f* Pim. Pam en Pom in Afrika Regeling van geschillen met het Westen is mogelijk Burgess JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN =t ntJRIIlifl r4 4<HiSrcai i 14 EG'5 KOfFIE 1 ri^ntórnjTfa Voorstellen inzake wijziging Armenwet Unie-hof k Djakarta I Pessimism missie-Su Duitse regering blijft streven naar een schikking Australië wil het liefst ongehuwde arbeiders ie wagen in het kloqsferbos Admiraal Burke naar Washington geroepen fs I sjs Zuid-Molukken wensen aan besprekingen deel te nemen Het Radioprogramma DE Geholpen d Dronken solda slaags met d Misnoegen ov verzoek om t Weerber DONDERDAG 98 AUGUSTUS 1051 Bondskanselier Adenauer optimistisch Het is niet onmogelijk, dat de geschillen tussen West-Duitsland en de geallieer den over de kolenexport en de bezettingskosten in voortgezette onderhandelin gen tot een voor beide partijen bevredigende oplossing kunnen worden gebracht. De Westduitse bondskanselier Adenauer heeft gisteravond in een toespraak voor radio-München de hoop uitgesproken, dat het zover zon komen. In elk geval zouden de hangende moeilijkheden hem niet kunnen afbrengen van zijn streven naar een schikking met het Westen. Deze hoop heeft waarschijnlijk een niet on belangrijke stimulans ontvangen uit het onderhoud, dat de kanselier even te vo ren met de Franse hoge-commissaris Francois Poncet had gehad. Hierin werd ojn. de Saarkwestie op zodanige wijze besproken, dat Adenauer ook in dit op zicht meende te mogen rekenen op een gunstige oplossing. Geallieerden ontevreden over actie der partijen Dit vooruitzicht zo goed als de toe zegging van MacCloy, dat het gezags- program voor het Ruhrgebied zal wor den opgeheven wanneer het plan- Schuman wordt aanvaard, vormen een belangrijke ruggesteun voor de kanse lier. Hij heeft deze steun wel nodig. Weliswaar heten de moeilijkheden in de regering opgelost te zijn, maar de liberalen gaan voort, een krachtiger houding tegenover de geallieerden te eisen. Zij ontvangen hierbij een be langrijke steun van de pers. De socia listische leider Schumacher gaat on verdroten voort met zijn anti-geallieer de propaganda. De geallieerden zijn hierover slecht te spreken. Zij vrezen, dat de Duitsers het gevoel wordt inge pompt, dat de geallieerden bezig zijn 3000 man voor spoorwegen De Australische regering heeft een immigratie-programma goedgekeurd, dat hoofdzakelijk ten doel heeft onge huwde personen naar Australië te doen emigreren. Zo zijn twee functionaris sen der Australische spoorwegen naar Engeland vertrokken om te trachten daar drieduizend ongehuwde arbeiders te vinden, die bereid zijn in Australië als spoorwegarbeider te gaan werken. De regering wil hen helpen bij het vol doen der passagekosten. Indien dit aan tal in Engeland niet kan worden ge vonden, zal men pogen uit West-Duits- land, Nederland en Italië de nodige aanvulling te krijgen. Birma blokkeert voorraden rubberbanden De regering van Birma heeft giste ren alle voorraden rubber binnen- en buitenbanden, geblokkeerd als voor lopige controle op de verkoop van deze strategische goederen. De handelaars moeten mededeling doen van hun voor raden. In handelskringen is men van mening, dat met dit regeringstoezicht wordt beoogd het smokkelen dezer goederen naar China tegen te gaan en het tekort in het binnenland te be strijden. In de behoeften van Birma aan rubberartikelen wordt voorzien door invoer uit Duitsland, Nederland. Japan en Engeland. HET UITVOERVERBOD VAN D.D.T. GEDEELTELIJK OPGEHEVEN Evenals sedert enige tijd het geval is met koperhoudende middelen, be stemd voor de bestrijding van planten ziekten, heeft de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening thans bepaald, dat het bestaande uit voerverbod van DDT en DDT houden - de middelen in zoverre wordt opgehe ven, dat al naar gelang de voorraad- positie uitvoervergunningen kunnen worden verstrekt. Volgens Tass hebben de collectieve boerderijen in de Sowjetunie door een grotere mechanisatie tot