r D; Alles ging gesmeerd" l'in. Pam en Pom in Afrika Van Mesdag en de Laga-acht leverden behoorlijke prestaties Radioprogramma voor dit week-end JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN WEEKDIENST OP SYDNEY VIA NIEUW GUINEA Indonesische delegatie naar San Francisco J. Rijks veroverde de erepalm op eerste dag staking in hessische metaalindustrie Handelsagent maakte veertig mille zoek Een millioen ontheemden kregen nieuw vaderland 1/ Bliksem veroorzaakte voortijdige explosie kerkelïjïTnieuws Egyptische duisternis midden op de dag ZATERDAG «6 AUGUSTUS 1951 De Europese roeikampioenschappen Laga 's stuurmanloze vier stelde teleur zeer Onze Nederlandse roeiers hebben het er op de eerste dag van de Europese roeikampioenschappen te Mason niet zo schitterend afgebracht als daags tevo ren de dames bij de internationale wed strijden. Geen enkele heat is gewonnen, wat zeggen wil dat alle ploegen de re- pechages zullen moeten roeien. Met dat al hebben Van Mesdag en de Laga-acht prestaties geleverd, die hoop geven voor de herkansingen. In de vier met stuurman had de Wil lem 111Njord-combinatie een handi cap te overwinnen van een slechte start, maar Dutry van Haeften overtrof zich- aelf en wist de andere ploegleden zo te inspireren, dat men nog een tweede plaats kon bezetten achter Italië. De vier zonder stuurman daarentegen- heeft erg teleurgesteld en er zat geen eenheid in de Laga-ploeg en geen stijl in het roeien en zij eindigde in hiar heat dan ook op de laatste plaats, in de slechtste tijd (6.29.16) van de negen deelnemende ploegen. De skiffeur Van Mesdag zorgde voor een pleister op de wonde door een prachtig duel aan te gaan met de Brit Fox, die dit jaar de Diamond Sculls heeft gewonnen, een duel, dat zeer spannend werd, nadat de twee rivalen de Fransman Guilbert van zich af had den geschud. De Brit won met vrij gro te voorsprong, maar Van Mesdag had kennelijk niet alles gegeven, toen hij zag, dat hij Fox niet meer kon achter halen. In de tweede heat van de achten kwam Laga uit tegen een Deense en een Zuidslavische ploeg, beide geduch te tegenstanders. Op 400 meter van de finish zetten de Delftenaren, die uit de derde positie Zuidslavie voorbij waren K.L.M. sluif overeenkomst De KLM is voornemens via Nieuw- Guinea een weekdienst te openen op Sydney, zo is te Canberra medege deeld, daar tussen de Nederlandse en Australische luchtvaartdelegaties over eenstemming is bereikt over het we derzijdse luchtverkeer. Deze overeen komst zal gelden tussen Nederland en Australië, Australië en West-Nieuw- Guinea, en West-Nieuw-Guinea en Australisch Nieuw-Guinea. gekomen, de aanval in op de Denen, waarbij in een formidabele eindspurt de achterstand van een halve lengte geleidelijk werd verkleind. Er bleef echter een verschil tenslotte van onge veer 1/3 lengte op de finishlijn, maar Laga had met 5.53.44 de beste tijd ge maakt na die van de Denen. Over 't algemeen kan men zeggen dat op de eerste dag de Italianen de sterk ste indruk hebben gemaakt, en dat na hen de Denen dienen te worden ge noemd. Zwitserland, Spanje, Nederland en Frankrijk lijken in staat om, in dien al niet een nummer te winnen, dan toch wel eervolle resultaten te be reiken. Het Indonesische kabinet heeft be sloten een delegatie naar San Francisco te zenden onder leiding van de minis ter van buitenlandse zaken, A. Subard- jo. Het ondertekenen van het vredes verdrag met Japan zal afhankelijk zijn van de toestand te San Francisco. Joegoslavië heeft besloten niet deel te nemen aan de conferentie te San Francisco over het Japanse vredesver drag. Frankrijk heeft weer een regering