Woning van Charley Toorop brand geteisterd door Stad en Omgeving De Berger bestreden AGENDA Jongensstad is definitief gesloopt Alkmaar krijgt terugslag van de werkloosheid op het platteland Tweeduizend gulden voor de aankoop en restauratie van atelier te Nuenen en Alkmaarse brandweren met vijf stralen het vuur Alle kunstwerken gered INGEZONDEN STUKKEN Gevaarlijk punt LAATSTE NIEUWS Wethouder deed het werk Elke dag Ziekenhuisbus Het dodelijk ongeluk op de Kennemerstraatweg Nachtfeest voor Van Goqh-actie "ALS een Nederlander op een café-terras in Parijs een gesprek aanknoopt met een Fransman en verneemt, dat de Parijzenaar Vincent van Gogh als een groot kunstenaar beschouwt, dan zwelt zijn borst van nationale trots. Thans kunnen wij echter daadwerkelijk tonen, dat de nagedachtenis aan deze grote mens in ons leeft". Deze woorden van de grijze Bergense kunstschilder Jan Ponstjjn zijn hedennacht op het feest, dat kunstenaars, badgasten, Ber- genaren en burgers uit de omgeving tot ver na de dageraad in de zalen van „De Rustende Jager" bijeen hield, verstaan en begrepen. Een bedrag van tweeduizend gulden is gevoegd bjj de drieduizend, welke de culturele wer kers van Philips vergaard hebben voor de aankoop, restauratie en inrichting van de pastorie in het Brabantse dorpje Nuenen, waar Van Gogh zjjn eerste atelier vestigde. Twee duizend gulden waren de baten van het initiatief, dat zjjn basis vond in de spontaneïteit, waarmede de Bergense en Schoorlse kunst schilders, beeldhouwers en cemaristen werken van him hand voor de actie beschikbaar stelden. Dit eerbetoon aan de eminente kunstbroeder heeft bij gasten en burgerij 'n niet minder geestdriftige reactie gewekt. Met liefde heb ben velen een rjjksdaalder geofferd om het feest mee te vieren en met gulle hand heeft men in de beurs getast om zich te verzekeren van de kans op één van de kunstwerken. Kunstwerken gingen vlot van de hand Bergen West-Graftdijk Langendijk „De Dobber" zegevierde WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1951 Vlammen verzengden „De V erken" „Ik zat thuis voor het raam te lezen. Toen ik even opkeek, zag ik 'een kleine vuurgloed in de nok van het dak. Brand by Charley Toorop, riep ik, en ik rende naar buiten," aldus vertelde de zestien-jarige Wouter Akerboom over zijn ontdekking van de venjjnlge brand, die gisteravond de villa „De Vler ken" va'n de kunstschilderes Charley Toorop aan de Buerweg te Bergen teis terde. „Het was ongeveer kwart voor tien. Ik vloog naar de familie Bondam, die naast ons woont om de brandweer te waarschuwen. Mevrouw Toorop was alleen thuis en zat een boek te lezen. Zy verlamde van schrik. Boven trok ik een luik open: het bulderde. Meteen begon ik schikleryen en kleren naar buiten te brengen. Slechts het beeld van haar vader kon ik er alleen niet uitkrijgen," besloot de dappere brandmelder en helper. Een niet geheel uitgebrande boven verdieping benevens een zwaar geha vend atelier van de schilderes bleven over van het voorheen trotse pand. Er is een ontzettende hoeveelheid bluswa ter naar binnengeworpen. De verze kering dekt de aangebrachte schade. Naar wij vernemen zou de oorzaak van de brand gezocht moeten worden in een defect van de electrische leiding in het dak. Aanvankelijk scheen het dat de vol tallige Berger brandweer, onder com mando van de heer J. Smit Jr., met drie stralen op de waterleiding bij machte zou zijn het vuur te localiseren. Toen tegen half elf op verschillende