P.O.A. n.v. Coumans uit het ziekenhuis ontslagen RUBBER STEMPELS De Alkmaarse bedrijfscompetitie AGENDA Onsportieve houding van enkele zwemmers uit Heer-Hugowaard Een onoverzichtelijke kaasmarkt b. y. y. yOLENDABW WAT DE THEATERS BRENGEN leder siond verbaasd dai Limburger genezen naar Geleen kon terug keren „Is U het zelf?" Voor privé en kantoor Indien nodig levering binnen 24 uur PAYGLOP Vergissing Gevonden voorwerpen Orgelconcert in de Grote Kerk Watersportliefhebbers voor volgend bezoek afgeschrikt In Friesland hogere prijzen Overal elders waren ze lager Zaterdag 11 Augustus 's avonds half zeven op het Sportpark HARMONIE THEATER: CINEMA AMERICAIN: REX THEATER: VICTORIA THEATER: Goede gang van zaken in de bloembollenhandel Aanbesteding Rijksweg Velsen—Alkmaar Langendijk Wat onze voorouders schreven ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1951 Als wij de nonnen en verpleegsters van het St. Elizabeth Ziekenhuis te Alk maar mogen geloven, en wjj hebben uiteraard geen enkele reden om dat niet te doen, hebben wy gisteren niets minder dan een wonder mogen aanschouwen. Manus Coumans, de sympathieke Limburgse motorrenner, die op 3 Juni tijdens de langebaan-wedstrjjden te Alkmaar een zeer ernstige valpartij maakte, mocht gisteren voor het eerst sinds zijn verblüt in het ziekenhuis de buitenlucht in. Ruim twee maanden heeft die sterke Limburger tussen witte lakens alleen op een ziekenkamer gelegen. Eerst de vorige week mocht hq meer bezoek ontvan gen dan alleen van zijn vrouw en broer en het is nog niet zo heel lang geleden, dat de behandelende geneesheer bedenkelijk keek als hij de kamer van Coumans verliet. Op die gedenkwaardige 3de Juni »erd de Limburger het ziekenhuis binnengebracht met een dubbele sche- delbasisfractuur, een zware hersen schudding en bovendien vertoonde zijn schedel op verschillende plaatsen breu ken. Na het stellen van de diagnose durfden de doktoren zelfs geen sprank je hoop geven; op z'n zachtst uitge drukt zag het er voor Coumans zeer bedenkelijk uit. Vierd agen na het on geval was de man uit Geleen nog niet bij de administratie van het ziekenhuis ingeschreven. Men vreesde dat ieder ogenblik het einde zou komen. Voor de familie Coumans waren het angstige dagen, maar vandaag heerst er vreugde in Geleen, want vanmorgen om acht uur ging een springlevende Manus Coumans naar zijn geboortegrond terug. Verscheidene sportvrienden uit Alkmaar en omgeving gaven gisteren en vanmorgen blijk van hun vreugde over deze gelukkige en wonderlijk voorspoedige genezing. Alom verbazing. Gistermiddag mochten wij met zijn sportvriend Tinus Metzelaar een be zoek aan Coumans brengen. Nog onbe wust van de metamorphose die met de captain van het Limburgia-team had plaats gevonden, openden wij de deur. Nog een week geleden mocht Coumans zich nauwelijks bewegen, maar toen wij die ziekenkamer binnen stapten, zat daar een lachende Manus rechtop in bed en scheen juist van plan te zijn de matras, waarop hij wekenlang had moeten vertoeven, te verlaten. „As-je- me-nou", was het enige dat de ge woonlijk zo praatgrage mond van Met zelaar de eerste minuten wist uit te brengen. „Ja jong, ik was net van plan om me te gaan aankleden. Vanmiddag mag ik voor het eerst even in de tuin" klonk het bijna juichend over de lip pen van de verrukte Coumans. Ver baasd stond Tinus Metzelaar met open mond toe te kijken, hoe Coumans zon der steun te zoeken naar de kast wan- (Advertentie, Ing. Med.) Een stadgenoot was een avond gezel lig uit geweest. Hij had het zo naar zijn zin gehad, dat hij allerminst vroeg huiswaarts toog. Misschien kan men beter zeggen, dat hij zeer vroeg thuis kwam. De nieuwe dag was immers al begonnen. Waarschijnlijk