Stad en Omgeving Sommige middenstanders hadden door opruiming goede omzet AGENDA De bebouwing van de Bergerweg Oud-leraar van de ambachtsschool viert een bijzonder jubileum Slagersmessen en politiesabels kletterden op het „Alkmaar"-veld WEL DEGELIJK ANiMO Er kwam ruimte voor de nieuwe collecties Verkkooppiek in Februari bracht moeilijkheden Afscheid bij V. D. Het „Kaasconcert" van morgen Open bebouwing mag niet uitgesloten worden Een conservatieve geest in Bergens Raad Maandverslag van de Nutsspaarbank 55 JAAR GETROUWD „/Jtr had een succesvol inbreker kunnen worden zegt de 83-jarige heer Koopman Twee-en twintig veteranen op het hakblok Geen bloed en toch „uitgebeend" Wie helpt mee een in validenwagentje kopen? Alcmaria ontvangt HRC DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1951 „Geen animo bij het kopende publiek? Integendeel", zo vertrouwde ons een Aïkmaarse middenstander toe, toen hjj het verslag van onze steekproef, dat men in het nummer van Dinsdag heeft kunnen aantreffen, had gelezen. „Integendeel. Het publiek had wel degelijk animo. Onze zaak had tenminste, vergeleken bij de opruiming van verleden zomer, een recordomzet. Zaken in andere plaatsen, waarmee wij vrij geregeld in contact staan, deden een soortgelijke ervaring op. Neen, we hebben niets te klagen, er is zeer behoorlijk verkocht en er is nu weer ruimte voor nieuwe aankopen". De middenstander, die ons dit ver telde een confectiehandelaar vertelde verder, dat de maanden April, Mei en Juni allerminst een normale eerkoop te zien hadden gegeven. Mis schien was dit een gevolg van het feit, dat men speculeerde op een daling van de prijzen de wolmarkt vertoonde immers een neiging tot inzakken misschien ook een reactie op het feit, dat er eigenlijk al te veel was gekocht. „Want in het begin van het jaar be leefden we een zeer merkwaardig ver schijnsel. In een tijd, dat normaal de .omzet vrij gering is, ging het publiek zeer veel inslaan. Klaarblijkelijk vrees de men voor sterk oplopende prijzen, doordat de wol in Australië zo duur werd. Zo gaf Februari zelfs een ver- kooppiek te zien, terwijl deze maand normaal de slapste van het hele jaar is". Deze verkooppiek bracht vele mid denstanders in verlegenheid. Zij zagen hun voorraden snel slinken en wisten niet recht, wat zij moesten doen. Velen hunner hebben toen extra bestellingen geplaatst. De gewone orders werden toen al aangenomen met een levertijd van enkele maanden en zo kwam het, dat deze winkeliers al hun aankopen eigenlijk binnen kregen op een moment, dat zij die allerminst konden gebrui ken: in de slappe maanden van het tweede kwartaal. Daardoor zijn velen in liquiditeitsmoeilijkheden geraakt. De fabrikanten waren overigens nauwe lijks beter af. Offers Dat heeft er toe geleid, dat tal van middenstanders, onder wie onze zegs man, en diverse fabrikanten elkaar Vonden, Deze brachten een offer in de vorm van een flinke prijsverlaging, genen deden daar nog een schepje bo ven op en zo kon het gebeuren, dat tijdens deze opruiming goederen wer den aangeboden tegen prijzen, die nau welijks méér beliepen dan de inkoops prijs. Een product, dat gewoonlijk ze ventig gulden kost, kon toen worden gekocht voor nog geen veertig. Daar bij moest het publiek ervan worden overtuigd, dat het werkelijk niet lager kon. En dat is doorgaans wel gelukt ook. Op het directie-kantoor van Vroom en Dreesmann werd vanmorgen af scheid genomen van de heer P. J. Stavenuiter, die na dertig jaren bij de firma in betrekking te zijn geweest, thans met pensioen gaat. De heer P. J. Stavenuiter, die na dertig dienstjaren afscheid nam van directie en personeel van Vroom en Dreesmann. Vóór de huldiging, die om hall tien plaats vond, werd de vertrekkende met zijn vrouw van huis gehaald. Het privé-kantoor was feestelijk versierd en verschillende leden der directie en van het personeel waren aanwezig. Na de hartelijke ontvangst werd de heer Stavenuiter