Alle gerepatrieerden dit jaar onder dak B.V.V. versloeg Volendam (3 2) in spannende wedstrijd Het badgasten-te nnistou mooi „Maatschappelijke zorg" is tevreden over ondervonden medewerking Extra bouwvolume maakt onderbrenging sneller De moeilijkheden met de kaasexport naar Amerika Mevr. Rademaker won de dames-single Alcmaria versloeg HRC met 6—2 Stomoeioren Examen meikerscursus Bergen Tyroler Radio-orkest concerteerde Schoorl MAANDAG 13 AUGUSTUS 1931 Noord-Holland zoekt huisvesting voor 1800 gezinnen (Sloi) Na ons bezoek aan verschillende plaatsen, waar uit Indonesië gerepatrieerden een eigen woning verkregen, waarover wij reeds onlangs iets publiceerden, heb ben wij natuuriyk ook de inspecteur voor Noord-Holland van de dienst Maat schappelijke Zorg, de heer B. Fels, opgezocht om zijn standpunt te vernemen in zake het oplossen van de moeilijkheden, die de komst van zoveel duizenden uit het voormalige Oost-Indie ons land ongetwijfeld berokkent. De heer Fels is reeds lang bij het maatschappelijk werk betrokken. Als directeur van Sociale Zaken was hij jaren werkzaam in Alkmaar voordat hjj overging naar de dienst Maat schappelijke Zorg van het ministerie van Binnenlandse Zaken, om de belangen van de gerepatrieerden te behartigen. Hij gaf ons te kennen, dat hij tot nu toe lang niet ontevreden was. Niet over de hotel- en pensionhouders, die voor deze ongewone exploitatie veel bleken te voelen, ook in de zomer; niet over het merendeel van de gemeentebesturen en huisvestingsbureaux, die woongelegen heid ter beschikking moeten stellen; en ten slotte ook niet over de mensen zelf, die in de meeste gevallen wel begrip voor de hier heersende toestanden konden opbrengen. hoop had, dat het ten slotte wel voor elkaar zou komen. Hij is heel blij, dat hij uit het hotel weg is; niet dat hij het daar slecht had verre van dat ,„er waren er wel die zaten te kankeren, maar dat is volkomen on gegrond", maar hij wilde dolgraag weer op zich zelf zijn. Dat de verstandhouding met de ho telhouder meer dan normaal goed was getuigde het bed met matras, dat de heer Tankink bij zijn vertrek mee kreeg. Als hij dan ook een keer klaagt, is dat niet over het hotel, het huis de ambtenaren, maar over zijn licha melijke gesteldheid, waardoor hij wel eens moeilijk trappen kan lopen. Hii hoopt in de verre toekomst door rui len een benedenwoning te verkrijgen. ..Maar voorlopig zit ik hier best", be sloot hij. Volgens de Noodwet Huisvesting Gerepatrieerden 1950 kan een inspec teur tot vordering van huizen over gaan, indien de medewerking van een gemeentebestuur te wensen overlaat. Tot nu toe heeft de heer Fels van deze, in de Tweede Kamer zo omstre den 'bevoegdheid nog geen gebruik be hoeven te maken. Nu moet erbij ge zegd worden, dat het voor de ge meenten niet zo erg is enige huizen aan Maatschappelijke Zorg toe te wij zen als op het eerste oog lijkt. Immeis tot 1 Mei bestond de mogelijkheid voor elk gegeven pand een toewijzing van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting te verkrijgen voor een nieuw pand plus 25%. Het blijft natuurlijk een pijnlijke zaak zowel voor onze woningzoekenden, wanneer zij nog iets langer op een huis zullen moeten wachten, als ook voor de kleine gemeenten, wier toewijzing per jaar slFchts enkele huizen be draagt. Ruim 1800 gezinnen moeten er dit jaar in onze provincie ondergebracht u-orden. De heer Fels is gezien de tot heden behaalde resultaten geneigd te zeggen, dat zijn dienst