esteld Pim, Pam en Pom in Ifrika D idwoud oot Obdam Grootse plannen werden werkelijkheid JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN Chefarine „4" doet wonderen Ue wagen Grote manoeuvres in Groot Brittanie ium (4 in 1) trvershoof estmerambacht niéuws uit heér-hugowaard Een groot koelhuis met modern koelsysteem Gevaarlijk spel Groet Ëgmond aan Zee Een avond „Door de gasten vóór de gasten" Schoorl St. Pancras Oudorp De veteranen deden het nog best Graft West-Graftdljk Viswedstrijd Noord-Scharwoude in het kloosterbos Het Radioprogramma WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1951 e samenvoeging :sie stelt voor één ge- ud te vormen uit de Ben. r, Opperdoes, Oostwoud, woud en Benningbroek. 'an oordeel dat de West. noordgrens moet dienen; liet Medemblik bezuiden met Wervershoof ten oos- ert naar het oosten ver- daardoor rechtgetrokken orden; de rijksweg Am- •nAfsluitdijk ware alj te wijzen. ig der nieuwe gemeente ;t voorstel omvatten plm. oud, 829 van Twisk, 1398 s, 525 van Nibbixwoud, Vfedemblik, 28 van Wer- 382 van Sijbekarspel, 63 tezamen pl.m. 4220 Ccij- ei 1947). kte der nieuwe gemeen- a uit: 1128 ha van Mid> van Twisk, 390 ha van 84 ha van Nibbixwoud, demblik, 200 ha van Wer- ha van Sijbekarspel, 224 :erk. In totaal 3901 ha. ie stelt voor de gemeen- ïensbroek met Spierdijk, de gemeente Ursem bin- iese ringdijk en de Berk- ligen. De nieuwe, aldu® ïeente zal Obdam heten, tg der nieuwe gemeente et voorstel omvatten 2316 il.m. 1045 van Hensbroek, Ursem, plm. 40 van Heer- li van Opmeer, plm. 406 k en 616 van Berkhout, 5805 (cijfers per 31 Mei kte der nieuwe gemeente lit: 1262 ha van Obdam, msbroek, 880 ha van Ur- i Heerhugowaard, 118 ha 145 ha van Spanbroek, 50 im en 206 ha van Berk* 3935 ha. ie concludeert, dat Wad- Nibbixwoud en De Wij één gemeente dienen te de naam Wognum. gemeente zou een meer irm hebben dan het te- Vognum. Dit is geen be de bebouwing in d» aaneengerijd staat en de midden samen komen, g der nieuwe gemeente ït voorstel omvatten 2394 123 van Spanbroek, 880 ud, pl.m. 210 van Mid- 168 van Sijbekarspel, te- 1775 (cijfers per 31 Mei wordt Wervershoof iets g der nieuwe gemeente :t voorstel omvatten plm. 'ershoof, enkele van Me- 40 van Nibbixwoud, plm. iud en 327 van Hoogkar- pl.m. 4325 (cijfers per 31 kte der nieuwe gemeente it 1301 ha van Wervers an Medemblik, 3 ha van 82 ha van Westwoud, 368 irspel en 46 ha van IJsel- 1 2089 ha. k, Koedijk, Si en Noordelijk Dudorp) ie is van oordeel, dat de ngedijk, Koedijk en Sint et noordelijk deel van de Iorp dienen te worden ;ie stelt voor om, zowel ilaatseljjke gevoeligheden met het oog op de in de en gegroeide verbonden streek, aan de nieuwe naam „Zuid-Geestmer- even. De plaatselijke na- teraard toch blijven be- g der nieuwe gemeente t voorstel omvatten pl.m. van Langedijk, pl.m. 2092 1558 van Sint Pancras, iarenkarspel en pl.m. 31.7 ezamen pl.m. 12309 (cy- i 1947). :te der gemeente zou ten 2416 ha van Langedijk, bedijk, 435 ha van Sint van Harenkarspel en 138 in totaal 4108 ha. jde van de verkiezingen i de gemeenteraden in gemeente had bestaan, ng van de uitgebrachte, m, blijkens de uitslagen 1 in de tegenwoordige jeveer als volgt zijn ge- r. groep 23,24 proc., KVP D 3,63 proc., PvdA 31.72 5 proc.. Gem. Bel. 5,38 :der elders in dit blad) Dezer dagen brachten wij een bezoek aan het zojuist voltooide koelhuis van de heer J. C. van Langen te Heerhugo- waard-Noord. Hoewel het gebouw van buiten af reeds een geweldige indruk maakte, waren wij verbaasd bij de