op waarderende wijze door de directie toegesproken. Hierna ontving hij een blijvend aan denken. Namens het personeel werd eveneens het woord tot de vertrekken de en zijn vrouw gericht. Nadat ook namens het personeel cadeaux waren aangeboden volgde er een receptie van allen, die bij Vroom en Dreesmann werken. Hiermee eindigde het intieme en hartelijke afscheid van een bekend personeelslid. Ook thuis zal de heer Stavenuiter die een enthousiast en gezien sport beoefenaar was, zeker vele gelukwen sen ontvangen. GESLAAGD VOOR DIPLOMA DROGIST Onze stadgenote mevr. G. M. van Buel-Buurman slaagde gisteren te Am sterdam voor het vakdiploma van dro gist. Op deze wijze zijn de hangers be hoorlijk leger geworden. De winkelier heeft nu weer ruimte voor zijn najaars collecties. Bovendien zijn er bij de fa brieken, door de kopersstaking van het tweede kwartaal die overigens niet zo catastrofaal heeft gewerkt als in de schoenenbranche ruime voorraden, dan wel kan men zeer korte levertijden bedingen, zodat ook het samenstellen Van de nieuwe sortering met belang rijk minder moeilijkheden gepaard gaat dan een jaar geleden. We vroegen onze zegsman nog naar de vooruitzichten voor de laatste da gen van de huidige opruimingscampag ne. Wel, was het antwoord, de eerste veertien dagen zijn altijd de beste. Dan gaat de attractie er wat af. Wij ver wachten echter nog geen stilstand. De buitenmensen beuren op het ogenblik hun geld van de veilingen en zo en zullen stellig in de komende dagen nog inkopen willen doen. We kunnen dus nog wel op een behoorlijke omzet re kenen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Zwaard in de woestijn (18 jr.); Cinema Americain, 8 uur: Het verborgen leven van Walter Mitty (14 jaar)Harmonie Theater, 8 uur: Hallo New York (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Bonnie Prince Charlie (alle leeft.) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Lord wan hoop (alle leeft.); Harmonie Theater, 8 uur: Met eervol ontslag (14 jr.); Rex Theater ,2.30 en 8 uur: Voordeliger per dozijn (alle leeft.); Victoria Thea ter, 8 uur: Opium voor Cairo (14 jr.) In de Grote Kerk zal morgenochtend om 11.15 uur het volgende concert wor den uitgevoerd: 1. Ricercare, Joh. Jakob Froberger (1615-1667); 2. Passacaglia, D. Buxte- hude (1636-1707); 3. Choraalvoorspel „O Lamm Gottes unschuldig", J. Pa- chelbel (1653-1706); 4. Preludium en fu ga in A, J. Gotfried Walther (1684- 1748); 5. Preludium en fuga in E, Vin cent Lübeck (1656-1740). Om circa 11.45 uur volgt het volgende programma: 1. Preludium en fuga in A, J. S. Bach (1685-1750); 2. Choraalvoorspel: „Wachet auf ruft uns die Stimme", Flor Peeter (geb. 1903); 3. Preludium en fuga in A, Lode Huybrechts (geb. 1911); 4. Partite diverse sopra, ps. 101, Piet Post (geb. 1919). Partita I, choraal; II melodia quarta; III quasi scherzande; IV dialoog; V caprioccioso; VI arietta; VII pedaal solo: VIII cadens en koraal. Organist is de heer Victor Hans uit Antwerpen. Door de heer C. Schoorl te Alkmaar is aan H.M. de Koningin het volgende adres gezonden. Geeft met verschuldigde eerbied te kennen, de ondergetekende C. Schoorl, wonende te Alkmaar, Kennemerstraat- weg 179; dat hij zich tot de Gemeenteraad van Bergen (N.H.), heeft gewend met het verzoek de Bergerweg voor de woning bouw, zij het dan ook voor open be bouwing, met een behoorlijke minimum weistandsgrens; open te stellen en daar voor de bepaling van het hebben van een frontbreedte van 150 meter in dien zin te wijzigen, dat de minimum front breedte wordt teruggebracht tot 50 m. en de onderlinge afstand van de wo ningen eveneens wordt bepaald op 50 meter en dat hij zich de vrijheid ver oorlooft Uwe Majesteit te verwijzen naar de inhoud van zijn verzoekschrift, waarvan een afschrift hierbij is ge voegd; dat de Gemeenteraad van Bergen (N.H.), in zijn vergadering van 5 Juli 1951 zich over dit verzoek heeft uitge sproken, doch dat het