zou er nooit een haan naar al deze gezelligheid hebben ge kraaid, ware het niet, dat zich bij de huiskomst een klein inconvenient voordeed. Het was maar een kleinig heid; niettemin was ze voldoende, om de plezierige stemming volkomen in haar tegendeel te doen verkeren. Me neer had geen sleutel bij zich. Die was in zijn andere costuum blijven zitten of lag misschien op het nachtkastje hoe dan ook, de wettige bezitter stond voor zijn deur en kon er niet in. Hij drukte op de bel. Het gerinkel verscheurde de nachte lijke stilte. Maar er gebeurde niets. Weer drukte hij op de bel, opnieuw zonder resultaat. Het geval werd be paald pijnlijk. Hier en daar ging er op een slaapkamer al een gordijn op zij, wilden mensen zien, wie daar zo de rust in de straat verstoorde. Meneer voelde de stekende blikken in zijn rug, voelde zijn stemming langzaam aan zwellen tot razernij. Te derden male bespeelde hij met geoefende vinger de belleknop. Hij drukte, tot de veer was afgelopen en nog slechts een schor gerochel uit het instrument nasnikte. Nog deed me vrouw niet open. Geen geruchtje drong er uit het stille huis tot de wachtende door. Ze wil me bepaald niet opendoen, mompelde de beoefenaar der gezellig heid. De conclusie Was voldoende, om hem witheet te doen worden. Een graaiende beweging naar zijn voet zool, gevolgd door gerinkel van bre kend glas de weg naar binnen lag open. Meneer betrad langs een ongewone weg het Kuis schoot er even later langs dezelfde opening weer uit, alsof hem boosaardige reptielen vervolgden Hij was doorgedrongen in het domein van zijn buren, die een aantal uren te voren waren vertrokken voor een vacantieverblijf eldersD. delde en zijn costuum te voorschijn haalde. „Mag je dat wel allemaal en doe je wel voorzichtig genoeg?" informeerde Metzelaar bezorgd en met een ongelo vige blik. Kij moest het wel geloven, want enkele tellen later verscheen een verpleegster, die Coumans de weg naar de tuin zou wijzen. Op weg naar de lift bleven verscheidene nonnen en verpleegsters staan en op al die ge zichten verscheen dezelfde ongelovige uitdrukking, die wij eerder bij Metze laar hadden gezien. Uitroepen als: „Hoe is het mogelijk" en „Dat had ik nooit kunnen denken", of „Is U het werkelijk meneer Coumans", bewezen wel hoe groot de verbazing van het verplegend personeel was over het herstel van de Limburger. Later in de tuin kregen wij even ge legenheid om in de schaduw van enke le heesters rustig met Coumans te pra ten. Van het ongeval, waarbij de mo tor van Hartman hem had getroffen (overigens volkomen buiten diens schuld) kon hij zich totaal niets her inneren. Zelfs liet zijn geheugen hem in de steek met betrekking tot alles wat zich die dag vóór de wedstrijden had afgespeeld. „Zou U nu nog op een motor durven klimmen?", vroegen wij in de overtui ging een ontkennend antwoord te zul len ontvangen. „Ik zou wel willen, maar de dokter heeft mij gezegd dat motorrijden voor goed van de baan zal zijn. Vanmorgen kreeg ik een hele waslijst van dingen, die ik beslist niet meer doen mag. De eerste tijd mag ik zelfs geen auto meer rijden". Het gaat Coumans, die het motorrij den zuiver als sport en niet als bij verdienste beoefende, wel erg aan het hart, dat hij in het vervolg alleen maar naar zijn Japs en die van zijn sport- broeders mag kijken. Hij is toch im mers de promotor van de speedway- sport in Limburg. Aan zijn enthousias me was het te danken dat Limburg zijn eigen team kreeg, een team dat in 1949 en 1950 kampioen van Nederland is ge worden en ook voor 1951 als een van de grootste favorieten stond genoteerd. Door die ongelukkige val van Coumans is het Limburgia-team ernstig gehan dicapt. Hij was niet alleen een van de