be zichtiging van het interieur. Dit koel en vries-huis is in tegenstelling met andere bewaarplaatsen in deze streek voor het bewaren van land-, tuin- en zuivelproducten. Het gebouw bevat drie cellen, met een to'ale inhoud van 1700 m3. In iedere cel kan een inhoud van 50 a 70, voor sommige producten zelfs wel 90 spoorwagons worden opgeslagen. Iedere cel wordt apart gekoeld, waar toe in de machinekamer drie aparte pomp- en koelinstallaties zijn opge steld, die electrisch worden aangedre ven, en welke de cellen automatisch op de afgestelde temperatuur houden. In dit koelhuis wordt de lucht tussen de producten weggezogen, gekoeld en dan weer van boven af in de koel ruimten geblazen. Dit systeem met zijn verscheidene snufjes is door de heer van Langen zelf uitgedacht. Dit koelhuis, dat tevens een vries huis is, leent zich voor het bewaren van allerlei producten. Tijdens ons bezoek brachten of hadden reeds ver schillende zuivelfabrieken uit de om trek hun producten in dit koelhuis opgeslagen. Verder kunnen hierin al lerlei land- en tuinbouwproducten -.orden opgeslagen. Ook fruit is hier in •jpllige handen. Het is gebleken, dai fllt systeem van koelen juist uitermate geschikt is voor fruit en zuivelproduc ten. Voor de ventilatie van de buiten lucht zijn in de verschillende cellen nog 8 motoren aangebracht, welke ge heel zelfstandig werken. Evenals de 3 koelmotoren kunnen ook deze motoren precies worden af- gesfeld. Het is. zoals de heer Van Lan gen ons mededeelde, nog slechts het controleren of alles goed function- neert. Met grote instemming hebben we de oproep van de burgemeester van Heer Hugowaard gelezen ten aanzien van de veiligheid van het verkeer. Het is soms meer dan ergerlijk hoe er gezondigd wordt ten opzichte van de veiligheid en vooral jongeren maken zich hieraan schuldig. Ook in Heerhugowaard zijn enkele belhamels die, naar de heer Lutjeharms ons onlangs mededeelde, zich zeer on voorzichtig gedragen. Het gebeurt meermalen, dat deze jongens, waar schijnlijk louter uit baldadigheid, met de autobussen meelopen, wanneer die bij de oude Katholieke kerk langzaam rijden, en dan op het knopje drukken, dat aan de buitenkant van de deur is bevestigd en waardoor de deur zich automatisch opent. Het behoeft geen betoog, dat deze „sport" in de eerste plaats gevaarlijk is voor de kinderen zelf, maar ook voor de passagiers van de bussen, wanneer deze erg vol zijn. Laten deze kinderen toch verstandiger zijn en laten de ou ders en anderen die belast zijn met de opvoeding van de jeugd er toch vooral op wijzen, dat het met dit gevaarlijke spel uit moet zijn. Gevonden en verloren voorwerpen De Politie meldt, dat de navolgende voorwerpen als gevonden en verloren zijn aangegeven. Inlichtingen hierom trent zijn te verkrijgen bij de groeps commandant der Rijkspolitie te Heer- hugowaard-Zuid. Gevonden: een dop van een kinder wagenwiel (Van Delft)een bankbil jet van f 10; 'n vulpen van doorzichtig materiaal; een kettinkje met kruisje. Verloren: een zilveren Indisch arm bandje: een zilveren kettinkje met kruisje; een verchroomde dop van kin- derwagenwiel; een bruine alpinomuts; een streng imitatie-parels; een kinder- bril m. hoornen mont.; een groen wol len damesvest; een zilveren collier met hanger, blauwe steen met bewerkt zil ver; een bruinieren tas, inh. formulie ren van ziekenfonds; een ceintuur van een rode jas; een kruisje met steentjes; een wollen shawl; blauw met bruine Strepen; een grijze gabardine regen jas en een bankbiljet van f 10. PRAKTIJK