Gemeentebestuur van Bergen het blijkbaar niet nodig heeft geoordeeld ondergetekende hier omtrent te berichten en dat het onder getekende uit een courantenbericht is gebleken, dat de Gemeenteraad zijn verzoek heeft afgewezen, daardoor handhavende de betreffende bepaling van het bestaande uitbreidingsplan, dat voor het bouwen aan de Bergerweg een minimum frontbreedte van 150 meter wordt vereist; dat ondergetekende en zeker met hem alle eigenaren van gronden aan de Ber gerweg, de verbindingsweg Alkmaar Bergen, van oordeel is, dat de bepaling in het uitbreidingsplan, waarbij voor het bouwen aan deze Bergerweg een minimum frontbreedte van 150 meter wordt vereist en het laatst genomen besluit van de raad d.d. 5 Juli 1951 hier- voren bedoeld, tot afwijzing van het verzoek om deze bepaling te wijzigen in dier voege, dat voor het bouwen aan de Bergerweg een frontbreedte van minimum 50 meter wordt vereist, der halve tot handhaving van de eerder bedoelde bepaling van het bestaande uitbreidingsplan, geacht moet worden in strijd met het algemeen belang te zijn; dat toch immers gegronde redenen aanwezig zouden moeten zijn om de genoemde, ongeveer 4 k.m. lange ver bindingsweg AlkmaarBergen prac- tisch voor verdere bebouwing aan weerskanten uit te sluiten en dat naar het oordeel van ondergetekende deze gegronde redenen ten enenmale moe ten ontbreken, terwijl de bestaande practische onmogelijkheid tot het bou wen aan de Bergerweg in hoge mate moet worden gezien als een ongeoor loofde eigendomsbeperking; dat ondergetekende meent de vrees te mogen uiten, dat in de boezem van de Gemeenteraad van Bergen een geest heerst, welke min of meer bekrompen en in erge mate als conservatief dient te worden gebrandmerkt en dat juist in de tegenwoordige tijdsomstandighe den de in deze raad heersende opvat tingen dienen plaats te maken voor op vattingen van voortvarendheid en voor uitstrevendheid; dat het uiteindelijk toch niet opgaat een 4 k.m. lange verbindingsweg, welke reeds gedeeltelijk is bebouwd in open bebouwing, voor verdere normale open bebouwing uit te sluiten <.n de eige naren der bouwterreinen in hun eigen domsrecht onrechtmatig te beperken; redenen waarom ondergetekende zich tot Uwe Majesteit wendt, met het eer biedig verzoek het bovenbedoelde raadsbesluit van Bergen van 5 Juli j.l te vernietigen wegens strijd met het algemeen belang en Ret Gemeentebe stuur van Bergen uit te nodigen, op korte termijn te bevorderen, althans in een zódanig tempo, dat, óf door par tiële wijziging van het bestaande, pf bij vaststelling van een nieuw uitbrei dingsplan de bebouwing aan de Berger weg met een minimum frontbreedte van 50 meter, binnen afzienbare tijd mogelijk wordt gemaakt. Zes R.K. verkenners naar de Jamboree e. Op de Jamboree „Maultrommel" In Oostenrijk, zijn ook zes vertegenwoor digers van de Katholieke verkenners- groepen uit Alkmaar vertegenwoordigd, zo werd nog vernomen. Het zijn Rob Jungerhans, Claus Francken, Gerard Bots, Koos de Wolf, Frans Vreeken en Frans Rolie. UITSLAG AANBESTEDING Bij de gister gehouden aanbesteding voor de bouw van een pakhuis met kantoor op het nieuwe industrieterrein te Alkmaar, voor rekening van de „Bond van op coöperatieve grondslag werkende zuivelfabrieken", waren 32 inscrijvers. Laagste was de firma Abon te Amsterdam voor ƒ50.000, hoogste de firma Overtoom te Avenhorn voor 68.000. De begroting was 58.700. Het verslag van de Aïkmaarse Nuts spaarbank over de maand Juli geeft interessante cijfers te zien. Ondanks de hogere prijzen van veel artikelen en de opruiming, werd er in deze mqpnd ƒ335.354,21 ingelegd. Een bedrag van ƒ405.865,57 werd terugbetaald. In de overeenkomstige periode van het vorige jaar waren deze cijfers respec tievelijk ƒ336.808,47 en ƒ378.768,87. Er is dus wel een kleine teruggang te zien. maar veel spaarders hebben ongetwij feld geld opgenomen voor de vacan- ties. Het aan inleggers verschuldigde bedrag