hierin wel zal slagen. Gebeurt dit, dan zullen alle gerepatrieerden uit de z.g.n. door gangshuizen weggehaald en in een eigen huisvesting gebracht zijn, zodat daarna alle andere woninglozen weer aan hun volle trek zullen kunnen komen. Op onze vraag of er misschien nog Ambonnezen ondergebracht zouden moeten worden, gaf de heer Fels te verstaan, dat deze mensen voorbe stemd waren weer te- vertrekken, waarheen dan ook, zodat een kampe ment, mede om andere redenen, de enige geschikte verblijfplaats voor hen is. Tevreden mensen Na dit onderhoud hebben wij nog enige reeds gehuisveste gerepatrieei den bezocht. Allereerst gingen wij naar Schagerbrug, waar door de me dewerking van de gemeente een huis je vrij gekomen was, groot genoeg voor een man en een vrouw zonder kinderen. Het stak zeer af tegen wal wij tot nu toe gezien hadden. In dit verblijf, oorspronkelijk een stenen schuur, heeft Maatschappelijke Zorg een keukentje laten bouwen, waaraan de vorige bewoners zeker in de vele jaren, dat zij er woonden, niet zo'n behoefte gevoeld hadden. Wij geloven, dat er in Nederland nog vele gezin nen op een mindere manier huizen. Het was binnen niet ruim, maar in elk geval groot genoeg voor twee mensen Het gezin Arons, dat hier zijn ten ten opgeslagen had, was tevreden, en blij op zich zelf te zijn. De heer Arons bleek nog enigszins verzwakt te zijn als gevolg van de moeilijke tijd, die reeds in 1942 in Indonesië begon en pas kortelings voor hem eindigde. Het was dan ook niet te verwonderen te horen, dat de man enigermate verbitterd was. Daarom viel het temeer op, dat hij zo vol lof was over de medewerking die hij on dervond van de buren, de gemeente, en Maatschappelijke Zorg". „Wij heb ben het fijn hier. De mensen hier in het dorp zijn heel aardig. Wij hebben geen reden tot klagen", onderstreepte zijn vrouw zijn woorden. Op het zoldertje woonde een zuster van de heer Arons met haar zoontje. Met enige gordijnen had zij een be perkte ruimte als slaapvertrek afge schoten. Zij was blij uit Amsterdam weg te zijn, waar zij voor een kamer tje f 35.per week voor kost en in woning had moeten betalen. Wij ma ken ons sterk, dat zij in Schagerbrug goedkoper uit zal zijn. Behalve deze woningen heeft de ge meente Zijpe bovendien nog enige se- mipermanen'e woningen beschikbaar gesteld, waarin na de afbraak van Petten verschillende gezinnen gehuis vest waren. De gebouwen zijn van hout opgetrokken op een stenen fun dering. Zij bieden plaats aan gezinnen uit zeven to' acht personen bestaande. Een bed cadeau Ten slotte hebben we nog een stad aangedaan. Op het Breed in Hoorn, op een bovenwoning woont de ex-ser geant-ziekenverpleger, de heer Tan kink. met zijn vrouw en zijn twee doch'u's. Aan de buitenkant ziet de woning er zeer behoorlijk uit. Van binnen is de toestand iets minder roos kleurig. Er is wel ruimte genoeg, niaar de kwaliteit van de schotten en het dak liet eerst, naar wij vernamen, nogal te wensen over. Thans wordt er elke week een klein onderdeel op geknapt, zodat de heer Tankink alle Ambtenaar met burgerzin Aan de Nassaulaan bouwde de stad Hoorn enige duplexwoningen, waarvan er één ter beschikking van gerepatri eerden werd gesteld. Er bleken twee weduwen met haar kinderen te wonen. Ook hier trof het ons, dat er een on miskenbare invloed van het Iidische milieu was overgebleven. Immers af gezien van het uiteraard Nederlandse meubilair en de verdere aanpassing aan onze gewoonten en klimaat kon den wij