HERVAT Naar wij vernamen heeft onze vroe gere plaatsgenoot, de heer H. J. Swart, beter bekend als dokter Swart, zich, na een met goed succes volbrachte stu die te Groningen, thans als oogarts te Breda gevestigd. VERBOUW CAFE HALFWEG De heer van de Heiligenberg, eige naar van café Halfweg, laat zijn be drijfspand vergroten met een vergader zaal van 55 M2. Deze wordt gebouwd aan de Noord-Oost-zijde van het pand. De aannemers zijn de fa. J. Borst en Zonen. Dit koelhuis is gebouwd in nauwe samenwerking met Ir. Van Hiele, de rijksconsulent voor koelaangelegen- heden. De machines werden geleverd en geplaatst door de Zephyr te Zoete- meer. De uitvoerders van de plannen van de heer Van Langen waren aan nemer-metselaar Langdijk en timmer man Beers. De electro-technische in stallatie werd verzorgd door de fa. Stam uit Warmenhuizen. Door het P.E.N. is een transforma- torhuïsje geplaatst voor het koelhuis, daar de grote electricitePs-afname niet over het gewone net kan gaan. Begrijpelijkerwijze kan de héér Van Langen zich in een grote belangstel ling verheugen. Drie dagen kermispret weer voorbij Groet heeft zijn kermis weer gehad, zijn drie dagen feest voor groot en kleih, voor oud en jong! Het moge dan niet meer zijn als een 25 a 30 jaar ge leden, toen de bewoners reeds dagen tevoren druk in de weer waren om alles in gereedheid te brengen voor de ontvangst van familie en vrienden uit verre omtrek, toen moeder de vrouw alles binnenshuis nog eens een extra beurt gaf en het manvolk buitenshuis alles opknapte, dat alles moge tot het verleden behoren, evenals de grote pot soep, die daags te voren werd klaar gemaakt om allen die een dagje te gast kwamen te kunnen spijzigen, toch bleef de kermis nog altijd drie dagen van gezelligheid en vreugde. En niet alleen voor de ingezetenen, maar ook voor de vele vreemdelingen, die hier in hun vacantietijd verblijven, zijn de kermisgeneugten nog altijd een attractie. Het is werkelijk een pretje voor de stedelingen om zo'n boerenker mis mee te maken, eens rond te tollen in draai- of zweefmolen, eens te vliegen in1 het schommelschuitje, zijn geluk te beproeven bij werpspel en ander kans spel, te schieten met een buks als eeen Zondagsjager en zijn krachten te be proeven op het arme hoofd van Jut, of te smullen van de ouderwetse olie bollen. Groet mocht zich drie dagen verheu gen in schitterend weer en een enorme menigte bewoog zich dan ook tussen al die tenten en kramen op het ker misterrein, dat 's avonds baadde in een zee van licht, waar het vaak een leven als een oordeel was. Liefhebbers van de dans konden hun hart ophalen in een reuzentent. Der traditie getrouw zorgde de Harger Toneelvereniging er weer voor, dat ook op de z.g. stille avond wat te beleven viel: zij kwam met een goed verzorgde opvoering van „De Zondaar". Om de onderlinge band tussen de gasten in Egmond aan Zee te verster ken organiseert de V.V.V. een bonte avond, waarop de gasten in de gelegen heid worden gesteld met voordracht, zang of spel een avond te vullen voor hun mede-vacantiegangers. Zij, die iets ten beste willen geven, kunnen zich aanmelden bij het informatie-bureau van de WV. De avond zal gehouden worden op Maandag 13 Augustus en zo nodig, bij voldoende deelname, op Don derdag 16 Augustus worden voortgezet. De toegang is gratis, alleen op vertoon van een uitnodiging. Ieder, die zich op geeft om iets naar voren te brengen, krijgt de beschikking over 10 uitnodi gingen. Een strandfeest, dat een succes werd Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat de regen het bezoek van de hoge gast uit Bommelstein met zijn vriend Tom Poes in de war zou sturen, toen klaarde het weer op en te ongeveer half vier werden heer Ollie B. Bommel en Tom Poes welkom geheten op het Egmondse strand, in aanwezigheid van ruim 700 kinderen. Een groep ver pleegsters van het Rode Kruis collec teerde voor het Rode Kruis. Na het bezoek aan het strand namen de gasten op de motorkap van een jeep plaats en werden zo door het dorp g.ereden. 