amsm// SNEEUWWIT Gasprijzen per eenheid verhoogd Nieuws uit de Langedijker Dorpen RPUYNZEEL ent onthuld o Gestel nster icum n gevonden nen jowaard imerfabriek De heer Kwinkelenberg brandweercommandant De Rijp „De Hengelaar" viste baars Egmond aan Zee Ontspanningspark aan Oorsprongweg ontworpen Ook tennisbanen Egmond a.d. Hoef St. Pancras Langendijk Noord-Scharwoude Strenge maatregelen van Indonesische regering Oudkarspel Kermis gaf gezellige drukte Belangstelling voor het ambacht groeit LAATSTE NIEUWS Nederlands elftal niet naar Parijs Instituut Roggeveen en Gootjes -DE BESTE RECLAME! ALKMAARSCHE COURANT Kantoor met Magazijn ged. van woning motorrijwiel satijnzacM dubbel® Dubbel- ZEEPFABRIEK „DE KLOK" H EERDE DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 jp Westerveld laats Westerveld jg n gedenkteken ont- an de in 1941 over- Leo Gestel, die :n heeft gewoond en nden uit de kunste- len de plechtigheid inwezigen bevonden vriend prof. W. van nadat mevrouw de Overtoom het in ien uitgevoerde mo- d, enkele gevoelvol- waarin hij in het van Gestel schetste. natuur en zijn spe- het paard, die wel liting kwam in het is door de beeld- .laanen te Velp in ;symboliseerd. Het ;uur van een paard kop naar boven ge arde ontworstelt en ce strijd van de ntonen. Spr. herin- e tijd, die Leo Ges- en nadien in Belgie cht, in welke jaren jnstwerken ontston- »de mr. J. Slagter kunstenaar die met ;aan. Hij bracht na stel de aanwezigen angstelling. Namens :rs legde de heer J. >ouquet bloemen bij 'elk voorbeeld door d. Onder degenen, bijwoonden bevon- A. Regnault en de ■akgroep kunstschil- toskuil. ng van de king ober zal de bevol- eente worden door- 'oorafgaande wordt van September elk evraagd of het wil e doorlichtingsactie, m heeft zich spon- iit huisbezoek. Het ;schieden op vier den-, Noord-, West- er. en voorgeschreven al het doorlichten met een tempo van ur. Na het huisbe- r een oproepkaart, wanneer en waar chijnen. Een mini- moeite zal men er :en hebben om zich :e onderwerpen. If dat een en ander zich mede brengt oek kan men vrij- bijdrage verlenen, wordt uitgesproken welke het gemeen- t, door i e d er een en dat iedere in- r zijn plicht beseft demens en mede- 1 de gehele be- eken. Dit zou de ijn voor allen, die hun medewerking ks één uur is op de atse het lijk aange- larige inwoner van 't H. De man werd last zijn rijwiel. is overgebracht i-ziekenhuis te Alk- den het hebben her- r ter plaatse was, niet bereid tot Van andere dat de man waar- irtverlamming is ge- onder motor vijf uur, stak ter de firma Heide raat, het vijfjarig ie K., wonende aan 'erwacht de Dorps- ernstige gevolg dat uit de rich- Het kind werd ern- ïnige leden van de rerff de eerste hulp rd de jongen naar enhuis te Alkmaar ernoemd naar rrijheidsheld te Oud-Loosdrecht, rote bekendheid ge skringen, heeft een en deze doen regi- van de Argentijnse •tin. Van dit feit gezant te Buenos ïg van het ministe- 3aken, kennis ge ge- der Argentijnse re- Dr. de Mol deelde tulp, na röntgenbe- uit de parkiet variëteit heeft de bloedrood van „Red tn mot in een zoge- ïntstaan in de timmcr- Zoon aan ce Jan laaiden hoog op, maar het vuur binnen bedwingen en grote Schoorlse gemeenteraad vergaderde Nieuwe verwarming in openbare school