J<>B Kleine luchtbrug opnieuw in werking getreden Zig-Zag Arthur Schnabel overleden X SPORT-ALLERLEI Om de verklaringen van oorsprong Twee Frangaises bij Laren gewond Twee kinderen vielen uit een raam Rijksiandbouwonderwijs bestaat 75 jaar Geen zeepkistredenaars op de Dam Nog steeds arrestaties in Medan Hugo de Groot gaat niet naar Parijs Hoeveel heelt een gezin per week gemiddeld nodig? X ,.o* X. e" 66n Johnston naar Europa „De Vliegende Holander' te Chicago overleden Twee Italiaanse motor renners verongelukt Van Steenbergen won ronde van het Westen DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1951 men hierop met verschillende repre sailles gedreigd. Men zou de riolen van West-Berlijn kunnen afsluiten, de stroomleveranties kunnen stop zetten of geen briketten meer kunnen stu ren. Van de andere kant weten de Oostduitse gezagdragers maar al te goed, dat een onverzoenlijke houding hun zone zwaarder zal treffen dan het toch reeds voor het grootste gedeelte op steun aangewezen West-Berlijn. De Bondsrepubliek leverde de Sovjet-zone nog altijd machines en onderdelen, die ze niet on'beren en evenmin bij de andere volksdemocratiën kopen kan. Daarom bestaat hier nog altijd de ver wachting, dat Karlshorst tot redelijke inzichten zal komen en de belemme ringen op de Westberlijnse uitvoer zal opheffen. Mocht het tot een tweede grote luchtbrug komen, dan zou Europa door Berlijn opnieuw in een ernstige internationale crisis geraken. Oost-Duiisland dreigt met represailles (Van onze correspondent te Berlijn). VOOR de tweede maal na de oorlog kiezen van het vliegveld Tempelhof af weer zilverglanzende transportvliegtuigen het luchtruim om de Westelijke sectoren van Berlijn uit de gevaarlijke greep ener economische blokkade te bevrijden. Dit maal wendt de blokkade zich weliswaar slechts eenzijdig tegen het Westberlijnse economische leven, namelijk uitsluitend tegen de uitvoer en niet tegen de invoer, maar dit neemt toch niet weg, dat zij, onbeantwoord blijvend, tot ernstige moei lijkheden aanleiding zou kunnen geven. De oorzaak van de opnieuw tussen ge allieerden en Sovjets om Berlijn gerezen spanningen is snel verteld. i i - geheven. Van Oost-Duitse zijde heeft ANGEVEER zes weken geleden deel- de de afdeling verkeer van de Sovjetrussische controle-commissie in Karlshorst de afdeling buitenlandse handel van het Westberlijnse ge- I rneentebestuur mede, dat in de toe komst van alle artikelen de oorsprong moest worden aangetoond. Dit gold tevens voor de in het product ver werkte grondstoffen. Geschiedde dit niet, dan zouden voortaan geen gelei- debiljetten meer worden afgegeven, die icdig zijn voor het vervoer van West- ierlijn door de Sovjet-zone naar de bondsrepubliek of het buitenland. Het mest-Berüjnse gemeentebestuur nam met deze eis genoegen en verstrekte de Sovjets de gewenste verklaringen van oorsprong. Tot op de tafel van burgemeester Reuter een officieel schrijven der Westelijke stadscomman- danten neerstreek, waarin deze het ge- rneentebestuur uitdrukkelijk verboden de eis der Sovjets in te willigen. Vrij en ongehinderd verkeer tussen West- Berlijn en de Bondsrepubliek was ge garandeerd in de overeenkomst van Potsdam en dit beginsel mocht in geen enkele vorm worden aangetast. Het gevolg hiervan was, dat men van Westberlijnse zijde duizenden gelei- debiljetten ter afstempeling door de Sovjets naar Karlshorst zond, doch er slech's enkele afgestempeld terug ont ving. Verschillende exportgoederen moesten in Berlijn blijven liggen. Schijnbaar succes De volgende etappe in deze strijd werd ingeluid door de geallieerde hoge commissarissen. Deze bezochten het paleis Schaumburg en maakten de i Bondskanselier hun bezwaren bekend i tegen het ondertekenen van een nieuw interzonaal handelsverdrag. Deze stap was bedoeld als een middel om op I de Sovjets druk uit te