plaatsen vuurtongen langs het dak lekten, werd ook de Alkmaarse brand weer gealarmeerd. De corpsen „Burger plicht" en het „Laddercorps" onder lei ding van commandant J. van Maarle- weld werden echter in een spoedige «omst gehandicapt doords, de spoorbo men over de Bergerweg lange tijd ge sloten bleven. In een volkomen onbe kende omgeving brachten de Alk maarse brandweerlieden voor het eerst in hun geschiedenis een 350 meter lange slangenleiding aan van de vijver van „Het Oude Hof" naar de plaats van de ramp. Niet minder dan drie pompen zorgden zo voor een uiterst krachtige straal uit twee pijpen. Fel laaiden van tijd tot tijd de vlammen uit het dak, wolken stoom stoven weg en alom was er een onheilspellend ge kraak en geknetter van brandend riet en hout waar te nemen. Tonnen water werden in de vuurgloed gespoten en telkens kringelden op een andere plaats rook en vlammen op tot wan hoop van de blussers. Tegen twaalf uur was het grootste gevaar geweken en kon men beginnen aan het wegtrekken van het nog res terende riet. Enige uren later konden de Alkmaarders met voldoening huis waarts keren: de rode haan was ge veld. Tot half zeven waren de Berger spuitgasten nog met de nablussing be-, zig. Charley Toorop wilde niet wijken Mevrouw Toorop wilde aanvankelijk niet van de plaats wijken waar eens haar grote vader Jan Toorop woonde, waar zovele mooie herinneringen be waard waren gebleven en zovele goede werken waren geschapen. Gesteund door in allerijl toegesnelde kunste naars aanschouwde de zestig-jarige roerloos de verwoestende kracht, waar door haar dierbaar oord begon te ver pulveren. Ten slotte liet zij zich over reden heen te gaan en te rusten bij de familie Akerboom, doch niet voordat zij er zeker van was, dat al haar kunst bezit was gered. Het bronzen beeld van Radecker, een kop van haar vader, moest echter in de vlammen achter blijven.... Kortsluiting oorzaak? Behalve de loco-burgemeester, de heer L. den Das en de wethouder, de heer J. J. Oldenburg, gaven vele raads leden, kunstenaars, vrienden en kennis sen van hun deelneming blijk. Ook mevrouw A. Huijgens-Bruynzeel toon de bij ontstentenis van de burgemees ter van haar belangstelling. (Buiten verantwoordelijkheid van Je redactie) Het dodelijk verkeersongeval op de Geestersingel bij de Kamer van Koop handel vestigt weer eens voor de zo veelste maal de aandacht op dit zeer gevaarlijke punt. Gevaarlijk in alle op zichten, niet alleen omdat daar vele wegen samenkomen .Varnebroek, Singel, Straatweg (van de stad uit' en Wilhelminalaan, maar bovenal omdat de Singel voorrangsweg is. Zou het nu zo gek zijn om b.v. ter hoogte van de Bleekerslaan een boord „Einde voorrang" te plaatsen? Dan kon bij de Raad van Arbeid de weg weer voor rangsweg worden, en was meteen het levensgevaarlijke kruispunt Singel Bergerhout ook iets minder riskant. Wij menen dat in andere steden de hoofd verkeerswegen in het stadsdeel ook tot normale weg gemaakt worden, om buiten de kom weer voorrangsweg te worden. K. (Ongecorrigeerd» 15.000 op No. 4610 Op no 4610 van de 513e staatsloterij (5e klasse, 15e lijst) is een prijs van f 15.000 gevallen. Weer hersteld van de schok. Een wel zeer gelukkige omstandig heid is. dat nagenoeg alle belangrijke werken van de kunstena-es niet thuis waren. Tiet Amsterdamse gemeente museum houdt n.l. een uitgebreide ten toonstelling van haar werken ter ge legenheid van Charley Toorop's zestig ste verjaardag. Hedenmorgen was mevrouw