te Groet Met ingang van 1 Augustus j.l. zullen de gasprijzen voor alle meters met één cent per m3 worden verhoogd. Deze beslissing moest de Schoorlse gemeenteraad gisteravond nemen overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders. Zoals bekend verhoogde de gemeente Alkmaar onlangs de verkoopprijs van het gas met een dergelijk bedrag. Wanneer Schoorl deze stijging van de gasprijs niet aan zijn verbruikers zou doorberekenen, zouden 3000 ten laste van het bedrijf moeten komen, wat de financiële toestand niet toelaat. Eveneens werd een voorstel van B. en W. zonder stemming aangenomen betreffende de gasverwarming in de openbare lagere school in Groet. Aan gezien gebleken was, dat de aanwezige radiatoren niet over voldoende capaci teit beschikken, ging de raad accoord met het plan enige grotere aan te schaffen ten bedrage van 1700. Het gemeentelijke gymnastieklokaal zal te zijner tijd de „oude" toestellen mogen gebruiken. Hoewel B. en W. liever op kolenverwarming zouden zijn overge gaan om economische redenen was dit voornemen niet uit te voeren, omdat de inspecteur van het Lager Onder wijs in de inspectie Den Helder een an dere mening was toegedaan. Geen uitbreiding BK. school De uitbreiding van de R.K. school te Catrijp zal nog moeten wachten, aan gezien de minister van Onderwijs mede gedeeld had, dat aan de bouw pas be gonnen zou kunnen worden Indien de gemeente over voldoende geldmiddelen beschikt. Ten behoeve van de bouw van zes woningen zijn B. en W. er in geslaagd een geldlening van 64.800 bij de Bank voor Nederlandse Gemeen ten te sluiten, tegen het door de rege ring toegestane rentepercentage van 4 procent. Van de ingekomen stukken en mede- delnigen, die als hamerstukken werden verwerkt, moeten nog worden genoemd het eervol ontslag van de administra teur van de Gemeenschappelijke Vlees keuringsdienst in de kring Schoorl, de heer C. J. van Wijk, die tevens be noemd werd tot waarnemend secreta ris; het verhogen van de wethouders toelage tot f 400 's jaars en het toeken nen van de laatste vijf procent loons verhoging aan het gemeentepersoneel. Nog steeds „nood"slachtingen? Bij de rondvraag vroeg de heer W. Sevenhuijsen (PvdA) de aandacht van B. en W. voor de aanplanting nabij de Molen, die de verstikkingsdood nabij zou zijn. De heer P. Blankensteijn (Schoorls Belang) informeerde naar de juistheid van geruchten, dat nog steeds vlees van gezonde koeien in de nood- slachtplaats zou worden verkocht. De heer Pastoor (PvdA) meende een mo gelijkheid te zien voor een sociale werkster naast de Sociale Commissie. Hij vroeg tevens aandacht voor een drooginstallatie voor de brandslangen. Burgemeester mr. C. A. J. Jochems zegde een onderzoek toe in deze zaken. Hij deelde mede, dat de heer Wildeboer als brandweercommandant was vervan gen door de heer Kwinkelenberg. Aan gaande de bezetting van de telefoon centrale kon vermeld worden dat bin nenkort de mogelijkheid tot nieuwe aansluitingen weer zal zijn geopend. Voor Zondag was door de hengelvereniging „De Hengelaar" een viswedstrijd georganiseerd. Deze keer werden in het kanaal bij Spijkerboor de bengels uitgeworpen. Over het algemeen was de vangst matig en de maat van de vissen erg klein. Er werden acht