nergens schilderijen aan de muren ontwaren, maar wel fo'o's vn platen van de rijstvelden, van een dessa, van een stuk rimboe met een bijzonder gebergte; ook vaak kleden ir helle en schelle, vrolijke kleuren met afbeeldingen van optochten, of een ambacht. Het snijwerk van Javaanse kunstenaars in glanzend hout ontbrak op bijna geen schoorsteenmantel. Sprekend over het meubel voorschot, dat varieert van f 1200 tot f 3000 al naar gelang iemand veel of weinig bezit, en zijn kindertal in aanmerking genomen merkte één van de dames op: „Als je een heel huis moet inrich ten, terwijl je niets hebt, is het niet veel, hè? Wij hebben gedeeltelijk nieuw en gedeeltelijk tweedehands". Maar haar bovenbuurvrouw bracht naar voren: „Het voorschot kwam zo voordelig ui', dat er zelfs nog een naaimachine af kon. Beiden waren geholpen door een vrouwelijke ambtenaar van Sociale za ken van de gemeente, mej. Vijzelaar, bij het aankopen van huisraad, bij het inrichten van het huis; op de dag van aankomst had zij er zelfs voor gezorgd, dat de kachel brandde. Immers welk verstand hebben deze vrouwen van dergelijke zaken in een haar volkomen vreemd land? Beiden waren tevreden over de plaats van vestiginghet is er goedkoop en dat is tegenwoordig ook voor de andere Nederlanders een zeer belangrijke zaak. „Sociale Zorg heeft alles gedaan", prees ieder hunner, „mejuffrouw Vij zelaar heeft zelfs voor een tuinman gezorgd, die op een Zaterdagmiddag de tuin gratis heeft omgespit. En dat valt toch geheel buiten haar dienst. Altijd komt ze even kijken of we nog iets nodig hebben". Grotere lof voor een ambtenaar kunnen wij ons niet denken. Uit de vele gesprekken die wij met gerepatriëerden konden voeren en uit bet onderhoud met de heer Fels heb ben wel de indruk gekregen, dat er bü de dienst Maatschappelijke Zorg ge werkt wordt. Er wordt echter niet aan de weg getimmerd en daardoor is het werk veelal onbekend en onbemind. Juist toen de internationale 8 km zwemwedstrijd in de IJsel te Zut- fen zou starten, brak een waar noodweer los, dat de jury en de deelnemers deed vluchten naar een boerderij, die ook geheel blank kwam te staan. Zoals reeds gezegd zal tegen het einde van dit jaar de bemoeienis van Maat schappelijke Zorg, met de Indische ge repatriëerden, althans in Noord-Hol land teneinde zijn. Vrijwel geruisloos voor de gewone man heeft de dienst dan zijn plicht gedaan. Ruim 1800 van deze gezinnen zullen dan ook 'n woning hebben. Deze export van weinig betekenis voor onze kaashandel In verband met de berichten, welke de laatste dagen in de bladen zijn ver schenen en die betrekking hebben op de moeilijkheden, welke door de Ame rikaanse regering aan onze kaasexport in de weg worden gelegd, is het van belang omtrenj deze handel enkele gegevens te publiceren. Men krijgt name lijk de indruk, dat aan deze Amerikaanse maatregelen, hoezeer ook te be treuren, toch meer waarde wordt gehecht dan juist is. Vóór de oorlog bedroeg de jaarlijk se export van Nederlandse kaas naar de U.S.A. ongeveer 1000 a 2000 ton per jaar. Het grootste uitvoercijfer werd bereikt in 1928, toen 2308 ton werd verladen. De totale kaasexport van Nederland bedroeg in datzelfde jaar 1928 echter 92.080 ton, zodat on geveer 2% ..aar de Verenigde Sta ten ging. Na de oorlog was er in 1945 en in 1946 geen uitvoer naar de Verenigde Staten. De export naar de Verenigde Staten heeft na de oorlog nooit de omvang van 1% van onze totaalexport bereikt. Voor de prijsvorming