N.A.C.-voorzitter vindt de schorsing kinderachtig Generaal Ridgway roept de VN-delegatie naar Tokio Culemborg wordt middelpunt van alle feestelijkheden Hef bestuur mag de spelers wel een groot diner aanbieden, maar geen leerzame interlandwedstrijd Bond zou zich aan zelfde feit schuldig maken Vele lijders aan Bbenmatisebe Pijn zitten zichzelf in de weg. En hun pijn maakt ie ook tot plaag van hun omgeving. Indeling der reserves in West I is bekend Vertrek van Schaap naar Frankrijk is vertraagd Europ. kanrtpi oenschap Olympia jollen Nederlandse televisie gereed voor de start Zuidafrikaanse oppositie leider bezocht Nederland Boerderij afgebrand te Medemblik Het water eiste wederom slachtoffers Besprekingen te Teheran begonnen Reeds meer dan 200 ton goederen vervoerd Afkoe'ingsperiode voor communisten? De huurprijs van nieuwe woningwetwoningen Holbewoners in Midden-Nederland „Heren Zeventien" hebben grootse plannen Interessante historische tentoonstelling Krijgt Rotterdam een monument van Zadkine? Egypte houdt vast aan zijn eisen Typhus op Itahaans schip DINSDAG 1 AUGUSTUS 1951 Andere visie op K.N.V.B.-maatregelen „nE maatregel van de KNVB is en blijft kinderachtig, zielig", zei gis teren de heer H. Meeus, de voorzitter van de Bredase voetbalvereniging NAC, waarvan het dagelijks bestuur voor twee maanden, de secretaris voor een jaar en de overige bestuursleden, onder wie de heer A. W. Verlegh, voorzitter van de keuzecommissie van de KNVB, voorwaardelijk zijn geschorst. Wat betreft de geconstateerde over tredingen, is gebleken, aldus de heer Meeus, dat het geval van de overschrij ving van de toenmalige Longa-speler Van Roessel geheel zuiver was en dat men het NAC-bestuur van niets kon betichten. Daarom grijpt men de be stuursleden nu op kleinigheden, aldus de voorzitter, want aan twee leden, niet-spelers, zijn een zegelring en een gouden polshorloge ten geschenke ge geven bij hun benoeming tot lid van verdienste en erelid. Twee junior-le den kregen tijdens het spelen een on geval en moesten hun werkzaamheden tijdelijk stop zetten. Aan de vaders werd derhalve de somma van twaalf gulden uitbetaald, zijnde twintig pro cent loonderving bij uitkering van de ongevallenwet. De heer Meeus was zeer verontwaardigd, dat hij zijn spe lers wel een groot diner mocht aan bieden, maar niet een interland-voet balwedstrijd, waarvan zij veel konden leren. „Er zijn toch talloze voorheelden, dat de KNVB dit ook doet", zei hjj en ver telde, dat de KNVB op dezelfde datum, waarop hij met enige spelers naar de wedstrijd NederlandBelgie was ge weest, de NAC-spelers Van der Ean- genberg en Lussenbnrg, die toen in Groningen speelden in de wedstrijd NoordZuid, op hondskosten naar Am sterdam liet reizen om dezelfde wed strijd bij te wonen. Wat betreft de door NAC betaalde rekening aan de orthopaedische chirurg C. P. van Nes te Leiden, verklaarde de heer Meeus, dat het gebroken been van de betrokken speler reeds tweemaal verkeerd was gezet en dat het ingrij pen van een specialist noodzakelijk was. „Ik zou niet graag willen", zei de NAC-voorzitter, „dat een onzer spelers blijvend invalide zou moeten worden, omdat de KNVB verbiedt, dat wij de doktersrekening betalen. Als het onver hoopt weer gebeuren zou, dan doen wij het opnieuw". De heer A. W. Verlegh, de voorzitter van de keuze-commissie van de KNVB en bestuurslid van de NAC, wist naar zijn zeggen van het gehele geval niets af, daar hem tijd voor actieve bestuurs werkzaamheden ontbrak. Toch is ook hij onvoorwaardelijk geschorst en dit werd zeer door hem betreurd. Hij wist nog niet, welke beslissing hij zou ne men omtrent zijn al of niet aanblijven als voorzitter van de keuzecommissie. Maar waarom zoudt ge bid de pakken neerzitten? Er is toch Kruschen SaltsI De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiverende organen, met name Uw lever, nieren en