bovenmaatse baarzen ge vangen en veertig stuks kregen, na de officële meting, weer de vrijheid, omdat zij de vereiste grootte niet hadden. Ongeveer halfzes begaven acht-en-dertig hen gelaars zich per fiets of auto naar het strijd toneel. Het weer was gunstig, de stemming best en de verwachtingen waren hoog gespannen. Velen kwamen echter met een niet thuis. De grootste baars werd gevangen door Jan Nib- bering. Met de tien puntjes, die hij hiervoor behaalde, kwam hij voor de tweede prijs in aan merking. H. van Braam had meer tuk; de kwa liteit van zijn baarsjes was minder, maar de kwantiteit kreeg de overhand. Voor hem was de eerste prijs bestemd. De andere uitslagen luiden: 3e A. Tol, 4e D. de Moes, 5e W. van Braam, 6e Jb. Plukker, 7e N. Zomerdijk, 8e H. Kolmpmaker, 9e D. Polman en 10e G. Taam. Om nabij 12 uur werden de prijzen, die be stonden uit hengelsport- en huishoudelijke arti- kelen> in café Blokdijk uitgereikt. POSTDUIVEN-NIEUWS Zondag vlogen de duiven van De Rijp van uit Quievrain. De vlucht had een vrij normaal verloop, hoewel door regenval in De Rijp de duiven iets verspreid aankwamen. Er waren weinig verliezen. De uitslag was als volgt: le J. Sassen, 2e eu 3e J. Schipper, 4—8 en 9e P. Riteco, 5e en 6e J. Knegt en Je S. Knip. Egmondia met zeven elftallen Egmondia zal aan de komende competitie deelnemen met zeven elftallen, namelijk drie senioren, twee junioren, één adspiranten-elftal en één welpen-elftaL Het eerste elftal zal in zijn nieuwe samenstelling op Zondag 2 Septem ber een proefwedstrijd spelen tegen Purmerland. Deze wedstrijd zal worden voorafgegaan door twee wedstrijden van de junioren-elftallen tegen twee junioren-elftallen van V.S.V, DOOR HOND GEBETEN Een logeetje van de familie K. uit IJmuiden is op het strand door een hond gebeten en viij ernstig aan het gehemelte en de bovenlip ver wond. Dokter Helle verleende de eerste hulp. De politie maakte tegen de eigenares van de hond proces-verbaal op. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nelly, d. van P. de Groot en G. Kooijman. Albert, z. van K. Krab en A. Visser. Ondertrouwd: Aldert Buis en Maria Wijkeï. Overleden: Trijntje Visser, 67 jaar, wed. van P. Zwaan. Verheugend initiatief van hotelhouder Restaurant met hertenkamp en kinderboerderij Reeds bü de gedachtenwisselingen over het nieuwe uitbreidingsplan voor Schoorl werd naar een goede oplossing gezocht voor de bestemming van het voormalige barakkenkamp-terrein aan de Oorsprongweg. Van bepaalde zyde werd geopperd het terrein beschikbaar te stellen voor de woningbouw; anderen waren toentertijd echter van mening, dat een ontspanningsoord waarschijnlijk beter op zyn plaats zou zijn. Het is dan ook een uiting van een verheugend initiatief te noemen, dat onze plaatsgenoot de heer H. A. Dorré een groot plan heeft opgesteld voor een z.g. ontspanningspark. Gisteravond toonde burgemeester mr. C. A. J. Jochems aan het einde van de raadszitting voor het eerst enige tekeningen. Zoals gezegd, is het nog slechts een plan. Een plan, dat in de eerste in stantie door vele raadsleden met goed keurende blikken werd bekeken, om dat het voor Schoorl van groot belang kan zijn. Behalve in een restaurant voorziet het project nog in een kinderboerderij, een