Ingebruikneming aardappelbewaar plaats in de Rijp Ook twee burgemeesterszoons en douaniers in het complot Jubileumtournooi Ned. Biljartbond Een bijzonder ieit Consternatie in Abadan St. Pancras Schoorl Gebroken hart Amerika zoekt nieuwe wegen in oorlogvoering Een goed leven van andermans geld Chinese waarschuwing De eerste - symbolische- zending naar Helsinki Nieuwe cursussen van de Volkshogeschool WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1951 Bewijs van saamhorigheid, energie en vertrouwen Op uitnodiging van het bestuur van de Coöp. Vereniging „Ons Aller Be lang" was Dinsdagmiddag een groot aantal genodigden bijeen in de zaal van de heer N. v. d. Gragt om getuige te zijn van de officiële opening en in gebruikstelling* van de aardappelbewaarplaats, welke, in de kom der ge meente, voor rekening van bovengenoemde vereniging werd gebouwd. Het is wel een bijzonder feit dat bin nen een Jaar tijds in het dorp Graft een tweede aardappelbewaarplaats ge opend kan worden. Burgemeester Dalenberg uitte hier over in een toespraak, welke aan de opening vooraf ging, zijn vreugde en verzekerde dat hij de uitnodiging om de symbolische handeling te verrich ten met veel genoegen had aanvaard. Ook hier, aldus de burgemeester, moes ten veel moeilijkheden worden over wonnen, alvorens men met de bouw kon beginnen. Het stemt tot voldoe ning dat de aardappeltelers uit de bei de gemeenten Graft en De Rijp de moed en de energie hebben weten op te brengen een dergelijk gebouw tot stand te brengen. De concurrentie op het gebied van de pootaardappelhandel heeft het noodzakelijk gemaakt dat men met een behoorlijk product aan de markt komt. Hiervoor is nodig, dat men de beschikking heeft over een naar de eisen des tijds ingerichte aard appelbewaarplaats. De tuinders hebben dit aangevoeld, de grote offers weten te brengen en door eendrachtig samen werken kunnen overgaan tot stichting van een dergelijk gebouw. Na deze toespraak begaven alle aan wezigen zich naar de bewaarplaats. Hier opende de burgemeester de deu ren en reed men met de eerste aard appelen de bewaarplaats binnen. Met enkele kernachtige woorden, waarmee hü de vereniging geluk wenste met het gebouw en de wens uitsprak dat het in alle opzichten aan de verwachtingen mag beantwoorden, verklaarde de bur gemeester de aardappelbewaarplaats geopend. Het gebouw Met zeer veel belangstelling werd nu het gebouw bezichtigd. Met recht mag de vereniging trots zijn op haar aard appelbewaarplaats. Met medewerking van de Rijkstuinbouw Voorlichtings dienst is architect N. H. Oudejans er in geslaagd een bewaarplaats te pro jecteren welke voorzien is van de nieuwste manier van ventileren. Het gebouw is voorzien van vier Storck- ventilatoren en heeft een capaciteit van 220.000 kg. Door een eenvoudige constructie is het mogelijk een gedeel te te gebruiken voor werkruimte. De plaats is zo gekozen dat men zonder last van het verkeer de aardappelen op auto's kan laden. Ook ligt het ge bouw aan ruim vaarwater zodat de aardappelen op gemakkelijke wijze op de ruime losplaats gelost kunnen wor den. Het geheel werd gebouwd door de firma Schotsman en De Reus te Scher- merhorn. De bouwkosten bedroegen plm. f 38.000. Vele toespraken Nadat allen zich weer naar café v. d. Gragt hadden begeven, werd het be stuur van de Coöp. „Ons Aller Belang' door velen toegesproken en gecompli menteerd. Achtereenvolgens spraken de heer ir. Rietsema namens de voor lichtingsdienst, de heer Woelders na mens de veilingvereniging Beemster, Purmerend en omstreken en namens de Coöp. Boerenleenbank te Beemster. De heer Oosterveld sprak namens de Plantenziektekundige dienst district Amsterdam, de heer Duif namens de Langedijker Groente Centrale, de heer J. Bakker als voorzitter van de Tuin- bouwvereniging R. en O. te De Rijp, de heer Haan namens de N.A.K., de heer G. J. Visser als voorzitter