ingewanden, juist datgene aan verjongende energie, nodig om alle aansporing op de bloedsomloop te ontwikkelen, waardoor voorkomen wordt dat pijnverwekkende zuren en andere on zuiverheden zich gaan vastzetten en zo oorzaak worden van Uw pijn en onge mak. Kruschen bracht vele tienduizen den lijders aan rheumatlsche pijnen over de hele wereld uitkomst. Ook voor U verlichting van Uw pijn op korte termijn. (Adv. I. M.) De lijst voor Noord-Holland De KNVB heeft de indeling bekend gemaakt van de reserve-elftallen in district West I. Voor zover het hier de Noordhollandse teams betreft, laten wij hier de indeling volgen: Res. Ie klasse: Ajax 2, Blauw Wit 2, DOS 2, DWS 2, DWV 2, Haarlem 2, UW 2, Voiyewijckers 2, Zeeburgia 2 en ZFC 2. Res. 2e klasse A: AFC 2, Donar 2, 't Gooi 2, Hilversum 2, HVC 2, OVVO 2, RCH 2, Velox 2, Volendam 3 en VSV 2. Res. 2e klasse B: Alcmaria 2, Blauw Wit 4, EDO 2, Helder 2, KFC 2, OSV 2, Stormvogels 2, Westfrisia 2, Volendam 2 en WFC 2. Res. 3e klasse A: Alkm. Boys 2, Alw. Forward 2, Hollandia 2, HRC 3, KFC 3, OSV 4, WFC 3, WSV'30 2, ZFC 3 en ZVV 2. Res. 3e klasse B: Assendelft 2, HRC 2, KFC 4, KW 2, CSV 3, QSC 2, Vole- wijckers 3, Westfrisia 3, Zaandijk 2 en Zilvermeeuwen 2. Res. 3e klasse E: Haarlem 3. HFC 2, De Kennemers 2, Madjoe 2, NFC 2, St. Pancratius 2, Schoten 2, Stormvogels 3, Velsen 2 en VSV 3. Res. 3e klasse F: Bloemendaal 2, HBC 2. De Kennemers 3, OWO 3, RCH 3, SDW 2, De Spartaan 3, WA 3, WB 2 en Zandvoortmeeuwen 2. De Goot-speler Rinus Schaap, die zoals bekend een contract heeft gete kend voor de Franse tweede klasse profclub Toulouse, zou gisteren naar zijn nieuwe woonplaats in Frankrijk vertrekken. Samen met Van Stoffelen, die ook in deze club uitkomt zou hij de reis ondernemen, doch op het laatste ogenblik heeft hij afgezegd. Deze aar zeling is een gevolg van het bezoek, dat een vertegenwoordiger van de KNVB Zaterdagavond aan Schaap heeft ge bracht. Deze heeft aan de Gooi-speler uiteengezet, dat het in het contract ge noemde bedrag van f 20.000 eerst moet worden vastgezet op een Franse bank, zodat hij volledige zekerheid heeft over de uitkering van de geldelijke beloning. Zodra hierover zekerheid verkregen is zal Schaap in October naar Toulouse vertrekken. FAN NV BLANKERS-KOEN WON TE HULL Tijdens wedstrijden te Hull won onze landgenote Fanny Blankers-Koen de finale van de 100 yards invitatie in 11 sec., met geringe voorsprong op de En gelse Gloria Goldsborough. Fanny Blankers-Koen had haar serie gewon nen in 11.3 sec., na een niet al te beste start De Jong won de laatste race Na langdurige beraadslagingen over de protesten, door de Fransman Tiriau en de Engelsman Currey ingediend na afloop van de zevende en laatste race om het Europees kampioenschap Olym pia jollen heeft de wedstrijdcommissie ten slotte het protest van de Engels man toegewezen. Wegens een ongeoor loofde loef-maoeuvre, welke een aan varing tot gevolg had, werd de Frans man gediskwalificeerd. Hierdoor scho ven alle deelnemers na de tweede plaats, welke de Fransman vanmiddag bezette, een plaats op. De definitieve uitslag van de zevende race is: 1. Nederland, Koos de Jong 7,1 pnt.; 2. Oostenrijk, dr. Wolfgang Erndl, 6 p.; 3. Engeland, Charles Currey, 5 pnt.; 4. Italië, dr. Rinaldi Renaldo 4 pnt.; 5. Noorwegen, Morits Skaugen, 3 pnt.; 6. Zwitserland, dr. Alfons Oswald 2 pnt.; 7. Frankrijk, Roger Tiriau, gediskwali ficeerd. De einduitslag luidt: 1. Oostenrijk, dr. Erndl, 33,1 pnt.; 2. Zwitserland, dr. Alfons Oswald, 31,2 pnt.; 3. Italië, dr. Rinaldi Renaldo, 31 pnt.; 4. Nederland, Koos de Jong, 30.1 pnt.; 5. Engeland, Charles Currey, 29,1 pnt.; 6. Noorwegen, Morits Skaugen 22,1 pnt.; 7. Frankrijk, Roger Tiriau 20.1 pnt. De Nederlandse televisiestichting heeft gisteren een nieuwe stap gezet naar verwezenlijking van haar plannen in de eerste (experimentele) periode. In Bussum werd namelijk de