oefenen, daar de gevolgen van een mogelijk niet ondertekenen van dit handelsverdrag voor hen veel erger waren dan voor de Bondsrepubliek. Aanvankelijk scheen men succes te hebben. De Sov jets verklaarden zich bereid besprekin gen te voeren om de bestaande moei lijkheden uit de weg te ruimen. Voor het eerst sinds jaren kwam weer een roe' ordetekens behangen Sovjet-Russische delegatie naar het ln de Britse sector gelegen Lancasterhuis, maar deze hernieuwde kennismaking met de geallieerden was niet van lange duur. Het voornaamst struikel blok was. dat Karlshorst rustig voort ging met de Westberlijnse uitvoer te belemmeren, terwijl de besprekingen nog plaats vonden. Om deze reden l wezen de Westelijke onderhandelaars een uitnodiging van Russische zijde ar f om in hun hoofdkwartier op wodka er caviaar te komen. Dit was het ein de van het vluchtige contact xen het begin van een ontwikkeling, die de ge- Brand in kampeerient Woensdagmorgen is de kampeertent van twee Franse dames uit Grenoble die op een terrein langs de Rijksweg te Laren was geplaatst, bij het ontste ken van een primusbrander geheel verbrand. De kampeersters hebben slechts enig geld kunnen redden. Eén hunner was nog in nachtgewaad en haar bleef slechts een regenmantel over. De dames liepen brandwonden aan hoofd en armen op en werden in het Sint Jansziekenhuis te Laren verbon den. De Frangaises waren per fiets op weg naar Denemarken. Een Laren- se familie verschaft de onfortuinlijke dames logies tot zij in staat zijn naar haar land terug te keren. schapen situatie beslist niet heeft ver- 3 gemakkelijkt. Niet alleen werd het interzonaal handelsverdrag niet on- X dertekend, maar zelfs het handelsver- keer tussen de Bondsrepubliek en de Sovjet-zone werd volledig stil gelegd. Hiermede is een volume gemoeid ter waarde van ongeveer twee milliard mark. Moeilijkheden in Berlijn West-Berlijn is inmiddels het eerste slachtoffer van de Russisch-geallieerde meningsverschillen. In enkele dagen lijd lagen hier voor 70 millioen mark waren opgeslagen, die niet uitgevoerd konden worden. Nu heeft men opnieuw een kleine luchtbrug in werking ge steld, maar deze is eigenlijk een te kostbare onderneming. Het vervoer door de lucht van reeds genoemde waren kost namelijk niet minder dan 100 millioen mark. Dit wil zeggen, dat meer aan transport betaald moet wor den dan het product zelf kost. Dat heeft de geallieerden er echter niet van weerhouden te verklaren pas dan toe te stemmen in het ondertekenen van het interzonaal handelsverdrag, als de Sovjets de belemmeringen jegens de Westberlijnse uitvoer hebben op- Drama te Delfi Drie-iarige kleuter gedood haar zusje gewond Een drie-jarig meisje van de familie G. te Delft werd ernstig gewond toen zij met haar twee-jarig zusje uit net raam van de bovenverdieping op straat viel. Het oudste kind overleed tijdens het transport naar het zieken huis. De andere kleuter, die boven op haar zusje was gevallen werd minder ernstig gewond, maar moest toch in het ziekenhuis worden opgenomen. Twee Geleen se mijnwerkers in Belg ie omgekomen In de nacht van Dinsdag op Woens dag zijn in een Belgische mijn te Luik twee Geleense mijnwerkers gedood, bij een instorting. Het waren de 26-jarige gehuwde H. Cornips, vader van vier kinderen, en de 19-jarige ongehuwde C. Mons. Britse arbeiders stellen looneisen De leiders van 2.500.000 arbeiders in de Britse scheepsbouw hebben beslo ten voor de arbeiders een loonsverho ging van een pond sterling per week te eisen. Als de eis wordt ingewilligd, zal de loonsverhoging de industrie ruim 100 millioen pond per jaar kos ten. Woensdag hebben in Londen func tionarissen van autobusondememingen besprekingen gevoerd met leiders van het ministerie van arbeid over loons verhoging voor ongeveer 80.000 arbei ders bü de particuliere busonderne mingen. Hoog bezoek in