's Avonds werd een bezoek gebracht aan het Troelstraoord en het Pomp- plein. Hier gaf de fanfare „Eensgezind heid" uit Egmonbinnen een concert dat door velen werd aangehoord. De heer Ollie B. Bommel nam de dirigeer stok over van de dirigent en leidde tot grote hilariteit van de aanwezigen het concert. Tot laat in de avond bleef het gezel lig druk op het Pompplein en de bus sen van het Rode Kruis werden niet vergeten. NIEUWE ZAAK GEOPEND. Opnieuw heeft burgemeester Niele een zaak kunnen openen. Het is die, welke vroeger geëxploiteerd werd door mej. Belleman, bij alle gasten welbe kend. Deze is nu herbouwd en overge nomen door mej. A. Genet. Het is een keurige zaak in strandartikelen, cho colaterie enz., vrijwel op de oude plaats aan het Pompplein herbouwd, volgens arcihtectuur van de heer de Groot 'Jt* Castricum. BENOEMD. Als maatschappelijk werkster voor de Egmonden is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd mej. A. C. Luyckx, thans als zodanig werkzaam te Ouden bosch. Nieuw Zeeland heeft Dinsdag bij Egypte geprotesteerd tegen de belem meringen ten aanzien van de scheep vaart door het Suez-kanaal. (Advertentie, Ing. Med.) 22. Pepi geeft een gil van ontzet ting, wanneer hij voelt, dat hij met kooi en al de lucht ingaat. Hij weet niet waarom Pim hier zo plotseling in Afrika is gekomen, maar dat doet er ook niet toe. Zijn vriend is misschien wel hierheen gekomen om hem te redden en nu gaat Pim straks een heel andere kant uit dan Pepi. Pepi probeert te schreeuwen, maar zijn keel is schor en van zenuwachtigheid kan hij niets anders dan wat schorre klan ken uitbrengen, klanken, die verloren gaan in het rumoer van de kade. Pim hoort er tenminste niets van. Hij moet trouwens zorgen, dat de bagage zo spoedig mogelijk aan land komt want Mikkie, de gids, wil meteen vertrek ken en ook Pim, Pam en Pom verlan gen er naar om zo spoedig mogelijk oij Koning Samba te zijn, opdat zij alle bijzonderheden uit zijn eigen mond kunnen horen. Wanhopig staart Pepi naar de kade vaij Palma. Wat moet hij doen. Zijn vrienden horen hem niet. Maarplotseling licht zijn gezicht op. Hij kan nog één ding proberen. De handelaren, die hem ge vangen genomen hebben, hebben niét zijn ring afgenomen. Waarschijnlijk hebben zij die niet eens gezien. Vlug trekt Pepi de ring van zijn vinger. 12. De bankemployé betaalde Jimmy prompt 2000 gulden uit en daarmede toog Jimmy eerst naar de slager, waar hij dertig kilo biefstuk en naar de krui denier, waar hij veertig pond olienoot jes insloeg. Ook kocht hij een paar honderd bananen en bij een vishandel tien kilo verse makreel. Alles laadde hij in een taxi, die hij overal liet wach ten en met deze voorraad reed hij spoorslags naar de dierentuin terug. Het eerste, wat hij deed, was de leeu-" V.V.V. introduceert windhondenrennen V.V.V. Noord-Kennemerland vraagt op de laagste Zondag van de Hondsdagen de bijzondere aandacht voor de om „zijn gezellige aart en 't kwispelen van zijn staar^ zo vermaarde vier voeter", zoals de Schoolmeester