is sedert het begin van dit jaar met bijna een millioen gulden terug gelopen. Het kapitaal was op 1 Januari ƒ11.433.256,82 en thans ƒ10.617.579,04. Er werden deze maand 147 boekjes uitgegeven, terwijl er 183 werden inge trokken. Juli 1950 had resp. de volgen de cijfers: 161 en 149. Het aantal in om loop zijnde spaarbankboekjes is van 27.800 teruggelopen tot 27.664. Het vorig jaar waren er echter minder in om loop, n.l. 27.389. Het aantal schoolspaar- ders is toegenomen van 3.370 tot 3.651. Ei' werden 21 boekjes voor pasgebore nen uitgegeven. De spaarbank plaatste hierop een eerste inleg van 1, 'Het aantal posten van inleg bedroeg 3.412 en dat van terugbetaling 2.325. Er werden 475 spaarbusjes geledigd, te zamen opleverend een bedrag van ƒ7.808,13 aan kleine besparingen. Er zijn thans 5.537 busjes in omloop tegen 5.637 bij het begin van dit jaar. Geslaagden Middenstands avondschool Bij de te Alkmaar en Schagen ge houden mondelinge examens voor het Middenstandsdiploma Algemene Han delskennis slaagden van de Aïkmaarse Middenstandsschool, uitgaande van de Neutrale- en Christelijke Middenstands verenigingen, de navolgende cursisten: J. J. Bing, J. F. van Dijk, H. den Har- tigh, P. Hoekstra, mej. T. Mooij, B. H. Polak, W. J. Zwart, J. J. Kaptein, mej. E. de Boer, J. P. A. Bramsen, J. J. M. Groothuizen, N. G. Jonker, F. van Mer- kenstein, S. P. Volger allen te Alkmaar. Mej. J. Breeuwer te Bergen, mej. W. F. Boulonois te Heiloo, J. D. de Graaf en mevr. T. KlompBlaauw te Koedijk en P. J. Spaander te Schoorl. Eén Can didas t werd afgewezen. Koordiploma behaald Te Utrecht slaagde gisteren voor het diploma koordirecteur, uitgaande van de r.k. vereniging van directeuren en organisten, de heer Cas Himmelreich alhier. De heer Himmelreich is hier ter stede directeur van het kerkkoor van de Sint Josephkerk en leider van 't Ringers-koor. In Schoorl en Oudorp worden resp. de koren Ego Flos (RK) en Sursuip Corda door de heer Him melreich geleid. TOREN VAN DE KAPELKERK IN DE STEIGERS De toren van de Kapelkerk op de Laat is sedert kort omgeven door een ingewikkelde steigerconstructie, die er op wijst, dat binnenkort met herstel werkzaamheden aan deze toren zal worden aangevangen. De reparaties ge schieden door de gemeente. ONGELUKKIGE VAL Gisteravond kwam 'n 6-jarig meisje, dat over het Kwakelpad fietste te val len. Ongelukkigerwijs kwam zij hierbij terecht op enige bossen betonijzer. Een stuk van dit ijzer drong in haar linker been,waardoor zij een diepe vleeswond opliep. Zij is naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. Ir. L. DE VRIES JUBILEERT. Tijdens de Woensdagmiddag in het Gulden Vlies te Alkmaar gehouden receptie wenste de directeur van het vee teelt wezen in Nederland, ir. Th. C. Rijssenbeek, de Rijksveeteeltconsulent in Noord-Holland, ir. L. de Vries (rechts) geluk met z'n 25-jarig ambtspubileum Vandaag viert het echtpaar M. KoopmanC. Koopman Van der Molen zijn 55-jarige echtvereniging. Vrijwel alle jaren, die het echtpaar samen doorbracht, woonde het aan de Scheteldoekshaven. Voor de oud-Alkmaarders zal de heer Koopman, die enkele maanden geleden 83 jaar werd, geen onbekende zijn. Gedurende acht-en-dertig jaren was hij leraar in het mctaalbewerkersvak aan de Ambachtsschool. In 1895, toen hij uit 41 sollicitanten tot Ieraar werd gekozen, stond de Ambachtsschool nog aan de Doelenstraat. In 1913 verhuisde deze leraar met de school naar de Bergerweg, waar hij ook gedurende enkele jaren aan de Ambachts-avondschool verbonden was. Hij gaf les aan fabrieksjongens, van om en bij de 18 jaar. „Het waren me hartjes", vertelde de heer Koopman, die echter begreep, dat met tact en toegevendheid meer bereikt werd dan met streng op treden. Zijn leerlingen noemden hem dan ook heel gezellig „Ome Thijs". De 83-jarige, die een van de pioniers bij het Nijverheidsonderwijs was, kan veel over „de goede oude tijd" ?an de school vertellen. „Het