tijdelijke televisiestudio in gebruik genomen, welk feit op enigszins plechtige wijze werd gevierd. Namens Philips en de stichting werden toespraken gehouden, terwijl de vele bezoekers in de nieuwe studio werden rondgeleid. De practi- sche inspeel-periode kan beginnen. Er zal een werkschema worden vastge steld en er kan ervaring worden opge daan voor het moment, waarop de te levisie in Nederland zal starten. Vol gens Amerikaanse experts voldoet de Bussumse studio aan bijna alle eisen en is zeker bruikbaar. Versteviging der oude vriendschapsbanden De heer J. G. N. Strauss, de leider van de Zuidafrikaanse parlementaire oppositie, die momenteel een bezoek aan Nederland brengt, heeft gisteren verklaard, dat zijn bezoek aan ons land deel uitmaakte van een uitgebreide tour door Europa om uit de eerste hand kennis te nemen van de betrokken lan den en van de internationale situatie. Nederland stond op zijn programma, zei de heer Strauss, wegens de belang rijke rol, die het in de tweede wereld oorlog had vervuld en thans speelde oij de wederopbouw van West-Europa. Bo vendien bestonden er eeuwenoude ban den tussen de beide landen en de heer Strauss, die een van de beschermheren is van het komende Jan van Riebeeck- feest, wenste deze vriendschapsbanden nog te verstevigen. Hij zeide zijn bezoek aan Nederland zeer aangenaam te hebben gevonden en sprak de hoop uit vooral met de Ne derlandse landbouw nog eens nader te kunnen kennismaken. Nederlandse radiozenders in Indonesië in beslag genomen De Nederlanders, die zich in de In donesische Archipel, buiten het eiland Java bevinden zijn sedert enige tijd verstoken van de Nederlandse pro gramma's, die door Radio Republik In donesia worden uitgezonden. Door sto ringen aan de zender van het Indone sische programma, werden twee van ie drie gerichte zenders van de Neder landse uitzendingen in beslag geno- zodat men met het Nederlandse pro gramma slechts Java kan bestrijken. Na enige tijd kwam de „Indonesische' zender weer gereed, doch de twee „Ne derlandse" zenders werden niet terug gegeven. Het is niet bekend of poli tieke motieven tot deze situatie heb ben geleid. De beslissing ligt evenwel bij het Indonesische Ministerie van Voorlichting. Hooibroei de oorzaak; niets werd gered Maandagavond om tien uur brandde de grote boerderij van de gebroeders Groot aan de Brakeweg te Medemblik tot de grond toe af. De oorzaak van de brand is hooibroei. Practisch niete werd gered, daar tengevolge van de felle wind het pand in een minimum van tijd in lichterlaaie stond. De brand weer, die snel ter plaatse was, stond voor een vrijwel hopeloze taak. Zij kon niets behouden. Alles brandde tot de grond toe af. Ook van het meubi lair kon vrijwel niets worden gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de scha de, die op omstreeks een halve ton wordt geschat. Maandagmiddag was de broei reeds geconstateerd. Men had gespit en meende, dat het gevaar geweken was. Om tien uur echter sloegen de vlam men plotseling uit met het bekende noodlottige gevolg. - v. Drie kinderen verdronken De afgelopen dagen heeft het water weer verschillende slachtoffers geëist. Bij de uitspanning „Klein Sehevenin- gen" aan de Lek is het 5 y, -jarige doch tertje van de heer V. uit Schoonhoven sedert gistermiddag vermist. Er is lan ge tijd gedregd, doch er werd niets van het meisje gevonden. Aangezien haar kleding wel gevonden Is, vermoedt men, dat het kind is verdronken. In het na tuurbad „De branding" te Renkum is eveneens gistermiddag een vijfjarige jongen in een ondiepe vijver verdron ken. Niemand had het ongeval bemerkt. Uit de Schie werd het lijkje van een vijfjarig jongetje uit Delft opgehaald. Het kind was sedert Zaterdagmiddag vermist. Uit de zee bij Scheveningen moesten Zondagmiddag kort na elkaar twee kin deren en drie volwassenen, die zich ts ver uit de kust hadden gewaagd en daardoor