September Van 10 tot en met 15 September wordt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Rijksiandbouwonder wijs in Nederland in het landbouwmu seum te Wageningen een tentoonstel ling gehouden, die een indruk wil ge ven van het wetenschappelijk onder zoek op verscheidene Wageningse in stituten. H.M. de Koningin is voornemens op 14 September een kort bezoek aan Wageningen te brengen. Ete dag daar voor zal Prins Bernhard de jubileren de landbouwhogeschool bezichtigen. Het ligt in de bedoeling, dat de Prins dan ook het capitulatiemonu ment voor hotel „De Wereld" zal ont hullen. Het Britse parlementslid mr. Julian Snow, die op het ogenblik in ons land vertoeft om te trach ten Nederlandse parlementsleden en autoriteiten over te halen om volgende maand deel te nemen aan de Londense conferentie voor de instelling van een wereldre gering, was ongetwijfeld van mening, dat voor de Dam in onze hoofd stad dezelfde vrijheden gol den als, voor het Hyde Park te Londen, toen hij gistermiddag op een bankje klom, dat midden op de Dam was geplaatst en daar een gloedvolle speech begon af te steken. Hij wendde zich tot de voorbij gangers en betoogde dat het nood zakelijk was brieven te schrijven aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer om hen op te wekken naar Londen te gaan. ,yAlleen een wereldregering kan een oorlog voorkomen en zal het communisme onze kracht tonen!" riep hij uit. Een honderdtal voor bijgangers toonde belangstelling voor zijn rede. Nadat de heer Snow tien minuten had gespro ken, vroeg evenwel een agent van politie, of hij wel toestemming had om op de Dam te spreken. Toen dit niet het geval bleek, verzocht de agent hem even mee te gaan naar het politiebureau. Mr. Snow schikte zich onmiddel lijk naar de wensen van de heilige hermandad en vergezelde de agent naar het „bero". Daar heeft de inspecteur de Engelse bezoe ker de wijze raad gegeven in Nederland niet meer zonder toe stemming in het openbaar rede voeringen af te steken, zoals in het goede, oude Londense Hyde Park. Politie doei invallen in verbondskantoor De bladen van Medan melden dage lijks nieuwe arrestaties en huiszoekin gen. De militaire autoriteiten weigeren voorlopig inlichtingen te verstrekken, Het blad „Rakjat" meldt, dat in de nacht van Maandag op Dinsdag twee invallen zijn gedaan in het perceel waar de kantoren zijn gevestigd van 't secretariaat van de SOBSI en de Sar- bupri-Oost-Sumatra. De leiders der Sarbupri, Soufron en Nainggolan zijn gearresteerd. Voorts is de leider v. d. boerenbond, Pattipeluhu die eind van het vorige jaar dreigde alle tabaksondernemingen in Deli te zullen kaalhakken „indien Irian niet voor nieuwjaar aan Indonesië is terug gegeven", aangehouden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hdtv. Kerk: Beroepen te Ter Aa: M. de Jong, cand. te Utrecht; te Elburg: J. Hovius te Hoogeveen; te Hall: J. W. Coenraad, vlootpredikant te Overveen. Aangenomen naar Hey en Boeicop: E. J Schimmel, candidaat te Barneveld, die be dankte voor Ernst, Goedereede, Groot- Ammers, Hedel, Hoogblokland, Jaarsveld, Kamperveen, Loon op 't Zand, Meliszand en Reeuwijk. Bedankt voor Kampen: J. H. Cirkel te Ede. Nederlanders uit Rusland in Friedland aangekomen De uit Rusland terugkerende Neder landers zijn Dinsdagavond in het kamp Friedland bij Göttingen aangekomen. Gisteren is een Nederlandse commissie met haar ondervraging begonnen. VONNIS TEGEN RJL PRIESTER IN CHINA GEWIJZIGD Een Franse roomskatholieke priester, Robert Lebas is te Kwangtsjouwan In Zuid-China tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld op beschuldiging van het mishandelen van weeskinderen, over wie hij het toezicht had. Het von nis werd niet ten uitvoer gelegd. In plaats daarvan is pater Lebas tezamen met zes zusters van de Franse missie, die op soortgelijke beschuldigingen waren