vak werd nog echt hooggehouden", zo vertelt hij. „Het smidsvak was allereerst liefde en dan: techniek en nogeens techniek. Te genwoordig is alles gespecialiseerd en gemechaniseerd". Met enige droefheid zegt de heer Koopman: „Als je vroeger een werkstuk geheel met je handen en je verstand had gemaakt, was je dankbaar en trots. Je ziel lag erin. Nu doet de machine al het echt mooie werk". De heer Koopman was, en is nog steeds een all-round vakman. Hij bleef nooit langer dan anderhalf jaar bij een patroon. Hij wildé steeds meèr facetten van het mooie smidsvak leren kennen. Bij een kleine hoefsmederij, waar men behalve het beslaan van paarden ook het beroep van veearts uitoefende, leer de hij „het hoefbeslag" door en door kennen. Later leidde hij op de Am bachtsschool een cursus voor hoefsne- den. Inbreker Maar ook leerde hij plaatswerken, vuurwerken, het rijtuigvak, bankwer- ken en landbouwwerktuigen repareren. De kennis, die hij van alle soorten slo ten had bracht hem vaak in bijzonder anecdotische situaties. Zo was op de ambachtsschool de brandkast, die door de heer Koopman is gemaakt, eens weerspannig. Niemand kon het ding openen. Men haalde de leraar-smeden uit zijn klas, die de kast even bekeek en JJLF BROEDERS van het slagersgilde en even zovele dienaren van de Heilige 'Hermandad verlieten gisteravond met stramme tred het „Alkmaar"-terrein. Na tweemaal een half uur voetballen waren zij volkomen „uitgebeend" en van daag zullen ze ongetwijfeld allen het gevoel hebben of ze op het hakblok hebben gelegen. Beide ploegen waren samengesteld uit oudgedienden, mannen die reeds vele jaren geleden het voetbalbroekje aan de wilgen hingen en sindsdien niet meer naar dit kledingstuk omkeken. Tot gisteravond, toen het steeds actieve bestuur van de Aïkmaarse bedrijfsvoetbalvereniging hen op het „Alkmaar"- terrein tezamen bracht. speelde op de rechtervleugel nog een pittig partijtje voetbal. Hij verstond het opsporen, aanhouden en voorgeleiden van de bal nog heel goed en het was mede aan hem te danken dat midden voor Dreeuws kort voor het einde on houdbaar kon inschieten. Het eerste doelpunt werd vóór de rust gescoord door G. A. Verbaan. Ook dit was een schot waarmede doelman Voorthuyzen kansloos werd geslagen. Linksbuiten Paling kreeg weinig kans tot het heiligdom der slagers door te dringen. In het begin had hij eenmaal succes, toen hij nadrukkelijk naar links y^AN beide zijden is met veel élan voor de overwinning gestreden en de meer dan achthonderd toeschouwers hebben zich kostelijk vermaakt. Dat de slagers aan de zegekar van Hermandad zouden worden gebonden, stond eigen lijk reeds van te voren vast. De politie had nu eenmaal betere schietmaskers in haar arsenaal. Het was niet in de laatste plaats aan de doelman van de slagers, de heer W. Voorthuyzen, te danken, dat het bij 20 bleef. De wijze waarop deze zijn heiligdom bewaakte, verraadde dat hij het spel vroeger méér heeft beoefend. Gezien zijn grij zende haren was de heer Voorthuyzen dispensatie van het dragen van voetbal kleding verleend. Maar het jasje moest er toch bij uit. De tweede die met kle- dingmoeilijkheden te kampen had was slager N. Boschman, wiens korte benen steeds een tel te laat bij de bal waren. De witte jas waar zijn stoere borst on der schuil ging, hing hem bijna tot op de knieën, waardoor er geen voetbal broek meer te zien was. Ondanks zijn gebrek aan voetbalcapaciteiten was het vooral aan hem te danken dat de wed strijd een succes werd. Kansloos gepasseerd. yAN DEN 'RINK. die het politie-uni- form reeds vele jaren geleden zorg vuldig tussen de kamferballen legde, wees doch meteen naar rechts liep. Maar met dat foefje vermocht hij het force backstel der slagers maar één maal te verschalken. Ook de slagers hebben enkele malen de kans gehad om in te schieten, doch daar Appel het doel steevast vijf meter boven de begane grond zocht, bleef de score aan die zijde blank. Het