in levensgevaar verkeerden, uit het water worden gehaald. De twee kinderen zijn ter observatie in een zie kenhuis opgenomen. „Vriendschappelijke sf°er" Maandagmiddag zijn te Tereran de Brits-Perzische besprekingen over de nationalisatie van de Anglo-Iranian be gonnen. De atmosfeer werd „vriend schappelijk" genoemd. Minister Stokes gaat Dinsdag naar Abadan voor een be zoek aan de raffinaderijen aldaar. Verwacht wordt, dat de onderhande lingen twee weken zullen duren. Zij zullen alleen betrekking hebben op de grote lijnen. De uitwerking der details zal aan technici worden overgelaten. Harriman zal niet aan de besprekingen deelnemen, doch zich gereedhouden, voor het geval dat een der partijen hem zou willen raadplegen. Hef wereldjeugdfestival in Berlijn frekf veel bezoek Nog steeds arriveren jeugddelegaties uit landen in de gehele wereld in Oost- Berlijn ter bijwoning van het derde wereldjeugdfestival, dat Zondag is ge opend. Maandagochtend arriveerden delegaties uit Belgie, Luxemburg, Ne derland, Zwitserland, Schotland, Tur kije, India, Columbia, Cuba en Brazilië. Na hun aggressieve houding van Zondag ia het Ambonezen-kamp te Middelburg door tweehonderd man van de Rijkspolitie met tankwa gens omsingeld. In vrachtauto's werden de Ambonezen naar andere kampen in ons land overgebracht. (Zie voorpagina) De Berlijnse luchtbrug Aantal toestellen wordt nog steeds groter In het afgelopen weekeinde Is meer dan 230 ton goederen uit West-Berlijn per vliegtuig naarHamburg en Frank fort vervoerd. Er nemen zeven vlieg tuigen aan de luchtbrug deel, te weten vier toestellen van de Pan-American, twee toestellen van de Air France sn een machine van de British Airways. Heden zal een derde Franse machine in gebruik worden gesteld. Men stelt zich voorlopig ten doel, om 200 ton per dag via de luchtbrug te exporteren. Aan het begin der opera tie bevonden zich 12Q00 ton goederen in West-Berlijn. In verband met de omstandigheid, dat gemeenten en woningbouwcorporaties in de toekomst er slechts in zullen sla gen leningen voor woningbouw te ver krijgen tegen 4 pet, in plaats van 3%, zal de exploitatie-rekening bij de ge bruikelijke huurprijs van 3 pet boven Mei 1940 een tekort aanwijzen. Daar de jaarlijkse bijdrage voor woningwetwo ningen niet zal worden verhoogd, dient de huurverhoging het tekort op te van gen. Daarom heeft de minister van we deropbouw en volkshuisvesting bepaald, dat voor woningwetwoningen een huurprijs zal worden vastgesteld, die overeenkomst met het bedrag, dat op 31 December 1940 werd betaald voor soortgelijke vóór 27 December 1940 tot stand gekomen woningen, vermeerderd met 45 pet. Vragen over de prijsver hoging van brandstoffen In verband met de op 1 Aug. ingegane prijsverhogingen voor brandstoffen, heeft de heer Suurhoff (P. v. d. A.) schriftelijk aan de Minister van Eco nomische Zaken gevraagd wat de reden van de prijsverhoging is. Verder in dien de prijsverhoging een gevolg is van de verhoogde importprijzen, of de Minister wil mededelen of de prijzen van import-brandstoffen nog zijn ge stegen, sedert in het voorjaar de detail- handelprijzen vQor brandstoffen voor dit jaar waren bekendgemaakt, en of de recente prijsverhoging een gevolg is van een verhoogde brandstoffen im port. Hij vraagt wat daarvan de oor zaak is. Voorts wordt gezegd, dat door de tus sentijdse prijsverhoging de kleine man weer het zwaarst gedupeerd wordt. De heer Suurhoff verzoekt de minister maatregelen te nemen om de onsociale gevolgen van de prijsverhoging voor brandstoffen, ongedaan te maken. Communistische verklaring niet bevredigend De leden van de wapenstilstandsdele gatie der Verenigde Naties, welke on der leiding staat van vice-admiraal Turner Joy, is naar Tokio vertrokken, zulks op last van generaal Ridgway. Hieruit blijkt, volgens waarnemers, dat Kidwgay niet van plan is, zich met Je aanvaarding van