Intern concours hippique De eerste dag van het internationaal concours hippique te Le Zoute (België) is een éclatant succes geworden voor de Nederlandse ruiter-équipe en wel in het bijzonder voor onze landgenoot J. Rijks jr. uit Rotterdam. Na een uiterst spannende strijd tussen de heer Rijks en de bekende Britse ruiter Kolonel Llewellyn wist onze landgenoot de ere palm te verwerven. Met ..Romanichel" sprong hij wederom een foutloos par cours in de tijd van 20 3/5 sec. Zijn grote rivaal, kol. Llewellyn, beëindig de met het wereldberoemde paard „Foxhunter" het parcours eveneens zon der fouten, doch hij had 1/5 sec. lan ger nodig gehad om rond te komen, waardoor hij zich met de tweede prijs tevreden moest stellen. een warm zitje Maandag zullen 50.000 tot 60.000 ar beiders in de metaalindustrie van Hes sen in staking gaan. Slechts de onder houdswerkzaamheden zullen verricht worden. Ook fabrieken, waar wegens gebrek aan grondstoffen een verkorte werktijd is ingevoerd, zullen gaande blijven. De vertegenwoordiger van een aan tal graanhandelaren, Th. S. uit Leende, is, verdacht van verduistering van 35.000 40.00D gulden, door de Rijks politie gearresteerd. De centrale con- tróledienst was op het spoor gekomen van enige, door S. gepleegde overtre dingen en bracht de zaak aan het rol len. In de 49 maanden, waarin de Inter nationale vluchtelingen organisatie de IRO haar werk verricht, zijn bij-/ na een millioen .ontheemden definitief onderdak gebracht. Zij vonden allen, dank zij de IRO, een tweede vader land. Fonteyn komt opnieuw voor De 51-jarige voormalige sergeant konstabel der Koninklijke Marine A. H. F. Fonteyn uit Amsterdam, die in 1933 betrokken was bij de achtervol ging van de muitende bemanning van „De Zeven Provinciën", zal op 10 Sep tember wegens smaadschrift in hoger beroep terechtstaan voor het Amster dams gerechtshof. Hij was veroor deeld tot een geldboete van f 100 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van 3 jaar. PIEPEND sloegen de remmen van de blauwe Chevrolet aan en meteen stond de wagen in rust langs het trottoir van het stille straatje. Toen Klaas Hofer uit de auto stapte liet hij de motor zachtjes doordraaien. Het kon goed gaan, maar iets onvoorziens was altijd mogelijk en dan zou iedere minuut driedubbel wegen. Met de actentas onder de arm liep hij de hoek om en even later stond hij voor de ingang van de Algemene Spaarbank. Even keek hij snel rond. Toen stapte hj) resoluut naar binnen. Hij mocht nu geen ogenblik talmen. politieman naar het beruchte boekje. Hij ging op de bon. „Uw naam?" Kruitfabriek in V.5. getroffen Doordat de bliksem sloeg in de elec- trische leidingen, die met in de rotsen aangebrachte kruitladingen waren ver bonden, heeft zich voortijdig een zware ontploffing voorgedaan bij de bouw van een dam in Colorado, een project van de Denver Water Board. Als ge volg hiervan deed zich een grondver schuiving voor, die het gehele werkter rein blokkeerde. Van de tweehonderd vijftig arbeiders, die hier werkzaam waren, werden verscheidene door rond vliegende rotsblokken getroffen. Naar verluidt hebben elf man het leven ver loren en werden zeer velen gewond. Scherpere uitvoercontröle op bloembollen Bij koninklijk besluit van 27 Juli wordt bepaald, dat het verboden is bloembollen uit te voeren indien zij niet voldoen aan door het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoor ziening te stellen eisen van herkomst, hoedanigheid en verzorging. Ditzelfde geldt ook voor de verpakking, vorm of afwerking. De bloembollen en hun verpakking moeten aan een keuring zijn onderworpen. De