hertenkamp, een gemzènrots, dui ventillen en eendenvijvers. Maar ook zullen motorscooters op de grote wa terplas moeten snorren en zullen de liefhebbers van tennissen op de aan te leggen banen zich naar hartelust kunnen uitleven. Toen wij de heer Dorré gisteravond in Kleinzwitserland nog even spraken en hem vroegen naar de aanleiding voor deze opzet, vertelde hij: „Ik zie steeds veel auto's voorbij rijden. Zij blijven niet in Schoorl. Er is geen cen trum, dat hen opvangt en enige tijd vasthoudt. Wanneer wij een soort thee tuin met kinderparken aanleggen te gen de prachtige duinen, blijven de mensen, en leren Schoorl kennen". Kosten: een ton De heer Dorré had nog niet met velen over zijn plannen gesproken. Zal er echter uitvoering aan gegeven wor den,dan zal er minstens een bedrag Van f 100.000.gevonden moeten wor den om het tot verwezenlijking te brengen. De opbouw van de verschil lende inrichtingen zal op een zodanige wijze gebeuren, dat deze harmonieert met de natuurlijke omgeving. Op onze vraag of de heer Dorré zelf de leiding van het park op zich zou nemen, zei hij, dat hij in ieder geval een keuze zal moeten maken tussen zijn hotel en het project, omdat „je maar één ding tegelijk kunt doen". Ingebruikneming vijzelgemaal Het nieuwe vijzelgemaal van de Wim- menummerpolder zal Woensdag 29 Augus tus om 10 uur officiel in gebruik worden genomen. NUMMER EEN OP DE VOORDRACHT De heer C. van der Tak, alhier, komt als no. één voor op de voordracht van B. en W. van Wormerveer voor benoe ming van onderwijzer aan de o.l. school aldaar. JONGETJE ONDER MOTORFIETS Te Broek op Langedijk is Zaterdag middag het 6-jarig zoontje van de familie H., dat plotseling de weg over stak. onder een motorfiets gekomen. Met een gebroken been en een hersen schudding is het knaapje naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. DE DOORVAART WEER MOGELIJK De nieuwe brug bij het kantoor van de fa. Jong te Noord-Scharwoude, welke toegang zal geven tot plan cen trum, is wat betreft de onderbouw, ge reed gekomen. In elk geval is de doorvaart weer open hetgeen voor het verkeer te wa ter een grote verlichting betekent. DE TUINBOUWSCHOOL IN „IRENE" Zolang het met de geldmarkt stokt, zit de bouw van de nieuwe tuinbouw school nog in de zwarigheid. En zo heeft ook de nieuwe experimenteer klasse nog geen onderkomen. Tijdelijk zal ze het straks krijgen en wel in ge bouw „Irene" te Broek op Langendijk. Diverse avondbijeenkomsten zullen dan zo veel mogelijk in de raadzaal van het voormalig gemeentehuis worden belegd. Oppervlakte-inventarisatie De Veilingvereniging „Noordermarkt- bond" heeft de stand der gewassen als volgt geraamd: Vroege aardappelen 556 ha (624 ha) late aardappelen 278 ha (374 ha); vroe ge witte kool 28 ha (31 ha); herfst witte kool 71 ha (98 ha); Succes witte kool 77 ha (101 ha); Deense witte kool 329 ha (388 ha); groene koel geen na- teelt 6 ha (12 ha); groene koql nateelt 28 ha (50 ha); vroege gele kool 8 ha (22 ha)witer gele kool 106 ha (141 ha) vroege rode kool 15 ha (40 ha); winter rode kool 285 ha (310 ha)rabarber 3 ha (1 ha); aardbeien 1,23 ha (1.82 ha); bloemkool 3 ha (2 ha); peen 11 ha (30 ha); kroten 10 ha (14 ha); uien 66 ha (82 ha); sperciebonen 73 ha (120 ha); andijvie 