Jan Pronk, eerste wereldkampioens stadgenoot die chap veroverde LAATSTE NIEUWS Sensationeel slot in harde wind Prestatie een grootse huldiging waardig Samen met Piet Evers en Jan Derksen op Alkmaarse wielerbaan begonnen Rijwielstalling bij postkantoor blijft (voorlopig) bestaan AGENDA Ruim 50 verenigingsbesturen hadden een intieme avond Kuntkes en Haak buiten dienst D.A.W. op weg naar de tweede klasse Minister In 't Veld en Zaanse burge meesters brachten een bezoek Ingebruiknet pla« „Wat goed is komt snel" De grond is van de gemeente Reünie in het „Wapen van Heemskerk" Toneelzaal is aanzienlijk verbeterd Twee daders melden zich bij de politie Gedetineerde ontsnapt bij firma Ringers Alkmaarders wonnen met 9-0 De Alkmaardermeer-week Henk Kirkenier won de wisseiprijs Een bijzonder St. Pancras Schoorl WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1951 gINDS ALKMAAR in 1573 met succes de aanvallen van Don Frederk heeft doorstaan kan men de naam van onze goede stad in ieder geschiedenis boekje terugvinden. De kaasmarkt heeft er bovendien het hare toe bijge dragen om de naam van Alkmaar een wereldvermaardheid te geven. Wjj kunnen echter niet ontkennen, dat de roem van de „Kaasstad" langzamer hand gaat teren op een ver verleden. Gisteravond echter heeft een stad genoot er zorg voor gedragen, dat de naam van onze gemeente voorlopig op tal van lippen zal zijn. Dat is te danken aan Jan Pronk, één van de bekend ste sportfiguren uit Alkmaar. Hij was het immers, die gisteravond de eer redde van de Nederlandse baanrenners, door beslag te leggen op de titel van wereldkampioen achter grote motoren. ben later onder de Nederlandse ama teurs uitgeblonken, maar slechts en kelen hebben het zo ver gebracht, dat zij bij de professionals voor vol wer den aangezien. Dat waren Piet Evers, Jan Derksen en Jan Pronk. Piet Evers behoort nog steeds tot de groep van wegrenners, die regelmatig in de prij zen zit, Jan Derksen werd een paar maal sprintkampioen van Nederland en veroverde zelfs de regenboogtrui te Ziirich. Voordat Derksen tot de bo venste sport van de „sprintladder" was geklommen verhuisde hij van Hei- loo naar Amsterdam en is dus eigen lijk nooit een rasechte Alkmaarder geweest. Jan Pronk echter is een ge boren en getogen Alkmaarder. Welis waar heeft hij na de oorlog enkele ja ren in Heiloo gewoond, maar toen had hij reeds naam gemaakt als stayer. De nieuwe wereldkampoen nu is zo'n renner, die op de stelling van Joris van der Bergh een uitzondering maakt. Op 32-jarige leeftijd heeft hij de kroon kunnen zetten op een jaren lange serieuse training. Als amateur boekte hij menig aardig succes op de baan en als onafhankelijke werd hij eenmaal sprintkampioen van Neder land. Na de oorlog is hij zich op het „stayeren" gaan toeleggen. Sinds enige jaren was hij veruit de beste Nederlandse renner achter grote mo toren en het behalen van een Neder lands kampioenschap was voor hem geen nieuwtje meer. yOOR het eerst in de veel bewogen geschiedenis van Alkmaar heeft 'n stadgenoot een wereldkampioenschap veroverd. In de loop der tijden hebben wjj verschllende sportfguren in en om de stad gehad, die boven de middel maat uitkwamen en in nationaal mi lieu een belangrijke rol konden ver vullen. Vóór gisteren hadden wjj er echter geen, die zich kon meten met de besten ter wereld. Ongetwjjfeld zal de prestatie van Pronk talloze jonge ren weer nader tot de sport en dus tot de lichameljjke opvoeding brengen en misschien