A. Mosk 51 m2, erven Zaagman 15 m2, wed. J. C. Swager 11.5 m2, h Schrieken 26 m2, J. van Hout St. 6 m2 en A. Ooijevaar 8 ih2; Zuid-Schanvoude: Jb. Zijp Dz. 28 m2, wed. M. Zijp Dz. 21 m2 en wed. C. Keizer 8 m2; Broek op Langendijk: W. Aardema 36 m2. Vervolgens kwani in behandeling een voor stel tot aansluiting bij de Volkscredietbank te Alkmaar. Hierbij overwogen B. en W., dat ook in de gemeente Langedijk met haar moeilijke sociale omstandigheden behoefte bestaat aan volkscrediet. Ook al verdient aan sparen vooraf de voorkeur te worden gegeven, het feit ligt er nu eenmaal, dat er vaak geld is en men toch op crediet koopt. De winkeliers zijn wel genoodzaakt hieraan toe te geven. Volgens B. en W. heeft de gemeente er voor te zorgen, dat de credietneniers ook tegen zichzelf worden beschermd. Zij zal de credietwaardig- heid moeten toetsen en overcreditering voor komen. Op deze wijze worden cliënt en mid denstand beschermd. B. en W. stelden derhalve aansluiting bij de Volkscredietbank te Alkmaar voor, waarbij aan de Langedijker ingezetenen gelijke rechten z.ullen moeten worden toegekend. De gemeente Langedijk stelt zich garant voor de bealing van aflossing en rente, doch eerst nadat alle midde len tot terugvordering hebben gefaald. Door eis te stellen, dat credieten slechts worden ver leend voor de aankoop van goederen bij win keliers, die zijn aangesloten bij het Alkmaarse financierings-instituut, waarbij de winkeliers uit Langedijk zich kunnen aansluiten, treedt de gemeente Langedijk op als „achterborg", waardoor het risico van de gemeente tot een minimum wordt gereduceerd. Ten kantore van het bureau voor sociale zaken te Zuid-Schar- woude kunnen alle voor het crediet nodige handelingen door de credietneniers worden ver richt, zodat men daarvoor niet naar Alkmaar behoeft te gaan. Credieten worden slechts ver leend met toestemming van B. en W. Do voorwaarden, waaronder credieten wor den verleend zijn de volgende: a. geen crediet wordt verstrekt dan nadat een voldoende zeker heid is gesteld of een risico-premie van 2% per jaar is gestort; b. aflossing dient in twee jaar te geschieden. Ook over dit voorstel werd lang gedebat teerd. De heer Heeringa wilde zekerheid over het aantal middenstanders dat zich zal aan sluiten en voiirts de plicht van de aangesloten winkeliers om voortaan met elke individuele afbetalingsregeling te breken. Hij uitte de vree§> dat niet elke middenstander voldoende ruggegraat zal hebben dit te doen. De voorzitter merkte op, dat verwacht mag worden dat nagenoeg alle daarvoor in aan merking komende middenstanders zich zullen aansluiten. In hun eigen belang zullen zij zich aan de regeling houden. Hierop werd het voorstel aanvaard. Benoeming onderwijzend personeel Wegens eervol ontslag aan mej. Dirkinaat, als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oudkarspel, werd in haar plaats benoemd de heer J. P. Mink te Warmenbuizen. Mej. J. H. Hamstra, onderwijzeres aan d® openbare lagere school te Broek op Lange... dijk werd als zodanig te Heiloo benoemd, la haar plaats werd benoemd mej. A. H. E. Schut te Groningen, zulks met ingang van 16 Augus tus a.s. Wijziging schoolgrcnzen In behandeling kwam een voorstel van B. en W. tot wijziging der schoolgreuzen. Deze lopen thans voor de Broeker school tot aan de Ned. Herv. pastorie te Zuid-Schar woude en voor Noord-Scharwoude tot aan de Mossel- brug. Oudkarspel heeft evenwel 155, Noord- Scharwoude 92 en Broek 85 leerlingen. Wel heeft Oudkarspel 4 leerkrachten, doch voor deezen heeft ze nog een overschot van 34 leer lingen, welk aantal in Noord-Scharwoude en Broek respectievelijk 16 en 9 bedraagt. In verband hiermede werden door B. en W. de volgende