47 ha (67 ha). De tussen haak jes geplaatste cijfers geven de opper vlakte in 1950 weer. Tegen gevluchte guerillacorps De Indonesische regering heeft aange kondigd, dat strenge maatregelen zul len worden genomen tegen de vierdui zend vroegere geurrillastrijders, die dezer dagen naar het binnenland van Zuid-Celebes zijn gevlucht, kort voor dat zij zouden worden opgenomen in het Indonesische leger. Intussen is mevrouw Selawati Daud uit Makassar naar de schuilplaatsen van het corps vertrokken, teneinde te trachten, de gerezen moeilijkheden op te tossen. Zij heeft reeds eerder een belangrijke rol gespeeld in de oplos sing van het guerrillaprobleem in Zuid-Celebes. Gouverneur Sudriro heeft de ver tegenwoordigers van partijen en orga nisaties uitgenodigd voor een bijeen komst, om het probleem van het na tionale reservecorps, waartoe de vluchtelingen behoorden, onder de loupe te nemen. De kermis te Oudkarspel gaf een gezellige drukte te zien, vooral 's Zondags. Het weer, dat aanvankelijk vrij slecht was knapte op, zodat vele jongelui uit de omgeving naar Oudkarspel konden. In de twee café's was volop gelegenheid tot dansen, waarvan een druk gebruik werd g'e- maakt. De schooljeugd vermaakte zich in draai molen en luchtschommel en bezocht verder de voorstelling van „De Tovermannetjes" in het Bioscooptheater „Tivoïi". De bioscoop had ook 's avonds druk bezoek. Maandagavond werd door de toneelvereni ging „I.D.D.A." in lie lokaal van de heer Kla ver een goede opvoering gegeven van het blij spel „In een andere Wereld". KOLVERS NAAR BARSINGERHORN De sociëteit „Onder Vrienden" heeft beslo ten deel te nemen aan de Nationale Kolfwed- strijden te Barsingerhorn. Als korpskolvers zul len uitkomen: de heren P. Gelder, C. Vlug en P. Lang'edijk Cz. Baby door koord gewurgd Te Amsterdam is een baby van nog geen jaar oud gisteren in de box om gekomen toen een fluitje, dat het kind aan een koordje om de hals had han gen, achter een haakje bleef steken De baby, die voorover viel, werd door het koord gewurgd. Minder „witte boordiet" Het aantal leerlingen bij het nijver heidsonderwijs is sinds Januari 1950 met 21000 (bijna 9 pet.) toegenomen. Deze stijging wordt veroorzaakt door de groei van het leerlingental der dag ambachtscholen tot 53.000, van de avondnijverheidsscholen voor jongens lot 59.000, van het nijverheidsonderwijs voor meisjes tot 117.000 en van de MTS tot 8000. Bij de praetische opleiding in de bedrijven waren 22.000 leerlingen ingeschreven. .Edelachtbaar"-fabriek gaat fusie aan De slapte in de sigarenindustrie heeft de „Edelachtbaar"-fabriek genoodzaakt haar arbeiders ontslag aan te zeggen. Met ingang van 1 September zullen de „Edelachtbaar"-sigaren niet meer in Leiden, maar in Tegelen bij de firma Vossen-Breuers worden vervaardigd. Door samenvoeging der producties van de twee firma's tracht men de alge mene kosten te drukken om zodoende tot een renderend bedrijf te komen. Er werkten bij de fa Wijtenburg, de fabrikante van de „Edelachtbaar"-siga- ren nog zestig man, nadat reeds enige tijd geleden tachtig man wegens slapte waren ontslagen. De Franse kranten melden, dat de K.N.V.B. de uitnodiging om op 21 Sep tember een Nederlandse ploeg naar Parijs te zenden voor een oefenwed