leeraart. Op het sportterrein, waar anders voetballers achter het leer tippelen, zullen a.s. Zondag snelle vier voeters een kunsthaas achtervolgen met een razende snelheid van pl.m. 60 km per uur. V.V.V. introduceert met deze windhonden- rennen een nog nooit geziene sport te Schoorl, een sport die in Engeland een kwart eeuw geleden werd geïntroduceerd door de Canadese majoor Crightley en de eerste avond reeds 2160 bezoekers trok. Later was het niets ongewoons als 40.000 en zelfs 70.000 enthousiasten aan wezig waren. Te Schoorl zal de Windhondenvereniging „Amsterdam" de windhondenrennen organise ren. Ruim dertig honden zullen starten waar onder Greyhounds, Whippets en Afghanen (Oos terse windhonden). Postharmonie zal concerteren Zaterdag komt de Postharmonie uit Alkmaar Schoorl een bezoek brengen. Er zal een mars worden gemaakt door de kom van het dorp, waarbij de burgerij haar beste beentje zal voor zetten om door het aanbrengen van een een voudige verlichting alles een feestelijk aan zien te geven. Op Raadhuisplein en Paarde- markt zal het corps concerteren. Aan belang stelling zal het zeker niet ontbreken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gertrud.s M. Th. dv S. M. Dapper en E. B. Krimp; Jozef zv J. J! Schotvrmger en M. A. Hoefeijzers; Johanna P. dv H. Druijven en A de Vries; Marijan dv J. de Jong en G. C. Doorn; Margaretha G. dv C. Bakker en G. M. Schotvanger; Catharina A. dv A. P. Mors en M. Roskam; Dina J. M. dv J. P. Bakker en H. Roosje. Getrouwd: P. M. Berkhout en J. C. Delis; G. H. Spanjaard en T. Jonger- ling. Overleden: G. Gutker, 69 jr; L. Snip, 74 jr, weduwn. v. M. Beets. Burgerlijke Stand Geboren; Tienus zv KI. Vader en KI. Kooy; André zv -R^-D; Peereboom en M. de Beurs. Ondertrouwd; C. Kooy en G. Glas. Getrouwd: W. ten Wolde en J. Schut; J. A. Bruin en M. Smit. Overleden: M. Lammerts, echt genote van Jn. Wever, 77 jr. Ingekomen personen; P. Hauwert van Wageningen; G. C. Roosloot van Alkmaar; F. ten Wolde van Dordrecht; G. Leijen van Koedijk. Vertrokken personen: M. Nierop naar Ermelo; A. J. Bruin e.v. naar Den Hel der. IEGEN PIJNEN 6N GRIEP 20 TABLETTEN 4 F 0.75 (Advertentie, Ing. Med.) Piet een maaltijd van tien kilo malse biefstuk aanbieden. De leeuw Piet had eigenlijk geen tijd zich over dit won der te verbazen, zó'n verschrikkelijke honger had hij. Maar toen- hij zich een paar maal behagelijk de muil had af- gel;'-t, drong langzaam tot hem door dat hij deze Lucullusmaaltijd te dan ken had aan de nieuwe oppasser, die tevreden had staan kijken, hoe heerlijk de leeuw Piet had gesmuld. „Nou, hoe smaakte dat?" vroeg Jimmy. „Was 't Op de laatste kermisdag had de tra ditionele wedstrijd plaats tussen de ve teranen van Kolping Boys en RKAFC uit Alkmaar. Door een zeer talrijk pu bliek werd deze strijd van de oude gar de gevolgd. Enthousiast begonnen de partijen de match. Na tien minuten had K.B. de leiding met 10, welke stand tot de rust onveranderd bleef. Na de rust zette AFC enige aanvallen in, die geen winst opleverden, waardoor het tempo zakte. KB. scheen echter over meer energie te beschikken en bracht de stand zelfs op 40. Daarna zag AFC kans de eer enigszins te redden door een doelpunt te scoren (41). Kort vóór het einde slaagde middenvoor Twisk er in een vijfde doelpunt te sco ren (51). MISHANDELING Tegen een lid van het personeel van een kermisinrichting die na het sluiten der kermis een Alkmaarder had mis handeld, is procesverbaal opgemaakt. nog al naar (je zin?" De leeuw Piet meende, dat er