zal zijn voorbeeld vele middelmatigen kunnen inspireren tot een intensiever beoefening van htm sport. Vroeg begonnen. J-JET is Jan Ponk niet zo maar komen aanwaaien. Eén van de bekendste Nederlandse sportjournalisten, Joris van der Bergh, heeft eens gezegd: „Wat goed is komt snel". In deze be wering zit een kern van waarheid, maar er zijn tal van voorbeelden te noemen, die een uitzondering op deze regel maken. Jan Pronk is daar één van. In de goede oude tjjd, toen wij in Alkmaar nog een wielerbaan rijk waren trainden daar regelmatig en kele jeugdige wielrenners. Verschei dene van deze jonge enthousiasten heb- Het bericht, dat de directeur-gene raal van de PTT, de heer L. Neher van plan was de rijwielstallingen bjj de postkantoren op te heffen, heeft de heer K. A. Kiugt, de exploitant van de rijwielstalling bij het PTT-kantoor hier ter stede, voorshands niet bijzonder verontrust. Hij heeft geen contract met de PTT en loopt derhalve geen kans, dat een dergelijke verbintenis wordt opgezegd, zoals in andere plaatsen mis schien gaat gebeuren. In de mededeling van de heer Neher was namelijk opgenomen, dat lopende contracten niet zouden worden ver lengd. De eerste bui is dus aan het wachthokje yan de heer Klugt voorbij gegaan. Hij pacht de grond twintig vierkante meter van de gemeente, betaalt daar grondbelasting voor en draagt trouw zijn 4% omzetbelasting van bewezen diensten af. Zo weet hij zich sinds 1929 een bestaan te ver schaffen. Het opheffen van de rijwiel stalling zou voor hem een ramp bete kenen, omdat hij wegens zijn physieke toestand niet in staat is ander werk te verrichten. In hoeverre de gemeente besturen gevraagd is hun medewerking te verlenen aan het voornemen van de PTT is de heer Klugt niet bekend. Hij hoopt van harte, dat ook in dit geval de soep niet zo heet gegeten wordt. Het hoofdbestuur van de PTT was van mening, dat het publiek, dat het postkantoor bezoekt, extra werd belast als het zijn fiets in bewaring moest ge ven. Afgezien van het feit, dat het iedereen vrij is van de stalling al of niet gebruik te maken, is het tarief door de heer Klugt zo laag mogelijk gesteld. Drie cent kan toch bezwaarlijk een zware last worden genoemd en boven dien is er van mensen, die vaker het postkantoor bezoeken, een speciale re geling. Per week tien cent! Wij geloven niet, dat dit een voldoende motief is om de stalling bij het postkantoor op te heffen. Zij voorziet zeker in een behoefte, hetgeen wij durven af te lei den uit de lange lijst van zaken, die in het abonnementenregister van. de heer Klugt staat genoteerd. J-JET is echter wel typerend, dat Pronk zich, niettegenstaande zijn superioriteit in eigen land, volkomen op iedere wedstrijd in Nederland concen treerde. Nooit zou hij zijn training ver waarlozen en nimmer heeft hij zijn te genstanders onderschat. Vaak wordt beweerd, dat een professional een be paalde tak van sport beoefent zuiver als broodwinning. Ook dat i3 bij onze stadgenoot niet het geval. Inderdaad, hij is beroepsrijder, maar in zijn hart is hij een rasechte amateur, een lief hebber zoals de Belgen dat beter uit drukken. Uitblinkende professionals vinden het veelal beneden hun stand om in clubwedstrijden te midden van amateurs en nieuwelingen te starten. Pronk heeft daar nooit bezwaar tegen gehad. Als hij in zo'n clubwedstrijd startte wisten zijn clubgenoten al, dat hij was gekomen met de bedoeling om zijn huid zo duur mogelijk te verko pen. De grote kracht van