L.T.B. De Rijp, de heer G. Roelofsen namens de zustervereniging A.B.C. te Graft, de heer Kluft namens de Tuinbouwver- eniging te Schermerhorn, de heer Schotsman als aannemer, de heer P. Bruin als dijkgraaf, de heer N. H. Ou dejans als architect en de heer G. de Jong als gemeente-architect. Allen wa ren vol lof over het verkregen resul taat. Verschillende verenigingen had den door het zenden van bloemen blij ken van belangstelling gegeven. Het bestuur van de L.G.C. schonk f 50, voor aankoop van een gebruiksartikel en architect Oudejans deed toezegging voor aankoop van een electrische klok, Ir. Rietsema heeft gewezen op de vergankelijkheid der dingen. Het had hem getroffen dat hij naast het monu mentale gebouw wat hier was verrezen en dat ongetwijfeld verwondering en waardering afdwingt, had gezien dat een gebouw dat met evenveel door zettingsvermogen en vertrouwen moet zijn opgebouwd, n.l. de N.H. Kerk, moet worden afgebroken. Hij hoopte dat de inwoners van Graft en omge ving na deze nieuwbouw de energie kunnen opbrengen om ook de bouw stoffen te vinden voor de opbouw van een b.v. nieuw kerkgebouw. DE REISDUIF Zondag organiseerde „De Reisduif" een vlucht over 322 kilometer. De die ren werden losgelaten in St. Quentin. De eerst-aankomende duiven waren van de volgende duivenhouders: No. 1 en overduif van J. Schipper, 2 van S. Knip, 3-4-5-7 van P. Riteco en no. 6 van J. Riteco. De strijd om het kampioenschap jon ge duiven, verloor enigszins aan span ning doordat een van de candidaten voor dit kampioenschap, in verband met heersende vogelpest in De Rijp, niet aan de laatste strijd kon meedoen. De volgende week zal worden gevlo gen vanuit Roosendaal door oude en jonge duiven. De komst van Britse landingsvaar tuigen met troepen en pantserauto's op de rivier de Sjat-el-Arab heeft in Abadan een hevige consternatie ver wekt. In allerijl werden Iraanse ge motoriseerde troepen naar de hoofd stad gezonden „ten einde Abadan te verdedigen". De Britten voeren echter door naar Basra in Irak. Mgr J. M. de Groot benoemd tot vicaris-generaal Als opvolger van de onlangs overle den mgr. N. L. A. Ammerlaan is be noemd tot vicaris-generaal van het bis dom Haarlem de hoogeerw. heer J. M. Groot, sinds Juli 1937 secretaris van de overleden hoogwaardigheidsbekleder. Sedert Januari van dit jaar nam mgr. Groot reeds een deel van de taak van mgr. Ammerlaan waar. De nieuwe vicaris-generaal is op 23 Juli 1906 geboren te Hillegom. Hij ont ving op 14 Juli 1930 de priesterwijding en was vervolgens kapelaan te Krom menie en Rotterdam, waarna hij op 1 Juli 1937 werd benoemd tot rector van het St. Veronicagesticht te Haarlem en tevens tot secretaris van de vicaris- generaal. Op 15 December van het vo rige jaar werd hij belast met de waar neming van een deel van de werk zaamheden van mgr. Ammerlaan. Montgomery naar Tito? Veldmaarschalk Montgomery, voor zitter van de commissie van West- europese opperbevelhebbers, zal in de late herfst misschien een bezoek bren gen aan Joegoslavië, aldus de „Daily Mail", wat een nieuwe grote stap van Joegoslavië naar het Westerse kamp zou betekenen. Het blad veronderstelt, dat het initiatief van maarschalk Tito is uitgegaan. Handbaltournooi NA EERSTE MIDDAG REEDS GROTE SPANNING Het oorspronkelijk programma van het handbal-tournooi, uitgeschreven door de sportvereniging Vrone, moest iets worden gewijzigd door het niet op komen van S.D.L., die door ziekte ha- rer leden verhinderd was een goed elftal te laten spelen. Het was werke lijk een genoegen te zien, hoe er ge streden werd om de eer en de punten. Het was een sportieve en hoogstaande middag Zondag op het Vrone-terrein. De uitslagen van de eerste dag waren: CSV b—Ons Genoegen 9—3 Vrone—DTS 9—0 AVA—CSV a 1—3 N. NiedorpAVA 25 Het programma voor de volgende wgek Zondag is dus als volgt: 12.45 uur Handbal Heren, AVA—Vlug en Vaar dig: 1 uur Ons Genoegen—Vrone; 2 uur CSV a—AVA; 3 uur Dames handbal, Vrone I—CSV I; 4 uur Verliezersronde; 5 uur Winnaarsronde. Hierna zal de prijsuitreiking plaats hebben. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Joannes Maria, zoon v. Petrus Johannes Bijl en Sybertha Petro- nella Mors: Trienke, zoon v. Willem Min- kema en Marijtje Wildeboer. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Kooij- man en Maria Catharina Kaag: Wilhel mus Johannes Wittebrood en Maria Jo hanna Delis. Overleden: Susette Nicolette Nieraeth, oud 38 jaar. gehuwd met Johannes Ru* dolph Pieter Willemse (overleden te Den Haag). Belastingwetten heden van kracht geworden Vandaag treden de navolgende wet ten in werking: de wet tot wijziging van het besluit op de inkomstenbelas ting 1941, het besluit op de loonbelas ting 1940 en de wet op de vermogens belasting 1892, de wet tot verhoging van het tarief van de vermogensbelas ting en de wet tot verhoging van het tarief der vennootschapsbelasting. Ook de wet op de herkapitalisatie wordt he den van kracht. Een Haagse student leed aan minne pijn. Hij had de bons gekregen. Het is een oude kwaal, waaraan meer mensen kwade uren danken. Hun remedie was vaak zeer verschillend. Sommigen pleegden gedichten, anderen dronken zich een roes. Echter niet aldus de student. Had hij maar een van deze twee mogelijkheden gekozen er zou hem waarschijnijk geen kwaads zijn wedervaren. Nu koos hij een derde weg het bleek de verkeerde te zijn. In het holst van de nacht klom hij bij het huis van zijn ex-verloofde langs de regenpijp omhoog naar haar slaap kamer, sloeg een ruit in en stapte naar binnen. Daar lag ze, onwetend van wat er was gebeurd, in Morpheus' armen Diep ontroerd streelde Pallas' zoon het lief gelaat. Deze attentie nu bleek al lerminst te worden gewaardeerd. Gil lend vloog het meisje omhoog en riep om haar vader. Nog voor de jongeman er tussen uit had kunnen knijpen, was de briesende pa op het toneel ver schenen. Deze greep de ongewenste minnaar kort en krachtig in zijn kraag en leverde hem aan de politie over. Het laatste bedrijf in dit drama heet vernieling en huisvredebreuk en speelt binnenkort voor de rechter KERKELIJK NIEUWS Ned, Hervormde Kerk. Beroepen te Kropswolde: J. W. Coenraad, vlootpre- dikant te Overveen; te Stad aan 't Ha ringvliet: A. Baars te Sluipwijk; te Terwispel-Tijnje: Hendrik .Strikwerda, cand. te Marum; beroepen voor de ar beid der evangelische broedergemeen schap in Suriname (met binding van zijn standplaats aan de kerk in haar geheel)G. J Graafland, cand. te Zeist. Waalse Gemeenten. Beroepen te 's-Gravenhage: J. de Watteville teLyon, tijdelijk te Lausanne. Geref. Kerken. Beroepen te Oudega Sm.: H. Veenstra te Marienberg; te Nieuwolda: R. Valkhoff, cand. te Am sterdam; te Stad aan 't Haringvliet en te Wolfaartsdijk: G. Heferman, cand. te Varsseveld. Aangenomen naar Enumatil (als hulpprediker): P. J. Lambooy, mission- r.air predikant van Sumba, woonachtig te Zeist, die bedankte voor Kolhorn. Geref. Kerken art. 31 k.o. Beroepen te Den Boer: A. Boesman te Gorcum. De BOAC en BEA werken met minder verlies De beide genationaliseerde Britse luchtvaartmaatschappijen, de British Overseas Airways Corporation (BOAC) e de British European Airways (BEA) hebben in 't afgelopen boekjaar tezamen een verlies van 5,5 millioen pond ster ling geleden. Dit verlies is echter 3,5 pond sterling kleiner dan dat van ver leden jaar. Het verlies van de BOAC bedraagt ruim 4.5 millioen pond ster ling tegen verleden jaar 7,5 millioen ond sterling en dat van de BF.4 900.000 pond sterling tegen verleden jaar 1.363.000 pond sterling. WERELDBANK GEEFT NIEUWE OBLIGATIES UIT De Wereldbank zal binnenkort nieu we obligaties voor ongeveer 100 mil lioen dollars uitgeven ter dekking van voorgenomen leningen aan het buiten land. Men verwacht, dat de bank de obligaties in het begin van de