in Nederland mag deze uitvoer van zo geringe be tekenis worden beschouwd, dat hij kan worden verwaarloosd. De handel begon iets toe te nemen, als gevolg van de propaganda, welke in de afgelopen jaren voor de Neder landse kaas in de Ver. Staten is ge maakt. Er is kaas geëtaleerd op enke le tentoonstellingen en de gezamen lijke Nederlandse kaasexport zond iemand naar Amerika om daar de verkoop te stimuleren. Kortom, aan de export van kaas naar de Ver. Sta ten is veel moeite besteed, die nu als nutteloos kan worden aangemerkt. In de exporthandel ziet men in het hele verloop van de Amerikaanse maatregelen een symptoom, dat ken- Zeven van de vrouwelijke deel neemsters aan de Kanaalrace V.l.n.r.: Jenny Kammersgaard (De nemarken), Brenda Fisher (Enge land), Enriqueta Duarte (Argenti nië, (Eileen Fenton (Engeland), Sally Bauer (Zweden), Jenny Ja mes (Pontypridd), Winnie Roach (Canada). merkend is voor de Amerikaanse han delspolitiek. Zodra enkele Amerikaan se producten te hoop lopen, omdat ze zich bedreigd gevoelen door het een of andere buitenlandse artikel, is de Amerikaanse regering steeds onmid dellijk bereid om hen te helpen door de import te bemoeilijken. Van een land, dat steeds vrijhandel bepleit, zo kan men horen opmerken, zou men anders hebben mogen verwachten. Het enige, wat tot troost kan die nen, is de gedachte, dat de omvang van de handel op Amerika van weinig betekenis is voor Nederland. Alkmaars equipe tweede in West-Nederlandrit In de op Vrijdag en Zaterdag door de Regionale Automobiel Club West ge organiseerde West Nederland rit III heeft het Alkmaarse gemengde equipe Kokkes-mevr. Kokkes een uitstekende prestatie geleverd. Met slechts 27 straf- punten kon het. met zijn Austin, na ,het winnende equipe Ligtvoet-Verlaan imet 0 strafpunten) op de tweede plaats eindigen. De rit was verdeeld in drie gedeelten, een nachtelijke kaartleesroute over 286 km (Wasse^ naarZeist), een prestatierit (Zeist- Lage Vuursche) over 107 km en een dagkaartleestocht (Lage Vuursche- Rotterdam) over 188 km. Vooral het nachtelijk traject was bijzonder zwaar,; mistbanken zorgden er voor, dat veie deelnemers werden uitgeschakeld. OPPERDOES, 11 Aug. Ons Belang. Blanke Eigenheimers 11,60—12,20, grove blanke 7,40 —9, kleine blanke 7—7,60, blauwe Eigenheimers 11,70—12,10, grove blauwe 7,80—8 40 en grote Muizen 11,50; dubbele bonen 25—26; ronde bieten I 7,40 en II 5,30. Eerste klassers hadden een klein technisch overwicht In een spannende en aantrekkelijke wedstrijd heeft BW, de sterke Zui delijke eerste klasse, met veel moeite een benauwde 32 overwinning be haald op de tweede klasser Volendam. De wedstrijd, welke ten bate van de St. Vincentius vereniging werd ge speeld, had niettegenstaande de regen bijna 5000 bezoekers getrokken en dat is voor een vriendschappelijke wed strijd een abnormaal hoog aantal. De Zuidelijken hadden kennelijk hun te genstanders onderschat en zij werden zelfs niet wakker geschud door het doelpunt, dat de lange Koning rèeds na enkele minuten uit een penalty in het heiligdom van doelman Saris plaatste. BW wilde het aanvankelijk te mooi doen. Met fraaie korte com binaties drong de aanvalslinie van de eerste klassers telkenmale door op de helft van Volendam, maar de verde diging van de wijdbroeken was uitste kend op dreef en men kon steeds tij dig ingrijpen. Eerst vlak voor de rust kon BW de verdiende gelijkmaker scoren. In de tweede helft was het Van Overbeek (BW) die het eerst de