Pronk is echter, dat zijn successen hem nooit naar het hoofd zijn gestegen. Hij was zich bewust dat er altijd nog een ren ner was, die het even beter kon en Pronk was er niet de man naar om daar genoegen mee te nemen. Ver schillende malen kon hij doordringen in de finale van het wereldkampioen schap. Tot driemaal toe was er slechts een, overigens zeer eervolle tweede plaats voor hem weggelegd en telken male wist Pronk, dat h\j geen kam pioen was geworden, omdat Lesueur meer macht had. Dit jaar heeft hjj nog meer getraind dan gewoonlijk, maar wat meer zegt, hij heeft het met meer overleg gedaan. Angstvallig was hjj er op bedacht niet in topconditie te zijn voordat hij zijn eerste serie op de Vigorelli baan moest rjjden. Steeds hield de Alkmaar der iets in reserve ais hij zijn krach ten met die van Lesueur moest me ten. Het is in verschillende wedstrijden van dit seizoen gebleken, dat deze grote rivalen ongeveer tegen elkaar waren opgewassen en dat heeft Pronk de zekerheid gegeven, dat hij, als hij in topvorm was, een kans had om de Fransman te verslaan. Weliswaar was daar de onbekende Lohmann, maar voordat hij naar Milaan ging Zei Pronk al: „Zal ik me door een oude man van 42 jaar moeten laten verslaan?" Een dergelijke mentaliteit heeft Pronk nooit gehad. Steeds was hij bevreesd voor zijn tegenstanders op belang rijke internatonale wedstrijden en zel den reed hij met vertrouwen in eigen kracht. Dat vertrouwen heeft hij gis teren in Milaan gevonden en dat zal hem zonder twijfel helpen op de weg naar meerdere grootse successen. Een huldiging waard. ^LS in het Zuiden van ons land een sportsman 'n Nederlands kampioen schap behaalt in één of andere tak van sport, is dat 'n gerede aanleiding voor de bevolking hem te huldigen. Wereld kampioenen zijn er nooit zo veel in Ne derland geweest, maar als een stad het geluk had, dat één van haar inwo ners een uitzonderlijke prestatie ver richtte, dan was dat niet alleen in het Zuiden, maar in iedere andere stad van ons land voldoende om de wereldkam pioen een ware ovatie te brengen. Alk maar heeft nog nimmer een wereld kampioen bezeten en 't zou ons daarom sterk bevreemden als de sportgemeen- schap hier ter stede de hoofden niet bij elkaar zou steken om Jan en zijn vrouw, die over enkele dagen terug zullen keren, een hulde te brengen een wereldkampioen waardig. (Ontleend aa-> onze advertentierubr.). WOENSDAG Cinema Americain, 2.30, 7 en 9.30 uur: Dolle Woensdag (alle leeftijd); Harmo nie Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Vier in een jeep (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Lilli Mariene (alle leef tijden) Victoria Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Abbott en Costello op de universiteit (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: De wereld beeft geen wachtkamer. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Popu laire dansavond. DONDERDAG (Bioscopen als Woensdag, maar alleen Rex matinee). HOOG WATER IN BERGEN AAN ZEE Woensdag 29 Aug.: va 2.57, nm 2.31 Donderdag 30 Aug.: vm 2.48, nm 3.11 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 2.02—2.36 8.02—8.36 Donderdag 2.53—3.16 8.53—9.16 JJE BESTUURSLEDEN en vertegenwoordigers van éénenvijftig Alkmaarse ver enigingen, die tot de vaste feestavond-klanten van het Wapen van Heemskerk behoren, hebben gisteravond in de geheel gevulde grote zaal van dat gebouw een zeer geslaagde avond bijgewoond, welke hun werd aangeboden door de