veroordeeld, gedeporteerd. Volgens een pro-communistisch blad zouden de gestraften de dood van der tienduizend kinderen op hun geweten hebben. Het wegdek van de Abraham van Stolkweg in de bocht bij de Schie. waar enige maanden geleden het on geluk met de Belgische autobus ge beurde en waarbij toen zes mensen verdronken, zal worden vervangen door een asphaltbestrating, die bij nat weer een hogere wrijvingscoefficiënt behoudt. Pianistvan grote vermaardheid De pianist Arthur Schnabel is te Axenstein in Zwitserland, waar hij een rustkuur doormaakte, na een korte ziekte in de leeftijd van 69 jaar overleden. Arthur Schnabel werd geboren in 1882. Van 1926 tot 1931 doceerde hij piano aan de Staatsacademie voor Muziek te Berlijn. Tot zijn vele com posities behoorden een pianoconcert en twee symphonieën. Hij heeft ook liederen geschreven en muziek voor strijkkwartetten en kwintetten, als mede vioolsonates en trio's. Voorts heeft hij werken uitgegeven van Brahms en Mozart en vrijwel alle composities van Beethoven. ECA annuleert opdracht De Nederlandse dirigent Hugo de Groot zou op 31 Augustus onder auspi ciën van de Marshall-organisatie het orkest van de Franse radio-omroep di rigeren. Naar thans wordt vernomen, is dit optreden door de ECA-missie te Parijs afgelast. Weliswaar was het optreden van de dirigent schriftelijk overeengekomen en het programma en het salaris gere geld, maar alles is zonder opgaaf van redenen geannuleerd. De heer De Groot heeft Maandag, nadat hij van zijn verblijf in de Sowjet -Unie was teruggekeerd, 't contract getekend. Dit is Dinsdag verzonden. Contract en opzegging hebben elkaar gekruist. Naar de reden van de opzegging wordt thans geinformeerd. Machinist verduisterde geld van reisvereniging De spoorwegrecherche heeft, in sa menwerking met de Haarlemse politie, een 50-jarige machinist der Nederland se Spoorwegen gearresteerd, die ervan verdacht wordt vrij aanzienlijke ver duisteringen te hebben gepleegd in zijn functie van bestuurslid der Spoorweg- reisvereniging. Hij wordt ervan be schuldigd de bijkomende kosten van vrijvervoer-biljetten in eigen zak te hebben laten verdwijnen. De politie heeft in zijn woning een aanzienlijk bedrag aan Nederlands geld, en Beligsche francs in beslag genomen. Nederlander in Engeland gearresteerd Een 28-jarige Nederlander, H. A. G. alias H. uit Baarn, is te Sheffield in Engeland op verdenking van oplich ting en diefstal voor een week in pre ventieve hechtenis genomen. Hij zou oplichting gepleegd hebben voor een bedrag van driehonderd en een be drag van honderd pond sterling en zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van een auto ter waarde van 150 pond sterling. De politie ver klaarde, dat de beschuldigde zich had voorgedaan als Noor. Een weekje uit De 28-jarige bediende Van M. die werkzaam was bij een Haagse Socië teit, is door de Haagse recherche aangehouden, verdacht van verduiste ring van 900 gulden en een aantal traveller cheques, tezamen ter waarde van 1800 gulden. Van M. heeft bekend dit geld, dat aan de sociëteit toebehoorde, binnen een week in Scheveningen te hebben verbrast. PEPERSMOKKELAARS GEGREPEN Aan de Waalhaven zijn twee Engel se zeelui gesnapt bij het smokkelen van vijf zakjes peper met een totaal gewicht van vijftig kilogram. De groothandelsprijs is f 22.per k.g., zodat het partijtje f 1100.waard was. Eerste-klas reizigers gaan nu per vliegtuig Op het te Utrecht gehouden spoor wegcongres van de ITF is voorgesteld de eerste-klas rijtuigen op de inter nationale verbindingen op te heffen, aangezien de reizigers, die vroeger van deze rijtuigen gebruik maakten, nu vrijwel algemeen aan het vliegtuig de voorkeur geven. De exploitatie kosten verbonden aan de bestendiging van de eerste klas (in Nederland al leen nog maar in D-treinen) kunnen naar de mening van het congres beter ten