Toorop weer enigszins hersteld van de hevige schok, die zij door de brand had opge lopen. Zij schreef reeds enige brieven en voelde zich vrij goed. Ket bronze beeld van Jan Toorop, dat niet uit de vuurzee kon worden gered, had slechts waterschade verkregen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Pinky (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De Minivers (14 jaar); Cinema Ameri cain, 2.30 uur: IJscotouristen (alle leeftijden); 8 uur: Taxi, mijnheer? (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 u.: Asphalt Jungle (18 jaar). Gulden Vlies: 8 uur hoofdstadoperette „In einer kleinen Konditorei., DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur. Pinky (14 jaar)Victoria Theater, 8 uur. De Mi nivers (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur. Taxi. mijnheer? (14 jaar), Har monie Theater, 8 uur Asphalt Jungle (18 jaar). HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Woensdag 14 Aug. v.m. 1.52 en n.m. 2.28 Donderdag 16 Aug. v. m. 2.48 en n.m 3.22. Hoe Opoe de krant las Opoe had het óók gelezen, Dat laatst met de Noorderzon Een kwajongen was verdwenen Met maar eventjes een tón! Doch zij kon het maar niet snappen Dat men overal in 't land Zoveel drukte daarvan maakte. Stukken neerschreef in de krant. 'tWas vanzelf niet netjes om er Met een ton vandoor te gaan, Maar had Pieter Jan de flap-oor Nou zó vrees'lijk veel misdaan, Dat men „zegge duizend gulden" Uit ging loven om die blaag, Die nog altijd is voortvluchtig Vast te grijpen in zijn kraag? Overal zag je zijn foto Hangen op 't politieb'reau, Wat een schande voor zijn ouders En die jongen zélf, O, O! ,,'t Most niet magge - zuchtte opoe - 'kVin, dat ze in Amsterdam Hadden motten maken dat die Jongen er niet mee ontkwam. Wat een drukte en beweging Om een ton, en dat zo'n stad. Laat men 'r één van Alkmaar lenen, Daar hebben ze toch tonnen zat JABSON. KERENSKY IN MUNCHEN Alexander Kerensky de eerste pre mier van de voorlopige Russische re publiek in 1917, is uit Amerika per vliegtuig in Munchen aangekomen waar hij een „conferentie ter organise ring van een tegen het Sowjet-regiem gericht centrum zal bijwonen. Ruim vierhonderd jongens kunnen terugzien op een zinvo Ie vacantiebes'edinq Jongensstad, dat vier weken lang de Alkmaarse jeugd een opwindende vacant ie heeft bezorgd, is niet meer. Gistermorgen gaf de directeur van het „Circus Rens", Jan Eversvoor een uitverkochte tent zijn laatste voorstelling en liet de burgemeester, Henk Kluft, nog eenmaal enige gasten binnen zijn territorium, waar vierhonderd Alkmaarse jongens een maand lang de hamer hebben gehanteerd. De heer De Kort. assistent van de heer Speur, deelde vanwege het af scheid enige zakken snen o ö:eeen gretig onthaal vonden. Van een van huis meegebracht dubbeltje boden de jóngens de beheerders, de heren v. d. Horst en Molenkamp, een heerlijke doos sigaren aan, hetgeen zeer werd gewaardeerd. Volgend jaar weer. Dank zij de medeu mg van enige Alkmaarse firma's die hout schonken, dank zij ook de bereidwilligheid van enkele middenstanders, maar vooral (Jank zij de steun van het gemeentebe stuur hebben jongeren van 814 jaar een zinvolle vacantiebesteding kunnen vinden in Jongensstad. Gezien het enorme succes hoopt de heer Speur het volgend jaar wederom een Jongensstad te kunnen organiseren. Nog stonden gistermiddag nagenoeg alle huizen en winkels overeind. De etalages van de winkels lagen rog vol. Opvallend was het, hoevele zaken