exploitant, de heer K. Rus. Twee redenen had de heer Rus voor het organiseren van deze non stop show- en cabaret-voorstelling, die op een hoog peil stond: in de eerste plaats wilde hij in het kader van het kermisweekprogramma de verenigingsbestuurders en hun medewerkers een prettige, zorgeloze avond aan bieden, voordat over enkele weken in de maar al te snel naderende herfst de drukke werkzaamheden voor de vereniging hen weer zullen opeisen, en in de tweede plaats wilde hij hen doen kennismaken met de nieuwe toneel-attributen, welke het Wapen thans rijk is. Zoals wij onlangs reeds schreven, heeft de toneelzaal namelijk een1 zeer modern, geheel automatisch belich tingsapparaat gekregen, waarbij men door een eenvoudige druk op een knop alle gewenste lichteffecten kan doen ontstaan. Ook kan men de verschillen de kleuren voortdurend laten circule ren. Bovendien zijn er nieuwe toneel gordijnen gekomen en prosceniumdoe ken. Het ventilatie-systeem is eveneens aanzienlijk verbeterd. Uitstekend showprogramma Het belangrijkste deel van het wel gevulde programma werd verzorgd door het uit negen personen bestaanoe dans en showorkest van de familie' Kok uit Assen, dat zo langzamerhand het huis orkest van het Wapen van Heemskerk begint te worden. Het genre van de showmuziek schijnt dit gezelschap zelfs nog beter te liggen dan de dansmu ziek. In een vlot tempo werd een bont programma gebracht van bekende me lodieën, Franse chansons (die uitste kend werden gezongen) accordeonsoli, cowboyliedjes, en temperamentvolle Zuidamerikaanse klanken. Verder waren er verscheidene zeer goede variété- en cabaretnummers in het programma ingelast. De zestien jarige Miss Corintha bracht een serie acrobatische dansen, waarmee zij ieders bewondering afdwong. Zij bewees over een buitengewone lenigheid en een superieure lichaamstechniek te be schikken. Zeer geslaagd was ook het optreden van „Les Cordons" met hun nummer „Een kruier, een man en een kist", een grappige vertoning van een menselijke pop, waarmee op de meest onverschillige wijze werd omgespron gen. De komische excentriek Santos bracht op zeer oorspronkelijke, geestige wijze een aantal goocheltrucs. Later verscheen hij op de planken als de telepaath Mr. X. en slaagde erin zonder enige aarzeling een door de zaal aan gewezen moordenaar, zijn moordwapen en zijn slachtoffer op te sporen. Dit was een buitengewoon interessant experi ment. Stemming was weer best Er heerste een zeer intieme sfeer en een beste stemming tijdens de voor stelling, voornamelijk, daar er geen vaste aanvangstijd was vastgesteld, en het afwisselende programma zonder enij»e onderbreking ten tonele werd ge bracht. Bovendien was de zaal zodanig ingericht, dat men in gezellige groep jes bij elkaar kon zitten, terwijl onder de bestuurders van de 51 verenigingen de goede sfeer van geestverwantschap heerste. Tot besluit van de voorstelling waagden velen zich nog aan een dans je bij de opgewekte dansmuziek van het familie-orkest. De Velser Attaire Naar het Vrije Volk verneemt heelt het gerechtelijke onderzoek naar de z.g, Velser-affaire geleid tot het buiten dienst stellen van twee politiemannen, wier namen in verband met deze ziak bij herhaling zijn genoemd. Het zijn de inspecteur van politie Kuntkes en de brigadier Haak, beiden uit Velsen Zoals men weet heeft de minister van binnenlandse zaken korte tijd eeleuen de burgemeester van Velsen, rar. M. M. Kwint, verzocht, enkele politiemannen te schorsen. De