plantenziekten, kundige dienst is belast met het toe zicht. (Advertentie, Ing. Med.J bromde hij „kan 'k nog tot de terecht Goe'middag", loketbediende, voor een inleg?" „Nou....", zei de bediende aarze lend en keek de bezoeker aan, „U had niet veel later moeten komen, want ik zou juist de kas afsluiten". Dat komt 'prima uit", zei Klaas ge heimzinnig. De man achter het loket had niet veel gelegenheid over de be tekenis van die woorden na te denken. Toen hij de dreigende revolver op zich gericht zag verstijfde hij van schrik. Als de bliksem zo snel schoot de vuist van de aanrander uit en door de loketopening heen trof deze de kaak van de bediende. Het was een directe linkse, hard en meedogenloos, die de man in een oogwenk naar de vloer joeg. Vlug schoot Klaas dunne handschoe nen aan, klauterde door het loket naar binnen en zocht in de zakken van de gevelde naar sleutels. Zijn gerouti neerde hai.den hoefden niet lang te zoeken. Hij opende de deur, die toe gang gaf tot de ruimte voor het loket, liep naar de hal en sloot daar de bui tendeur. Zo, enige minuten kon hij tenminste rustig werken. Teruggekomen achter het loket zocht hij koortsachtig, welke sleutel op de brandkast paste. Hij slaakte een zucht van verlichting toen het slot klikte en de dikke deur opendraaide. Gretig grabbelde hij de bundeltjes papiergeld weg. Zo ging alles geheel volgens plan. Even later trok hij de voordeur van de bank achter zich dicht. Er was nie mand die op hem lette en ondanks zijn betrekkelijke koelbloedigheid haalde hij ruimer adem, nu het karwei zo goed gelukt was. Toen de auto in beweging kwam schoof Klaas zijn hoed achterover en floot zacht een deuntje. Er was alle re den tot tevredenheid, de buit taxeerde hij op minstens tienduizend gulden. Over een kwartiertje kon de auto in de garage terug zijn en dan kon die kriebelige valse snor tenminste in de vuilnisbak. Geleidelijk belandde hij in drukker verkeer en moest al zijn aandacht be steden qm zich hier veilig doorheen te loodsen. Hij mopperde toen voor de tweede maal een stoplicht juist op rood sprong. Weer een kostbare mi nuut naar de bliksem. Nijdig trapte hij het gaspedaal In, zodra de weg weer vrij was en snorde verder. Geen minuut daarna moest hij opnieuw stoppen. Snel blikte hij rond, en to i hij geen uniform ont waarde gaf hij vol gas en reed door. Er mocht geen tijd meer verloren gaan Hij scheerde rakelings langs een hem kruisende vrachtauto, waarvan de chauffeur een woest gebaar maakte en zag opeens in een schim de uniform van de verkeerspolitie, die hem be duidde te stoppen. Alle duivels, waar kwam die vent nu opeens vandaan? Dat was buiten de rekening. Als hij doorreed riskeerde hij misschien 'n ge vaarlijke jacht. Stopte hij, dan kon hij wellicht doen voorkomen, dat hij meen de door een oranje licht te rijden Knarsend stond de wagen stil. De agent verscheen voor het portier. „Waarom reed U zoeven door? U brengt het leven van Uzelf en anderen in gevaar!" Klaas speelde z'n comedie met bra- vour, maar onverstoorbaar tastte de „Pieter Lastman". „Adres?" „Nieuwstri at negentienIntus sen vroeg Klaas zich popelend af, hoe lang dit oponthoud kon duren. Het kon nog.... „Het spijt me", zei de agent rustig, toen de bekeuring was opgemaakt, „er is één ding uat ik niet begrijp. Kunt U misschien even de wagen sluiten en ONS WEKELIJKSE KORTE VERHAALj met me meelopen? Het afdelingsbureau is vlakbij ^GENT van Deursen maakte die middag een goede beurt, Klaas Ho fer een slechte. Hij belandde in de arrestantencel, zonder de tas met waar devolle ihoud. En alles was toch zo goed gegaan. ,,'t Was louter een kwestie