beste rijders uit het Zuiden, maar bo vendien een uitstekend captain, die door zijn juist beleid zijn mannen naar menige overwinning heeft gevoerd. Maar de wetenschap dat Manus Cou mans voor de speedway-sport verloren is, kan zelfs geen schaduw werpen op de feeststemming die vandaag bij zijn terugkeer in zijn gezin en familiekring heerste. De uitslagen van de bedrijfsvoetbal STAND AFD. A: wedstrijden in de afgelopen week zijn: Telefonia 10 8 1 1 54—22 17 Krom 12 6 2 4 50—41 14 Afdeling A: Hulsk. Girls I 8 6 0 2 28—17 12 LichtbedrijvenReiniging 1—1 RHV 10 4 2 4 23—19 10 TelefoniaConijn 2—2 Lastina Girls I 11 3 2 6 21—35 8 t Hooge HuysRingers I 0—3 Milfleur 10 3 1 6 29—31 7 Chevrolet BoysPostiljon 0—4 HVB II 7 0 0 7 4-44 0 ConijnRingers I 1—7 STAND AFD. B: Afdeling B: t' Hooge Huys 12 6 4 2 71—35 16 Stoei IKrom 4—2 HVB I 8 6 2 0 48—17 14 Centra 10 6 2 2 48—30 14 Afdeling C: Hulsk. Girls II 10 6 0 4 29—26 12 BBC II—POA 1—0 SVG 11 4 1 6 39—41 9 PerzifoLastina Boys 0—1 JAK 11 2 0 9 9—61 4 Ringers IIRhodesia 2—2 Lastina Girls II 10 1 1 8 13—47 3 STAND AFD. A: SOVA 10 8 1 1 20—5 17 Postiljon 9 5 4 0 15—2 14 Ringers I 9 5 2 2 17—5 12 Lichtbedrijven 10 4 4 2 18—14 12 Reiniging 10 4 3 3 11—10 11 Povay I 9 2 4 3 8—7 8 Chevrol. Boys 9 4 0 5 15—17 8 BBC I 9 2 3 4 10—11 7 t' Hooge Huys 10 3 1 6 8—16 7 Conijn 10 1 3 6 13—18 5 Telefonia 9 1 1 7 7—27 3 STAND AFD. B: Black Boys 9 6 2 1 16—5 14 Hulskamp Boys 9 6 1 2 19—7 13 Notenkrakers 9 4 2 3 12—8 10 Kram 8 4 3 10—17 9 APSV II 8 4 1 3 16—11 9 Melkboeren 8 2 3 3 17—18 7 ViVO-Boys 2 3 4 13—14 7 Alkm. Courant 8 2 2 4 7—14 6 Slagers 9 3 0 6 9—17 6 Stoel I 9 2 1 6 8—16 5 STAND AFD. C: Rhodesia 9 7 2 0 19—3 16 Ford Boys 8 6 2 0 19—4 14 Centra 7 5 0 2 21—6 10 Lastina Boys 8 4 2 2 9—8 10 Nagengast 9 4 2 3 12—7 10 POA 10 3 3 4 16—10 9 Povay II 8 3 2 3 10—11 8 Ringers II 9 2 3 4 17—18 7 BBC II 9 3 0 6 12—15 6 P.erzifo 8 1 2 5 9—18 4 Stoel II 9 0 0 9 3—47 0 Handbal De uitslagen van de gespeelde be- drijfshandbalwedstrijden zijn als volgt: Afdeling A: Hulskamp Girls I- -Lastina Girls I 21 Afdeling B: HVB ILastina Girls II JAK—SVG 7—0 2—1 Gevonden over liet tijdvak van 26 Juli tot en met 1 Augustus 1951 en te bevragen aan het bureau van politie, iedere werkdag van 17—18 uur, behalve op Zaterdag: alpino muts, windjack, pop, handschoen, kindermuts, handschoen, dasspeld, dekzeil, dameshoed, kin dertasje, kinderbril, zonnebril, sleutel, alpino muts, sandaal, sleutels, kam, kindersokje, jasje, mesje, school-étui, fietspompslang, windjack, actetas, sleutel, handschoen, kindertasje, pijp, kindersokje, portemonnaie met inhoud en sleutel. Als gevonden zijn bij het bureau van politie aangegeven en bij de daar bekende adressen te verkrijgen: dameshorloge, handtas, hoofddoek, portemonnaie met inhoud, badhanddoek met zwempak, bril, vulpen, geldsbedrag, ceintuur met gesp, sjaal, 2 portemonnaies met inhoud, kmderjasje, vulpen, zonnebril, ring met steen, schep, ballpoint, loupe, vulpen, portemonnaie met inhoud, boodschappentas met inhoud, zak doekje, kussentje met sloop en kinderspeelgoed, boodschappentas, windjack, bos sleutels, rin gen, vulpen, portemonnaie, boodschappenmand met inhoud, zwart étui met inhoud en porie monnaie met inhoud. „BRITANNIA-EXAMEN" De Commissie belast met het afne men van de „Britannia-examens" te Alkmaar, is samengesteld als volgt: drs. C. M. Breed, leraar in de Engelse taal en letterkunde aan 't Utrechts Lyceum te Bilthoven, voorzitter, drs. J. Spruyt te Amsterdam, gecommitteerde van de Raad van Toezicht. I Maandagavond wordt in de Grote Kerk het derde orgelconcert gegeven in de reeks, welker opbrengst bedoeld is als aanvulling van het restauratie-" fonds voor de Kapelkerk. De organist Simon C. Jansen zal het grote orgel bespelen en o.m. werken van Bach en Mendelssohn-Bartholdy uitvoeren. De sopraan Dora van Doorn-Lindeman zingt voorts liederen van Schubert en Purcell. Ook ditmaal dus een voortref felijk programma, dat mede gezien het doel van deze concertenserie veler be langstelling waard is. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Lord Wanhoop (alle lft.)Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Met eervol ont slag (14 jr.); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Voordeliger per dozijn (alle lft.); Victoria Theater, 8 uur: Opium voor Cairo (14 jr.) ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 8 uur, Rex Theater 2.30 en 8 uur. Grote Kerk, 8 uur: Kerkconcert door Simon Jansen (orgel) en Dora van Doorn-Lindeman. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN Zondag 5 Augustus zijn beschikbaar de huisartsen dr A. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersingel 59 (tel. 3193) en dr R. F. Westerkamp, Emmastraat 93 (telf. 4357). ZONDAGSSLUITING APOTHEKERS Te beginnen met hedenavond 10 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheker Wanna op het Rit sevoort. De tijd dat de Alkmaarse straatjeugd de rondvaartboten bij het passeren van bruggen met alle mogelijke middelen bevuilde, is, dank zij het krachtdadig optreden van politie en bevolking, thans gelukkig voorbij. Voor de watersport liefhebbers, die hun vacantie in de kop van Noord-Holland willen doorbrengen, betekent dit overigens nog niet dat zij nu overal gastvrij worden ontvangen. Vooral in de naatste omgeving van Alkmaar blijkt het lastig vallen van vreemdelingen namelijk een ware „sport" te zijn geworden. Toen dezer dagen een sportliefhebber met zijn motorboot een tocht door de waterrijke streken van Noord-Holland- Noord maakte, moest hij de grote brug bij Heerhugowaard passeren. Op de brug stonden enkele tientallen in zwem- costuum geklede jonge mannen en vrouwen, die blijkbaar in afwachting van de boot waren. Toen deze tot op Uit Alkmaar kunnen we steeds nog slechts de hoogste notering van de aan de markt ver kochte kaas doorgeven. De commissie beperkt zich nog steeds tot proefnoteringen, die niet worden gepubliceerd. De verwachting is ech ter, dat spoedig met het bekend maken er van zal worden begonnen en we geloven, dat daar mee aan de kaashandel in Noord-Holland een dienst zal zijn bewezen, terwijl de kaasmarkt er stellig geen nadelige gevolgen van zal on dervinden. De hoogste prijs bedroeg Vrijdag' f 1,76 tegen f 1,77 een week terug. De doorsneeprijs was ongeveer f 1,74—f 1,76. Deze gang van zaken kwam ongeveer overeen met die in Zuid-Hol- land^ waar de prijzen enkele centen per kg daalden. Een en ander lag ook in de lijn der ver wachtingen. De handel was in de afgelopen week vrij stug' en de vraag uit het buiten land werd minder genoemd. Intussen deed zich later op de dag het merkwaardige feit voor, dat de noteringen te Leeuwarden niet lager werden gesteld en ten dele zelfs hoger. Die voor de volvette Goudse bleef met f 1,87—f 1,88 onveranderd, die voor Edammers liep met f 1,73—f 1,74 per kg 2 cent omhoog. En niet slechts waren de note ringen zo hoog, de prijzen bewogen zich nog daarboven. De volvette Goudse werd verhan- handeld voor f 1,89—f 1,91, de Edammers voor f 1,73—f 1,75. Zodat daarmee het prijsniveau van de Noordhollandse Edammers werd be reikt. Wat sedert lang niet het geval is ge weest: de Friese en de Noordhollandse Edam mers waren even duur. Kleine oorzaken. (Advertentie, Ing. Med.). grote gevolgen Gisteravond, omstreeks zeven uur, moest een met steenslag geladen vrachtauto, die uit het Varnebroek naar de Kennemerstraatweg wilde rijden, plotseling