de communistische verklaring aangaande het incident van Zaterdag te haasten. De verklaring der communisten en hun belofte, om maatregelen te tref fen teneinde herhalingen te voorko men komen aan de eisen van Ridgway tegemoet, maar geven geen bevredigen de verklaring, op welke wijze de solda ten in de neutrale zone zijn geraakt. Ridgway zou waarschijnlijk nauwelijks tot het afbreken der onderhandelingen zijn overgegaan, wanneer deze vlotter waren verlopen. Hij heeft waarschijn lijk de bedoeling, de tegenstanders de gelegenheid te geven, wat af te koelen en hun te tonen, dat de Amerikanen niet als smekelingen naar Kaesong zijn gekomen. Een woordvoerder van generaal Rirdgway heeft medegedeeld, dat de Adv maar de toestand veranderde radicaal I Haar man had tijgerklauwen in plaats van handen. Haar vriendin had een lachspiegelfiguur. En een donker hol vormde de omlijsting van haar gezin. Zo waren haar foto's, ware aanflui tingen van de werkelijkheid. Maar met de komst van de Philips Flits- camera veranderde dat alles radicaal. De bediening is zo eenvoudig, dat de opnamen niet KUNNEN mislukken. Overdag pracht foto's zonder flits lamp) en des avonds of binnenshuis (met flitslamp) brillante snapshots Uw handelaar laat U gaarne zo'n Philips Flitscamera's zien. (Advertentie, Ing. Med.) Wereldraad der Kerken over vrede en ontwapening De Wereldraad der Kerken, die op het ogenblik te Rolle (Zwitserland) bij een is, heeft in een zeven punten om vattende verklaring zowel „onderdruk' king onder dekking van vredespropa- ganda", als „de gedachte van een pre ventieve oorlog" veroordeeld. In de verklaring wordt o.m. gezegd: „Wij geloven niet, dat men de vrede zuiver en alleen door nieuwe verdragen en ontwapening kan bereiken. Een eer ste voorwaarde is voldoende weder zijds vertrouwen tussen de volkeren teneinde te verzekeren, dat overeen komsten worden nagekomen. Vrede en ontwapening zullen een gevolg zijn van wederzijds vertrouwen. Zij zullen het niet automatisch scheppen". Van Riebeeckherdenking in Nederland 0E GROTE feesten, die volgend jaar in Zuid-Afrika worden ehouden ter herdenking van het feit, dat de Nederlandse staatsman Jan van Riebeeck op 6 April 1952 bjj Kaapstad voet aan wal zette en de Kaapkolonie stichtte, zullen in ons land een sterke weerklank vinden. Ook het oude stamland zal feest vieren, weliswaar geen twee maanden, maar dan toch twee weken. Er is een groot erecomité gevormd en daaruit is een werkcomité naar voren gekomen, uit zeventien leden bestaande, dat door hen, die bij de voorbereidingen betrok ken zijn, reeds de Heren Zeventien wordt genoemd, naar de Raad van Beheer der oude Oostindische Compagnie. Culemborg, de geboorteplaats van Van Riebeeck, zal het centrum van de herdenking in Nederland worden. Daar zal in het Weeshuis, dat in de middel eeuwen door gravin Elisabeth van Cu lemborg is gesticht, een grote tentoon stelling worden gehouden onder de titel: Van Riebeeck en zijn tijd. Het wordt een Zuidafrikaanse „uitstalling", die vele nuttige en interessante zaken zal tonen, alles geplaatst in de sfeer van de Van Riebeeckherdenking. Men zal er een goed overzicht kunnen krij gen van de ontwikkeling van Zuid- Afrika tussen 1652 en 1952. Met name wordt aanda 'ht geschonken aan het aandeel, dat Nederland in de groei van dit gebied heeft gehad. De ontwikke ling van het Zuidafrikaans uit het ze- ventiend'eeuwse Nederlands wordt aanschouwelijk voorgesteld. Er komt een afdeling „Driehonderd jaar kleder dracht" en een groep toerisme. Om de ontwikkeling duidelijk te maken, zal er een maquette zijn van het fort, dat van Riebeeck heeft gesticht, en een model van het grote warenhuis, dat thans op precies dezelfde plaats staat. Van Riebeeck was de eerste, die in Zuid-Afrika wijn plantte. Dus zal op de tentoonstelling een beeld worden gegeven van de wijnbouw in de Kaap, met een maquette van