strijd tegen het Franse elftal, niet heeft aanvaard. Westerweg 17 - Alkmaar - Tel. 2881, (o. 1. v. M. J. ROGGEVEEN, Leraar M.O. en Drs. P. GOOTJES).) In SEPTEMBER beginnen weer NIEUWE CLUBS voor het PRACTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN. (Deze zomer slaagde 80 onzer candidaten!) Op veelvuldig verzoek thans ook opleiding voor: MIDDENSTANDSDIPLOMA 1952. MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE. Onze opleiding geschiedt in kleine clubs door volledig bevoegde docenten! Aanmelding en inlichtingen dagelijks. CREMATIE IN NEDERLAND D« juiste wijze van dodenbezorging Is Crematie. De lobrte wijze ran uitvoering waarborgt het lidmaatschap der Vereniging voor Facultatieve Lijkverbranding, eigena resse van het Crematorium te Vel «en. Gezinecontr. f 8.- per jaar. Toetreding tot cms Crematiefonds (individuele en gezins kering) voorkomt kosten bti overlijden. Inlichtingen: Heeffik., Riomwst*. 186» Tel. 554797, VCeevewkege verzek Alle inlicht! O De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige leners 1 GELD eredieten uitsluitend groot 1600.— a 3 zonder borg verkrijgbaar, voor elk doel en voor iedereen. Ge makkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen „Sa menwerking", Verstolk straat 31, Leeuwarden. Agent: de Heer C. Modder, Ranonkelstr. 13, Alkmaar. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 21 Augustus. Op de markt te Purmerend. waren van morgen 825 runderen aangevoerd. De handel in de vette koeien vertoonde tengevolge van het te grote aanbod een stroef beeld. Hoewel er over het algemeen een bevredigend aantal transacties werd afgesloten waren de prijzen niet bijzonder vast. Gerekend wordt op een stugge afloop. De vraag voor de gelde koeien was iets minder dan verleden week. Een ongeveer ge lijke situatie ontstond bij de rubriek verse koeien. Hier was het aanbod weliswaar laag, maar aangezien er weinig vraag was, kon niet verwacht worden, dat er hoge noteringen zou den worden gemaakt. De handel in nuchtere kalveren ging vlot tegen flinke prijzen. Het zelfde kan gezegd worden van de handel in vette kalve ren. Het grote aanbod op de schapen- markt beïnvloedde de vraag in ongun stige zin, hoewel men gemiddeld ge nomen niet over de opbrengst mocht klagen. Naar lammeren was een be vredigende vraag, evenals naar fok schapen. De inzet-prijs van 2.10 op de varkensmarkt kon niet worden ge handhaafd, daar de aanvoer te groot was. Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer ruim duizend stuks. Ook hier vertoonde de vraag een daling, maar de prijzen bleven vrij stabiel. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Maandag zijn: trawlers; 1 trawler met f 18.000; IJM 31 f 16.600, 54 f 13.050; loggers; IJM 204 f 2750, 129 f 9300; KW 19 f 4640, 24 f 7700, 51 f 5100; 65 f 8090; 10 f 3760; 50 f 1350, 159 f 9100, 114 f 2910, 125 f 3080, 155 f 3140, 108 f 2260, 59 f 2110, 107 f 2640, 166 f 2460. 