goede komen aan de tweede en derde-klas reizigers door de accommo datie van deze rijtuigen op hoger peil i te brengen. Geregeld vraagt het Nederlands Instituut voor de publieke opinie aan vele mannen en vrouwen, over het gehele land verspreid en uit alle lagen van de bevolking: „Welk inkomen, dus hoeveel loon of salaris per week heeft volgens u een gezin van man, vrouw en twee opgroeiende kinderen nodig, om net aan rond te komen?" Dit zijn de antwoorden, die het N.I.P.O. in Juli kreeg: tot f 40.in de week nodig 1% tot f 50.in de week nodig 16% tot f 60.in de week nodig 48% tot f 70.in de week nodig 13% tot f 80.in de week nodig 11% f 80.en meer nodig 7% weet niet en geen antwoord 4%. Het middelste antwoord isc 60.— is nodig voor een gemiddeld Neder lands gezin om net aan rond te komen. Hoe het verloop van de kosten van levensonderhoud geweest is blijkt uit het volgende staatje: Maart 1946 Maart 1947 April 1948 Januari 1949 Januari 1950 Augustus 1950 Maart 1951 Mei 1951 Juli 1951 f 42— f 50— f 51— f 56— f 58— f 59— f 61— f 60.60 f 60— (ruim) Zoals uit dit overzicht blijkt hebben de kosten van levensonderhoud in Maart van dit jaar volgens het publiek een hoogtepunt bereikt. Toen haa ren gemiddeld gezin volgens het publiek nog f 61— nodig om net aan rond te komen Sindsdien is dit bedrag gedaald tot f 60.in de week in Juli 1951. Draallcamploenen passeren de revue No. 3 Jan Tierelier veroverde hel wereldkampioenschap orgeldraaien, door 1143 keer achter elkaar„Daar bij die molen... al te draaien „Ik had het nog wel duizend keer gekund zei hij later, maar de voorzitter van de juiv sloeg acht baspijpen stuk K\ en zei dat "t zo wel C\V* genoeg was... o V* N y Een man hoeft gelukkig geen wereldkampioen orgeldraaier f ie zijn om zélf een perfecte sigaret te kunnen draaien. Honderddui zenden doen hei. Met de shag naar hun smaak en de beste vloeitjes die er bestaan: V, h, e'k J2 3V (Advertentie, Ing. Med.) Voor de studie van lonen en prijzen De Amerikaanse administrateur voor de economische stabilisatie, Eric John ston zal over ongeveer een week naar Europa vertrekken om de lonen en prijzen te bestuderen. Hij is van plan veertien dagen door te brengen in Engeland, Frankrijk, Duitsland en de Scandinavische landen. Hij wil nagaan, welke invloed de Amerikaanse prijzen en lonen op deze landen hebben, en in het bijzonder, in welke mate zij van invloed zijn op de stijging van de kosten der bewa peningsprogramma's. Johnston zal voorts onderzoeken welke invloed de prijsverhogingen in het buitenland hebben op de Amerikaanse economie. De oud-renner Charley Miller is te Chicago op 76-jarige leeftijd overleden Hij had o.m. in 1898 de laatste indivi duele Zesdaagse van New York ge wonnen, en in diezelfde stad in 1899 de eerste zesdaagse voor koppels, samen met Frank Waller. Zijn staat van dienst vermeldt ook nog een zege in een 100 urenwedstrijd te Roubaix, bij welke gelegenheid hij ruim 2258 kilometer af legde. Charley Miller stond destijds in Amerika bekend als „De vliegende Hollander". Hij was echter een Duitser en geboren te Hildebrandshausen in Saksen. Toporgaan P.B.O. voor midden- en kleinbedrijven Dezer dagen hebben de vier midden standsbonden en de raad van vakcen- tralen een rapport inzake toporganen voor midden- en kleinbedrijven inge diend bij de Sociaal-Economische Raad. De besturen der bonden hebben een grote mate van overeenstemming bereikt over de structuur van de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie in de middenstandssector voor wat be treft het niveau der toporganen. Het in het rapport vervatte project zal straks bij de verdere uitwerkine slechts op een aantal punten nadere concretisering behoeven. West-Duitsland voer» graan uit ons land in De Westduitse autoriteiten hebben de gelegenheid opengesteld tot invoer van tarwe, rogge, haver, gerst