volgende maand zal aanbieden om fondsen te verkrijgen voor leningen aan Pakistan, Joego-Slavie, Belgie, de Belgische Con go en verscheidene Latijns-Amerikaan- se landen. Men raamt, dat voor deze leningen een bedrag van 120 a 140 millioen dol lar nodig zal zijn. BRIT WERD WEGENS BELEDIGING IN SPANJE GEARRESTEERD Een Britse toerist, zekere M. Lub bock, is veertien dagen in een Spaanse gevangenis geweest .wegens het maken van voor het Spaanse regiem beledi ger.de opmerkingen. Verwacht wordt, dat hij binnen enkele dagen vrijgela ten zal worden, daar een borgtocht ge zonden is. Volgens de politie was Lub bock kennelijk onder de invloed van sterke drank, toen hij de opmerkingen maakte. De verbouwingskosten van de Tweede Kamer De verbouwing van de vergaderzaal der Tweede Kamer heeft in totaal een bedrag van f 691.700 gevorderd. In verband met het feit, dat de voor de restauratie uitgetrokken post te laag bleek te ziin geraamd om ook de tij dens de werkzaamheden aan het licht getreden gebreken te kunnen verhel pen is bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend tot het verlenen van een extra kapitaalsuitgave van f 116.700. Dit bedrag zal tevens vol doende zijn om de verhoogde kosten, verorzaakt door verandering van de plannen, te bestrijden. Japan vergoedt schade aan geallieerde onderdanen De Japanse regering heeft heden de tekst gepubliceerd van een wet inzake betaling van schadevergoedingen aan geallieerde staatsburgers voor mate riële verliezen tijdens de oorlog. Uit gegaan wordt van een totaalbedrag van ongeveer 27 milliard yen, betaalbaar in drie jaren. Dit bedrag zal worden ge bruikt voor schadevergoeding voor in beslag genomen eigendom, verwoesting van ambassadegebouwen, e.d. en voor patenten. Nederlands radioprogramma in Indonesië ingekrompen Het Nederlandse programma van radio Republik Indonesia wordt met in gang van 1 September ingekrompen tot vier uur per dag en wel van 19.00 23.00 uur 's avonds. Tot dusver was er ook een Nederlands programma tussen 07.00 en 08.00 uur 's morgens en tussen 13.00 en 14.30 uur 's middags. Het aan tal nieuwsbulletins in de Nederlandse taal is daarmede teruggebracht tot twee, namelijk om 19.00 en om 22.00 uur. DONDERDAG UITSPRAAK IN DE ZAAK-BERTHA HERTOGH Donderdag zal het hooggerechtshof te Singapore uitspraak doen in de zaak Bertha-Hertogh, Zoals men weet, had de Maleise on derwijzer Mansoer Adabi beroep aan getekend tegen de uitspraak van het bof te Singapore, waarbij het Moham medaanse huwelijk met Bertha ongel dig werd verklaard. ACTIE TEGEN EX-GUERRILLA'S IN ZUID-CELEBES Tegen de voormalige guerrilla's in Zuid-Celebes, die een dag voor hun overgang naar de APRI (Indonesische strijdkrachten) naar het binnenland vluchtten, is een actie begonnen. Tot dusver zijn er geen gevechten gaande, aangezien de ex-guerrilla's elk contact met de APRI vermeden. Enige van hen hebben zich inmiddels overgegeven. Volgens de Amerikaanse senator Jo seph O'Mahoney zijn deskundigen met het Amerikaanse wetenschappelijke on derzoek inzake oorlogvoering een nieuwe weg ingeslagen. Men verwacht te geraken tot ontwikkelingen, welke die van de tweede wereldoorlog in de schaduw stellen. „Er bevinden zich in de V.S. veel meer geleide projectielen, onbemande vliegtuigen en atoomwa pens dan voorheen", zo voegde hij er aan toe. Drie jaar geëist tegen commissionnair Drie jaar gevangenisstraf is geëist tegen de Boskoopse commissionnair in effecten G. van N„ die zich voor de Haagse rechtbank moest verantwoorden wegens een heel complex van oplich tingen. Hij slaagde er n.l. in, zijn cliën ten in enkele jarens tijds 182.000 gul den armer te maken. Zo lichtte hij zijn huisnaaister voor 3900 gulden op, door haar wijs te ma ken, dat haar effecten, waarin zij haar spaarpotje had belegd, in beslag waren genomen. In wérkelijkheid had hij het geld in eigen gezin opgemaakt. Een