dusverre elf millioen ha meer geoogst dan op de overeenkomstige datum van het vorige jaar. Hoe ban Uw maag „graag" zijn met angst om 't hart voor Brandend Maagzuur Die „angst-bij-voorbaat" kunt U wegne men door altijd een paar Rennies bij U te steken. Die geven dadelijk verlichting bij 't eerste optreden van brandend maagzuur en zelfs de hevigste aanval kunt U met Rennies dadelijk blussen, •n Heerlijk middel, die Rennies. Smake lijk, onbetwist afdoende engemak kelijk in te nemen, overal altijd onopvallend. Neem toch een pak Rennies in huis. Voor Uzelf en Uw huisgenoten; - ook voor de gaande en komende man (Adv. I.M. I met de uitvoering van een nieuwe Morgenthau-politiek in plaats van met de opheffing van de laatste resten be zettingsregiem. Bovendien zijn zij van oordeel, dat de Duitsers geen oog heb ben voor de moeilijkheden van de Westelijken en dat zij de oorsprong der bezettingslasten geheel en al vergeten zijn. Het schijnt zelfs, dat Bonn wel da voordelen maar niet de lasten wil dra gen, die een gevolg zijn van hun ver bond met het Westen. Overigens Is de spanning in Bonn iets verminderd door de terugkeer van Adenauer uit zijn vacantieverblijf. Jongen in zee verdronken Te wild aan lijn getrokken Een 12-jarige jongen, die de zwem kunst onvoldoende machtig was is bij Scheveningen verdronken, toen nij door het te wild binnenhalen van de reddingslijn onder water werd getrok ken. Drie van zijn vriendjes konden worden gered. Hijzelf wist de hem toe geworpen lijn te grijpen, maar is waar schijnlijk bewusteloos geraakt toen men de lijn ondeskundig naar het strand trok. Het lichaam is op het Noorder- strand aangespoeld. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde kerk: Beroepen te Ameide en Tienhoven: J. Zwijnenburg te Huizen N.H. Bedankt voor Wemeldinge: A. Mak- kense te Tienhoven. Geref. „cmeenten: Beroepen te 's Gravenpolder: A. de Blois te Rotterdam-Zuid. Israël en de Verenigde Staten hebben Donderdag een vriendschaps-, handels- en scheepvaartverdrag geslo ten, waarbij het goederen- en personen verkeer tussen beide landen wordt ge regeld. Admiraal Arleigh Burke, lid van de delegatie der verbondenen bij de be sprekingen te Kaesong, is naar Washington teruggeroepen, waar hij een nieuwe functie bij de generale staf van de marine krijgt. Het zal van de gang van zaken te Kaesong afhangen, wanneer Burke te rugkeert. Voorlopig zal hij deel blijven uitmaken van de delegatie. Goudsmokkelaars gegrepen Een internationale bende van goud smokkelaars, die kans heeft gezien honderden kilo's industriegoud naar Nederland te smokkelen Is door de Amsterdamse douane-recherche ont maskerd. Drie Nederlandse kooplieden zijn gearresteerd. Het goud werd ver kocht aan juweliers, die een groot te kort hebben aan dit edele metaal voor het vervaardigen van luxe voorwerpen. Acht van de tien personen, die bij de inval in een speelclub in de Piet Heinstraat te Den Haag werden gear resteerd, zijn in vrijheid gelaten. Het bestuur van de club bevindt zich nog in arrest. 25. Jimmy Brown had in zijn leven teveel te doen gehad met de pers om niet te weten hoe hij met deze heren diende om te springen. Op de morgen van de dag, dat de dierentuin officieel zou worden heropend, welke plechtig heid door niemand minder dan de bur gemeester van Kuitendam, Baron Ph. J. K. R. M. van Piepstraete zou wor den verricht, nodigde hij de heren journalisten uit tot een vóór-bezich tiging van de gerestaureerde dieren tuin, waarbij hij niet vergat er voor te zorgen, dat er port, sherry en ma deira gereed stonden, sigaren met bandjes en koffie met slagroom. Hij leidde hen zelf rond, toonde hun alle verbeteringen en kon niet nalaten be scheiden te glimlachen, toen Piet Pot lood van de Nieuwsbode hem namens alle heren van de pers een compliment maakte voor de wonderbaarlijke meta morphose van de plaatselijke dieren tuin. „Mijne heren", gaf Jimmy ten antwoord. „U geeft mij tè veel eer. Ik geef toe, dat veel hier gewrocht