stoppen voor een wielrijder, die onverwacht overstak. Door krach tig te remmen kon de chauffeur een aanrijding voorkomen. Een grote hoe veelheid steenslag belandde echter op het wegdek. Een moment later kwam er van de Kennemerstraatweg een mo torrijder, de heer K. uit Bergen, die in de richting van het Varnebroek wilde. Zijn voertuig maakte enkele vreemde glijbewegingen over het met steenslag bezaaide wegdek, waardoor de heer K. kwam te vallen. Hij kwam met het hoofd op de trottoirband terecht en bekwam enkele diepe wonden aan het gelaat. Zijn bril bleef in de strijd. Per ziekenauto werd de heer K. naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar hem eerste hulp werd verleend. Daarbij komt nog, dat de productie van Edammers zich in Friesland enigszins heeft uitgebreid ten koste van de Goudse, omdat de bereiding van Edammers bij de bestaande prijs verhoudingen iets gunstiger uitkomt. Intussen blijft de voorTaad zeer groot en reeds meer hoart men spreken over ruimte gebrek. De melkproductie echter is dalende en bii het tegenwoordige warme weer begint deze daling grotere vormen aan te nemen. (Advertentie, Ing. Med.) Demonstratie naaimachines Bij de demonstratie op de nieuwste naaimachines, die Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in het agentschap van Le- wenstein's naaimachinehandel in de Tesselschadestraat gheouden werd kon men de nieuwste Zwitserse machine de „Bernina" bewonderen, een ideaal voor iedere huisvrouw. Met deze vernuftige machine zijn de mogelijkheden prac- tisch onbegrensd. Door een zig-zag steek is men in staat electrisch te bor duren en tal van siersteken te maken. Deze zig-zag steek is regelbaar van 1 tót en met 4 millimeter. Ook heeft men met de „Bernina" binnen twee minuten een knoopgat gefabriceerd en een knoop zit er nog vlugger aan. Voorts kan men met dit technische wonder gaten stop pen, zowel in kousen als in andere goe deren en is het mogelijk zonder voor breken van de draad tricot-goederen te herstellen. De machine met toebehoren behoeft in het geheel geen bezwaar te zijn voor klein-behuisden, omdat het geheel ingepakt kan worden in een makkelijk draagbaar koffertje. Op de demonstratie was voorts een twee-naald machine aanwezig, alsmede enige andere nieuwe typen. MODEVAKEXAMENS Bij de te Doetinchem gehouden exa mens slaagden voor coupeuze mevr. Schut te Alkmaar en mevr. Rasch te Bergen, beiden leerlingen van mevr. A. BosPosthuma te Alkmaar. OP 26 SEPTEMBER LAPPENMARKT De lappenmarkt, die zich in de af gelopen jaren mocht verheugen in zulk een groot succes, is voor dit jaar be paald op 26 September. „Met" eervol ontslag" Drie kunstenaars van hoog gehalte hebben de J. Arthur Rank-film „Met eervol ontslag" (The Browning Version) op een peil weten te brengen, dat ver uitgaat boven wat men doorgaans op het witte doek ziet geprojecteerd. Het zijn de toneelschrijver Terence Ratti- gan, de regisseur Anthony Asquith en de acteur Michael Redgrave. Deze laat ste speelt de hoofdfiguur in dit ver haal: de moegewerkte leraar aan een jongenskostschool, op een zo gevoelige en imponerende wijze, dat men hief zonder schroom mag spreken van een der mooiste en vooral sterkste vertol kingen. die een filmspeler de laatste jaren heeft gebracht. Crocher—Harris, de leraar van 5 A, komt wanneer hem ongevraagd eervol ontslag wordt ver leend tot het inzicht, dat hij als opvoe der van de jeugd volkomen in zijn taak tekort geschoten is. Zijn qjislukte huwelijk met een vrouw (Jean Kent), die geestelijk niet bij hem past en hem met haar ontrouw tracht te krenken, is een van de oorzaken, dat „de Crock" zich buiten het gewone leven plaatst en niet begrepen wordt door de leerlingen, zomin als hij