en mais uit Nederland in transito. De waarde van de in te voeren hoeveelheid werd niet bekend gemaakt, doch zal naar ver luidt enige millioenen dollars bedragen. Door drijfriem gegrepen De 23-jarige arbeider C. de K. stierf Dinsdagmiddag een vreselijke dood toen hij in een spinnerij bij Tilburg door n drijfriem werd gegrepen en rondge slingerd. Hoewel de machine spoedig kon worden afgezet was het slachtoffer reeds overleden. Zijn collega, die het ongeluk zag gebeuren, zakte bewuste loos ineen. KONINGIN ONTVANGT Mr TJARDA Ten paleize Soestdijk heeft H.M de Koningin Woensdagochtend in audiën tie ontvangen jhr. mr. A. W L Tjarda van Starkenborgh Stachouwer. verte genwoordiger van Nederland in het permanente orgaan van het Atlantisch verdrag te Londen. BEN GOERION FORMATEUR VAN ISRAËLISCH KABINET De president van Israel dr Chaim Weizmann. heeft minister-president Ben Goerion verzocht te trachten een kabi net samen te stellen. Dodelijke botsing bij training Tijdens de training voor de grote prijs van Ulster, welke Donderdag op het Clady-circuit van Belfast, begint, is een zeer ernstig ongeluk gebeurd, hetwelk aan de beide Italiaanse motor renners Gianni Leoni en Santes Gemi- niani het leven heeft gekost. Enrico Lorenzetti, die ook bij het ongeluk be trokken was, moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen Loren zetti en Geminiani in botsing kwamen met de voor hen rijdende Leoni, die plotseling met zijn motor draaide. Guido Leoni, een broer van Gianni, kwam in Mei om het leven tijdens de Grote Prijs van Ferrara. De Italiaanse motorwereld heeft dit seizoen nu reeds zes renners verloren. VOORTINC EN FAANHOF REDEN IN BELGIE Op het parcours AntwerpenBrugge GentAntwerpen is de wedstrijd der drie zustersteden verreden voor profs over een afstand van 237 m. Winnaar werd de Belg Ernest Sterckx in 6 uur 25 minuten, voor zijn landgenoten De Feyter. Ramon. Mathys, Ockers, Mer- tens, Debaere en Louis Wauters. In het grote peloton, waarvoor dezelfde tijd als voor Sterckx werd genoteerd, zaten o.m, onze landgenoten Voorting en Faanhof. Remy versloeg de cracks Kob/et en Coppi Tal van bekende renners, bij wie Coppi, Koblet, Bobet, Barbotin en Mat- teoli, verschenen aan de start voor het criterium van Nantua. een wedstrijd over 109,8 kilometer. Uitslag: 1 Remy (Fr.) 2.36.20; 2 G. Weilenman (Zw.l; 3 Mariotte iFr.); 4 Milano (It.); 5 Gignet (Fr.) Coppi werd 10e, Koblet 11e. Bo bet 12e, Barbotin 16e en Matteoli 17e, allen in dezelfde tijd als de winnaar De 9e en laatste etappe van de Ronde van het Westen, Saint Bricuc—Rennes (227) km is gewonnen door de Frans man Julien Bertho in 6.17.35. voor Sforacchi (It.). Chupin (Fr.), Marree (Fr.) en Ollioux (Fr.) Het eindklasse ment luidt: 1 Rik van Steenbergen (B.) 53.55.30; 2 Audaire (Fr.) 53.56.12; 3 Van Kerkhoven (B.) 53.56.16; 4 Mahe (Fr.) 53.56.19; 5 Mallejac (Fr.) 53.56.19. STORM ZEGEVIERDE IN RONDE VAN BREDA Te Breda werd over een afstand van 145 kilometer een wegwedstrijd gehou den voor profs en onafhankeiijken. De uitslag hiervrn luidt: 1 Storm (Den Haag) 3 uur 31 min.; 2. Grift (Soest); 3 Braspennings (Breda); 4 Harm Smits (Den Haag): 5 Van As (Roozendaal); 8 De Vries (Vlaai-dingen): 7 Thijs Roks (Sprundel)8 G. Loos (A'dam): 9 M. Jansen (Eindhoven); 10 Cor Bakker 'Zaandam) allen de zelfde tijd. Otto Zurbriggen verongelukt De 23-jarige bekende Zwitserse skiër Otto Zurbriggen, lid van de voorlopige Zwitserse ski-ploeg voor de Olympische Spelen 1952. heeft de dood gevonden bij een poging de 4000 meter hoge Al- lalmhorntop te bereiken. Zurbriggen fungeerde als gids voor een 25-jarige touriste, toen een sneeuwbrug onder zijn voeten wegzakte en hij met, zijn «.ezellin 300 meter omlaa? stortte Beide lichamen werden later levenloos door een reddingploeg aangetroffep.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5