weg naar het doel vond, maar nau welijks was de vreugde in het BW- kamp over dit doelpunt geluwd of Koning benutte een goed door Knak- man genomen corner. Dat Van Beur den ten slotte het winnende doelpunt voor BW kon scoren was o.i. een fout van de overigens uitstekende scheidsrechter Van Male. Voordat Van Beurden doelman Keizer tevergeefs liet grijpen stond één van de aanval lers van BW kennelijk buitenspel. Weliswaar was het buitenspel opge heven, toen Van Beurden de bal kreeg toegespeeld, maar Van Male had reeds eerder moeten fluiten, te meer daar ook de grensrechter het buitenspel- geval had geconstateerd. Hoewel BW in deze wedstrijd een technisch over wicht had, verdiende Volendam een gelijk spel door de uitstekende wijze waarop de verdediging het hoofd heeft geboden aan de talloze aanvallen. Berdos verwierf Ruinekerk Ondanks het minder gunstige weer werd op het Berdos-terrein het Ruïne- kerk-tournooi voortgezet en beëindigd In de halve-finale wist Berdos de te genstanders uit St. Pancras uit te scha kelen: Vrone verloor met 08. Randers uit Alkmaar, houder van ie Ruïnekerk, won van BSV met 32. In de finale tussen Berdos en Ran ders moest Alkmaar het loodje leggen: met 21 wist Berdos te zegevieren. De Ruïnekerk komt dus nu in Ber gen terug. De publieke belangstelling had wel wat groter kunnen zijn. maar de vrees voor Pluvius zit er nu een maal in. Adama van Scheltema en Ketjen sterksten bij de heren Ondanks de regen op Zaterdagavond en Zondagmorgen is het vierdaagse tennistournooi in Bergen-Binnen voor wat betreft de nummers dames- en he ren enkelspel en heren dubbelspel klaar gekomen. Het gemengd dubbel en dames dubbelspel zullen waarschijnlijk het volgend weekend gespeeld worden. De wedstrijden werden door een tal rijk publiek gevolgd en meermalen heeft men kunnen genieten van zeer fraai „pel. In de tweede ronde van het heren enkelspel weerde de Bergenaai J. H. Schmidt zier geducht tegen één der favorieten W. Ketjen uit Haren (Gr.) Laatstgenoemde won met 64, 75 na een 50 achterstand in de tweede set. Bij de dames werd mevr. Romme laar uit Enschede uitgeschakeld door de uiteindelijke winnares, mevr. Ra demaker uit Nijmegen: 810. 06 Mr. Schuurman uit Alkmaar speelde na een drie setsoverwinning (108, 2—6, 6—3) op P. Koster uit Heiloo in de halve finale tegen G. L. Adama van Jan Untied en Dinkelberg scoorden beiden driemaal Zaterdagavond speelde Alcmaria Vic- trix de returnwedstrijd tegen HRC Wonnen de Alkmaarders vorige week slechts met de oneven goal, thans werd het een klinkende 6—2 overwinning, die geenszins geflatteerd was. De wed strijd werd onder slechte weersom standigheden op het terein van WGW gepeeld, doch het dient gezegd, dat beide ploegen zich van regen en storm weinig aantrokken. Reeds in de eerste minuut opende Dinkelberg de score voor Alcmaria en het waren deze speler, die trouwens met Paulisse tot de besten van het Alcmaria-team behoorden en Jan Un tied die de score tot 62 opvoerden nadat de rust met 3—2 was ingegaan Beide namen drie doelpunten voor hun rekening. Als Alcmaria in de komende vriend schappelijke wedstrijden (Zondag a.s. thuis tegen KFC) ook nog het back- probleem weet op te lossen, kan zij de competitie met vertrouwen tegemoet zien. De Bedrijfswedstrijden De uitslagen van de eerste bekerronde luiden: SO VA—Ringers 1—2: Hulskamp boysSlagers 54; KromTelefonia 04; PerzifoLastinabiys 31; Postiljon Chevroletboys 2—0: Stoel II—Ringers II 42; Alkm. CourantMelkboeren 