hen begrijpt. Het indruk wekkende slot. waarin de leraar voor zijn jongens zijn vergissing erkent en zichzelf beschuldigt, vormt de climax in deze zeer knappe tragedie. Een boeiend bijprogramma met een interes sante film over Japan gaat aan de hoofdfilm vooraf. „Lord Wanhoop" Als men de naam van Bop Hope hoort, denkt men aan kolder en ia val* gevallen geen kolder van de slechtste soort. Deze week verschijnt deze Ame rikaanse komiek op het witte doek in een creatie als tweederangs toneelspe ler, die zich wegens een tekort aan engagementen uitgeeft voor butler. Via de meest dwaze situaties komt hij van uit Engeland naar een Amerikaanse farm, waar men hem voor een echte lord aanziet. „Lord Wanhoop" is één van die films welke men alleen gaat zien ais men eens gezellig wil lachen en dat zijn er deze zomerse vacantie- tijd zonder twijfel velen. „Voordeliger per dozijn" De vader van een groot gezin, waar van hij alle kinderen geregeld op zin delijkheid controleert, koopt een villa en gaat verhuizen tot grote vreugde van zijn kinderen. Vader Gilbreth houdt hardnekkig vast aan puriteinse opvattingen maar de kinderen begin nen groot te worden en zijn opvattingen te saboteren, vooral als de familie naar het strand trekt. Als de vader de doch ter naar een bal wil chaperoneren, wordt hij zelf in de feestvreugde be trokken waarna hij een eervolle benoe ming in Praag krijgt maar kort daar na overlijdt. Wanneer zijn vrouw zijn werk heeft overgenomen, blijkt hij in haar een waardig opvolgster te heb ben gevonden. „Opium voor Caïro" De titel van het hoofdnummer wijst er reeds op, dat het hoofdthema van deze film is de smokkelhandel in ver dovend* middelen en den wel speciaal: opium. Kolonel Youssef Bey krijgt een felle strijd te voeren tegen een bende, die Edouardo en Rico Pavlis als leiders heeft. Maar Youssef en zijn assistent luitenant Mourad zijn zeer actief, voor al na de aanslag op Anna Michelis, de schoonste vrouw van Egypte. Zij zijn op tijd in Port-Said om het schip met narcotica te zien binnenlopen. Een plan wordt opgezet om de smokkelaars in de val te lokken, maar de opzet gelukt slechts gedeeltelijk. Toch zetten Yous sef en Mourad door en slagen er ten slotte in de gebroeders Pavlis te ar resteren. Eric Portman speelt een uitstekende rol als kolonel Youssef, daarbij zeer sympathiek geassisteerd door Lauren ce Harry als Mourad. Camelia is de bijzondere Egyptische schone en de rollen van de boosdoeners worden sterk getypeerd. Een spannende film vol sensatie en attracties. Het hoofd nummer wordt ingeleid door een paar fraaie journaals, een bijzondere teken film en interessante opnamen van de grote stad Hongkong, die van zoveel belang is in het Verre Oosten. De journaals De laatste etappes van de Tour de France, de waterpolowedstrijd tussen Nederland en Belgie en paardenraces met een geestig commentaar vullen het gedeelte, wat deze week in het film- nieuws voor de sport is ingeruimd. Ver der zijn daar nog de luchtvaartshow met de „Skyblazes" op Ypenburg en een uitgebreide reportage van het be zoek van het Koninklijk Paar aan de Vijf Herenlanden. In het buitenlands nieuws zien we flitsen van de uitvaart van ex-maarschalk Petain en Polygoon richt voorts nog de camera's op de ex- pocitie van Bourgondische kunst. korte afstand was genaderd, doken de zwemmers vóór en naast het vaartuig in het water en trachtten de inzitten den flink nat te gooien, waarbij ook modder en kroos in de boot terecht kwamen. Het gevolg van dit „onvrien delijk" optreden was, dat de kleding van een meevarende dame na afloop van het tochtje naar de stomerij moest. Ook bij de hefbrug bij de Lange Balk werd het de vreemdelingen on mogelijk gemaakt rustig