nieuwe grenzen voorgesteld: Broek op Langendijk: liet gebied ten zuiden van de lijn, gevormd door de kromme brug, Koog, Kerkpad en Hasselaarsweg; Oudkarspel: het gebied ten noorden van de lijn, gevormd door de provinciale weg. Het voorstel werd aanvaard met de stem van de heer Volkers tegen. De loze vissertjes De sluiswachter te Broek op Langendijk, de heer A. ten Bruggencite, had B. en W. gevraagd te bevorderen dat het schutten van roeibootjes van vissers e.d. zoveel mogelijk zou worden beperkt omdat dit zijn normale werk zaamheden belemmert. Vaak gebeurt het dat voor één roeibootje moet worden geschut. Aan de instructie van de sluiswachter te Broek op Langendijk werd door de raad der halve het volgende artikel gevoegd: „De sluis wachter zal alléén op volle uren roeibootjes schutten, tenzij met een normaal vaartuig kan worden meeg'eschut." LEOÊRWM*®# 74, 5 «.MA*** lot IS woordoa f 1. - •Ut woord M««r 5 een' Twee lange herenjassen, een zo goed als nieuw. Damweg E 34, Schoorldam. Zwart laken jacquet met vest. Metiusgracht 12. Eikenhout buffet, pracht meu bel. met bijzettafeltje. - Spoor straat 15. Twee fauteuils, 4 stoelen en tafel ovaal) eiken, 1. bekl. gëbard. regenmantel, bruin mantelpak en grijze mantel mt 42-44; Stiegens Wereld-Atlas; vier woordenboeken: Frans, Duits, Engels en Neder duits (D.e.w.); I pr beige schoe nen. Te bevr.: Nieuwesloot 151, Alkmaar, Een handnaaimachine, compl f 42.50. Spoorstraat 21, Alkmaar. Drie mooie glas-in-lood ruiten 82x73 c.m. en twee grote koffers. De Boer, Geest 15. Gegarandeerde h.naaimachines voor f 48,— en f 75,—, inzink- bare naaimachines, nergens zo goedkoop; trap-onderstellen, kof fer gramofoons, Lips brandkast, kastkoffer, piano enz. Desgewenst te betalen in overleg. Dekker, Spoorstraat 5, Alkmaar. Z. g. a. n. modeme kinderwagen auto-model f 75,—. Rozenstraat 28. Tel. 5064. „De Kleine Beurs", Tel. 3920, heeft huisraad, costumes en schoe nen voor de werkman. Konings weg 44. Dames- en herenfiets. Te bevr. bijA .Veen, Rijwielhandel, Nieu wesloot. Wegens overcompleet: bedrijfs- daar Va-tons vrachtwagen met dak, merk Fiat '36. Konings weg 57. Tel. 4728. Wij noteerden reeds onderstaande prijzen: 3/4 BRUIN GENOTTE MANTEL 3/4 SEAL RASé MANTEL 3/4 MOLLEN MANTEL 3/4 KALFS MANTEL 3/4 SUSLICKY MANTEL 3/4 HONGAARS LAM MANTEL LANGE BRUINE GENOXTE MANTEL 29.. LANGE BRUINE LAPIN MANTEL -\ 59 LANGE SHERLAN SEAL MANTEL 198!- LANGE BIBERETTE MANTEL DIAGONAAL 245.- LANGE SUSLICKY MANTEL DIAGONAAL 295.- LANGE NERZ MURMEL MANTEL 345.- LANGE YEMEN MANTEL, FRAAIE TEKENING 375.- LANGE PERSIANER PATTES MANTEL 475.- Deurwaarders Koudenburg en Amoureus veilen met 15% opcenten 200 nieuwe Bontmantels op Vrijdag 3 Augustus des n.m. 7.30 uur in GEBOUW WAAKT EN BIDT, LAAT 221 TE ALKMAAR. Kijkdagen: Donderdag 2 Augustus van 35.30 en 7.309 uur en Vrijdag 3 Augustus van II1 en 25 uur. Vier dnbjes en goede dames fiets. Karei Doqrmankade 5. alle soorten TIMMER- en METSELWERKEN, GEEST 15. TEL. 4338. Speciaal adres voor H.H. huiseigenaren. TE KOOP: inhoud 85 Liter. Te bevragen brj Langestraat 10, Alkmaar. PERMANENT WAVE in zwak en moeilijk haar behandel ik persoonlijk, alleen volgens afspraak, bespreekt U even? Erkend per manen tour, Gedipl. Haar- en Schoon heidsspecialist o. me disch toezicht, Oudegr. 225, Tel. 3528, Alkmaar. ®ILA$TlliB CONSULTATIEBUREAU A. L. P. LEVERINGTON invullen ran «sngitren. Opmtkeo vin s.rwair beroep en verzoekschriften inrichten behouden en controleren ™i° vp'^oudingen Opm.ken van fis. Mie bslsnsen en v. tn w.-rekeningen. Amstsrdsm: t, Hilm.ristr.a5, Tal. 6S508 itwrl.m: BK. Oud. QrtcM 11 B,T.1,15598 IS DE BESTE RECLAME

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3