tot mijn werk mag worden gerekend, maar het idee voor deze vernieuwing is toch uitgegaan van mijn gewaardeerde di recteur, de heer Van Knullenburgh. Hij en niemand anders is de stuw kracht geweest voor deze even tijd rovende als kostbare restauratie". „Maar waar is meneer Van Knullen burgh dan toch?" vroegen de journalis ten. „De heer Van Knullenburgh houdt hedenochtend nog enige zakelijke be sprekingen over de aankoop van nieu we have, waardoor hij tot zijn spijt verhinderd is op dit ogenblik hier aan wezig te zijn, maar vanmiddag bij de openingscerc ïonie zal hij zeker van zijn belangstelling getuigenis afleggen", zei Jimmy met een droog gezicht. ■P'aT&I ▼oor luxe postpapier naam en adres. Spaar slechts 60 punten met Uw eigen f "8 De staatscommissie vervanging Ar menwet heeft een rapport doen ver schenen, waarin is opgenomen een aantal gewijzigde regelen aangaand de alimentatie en verhaal van kosten van armenverzorging. De commissie meent, dat de alimen tatie bij een wijziging van de Armen wet niet kan worden afgeschaft, om dat zij in het Burgerlijk Wetboek is geregeld. Ook kan het verhaalrecht in dit verband niet worden gemist. Wel kan het worden verbeterd en gewij zigd. Voorgesteld wordt lie mogelijkheid te openen, dat bij bepaalde gevallen de verplichting tot onderhoud door de rechter kan worden verzacht, in ge vallen, waarin de onderhoudsgerech tigde onwaardig is gebleken, een bij drage tot levensonderhoud te vragen. Ten aanzien van de tarieven voor het verhaal wordt voorgesteld, dat B. en W. op voordracht van de burger- Draallcampioenen passeren da revua e« N° „O— De 73-jarige Driekus Tol toerde 23 dagen en nachten onafgebroken In een draaimolen rond. waarna hij zich wereldkampioen der caroussel- draaiers mocht noemen „Dit bewijst wat volharding vermag-, zei hij ^i „Ik heb er sinds mijn tweede t levensjaar trouw voor geoefend0® Met het draaien van een sigaret kan men beter niet op zijn V tweede levensjaar beginnen. Het komt hierbij ook minder aan op oefe ning dan wel op de keuze der vloeitjes. Geroutineerde draaiers kiezen de beste vloeitjes die er bestaan:'' lijke instelling regelen voor het ver haal van de onderhoudsbijdrage vast stellen. Deze dienen ter kennis van de minister van binnenlandse zaken te worden gebracht, die zo nodig met de gemeenten in overleg zal kunnen tre den over hun beleid in deze. De opheffing der Unie a Het bureau te 's-Gravenhage van de Republiek der Zuid-Molukken heeft in een schrijven aan de regering z.ijn standpunt te kennen gegeven ten aan zien van eventuele besprekingen tussen Nederland en Indonesië inzake de ver houding tussen beide landen. Het bu reau betoogt hierin o.m., dat de deel staat Republik Indonesia zich illegaal gesteld heeft in de plaats van de Re publik Indonesia Serikat en dat „wij ziging van de Unieverhouding in al gemene zin slechts zal kunnen geschie den door besprekingen tussen Neder land, de Republik Indonesia en de Re publiek der Zuid-Molukken". Verder wordt gezegd, dat overdracht van Nieuw-Guinea door Nederland aan de Republik Indonesia, die met het eiland hoegenaamd niets te maken heeft, moet worden afgewezen en dat Nederland voor de ter R.T.C. overeengekomen rechtsorde in feite dient op te komen. Jr«v (Advertentie, Ing- Med.) Tegenstander ongemerkt met kris gestoken Tussen twee bewoners van een per ceel aan de Prinsengracht te 's Graven- hage ontstond over het gemeenschappe lijk gebruik van de keuken een hevige vechtpartij, waarbij rake klappen vie len. De 36-jarige D. verliet ten slotte het huis om politie-assistentie te halen. Beide vechtersbazen werden per jeep naar het bureau gebracht en eerst daar bleek. dat D., die klaagde over pijn ir, zijn buik, een bloedende wonde had opgelopen. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd en geopereerd In de woning trof de politie een kris aan, waarmee de andere man. de 37- jarige M„ zijn tegenstander had gesto ken. Hij heeft een bekentenis afgelegd OP AGENT INGEREDEN Een 37-jarige Haagse taxichauffeur is gearresteerd omdat hij met een vaart van 30 kilometer op een agent van po litie inreed, die hem had gelast zijn standplaats bü een bushalte te verlaten. De man was tergend langzaam weg gereden, na de agent voor dienstklopper te hebben uitgemaakt. Even later ech ter keerde hij terug en stuurde recht op de politieman af, die door snel met zijn fiets op het trottoir te vluch ten, een aanrijding kon voorkomen. Oe taxichauffeur zal terecht staan wegens poging tot doodslag. DOOR MARJORIE VERNON 19) Hvj liep op zijn gemak de oprijlaan af en wandelde ^ver de door boomgaarden omzoomde weg naar de Manor Het was een heldere zonnige avond, de heuvels in de verte baadden in gouden licht en een vredige stilte lag over het land schap. Er stonden twee auto's voor de deur, toen hij bij de Manor aankwam en de deur werd onmiddelijk geopend door een oude butler, die hem in een kamer liet waar verscheidene mensen voor de met bloemen versierde open haard stonden te praten. Het klonk hem even vreemd in de oren als meneer Heritage te worden aangekondigd, hoewel het feit dat hij toevalliger wijze dezelfde voornaam droeg, oorzaak was dat hij zich minder slecht op zijn gemak zou voelen, wan neer hij door zijn nieuwe vrienden ge tutoyeerd zou worden. Mevrouw Darley kwam dadelijk met uitgestoken hand op hem toe en haar gezicht met de drie dubbele onderkin straalde. „Ah, mijn beste meneer Heritage, komt u gauw hier. dan zal ik u voor- llen. Iedjreen verlangt- er naar om met u kennis te maken!" „Iedereen" bleken de dokter en zijn vrouw, een vriendelijk echtpaar van middelbare leeftijd, de dominee en zijn wederhelft en kolonel Lampley, die waarschijnlijk voor mevrouw Darley was uitgenodigd, te zijn; en dan natuur lijk Feta. „Niet zo gek", dacht Neville met een zucht van verlichting. Dokter en me vrouw Greville waren heel vriendelijk, hij vond hen dadelijk sympathiek; de dominee, een magere grijze man met een vermoeid gegroefd gezicht, zou noch babelziek toch nieuwsgierig zijn, vermoedde hij cn zijn vrouw, een klein beweeglijk vo. tachtig mensje scheen, hoewel nieuwsgierig, volkomen onge vaarlijk. Slechts over Lampley maakte hij zich nog zorgen, en Neville besloot hem geen kans te geven zijn offensief te openen en zich niet uit zijn tent te laten lokken als de kolonel het woord tot hem richtte. „We wachtten op u om een cocktail te presenteren", ging mevrouw Darley voort toen de glazen werden rond- gegeven. „We zijn niet zo talrijk van avond, het is zo overweldigend vind ik altijd, om zich temidden van veel onbekenden te bevinden. We willen dat u langzamerhand aan ons gewend raakt een overdosering moet altijd worden vermeden, is het niet, dokter?" „O ja, beaamde de dokter en keek Neville met vriendelijke belangstelling aan. „Speel je golf, Heritage? Ik heb er niet veel tijd voor, maar ik ben er erg dol op als ik de kans krijg". Grant was dankbaar dat hij de vraag bevestigend kon beantwoorden, en maakte in gedachten een notitie dat dit in ieder geval een veilig onderwerp van gesprek was. Toen hij zijn glas ophief ontmoetten zijn ogen die van Peta, die hem met een ondefinieerbare uitdruk king, welke zijn hart sneller deed klop pen, aanzag. Hij dronk haar zwijgend toe en werd beloond door een glimlach die even om haar volle rode lippen speelde, Peta hij kon zijn ogen niet van baar afhou den, zoals ze daar met het gracieuze gemak, haar eigen, luchtig met de kolo nel stond te praten. Ze zag er adem benemend uit vanavond in een nauw sluitende japon van groen brocaat, haar kleurige haar als een vlam om haar wilskrachtig gezichtje, terwijl brede armbanden haar blote blanke armen omsloten. Spoedig daarna gingen ze aan tafel een eenvoudig, maar zeer verfijnd en verzorgd maal, dat Neville echter lang genoeg duurde. Hij wenste een gelegenheid om met Peta te praten, om alleen met haar te zijn. Bij haar vergat hij dat hij een rol speelde en was hij volkomen zichzelf; bij