in de „tabaksbranche" werkzaam waren. De heren Molenkamp en Van der Horst, die gedurende vier weken een waak zaam oogje in het zeil hielden, maak ten hun laatste ronden. En de jongens van wie er acht de gehele maand aan wezig waren, deden alsof zij nog geens zins voor de ondergang van hun woon oord stonden. Met een serie vlotte nummers gaven de artisten van „Cir cus Rens" een prominente voorstelling. Etalagewedstrijd In de pauze kreeg de heer N. J. Speur van de Vorming Buiten School verband gelegenheid uitdrukking te geven aan zijn waardering voor de mooiste winkels in de stad. Door Alk maarse winkeliers waren vele prijzen beschikbaar gesteld, zodat alle jongens met iets naar huis konden gaan. Het commentaar op de prijsu treiking was uiterst bloemrijk. Een jongeman die een pak Corn Flakes in de wacht sleepte kreeg te horen: „Och, joh, kip penvoer" en van weer andere zijde vond men, dat hij zelfs dat krachtmid del niet had verdiend. „Wat heb die jongen nou gedaan? Niks toch zeker", klonk het. De begeerte om zoveel mo gelijk van „de buit" binnen te slepen scheen allen te hebben gegrepen. „Die heb al weer wat. Ach joh, hou je muil dicht". „Lekker, jij niet". En op de vraag van de heer Speur wie voor een extra prijsje in aanmer king kwam voor zijn harde werken klonken luide kreten als: „De burge meester, nee, de directeur; de burge meester, welnee, de wethouder moest alles doen, joh VRACHTAUTO IN BRAND Hedenmorgen omstreeks kwart voor negen geraakte in de Sliksteeg de mo tor van een grote bestelauto der firma Visser in brand. De brandweer rukte met één wagen uit, doch ze behoefde niet op te treden, daar de politie het vuur inmiddels met een brandblusap- paraat had gedoofd. GESLAAGD Te Amersfoort slaagde voor het Staatsexamen de heer J. H. Christiaanse te Alkmaar. Voor het Staatsexamen HBS B is in Den Haag geslaagd onze plaatsgenote mej. N. Kaal, leerlinge van de RHBS alhier. ZILVEREN JUBILEUM Mej. G. Hagtingius Kd. heeft dezer lagen haar 25 jarig jubileum bij de PTT herdacht. Zij werkte in Enkhuizen en Bovenkarspel en is thans in Alk maar werkzaam. Ingaande Zondag: Ingaande Zondag zal de NACO uit voering geven aan een maatregel, die in brede kring veel waardering zal on dervinden. Ten dienste van de bezoe kers zullen voortaan dagelijks auto bussen rechtstreeks van het station naar de ziekenhuizen rijden. De bussen vertrekken om 2 uur vanaf het Sta tionsplein. Lijn X gaat naar het St. Elisabethziekenhuis, lijn BB naar het Centraal Ziekenhuis. Voor bezoekers van buiten betekent dit een belangrijke verbetering. Vooral zij, die per NACO-bus uit de dorpen in de omtrek kwamen moesten meerma len ervaren, dat de stadsdienst juist voor hun neus was weggereden. Als zij met de volgende bus gingen was het bezoekuur goeddeels om. De chauffeurs hadden de laatste tijd reeds toestemming 5 a 7 minuten met het vertrek te wachten totdat de bui tendiensten waren gearriveerd, maar de nu ingestelde rechtstreekse verbin ding zal het publiek ongetwijfeld veel meer voldoening schenken. In het bericht dat wij gisteren plaat sten over het dodelijk ongeluk op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Geestersingel waarbij de 68-jarige heer E. uit de Wildemanstraat het leven verloor, schreven wij dat de chauffeur van de wagen die de wielrijder over reed, te Sassenheim was aangehouden. Bij het onderzoek is komen vast te staan dat deze chauffeur niets te ma ken heeft gehad met het ongeluk. Wel is hij