31; Povay IConijn 50: Reiniging't Hoo- ge Huys 05; NotenkrakersBlackboys 04; Povay IINagengast 13: Lichtbe drijven—BBC 0—1: Rhodesia—PO A 2—1; Firdboys—BBC II 2—1. Handbaluitslagen Afd. B: HVB 1—JAK 5—1; Centra— Lastina II 20. Afd. A: HVB II—Telefonia 0—5: HVB II Hulskampgirls 05; HVB IIHulskamp- girls 0—5: HVB I—RHV 0—5; HVB II— Lastina I 05. Stand afd. A: Telefonia 11 9 1 1 59—22 19 Hulskampgirls 10 8 0 2 38—17 16 Krom 12 6 2 4 50—41 14 RHV 11 5 2 4 28—19 12 Lastinagirls 12 4 2 6 26—35 10 Milfleur 10 3 1 6 29—31 7 HVB 12 0 0 12 4—69 0 Stand afd. B: HVB I 9 7 2 0 53—18 16 Centra 11 7 2 2 50—30 16 Hooge Huys 12 6 4 2 7135 16 Hulskampgirls 10 6 0 4 29—26 12 SVG 11 4 1 6 39—41 JAK 12 2 0 10 10—66 4 Lastinagirls 11. 1 1 9 1349 8 Het handbalnrogramma voor de volgen de week ziet er als volgt uit: Afd. A: 17 Aug. Milfleur1 7 30 uur. Overdle; 22 Aug fe'efnnia— Huiskamp T. 7.30 uur. Overdoe- 24 Aug MilfleurRHV. 6.45 uur. Overdie Afd. B: 17 Aup TTiilcslramn TT .TTVYt 6.A.6 uur. Overdie: Aim Cón+rr».-ttvb T 6*5 uur. Overdoe- ttvb t tx^vv^wvo tt 7.30 uur 0'-e;die: Lastina TT-«vr. 6 45 uur, Overd'V Aan de examen Melkerscursus, georganiseerd door de N.V. Zuivelfabriek Neerlandia te Stom- petoren op de boerderij van de heer II. J. Bruijn te Stompetoren, werd door vijf candi- daten deelgenomen. Vier behaalden het.diploma met het volgende resultaat: H. Stolp, totaal aantal punten 1841/; voor de e. en f 119*/- P-; J. W. de Leeuw, idem 180 voor d. e. en f 114Vo p.; A. Schermerhorn_ idem 1691/» voor d. e. en f 106 p.; W. Kos, idem 167V? voor d. e. en f 106 p. Tevens ontving de heer J. W. de Leeuw het diploma voor stal- en voeder-adviseur. De examen-commissie was samengesteld uit de heren Abma, Mol en Ir. C. Verschoor, Rijks- zuivel consulent. Conflict in CongresDartij Nehroe, de premier van India, heeft bedankt als lid van het werkcomité van de Congrespartij en van de centrale verkiezingsraad. Er zijn ernstige moei- 'ijkheden in de hoogste partijleiding gerezen. Deze hebben geleid tot het uittreden van enkele vooraanstaande figuren, die tezamen een nieuwe partij hebben gesticht, de Boeren en Volks partij. Deze zal zich bij de komende verkiezingen tegenover het Congres stellen. Het feit, dat Nehroe de partij leiding verlaat, betekent een ernstige verzwakking. BI.OKKER, 11 Aug. 1951. Rode bes sen 25—45; kruisbessen 45—90; Kruidenier 23—45; Prolefic 35—71, Scheltema. Na een slecht begin in de eerste set (06), kwam mr. Schuur man in de tweede reeks met 43 voor te staan. Het werd echter 4-6. J. Loeb uit Amsterdam, een speler met een mooie stijl, bracht het eveneens tot de halve finale. In de kwart eind strijd versloeg hij W. Groen uit Bever wijk met 6—4, 62. Hierna verloor hij met 5—7, 46 van Ketjen. De mooiste wedstrijd van het tour- nooi werd de finale heren enkelspel, die ging tussen Adama van Scheite- ma uit Delfzijl en Ketjen, twee spelers die elkaar door en door kennen Eerst genoemde was favoriet. Na een 04 achterstand haalde Ketien keurig op tot 34 en ve rvolgens tot 45. Ada ma won de eerste set met 64. In de tweede set ging het andersom: 31 voor Ketjen, 44 gelijk en ten slotte 64 voor Ketjen. De derde set zou de beslissing brengen. Op de stand 11 moest helaas wegens regen wor den afgebroken. Toen de partij na een half uur werd voortgezet, bleek Ket jen, wiens racket in niet ai te beste conditie was, evenals bij het begin moeite te hebben om weer op gang te komen. Het werd 31 voor