28 f 2460, 17 f 2990, 89 f 3070, 6 f 2410, 7 f 4780, 122 f 6140, 25 f 360, 22 f 4480, 48 f 3880; kotters: IJM 228 f 1370, 277 f 1310, 276 f 2000, 133 f 1240, 53 f 2250, 34 f 2850, 31 f 1800, 77 f 1900, 94 f 1830, 210 f 2360, 27 f *710; RO 3 f 1270, 29 f 1820; BU 33 f 2580; SCH 17 f 110; WR 67 f 3370. MARKTBERICHTEN ALKMAARSE EXPORTVEILING, 20 Aug. 1951. -- BI. Eigenheimers 8,50—11,50; Schotse Muizen 8—10,50; slabonen z. dr. 3039; stoksnij bonen 3657; stamsnijbo- nen 2033; pronkbonen 1334; komkom mers 826; tomaten A, export 3750, rijp 30—62, bonken 16—24; bloemkool IA 50— 63, I 3046, II 12—25; rode kool 410,50; groene kool 714; spinazie 4652; poste lein 422; sla 211; andijvie 48; radij» 22,50; Yelow Transparante 2668; rabar ber 911; rode bieten 411; bospeen 26— 44; waspeen 2946; uien 1018; soep groenten 3,5010,50; peterselie 45; Au gurken, grof-grof 30, basterd 58, grof-fijit 87; rode aalbessen 87; perziken 423; frambozen 51 p. doos; Frankenthalers 1,25 —1,54; Kruidenier 2855. W ARMENHUIZEN, 21 Aug. 1951. 31.600 kg aardappelen, Schptse, middel 11,5012,80; Eigenheimers 9,2011,50; Meerlanders 9,509,70; Bintje 9,209,50; 2350 kg slabonen 35,5028,40; 3900 kg rode gooi 44,90. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 21 Aug. 1951. 25.000 kg aardappelen, Eerstelingen 11,9012,10, Doré 11,70, Be velanders 8,80, Blanke Eigenheimers 9.20 10,10, Blauwe Eigenheimers 8,70—9,70, grove 9,9010,20; 40.000 kg rode kool A 4,40—9,10; 32.000 kg gele kool 8,20—13,40; 55.000 kg witte kool 46,70; 1800 kg bie ten A 8,50—9,80; 5.000 kg uien 11,80—14,90; 500 kg zilvernep 42—44,90; 8.000 kg slabo nen 33,7042; 125 stuks bloemkool A I 46,30—58. NOORDERMARKTBOND. 21 Aug. 1951. 57.000 kg Eerstelingen 11,7013,20. gro ve 1010,50, drielingen 9,40, kriel 4.10; Ei genheimers 9,80—10,50; Blauwe Eigenhei mers 8,709,30; Bevelanders 8,20; Bintie 10; Koopmans Blauwe 8,809,10; Rode Eerstelingen 10,60; 900 kg uien, zilvernep 3640, drielingen 28, uien' 12; 600 kg bie ten A 6.70; 11.000 kg rode kool 3—9,30; 14.000 kg gele kool 6,40—10.60; 125.000 kg witte kool 3,708,50; ,25.000 kg slabonen 2450; 600 stuks bloemkool A I 5360; A II 47, B II 32—43. TE HUUR in Alkmaar op prima stand Redelijke huur. Overname van vrijwel nieuwe Inven taris is noodzakelijk. Brieven ten spoedigste onder no. A 449 aan het bureau van dit blad. Aangeboden te Heiloo: met pension. Brieven o. no. A 453 bureau van dit blad. Wegens dienstplicht te koop, D.K.W. 98 c.c. 225.Snaarmanslaan 39 VOOR £[H Gü£0£ R'JWi£lLRMfl ZILVERSTRAAT - ALKMAAF LAST VAN MUIZEN? Het enig afdoende middel is een kat; 2 katjes en 1 katertje gewend aan Felix' Kattenbrood gratis beschik baar. J. v. Scorelkade 78. Wegens ziekte te koop: AARDAPPELEN-, GROENTE- en FRUITZAAK te Bergen. Spoed. Br. No. 1335 De Haan's Boekhandel, Bergen. SNEEUWWIT "Si.--, Daardoor: Uw was ongekend wit en rein! In het veilige Sneeuwwit zit iets heel nieuws! Elk Sneeuwwit-korreltje telt voor twee en veroorzaakt een machtig vet sop. Daardoor krijgt U twee keer zoveel schuim! Elk draadje verblindend heldert Dat doet dat overvette sop en dat fluwelen Sneeuwwit-schuim. Zonder enig schadelijk middel, maar heel veilig wordt alles van een schitterende blankheid overtogen! 't Is ongekend! Probeer 't zeil! U ziet het verschil direct! Zie die dubbele hoeveelheid schuim. Voel dat volvette zeepsop aan Uw handen. Zie hoe snel het vuil verdwijnt en geniet van de nieuwe gloed en glans van Uw witte en bonte goed! Vraag Sneeuwwit! schuimend! Snelwerkend! f

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3