burgemeester legde dit verzoek naast zich neer. Thans is het onderzoek blijkbaar zover gevorderd, dat het buiten dienst stellen van dei» twee politiemannen verantwoord werd geacht. De overval ie Rotterdam Derde man is nog zoek Vanochtend hebben twee van de drie mannen ,die betrokken waren bij de aanslag op de Rotterdamse caféhouder Bécude, zich bij de politie te Rotter dam gemeld. Het waren de 32-jarige opkoper L. T. en zijn collega, de 3I-jarige Z. J„ beiden uit Rotterdam. T. vertelde, dat hij het schot had gelost. Voordat de mannen naar het café waren gegaan om hun plan tot uitvoering te bren gen, hadden zij zich eerst moed inge dronken. Het was niet hun bedoeling geweest, zo verklaarde hg, om de kastelein te doden. Maar toen de zaak in het café fout begon te lopen, was T. zijn zenuwen niet meer meester en loste hij het fatale schot. Dinsdagmor gen hoorden zij wat het resultaat van de schietpartij was geweest en omdat zij er van overtuigd waren, dat zij toch niet aan een arrestatie zouden kunnen ontkomen, hebben zij zich maar ge meld. De politie zoekt nu nog naar de derde man. Gistermiddag om half vier heeft een gedetineerde, die met een aantal mede-gevangenen bij de firma Ringers te Alkmaar was tewerkgesteld, kans gezien aan de aandacht van zijn bewa ker te ontsnappen en de vlucht te ne men. Hij wist het pistool van de be waker mee te nemen. De politie in wijde omtrek is gewaarschuwd. In een goed gespeelde, doch eenzij dige wedstrijd heeft DAW gisteravond met 90 van De Amstel gewonnen in de promotiecompetitie. De Alkmaar ders speelden beter dan wij in lange tijd zagen: het combineren vlotte uit stekend en er werd met overleg sa mengespeeld. Nu dienen de DAW'ers .Niet ongerust. QE OrV.-i..-I., VAN DE ZEILWEDSTRIJDEN op het Alkmaarder meer was zo veelbelovend. De zon stond Zaterdag hoog aan de hemel en een gezellig briesje, dat later weliswaar wat afzwakte, maakte het verblijf op het meer tot een genoegen. De laatste drie dagen was het echter volkomen mis. Talloze regenbuien hebben er voor gezorgd, dat de zeilers geen droge draad meer aan het lichaam hadden en bovendien was de wind soms wel wat al te sterk. Ook gisteren was dat het geval. De harde venijnige Zuidwester ver toonde veel overeenkomst met een pittige storm en men moest bewondering hebben voor de moed van vele stuurlieden van kleinere jachten, zoals de Olympiajollen, de sharpies en de twaalfvoetsjollen, die zich niet lieten af schrikken. Veel werd er deze laatste dag gevergd van de capaciteiten en het uithoudingsvermogen van de deelnemers en niet minder van de jachten. Het was dan ook geen wonder, dat evenals Zondag, verschillende Olympia- en twaalfvoetsjollen de strijd moesten staken en verschillende boten in de veilige beschutting van het starteiland bleven. Akersloot, de heer Van der Heuvel, sprak een welkomstwoord tot zijn ambt genoten. De burgemeester van Koog aan de Zaan, de heer L. Ankum, was de spreek buis van de gasten toen hü bedankte voor de hartelijke ontvangst, niettegen staande het feit dat men gezien het late uur feitelijk niet meer op het bezoek had gerekend. Na dit min of meer of ficiële gedeelte werd de bemanning van ,,'t Spul" voorgesteld. Stuurman Kirkenier, zijn vrouw en Jan Keijzer waren gistermiddag namelijk weer als eerste in de Valkenklasse geëindigd en hadden met negentig punten beslag ge legd op de hoofdprijs, welke beschik baar was gesteld door de burgemeesters var Zaandam. Alkmaar, Akersloot, Uit