de onheilsplek gepasseerd, doch op een later tijdstip. De bestuurder van de met vlas beladen vrachtauto met aanhangwagen die de heer E. wel overreed, heeft men tot nu toe niet kunnen achterhalen. Eventuele getuigen van het ongeluk wordt verzocht zich alsnog voor het verstrekken van inlichtingen te willen melden aan het bureau van politie. Telegrafisch opgeven van radiotelegrammen Met ingang van vandaag zal voor de aangeslotenen op de geautomatiseerde netten in de sectoren Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen, Noord-Scharwoude, Scha- gen en Den Helder de mogelijkheid worden opengesteld om door het kiezen van 0019 de tta-afdeling van het tele graafkantoor te Amsterdam recht streeks te bereiken voor het opgeven van door „Holland Radio PTT" te ver zenden radiotelegrammen naar Ame rika. DIK TROM VOOR DE JEUGD Dat de populaire boeken van Dik Trom nog immer in trek zijn bleek gistermiddag weer eens te meer uit de grote belangstelling, die er van de zijde der Alkmaarse jeugd bestond voor de opvoering van ..Dik Trom en zijn Aap" in het „Gulden Vlies". De overvolle zaal genoot van de spannende avonturen van Dik. die op zeer juiste wijze door Chris Holland's gezelschap ten tonele werden gebracht. De kinde ren waren als gewoonlijk enthousiast en leefden volkomen met het spel mee. Burgerlijke stand Geboren: Louise, d. van A. van de Kuijt en T. Scheppers Gerrit J., z. van C. D. Graaman en A. Mulderij. Grietje, d. van J. Cnossen en J. van Rebergen. Adrianus, z. van Th. Schneider en J. W. Hendriks. Getrouwd: Nicolaas van der Vlugt en Anna M. Verhagen. NIEUWE CHEF BRITSE GENERALE STAF IN DUITSLAND Brigade-generaal C. S. Sudgen is tot chef van de Britse generale staf in Duitsland benoemd. De nieuwe stafchef zal in December van dit jaar in functie treden. EEN NIEUWE BEVELHEBBER VAN DE BRITSE THUISVLOOT Admiraal Sir George E Creasy is be noemd tot opperbevelhebber van de Britse thuisvloot. Hij was commandant van de torpedobootjager „Codringtou die in Mei 1940 prinses Juliana en prins Bernhard naar Engeland bracht. Mechanisatie en haar gevolgen Het werkloosheidscijfer in het rayon van het Arbeidsbureau Alkmaar ver toont vrijwel dezelfde schommelingen als het cijfer voor het gehele gewest: een hoogtepunt gedurende vrijwel het grootste gedeelte van het jaar en een scherpe daling in de vier zomermaan den van Juni tot October. Zo bedroeg het aantal werklozen op 1 Januari nog 1956, welk aantal op 31 Juli was ge daald tot 292 man. Deze cijfers liggen een fractie hoger dan die van het vorige jaar en dat be hoeft geen verwondering te wekken als men weet, dat er elk jaar in het ge west 1400 nieuwe beroepsbeoefenaars bij komen. De laatste tijd zijn verschil lende ongeschoolden afgevloeid naai de verzorgingsindustrie in de Zaan streek en de Hoogovens te Velsen, maar ook deze bedrijven schijnen thans, wat deze categorie arbeiders be treft, tot een verzadigingspunt te zijn gekomen. Door jeugdigen op de Rijks werkplaatsen tot vaklieden om te scho len weet men het getal werklozen nog iets te drukken, echter niet in die mate, dat hierdoor eer gans ander en gunsti ger beeld wordt verkregen. Een nadeel is, dat men in Alkmaar en het gewest geen grote industrieën heeft, die een groot aantal arbeiders zouden kunnen aantrekken. De adjunct-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alk maar, de heer C. J. M. Schroots, deel de ons mede, dat er voor vaklieden nog steeds goede plaatsingsmogelijkhe