door te varen. De stuurman slaagde er met behulp van een stok in, de „sportieve" zwemmers op een afstand te houden, doch ook hier werd nog een flinke plons water in de boot geworpen. De Langedijk stak gunstig bij de an dere plaatsen af. Hoewel ook daar tal van zwemmers op debrug stonden, liet men de boot ongemoeid passeren. Het is wel zeer vreemd, dat men in de kop van Noord-Holland het nut van een bloeiend vreemdelingenverkeer zo slecht inziet, dat men de touristen voor een volgend bezoek afschrikt, in plaats van hen te animeren. Laten Rijkspolitie en de weldenkende burgers het voor beeld van Alkmaar volgen, door dit kwaad zo spoedig mogelijk de kop in te drukken. De bloembollenhandel verloopt zeer bevredigend. De ruime oogst leidde enige tqd geleden tot een hier en daar aan de dag tredend pessimisme, dat echter niet gerechtvaardigd blijkt te zijn geweest. Eerst wanneer de veilingen zijn be- gonneni is een gefundeerde indruk van de gang van zaken mogelijk. De inzet is in de regel enigszins oriënterend, vooral wanneer de handel weet, dat de oogst goed is geweest. Van de aan vang af echter werd de gehele aanvoer van de hand gezet en de prijzen ver tonen sederdien een neiging tot stijgen. In verband daarmee is het niet ver wonderlijk, dat de verkoop goed blijkt te zijn geweest. Engeland kwam met groter orders dan in het afgelopen jaar en ook de vraag uit de USA voldeed aan de verwachtingen. Het contingent, dat naar Duitsland kan worden ge ëxporteerd, is geringer dan in 1950, de hoop schijnt echter te leven, dat dit in de loop van de tijd nog wat zal kunnen werden uitgebreid, Bij een gevarieerd artikel als bloem bollen, zijn er natuurlijk altijd soorten, die het minder goed doen. In het bij zonder de grote maten van enkele soorten zijn wat minder gevraagd. Het algemene gunstige beeld wordt daar door echter niet veranderd. Ten gevolge van het late gewas, is ook de export wat later. Meestal is het in de eerse helft van Augustus bij de exporeurs op zijn drukst; het grote werk moet nu echter nog komen. Door de Rijkswaterstaat in de direc tie Noord-Holland is te Haarlem aanbe steed: Het onderhouden van de weg no. 9 van het Rijkswegenplan 1948, gedeel ten Velsen-Alkmaar en Alkmaar-Jac. Claassensluis, gedurende het jaar 1951. Enige insehrijfster was de N.V. Daal- der's Aannemersbedrijf te Alkmaar voor de som van f 71.000. De gunning heeft later plaats. Voor het invalidenwagentje Voor het invalidenwagentje is nog ontvangen van mevr. P. R. fl van S. *2 van mevrouw S. E. uit Bergen f 50. Wij kunnen deze inzending van de commissie voor samewerking voor bij zondere noden ten zeerste aanbevelen! Giften kunnen worden gestort, of overgeschreven op postgiro 443100 ten name van de Penningmeester der Com missie van Samenwerking, of zullen gaarne in ontvangst worden genomen bij de secretaris, Oudegracht 196 (Bureau Sociale Raad). Doktersdienst Gedurende dit weekend zal de dok- 'ersdienst voor Laneedük en Sint Pan- cras worden waargenomen door dr. J. de Wit te Oudkarspel, tel. K. 2260 - 524. In de Alkmaarsche Courant van 3 Augustus 1851 vinden wjj op de volgende mededeling: Zoo de geruchten waarheid bevat ten dan zou op den avond van den dag der Harddraverij 13 Augus tus e.k. door de Amsterdamse Too- neellisten onder de Directie van de heren Westerman en Öe Vries in den Stads-Schouwburg eene voorstelling gegeven worden en zouden twee uitgezochte stukken te weten; Bataille van Vrouwen en de Vaudeville 'Het huwelijk is een kruis, bestemd zijn om bij de opgeruimde stemming van dien dag, ook nog aan de liefhebbers en voorstanders van het Tooneel, eenen genoegelijken avond te ver schaffen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2