geen reden bestond de nieuwe oppasser niet wat milder te be jegenen na dit inderdaad verrukkelijke maal. ;Hij zei: ,,'t Was inderdaad beste biefstuk en als je op deze weg voort gaat, geloof ik wel dat ik je als oppas ser kan accepteren. Morgen zou ik wel eens trek hebben in een halve paar- denbil, maar vooral niet te oud, denk daar aan!" Sloop van kerkgebouw - te Craft Gister werd ten raadhuize van Graft het slo pen der Ned. Herv. kerk en de daarop staande gemeente-toren gegund aan resp. de fa. Rem mer Van *t Hof te Schiedam voor f 5.556,— en de fa. De Groot Zonen te Amsterdam Voor f 2900,—. Naar wij vernemen zal zeer binnenkort met het slopen worden worden aangevangen. Dit zal dan het einde zijn van een geruchtmakende geschiedenis, waarbij weer één van onze Noord hollandse dorpen een gevoelig verlies lfjdt in het bezit van zijn bouwkundige monumenten. Vooral voor het dorp Graft, dat eertijds een in hoog aanzien staande gemeente was, is dit een niet te ontkennen achteruigang. De visvereniging „Vislust" heeft haar tweede wedstrijd in dit seizoen weer gehad. Men ging ditmaal naar Spijkerboor waar drie halve uren over de brug en twee halve uren aan de Schouw-kant werd gevist. De vabgst was OVer het algemeen slecht en toen men na de vijf halve uren de hengels voor de laatste maal uit het water had g'ehaald, had men slechts twee bovenmaatse baarzen, zes-en-veertig on dermaatse en veertig diversen (witvis enz.). De prijsuitreiking geschiedde in café J. Schoon, waar de punten werden geteld. Daar bleek dat de gebr. Kos de eerste en de tweede prijs in de wacht hadden gesleept. Ze hadden resp. 32 en 27 punten. De gedetailleerde uitslag is èls volgt: 1. J. Kos 39 punten (hengel); 2. A. Kos 27 p. (wekker); 3. K. Slooten 24 p. (rijwielband); 4. B. Velthuis 21 p. (theepot); 5. v. Dok 21 p. (sigarenaansteker); 6. Th. v.. d. Beidt 18 p. (mes); 7. C. Heinis 13 p. (broodzaag); 8. H. Wit 13 p. (waterketel); 9. Ib. Knegt 11 p. (shagdoos); 10. P. Prins eveneens 11 p. (maat beker). De vis werd ter versteviging van de kas vér* kocht. GESLAAGD De heer R. B. Mammen te Noord-Schar woude is in Den Haag geslaagd voor het diploma van de Bond van Belastingconsulentén, DOOR MARJORIE VERNON 6) „Dat betekent zeker dat ik een rijke man aan de haak moet slaan". Peta's volle lippen plooiden zich in een glim lachje, terwijl ze met haar kin in de handen en haar ellebogen op de tafel, naar de driedubbele, dik gepoederde kin van haar moeder aan de overkant staarde. „Maar lieve kind, zo cru hoef je dat toch niet te zeggen". „O, je hoeft niet bang te zijn dat ik lastig zal zijn, Mams. Eerlijk gezegd was ik dat zelf ook al lang van plan". Mevrouw Darley ontspande een beet je. Ze had altijd wel geweten, dat het kind verstandig was en haar hart op de juiste plaats droeg, maar een enkel ogenblik was ze bang geweest, dat Peta lastig zou worden. En ze had zo'n wil letje, kon zo koppig wezen als ze iets in haar hoofd zette, precies als haar beste vader! „Ik ben blij dat mijn meiske zo ver standig is. Feitelijk kun je niets begin nen zonder geld. En wat al die onzin van liefde in een hutje op de hei be treft „Afschuwelijk", gaf Peta dadelijk toe. „Wanneer wordt de erfgenaam van Lynford verwacht?" Haar moeder keek verschrikt. „Lieve kind, je bent wel heel open hartig! ik wou...." „Nou, dat bedoelde u toch?" vroeg Peta kalm. „Waarom zouden we ver stoppertje spelen? Wat mij betreft, ik beschouw hem als door de hemel ge zonden. Je ziet hier in dit gat nooit een rijke, aantrekkelijke