geest, Koog aan de Zaan en Wormcr- veer. Alberda had pech Verschillende wedstrijden hadden een sensationeel verloop. In de regen boogklasse moesten Leen de Wit en de Fries Alberda uitmaken wie de hoofdprijs zou mogen meenemen. Tot op de helft van de wedstrijd lag de HAAR enkele wedstrijden vervielen bij gebrek aan belangstelling en door de zeer sterke wind abnormale snel heden werden bereikt, kwam het be zoek van de Zaanse burgemeesters en de oud-burgemeester van Zaandam mi nister In 't Veld, op een moment dat de meeste deelnemers reeds met lange slepen naar hun resp. woonplaatsen waren vertrokken. Op het starteiland was geen levende ziel aanwezig, be houdens enkele meeuwen die zich t.e goed deden aan de achtergebleven etensresten. In de jachthaven van Aker sloot waren slechts enkele Zaankanters en Alkmaarders bezig hun spullen te pakken en de grote loods, waar de grote zeilersfamilie na afloop van de wedstrijden iedere avond intiem bijeen was geweest, had reeds veel van zijn gezellige entourage verloren. Niettemin hebben de gasten zich in de „kombuis" van de jachthaven enige tijd gezellig opgehouden. De burgemeester van Friese crack enkele tientallen meters voor. Op het kruisrak van De Woude naar de Stierop bezweek echter het grootzeil van het jacht van Alberda, zodat de „Anne Marie" verder een gewonnen wedstrijd zeilde. Hierdoor verspeelde de Fries de hoofdprijs. Bij de Draken was reeds vóór de start geen twijfel mogelijk. Van Wijk stond in het klassement onbereikbaar en zelfs het feit dat hij tijdens de start een fout maakte en uit de strijd ver dween, kon hierin geen verandering meer brengen. S. Bakker werd nu goede eerste. Poorter tweede en Rob Visser profiteerde dankbaar van een fout van Verduyn en legde bes'ag op de derde plaats. Brutale stunt j-JET aantal Valken, dat gisteren aan de start kwam, was sinds Zaterdag sterk gereduceerd. De rivalen Kirke nier en Van der Meer waren er na tuurlijk wel, maar toch is het geen spannende strijd om de eerste plaats geworden. Wel vertrokken de jachten vrij gelijk, maar na het eerste kruis rak, lag ,,'t Spul" practisch reeds in gewonnen positie. Zelfs Jaap Keijzer had kans gezien om Van der Meer voorbij te „lopen". Dat was de eer van Van der Meer echter te na. Op het voordewindse rak vlak voor de finish zag men vanaf het starteiland dat Van der Meer de brutaliteit had om met een halve storm zijn spinak- ker te hijsen. „De Trewes" werd bij na uit het water getild en met een formidabele snelheid planeerde Van der Meer de „Piraat" van Keijzer voorbij. VEEL belangstelling bestond er voor de twaalfvoetsjollen, waarvoor op bet laatste moment een stormbaan was uitgezfet. Dicht onder de wal moesten deze ranke scheepjes vanaf de start lijn tweemaal naar he' Limmergat zei len, hetgeen overigens nog een zeer zware opgave was. De Vries Lentsch was hier spoedig een straatlengte voor. De bemanning had echter niet begre pen dat slechts tweemaal de stormbaan moest worden gezeild en inplaats van naar de finish te zeilen werd de boei gerond, kennelijk met de bedoeling nog eens het Limmergat op te zoeken. Voor Huisken Was dat een meevaller. Hij zeilde nu regelrecht op een over winning af. Op dat moment ontdekte De Vriesch zijn fout, maar zelfs Hol- trop kon, niettegenstaande het feit dat hij malheur met zijn tuig had, nog eer der de finish bereiken. De uitslagen luiden: Regenbogen: 1. L. de Wit, 2. mr. C. Walig. Hoofdprijs: Anne Mane van L. de Wit met 79 punten. Drakenklasse: 1. S. Bakker, 2. P. Poorter, 3. R. Visser, 4. H. Verduyn. Hoofdprijs: G. van Wijk met Puzzle 2 102 punten. 