Adama. Toch wist Ketjen tot tweemaal toe gelijk te maken, maar Adama won de final set en daarmee de partij op ver diende wijze. De uitslag was 64, 46, 64; wel een bewijs van het ge ringe krachtverschil. De partij werd gekenmerkt door zeer fraaie rallys en scherp geplaatste ballen. Adama sloeg met een sterke topspin-slag. Ketjen op zijn backhand in hoofdzaak met een slice-slag. Dat deze heren in het dubbelspel een hechte combinatie vormden, bleek op dit tournooi wel duidelijk. In de halve finale werden A. Stumpel (Hoorn) en J. Loeb met 6—0, 62 door hen verslagen en in de finale maakten mr. Schuurman en F. Beek (Alkmaar) zelfs maar één game tegen hen. Deze partij viel ook wel wat te gen, In de andere halve finale toch hadden Schuurman en Beek 't Hoorn- se dubbel mr. Buiskool en J. Bos met 60, 60 uitgeschakeld. Het dames enkelspel was dit jaar sterk bezet, getuige de nederlaag van mevr. Rommelaar. Ook mevr. Schuur man uit Alkmaar ondervond reeds in de halve eindstrijd behoorlijke tegen stand van mevr. Koster uit Den Haag (62, 36, 63). In de finale moest zij het onderspit delven tegen mevr. Rademaker uit Nijmegen 06, 75, 3—6. Na afloop reikte burgemeester Huy- gens de prijzen uit. De heer Adama van Scheltema en mevr. Rademaker gingen ieder met een wisselprijs (zil veren model) naar Huis. De heer Ada ma bracht hierna nog dank aan de he ren M. Lau en P. Beyneveld voor de wedstrijdleiding, aan mevr. A. J. Lau- Bogtman, de organisatrice van dit tournooi, die zoveel werk van deze wedstrijden maakt en vergat van deze de groundsman, de heer Span, te roe men voor het onderhoud van de banen. In ons nummer van morgen volgen de uitslagen va Zaterdag en Zondag. De Bonte avond in het openluchtthe ater te verzo gen dooi liet Ti; Ra dio-Orkest „Alpengriin", dreigde door het weer te worden verstoord, maar de Tirolers zochten en vonden met hun gasten een toevlucht in Duinveriraak. Daar waren hij muziek en zang spoe dig alle narigheden vergeten Het orkest onder leiding van Jenny van Elsloo en/of Gustaf Wendt bracht een gezellige sfeer in de zaal en wist de juiste toon te treffen. „Im weissen Rössl" met zang van Marga Graff, Jen ny v. Elsloo en Albert de Booy, ontke tende een storm van applaus. Alb. de Booy kon ernstig zijn, zoals met zijn „Rotterdam", maar ook vro lijkheid brengen met zijn rummers vol wijsheid en onwijsheid. Coba Sode- kamp zorgde voor de vrolijke noot, ook in haar duo met een Volendammer boertje. Jenny van Elsloo werd luide toegejuicht na haar „Kleine blonde Ma- riandel". De 16-jarige pianovirtuoos Rudy van Houten wekte bewondering met zijn e Wiener Sangerin, had groot succes met Du bist die Rose.De mooie avond werd besloten met de „Houthakkers mars". Bergense kunst in Delft Tot Zaterdag 1 Septembe. wordt in het rijksmuseum „Huis Lambert van Meerten" te Delft een tentoonstelling gehouden van werken van een tweede groep beeldende kunstenaars uit Ber gen. Een eerste groep exposeer de in hetzelfde museum van 21 Juli tot en met Vrijdag. De exposities wor den gehouden in het raam van de kunstuitwisseling tussen Delft en Ber gen. HET WEER ALS SPELBREKER. VVV Noord-Kennemerland zag zich Zondag genoodzaakt de aangekondigde Windhondenrennen met het oog op de weersomstandighden en de terreinsge steldheid een week uit te stellen. Ook VV Groet-Camperduin achtte het gewenst de voorgenomen plannen op te schorten: het Kinderstrandfeest werd verdaagd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3