kerel, en nu valt daar ineens een erfgenaam van een grote bezitting uit de lucht, die bo vendien jong is, ongetrouwd en schat rijk. Het lijkt er werkelijk op of de Voorzienigheid haar hand uitstrekt om de verarmde Darleys te redden." „Je bent werkelijk onverbeterlijk, Peta. Ik wilde alleen maar zeggen dat ik hoopte dat meneer Heritage een aardige man zou zijn „Hij kan niet anders dan aardig zijn met zoveel geld. En als hij dat niet is, dan moet je dat maar door de vingers zien". Peta speelde wat met een mes en een nadenkend glimlachje speelde om haar rode mond. Haar moeder hoef de zich niet ongerust te maken, ze was te kieskeurig en had een te luxueuse smaak om alles waaraan ze gewend was op te geven terwille van de een of an dere eerlijke maar arme slokker. Ze kón zich niet indenken dat ze ergens in eèn voorstad een kleine villa zou bewonen met een paar tientjes per week, zelf haar huishouden zou doen en zelf zou koken. Peta huiverde bij het idee alleen en sloeg haar lange wim pers op om naar haar moeder te kij ken. „Heus, het klinkt erg veelbelovend. We weten dat hij ongetrouwd is, en daar hij pas een jaar of dertig is, kan hij best heel aardig zijn. Alles wat hem te doen staat is, zijn intrek in de Hall te nemen, onmiddellijk verliefd te ra ken op de charmante freule Peta Dar ley en dan zijn wij ons hele verdere le ven geborgen." Haar moeder keek ongerust. Haar eigen plannen waren geheel in kannen en kruiken gezet en ze Was van plan geweest om het uiterste te doen voor het tot stand brengen van een derge lijk aanlokkelijk huwelijk, maar nu was ze toch een beetje verbaasd over het horen van de ijskoude berekenende toon van Peta. „Wel, je kunt in ieder geval eens gaan kijken hoe hij er uitziet, schat...." „Wat doet dat er toe? We zijn op zijn geld uit." „Ik wil niet dat mijn kleine meisje iets zou doen waar ze later misschien spijt van zou hebben. Maar het feit is er nu eenmaal dat we zwaar in de schulden zitten en dat ik erg bang ben voor een schandaal als er niet snel een radicale oplossing komt. Ik zou dat eenvoudig niet kunnen verdragen het schandaal, het geklets, al het gerod del...." Mevrouw Darley hield met een blos van schaamte op, maar na een ogen blik ging ze voort: „Je vader liet ons heel weinig na toen hij stierf, maar ik besloot dat jij het zo goed mogelijk moest hebben en dat het leven op Lyn ford Manor op dezelfde voet moest worden voortgezet. De hemel weet hoe ik dat heb gedaan, het is een vreselijke strijd geweest, maar op de een of an dere manier is het me tot op heden gelukt. Ik geef toe dat ik altijd in de verwachting heb geleefd dat jij een goed huwelijk zou doen.... het is het enige wat ik je ooit heb gevraagd „Stil maar liefje, wind je niet öp. Ik begrijp het volkomen. We zitten aan de grond dat het zo niet langer kan door gaan en het is aan mij om de situatie te redden en ons voor een schandaal te behoeden." (Wordt vervolgd) Nalar het Britse ministerie van de fensie meldt zullen in October in Gfoot-Brittannie de grootste manoeu vres in vredestijd gehouden worden. Twee divisies, waarvan één een pant serdivisie alsmede twee brigades van de territoriale troepen, zullen daaraan deelnemen. Gevangene sprong geboeid door het raam Een gevangene, die gisterochtend door de Amsterdamse rechtbank tot 2y, jaar werd veroordeeld, heeft met wilde rukken het gaas, dat voor de vensters van het arrestantenlokaal zit, weggetrokken en is, geboeid en wel, dwars door het raam naar buiten ge sprongen. Hij kwam op de binnen plaats van het gerechtsgebouw terecht en rende de keuken van de concierge binnen. De vrouw van de concierge, die opeens de geboeide man naar bin nen zag stormen verloor geen moment haar tegenwoordigheid van geest. Zij vloog voor de man uit naar de voor deur en draaide deze op slot. Tezelf dertijd verscheen een wachtmeester van de rijkspolitie, die de in de val gelopen gevangene weer naar het arrestantenlokaal terugbracht. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTE NCENTR ALE, 8 Aug. 30.000 kg aardappelen: Eerstelingen 10,90—12,40, Doré 12,80, Bevelanders 11, blauwe Eigenheimers 10,50—11,60, grove 10,80 —11,60 en drielingen 7,80—8; 12.000 kg rode kool A 4-5,70; 14.000 kg gele kool A 4- 4,30; 7000 kg witte kool 3-3,30; 250 kg bieten A 9,10; 1400 kg slabonen 20—27,70; 500 kg zilveruien: nep 27,40—28,30 en drie lingen 21,50; 450 kg tomaten: A 22,60 en B 21,50; 1200 stuks bloemkool A 15,70-26,10. NOORDERMARKTBOND, 8 Aug. - 43.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9,90-12,30, grove 11—11,60, drielingen 7,70—8,20, kleine 4,80, rode Eerstelingen 11,70—11,90, Eigen heimers 9,50—12,40, blauwe Eigenheimer* 10.50-11,30, Doré 11,30-12,20, Alpha 9,80, Bintjes 10,10—10,80 en Meerlanders 10; 2500 kg rode kool 3—4; 23.000 kg witte kool 3— 3,30; 6300 kg slabonen 25-27; 300 kg zil- vera^p 31 en zilverdrielingen 21; 300 kg bie ten; A 9,60 en B 5,70; 800 stuks bloemkool A4 15-16 en All 9-14. WARMENHUIZEN, 8 Aug. - 39.600 kg aardappelen: Schotse muizen 11,50—12,50» gfove 11,40—11,80, drielingen 9,50—10,50» Eigenheimers- 11,20—12 en Bintjes 10.40— 10,70; 50 kg slabonen 28. DONDERDAG 9 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Wa terstanden 9.35 Gram.muziek. 10.30 De Ant woordman. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio Philharmonisch Or kest. 11.45 „Een avontuurlijke zeiltocht naar de Stille Zuidzee", causerie. 12.00 Gevarieerde muizek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin* gen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen oi gram.muziek. 13.20 Orgelconcert. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram.muziek. 14.10 Amusementsmuziek. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Promenade-orkest en solisten. 17.00 Muziekconcours te Kerkrade. 17.35 Wereld jamboree. P7.45 Gram.muziek. 17.50 Regerings uitzending: Hv M. Laupman: „In vogelvlucht over Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30- Lichte muziek. 18.55 „Een bezoek aan de Marinewerf „Nieuwediep". 19.05 „Zestig kaarsen voor Max Tak". 19.25 Gram.muziek. 19.40 Reist per worst", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 „Salzburger Fest- spiele": „Idomeneo", opera. 11.15 Velasques en de „Veöus", hoorspel. 22.25 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gi am.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor gendienst. J0.45 Gram.muziek. 11.00 Voor do zieken 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen12.33 Gram.muziek. 12.53 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Bariton en orgel. 13.35 Piano-rccilaL 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Voor d® jeugd. 17.30 Salon-orkest, 18.00 Verzoekpro gramma. 18.30 „Naar de toekomstige bedrijfs organisatie", causerie. 18.45 Leger des Heils- muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30' Muzikale causerie. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.45 „De nieuwe wereld", causerie. 21.00 Sopraan en piano. 21.30 Amusementsmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3