de grootste wijnkelder van de Unie. De kerkelijke viering wordt gehou den op Zondag 6 April in de oude kerk van Culemborg, waar Van Riebeeck eens is gedoopt. Onder meer wordt een oratorium uitgevoerd. Voorts zal op die dag het carillon, dat volgend jaar gereed zal komen, voor het eerst wor den gebruikt. Alle in Europa woonach tige Zuid-Afrikaners zullen worden uitgenodigd, de feesten in Culemborg bij te wonen. Ten slotte zullen ter gelegenheid van deze herdenking in Nederland een of twee speciale postzegels worden uitge geven, in Zuid-Afrika ten minste vijf of zes. huidige frontlijn de enige aanvaardba re demarcatielijn is. Men verwacht te Washivton, aldus meldt AFP, dat de onder—indelingen te Kaesong in de komende 24 uur zul len worden hervat. Onder de voorwaarde, dat de Noord- koreanen en de Chinezen solide garan ties geven dat Kaesong neutraal blijft, is de geallieerde bestandsdelegatie be reid de besprekingen te hervatten, al dus heeft generaal Ridgway aan de Noordelijken medegedeeld. Hij liet de communisten verder weten, dat elke volgende schennding van de neutrali teit van Kaesong door de geallieerden zou worden beschouwd als een opzet telijke stap ter beëindiging van de be sprekingen. Het wachten is thans op het antwoord der Noordelijken. „De verwoeste stad" Enkele opdrachtgevers, die zelf on bekend wensen te blijven, hebben de gemeente Rotterdam verzocht een beeld van Ossip Zadkine, de bekende Parijse beeldhouwer, te aanvaarden en een plaats in Rotterdam te geven. Dit werk van Zadkine is het „monument voor een verwoeste stad" en de schenkers hebben al„ voorwaarde gesteld, dat het beeld geplaatst zal worden op het Noordelijk hoofd van de Leuvehaven tussen de gebouwen van de Amster damse Bank en de Bijenkorf. Het mo nument wordt in brons gegoten en krijgt een hoogte van zes meter. Het gewicht zal circa 3000 kilogram be dragen. Alleen de op f 24.500 geraamde kosten voor de sokkel en de plaatsing zullen voor rekening van de gemeente moeten komen. Verklaring van minister Salah el Dm De Egyptische minister van buiten landse zaken, Salah el Din Pas. a, heelt in het parlement verklaard, dat zijn Britse collega Morrison de deur voor onderhandelingen tussen de beide lan den heeft besloten. Hij heeft het parle ment inlichtingen beloofd over de „de finitieve besluiten" inzake de vervul ling van Egypte's nationale aspiraties: de ontruiming van het Suezkanaal, de vereniging van Egypte en de Soedan en de herziening van het verdrag van 1936. Egypte zal zich niet aan de zijde van het Westen scharen, zolang aan deze wensen niet is voldaan. Reeds twee man overleden Het Italiaanse m.s. Taurinia (3.636 ton), dat met volle kracht op weg is naar Charleston in Zuid-Carolina, heeft geseind dat aan boord typhus is uitge broken. Twee leden van de bemanning zijn overleden en een derde is sterven de. De bemanning telt 30 koppen. Een vliegtuig van de Arnjri1 aanse kustwacht heeft geneesmiddelen aan boord van het schip geworpen. Scholier had een stengun Een 19-jarige leerling van de Racno- school te Hilversum had op de hei een stengun gevonden en boven zijn bed gehangen. Later was hij er mee gaan schieten. Ook had hij vol bravour net wapen mee naar school genomen. De Amsterdamse politierechter veroordeel de de jongeman deswege tot tien gul den boete. Tussen balk en luik bekneld Gistermorgen is aan boord van het es „Reeuwijk" te Amsterdam een do delijk ongeluk gebeurd. Men was doen de met een z.g. loopkraan balken met een gewicht van 2 tot 4 ton in het ruim van het schip te laden. Een havenar beider, die deze balken moest stuwen is met zijn hoofd tussen een balk en het luikhoofd geraakt. De man was >p slag dood. De vijftigduizend er uit In de 513e Staatsloterij 5e klasse, negende lijst is op nr. 9489 de f 50.000 gevallen en op nr. 16783 de f 10.000.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5