was een alleraardigste wedstrijd, die ten slotte verdiend door de politie werd gewonnen. De tijdsduur, twee maal een half uur, leek ons echter iets te lang voor deze volkomen ongeoefen de spelers. Na afloop ^A afloop van de wedstrijd trokken spelers en supporters naar het Wa pen van Haarlem, waar de heer Brou wer de aanvoerder van het winnende elftal een beker overhandigde. Voor de slagers, die met ere 't ondespit hadden gedolven, was als aandenken een me daille beschikbaar gesteld. Vermelden wij nog, dat vóór de voetbalwedstrijd twee handbal-elftal len elkaar op het „Alkmaar"-terrein bekampten. De geel-blauwen wonnen deze ontmoeting met 40. Mej. A. Swart en mej. M. Nieuwveen, beiden speelsters van het Hooge Huys, scoor den ieder twee maal. een pennetje in het slot stak, waarop de deur opendraaide. Bij de officier van justitie opende hij met het grootste ge mak een kabinet waarop al verschillen de smeden hun krachten hadden be proefd. In het Huis van Zessen dreig de een antieke kast onder het breek ijzer te moeten, omdat het slot niet meer werkte. In enkele seconden had de heer Koopman haar open. „Ik had dan ook als inbreker zeker geen slech te beurt gemaakt", zegt hij lachend. Liefde voor het vak De liefde tot zijn ambacht is de heer Koopman steeds bijgebleven. In een schuurtje staan een aambeeld, een bankschroef en heel veel gereedschap, waarmee de 83-jarige de kunst van het koud-smeden beoefent. In de huizen van zijn drie getrouwde kinderen in totaal kreeg het echtpaar vier kinderen en dertien kleinkinderen hangen nog vele bewijzen van „grootvaders" vak manschap. Nog vaak komen de vrienden van de Ambachtsschool de reeds acht tien jaar gepensionneerde leraar be zoeken om met hem over allerlei on derwerpen van gedachte te wisselen. De heer Koopman, heeft even als zijn 78-jarige echtgenote nog steeds een levendige belangstelling voor de dingen van de dag. Beiden ge nieten een goede gezondheid, hoewel de heer Koopman lange tijd aan rheu- matiek heeft geleden. Sportief is het echtpaar zeker ook. „We zien er niet tegen op, om braaf gearmd desnoods naar Heiloo of Bergen te wandelen", zegt de heer Koopman. „Alleen fiets ik de laatste jaren niet meer". In café Ha ring wordt vandaag het feest gevierd. Vele relaties van de Ambachtsschool zullen hier samen met de kinderen en kleinkinderen hun gelukwensen komen aanbieden. „We zijn tevreden", zegt de nog zo kwieke bruidegom" en als het aan ons lag, werden we zeker honderd jaar", hetgeen iedereen hen ongetwijfeld van harte toewenst. De Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Noden meldt ons met dankbaaheid, dat er gisteren enige gif ten voor het invalidenwagentje ten be hoeve van de verlamde huisvader zijn ingekomen. Het waren bedragen van de familie K (f 1.50) van de familie H. f 2.50) en van N.N. (f 10) zodat de in zameling een goed begin heeft gekre gen. Er zal circa f 450 voor de invalide wagen nodig zijn en de commissie doet daarom een dringend beroep op allen die iets kunnen bijdragen. Het gironummer van de penning meester der commissie is: postgiro 443100. Ook de secretaris van de So ciale Raad zal op zijn bureau (Oude gracht 196) gaarne giften voor dit goe de doel in ontvangst nemen. Alcmaria speelt Zaterdagavond op het sportpark een vriendschappelijke wedstrijd tegen het gepromoveerde HRC. De withemden komen in de vol gend opstelling uit: Afink; Maasen en Hendriks; Webster, Wassink en Pau- lissen; Hillenius, Dinkelberg, Untied, Eversteyn en De Buijzer. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus, z. van C. D. Pe. perkamp en C. Hemels. - Meindert J.t z. van H. G. A. Brüggemann en G. Philips. Wietske A., d. van A. C. Brugmans en F. Hengst. Cornelia G. M.. d. van A. L. de Kuijer en H. van Kessel. Overleden: Anna de Boer, 90 jaar, weduwe van A. v. Zon. Maartje van den Abeele, 87 jaar, weduwe van S. Keeman.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2