van toe val". zei Van Deursen later tegen een collega, die om uitleg vroeg. „Als hij niet die stommiteit had uitgehaald, was hij na de bekeuiTng weer gewoon doorgereden. Nu gingen we verder snorren en toen we die tas met geld vonden „Wat was het dan voor een stommi teit?" „Ach, het was toch gl te raar, dat die vent op hetzelfde adres zou wonen als m'n schoonouders 37. En nu gaan we eerst eens een kijkje nemen hoe Billie de Spinner en Kareltje Kat het maken. Zij hebben hun vrachtgoed aan het circus „Salto" afgeleverd en zo te zien is iedereen even tevreden. Nu ja, dat wil zeggen, de directeur van het circus is tevreden en Kareltje Kat en Billie de Spinner ook. Zij hebben net een zak vol geld van de directeur ontvangen. Maar hoe is het met de arme Pepi? Hij is naar de stallen gebracht om een beetje aan zijn nieuwe omgeving te wennen. „Dus di- recteurtje, we kunnen u nog wel wat leveren?" vraagt Billy, terwijl hij de directeur joviaal op de schouders klopt. „Ja, ja, jullie hebt me prima goed bin nen gebracht", antwoordt de directeur. „Ik ben van plan om het circus uit te breiden. Circus „Salto" moet het groot ste circus van heel Afrika worden en daarom kan ik nog best wat dieren ge bruiken. Vooral met die aap ben ik reuze blij. Mijn vorige aap is helaas een maand geleden gestorven en ik kan dit nieuwe exemplaar dus heel goed ge bruiken. Ik hoop maar dat hij gauw wat kunstjes zal kunnen leren. Het publiek hier is dol op gedresseerde apen". „Nu ik heb uw orders genoteerd hoor", zegt Billie de Spinner lachend. „U kunt op ons rekenen" voegt Kareltje Kat er aan toe. „Als u maar betaalt", denkt hij er bij, maar dat zegt hij niet hardop. ZONDAG 26 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKÖR, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 20.00-24.00 AVRO. - 8.00 Nieuws en weerberichten. Daarna: Postduivenberichten. 8.15 Gemeng'd koor. 8.30 „Aangepaste hengel sport", causerie. 8.40 Orgelspel. 9.12 Post duivenberichten. 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Voordracht. 10.30 Hervormde kerkdienst. 12.00 Theater orkest. 12.30 „Voelen de Jongeren voor het reclamevak?", causerie. 12.40 Gram.muziek. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 13.50 „Even afrekenen, heren". 14.00 Gram. muziek. 14.05 Rubriek van Kunst en Cultuur. 14.30 Zangrecital. 14.50 Residentie-orkest en soliste. (15.35—15.50 Filmpraatje.) 16.30 Sport- revue. 17.00 Koorzang. 17.20 Gram.muziek. 17.30 „De onbekende vrouw"t hoorspel. 17.50 Pianospel. 18.00 Sportcommentaar. 18.15 Nieuws en sportuitslagen. 18.30 Cabaret. 19.00 „Ook ik ben Amerika", klankbeeld. 19.30 Gevarieerde muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Omroeporkest. 21.00 „Het gebeurde in Parijs", hoorspel. 21.15 Surinaamse volksmuziek. 21.30 Gram.muziek. 22.00 Strijk orkest. 22.30 Mezzo-sopraan en piano. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00 NCRV, 9.30 KRO, 17.00 IKOR, 19.00 NCRV, 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Vo caal Kwartet. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.55 Hoogmis. 11,30 Gram.muziek. 11.40 Kamermuziek. 12.15 NegVo-spirituals. 12.40 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weerberichten en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 „Uit het Boek der Boeken". 14.00 Radio Philharmonisch Orkest. 