16 m2 (onderling): Hoofdprijs: R. Langenberg met Quick-Quick-Slow, 36 punten. 12 m2 klasse A: 1. Jac. Kraan, 2. D. van Zaanen, 3. A. T. Leeman. Hoofd prijs: Jac. Kraan met Mustang, 82 punten. Pampusklasse: 1. J. Th. Sievert. Olympiajollen A: Hoofdprijs: L. P. H. Gerhardts met de Dynamite, 36 pt. 12 m2 klasse B: 1. B. Kraan. Hoofd prijs: B. Kraan met 57 punten. Olympiajollen B: Hoofdprijs: Hans Sleeswijk met Thunderjet, 61 punten. Valkenklasse A: 1. H. Kirkenier, S. v. d. Meer, 3. J. Keijzer, 4. H. Smit Hoofdprijs: H. Kirkenier met 't Spul 90 punten. Vrijheidskasse: 1. e. r. Frech. Hoofdprijs idem, 58 punten. 12 voets jollen A: 1. N. Huisken, 2. H, J. Holtrop, 3. C. de Vries Lentsch en hoofdprijs met 68 punten, 4. F. Brinkman. 12 voets jollen B: 1 H. F. v. Wave- ren, 2 mej. H Holtrop, 3. mej. A. Manger, 4. H. de Jong. Hoofdprijs: H F. v. Waveren met 79 punten. Eenheldsklasse: Hoofdprijs: Jac. Swart met Argus, 63 punten. Eenheldsklasse B: Hoofdprijs: B. J Prins met Aegir, 44 punten. wel te bedenken, dat een ploeg zo goed speelt als de tegenpartij toelaat en we kunnen van De Amstel niet zég gen, dat zij het tweede-klasse spelpeil benaderden. De weinige aanvallen, die zij wisten op te zetten waren te door zichtig, zodat deze steeds strandden op de hechte DAW-verdediging. De Alkmaarders waren stuk voor stuk sneller dan hun tegenstanders en zij speelden zeker een klasse beter, zo als de uitslag ook aantoont. Boxem wist alle keren na de uitgooi de bal het eerst te bemachtigen en daaruit ontstonden evenveel gevaarlijke aan vallen. Direct na het begin leverde een goede combinatie tussen Pesie en Bo xem een doelpunt op: laatstgenoemde kogelde tegen de lat, de terugspringen de bal kwam bij de vrijliggende v. d. Horst en het was 10. Toen deze spe ler even later goed overplaatste naar Ooijevaar was het 2—0. Hierna werd de score regelmatig opgevoerd. Eerst schoot Boxem keihard in, daarna volg de een strak schot van Pesie na éen solorush en de vijfde ontstond uit een vrije worp, toen v. d. Horst goed naar Slikker plaatste en deze onhoudbaar doelpuntte. Na de rust raakte De Amstel hele maal uitgespeeld en trok zich in de verdediging terug. De DA W-aanvallen werden door onzuiver plaatsen minder nauwkeurig afgewerkt, waardoor vele ballen tegen paal of lat terecht kwa men. Nadat Boxem met een tactisch boogballetje de stand op 60 had ge bracht schoot de rechtsvoor van Am stel uit vrije positie hard op het DAW-doel, doch Van Straaten redde goed ten koste van een corner, die evenwel niets opleverde. Hierna wisten Slikker, v. d. Horst en Ooyevaar ieder nog eenmaal het net te vinden. DAW moet nu nog slechts één wed strijd spelen en wel uit tegen het Bar- neveldse D.W.K. Wanneer de Alk maarders hun vorm van Dinsdag we ten te behouden, kunnen zij deze ont moeting met vertrouwen tegemoet zien. De wetenschap, dat een overwinning het begeerde tweede klasserschap zal betekenen, zal hen ongetwijfeld tot grote prestaties aanzetten. CURSUS VERLOSKUNDIGE Bij besluit \an de Staatssecretaris van Sociale Zaken (Volksgezondheid) is bepaald dat als ziekeninrichting, waarbij door daaraan verbonden ver loskundigen aan vroedvrouwen aan vullende lesson nnnen worden gege ven, wordt erkend het Centraal Zieken huis te Alkmaar. Bewijs van saamh Op uitnodiging van het 1 lang" waa Dinsdagmidda; van