landbouwkundige stond hem f 20.000 af, waarvoor hij ongeregistreerde effecten kreeg. Ook deze man is zijn geld kwijt. De zaak kwam aan de rol toen de belastingdienst een onderzoek ging in stellen naar de juistheid van de aan giften van Van N. Toen bleek, wat de ze man had aangericht. Onder meer was f 175 per week naar de banket bakker gegaan De officier van justitie had hier geen goed woord voor over. Maar de ver dediger wees er op, dat verdachte ja renlang in zeer benarde omstandighe den had geleefd en dat zijn herstel na de oorlog hem naar het hoofd was ge stegen. Gewonde Korea-vrijwilligers in ons land aangekomen Gisteravond zijn met een speciaal vliegtuig van de luchtstrijdkrachten tien gewonde vrijwilligers van het Ne derlandse Korea-detachement uit Li verpool op het vliegveld Valkenburg aangekomen. Ter begroeting was aan wezig de ritmeester Broertjes namens de chef van de generale staf. Heden avond wordt een tweede groep van zeven gewonden in Nederland ver wacht. Vijftig millioen voor Tito De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk zijn overeengekomen aan J-oegoslavie 50 millioen dollars aan eco nomische hulp te verlenen, teneinde maarschalk Tito's „bijdrage aan de vei ligheid van de vrije wereld" te steunen. EEN WESTDUITSE ORDE Twaalf September zal president Heuss een nieuwe Westduitse orde in voeren voor verdiensten jegens de Westduitse republiek. Naar wordt verwacht zal deze orde van verdien sten uit zeven klassen bestaan. Tijdens de internationale athletiekwedstrijden te Bern, voegde „De Vliegende Huisvrouw" Fanny BlankersKoen met 4185 punten het nummer vijfkamp aan haar kampioenslijst toe Geheel Müizenich smokkelde Vier-en dertig personen gearresteerd De Duitse douane-recherche is er na maanden speuren eindelijk in geslaagd een smokkelbende op te rollen, die binnen één jaar tijds meer dan 100.000 kg koffie uit Belgie Duitsland heeft binnengesmokkeld. Meer dan 34 bewo ners van Mützenich, een ten Zuiden van Aken liggend grensdorpje werden gearresteerd. Nagenoeg alle families in het plaatsje zouden zich met smokke len hebben opgehouden. Het Chinese persbureau „Hsinhoea" heeft volgens een Tass-bericht ver klaard, dat de gevolgen ernstig zouden zijn, indien de V. S., „hun plan om de Nan Sja eilanden in de Zuid-Chinese zee te bezetten niet zouden laten val len". De eilanden, ongeveer 850 km van Hainan, zijn in militair opzicht be langrijk voor China en er zijn histori sche feiten, die de Chinese souvereni- teit over de eilanden bevestigen, aldus „Hsinhoa". WEER PROEFONTPLOFFINGEN VAN ATOOMBOMMEN IN NEVADA Spoedig zullen in de Amerikaanse staat Nevada nieuwe proeven worden genomen met 't tot ontploffing brengen van atoombommen. Ook zullen ont ploffingen worden teweeg gebracht door aanwending van zeer explosieve springstoffen. Fruit voor athleten De eerste 37 kilo groente en fruit van de 50.000 die het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen ten geschenke heeft gegeven voor de meer dan 5.000 athleten, die volgend jaar aan de Olym pische Spelen te Helsinki zullen deel nemen, zijn verzonden naar de Finse hoofdstad. Piet Kraak, Henk Schijvenaar, Hans Harting en Bob Bonte droegen gister middag de enorme mand, waarin de tomaten, de bonen, de druiven, de per ziken, de appels, de peren, en de peentjes op smaakvolle wijze waren opgetast, in de KLM-Constellation, die laat in de namiddag op het vliegveld van Helsinki zou arriveren De voorzitter van het bureau voor tuinbouwveilingen, de heer M. Prins, droeg de mand vanmiddag over aan jhr. L. J. Quarles van Ufford, ae plaatsvervangend voorzitter van het Nederlands Olympisch comité. De mand werd uitgeleide gedaan door: v.l.n.r.: Schijvenaar, Kraak, Bonte, Harting en de tweede voor zitter van het N.O.C. Jhr. Quarles van Ufford Hij zeide, dat de Nederlandse tuin bouwers het als een voorrecht beschou wen op deze wijze