den zijn. De administratieve sector evenwel is geheel volgeboekt. Ook voor de werklozen in het rayon Alkmaar betekent de mechanisatie in Postduivenvluchten ACC De Alkmaarse Concourscommissie hield een vlucht met oude duiven vanaf Orleans, waar voor 359 duiven waren ingekorid. De eerste dertig prijswinnaars waren: 1. C. Rabeling (AV); 2. M. Pronk (AV); 3. C. Ra- beling (AV); 4. L. v. Vuure (AV); 5. K. Vras- donk (AV); 6. N. Ypma (AV); 7. J.Zentveld (Cas); 8. D. Kranenburg (SIS); 9. G. Vink (AV); 10. B. Boddeke (Cs); 11. Pater-de Geus (Hei); 12. J. Schipper (AV); 13. Kaper- Termaat (AV); 14. N. Ypma (AV); 15. J. Zentveld (Cas); 16. H. J. Struijs (PA); 17 H. Mooy (AV); 18. L. v. Vuure (AV); 19. J A. v. d. Elskamp (AV); 20. J. Koot (AV); 2i. Pater-de Geus (Hei); 22. J. Sclimersal (Hei); 23. J. v. Baden (SiS); 24. J. Zentveld (Cas); 25. J. H. Fock (Hei); 26. J. Dam (HK); 27. H. de Jager (SiS); 28. C. Rabeling (AV); 29. J. v. Baden (SiS); 30. Kaper— Teimaat (AV).. De eerste duif bereikte een snelheid van 934 meter per minuut. Et stond een N.O. wind. De vlucht vanaf Duffel met jonge duiven waaraan 558 duiven deelnamen had het volgende resultaat: 1. J. Zentveld (Cas); 2. J. Zentveld (Cas); 3. P. Brouwers (Hei); 4. J. de Moei (PA); 5. J. Koper (HK); 6. S. Norder (PA); 7. H. Pel (Hei); 8. P. Konijn (Cas); 9. J. Zentveld (Cas); 10. J. Peute (Hei); 11. J. V. d. Eng (Hei); 12. C. Veld huis (HK); 13. A. de Rooy (SiS); 14. C. Stieiclier (SiS); 15. R, Middelburg (Hei); 16. B. v. Reenen (PA); 17. M. Pronk (AV); 18. P. Konijn (Cas); 19. G. Vink (AV); 20, G Vink (AV); 21. H. Bielsma (AV); 22. R. Middelburg (Hei); 23. F. Tromp (Cas); 24. Th. v. d. Vliet (Hei); 25. H. v. Tunen (IIK); 20. G. Slieker (Hei); 27. B. v. Reenen (PA); 28. D. Kranenburg (SiS); 29. C. D. Huiberts (AV); 30. J. Praat (AV). De uitslag van de wedvlucht vanaf Vilvoorde met jonge duiven luidt: 1. P. Konijn (Cas); 2. P. Konijn (Cas); 3. B. v. Reenen (PA); 4. J. Lust (Cas); 5. J. de Moei (PA); 6. J. Sassen (DR); 7. J. Abbo (AV); 8. P. Konijn (Cas); 9. P. Konijn (Cas); 10. W. Piepers (Cas); 11. J. Knecht (DR); 12. H. de Jager (SiS); 13. J. Somers (AV); 14. P. Beentjes (HK); 15. J. Knecht (DR); 16. P. Riteco (DR; 17. A. de Block (PA); 18. W. Tes- selaar (SiS); 19. C. Rabeling (AV); 20. W. v. Well (AV); 21. J. Bruno (Cas); 22. F. Praat (AV); 23. A. Kranenburg (SiS); 24. J. Schipper (AV); 25. C. Barhorst (SiS); 26. M. C. v. d. Velden (Hei); 27. J. Sassen (DR); 28. B. Telleman (SiS); 29. G. Vink (AV); 30. C. Rabeling (AV). De eerste duif bereikte een snelheid van 1389.42 meter per minuut! Er waren 478 duiven in concours. o De godin van het Geluk kon een be duidend aantal feestgangers toelon ken. Voor hen verborg de lotentrom- mel, het rad van avontuur, de prijsdans en de lingerie van de door Joop Gee sink getekende pin-up girl" een schil derij, tekening, houtsnede, schaal of beeldhouwwerkje, dat voor een klein bedrag verkregen, een waardevol bezit werd. Zij, die niet met het fortuin op één stoel zaten, bewaren de herinne ring aan een prettig feest, dat slechts overschaduwd dreigde te worden door de brand in de villa van mevrouw Charley Toorop. Deze droeve medede ling van de voorzitter van het Kunste naars Centrum Bergen, mr. A. F. Kamp en het ongepast rumoer, dat een aan tal „dames en heren" meende te moe ten maken, toen Ponstijn in een gloed volle speech het leven, het werk en de strijd van Vincent van Gogh schet ste, waren de enige