de heer N. v. d. Gragt c gebruikstelling van de aan meente, voor rekening van Het is wel een bijzonder fe nen een jaar tijds in het d een tweede aardappelbewaa opend kan worden. Burgemeester Dalenberg t over in een toespraak, welk opening vooraf ging, zijn vi verzekerde dat hij de uitno de symbolische handeling t< ten met veel genoegen had Ook hier, aldus de burgemee ten veel moeilijkheden wor wonnen, alvorens men met kon beginnen. Het stemt tc ning dat de aardappeltelers de gemeenten Graft en De moed en de energie hebben te brengen een dergelijk gi stand te brengen. De concu het gebied van depootaardai heeft het noodzakelijk gemaal met een behoorlijk product markt komt. Hiervoor is men de beschikking heeft naar de eisen des tijds ingen appelbewaarplaats. De tuind dit aangevoeld, de grote off te brengen en door eendrach werken kunnen overgaan tol van een dergelijk gebouw. Na deze toespraak begavei wezigen zich naar de bei Hier opende de burgemeeste ren en reed men met de ee appelen de bewaarplaats bii enkele kernachtige woorden, hjj de vereniging geluk wens gebouw en de wens uitsprak alle opzichten aan de verv mag beantwoorden, verklaari gemeester de aardappelbei geopend. H Met zeer veel belangstellin het gebouw bezichtigd. Met de vereniging trots zijn op appelbewaarplaats. Met mi van de Rijkstuinbouw Voo dienst is architect N. H. Ou in geslaagd een bewaarplaat jecteren welke voorzien is nieuwste manier van ventih gebouw is voorzien van vi ventilatoren en heeft een van 220.000 kg. Door een constructie is het mogelijk te te gebruiken voor werkr plaats is zo gekozen dat last van het verkeer de op auto's kan laden. Ook bouw aan ruim vaarwater aardappelen op gemakkelijke de ruime losplaats gelost kur den. Het geheel werd gebouw firma Schotsman en De Reus merhorn. De bouwkosten plm. f 38.000. Vele Nadat allen zich weer naai Gragt hadden begeven, were stuur van de Coöp. „Ons Alle door velen toegesproken en menteerd. Achtereenvolgens de heer ir. Rietsema namens lichtingsdienst. de heer Woe mens de veilingvereniging Purmerend en omstreken de Coöp. Boerenleenbank t De heer Oosterveld sprak Plantenziektekundige dien Amsterdam, de heer Duif Langedijker Groente Gentri J. Bakker als voorzitter v« bouwvereniging R. en O. de heer Haan namens de heer G. J. Visser als voor: De Rijp, de heer G. Roeloi de zustervereniging A.B.C. heer Kluft namens de Ti eniging te Schermerhorn Schotsman als aannemer, Bruin als dijkgraaf, de heer dejans als architect en de Handbaltournoo NA EERSTE MIDDAG REED SPANNING Het oorspronkelijk prograi het handbal-tournooi, u: door de sportvereniging V iets worden gewijzigd door komen van S.D.L., die door rer leden verhinderd was elftal te laten spelen. Het lijk een genoegen te zien, streden werd om de eer en Het was een sportieve en middag Zondag op het Vrom De uitslagen van de eerste CSV b—Ons Genoegen Vrone—DTS AVA—CSV a N. Niedorp—AVA Het programma voor de week Zondag is dus als volg Handbal Heren, AVAVluf dig; 1 uur Ons Genoegen CSV a—AVA; 3 uur Dame Vrone I—CSV I; 4 uur Verl 5 uur Winnaarsronde. Hiei prijsuitreiking plaats hebben Burgerlijke Sta Geboren: Petrus Joannes Petrus Johannes Bijl en Syb nella Mors; Trienke, zoon v. kema en Marijtje Wildeboer. Ondertrouwd: Johannes Ja< man en Maria Catharina mus Johannes Wittebrood banna Delis. Overleden: Susette Nico! oud 38 jaar, gehuwd met dolph Pieter Willemse (ove Haag).

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2