t zuiverst schoon met zuivere t zeep i C.J.KLUGT Stokes in Abadan 22 x AROMA OLD MAC AROMA. Rijwiel mei hulp- moior LAATSTE NIEUWS Prinses Wilhelmina breekt een lans voor „displaced persons" Noord-Scharwoude Een originele boerenwagen in actie in het nummer landbouwpaarden tijdens de traditionele landbouw- dag van de Hollandse Maatschappij Maandag te Opmeer. In de voorafgaande fabricatie-processen werden de 22 soorten virginia-tabakken gemengd. In deze draaiende dubbelwandige eestcyunder mengen wu de 22 virginia-aroma's. In de natuurlijke sappen van de gesneden Virginia ligt het aroma te sluimeren. Door een zeer speciaal verhittingsproces. tot 45» celsius, worden de verschillende aroma's ten volle tot ontwikkeling gebracht. waardoor „het fllfl lïlat .aroma" ontstaat. Een belangrijke redenwaarom u steeds van VOOR AL UW naar de speciaalzaak Hekelstraat 10 ALKMAAR Wormen - Maden Aangeboden: merk Berini, bijna niet be reden. Moet weg wegens omstandigheden. Br. no. A 387, bur. v. d. bl. Abonneert U op dit blad alleen op liefde gebouwd kan zijn en tot een wereldomvattende hulp moet worden voor deze ongelukkige men- schen, nu en in de toekomst op langen termijn Zoude het niet te verwezenlijken zijn, dat de „Displaced Persons" alom behandeld worden met liefde en toe wijding en geestelijk en stoffelijk ge holpen op een wijze, die uitsluitend gericht is op eigen bestwil? Zij moeten niet aan één of ander doel dienstbaar gemaakt worden en niet anders te werk gesteld dan onder omstandigheden, overeenstemmend met de belangen van htm gezin. Ook de onvolwaardigen en zieken moeten ingeschakeld worden op zulk een wijze, dat zij zich bruikbaar en nuttig voelen. Zoude er niet een nog nauwer con tact gezocht kunnen worden, en samenwerking gevonden, met die ker ken, die thans in dezen de zwaarste last dragen en zoude door u niet meer eenheid en coördinatie kunnen ge bracht worden in de pogingen van al len, die helpen Om de 30 meter een soldaat met ba/onet op geweer Honderden Perzische soldaten en mariniers stonden vanmorgen rond het vliegveld van Abadan opgesteld, toen de leider dér Britse delegatie, Stokes, en enige minuten na hem In zjjn eigen vliegtuig, Harriman, arriveerden. Sa men met Perzische en Britse ambte naren reden zjj van het vliegveld naar Khoramsjahr, dat tegenover het eiland Abadan ligt. Langs de elf kilometer lange route stond om de dertig meter een soldaat met bajonet op het geweer. Stokes en Harriman werden ver welkomd door de gouverneur-generaal en opperbevelhebber van Khoezistan, de Perzische nationalisatieraad, de hoogste Perzische zee-officier in het gebied van de Perzische Golf, de mili taire gouverneur van Abadan, en an dere plaatselijke autoriteiten. De Britse consul-generaal, het hoofd van de Anglo-Iranian in Khoezistan, Mason, en de algemeen bedrijfsleider van de raffinaderijen, Ross, alsmede andere persoonlijkheden van de maat schappij, waren eveneens aanwezig. (Ongecorrigeerd» Boodschap aan Wereldraad der Kerken te Genève Prinses Wilhelmina heeft vandaag aan het uitvoerend comité van de Wereldraad van Kerken, dat deze week nabij Genève bijeenkomt, de vol gende boodschap gezonden: „Hoewel ik groote Waardeering heb voor de pogingen, die ondernomen worden vanwege de kerken, andere instanties en personen, teneinde het onmetelijke probleem op te lossen, hetwelk de menschheid heden ten dage en ook in de komende jaren zal blijven drukken, ben ik desniettemin zeer ver ontrust over alles, wat in dezen nog gebeuren moet. Aan U, die daarin eerste initiatief nemers zijt, zou ik gaarne met klem de volgende vraag voorleggen: Zouden niet alle volkeren en na ties moeten doordrongen worden van hun wederzijdsche verantwoordelijkheid, een verantwoordelijkheid, die enkel en ONDERWIJZERES BENOE? Met ingang van de nieuwe cursus is mej. W. D. Goede uit Landsmeer benoemd tot onderwijzeres bij het christelijk onderwijs te Noordscharwoude, DINSDAG 7 AUGUSTUS 1951

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3