15.00 Sopraan, fluit en 27. Toen meneer van Knullenburgh zich door zijn geheel gerestaureerde dierentuin naar de ingang begaf, waar Jimmy een houten podium had laten optrekken, waarop een spreekgestoelte was getimmerd, viel hij van de ene verbazing in de andere. De verblijven der dieren blonken hem tegen, overal bloeiden de bloemen en op de wandel paden knarste het verse grint hem on der de schoenen. „Waar zou die lelij kerd al dat geld vandaan hebben ge haald?" mompelde hij. Als hij het in derdaad uit mijn brandkast heeft ge stolen, zal hij nog een lelijke pijp ro ken". Maar zo goed als meneer Van Knullenburgh naar zijn vernieuwde tuin keek. zo goed zagen de dieren ook hem lopen. De leeuw Piet zei alleen maar: „Bah" en wendde zich daarna af. Ook Gerrit de Giraffe, die van een magere kapstok was uitgegroeid tot een mollig dier, kon niet nalaten zijn min achting tot uiting te doen komen. Hij riep hard tegen Nelis het Nijlpaard: „Als je een kwade rakker in een pand jesjas wil zien rondwandelen, moet ie naar links kijken, maar niet te lang hoor, anders mocht je eens je eetlust verliezen". Meneer van Knullenburgn verstond de taal der dieren niet en liep snel door. Hij had wel het gevoel, dat de dieren hem niet welgezind waren. HUNTER 10.75 p. pakje HUNTER DE LUXE 11.- p doosje Plein en Cork-lipped IE WAGEN IN HET KLOOSTERBOS DOOR MARJORIE VERNON (21. „O, ik word niet moe" antwoordde Neville haastig. Hij had er gloei md het land aan voor een halve invalide te worden aangezien, het gaf hem een ge voel van minderwaardigheid en dat was wel het laatste wat hij kon gebrui ken met dit beeldige meisje. „Ik merk er tegenwoordig haast niets meer van. De dokter heeft me alleen voorlopig verboden om paard te rijden. Maar ik zie hem binnenkort weer en dan zal ik hem vertellen dat het tijd wordt dat ik er weer mee begin." Hij voelde een vreemde' roekeloosheid over zich ko men, dronken als hij was door de uit drukking van haar gouden ogen die groot en verleidelijk naar hem opblik ten. Verdraaid, hij moest zien dat hij stiekum ergens rijlessen nam. Het zou zalig zijn om in de frisse op wekkende lucht van de vroege morgen voor dat er nog iemand op was, en ze de hele zonnige wereld voor zichzelf hadden, naast Peta voort te galoppe ren. „U moet het toch maar niet overdrij ven. Zullen we even naar buiten gaan, waar we kunnen praten? En u heeft de tuin ook nog niet gezien." „Dat is een goed idee." Peta zette de gramofoon stil en ze stapten door Se openslaande deuren de zachte geurende avondlucht tegemoet. De schemer viel, boven 'n hoge ceder op het grasveld verscheen de smalle, stralende honinggele sikkel van de maan, de hemel was met een zachtrose waas overgoten en een enkele ster straalde als tegen een fluwelen achter grond. Er was een breed terras met een ge beeldhouwde stenen afscheiding, en op geregelde afstanden stenen vazen met rose geraniums. Ze daalden de brede, lage treden af en staken 'n breed gras veld over, dat was als een smaragden kleed met eem vlammende rand van fel- kleurige bloemen. Rozenperken in al lerlei vormen, sterren, driehoeken en halve maantjes, sierden 't gazon, maar Peta stak 't gladde gras over, ging nog drie treden af en hield stil bij 'n vijver, waar wasachtige kelken van waterle lies, blank en etheries als sprookjes vaartuigen op een kristallen meer, dre ven. Er stond een witgeschilderde bank onder een bleekglanzende jasmijn, die zijn zwaargeurende takken liet afhan gen tegen een duisterende hemel. Ze hadden niet meer gesproken sinds ze het huis verlieten, en nu ze naast elkaar zaten, haalde Neville zijn ciga- rettenkoker te voorschijn en nadat Pe ta er een had uitgekozen en Neville er ook een voor zichzelf had genomen, stak hij ze beide aan. Terwijl hij zich naar haar overboog kon hij het weefsel van haar huid, die zo zacht en blank was als de bloemen boven hun hoofd, zien. (wordt vervolgd) 15.35 Gram.muziek. 