haar scheen het niet nodig om voortdurend op .zijn hoe de te zijn zoals dat met de anderen moest, hoe vriendelijk ze ook waren. (wordt vervolgd) AVO hielp 10.000 minder validen aan werkkring De Nederlandse vereniging A.V.O., die in 1927 tverd opgericht, viert een merkwaardig jubileum nu zij de 10.000- ste minder valide arbeidskracht aan een hem passende werkkring heeft ge holpen. Het is de heer Bunning, een man, die gedwongen werd in Duits land te werken en daar bij een bom aanval vier vingers van zijn rechter- en twee vingers van zijn linkerhand Verloor. Bovendien bleken de overge bleven vingers te zijn verstijfd. De A.V.O. heeft er voo- gezorgd, dat hij een plaatsje kreeg in de door de vereniging te Halfweg geopende fa briek van plastic-artikelen en de heer Bunning voelt zich een gewoon mens, die voor zijn gezin kan zorgen. Ons land telt ongeveer 175.000 onvol waardige arbeidskrachten, mensen, die tenzij met geduld en kennis van za ken wordt onderzocht tot welke ar beid zij wel in staat zijn, als onge lukkige werklozen op kosten van de gemeenschap hun levensdagen moeten slijten. Door middel van eigen werk plaatsen en met medewerking van de industrieën tracht de A.V.O. deze men sen in het arbeidsproces in te schake len. Gouverneursbenoemingen in Indonesië wekken protest Het Indonesische parlement behan delt op het oeenblik een motie van het parlementslid uit Celebes, Bebasa Daeng Lalo, die betrekking heeft op de gouverneursbenoemingen in Indonesië. Tegen de benoemingen van enkele PNI-leden waren velerlei reacties in politieke Kringen en in de pers. De motie-Bebasa is te beschouwen als een afkeuring van het beleid van de minis ter van binnenlandse zaken, mr. Inkaq Tjokrohadljurjo. Indien deze zou wor den gedwongen zijn portefeuille ter be schikking te stellen, zullen waarschijn lijk alle ministers van de PNI uit de regering treden. Verwacht wordt, dat VRIJDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor d« huisvrouw, 9.00 Gram.muziek. (9.30—9,35 Wa terstanden.) 10.00 „Kinderen en Mensen", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano recital. 11.05 Voordracht. 11.25 Gram.muziek. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededeling'en. 12.33 Gram.muziek. 12.45 Sportberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram.muziek. 16.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de jeugd. '17.00 Film programma. 17.20 Vocaal Dubbelkwartet. 17.35 Internationaal Muziekconcours te Kerk- rade. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19,15 Prijzenpraatje. 19.30 „Het Geweten", causerie. 19.50 Beirchten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Bene lux", causerie. 20.40 „De godsdienstige ont wikkeling in de jeugdjaren", causerie. 21.00 Gram.muziek. 21.45 Buitenlands weekover zicht. 22.00 Dansmuziek. 22.25 Gesproken por tret. 22,40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie ken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang en piano. 11.30 Amusementsmuziek. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin» bouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinemuziek. 13.45 Gram. muziek. 14.00 „Waarom pruimen soms geen vruchten geven", causerie. 14.15 Gram.muziek, 14.25 Strijkkwartet. 15.00 Voordracht. 15.20 Concertgebouworkest en soliste. 16.10 Kamer- •kwartet. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoek programma voor de jeugd. 17.30 Frieg pro gramma. 17.45 Gram.muziek. 18.00 „In dienst van het Vaderland". 18.10 Bariton en piano. 18.30 „De noodzaak van de Bijbelvertelling in het Indonesisch", causerie. 18.45 Geeste lijke liederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 1*9.35 Gram.muziek. 19.40 Radio- krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Viool en orgel. 20.45 „Stijlverandering in onze jeugdvorming", causerie. 21.00 Meisjeskoor. 21.30 Radio Phil- harmonisch Orkest. 22.10 Gram.muziek. 22.30 „Langs wegen van kunst en schoonheid". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. 35. De havenmeester is erg ver baasd, wanneer hij Pim, Pam en Pom weer in zijn kantoortje ziet stappen „Ik dacht, dat jullie lekker lagen uit te rusten in het Apen woud", zegt hij vrolijk. Pim schudt zijn hoofd. „Nee. havenmeester, we hebben werk te ver richten. Ik wou nog eens wat met u over die ring praten". „Nou, daar heb ik nog niets van gehoord. Ik begrijp er geen sikkepit van" „Maar wij be grijpen het nu wel, havenmeester. Die ring behoort aan Pepi, de zoon van Ko ning Samba" „Wat vertel je me nou?" De havenmeester schrikt zichtbaar ..Pe pi? Zou die hier geweest zijn? Ik heb er niets van gezien". „Ja, maar denk eens goed na. Zijn er geen vrachtgoe deren verzonden? Dieren misschien, die als vrachtgoed verzonden werden?" „Ja, nu je het zegt", peinst de haven meester „Die dag, dat u hier aankwam, toen is er nog een stelletje vrachtgoed weggegaan, waaronder ook nog wat dieren, die door een circus aangekocht waren" „Laten we gauw de beurt vaart-adressen doorkijken", roept Pim opgewonden Dan weten we het zeker!" De havenmeester is zeer behulpzaam en al gauw houdt Pim een beurtvaart- adres in zijn handen, waarop staat: Eén aap in kist, gewicht 8 kg. stemd voor Circus Salto". En als zender staat vermeld de heer Billie de Spinner. Be- •f- NEDERLANDSE INBREKER IN FINLAND GEARRESTEERD In Finland is op heterdaad betrapt de Nederlander C. H. S. uit Rotterdam, toen hij trachtte in te breken in een winkel te Uleaborg. S. wilde het gebouw waar hij in gebroken had met een gestolen geld kist verlaten toen hij gegrepen werd. Kort daarvoor had hij getracht in het zelfde gebouw een winkel in machine- het parlement volgende week over de I onderdelen binnen te dringen, door een motie zal stemmen, raam in te drukken. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. Directie; J. BIJLSMA en C. Ki Hoofdredacteur: A. KAPTEIN jQE BRITSE AUTORIT! binnengekomen bcric Burgess en Maclean, die ciële spoor dood tc Saint weekend-reisje met een Volgens de nu in be kend zijn, zou Burgess v land gesmokkeld zijn, va Gordijn begeven zou heb land gegaan zijn en ever beland zijn. De verdwü zijn, d.w.z. dat zij zeer b gesloten, dat zij in het l ■■«Iffllillllillllliillllffllllllllllllllll Mag Indonesisch uitkeringen si In September zal te zitting worden gehouder hof van arbitrage in ve door dc beide regering bü het Hof aanhangig of de bepalingen van de genoten in de Nedcrlan Unie geldende overgang de bevoegdheid van de de republiek uitsluiten wqziging dan wel op a uitkeringen krachtens oorlogsongevallen regel overeenkomsten op te s< minderen of tc niet tc De Nederlandse leden hof, prof. di'. L. J. C. B J. Donner, dr. M. J. Prir fier mr. M. J. C. Reyers per vliegtuig naar Indone Enkele dagen later zal van het Nederlandse s G. de Grooth, hooglera vergezeld van een of mi digen naar Djakarta v Beschonken soldaten e stonden met groot verlc ben in Amersfoort dc gezet. Dertig man viele straat de mensen lastig tweetal agenten hen naar huis te gaan sloeg tigheid over in handtas agenten werden getrapt een hunner werd zelfs dendc autobus gcworpei van dc wagen kon stoppen. Ook dc wacht ne slaagde er niet in d< te kalmeren. Hü werd van piket aan de kant j had opdracht gekregen Vijftig personen bij dijkbreuk i Door het breken v: Cardenas, een stadje in staat San Luis Potosi, personen verdronken. T zijn ernstig gewond, ve heel vernietigd. Het bericht uit Den 1 derlandse regering aan Indonesië toelichting hl de rede van president Augustus, werd Dondei delgangen van het Ind ment druk besproken, het parlement waren i gestemd over de m Supomo. Yamin, lid van de voor de herziening van Indonesische overeen klaarde, dat de rede v doende duidelijk is. I vragen van Nederland „irreëel en niet diplom: Verwachting tot Za Vanavond en vann wolking en tijdelijk Morgen overdag i wolkt en overwi weer. Matige en n krachtige wind tu West. Iets koeler i

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6