vlekken op dit overigens smetteloze festijn. Niets kon verder de weg naar een vrolijke nacht versperren „The Mar tins" onder leiding van Martin Erich riepen de feestelingen met melodieuze klanken ten dans. Clinge Doorenbos zegde zijn geestige rijmelarijen over „Economie" en een „Test-test", het „Majoco-trio" deed het bloed sneller kloppen met samba's, rumba's en tango's en Henriette Davids die even als de anderen vrijwillig en belangeloos optrad, was „Heintje" zoals wij haar nu reeds jaren kennen. Met een élan, welke bewondering afdwingt, bracht deze bejaarde artiste haar programma. De moppen, kwinkslagen en liedjes be zorgden haar een ovatie, waaruit zii de moed putte om het Bergense oubli°k aan het „draaien" te krijgen. Ook dit gelukte wonderwel, hetgeen wellicht het beste bewijs vormt, dat haar op treden zeer gewaardeerd werd Ondertussen werd het doel van het feest niet vergeten. Gezagvoerder A van Ulsen. chef-vliegdienst Europa van de K. L. M. kwam uit de lucht vallen om met een verbluffende dosis parate vakkennis en de allures van een vol leerd afslager de dessous van Geesinks „girl" te verkopen. De actieve heer J. Schekkermande sneker van de nacht bijgestaan door een groep charmante assistenten, zorgde er voor dat de loten vlot van de hand gingen Nimmer deden Henriette Davids en de meisjes tevergeefs éen beroep op de „sehat.plichtigen" die zieh met welge vallen lieten „uitschudden". Dat men daarbij de medewerking van mevrouw Fannv Blankers—Koen en de heer Aad van Leeuwen moest missen, was niet van invloed op de lotenmarkt. Zienderogen werd de -col lectie kunstwerken in de serre klei ner. De hoeveelheid was echter van dien aard. dat er nog een flink aantal is overgebleven Deze schilderijen zul len binnenkort hun bestemming vin den. Op welke wijze en wanneer blijft vooralsnog geheim. de land- en tuinbouw een streep door de rekening. Vroeger toch vonden zij gedurende een groot deel van de zon:er werk in de omliggende gemeenten, waar bij de oogstwerkzaamheden iedere man. die tot handenarbeid in staat was, g bruikt kon worden. Nu dt werkloosheid op het platteland to». neemt en de periode, waarin alle hulp. krachten worden gemobiliseerd om de gewassen van het land te halen, steeds korter wordt, vindt dat ook zijn terug, slag op de losse arbeiders, die in de stad woonachtig zijn. Burgerlijke Stan£ Geboren: Stephanus G. C., z. van J. N, de Boer en M. S. Voorvelt. Steven G., van W. L. Reijers en B. Wcijl (Amsterdam). Hendricus J., z. van H. A. Leyen en M. S. Brons. Ondertrouwd: Pieter D. Rezelman (Amsterdam) en Gerritje W. Hoeflok. Getrouwd Gerard H. L. ]filarski en Ditha van Stuivenberg. Jan J. M. Koning en Elisabeth Struijk. Overleden: Jannetje Vonk, 85 jaar, wed. van J. Daalder. Reinier Wittebrood, 78 jaar, echtg'en. van A. Louwe. Gevonden en verloren voorwerpen Ve rloren: Wit wollen damesjasje; zonnebril met hoornen montuur; bruin lederen portefeuille; broche; zonnebril met bruin montuur; groen plastic regen manteltje; autoped op luchtbanden; wit wollen damesvest; rode zijden hoofddoek met zwarte figuren; nikkelen herenpols horloge; bril met afgeplat bruin montuur; rood geruit strandzakje, inhoudende por- temonnaie met 12; Parker-vulpen; rode dames-portemonnaie, tevens portefeuille, zonder inhoud; lange huissleutel; linker glacé-herenhandschoen; khaki-kleurige kindercape; een paar witte dameshand schoenen; grijs slangenlederen portemon- naie; shawltje met blauw werkje; bruine