16.10 „Katholiek Thuisfront overal!". 16.15 Gram.muziek. 16.30 Vespers. 17.00 Studiodienst. 18.00 Dienst voor de zieken. 19.00 Kamerkoor. 19.15 „In d® Discipelkring van de Here Jezus Christus", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weer berichten. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boek bespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. MAANDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 11.00 Voordracht. 11.15 Pianospel. 11.45 Voordracht. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Piano spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Amusementsmuziek. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", causerie. 14.20 Gram.muziek. 14.30 Voordracht. 14.45 Cello en piano. 15.15 „De zaak Landru", causerie. 15.30 Operamuziek. 16.20 Canades® en Iers® volksliedjes. 16.50 „Musicalender". 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram.muziek, 18.00 Nieuws. 18.15 Militair commentaar. 18.25 Reportage of gram.muziek. 18.30 Dans muziek. 19.00 Gram.muziek. 19.30 Orkest concert. 20.00 Nieuws. 20.05 Operette-muziek. 21.05 Actualiteiten. 21.15 Wéense muziek. 21.40 „Als mijn vrouw dat eens wist" hoor spel. 22.15 Sopraan, tenor en piano. 2J3.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijd® muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie ken. 9.30 Salon-orkest. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool en piano. 11.30 Gram.muziek. 11.45 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Harpmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeug'd. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Idem. 15.40 Kamer koor. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal-ensem ble en solisten. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Orgelconcert. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. W. C. Klein: „Exploratie van onbekend Nieuw-Guinea". 18.00 Surinaamse volksmuziek. 13.15 Gram.muziek. 18.25 Pianoduo. 18.45 Boekbespreking. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.15 „Volk en Staat", causerie. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuw9. 20.05 Omroeporkest. 20.40 „De Speeldoos", hoorspel. 21.30 Muzikale souvenirs. 21.50 Gram.muziek. 22.00 Collegium Musicum Am- stelodamense. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.40—24.00 Idem. Ned. hervormde kerk: Aangenomen naar Aalsmeer: M. Hey- mans, cand. te Amsterdam. Geref. kerken art. 31 k.o.: Beroepen te Lethbridge (Canada): G. van Dooren te Enschede. Doopsgez. Broederschap: Aangenomen naar HarenRoden: Mej. C. E. Offerhaus, proponente te Zwolle. Geref. Gemeenten: Tweetal te Paterson: D. L. Aangeen- brug te Terneuzen en Chr. v. d. Woes- tijne te Barneveld. Wilhelm Pieck gaat kuren De Oostduitse president, Wilhelm Pieck, is uit Berlijn vertrokken „voor een gezondheidskuur". Er is niet be kend gemaakt waar heen de president gaat. doch men neemt aan, dat hij naar een Poolse of Sowjetrussische plaats is vertrokken. Advertentie gelukkig geen blijvend verschijnsel Zijn tuin hulde zich midden op een zonnige dag in de zwartste duisternis. Zijn vrouw verloor haar rechter schouder. Uit dat alles bleek wel, dat hij van fotograferen niet veel terecht bracht. De Philips Flitscamera, die hij zich aanschafte, maakte echter een eind aan alle foto-misère. Met deze camera, zo uiterst eenvoudig te bedienen, is mislukken practisch niet meer mogelijk. Overdag (zonder flitslamp) de mooiste opnamen. Des avonds of binnenshuis (met flitslamp) de schitterendste snapshots. (Advertentie, Inf. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7