te mogen medewer ken aan het welslagen van de Olym pische Spelen. Jhr. Quarles van Ufford memoreerde, dat het Centraal Bureau in 1948 ter gelegenheid van de spelen in Londen eenzelfde geste had gedaan. „Een athleet, die voor topprestaties staat, moet geen zorgen hebben en ze ker niet voor de maag. Het ware te wensen, dat ook de aardappel-expor teurs een lading piepers ter beschik king zouden stellen". De heer Quarles van Ufford zeide, dat deze mogelijk hierin een aanleiding zullen zien om een dergelijke royale geste te doen ris thans de Nederlandse tuinbouwers. Zoals bekend zal deze Nederlandse hoorn des overvloeds morgen aan de Finse instanties worden aangeboden als symbolische overdracht van de 50.000 kg, die volgend jaar zullen vol gen. Onder de gearresteerden moeten zich twee zoons van de burgemeester van het dorpje bevinden, als ook twee douaniers, die aan de bende het dienst rooster van de Duitse douane verstrek ten. Tijdens de arrestaties werden de rechercheurs door de bevolking uitge scholden. De inwoners beweren, dat de maatregelen van de regering re presailles zijn, omdat zij in 1949 ver zocht hebben bij Belgie te worden in gelijfd. De koffie werd in Belgie gekocht voor 4 DM per pond en in Duitsland van de hand gedaan voor 8 DM per pond. Restaurateurs, hotels en parti culieren in goede doen behoorden tot de afnemers. Per taxi werd de koffie door geheel West-Duitsland gedistri bueerd. De schade aan de Westduitse Bondsrepubliek toegebracht wordt op 1 millioen DM geschat. Op 17 September, zal de Nederland se biljartbond zijn 40ste verjaardag vieren. Het belooft een pittig verjaar dagsfeestje te v/orden. Eerst zullen tij dens het weekeinde 8 en 9 September practisch alle biljarttafels in de vier bekendste biljartzalen van Amsterdam in beslag worden genomen voor een massaal jubileumtournooi, waarin 270 geselecteerde deelnemers elkaar in al le klassen (van beginneling tot groot meester toe) zullen bestrijden op het groene laken en vervolgens zal het publiek van Woensdagavond 12 tot en met Zaterdagmiddag 15 September i.r hotel Krasnapolsky te Amsterdam op een internationaal invitatietournooi worden vergast. Tevens zullen 's we relds 6 sterkste 3-band en 6 sterkste kaderspelers uitkomen. De drieband spelers zijn: voor Frankrijk Lagache en Lecroix, voor België Vingerhoedt en Dessart en voor Nederland Kok en Sweering. Voor het 47/2 kaderspel komen uit: Frankrijk, Galmiche en Chassereau; voor Belgie: Gabriels en Van Hassel en Nederland: Van de Pol en De Ruyter. Wie verre reizen doei In de maand October zal zowel op de Volkshogeschool „De Zandhoeve" te Bergen als op het Volkshogeschool- centrum Méridon bij Parijs een inte ressante cursus worden gehouden. Op „De Zandhoeve" zal van 8 tot 20 October een algemene cursus voor jon ge vrouwen worden gegeven, getiteld „Wie verre reizen doet, kan veel ver halen". Verschillende bereisde spre kers zullen hier vertellen over de door hen bezochte landen en talrijke hier mede in verband staande vraagstuk ken behandelen. Bovendien is er zoals altijd gelegenheid tot handenarbeid, sport, spel, wandelingen en volksdans. Van 1 tot 13 October zal op het schitterend gelegen kasteel Méridon wederom een cursus worden gegeven ter kennismaking met Frankrijk. Hier bij zal ditmaal voor het eerst het Frans als voertaal worden gebruikt. Een middelbare school-kennis van de Franse taal is hiervoor evenwel vol doende. Het programma van deze cur sus omvat onder meer een groot aan tal excursies, o.a. naar Parijs (vier maal), Versailles, Port Royal en Char- tres. COMMUNISTISCHE LEIDERS OP HAWAII GEARRESTEERD De Amerikaanse federale recherche (FBI) en de procureur-generaal, McGrath, hebben verklaard, dat Dins dag op de Hawaii-eilanden zeven per sonen zijn gearresteerd, die beschouwd worden als communistische leiders.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3