damesportemonnaie met inhoud; groene autoped op luchtbanden; bruine sigaret tenkoker; een bedrag van 8,50; doublé damespolshorloge met stoffen bandje; een paar zwarte zijden handschoenen; rode gebreide damestrui met lange mouwen; twee blauwe zakjes met kappersgereed schap; een paar bruine kinderschoentjes; lichtblauwe hoofddoek; donkerkleurige portemonnaie met inhoud. Gevonden: blauw lederen porte monnaie met inhoud; kinder-rozenkransje met rode kraaltjes; zilveren beursje; blauw gebreid kindervest; rode dames portemonnaie met inhoud; padvindersriem met mes; lichte gummi-regenjas; bruine portemonnaie zonder inhoud; groen ge breid kindervestje; zonnebril; bruire por tefeuille; kinderportemonnal- met druk knoop. W eggelopen: bruin-grijs hoender kuiken. Aan komen lopen: bruin-witte jacht hond. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan het bureau van de Rijkspolitie, Karei de Gro telaan, tel. K 2208-2444, iedere werkdag van 10—11 uur. Vislust behield medaille Zondagmiddag hield de Graftdijker visver eniging „Vislust" in het Noordhollands Ka naal een wedstrijd tegen Driehuizen. Graftdijk had voor deze wedstrijd een medaille beschik baar gesteld. Het weer was zeer slecht toen men van start ging. Van de Driehuizer ploeg waren twee man niet opgekomen en Graftdijk moest het met één man minder doen. Er werden, zo als gewoonlijk, vijf halve uren gevist. Met de rust na het derde half uur stond Graftdijk met zeven punten voor. Toen na het vijfde signaal de hengels binnen gehaald wer den, bleek dat Graftdijk de voorsprong had weten te vergroten met 193 tegen 142 punten. De medaille bleef dus in eigen handen. De vangst deze morgen was buitengewoon slecht; door beide partijen werd geen enkele boven maatse baars gevangen. Wel haalde men 65 ondermaatse baarsjes boven water, maar deze herkregen natuurlijk hun vrijheid. Bij Graftdijk waren liet A. Kos en Jb. Dekker, die resp. 55 en 50 punten voor hun club wisten te behalen De twee hoogsten bij Driehuizen waren de heren II. Schie en H. de Groot, resp. met 37 en 35 punten. G.S.V. versloeg Oosthuizen Na een periode van rust kwam GSV Zondag middag in het veld om een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oosthuizen te spelen. Met het oog op het naderende seizoen had de elftalcommissie van BSV enige jongeren in het elftal opgenomen. Zeer zeker zullen enkele van deze jongere krachten een plaats vinden in het eerste elftal. Ondanks de regen van de laatste dagen was het veld goed bespeelbaar. Ir het begin ging de wedstrijd vrijwel gelijk op, al was GSV af en toe iets in de meerder heid. Dit bleek wel toen de voorhoede in de laatste helft voor de rust niet minder dan vijf maal het Oosthu doel wist te vinden. Met een 5-0 voorsprong voor GSV ging de mst in. Na de rust was de wedstrijd vrij een tonig. Welw ist Oosthuizen zijn achterstand van 5—0 op 5—2 te brengen, maar de overwinning van GSV kwam hierdoor toch niet in gevaar. Onder voor „normale" mensen zeer slechte weersomstandigheden vond de wedstrijd van „De Dobber" uit Dirks- horn tegen de H.S.V. „Ontspanning" uit Noord Scharwoude plaats. Van „De Dobber" waren elf, van „Ontspanning" nog dertien leden komen opdagen. Er werd gevist langs de ringvaart bij het dorp en de Voorp-older. De leden van „De Dobber" vingen 45 baarzen en wonnen daarmee de eerste prijs. Ont spanning bracht het tot 42 exemplaren. De prijzen bestonden uit medailles.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2